Fórum - Zobrazit téma - Kniha - vnitřní muž a žena - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Kniha - vnitřní muž a žena
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Kniha - vnitřní muž a žena
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá březen 26, 2010 2:08 pm    Předmět: Kniha - vnitřní muž a žena Citovat

Rád bych si přečetl nějákou knihu na téma vnitřního muže a vnitřní ženy. Nejde mi ani tak o partnerské vztahy, i když o ně samozřejmě taky, jako spíš o ujasnění toho jak to máme v sobě s mužskými a ženskými principy a s vyvážeností těchto složek naší osobnosti. Proto se chci zeptat na vaše zkušenosti s konkrétními knihami na toto téma a případně nějáké doporučení. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Bell
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 8.11. 2008
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 10:27 am    Předmět: Re: Kniha - vnitřní muž a žena Citovat

Ahoj Beppe.
Nedávno jsem si přečetl tvůj dotaz. A nedá mi to ti k tomu něco nenapsat, už jen proto že se toho dosud nikdo nechopil. Což je škoda, protože je to zásadní věc. Třeba se debata ješte rozvíří. Posvátná svatba Hieros Gamos, spojení mužského a ženského principu, je vrcholnou přeměnou lidské duše. Kdy se kov mění v alchymistické zlato. Můžu ti napsat za sebe, kde jsem se na své cestě setkal. Neznám a nikdy jsem asi nepátral přímo po moderní konkrétní literatuře zabývající se tímto tématem. Jistě jí bude dost. A najdeš ji sám.

Chymická svatba - Christiana Rosenkreutze
Anděl západního okna - Gustav Meyrink
Alchymistické povídky - Gustav Meyrink
Umění sexuální extáze - Margo Anand
Od sexu k nadvědomí - Osho

http://alembiq.inshop.cz/inshop/

http://okultura.cz

Pokuď to to opravdu zajímá doporučiji studium tantry, psychologie, pohádek, tarotu ...

hodně štěstí
Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 12:45 pm    Předmět: Citovat

Bell: Díky za reakci. Taky mě překvapilo, že na můj dotaz nikdo nereaguje a přitom si myslím, že je to jedno z takových základních témat a zásadních samozřejmě taky. Bral jsem to jako výzvu, že si mám něco najít sám svojí intuicí. Nicméně za každé doporučení a informaci jsem rád.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 8:36 pm    Předmět: Citovat

Pepo, kdybych něco věděla, tak bych ti ráda poradila, ale nechtěla jsem ti psát něco ve stylu, že to je zajímavé téma, ale že o něm tedy vlastně nic nevím, a že ti tedy vlastně nic neporadím..................chichiiiiiiiii


Jedině snad v létě Damao a Vnitřní žena a vnitřní muž...............ale to není kniha............ Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 9:37 pm    Předmět: Citovat

Jsem přesvědčena,že právě Damao by napsal vynikající knihu pojednávající na toto téma a mam takový blahý pocit,že se to i brzy stane Smile

Jinak já když jsem si vloni uchopovala své ženství,dobrala jsem se ke spoustě knih,které o něm pojednávaly a často tam jsou zmiňovány obě polarity.Ale knihu jednoznačně probírající vnitřního muže a ženu jsem nenašla,pravda,přímo nehledala.

Letos se znovu chystám na Damaův seminář Vnitřní muž a žena Pepo,uvidíme se tam ? Ostatně si dám do třetice všeho dobrého i Vnitřní dítě.
Velmi dobře se člověk dobírá k celistvosti,dle mého jsou to nejlepší a nejpropracovanější prožitkové semináře v Čechách.
Neexistují slova,která by výstižně popsala,kolik štěstí a lásky mi tyto dva semináře přinesly do života ve vztazích sama k sobě,rodině,přátelům a partnerovi.

Zdraví Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 10:07 pm    Předmět: Citovat

Díky za reakce holky. Ještě jsem se nerozhodnul jestli a na jaký seminář pojedu. Možná zopakuji vnitřní dítě, možná taky ne. Možná bude vnitřní muž ? Možná nic Rolling Eyes Ještě nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 11:11 pm    Předmět: x Citovat

Beppe: taky jsem na žádnou podobnou knihu nenarazila. Možná bude vědět Damao, když se tímto tématem velmi intenzivně zabývá....

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 12:13 pm    Předmět: Citovat

Já bych pátrala po knihách C. G. Junga - archetypy a tak. Ale říkat vám studujte Jungovy knihy, to je trochu danajská výzva.

On se tím určitě zabýval, na nakouknutí bude asi dobrá tato spíš přehledová kniha http://www.jung.sneznik.cz/knihy033.htm . Případně prohlédněte celý web.

Jungova práce je hodně komplexní a hlavně symbolická. Samozřejmě každý další člověk ten příběh vypráví trochu jinak.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 12:36 pm    Předmět: Citovat

Pepo i ostatní - najít knihu na téma "vnitřní žena - vnitřní muž" je skutečně nesnadné. Víceméně jsem při tvorbě semináře - o kterém jste se zmiňovali - čerpal z těchto knížek:
Jan Poněšický - Fenomén ženství a mužstvá - Triton 2008
El' Tat - Karma ženy - Eugenika 2008
El' Tat - Karma muže - Eugenika 2008
Ludmila Trapková, Vladislav Chvála - Rodinná terapie psychosomatických poruch - Portál 2004
Ludmila Trapková, Vladislav Chvála - Rodinná terapi a teorie jin-jangu - Portál 2008
Guy Corneau - Anatomie lásky - Portál 2000
Thorwald Dethlefsen - Oidipus a hádanka života - Knižní klub 2006
Silvia Brinton Perera - Sestup k bohyni - Iniciační cesta žen - Tomáš Janeček 2002
Dr. Herb Goldberg - Co muži stále ještě nevědí o ženách, vztazích a lásce - Levné knihy 2008
Clarisa Pinkola Estés, PhD - Ženy, které běhaly s vlky - PRAGMA 1999
Richard Rohr, Joseph Martos - Cesta divokého muže - Cesta Brno, 2002
a ještě další - ale tyhle zejména.
Chci tím říci, že naít jednu nebo dvě knihy, které by pojednaly o Vnitřní ženě a vnitřním muži dostatečně vyčerpávajícím způsobem, je zhola nemožné. Zatím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 1:07 pm    Předmět: Citovat

Moje paní mi připomenula ještě další velmi důležité knihy na toto téma:
Riane Eislerová: Číše a meč - agrese a láska - Lidové noviny 1995
Jana Heffernanová: Tajemství dvou partnerů - Dauphin Liberec, 1995
Joyce a Barry Vissell: Společná cesta - Aquamarin 1994
Leo Buscaglia: Milujte se - PRAGMA 1993
Verena Kast: Otcové - dcery, matky - synové - Portál 2004
Nossrat Pesseschian: Partnerské vztahy - Lidové noviny 1995
Agapi Stassionopoulos: Zamilovaní bohové a bohyně - PRAGMA 2007
Chuck Spezzano: Jestli to bolí, není to Láska - Eminent 2008
Je toho hodně, že? Víte, něco najdete tam, jiné támhle...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Lendulka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.2. 2009
Příspěvky: 584

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 4:04 pm    Předmět: Citovat

No Pepo, když jsem viděla ten seznam knih, nebude lepší dát si to v létě prakticky? Wink

Budou tam minimálně 4 lidi, které znáš..... Idea Idea Idea

Když budeš chtít vědět který, napíšu ti to do SZ. chichiiii Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 4:06 pm    Předmět: Citovat

Narya, šamanka: Děkuji

Damao: Díky za vyčerpávající výčet knih na toto téma. Když na to tak koukám, tak si říkám, že by to měl někdo opravdu přehledně sepsat v jedné knize. Ty asi víš pro koho je to výzva ? Laughing Aneb my tě k tomu nakonec dostrkáme Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 4:15 pm    Předmět: Citovat

Lendulko, tak mi to napiš, jestli můžu prosit. To víš, jsem zvědavej. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so duben 03, 2010 1:59 am    Předmět: Citovat

Přátelé moji, kolik už toho je sepsáno - no, uvidíme. Vždycky si vzpomenu na Richarda Bacha a na Jediný - tu epizodu se svatým mužem, jemuž anděl přinese knihu s poselstvím Pána, aby ji svatý muž čířil po světě s požehnáním Nejvyššího. Jak ji ten svatý muž odhodí .... Však to znáte, nebo si to přečtěte.
Sepsal jsem seznam jen těch podle mne "nejdůležitějších" pramenů, není to zdaleka "vyčerpávající. Určitě mezi nimi najdete něco pro sebe, co vás zaujme - a kdo ví, možná vás to chytí, jako mne. Surprised)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Aika
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 17.2. 2005
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 11:26 pm    Předmět: Kniha Citovat

ahojky Smile
já si dovolím přispět troškou - kniha Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách. Nehledala bych v ní rozhodně nic "duchovně" orientovaného, nicméně mé osobě ta kniha dala mnoho - a pro mou osobu byla nejjasnějším obrazem muže a ženy. Uvědomila jsem si totiž - co se partnerství týče, jaké pověry a předsudky dokáží nadělat paseku. Mám mnohem jinačí pochopení sebe i mužů.....
ale jak říkám - není to nic archetypálního. Spíše partnerská věc - kterou, jsem si jista, by si měl každý do partnerství vstupující přečíst Smile
Ale o to ti asi nešlo, viď? Sad
Na ty archetypy bych také doporučila kurz u Damaa a Evy Hruškové... jsou báječní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail Yahoo Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Knihovna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund