Fórum - Zobrazit téma - EGO - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - EGO
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

EGO
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19, 2013 10:12 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Ještě k tomu hodnocení - často si neuvědomujeme, že říci třeba o krádeži či vraždě, že je to čin zlý a o léčení a záchraně života, že je to čin dobrý je něco jiného, než když řekneme ten a ten člověk je špatný, zlý a ten a ten člověk je dobrý.

Přesně o tom hovořím, Damao.
Mnoho lidí ale mezi tímto nerozlišuje, protože jakmile cosi nelibého nastartuje spouštěč nedostatečnosti (vytvořený kdesi v dětství), a tohle myšlenkové spojení okamžitě reaguje, neb má za to, že nesouhlas s názorem je zároveň odsouzení svojí osoby.

Damao napsal:
Takže když píšu, že nemáme právo soudit člověka - pokud nejsme povolání jako soudci - nemám tím rozhodně sklon stavět na stejno čin lumpa a dobroděje.

Nejen to, že nemáme právo nikoho soudit, ale taky máme možnost poznat, že každý z nás má v tomto Stvoření svoje jedinečné místo a úlohu, jedno jestli je jestli je taková, nebo maková.
Otázkou je tedy jen to, co děláme my, s tím životem svým.

V našich podvědomých spouštěčích je však uloženo mnoho "soudců", kteří neustále cosi o čemsi soudí, kteří se v tomto nepřijetí projevují strachem, zlostí, lítostivostí, či agresí, a bez těchto soudců a soudů by tyto pocity a projevy vůbec nevznikaly.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19, 2013 10:24 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
aby sis tu se mnou mohla povídat, jsi v roli ega...


Ego je to, co působí nevědomé ztotožnění s jakoukoli rolí na světě, ono samo žádnou rolí není.

Je to jako když jsi nesena silným proudu v prudkém říčním toku, buď jsi v té vodě a ten Tě nese nekontrolovaně korytem, nebo stojíš na břehu a vidíš jak voda teče, a tebe sebou nevleče. Můžeš ji pít, můžeš se v ní mýt, můžeš v ní vyprat, je tedy bud Tvým nástrojem, který máš v rukou, nebo je Tvým diktátorem, nikoli však rolí, Dominiko.


dominika napsal:
porovnat takové dvě optiky vnímání světa znamená, že budeš s kdekým bojovat

Mezilidská interakce v tomto světě je vědomé, či nevědomé porovnání vlastní optiky s jinou, proč by tím pouhým srovnávání měl někdo hned začít bojovat? Jistě, pokud jsme ovládáni svými nevědomím, potom se bojuje, viz ten oheň a meč.

Ptala jsem se Tě, jak vnímáš Ježíšův výrok „Po ovoci poznáte je“, a ptala jsem se na to Tebe, kterážto, předpokládám celý odstavec tohoto evangelia znáš.
Odpovíš mi na tuto moji otázku, Dominko?


Smile

P.S.
A pokud jsi tento výrok rozebírala a víš kde tomu tak bylo, potom tě poprosím o odkaz na Tvoje vyjádření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19, 2013 12:56 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Tedy příbytek,dům = tělo
V domě jich je pět.... Pět smyslů..., které je potřeba proti sobě postavit

No, potřeba postavit...ony si na to stačí samy, na tohle postavení proti sobě Smile

A ano, podobenství s pěti smysly je tuším poměrně zjevné, chápu to podobně, jen jedno z řečeného vidím trochu jinak (i když to může být myšleno podobně), a to je toto:
Citace:
V této bitvě musíš vyhrát,nebo každý další pokus bude těžší, ne-li nemožný...


Tuto bitvu není možno "vyhrát", v této bitvě je jen jediný bojovník, jediný činitel, který potřebuje boj je idividulaita, tj. oddělenost, čili ego, a to je nakonec vždy poraženo.

Potom, jaká jediné "řešení" tu je?
Bezpodmínečné odevzdání sebe sama, se vším všudy, do rukou Božích, čím dříve, tím lépe.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19, 2013 2:51 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Damao napsal:
Ještě k tomu hodnocení - často si neuvědomujeme, že říci třeba o krádeži či vraždě, že je to čin zlý a o léčení a záchraně života, že je to čin dobrý je něco jiného, než když řekneme ten a ten člověk je špatný, zlý a ten a ten člověk je dobrý.

Přesně o tom hovořím, Damao.
Mnoho lidí ale mezi tímto nerozlišuje, protože jakmile cosi nelibého nastartuje spouštěč nedostatečnosti (vytvořený kdesi v dětství), a tohle myšlenkové spojení okamžitě reaguje, neb má za to, že nesouhlas s názorem je zároveň odsouzení svojí osoby.


dobře

jde ale oddělit konatele od činu?

takže pokud řeknete, že vražda je špatný čin, neplyne z toho i automaticky, že špatný je i ten, kdo ji vykonal?
a obráceně?

nesouhlas s názorem se dá i vyjádřit tak, aby ten, se kterým nesouhlasím nemusel cítit odsouzení, ale jde vyjádřit i tak, že druhého naštvu.... záleží jak moc se do druhého dokážu vcítit a co vlastně chci svým nesouhlasem sdělit....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19, 2013 3:08 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
aby sis tu se mnou mohla povídat, jsi v roli ega...


Ego je to, co působí nevědomé ztotožnění s jakoukoli rolí na světě, ono samo žádnou rolí není.

Je to jako když jsi nesena silným proudu v prudkém říčním toku, buď jsi v té vodě a ten Tě nese nekontrolovaně korytem, nebo stojíš na břehu a vidíš jak voda teče, a tebe sebou nevleče. Můžeš ji pít, můžeš se v ní mýt, můžeš v ní vyprat, je tedy bud Tvým nástrojem, který máš v rukou, nebo je Tvým diktátorem, nikoli však rolí, Dominiko.



ok, takže taky netvrdíš, že je potřeba být bez ega, to je fajn


toora napsal:
dominika napsal:
porovnat takové dvě optiky vnímání světa znamená, že budeš s kdekým bojovat

Mezilidská interakce v tomto světě je vědomé, či nevědomé porovnání vlastní optiky s jinou, proč by tím pouhým srovnávání měl někdo hned začít bojovat? Jistě, pokud jsme ovládáni svými nevědomím, potom se bojuje, viz ten oheň a meč.


dobře, tak tedy nebojuješ, ale přesto jsi zdrojem utrpení pro ,lidi kolem sebe, když stále srovnáváš svoji optiku s optikou těch, kteří o to srovnání ani o tvoji osobu nijak nestojí...



toora napsal:
Ptala jsem se Tě, jak vnímáš Ježíšův výrok „Po ovoci poznáte je“, a ptala jsem se na to Tebe, kterážto, předpokládám celý odstavec tohoto evangelia znáš.
Odpovíš mi na tuto moji otázku, Dominko?


je plno lidí, kteří o duchovních záležitostech mluví a dávají jiným spousty rad co a jak mají dělat, aby jim bylo lépe a mají z toho osobní prospěch .... to jsou ti, před kterými Ježíš varoval a nazýval je falešnými proroky
a pak jsou tací, kteří když je potřeba udělají "zázrak" - na ty se nezapomíná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19, 2013 6:01 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
toora napsal:
Damao napsal:
Ještě k tomu hodnocení - často si neuvědomujeme, že říci třeba o krádeži či vraždě, že je to čin zlý a o léčení a záchraně života, že je to čin dobrý je něco jiného, než když řekneme ten a ten člověk je špatný, zlý a ten a ten člověk je dobrý.

Přesně o tom hovořím, Damao.
Mnoho lidí ale mezi tímto nerozlišuje, protože jakmile cosi nelibého nastartuje spouštěč nedostatečnosti (vytvořený kdesi v dětství), a tohle myšlenkové spojení okamžitě reaguje, neb má za to, že nesouhlas s názorem je zároveň odsouzení svojí osoby.


dobře

jde ale oddělit konatele od činu?

takže pokud řeknete, že vražda je špatný čin, neplyne z toho i automaticky, že špatný je i ten, kdo ji vykonal?
a obráceně?

nesouhlas s názorem se dá i vyjádřit tak, aby ten, se kterým nesouhlasím nemusel cítit odsouzení, ale jde vyjádřit i tak, že druhého naštvu.... záleží jak moc se do druhého dokážu vcítit a co vlastně chci svým nesouhlasem sdělit....


Není to v pořádku v okamžiku, kdy hodnotím jiného člověka, posuzuju ho, stavím se nad něj... Jiná věc je, když řeknu:
- stalo se to a to¨,
- cítil jsem se tak a tak,
- chtěl bych, aby to příště bylo tak....!
Necítíš žádný rozdíl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20, 2013 12:07 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
dobře
jde ale oddělit konatele od činu?
takže pokud řeknete, že vražda je špatný čin, neplyne z toho i automaticky, že špatný je i ten, kdo ji vykonal?
a obráceně?

Tohle myslím záleží na tom, k čemu kdo došel na základě vlastních zkušenosti. Jestliže něco označíme za „špatné“ a něco za „dobré“, potom je to vždy spjato s oním „jak pro koho“ Smile
A upřímně Ti řeknu, že třeba nevím, jak toto (oddělení konatele od činu) dokáže člověk, který má za to, že „je na světě jen jednou“, a nebo třeba nežije v pevné víře, že vše je vůlí Boží, nebo k němu Milostí nepřišla zkušenost, která mu zbořila běžně přijímaný koncept o vině a vinících.

Mohu mluvit jen za sebe, tedy "moje optika"↓ Smile
Nevěřím na náhody, a moje dosavadní zkušenost je taková, že tu nejsme pouze jednou, a že vše je jedno jediné kontinuum příčiny a následku, i když mezi tím, k jistému pochopení, potřebuji nové, funkční tělo, když to předchozí už zde dosloužilo. Ze stejného důvodu tedy nemám důvod jakéhokoli člověka označovat za špatného, každý je tam kde je (citlivější, empatičtější, či dosud vyznávající hrubou sílu a násilí atd.), nemám proto ani důvod někoho za něco odsuzovat.
Každý z nás si prochází tímhle karmickým procesem „zcitlivování“, kdy ubližuje, aby se mu posléze jeho činy sobectví v různých podobách vracely, a potom, ve svém čase, tedy ve své individuální načasovanosti, začínáme chápat, jak co bolí, vidí následky činů, zkoumá svoje pohnutky, a prochází takto cestou od necitlivosti k soucítění.

Reagovala jsem zde na koncept dokonalosti, protože co je to tahle dokonalost? Jak se projevuje? Je to lidská představa o jakémsi ideálu. Je to, či ono dokonalé, nebo nedokonalé?
Vše je tak jak je, a my tomu dáváme svoje přívlastky.
Budu-li ubližovat, a při tom nevědět a necítit, co tím způsobuji (jak druhým, tak sám sobě), potom je pro mne ubližování za účelem získání jakési výhody pro sebe, dobré.
Pokud to cítit a chápat budu, potom se budu snažit, abych neubližoval, a bude pro mne dobré neubližovat.
A pokud vidím a chápu, co si lidé necitelností způsobují, proč je za to soudit? Každý z nás časem projde vším, co je k pochopení třeba.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20, 2013 12:27 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
je plno lidí, kteří o duchovních záležitostech mluví a dávají jiným spousty rad co a jak mají dělat, aby jim bylo lépe a mají z toho osobní prospěch .... to jsou ti, před kterými Ježíš varoval a nazýval je falešnými proroky
a pak jsou tací, kteří když je potřeba udělají "zázrak" - na ty se nezapomíná

Ano, Ježíš a jeho učedníci zapomenuti nebyli.

"Poznáte je podle jejich ovoce. Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí?
Tak tedy každý dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom nese zlé ovoce.
Dobrý strom nemůže nést zlé ovoce a špatný strom nemůže nést dobré ovoce.
Každý strom, který nenese dobré ovoce, bývá vyťat a vhozen do ohně."


A Ježíš zde Dominiko hovoří o "dobrém" a "špatném" (o lidech, jejich činech a následcích), ze své role ega, ze svého egoistického postoje, z něhož jsou vidět jakési plusy a mínusy, a ze kterého, dle Tvého mínění, toto vidění pramení?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20, 2013 5:32 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
dominika napsal:
toora napsal:
Damao napsal:
Ještě k tomu hodnocení - často si neuvědomujeme, že říci třeba o krádeži či vraždě, že je to čin zlý a o léčení a záchraně života, že je to čin dobrý je něco jiného, než když řekneme ten a ten člověk je špatný, zlý a ten a ten člověk je dobrý.

Přesně o tom hovořím, Damao.
Mnoho lidí ale mezi tímto nerozlišuje, protože jakmile cosi nelibého nastartuje spouštěč nedostatečnosti (vytvořený kdesi v dětství), a tohle myšlenkové spojení okamžitě reaguje, neb má za to, že nesouhlas s názorem je zároveň odsouzení svojí osoby.


dobře

jde ale oddělit konatele od činu?

takže pokud řeknete, že vražda je špatný čin, neplyne z toho i automaticky, že špatný je i ten, kdo ji vykonal?
a obráceně?

nesouhlas s názorem se dá i vyjádřit tak, aby ten, se kterým nesouhlasím nemusel cítit odsouzení, ale jde vyjádřit i tak, že druhého naštvu.... záleží jak moc se do druhého dokážu vcítit a co vlastně chci svým nesouhlasem sdělit....


Není to v pořádku v okamžiku, kdy hodnotím jiného člověka, posuzuju ho, stavím se nad něj... Jiná věc je, když řeknu:
- stalo se to a to¨,
- cítil jsem se tak a tak,
- chtěl bych, aby to příště bylo tak....!
Necítíš žádný rozdíl?




pokud se díky tomu,že se něco stalo nějak cítáš ty sám a ještě k tomu toužíš po tom, aby se to raději bývalo bylo nestalo a je to spojené s nějakým jednáním druhého člověka, pak je to prosté nepřijetí situace, kdy buď začneš měnit sebe, aby Tě ta situace příště nerozhodila (strach), nebo druhého (nepochopení)

takže ideální optimální milující reakcí je podle mě... " z mého pohledu se stalo to a to a je to tak v pořádku... tečka (a u toho jsi si vědom, že tvoje momentální posouzení může být klidně mylné) a situací se víc nezabýváš, protože se z ní stala minulost
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20, 2013 6:16 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Tedy příbytek,dům = tělo
V domě jich je pět.... Pět smyslů..., které je potřeba proti sobě postavit

No, potřeba postavit...ony si na to stačí samy, na tohle postavení proti sobě Smile

A ano, podobenství s pěti smysly je tuším poměrně zjevné, chápu to podobně, jen jedno z řečeného vidím trochu jinak (i když to může být myšleno podobně), a to je toto:
Citace:
V této bitvě musíš vyhrát,nebo každý další pokus bude těžší, ne-li nemožný...


Tuto bitvu není možno "vyhrát", v této bitvě je jen jediný bojovník, jediný činitel, který potřebuje boj je idividulaita, tj. oddělenost, čili ego, a to je nakonec vždy poraženo.

Potom, jaká jediné "řešení" tu je?
Bezpodmínečné odevzdání sebe sama, se vším všudy, do rukou Božích, čím dříve, tím lépe.


Smile


No, odevzdat se do rukou Božíš se může teprve takový člověk, který VÍ kým je, a VÍ kdo je jeho božský Otec... Dřív to nejde.
Tedy odevzdat se může teprve obrovské silné ego... tedy Já.

Cvičení vnitřního spalování smysly přijímaných informací je k tomu výborným pomocníkem...
Dám konkrétní příklad. Zalíbí se Ti informace o tom, že je velice osvobozující jen přijímat bez zasahování a bez přemítání o zažitém, tak se rozhodneš, že dnešní den budeš všechno tímhle způsobem jenom přijímat.... Ihned, ve chvíli rozhodnutí ucítíš veliké osvobození uvnitř sebe a pocítíš krásnou, jemnou energii, kteár Tě díky tomuhle rozhodnutí začne oblažovat... ta energie je milující, všeobjímající, lehočká a radostná.... takže cítíš, že to rozhodnutí a volba je správná.....intuitivně víš, že takové jednání Ti bude k užitku.... a s tímhle rozhodnutím vykročíš do denního života....

V tu chvíli se naplno ukáže, jak pracuje asociativní mysl a pokud něco takového člověk vyzkouší poprvé, zjistí jak moc je těžké svému rozhodnutí dostát už při prvním kontaktu s jiným člověkem.... Krása zranního rozhodnutí bývá rychle zapomenuta a člověk Já musí vyvinout nemalé úsilí, kdy si ji znova a znova připomíná ... Dochází k obrovskému energetickému boji.... U mě se projevovala obrovskou horkostí až palčivostí, rudými horečnatě zapálenými tvářemi, obrovskou nervozitou....Mysl totiž běžně radí, odporovat zlu zlem, řešit problémy, plánovat budoucnost, brát si příklad z minulosti, dělat si obavy, dělat se lepším než jsem, prostě nějak reagovat.... a vytáhne všechny možné spouštěče... Je potřeba vynaložit všechny síly aneustále si připomínat svoje předsevzetí.....
Podobnými stavy člověk prochází při překonávání jakékoli závislosti(kouření, pití drogy...) ....
A taky bude mysl říkat, že to, oč se snažíš je nesmysl (dá zapomenout na ten úlevný osvobozující pocit zažívaný při prvním rozhodnutí takto prožít den),takže člověk musí postavit svoji vůli proti vůli všech smyslůvě přijímaných informací a proti asiciativní mysli... Vyžaduje to opravdu neochvějné se přidržení a připamatovávání si toho úlevného pocitu z rána.... Tomu říkám krystalizace a posilování ega (vůle)... Kdy nebojuju s ostatními, ale se sebou. A ten boj dovolím.. (mysl bude říkat, proč se tak trápit, když je jednodušší zareagovat obvykle...)
Během dne to vzdát a podlehnout tomu, co našeptávají smysly nebo mysl, znamená zažít vnitřní prohru a pocit, že to celé byla blbost a pro příště si to člověk už třeba ani nedovolí zkusit, protože si na svoji slabost vzpomene...
Vydržet to ale celý den, znamená získat velký kus sebedůvěry.... ano, já jsem dokázal to, co jsem si naplánoval a vydržel jsem celý den jen přijímat, i když mě pomlouvali, i když mě zesměšňovali, i když se mi snažili ublížit (podle mých soudů samozřejmě), ale já vydržel až do večera všechno jen přijímat bez zasahování a hle, je večer a já mám z toho radost a tolik energie. bože díky, já to opravdu dokázal a vydržel celý den... No a nic tak hrozného se tímhle způsobem žití vlastně nestalo, naopak, všechno se tak nějak krásně srovnalo samo sebou.... .... Dobře, dnes to bylo fajn tak zítra to zkusím zas....
Nevím, jestli existuje lepší technika pro spalování závislostí...

Pokud se týká závislostí nejpevnější, to je závislosti na těle, k tomu zatím neznám lepší techniku, než je vědomý půst....
Při prvním pokusu o půst se smysly budou chovat jako šílené (mně třeba prorokovaly smrt hladem a opravdový hmatatelný strach, při němž jsem měla že když se okamžitě nenajím, tak umřu...)... ale když to člověk nevzdá, jeho sebedůvěra a vnitřní jistota je projasněna, do organismu vtéká sladk, všeobjímající energieasíla... Ano, já jsem dokázal to, co se ze začátku zdálo být nemožné....
Tady musí ego (vůle Já vyhrát...)... Vzdát to několikrát po sobě vezme sílu a chuť to zkoušet příště znova a tahle cesta se člověku uzavře...

A teprve když je EGO silné = když má člověk sílu a je si jí vědomý, tak se odváží odevzdat se do vůle Boží... Člověku slabému, nevědomému, to nedovolí strach....
==============================================
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20, 2013 6:43 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
je plno lidí, kteří o duchovních záležitostech mluví a dávají jiným spousty rad co a jak mají dělat, aby jim bylo lépe a mají z toho osobní prospěch .... to jsou ti, před kterými Ježíš varoval a nazýval je falešnými proroky
a pak jsou tací, kteří když je potřeba udělají "zázrak" - na ty se nezapomíná

Ano, Ježíš a jeho učedníci zapomenuti nebyli.

"Poznáte je podle jejich ovoce. Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí?
Tak tedy každý dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom nese zlé ovoce.
Dobrý strom nemůže nést zlé ovoce a špatný strom nemůže nést dobré ovoce.
Každý strom, který nenese dobré ovoce, bývá vyťat a vhozen do ohně."


A Ježíš zde Dominiko hovoří o "dobrém" a "špatném" (o lidech, jejich činech a následcích), ze své role ega, ze svého egoistického postoje, z něhož jsou vidět jakési plusy a mínusy, a ze kterého, dle Tvého mínění, toto vidění pramení?



Ježíš byl to největší EGO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20, 2013 4:47 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Tedy odevzdat se může teprve obrovské silné ego... tedy Já.

Označení Já pochází z východních Nauk, a je ´jím myšleno tzv. Nadjá, tedy to, co je zde stále a to, co zbyde po rozpuštění malého já, nikoli tedy ego.
Pro ego, neboli omezenou mysl, užívá se já s malým „j“ (čili tzv. „jáčko“), čehož jsi si Dominiko moha povšimnout, v Tebou zmiňované knize Eduarda Tomáše.

dominika napsal:
No, odevzdat se do rukou Božíš se může teprve takový člověk, který VÍ kým je, a VÍ kdo je jeho božský Otec... Dřív to nejde.

Kdeže, někdy stačí se dostat do tak patové a neunesitelné situace, že prostě jáčko kapituluje na místě, houby ví nebo neví, prostě v té pro něj nejvypjatější situaci se odevzdá, toto rychlé obrácení není ničím neznámým, poté tito lidé vypovídají o tom, jak se po této události jejich život změnil.


dominika napsal:
Cvičení vnitřního spalování smysly přijímaných informací je k tomu výborným pomocníkem...

Ano, bez pouštění se myšlenek klidu těžko dojíti.


dominika napsal:
... a s tímhle rozhodnutím vykročíš do denního života...

Při bdělosti vidíš každou svoji tenzi, uvolňuje se pak tou samotnou pozorností, takže již netřeba těchto rozhodnutí dílčích.


dominika napsal:
... Je potřeba vynaložit všechny síly aneustále si připomínat svoje předsevzetí...
Pokud se odevzdáš definitivně, pak je definitivní i Tvoje rozhodnutí, k tomu, aby mu bylo dostáno v praxi všedního dne je třeba „pouze“ pozornosti.

dominika napsal:
A taky bude mysl říkat, že to, oč se snažíš je nesmysl (dá zapomenout na ten úlevný osvobozující pocit zažívaný při prvním rozhodnutí takto prožít den),takže člověk musí postavit svoji vůli proti vůli všech smyslůvě přijímaných informací a proti asiciativní mysli

Vjemy všech pěti smyslů přicházejí do smyslu šestého, sběrného, kterým je mysl, až ta z nich tvoří příběh, a protože neustále touží po příjemném, kdykoli něco příjemného zaznamená, chce si to podržet, nechce o to přijít, tak ze strachu, utváří se naše závislosti, lpění. Jediná pozornost umožní uvědomit si nelibost, napětí, lítost, vzteku, které z těchto připoutaností vznikají. Když už víš, odkud to pramení a proč toto vzniká, není potřeba vůle, protože světlo pozornosti je pro ně spalujícím ohněm.


dominika napsal:
Nevím, jestli existuje lepší technika pro spalování závislostí...

Záleží jen na tom, co je funkční pro Tebe.
A pokud ty tendence opravdu slábnou, tak proč ne.

Všeobecně v sobě ale tento volní přístup skrývá jedno úskalí, protože pocit uspokojení je potřebou a spokojeností ega, a jáčko umenšovat nemusí, může naopak pěkně pomalu a potichu bytnět ego duchovní.
Například dosti mnichů žilo v celibátě a dlouho mělo za to, jak to pěkně zvládají, ale bylo to jen popření, takže se po jistém čase vše vyvalilo ještě s větší intenzitou, podobné je to s dietou, abstinencí apod.

dominika napsal:
Ano, já jsem dokázal to, co se ze začátku zdálo být nemožné..

Toto sebevědomí (něco dokázat a pocit uspokojení z toho) Já nepotřebuje, pouze jáčku o něj jde, potřebuje jej.

Řeší tyto půsty závislosti jako takové? Závislost na jídle vlastní komfortní zóně, na sexu, na dobrém pocitu, na přijetí, na lásce, na lidské společnosti...umenšují půsty trvale všechny projevy s těmito připoutanostmi spojenými?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strana 8 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.26 sekund