Fórum - Zobrazit téma - EGO - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - EGO
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

EGO
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 2:10 am    Předmět: EGO Citovat

Toora uvádí krásnou citaci: Mistr pravil:

"Máte problém?

V čem je ten problém?
V zaměstnání máte ten problém?
V rodině je ten problém?
Ve vztahu máte problém?
Kde je?

Kde bude ten problém, když už nebudete?

Vy jste ten problém!"
===================================

Prosím šamanku, aby do tohoto tématu nepsala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 6:54 am    Předmět: Citovat

Téma ego je zajímavé a byla jsem několikrát nabádaná k tomu, abych prozkoumala, co to vlastně to ego je.
Moje odpověď je stále stejná. Ego je přítel. Vnitřní, iluzorní přítel, stejně jako je mým přítelem moje tělo, ač hmotné, přece taktéž iluzorní. Mám ke svému já přátelský vztah.
Ego = Já.

Vkládám článek v duchu ego je přítel (kdo nechce, nečte):
http://www.pozitivni-energie.cz/ego.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 7:53 am    Předmět: Re: EGO Citovat

dominika napsal:

Prosím šamanku, aby do tohoto tématu nepsala.


Doufám, že to nemyslíš vážně a má to jen ilustrovat absurditu této situace, kam by to vedlo. kdyby na vláknech diskutovali pouze sympatizanti a přitakávači. To by si pak mohli dávat navzájem pašáky a chválit se .... je jen otázkou, zda by to ještě byla diskuse?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 8:57 am    Předmět: Citovat

No, nejsem dokonalá a ve své špatnosti musím uznat, že když jsem to psala, tak jsem to myslela vážně. Teď jsi mě ale nalomil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 10:28 am    Předmět: Citovat

problém..co to je?

koukal sem na net,ale definici,co to je za slovo..nenašel

tak myslím,že je to něco k řešení

každý člověk,pokud uvažuji obecně,si během života vypracuje své strategie a taktiky a postupy,jaxe k problémům,které ho potkávají ,postavit

od definování a rozpoznání problému,rozbor,nalezení řešící strategie,vybrání postupu,sledování efektivity až po eventuelní vyřešení

a během života s větším či menším úspěchem a spokojeností používá,obměnuje a zdokonaluje

když se tedy postavím na začátek,k rozpoznání problému..vidím,že to asi souvisí s mými cíli

mám-li málo cílů,málo potřeb,jesliže nic nepotřebuji...zřejmě ani nebudu mít moc problémů,moc co řešit

naopak,mám-li cílů hodně,potřebuji-li uspokojovat své různé a velké potřeby--vyvstane automaticky množství úkolů a pobídek je řešit

příklad z praxe:

dominika poprosila šamanku,aby nepsala na její vlákno

já s tím problém nemám,nemusím nic řešit

zbultran naopak v tom vidí asi jistá úskalí a potřebuje na to upozornit,vyvstal mu problém,který řeší nabádáním dominky k lepšímu,podle něho postupu...

mi samozřejmě vyvstane možná během dne nějaký jiný problém,např nějak si o problémech podebatit a rozebrat si je,kor když to dominika nadhodila a tedy zase svou metodou k tomu přistupuju a hledám řešení..

já vidím ve zdokonalování svého přístupu k řešení problémů radostnou činnost,jejíž výsledky mohu pozorovat každý den v jakékoli čnnosti

ano,sem momentálně člověk a ano,je to k řešení,a ano,věřím-že jednou se k mé spokojenosti úplně a dopuntíku vyřeším...s tím,že nasbírané poznání a moudrost s výhodou využiji dál,bude-li nějaké dál...a věřím,že bude

zdravím
... ... ... ofhxx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 2:40 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:

koukal sem na net,ale definici,co to je za slovo..nenašel

Našlo by se Ari:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Probl%C3%A9m

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 2:52 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Moje odpověď je stále stejná. Ego je přítel. Vnitřní, iluzorní přítel, stejně jako je mým přítelem moje tělo, ač hmotné, přece taktéž iluzorní. Mám ke svému já přátelský vztah.
Ego = Já.



Pokud s tím, co paní píše, souzníš, Dominiko, tak Ti to zřejmě ve všem vyhovuje.
Jistě, existuje zde odlišnost člověka od člověka, díky které může docházet k interakci, kdyby tomu tak nebylo, těžko by se v tomhle „prostoru“ mělo co učit, nebylo by co, ani jak.

Jsou tu dvě možnosti, buď se v těch svých individualitách plně zabydlit, nechat si tu svoji „odlišnost“ - iluzi, vládnout, a mít to za definitivní, nebo se pořádně podívat na to, co to ve skutečnosti je. tj. že není přítelem ani nepřítelem.
Nejde však o to, se chtít něčeho zbavit, to už zde řečeno bylo.

Pokud jsi Dominiko egem (viz Tvoje: ego=Já), tak jsi na tom stejně jako cca 99,9% lidí této planety, prostě jsou plně ztotožněni se svými myšlenkami.

Trochu ujasnění ohledně této otázky možná může někomu přinést např. toto:

http://www.youtube.com/watch?v=xMqzSiazDqI


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 4:14 pm    Předmět: Citovat

Nemám za to, že bych byla plně ztotožněná se svými myšlenkami, částečně ale určitě ano. Před časem jsem se naučila být vnitřně v klidu (pro mě je to navozeno vnitřní mně libou představou sezení na břehu řeky, kde je mi dobře a myšlenky probíhající mojí hlavou a vzrůstající pocity sledovat jako vlny a šplouchání vody v řece... Jsou tam, já tady a nijak se mě nedotýkají
Sleduju, jak se emoce a myšlenky plynule pohybují, jak vyvstávají a zase se noří do neexistence, do hladiny řeky, aby po chvíli vyvstaly jiné.... Nezasahuju, neovlivňuju je, a nechávám je žít tak, jak se chce jim... Často zmizí úplně a je zažíváno jen blaho...
A u toho třeba myju nádobí, nebo dělám úkoly s dětmi, nebo relaxuju... cokoli... Nejdřív jsem k tomu potřebovala klid, teď už mi nepřekáží okolní život ani vřava... Dnes je užmáloco, co mě dokáže z toho zplůsobu bytí rozhodit...
Třeba myšlenka já jsem tělo je ale velice silná a je pro mě hodně těžké takto se odpoutat i od fyzicky zažívané a pociťované bolesti, i když si vědomě uvědomuju, že tělo nejsem v podstatě já, že je to taky jen soubor myšlenek....... To jde energie hodně dolů... Je pociťováína bolest a je uvědomováno, že je to jen bolest, přesto se myšlenky točí kolem touhy po tom, aby bolest nebyla přítomná.... Tohle vychytané zatím nemám... chce to víc zkušeností...
Když se nějaké myšlenky chytnu, většinou si toho jsem vědomá proč se jí jakoby chytám a kam jí chci sledovat a co díky ní chci vytvořit... To beru jako tvoření, které nelze provádět jinak, než skrze nějaké ego= individualitu.. Jak je tvoření přesné, to je už otázka důvěry...

Považuješ toto počínání za ztotožnění se s myšlenkami?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 4:20 pm    Předmět: Citovat

Slovo problém podle mého vnímání a u mě navozuje pocit tíže a nutnosti něco s vynaložením značného úsilí měnit.
Takže slovo problém používám co nejméně a nahrazuju ho pro sebe slovem situace...
Situaci můžu měnit ale nemusím, můžu ji jen přijmout. Situace není nic, co by mě mělo něčemu naučit, situace se dějí , děly a vždy dít budou a v situaci, ve které se nacházím se nacházeli lidé už přede mnou a budou se v ní nacházet i další po mně. Pojmenováním něčeho, jako nelibé situace mi pomůže ihned otevřít se různým možnostem řešení, které jsou většinou efektivní a nespotřebovávají moc energie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 4:34 pm    Předmět: Citovat

ahoj Tooro,dík

čet sem si ve wiki,a v podstatě sem to snad trefil--problem=něco k řešení

koukal sem se i dál a víceméně tam obecně podávají postupy podobné tomu,co sem ve zkratce nahodil také

akorát se pozastavuji nad tím,že pojem problém spojují s něčím nežádoucím

tak tohle bych klidně vynechal,např pro mě sou problémy radostí,a myslím že to je trochu lepší,než se problémy stresovat...jak pro mě tak i pro zdárné řešení těchto

můžeme zvolit i takový přístup:neznám problém,znám pouze jistý stav situace,nikoli konečný,a k němu se mohu nějak postavit

v tomhle podání nevidím žádný stresující moment

vhodných i méně vhodných přístupů k problémům lze poučně pozorovat ve svém okolí

bohužel vnímám,že výchova,výuka i působení okolí(celé společnosti sakumprásk) nějak zvlášt umění řešit problémy neřeší,pružnost,flexibilita,kreativita je nahrazena pár rutinními postupy a zvyklostmi..a mazej do života živořit,otroku

problém člověk začnu řešit tak,že zjištuji,co je člověk...kdo jsem?

já si momentálně přišel na toto:

jak tady někdo napsal ono známé:
HLEDEJTE-A NALEZNETE

tak já si to upravil takto:
NEHLEDEJ,ALE UDĚLEJ SI,CO BYS RÁD NAŠEL
... ... ... O
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 5:14 pm    Předmět: Citovat

PARDON,NĚJAK SEM PŘEHLÍD,ŽE O NAHRAZENÍ SLOVA PROBLÉM SLOVEM SITUACE UŽ JE TU PSÁNO

STRACH Z PROBLÉMU,BA UŽ JEN Z TOHO SLOVA,STRACH DĚLAT CHYBY A TAXE ZESMĚŠNIT,MALOVÁNÍ ČERTA NA ZED A TÍM SI VYTÝČENÍ,JAK TO DOPADNE...STRACH SE OTEVŘÍT,STRACH POŽÁDAT O RADU A POMOC..TOHLE VŠE SE NAUČÍME RAZ DVA UŽ VE ŠKOLE

PŘÍKLAD:
DOUČUJU VNUKA A MINULÝ TÝDEN TOTO:
MÁMA MU ŘEKLA,ŽE KDYŽ NEBUDE NĚČEMU ROZUMĚT,AT SE ZEPTÁ...UČITELKA JÍ VZKÁZALA,ŽE KLUK SE MOC PTÁ A ONA NEMÁ ČAS MU TO VÍCKRÁT VYSVĚTLOVAT...

TAKŽE:
ROZUMĚLI STE,CO VÁM ŘÍKÁM?KDO NEROZUMĚL(VYHRŮŽNĚ)?VÝBORNĚ,VŠICHNI ROZUMĚLI,TAKŽE ZÍTRA BUDE PÍSEMKA!!!A BACHA-POLOLETÍ JE ZA CHVÍLI,DOUFÁM,ŽE NECHCETE MÍT PROBLÉMY!!!BUBUBU

... ... ... OFHXX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 5:51 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Sleduju, jak se emoce a myšlenky plynule pohybují, jak vyvstávají a zase se noří do neexistence, do hladiny řeky, aby po chvíli vyvstaly jiné... .

Z toho není Dominiko patrno, jestli se to pozorování se daří průběžně, nebo jde jen v době, kdy tělo spočívá v klidu…?


dominika napsal:
Nezasahuju, neovlivňuju je, a nechávám je žít tak, jak se chce jim... Často zmizí úplně a je zažíváno jen blaho...

Blažený stav je zase jen přechodný stav, za ním (za všemi přechodnými stavy) je další „prostor“. Ono se na tom blaženém stavu totiž dá ulpět jako na čemkoli jiném.


dominika napsal:
Jak je tvoření přesné, to je už otázka důvěry...

Co míníš slovem „přesné“?



dominika napsal:
Považuješ toto počínání za ztotožnění se s myšlenkami? .

„Být ve světě, a nebýt ze světa.“
Jak moc jsme ztotožněni s myšlenkami je vidět právě na našich různých napětích, čili tenzích, a není to jen tak, že slovo tenze je si dosti podobné se slovem tendence. Protože příčinou tenze je právě tendence, tedy držení se, ať už se to naše držení týká čehokoliv. Pokud ta svoje veškerá zaháčkování chceme vidět, pak si jich musíme dostatečně všímat, a když už na ně opravu vidíme jsme on-line, a pouštíme se jich, tak toho ztotožnění s myšlenkami neustále ubývá, nemá se pak čeho zachytit.

Vem si už jen tohle, kdo tvrdí, že je ego jeho kamarád? Je to zase ego, které, hodnotíce, neustále osciluje mezi „plus“ a „mínus“, no a samo sebe má vždy za kladného. Občas sice přestřelí tak, že je to nepřehlédnutelné, to si občas i popel na hlavu nasype, a to především proto, aby nebyla jeho existence nikterak ohrožena. Barvu, chuť atd. všemu dává zase jen ego, a to na základě libosti a nelibosti. A tak tedy vzniká „svět“, tahle hra, arbitráž individuality, se všemi možnými způsoby a druhy vnímání jednoho a téhož.


dominika napsal:
Situaci můžu měnit ale nemusím, můžu ji jen přijmout. Situace není nic, co by mě mělo něčemu naučit, situace se dějí , děly a vždy dít budou a v situaci, ve které se nacházím se nacházeli lidé už přede mnou a budou se v ní nacházet i další po mně. .

Stejné se jeví jen z povrchu, ale kdyby i takové existovaly, tak, vnímám je stejně, jako Ti, kteří se v ní ocitli přede mnou? N,e každý je vnímá a řeší po svém, tedy způsob odpovídá tomu kterému člověku. Podobné situace mají řešení šťastnější a méně šťastná, a nejsou zde jen tak, mýrnyx-týrnyx, každá v sobě skrývá možnost posunu ve vnímání, což je někdy proces pomalejší, ale občas taky pěkný skok.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 6:04 pm    Předmět: Citovat

arikiran napsal:
můžeme zvolit i takový přístup:neznám problém,znám pouze jistý stav situace,nikoli konečný,a k němu se mohu nějak postavit

Ano, tutéž situaci bude každý vnímat jinak. Pokud tu je cosi, v tu chvíli pro mne neřešitelného, mohu to chápat nekonečně mnoha způsoby. Například jako výzvu (v různém slova smyslu), jako příležitost cosi absolvovat, nebo třeba pochopit, že zrovna v této situaci je nejlepším řešením neřešení, nebo naopak, otevřít se dosud nečekanému, dříve nepřijatelnému řešení, atd. atd., těch možností jak s něčím naložit je opravdu mnoho.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2013 4:41 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Sleduju, jak se emoce a myšlenky plynule pohybují, jak vyvstávají a zase se noří do neexistence, do hladiny řeky, aby po chvíli vyvstaly jiné... .

Z toho není Dominiko patrno, jestli se to pozorování se daří průběžně, nebo jde jen v době, kdy tělo spočívá v klidu…?.



průběžně, tělesný klid není nutný...
nejprve samozřejmě jo, to jsem trénovala v meditační poloze, v klidu o samotě... ale od jisté doby tělesný klid není důležitý
Inspirací mi byla rada E. Tomáše o rozdělení pozornosti, kdy je jednou částí vědomí uvědomována Božská Jednota a klid a v ní je spočinuto a druhou částí vědomí jsou pozorovány myšlenky, pocity a děje světské , okolní projevený svět

takže po většinu svého bdění spočívám tam někde u Boha a navenek funguju jako matka, zaměstnankyně, přítelkyně,dcera (vstupuju do svých světských rolí), před nedávnem mi přestal ten vnitřní klid unikat i v situacích,které jsem dříve vnímala jako obtížné, emočně vypjaté...



toora napsal:
dominika napsal:
Nezasahuju, neovlivňuju je, a nechávám je žít tak, jak se chce jim... Často zmizí úplně a je zažíváno jen blaho...

Blažený stav je zase jen přechodný stav, za ním (za všemi přechodnými stavy) je další „prostor“. Ono se na tom blaženém stavu totiž dá ulpět jako na čemkoli jiném.



jo, to asi jo, tak se snažím pouštět i to blaho, krásu a pohodu a objevuje se NIC, které je zdrojem VŠEHO

toora napsal:
dominika napsal:
Jak je tvoření přesné, to je už otázka důvěry...

Co míníš slovem „přesné“?


přiložím ruku s přáním zacelit zlomenou nohu a ta noha se okamžitě zacelí Smile

(pořád to samé a obávám se,že nic míň už mě neuspokojí, je to taky touha,ale zároveň pro mě i hnací motor k poznávání možností jak... a mám takové tušení,že se to začne dít tehdy,kdy mi to začne být jedno, takže tu touhu vědomě pouštím..))



toora napsal:
dominika napsal:
Považuješ toto počínání za ztotožnění se s myšlenkami? .

„Být ve světě, a nebýt ze světa.“
Jak moc jsme ztotožněni s myšlenkami je vidět právě na našich různých napětích, čili tenzích, a není to jen tak, že slovo tenze je si dosti podobné se slovem tendence. Protože příčinou tenze je právě tendence, tedy držení se, ať už se to naše držení týká čehokoliv. Pokud ta svoje veškerá zaháčkování chceme vidět, pak si jich musíme dostatečně všímat, a když už na ně opravu vidíme jsme on-line, a pouštíme se jich, tak toho ztotožnění s myšlenkami neustále ubývá, nemá se pak čeho zachytit.

Vem si už jen tohle, kdo tvrdí, že je ego jeho kamarád? Je to zase ego, které, hodnotíce, neustále osciluje mezi „plus“ a „mínus“, no a samo sebe má vždy za kladného. Občas sice přestřelí tak, že je to nepřehlédnutelné, to si občas i popel na hlavu nasype, a to především proto, aby nebyla jeho existence nikterak ohrožena. Barvu, chuť atd. všemu dává zase jen ego, a to na základě libosti a nelibosti. A tak tedy vzniká „svět“, tahle hra, arbitráž individuality, se všemi možnými způsoby a druhy vnímání jednoho a téhož.


rozumím Ti a nemám proti tomu nic... ego je přizpůsobivé a tvárné snad do nekonečna, včetně toho, že se mu líbí být označováno za přítele Smile

Ale světjako takový, hmotná realita existuje i když tu moje malé ego nebude... Tedy po smrti... Takže se ztotožnění se s egem vzniká snad jen můj individuální svět, ale s mojí smrtí nezaniknou další lidé, ani stromy,zvířata... Hmotný svět a hmotná realita je něco, co přesahuje individuální svět ega...

Buddha ale taky nežil mimo svět, světská,hmotná realita se nevyhýbala ani Ježíšovi... jak to teda je?
Byli ti muži egoisté, kteří měli své ego pod plně kontrolou? Podle mě by J ežíš nevyléčil jediného člověka, kdyby byl bez ega /tedy kdyby si neuvědomoval, že je synem božím a disponuje veškerou mocí tvořit).. Jak se na tohle díváš?



toora napsal:
dominika napsal:
Situaci můžu měnit ale nemusím, můžu ji jen přijmout. Situace není nic, co by mě mělo něčemu naučit, situace se dějí , děly a vždy dít budou a v situaci, ve které se nacházím se nacházeli lidé už přede mnou a budou se v ní nacházet i další po mně. .

Stejné se jeví jen z povrchu, ale kdyby i takové existovaly, tak, vnímám je stejně, jako Ti, kteří se v ní ocitli přede mnou? N,e každý je vnímá a řeší po svém, tedy způsob odpovídá tomu kterému člověku. Podobné situace mají řešení šťastnější a méně šťastná, a nejsou zde jen tak, mýrnyx-týrnyx, každá v sobě skrývá možnost posunu ve vnímání, což je někdy proces pomalejší, ale občas taky pěkný skok. .


to, že tady nejsou situace jen tak bych nechala být, v tom víme, že se neshodnem, ale jinak ano, i když ta situace tady už někdy byla a byla vnímána jako těžké období (př. rozpad vztahu, ztráta zaměstnání...), tak samozřejmě k ní lidé přistupovali individuálně, podle jejich již zažitých zkušeností

Otevřít se možnostem pro mě znamená neposoudit situaci jako problém hodný řešení, ale jako situaci, která se děje (a nemusím pátrat po tom proč), uvědomit si minulé zkušenosti a odolat pokušení jednat dle nich, ,ponořit se do přítomné situace a říct si, Bože, přál sis, abych zažila tuhle situace. Vím, že mě máš rád,tak čekám, co si pro mě přeješ dál... A neřešit nic, jen se starat o to, aby moje přijetí a smíření bylo úplné, bez remcání, jen každo okamžikové přijetí atd... A nechám to na NĚM. To, že jsem situaci dokonale přijalase projeví tak, že o ní přestanu přemýšlet a vracetse k ní znova se dokážu ponořit do vnitřního myšlenkového a emocionálního klidu a rozdávat lásku (tak jak jsem toho momentálně schopná)... To se, když je situace nová a dokud nedojde k přijetí a smíření, to se mi nedaří, protože myšlenky se stále točí okolo řešení tésituace, emoce produkují sebelítost, strach,pocit viny, pak zas odvahu... klasická houpačka...
Tenhle přístup se mi momentálně osvědčil nejlíp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2013 12:08 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Inspirací mi byla rada E. Tomáše o rozdělení pozornosti, kdy je jednou částí vědomí uvědomována Božská Jednota a klid a v ní je spočinuto a druhou částí vědomí jsou pozorovány myšlenky, pocity a děje světské , okolní projevený svět

Máš na mysli tzv. vidličnatou pozrnost, bifurcation?
Mohla by jsi mi příležitostně ten text (tedy tu jeho malou část) opsat, čím toto rozumíš? Díky.


dominika napsal:
takže po většinu svého bdění spočívám tam někde u Boha a navenek…

Někde u Boha?
Bůh je v přítomném okamžiku, nikde jinde, On přímo je přítomným okamžikem, jsi-li v tuto chvíli plně pozorná, vědomá, jsi v něm. Smile


dominika napsal:
a mám takové tušení, že se to začne dít tehdy, kdy mi to začne být jedno, takže tu touhu vědomě pouštím…

Idea Smile


dominika napsal:
Byli ti muži egoisté, kteří měli své ego pod plně kontrolou? Podle mě by Ježíš nevyléčil jediného člověka, kdyby byl bez ega /tedy kdyby si neuvědomoval, že je synem božím a disponuje veškerou mocí tvořit).. Jak se na tohle díváš? …

Pojem „vyvanutí“ asi znáš, viď. No a co to je tohle vyvanutí, co vyvane, když ten dotyčný tady pořád existuje? Je to vyvanutí ega...čímžto zmizí i dosavadní, tzv. spekulativní, mysl. Potom cokoli, co ten člověk činí není „pro něj“, protože zmizel ten „adresát“, kterému by to mohlo cokoli „přinést“.

Co se uzdravování týče, apod., to s tou absencí ega nesouvisí, existují mágové, kteří čarujou ostošest, ale ne vše je čisté, jako tomu bylo u Ježíše, tedy to není „slávu boží, ale pro tu lidskou (a vše co s ní souvisí).


dominika napsal:
Otevřít se možnostem pro mě znamená neposoudit situaci jako problém hodný řešení, ale jako situaci, která se děje (a nemusím pátrat po tom proč), uvědomit si minulé zkušenosti a odolat pokušení jednat dle nich, ,ponořit se do přítomné situace a říct si, Bože, přál sis, abych zažila tuhle situace. …

Ano, a dokonce věřím, že jsme si všechny ty situace kdesi sami vybrali, svolili jsme k nim.


dominika napsal:
To, že jsem situaci dokonale přijalase projeví tak, že o ní přestanu přemýšlet a vracetse k ní znova se dokážu ponořit do vnitřního myšlenkového a emocionálního klidu…

Ano, takový lakmusový papírek to je.
Ještě jeden takový jev….stalo se Ti někdy, že jsi měla za to, že jsi to přijala, ale pak se Ti ta zápletka po nějakém čase znovu demonstrovala, možná v trochu jiném kabátě, aby Ti ukázala, že u ní ještě nemáš zase tak „hotovo“?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund