Fórum - Zobrazit téma - PITNÝ REŽIM ? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - PITNÝ REŽIM ?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

PITNÝ REŽIM ?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st únor 12, 2014 7:34 pm    Předmět: Citovat

Ono to je tak jednoduché. Jestli se ale někdo cítí zdeformovaný a nevěří sám sobě a svému tělu, tak si to může dělat libovolně složité Smile To už je každého volba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st únor 12, 2014 8:05 pm    Předmět: Citovat

Je řeč o zdravých instinktech, Beppe?

Věřím, že Ty to máš jednoduché, ale ať už to vidíš, nebo ne, současná tzv. "civilizovaná" společnost, co se těchto přirozených a prospěšných instinktů týče, zdeformovaná prostě je.

Většina nemocných důvěřovala svému tělu, pokud by si byli v daném čase vědomi, že jen vyhovují svým chutím a nebo se jen nechtějí něčím zabývat tedy by si byli vědomi toho, co skutečně jejich tělo potřebuje, mnoho z toho, co teď žijí, a co vše musí řešit, by si mohli ušetřit.

Například takové závislosti, existují tu v tisících podobách, třebas ani neuvědomovaných, na tom, či onom, a takový kuřák, kofeinista nebo alkoholik naslouchá svému tělu, to přece chce a potřebuje, mít svoji stálou "hladinku".


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 12:43 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Pro mě je pitný režim důležitý...

...Kdybych vědomě nedodržovala svůj pitný režim, vypila bych denně sotva 1/2 litru a vím, že bych tím svému tělu moc neposloužila.


Taky jsem to kdysi tak měl. Prostě jsem necítil potřebu pít, i když bylo třeba 28° nad nulou. Až mi jeden známý - strojní inženýr - řekl, že musím pít. Pojal to technicky. Řekl mi, ať si představím ledviny jako filtr. A co se stane s filtrem, když se nečistí? Dávalo mi to smysl, tak se tím od té doby řídím.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 1:05 pm    Předmět: Na plovarne s Milanem Samankem Citovat

https://docs.google.com/file/d/0B-hNObXMVmitODJmMzI0MzYtOWI3ZS00MTYxLTgyOGQtOWFlYTk3NzFhZmRh/edit?hl=cs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 1:58 pm    Předmět: Citovat

Pěkné, Zbultrane. Budu se muset nad sebou zamyslet Smile
---------------------------------------------------------------------------------------
Mě spíš mrzí, že když se objeví nějaká teorie, kterou člověk přijme za svou, tak zákonitě za nějakou dobu je tato teorie vyvracena jako úplný nesmysl.
Takže zase je to na každém z nás, jak se k tomu postaví, co přijme za ,,svoji pravdu" a čím se bude řídit.

Všechny ty ,,pravdy" by měly být spíš jako rady, návody a doporučení a ne kategorické MUSÍŠ a NESMÍŠ !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 2:05 pm    Předmět: Absolutní pravdy v hmotném světě Citovat

Absolutní pravdy v hmotném světě asi nebudou nikdy. Je jen jediná jistota, že všichni umřeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 7:28 pm    Předmět: Citovat

Tady šlo jen o to, ukazat kam až nás dovedla reklama. Naši rodiče, kdo je kdy viděl jít do kina nést si sebou vodu. Kdo kdy viděl někoho po ulici jít s vodou a upíjet při chuzi. A netrpěli degenerací ledvin. Člověk si zvykne na vše, zvyk je železná košile, at už je to pro dobro zdraví či nikoliv. Východní filosofie tvrdí, že máme určitý počet tepu a až je vyčerpáme, zemřeme( stručně řečeno).Proto zvířata s velkou tepovou frekvencí mají krátký život, třeba nyši, slon má pomalý tep, taky žije 70 let. Myslím si, že to platí i o ledvinách, vyfiltrují svuj poslední litřík a adie člověče.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt únor 13, 2014 8:31 pm    Předmět: Citovat

usvit napsal:
Východní filosofie tvrdí, že máme určitý počet tepu a až je vyčerpáme, zemřeme( stručně řečeno).

No, tedy velmi stručně, Úsvite, bohužel na úkor souvislostí. Tahle Tvoje dedukce mi, promiň, připomíná vtip s oním závěrem "Máš akvárko? Jestli jo, tak jsi teplej" Smile
Si vezmi takového sportovně založeného člověka, ten by podle toho, dle Tvého výkladu, dotepal hodně brzo, neb s každou fyzickou zátěží se tepová frekvence zvyšuje, ale jak víme, tak pravidelná tělesná aktivita zdraví prospívá.
Každý máme jiné nastavení a každého optimální míra v čemkoli se různí, roli hraje genetika, podmínky, ve kterých žijeme, jaký způsob života vedeme, naše schopnost naslouchat svému tělu a mysli, atd., a to vše se člověk od člověka různí. Nic se tedy nedá vyjmout ze souvislosti, v první řadě je to otázka naší psychické vyrovnanosti , bez které můžeme dělat co chceme, pít-nepít, dávat si nohu za hlavu, ale bez správného naladění to nikdy nebude to úplně pravé ořechové.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá únor 14, 2014 12:23 pm    Předmět: Citovat

No, když teď čtu osobní zkušenosti lidí, kteří pijí 0,5 litru tekutin denně a jejich tělo jim nic neřekne, tak mi došlo, že jsem si v jednom z minulých příspěvků naběhnul na vlastní vidle Smile Nejdřív jsem kritizoval doktora Měšťaka, že dělá hloupý logický faul, když podle sebe posuzuje celek a hned vzápětí jsem udělal něco podobného. Dal jsem na osobní zkušenost a zkušenost ze svého okolí a generalizoval to, což ovšem byla chyba, stejná jak ta co jsem před tím kritizoval. Nepřipustil jsem si, že je u někoho ta "kontrolka" žízně natolik mimo provoz, že tu informaci o potřebě vody člověku nepředá.
Taktéž dávám za pravdu Evíkovi, když upozorňuje, že zbytečně prezentujeme své názory jako fakta a že by bylo lepší je uvádět méně "tvrdě" jen jako své doměnky. Taky jsem se toho v zápalu diskuze v poslední době párkrát dopustil a je to chyba. Přitom je to také jedna z věcí, které mi vadí u jiných a pak to udělám sám Smile U sebe si to ale člověk paradoxně neuvědomí. Nebo uvědomí s odstupem až když ho to později trkne.
Budiž toto ponaučením, že by měl člověk začínat od sebe.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá únor 14, 2014 2:20 pm    Předmět: Beppe Citovat

Beppe: Idea Určitě jsi na dobré cestě Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: so únor 15, 2014 6:45 pm    Předmět: Citovat

sportovec makká 6hod den a má tep kolem 120 pak ale 18 hod nemaká a má tep 45 za minutu. Ty nemakáš a máš tep 62 až 80 za minutu. Za den tvé srce asi naběhá víc. trénované srdce je silnější. Muj tep je dlouhodobě v pruměru 42 za minutu(měřeno tlakoměrem.Tak nějak jste z té zprávy zapomněli, že měřítko pitného režimu je kvalita moči. Je li nažloutlá, jiskřivá jak diamant, až zářivá, vše je ok. Když je bílá nebo světlá, přetežuješ ledviny. Jde jen o to, kdo a jak má genetické vlohy a jak dlouho to vydrží. Jak jsem psal, při čištění lymfy bez problému vypiji 4 litry džusu a při pravidleném pití by se z toho stal zvyk, ba přímo rituál. A vubec by mi to nevadilo. Mně a mému egu né, ale co ledvinám? při tom i v létě piji dle potřeby pul litru, litr jak kdy. Ale moč mám krásnou na pohled. To je dukaz zdraví.Pozor pro ty co chytají za slovíčka. To jsem já, jiný třeba potřebuje na zdravou moč 2 litry. Je to ok, jen moč nám dává pravdivou odpověd. Já jen ukázal na nesmysl, který posloucháme, bohužel mladší generace je na reklamu náchylnější, proto jsem to zveřejnil. Ale zdraví je jen v našich rukách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: so únor 15, 2014 8:32 pm    Předmět: Citovat

Záleží, co člověk jí... Když jíš hodně ovoce/zeleniny, tak nepotřebuješ tolik pít. Případně různé vodnaté zmrzliny a nanuky... Nevím, proč by se tu mělo neustále něco absolutizovat úplně bez ohledu na stravu...

jožka/šaman/usvit je takové diskuzní zvíře, no
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: ne únor 16, 2014 12:13 am    Předmět: Citovat

Pan usvit a pan šaman jsou totožní ? Je fakt, že podle nezaměnitelného ignorování pravidel českého pravopisu, to tak vypadá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: ne únor 16, 2014 6:54 am    Předmět: Citovat

To první jméno mi dala maminka, to druhé vystihuje nejvíce to, co dělám s energiema, nejvíce podobné medicimanum a to poslední je meje jméno skutečné, které jsem měl dostat při narození. Bohužel naše civilizace je tak přecivilizovaná, že už naše maminky naslyší své dítě, které před narozením jí své jméno říkají. Vrátilo se mi za pomocí strážných duchu jako bumerank. Jen tak na vysvětlenou. Náhodou píšu krásně, dříve jako dysgrafik a dyslektik jsme vynechával předpony, předložky, koncové slabyky, ale zase jsem schopný si zapamatovat písmenka. Prostěmne už nebaví při psaní každého slova si přeříkávat vyjmenovaná slova či koukat do slovníku a pravidel českého pravopisu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: po únor 17, 2014 1:14 pm    Předmět: Citovat

usvit: Jestliže máš nějákou dys- dispozici, tak je to chybování pochopitelné. V tom případě se omlouvám za narážku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund