Fórum - Zobrazit téma - Pokora - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Pokora
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Pokora
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 1:43 pm    Předmět: Pokora Citovat

V jiném vlákně mluvil Psychedelic o tom, jak si při reikování přetáhl nějaký neduh, protože chyběla pokora. Tak jsem se zamyslela.

Co je to vlastně pokora? Jaké to je, být skutečně pokorný?

Moje žití je tomuto asi značně vzdáleno, takže nevím... Resp. byly chvíle, kdy jsem si myslela, že tuším, ale i přes veškerou snahu mi to asi nebylo mnoho platné.

Skoro je mi hloupé se ptát, protože lidé o pokoře tak často mluví a já si připadám jako jeden z posledních, kdo ten význam ještě nebyl schopný objevit... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
lilaa
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 18.9. 2007
Příspěvky: 105

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 4:02 pm    Předmět: Citovat

Může to být podle mě třeba to, že "sehnu hřbet" před něčím, co se mi nelíbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 4:27 pm    Předmět: Re: Pokora Citovat

somka napsal:


Skoro je mi hloupé se ptát, protože lidé o pokoře tak často mluví a já si připadám jako jeden z posledních, kdo ten význam ještě nebyl schopný objevit... Crying or Very sad


Není to hloupé,poslední dobou nad tím též přemýšlím,co v našem duchovním jazyce toto slovo znamená.Je určitě velmi hluboké.
Co mě napadá jako první je ,,Ne má,ale tvá vůle se staň''
Tomu rozumím tak,že napřiklad když pracujeme s reiki a stavíme záměr,měli by jsme mít v srdci,že nejsme boží hybatelé,jsme jen takový boží služebníci.Nemůžeme vědět,co je pro koho kdy nejlepší a proč.
Pokorně se tedy stavíme k Božímu plánu,respektujeme Nejvyššího.

Tak snad je to takhle nějak

Džarmí zdraví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 4:28 pm    Předmět: Citovat

lilaa napsal:
Může to být podle mě třeba to, že "sehnu hřbet" před něčím, co se mi nelíbí.


Díky, Lilo. Myslíš, že tohle je ta opravdová pokora? Možná sehnout ten hřbet opravdu odezvdaně a bez kličkovacích manévrů...

Odevzdání a přijetí. Ano. Cítím v tom radost. To opravdu může být ta pokora. Pak mě ale napadá, jak někdy rozlišovat pokoru a naší vlastní velkou blbost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 6:54 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Somko,

Řekla bych, že je docela dobré nad tímhle slovem trochu porozjímat.

A nemyslím si, že je to pro Tebe zcela prázdný pojem, už protože se nad tím zamýšlíš… Wink
Jeho obsah zraje spolu s námi, asi podobně, jako je to např. s láskou.
Jinak ho zřejmě budeme vnímat v pěti letech, jinak ve dvacíti…atd.
Tohle „přijímání a odevzdávání „ , ať už ta tzv. dílčí, či to úplné, mají k obsahu toho slova, docela blízko, řekla bych. Smile

Džarmi tady napsala tohle:
„Pokorně se tedy stavíme k Božímu plánu, respektujeme Nejvyššího.“

S tím by se snad dalo souhlasit…
Problém spíš bývá v tom, jak kdo tenhle „Plán „ vnímáme, a co to „pokorně“ vlastně znamená.
Když v životě tzv. „narazíme“ a pak si někde v koutě lížeme bolavý rány, potom nejspíš chápeme, že jsme si ten Boží plán vysvětlili po svým, nějak blbě. Confused

Existují v podstatě dvě etapy cesty (hodně zjednodušeně řečeno), které nás tý doopravdický pokoře vyučují, a dříve, či pozdějiv na sebe taky navazují.
Ta první je ta hodně bolestivá, nevědomá, kdy si můžeme donekonečna střídavě foukat, dělat, že se mně to netýká , potom zase utržet nějakou tu pecku, oklepat se…a tak stále dokola (a ne že bychom to kdy v minulosti přesně takhle nepraktikovali…) Confused Smile
Je to takový období zn. „Středně hloupý vepřík“.

Dříve, či později, dozráváme do stadia, kdy se přestáváme ptát jakožto oběť: „proč právě já?“… ,
ale převezmeme odpovědnost za to, co se v našem životě děje, a začneme se pídit po tom, proč se to děje.
Někde po týhle výpadovce už není možné přehlídnout další ukazatel, který nám velí ptát se především sám sebe, a začít konečně poctivě zkoumat, co, kdo vlastně ve Skutečnosti jsem.
S tím doopravdickým odhodláním „pochopit“ přijde taky to potřebné know-how.
Učíme se naslouchat sami sobě, odvaze nelpět na své dosavadní komfortní zóně (především té názorové), a s tím se nám začínají odkrývat různé vrstvy, které jsme do té doby neměli šanci uvidět, dostavují se svatý „Aha!“, a s každým dílčím pochopením zároveň taky kapituluje kus naší doposavad zažraný blbosti.
Podmínkou jakéhokoli úspěchu je naše bezpodmínečné otevření, schopnost ztišení se.

Je to lehké, nebo to je těžké?
Je to pokora, nebo není….?

Na to si musí každý odpovědět sám Smile

Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 10:05 pm    Předmět: x Citovat

Hmmm taky to nevnímám jako "sehnutí hřbetu".
Souhlasím s toorou, že v každém období se vnímání slova pokora
trochu mění. Nebo spíš prohlubuje.

Zkusím popsat, co pod tím vnímám já.

Těžko se ten pocit popisuje. Když bych hledala další slova, která
by mi k ní ladila, tak by to byla úcta k životu svému i druhého, respekt,
nikoliv poníženost. Údiv na tím, co je všechno možné. Ale taky bych tam dala nutkavou potřebu se učit, poznávat a pomáhat. Poznávat sama sebe, svoje silné i temné stránky a z toho všeho vycházející změny nebo vyčištění života. A z toho plynoucí úžas...

Nevím, jak to líp formulovat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
somka
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 3.9. 2009
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 8:04 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Těžko se ten pocit popisuje. Když bych hledala další slova, která by mi k ní ladila, tak by to byla úcta k životu svému i druhého, respekt, nikoliv poníženost. Údiv na tím, co je všechno možné. Ale taky bych tam dala nutkavou potřebu se učit, poznávat a pomáhat. Poznávat sama sebe, svoje silné i temné stránky a z toho všeho vycházející změny nebo vyčištění života. A z toho plynoucí úžas...


To je hezké, Šamanko, děkuji Ti.

K tomu mě ještě napadlo, umět dát prostor druhým a podpořit je, aby se mohlo vynést na povrch to, co je v nich dobré a jedinečné. Bez toho, abych do jejich života příliš zasahovala svými přesvědčeními o tom, co je nejlepší. Žít a nechat žít, jít po boku, vnímat. Děkovat.

Nevím, proč mi tam takhle skáče. Asi mě to něco učí... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 9:14 am    Předmět: Pokora Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:52 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 9:39 am    Předmět: Citovat

Já to vnímám a cvičím svoji mysl takhle.

Především proto, že má role a mé razítko (alespoň v oblasti školství) má určitou MOC. Mohu do jisté míry kontrolovat a ovládat lidi, samozřejmě s přesvědčením že pro ně dělám to nejlepší a jen prostě "opravuji" jejich nevhodné a špatné návyky, představy, traumata,...

Pokora v mé práci znamená přístup k ostatním lidem, věcem v životě, který mi umožňuje mít vlastní názor a víru, že věci v životě nějak fungují, ale také přístup, že druzí fungují jinak a věři jiným věcem, kterým já prostě nerozumím a je to tak v pořádku. I když já mám mnoho vědění, co mi může a dává pocit, že já to přeci vím lépe, protože jsem študovaná (a to bezpochyby jsem). Pokora je vědomí si toho, že druhému sice mohu nabídnout svoji myšlenku, kterou vnímám jako užitečnější, pravdivější, ale je jen na něm co s ní udělá, jak ji pro sebe využije. Pokorně čekám co s mojí nabídkou udělá a všdy se ptám, je to, co dělám a říkám tomu druhému užitečné, pomáhá mu?

A tak je to ve všem, vážím si toho co sama dělám a čemu věřím, ale vím, že všecko může být naprosto jinak. Pokora neznamená ustoupit, pokud na tebe někdo tlačí se svým názorem (ty mi nevěříš, protože to ještě duchovně dostatečně nechápeš), ale znamená netlačit zpět na druhou stranu a cpát se někam, kde nejsi zvána. Vnucovat světu a lidem okolo své představy Ega, že věci mají být tak a tak, jinak je to špatně.

Já vím, že chceme aby svět a lidi byli podle nás (přijde nám to tak jednodušší), ale VŠECKO MŮŽE BÝT I JINAK...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 11:21 am    Předmět: Citovat

pokora je dle meho laskyplne prijeti, odevzdani se
pokora neni ponizeni se
kdykoliv jsem zazila pokoru, byl to krasny pocit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 12:02 pm    Předmět: Citovat

smart napsal:

kdykoliv jsem zazila pokoru, byl to krasny pocit


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 1:27 pm    Předmět: Citovat

Jeste me napadlo, ze pokud poskytuji osetreni, tak pokora je NETLACIT, tzn. byt u toho ale nervat do cloveka svoje prani/dobro. Potom verim, ze i ucinnost je nejvyssi.

Ze by to byla prave pokora, ktera zprostredkovava vyleceni Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 9:11 am    Předmět: Citovat

Pro mě pokora asi znamená nejít hlavou proti zdi.

Umět přijmout s vděčností všechny životní zkoušky, které k nám přicházejí. Nežehrat na osud a uvědomit si, že to, co k nám přichází, je pouze zákon příčiny a důsledku. Nesnažit se změnit to, co změnit už nejde.

Místo toho tuto energii, využít pro sebe, pro svojí vnitřní přeměnu, pro svůj osobní rozvoj.

Asi tak... Rolling Eyes, ale teprve se to učím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 10:08 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:

Umět přijmout s vděčností všechny životní zkoušky, které k nám přicházejí. Nežehrat na osud a uvědomit si, že to, co k nám přichází, je pouze zákon příčiny a důsledku. Nesnažit se změnit to, co změnit už nejde.

Místo toho tuto energii, využít pro sebe, pro svojí vnitřní přeměnu, pro svůj osobní rozvoj.


Hmmm - další člověk co mi bere slova z úst, zrovna když jsem chtěl napsat něco hodně podobného.
Už netřeba Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 10:37 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Pro mě pokora asi znamená nejít hlavou proti zdi.

Umět přijmout s vděčností všechny životní zkoušky, které k nám přicházejí. Nežehrat na osud....


Ano, Evi,
a tak jsme zase u onoho přijmutí-odevzdání.... Wink


Přeju Ti krásný sluníčkový den.
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund