Fórum - Zobrazit téma - EGO - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - EGO
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

EGO
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 10:35 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Vidím to stejně Karle, tak snad jen něco málo ve stejném duchu.

Damao napsal:
Každý z nás je dokonalý ve své jedinečnosti

Bať bať.

Citace:
Tvrzení, že je člověk nedokonalý je pohledem na "poloprázdnou sklenici"...

Ano, a když použiji Tvůj příměr, takat představa o "dokonalém člověku" je představa o neustále plné sklenici.

Nemyslím, tooro, spíše o sklenici, která je s jedinečnou dokonalostí naplněna. Smile
toora napsal:

Citace:
Vede k srovnávání, jak jeden člověk je dokonalejší než druhý... což je klasickým projevem ega.

K tomu je dokonalost jen pouhá představa, a zase pouze výmysl ega o tom, co a jak by mělo být podle něj "dobře" a "špatně".

Můžeme však říct o masovém vrahovi, že je stejně dokonalým člověkem jako Matka Tereza? Asi ztěží. Jako lidé máme své plusy a mínusy, přesto jsme jako bytosti úplní, i s těmi našemi "nedokonalostmi" lidskými.

Jestliže každý ve své dokonalosti - pak: Pročbychom nemohli? Nejde přece o hodnocení jejich činů - nemám právo je soudit. Ty ano?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 11:09 pm    Předmět: x Citovat

Myslím, že to, co napsal Damao nebylo vůbec pochopeno.

Je-li člověk pasivní, tak nemá ego? Jen když chce něco měnit?
Člověk na sobě může pracovat a přesto být v přítomném okamžiku.
Nechápu tu logiku, co by mělo být špatného na tom, když je člověk
nemocný a chce se uzdravit? Proč by měl zůstat s tou situací spokojený,
když mu navíc nemoc dává signály, že něco na své cestě dělá špatně? Co je na tom egoistického?

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 11:25 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Jestliže každý ve své dokonalosti - pak: Pročbychom nemohli? Nejde přece o hodnocení jejich činů - nemám právo je soudit. Ty ano?

Není v tom žádný odsudek, tak nevím, na co přesně se ptáš, Damao.

Pro mne není totéž, jestli někdo potřebnému člověku pomáhá, nebo mu ubližuje,
ty to vidíš jako stejný čin?



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 11:28 pm    Předmět: x Citovat

Pokud dobře vidím, tak tam Damao píše, že nejde o hodnocení jejich činů,
píše pořád o něčem jiném.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 11:56 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tvé otázky pro me nesouvisí s tím, co píšu.


Souvisí to zcela přímo.
Otázkou je, jak se to které moudro projevuje v praxi všedního dne.
Papír snese všechno, myšlenky, názory různé...takové, či makové, ale k čemu je jakékoli moudro bez jeho převedení do praxe?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 4:19 am    Předmět: Citovat

Dominka mi odpověděla, že odpověd( pravdu) znám ted, ale možná později dostanu jinou, lepší, hlubší..To je to, že mezi masovým vrahem a matkou terezou není žádný rozdíl. Já ho tam nevidím. Jsme dokonalý ve své podstatě, ale zde na zemi nejsme pro to, abychom se zdokonalovali. Ale učili něco, co bychom, jak to udělat, a...poznávali city,emoce. Toora, já, všichni máme pravdu. Něco jsem přijal za pravdu. Mé vědomosti odmítají přijmout třeba ještě něco co neznám, a proto na to nevěřím. Jednou to ale přijmu a moje pravda bude uplně jiná. Třeba že buh není. A obrovsky mne to potěší, dokáže mi to pouze jednu věc. Že se dokáži ještě učit, že jsem se na své cestě nezastavil a jdu dál ve svém vývoji. Nezúčastněně, bez výkyvu emocí, i tak se lze radovat, mít dobrý vnitřní pocit. Kdosi řekl, snad molier, že život je velké divadlo. Jen jsme se narodili na hlediště světa a jsme herci. V jednu chvíli všichni vystoupíme z role herce a staneme se diiváky a uvidíme divadlo, které hrají ostatní. pochopíme to a jsme -li trochu soudní, dokud budu zde na zemi, budu hrát další a další role, abych ten čas maximálně využil. Budu se ty role učit, budu přijímat nové a nové fráze neboli prravdy. S vědomím že je to role, neztotožním se sní a když dostanu roli novou s novým textem,pravdou, tak proč se to znovu nenaučit. Jen ten, kdo lpí na své jediné roli, dokáže prohlásit, že je to život, že ostatní herci to nehrají, ale to jsou skutečně oni. Copak vrah nemá ve své podstatě dokonalou duši s božstvím v ní. Copak když někdo na jevišti zahraje roli vraha a druhý roli matky terezi, proč jim oboum nezatleskat stejně. Který z těch dvou je lepší člověk. Ty jsi si už někdy vyzkoušela jejich roli, už jsi si vyzkoušela jaký to je být vrah, aby jsi mohla srovnávat. Krásně se mluví o nepoznaném, krásně se odsuzuje, ale hůř se to žije a prožívá. Copak víš o funkci mozku,jeho reakcích na stres a jak ho máme zvládat. Když krysu zaženeš do kouuta, zautočí na tebe. Nauč ji, jako mládě, aby při zahnání do kouta dělala mrtvou, tak to udělá. nauč ji, při určité situaci utočit a zabíjet, pak i ona se stane masovou vražedkyní, ta krysa. Nikdo se nenarodil matkou terezou či vrahem. Jenom jsme ho donutili, on si to vybral, před příchodem na svět, a tuto roli hraje. Tak dobře, že mu to třeba toora věří, uvěřila mu, že je to on. na druhou stranu úplně zapomněla, že to dělá jeho tělo, mozek ,mhotná podstata, ale né duše. To co hraji nemá s mojí duchovní podstatou nic společného. Ona si jen přišla naučit něco, co ještě nezná, nebo z nostalgie se vrátila něco si znovu zahrát. Je to směšné, ale tak pravdivé. baví mne to, copak režisér svého života nemuže hrát ve svých rolích, copak musí ustrnout v hledišti a nezučastně se jen dívat z osvícení. Když pochopí, bude znovu jíst, pít, bude se smát, plakat, hrát svou roli a přitom může vnímat klid své duše,, copak se to vylučuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 7:46 am    Předmět: Citovat

usvit napsal:
Krásně se mluví o nepoznaném, krásně se odsuzuje, ale hůř se to žije a prožívá.

A s jakou rolí jsi se Úsvite teď zrovna ztotožnil Ty? Co jsi zrovna teď posoudil jakožto odsouzení?

Poukaž prosím pěkně na místo, kde tady něco nebo někoho odusuzuji?

Děkuji.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 7:50 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Pokud dobře vidím, tak tam Damao píše, že nejde o hodnocení jejich činů,
píše pořád o něčem jiném.


Ano, a o čem píše?

Samotné označení někoho či něčeho, za dokonalé, či nedokonalé,
je hodnocením.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 8:35 am    Předmět: Citovat

Přece každý máme pravdu.To že někomu ukáži přechod přez řeku neznamená, že si něco myslím, jen vím kde je. Když někdo pochybuje, že masový vrah a svatá tereza jedno jest.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 8:51 am    Předmět: Citovat

To, že když řeknu, že slunce hřeje, pták zpívá- bez posuzování, bez osobního zaujetí, jen konstatuji pravdu, jak ji vidím, je oznámení faktu, né hodnocení. Je rozdíl, podle slovesnosti mezi hodnocením a oznámením! potřeba nazývat věci praavými jménny, nemlžit, neposuzovat, pak je to kritika a né oznámení.To je zase jiný slovesný utvar. A damao asi necítil osobní zaujetí, jen oznámil i mnou uznávanou pravdu. Jen na doplnění
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 9:22 am    Předmět: Citovat

usvit napsal:
To, že když řeknu, že slunce hřeje, pták zpívá- bez posuzování, bez osobního zaujetí, jen konstatuji pravdu, jak ji vidím, je oznámení faktu, né hodnocení.

To mne těší, že vidíš tenhle rozdíl, jen jsi ještě zapomněl na fakt, že posouzení není automaticky odsouzením.
Jestliže usoudím, že do Prahy pojedu autobusem, nikoli vlakem, tedy mně ten autobus zřejmě bude v něčem lépe vyhovovat nežli cesta vlakem.
Máš snad za to, že tohle posouzení je zároveň odsouzením vlaků?


Napsala jsem toto:
Citace:
Můžeme však říct o masovém vrahovi, že je stejně dokonalým člověkem jako Matka Tereza? Asi ztěží. Jako lidé máme své plusy a mínusy, přesto jsme jako bytosti úplní, i s těmi našemi "nedokonalostmi" lidskými.


A ty jsi to posoudil takto:
usvit napsal:
Ty jsi si už někdy vyzkoušela jejich roli, už jsi si vyzkoušela jaký to je být vrah, aby jsi mohla srovnávat. Krásně se mluví o nepoznaném, krásně se odsuzuje, ale hůř se to žije a prožívá.


Tedy se Tě Úsvite ptám, proč jsi to, co jsem napsala, posoudil jako o odsouzení?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 2:45 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Domi, všimla jsem si, ze tento můj příspěvek byl ve vláknu
Proc je ego spatne, teď je ve vláknu Ego.


Asi všechna Ega přitahuje. Very Happy Smile Smile


No, trochu jsem si Tě sem překopírovala... Smile snad to nevadí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 2:50 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
okenko napsal:
Člověk je dokonalý.


Opravdu?
A proč potom vzdělávní se, kurzy, duchovní semináře, meditace, rozvoj osobnosti atd.
Proč to všechno Míšo Question


Smile


hysterie kolem mayského kalendáře skončila 22.12.2012, kdy se nic moc nestalo a začal nový den... žádná doba temna, ani žádná doba převratu nenastala a začal nový obyčejný den
dal se krásně sledovat nárůst zájmu o duchovní záležitosti a velkým impulzem byl strach a nejistota, co se bude vlastně toho 21.12.2012 dít

od té doby se dá sledovat nejen velká úleva mezi zainteresovanými lidmi a taky opad zájmu o esoteriku

předpokládám, že nadále bude módní vlna esoteriky upadat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 2:53 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:

Můžeme však říct o masovém vrahovi, že je stejně dokonalým člověkem jako Matka Tereza? Asi ztěží. Jako lidé máme své plusy a mínusy, přesto jsme jako bytosti úplní, i s těmi našemi "nedokonalostmi" lidskými.



ano, oba dva jsou jen lidé, ve své podstatě stejně dokonalí, zrozeni z vůle Boží... jsou stejnými bratry¨a sestrami jako další lidé...

podle mě je egoistický právě tenhle Tvůj postoj... plusy a mínusy v lidech vidíš Ty díky tomu, že se na ně díváš z nějakého pohledu oddělené individuality...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 2:55 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Tooro,

člověk je dokonalý.

Zapomenu-li na to, mohu na seminář nebo na
kurs.

Karel tato slova překrásne doplnil.

Jakákoliv otázka dle pana Tolleho - '' proč? ´´
- odvádí od teď a tady. I dle ho oponopono.

Tak to v praxi k Tvému uryvku od Eckharda.


krásně jsi to vystihla...

já třeba můžu na kurz nebo seminář i tehdy, když nezapomenu, jen se mi zrovna chce se sejít s duchovně zaměřenými lidmi ,... takže nejen když zapomenu, ale na kurz i jen tak pro momentální potěšení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund