Fórum - Zobrazit téma - EGO - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - EGO
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

EGO
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 11:51 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Jak si to vysvětluješ? Tomáš říká, že karma jen racionálně vyrovnává egoistické výkyvy lidské mysli...


Tohle je těsně spjato s tímhle naším tématem.
Egoistické výkyvy lidské mysli je to, co se běžně a neustále děje…od lehkého napětí až po prudká emocionální vzedmutí. A jelikož se energie „ve vesmíru“ neztratí, potom tedy zpětné rázy a „vyrovnávání“ karmy.
Uvědomování si vlastních hnutí a myšlenek, díky nastavenému reflektoru vědomí, směrem k těmto výkyvům (myšlenkám a emocím), ubírá jim na kyslíku, čímž ubývá i oněch potencionálních „vyrovnání“.


Smile


Lidé, dokud si sami sebe uvědomují jako oddělenou existenci od všech a všeho ostatního, jednají, přemýšlí a cítí z té úrovně... Tedy já jsem udělal, já myslím, já cítím...
Tím uvědomováním si vlastních myšlenek chápu to, že si uvědomuju, že to nejsou MOJE myšlenky, ale že to jsou JEN myšlenky, city, emoce, které se dějí, ale nijak se s nimi neztotožňuju... Ted ajkýsi stav, kdy je uvědomováno nějaké cítění, nějaké myšlení, ale nitro zůstává netknuté, klidné a vyzařující Božskou univerzální věčnou přítomnost...

ˇˇˇˇˇˇˇˇˇˇ
Já Ti nevím s tím vyrovnáváním karmy. Podle mě to tak ve skutečném životě nefunguje tak, jak říkáš... To o ubírání kyslíku zpětným rázům karmy, to by se docela dobře dalo popsat slovy, že člověku už je jedno, co se kolem něho děje, tedy si to nějak nebere osobně a naučil se být klidný, protože uvnitř sebe stvořil centrum věčnosti, ale situace se stále dál nějak udávají... Život je o pohybu a proměnlivosti. (V tomhle místě nacházím Buddhu... klidný, vědomý si svého věčného bytí..) Ježíš se podle mě dostal dál, on v tom svém bytí dokázal ještě i pracovat s energií...
Třeba Ježíš by z tohoto pohledu zpětných rázů karmy musel být velikým hříšníkem, když ho na konci jeho dní čekalo veřejné zostuzením, ponížení, zatracení a fyzická bolest s následkem smrti... Ti, kdo ho ukřižovali, se domnívali, že ho zabíjejí, ale člověka jako je Ježíš nejde zabít. Klidně mohl odejít, protože věděl, co se stane, ale on dal k tomu dění svolení. Sehrál roli, divaldlo, ve kterém sám byl režisérem i hercem..... Mistrně pracoval s metodou vnitřního tření, kterou taky vyučoval..

viz jeho slova:

přinesl jsem oheň, meč a válku,
ač si lidé myslí, že přicházím po zemi rozestřít mír.

Neboť jich budě pět v domě
tři budou proti dvěma
otec proti synovi jako syn proti otci
a stanou osamoceni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 12:01 pm    Předmět: Citovat

usvit napsal:
Dominiko, kvantová teorie říká, že naše očekávání, přání ovlivní elektrony a ony nám ho splní. Co vysíláš oni přijmou a stane se. Čím víc tomu věříš, tím více se stane. Uvěř, že voda je pevná a přejdeš po vodě. pokusy dikázaná pravda. Ale uvěříš tomu natolik? Pak ani ty nebudeš potřebovat zasvěcení. Jen víru, on byl syn boží, ale i ty jsi dítě boží, jsme jeho děti, synové a dcery, jen naše víra je menší. Byl z ženy, masa a kostí a vrátil se po smrti, aby jeho učedníci viděli a uvěřili. Už nevěřili jen, už veděli a poznání pravdy se nedá otřást, vzít či spochybnit. Pro ně a pro nás se vrátil.


vidím to stejně

v realitě, kterou zažívám na rozhraní spánku a bdění je procházení zdí, procházka po hladině jezera, okamžité léčení všech nemocí jakéhokoli člověka, který má zájem o uzdravení :)nebo přemisťování své iluzorní ohraničené identity úplně přirozené..
často a ráda si hraju s fantazií tímhle způsobem .
I při bdělém vědomí v hmotném těle můžu s vděčností přiznat, že je to možné, díky nějakým drobným zkušenostem... Pro plné otevření a využívání té přirozenosti musím ještě přijmout a odložit nějaké koncepty a myšlenky, se kterými své tělo ztotožňuju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 1:46 pm    Předmět: Citovat

POZNÁNÍ PRAVDY SE POSUNE POZNÁNÍM HLUBŠÍ PRAVDY

(v mém modelu)

... ... ...x
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 3:01 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
že člověku už je jedno, co se kolem něho děje, tedy si to nějak nebere osobně a naučil se být klidný .

No jedno…ano a ne, tohle odosobňované vědomí je laiky dost často vnímáno jako jakýsi nihilismus, ale opak je pravdou, jen se to prostě nelepí na sebe, tak jak tomu bylo tisíce let před tím.


dominika napsal:
Ježíš se podle mě dostal dál, on v tom svém bytí dokázal ještě i pracovat s energií...

Není to Domi ani dál, ani víc, jen zase – jiný člověk, jiná náplň práce. Práce s energií je slovo pro kurzisty-reikisty, či pro účastníky semináře psychotroniky, biotroniky apod. Ježíš nepracoval s energií, on prostě léčil, respektive skrze něj bylo umožněno...dutá flétna.

Kdybychom hledali, tak to bude asi jako v těch obrázcích, určitě to znáš, jak je tam „najdi deset rozdílů“, a zase to nebude, že jeden je dále.
Kdybych třeba měla za to, že jeden byl dál než druhý, a byla bych na stranně Buddhy, tak bych Ti odvětila, že Kristus hlásal Lásku, ale jeho učení bylo zneužitelné, a zneužitelné bylo, protože nevedlo k práci s myslí (ani to nebyla jeho mise), a protože toto neobsahovalo, potom tu vůli a snahu člověka milovat vždy silněji strhávaly a převálcovaly jeho tendence, závislosti, tj. strachy a připoutanosti.

Od časů Buddhy, či Ježíše se tak mnoho ve vědomí lidském nezměnilo, všechna následující století se vyvíjely stále dokonalejší a dokonalejší nástroje vzájemného vraždění. Jen to, co lidé činí, není selhání Buddhy, ani nedostatečností Ježíšova učení, a není to ani ničí „odpovědnost“.
Ona to tady není žádná soutěž v duchovnu a schopnostech, prostě je zde Buddha a Ježíš (a mnozí další, o kterých se toho moc neví), kteří svým učením představují možnost vidět skutečné hodnoty, a především způsob jak to jde i „jinudy“, než kudy kráčí většina, jen to holt není pro tu většinu, průchod je dost těsnej.


dominika napsal:
Mistrně pracoval s metodou vnitřního tření, kterou taky vyučoval..

Copa to je, tohle vnitřní tření.?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 9:54 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
že člověku už je jedno, co se kolem něho děje, tedy si to nějak nebere osobně a naučil se být klidný .

No jedno…ano a ne, tohle odosobňované vědomí je laiky dost často vnímáno jako jakýsi nihilismus, ale opak je pravdou, jen se to prostě nelepí na sebe, tak jak tomu bylo tisíce let před tím.


když něco nelepíš na sebe, tak je ti to jedno nebo ne?
pokud ti to není jedno, tak pak můžeš, chceš-li, nějak konat... ale to už jsi ve stavu, kdy si uvědomuješ, že ti to není jedno a jsi rozhodnutá pro změnu



toora napsal:
dominika napsal:
Ježíš se podle mě dostal dál, on v tom svém bytí dokázal ještě i pracovat s energií...

Není to Domi ani dál, ani víc, jen zase – jiný člověk, jiná náplň práce. Práce s energií je slovo pro kurzisty-reikisty, či pro účastníky semináře psychotroniky, biotroniky apod. Ježíš nepracoval s energií, on prostě léčil, respektive skrze něj bylo umožněno...dutá flétna.


to je zase slovíčkaření... on s energií pracoval, on léčil, on měl vztah se svým Otcem... ON tam byl důležitý, bez Něho by se to nedělo a on to naučil i své blízké...
Osmnáct let v životě Ježíše je zastřeno tajemstvím. Není známo, kde se po ta léta zdržoval, ale dá se docela dobře předpokládat, že byl vyučován v komunitě esejské http://cs.wikipedia.org/wiki/Esejci, od níž se poté odvrátil a postavil se na vlastní nohy.

dutá flétnato je zase nějaký buddhistický koncept, který zaslouží zahodit


toora napsal:
dominika napsal:
Mistrně pracoval s metodou vnitřního tření, kterou taky vyučoval..

Copa to je, tohle vnitřní tření.?

Smile


nevíš?

jak vnímáš tahle Ježíšova slova?

přinesl jsem oheň, meč a válku,
ač si lidé myslí, že přicházím po zemi rozestřít mír.

Neboť jich budě pět v domě
tři budou proti dvěma
otec proti synovi jako syn proti otci
a stanou osamoceni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 11:16 am    Předmět: Citovat

Nejsem studen, už dávno ne. Jsem hledající. Přemýšlím o rozporech, informace s internetu a jejich hodnocení selským rozumem. Kvantová fyzika přišla na to, že když vystřelovala elektrony skrze stěnu s otvorem tak na protější stěně,byla tam měřící mřížka, by se měl objevit tvar tohoto otvoru a elektrony by měli dopadat rovnoměrně. Při dvou otvorech ale na stěnu dopadali nepravidelně ve vlnách. Domnívali se,že na sebe naráží a vzniká nepravidelnost. Vysílali tedy jednotlivé elektrony, ale on procházel oběma otvory současně a také vytvářel vlny. Nazvali ten jev, že elektron je rozplzlý v čase a prostoru. V okamžiku, kdy chtěli změřit něco, třeba kterým otvorem prochází dříve, prošel jedním otvorem a nevytvářel vlnu. Mnoha pokusy dokázali, že elektron znal jejich přání měřit a proto se choval, jak očekávali, nebo chtěli. Je napojen na nějakou inteligenci. To jsou fakta. Očekávej, že voda je pevná hmota a elektron ti to dá a ty pujdeš po vodě, proto ta moje narážka. Jenže mne dále zajímá, elektron obíhá kolem atomového jádra, zatím nikdo nedokázal, že by se byt jen jeden zpomalil, a přesto neví, kde bere energii pro svuj oběh. Jehorychlost a náboj se nezmenšují. Pan emota dokázal fotografiemi krystalu vody, že naše emoce vodu vyčistí nebo zakalý, že modlidba či mantra zpsaná na papíře taktéž vodu vyčistí a zharmonizuje. Jedna bunka, viz ovce dolly, nese informace o celém organizmu, o deseti miliardách bunek v našem těle, ale navíc informace o tom, jaké chemické složení mají mít, další se násobí informací o tom, jak dlouho mají žít, kdy se mají vyměnit, navíc se tyto terabitové informace násobí o informace jak se mají chovat, reagovat, na chlad, hlad( tyto informace už jsou ale intelktuálního ne materiálního rázu. kolik počítaču dnešní doby by dokázalo řídit tuto jednu bunku. Jeden by to nezvládl.Když trháš plevel na zahrádce, tak kulturní rostliny zde ponechané reagují stresem, až 14 dní zastaví svuj rust, jsou oslabené a náchylné k nemocem, mnoha pokusy dokazané v rusku. Tak jak a kde se uchovává tato informace. Jak funguje společenské vědomí, pravidlo sto opic, dokázané plošným pokusem, kdy se dotazovali několika tisíc australanu na nějaké informace a více méně neznali aspon většina odpověd. Pak v anglii odvisílali běžný pořad, kde informace i s jejich odpovědí zazněli. Pak následně u astralanu zjistili, že větší počet lidí najednou tuto informaci, odpověd, už zná. Ten nárust byl mnohonásobně větší, než je možné podle pravidel náhodilosti.Že koukáváte na seriály a z rádia se ozývá reklama na výrobek, ale vy to rádio neposloucháte, nevnímáte, podprahová reklama. Vědci celého světa dokazují, že nefunguje. Psychologové na celém světě při léčbě např, fobií dokazují pravý opak, jak krásně funguje. pokusy dokázali, že lidé, kteří neznali odpověd, tak jim pustili film z podprahovou informací a odpověd znali...hledám odpověd co jsme, jak funguje ten náš vesmír, co je v našich silách, ale nechávám to pokorně na mých andělech, oni mne vedou, dávají mi inforrmace, odkazy na informace, nebo a to spíš sám procházím vlastními zkušenostmi. Třeba zpracování těchto informací má jediné možné řešení, z ateisty jsem věřící. Už vím že je jeden ,jedna vesmírná inteligence, která skrze sebe vytvořila tento vesmír. Vše je ona, na počátku byl jeden malý bod, jedna hmota a z této hmoty vznikl celý vesmír. Jsme jen nepatrná část této hmoty, máme v sobě i kousek ducha této hmoty. A nazvěte to třeba božství, každý máme boha v sobě. Kdo se dnes dokáže přít, že nejsem z té prahmoty, že nemám jejího ducha. Když řekne, že na ducha, vědomí hmoty, nevěří, tak se ho zeptám na informace v bunce. Vědci už připouští, že to není geneticky, ale neví kde a jak se to uchovává. Já už odpověd znám.Tot vše. stačí. Až možná jednou zažiješ, prostě budeš tam, nemáš vzpomínky, nejsou, jen to prostě víš, že jsi byla s ním, ale nebyla, a trvalo to desítky minut, měla jsi při tom otevřené oči, víš jen, že jsi tam byla, nebyl to spánek, meditace...nic co znáš, byla jsi s ním, bez pohybu bez času, ten nebyl...stav bez ega, uvědomnění si sama sebe...proto jsem reagoval na to ego, co je špatné na egu. Vše je pro naše dobro, jen my to vždy nechápem, A já jen chtěl, aby jste se zamysleli, nad tím ,co a jak hodnotíte, a máte-li vubec hodnotit. každý máme svou individuální cestu a i kdybych řval, kdo nemá neuslyší mne. Tak si jen tak povídám pro sebe, snad vánek to pošle dál, snad někdo se někdy pozastaví a řekne, byl zo člověk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt prosinec 12, 2013 11:40 am    Předmět: Citovat

kvantová fyzika a "zázraky": http://panda38.sweb.cz/zazraky.html


usvit napsal:
Já už odpověd znám.Tot vše. stačí. Až možná jednou zažiješ, prostě budeš tam, nemáš vzpomínky, nejsou, jen to prostě víš, že jsi byla s ním, ale nebyla, a trvalo to desítky minut, měla jsi při tom otevřené oči, víš jen, že jsi tam byla, nebyl to spánek, meditace...nic co znáš, byla jsi s ním, bez pohybu bez času, ten nebyl...stav bez ega, uvědomnění si sama sebe...proto jsem reagoval na to ego, co je špatné na egu. Vše je pro naše dobro, jen my to vždy nechápem, A já jen chtěl, aby jste se zamysleli, nad tím ,co a jak hodnotíte, a máte-li vubec hodnotit. každý máme svou individuální cestu a i kdybych řval, kdo nemá neuslyší mne. Tak si jen tak povídám pro sebe, snad vánek to pošle dál, snad někdo se někdy pozastaví a řekne, byl zo člověk.


no, znáš odpověď, která je ted a tady pro tebe uspokojující...
možná časem dostaneš i jinou a hlouběji uspokojující odpověď...Smile

Povídáš si pro sebe nebo chceš, aby se někdo zamyslel? Proč teda chceš, aby se někdo zamyslel? Kdo chce,tak se zamyslí, kdo nechce, dá si nohy na stůl a zapne televizi... Vždyť je to jedno, ne?

špatné nebo dobré... ? neexistuje dobro ani zlo kromě toho, co tě činí šťastným nebo nešťastným
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 9:20 am    Předmět: Citovat

toora napsal:


dominika napsal:
... breathariáni nepociťují hlad, ani bez jídla nekolabují, nauč se techniku tummo a nebudeš pociťovat tělesný chlad

Byla řeč o stavu bez ega, a o vědomí toho, co se v těle děje, pokud je bretharián bez ega, potom počítám, že nic nejí, stejně jako bretharián s egem, tedy ani jeden z nich nepociťuje hlad.


Umíš si představit egoistického breathariána? Já teda ne. Zbavení se (i částečné se zbavení závislosti a lpění na těle ) s sebou přináší vhledy do vyšších úrovní bytí a širší uvědomění si toho, čím člověk je.

toora napsal:

Co se týká slova "komedie", v souvislosti s ukřižováním, pak bych tohoto výrazu neužila, ať už je míněno s jeho užívaným prejorativním zabarvením, či v jeho původním slova smyslu, coby něco veselého a bujarého.
Jako událost k popukání mi Kristovo ukřižování vskutku nepřipadá, ale třebaTy to přesně takto vnímáš, a proto jsi tedy užila slova komedie.


Smile



tak to ale je - všichni jsme herci, jen si to někteří neuvědomují

Ty toora, tady na planetě Zemi taky hraješ hru, jestli je to komedie nebo tragédie, posuď sama.

Ježíš nemusel dojít až do bodu ukřižování, kdykoli se mohl rozhodnout jinak, vytratit se, když by tím aktem na kříži nechtěl projít. Síly i vědomí na to měl dost.
Zasmušilého páprdu, kterému je potřeba prokazovat úctu z něho udělali křesťané.

Miluju Osha a ten o Ježíšovi mluvil s velikou láskou a prohlásil mimo jiné i toto:

„Křesťané říkají, že se Ježíš nikdy nesmál. Tomu nevěřím - nebyl přece osel. Byl to jeden z největších a nejinteligentnějších lidí, kteří kdy chodili po zemi. Musel se smát, a určitě se smál rád.“
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 10:07 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Umíš si představit egoistického breathariána?Smile

Egoismus není totéž co ego.
Myslíš si Dominiko, že když budeš existovat bez jídla, automaticky Tě to zbaví ega?


dominika napsal:
tak to ale je - všichni jsme herci...


Vidíš nějak rozdíl v obsahu slov "hra", "drama", "komedie", "tragedie", "melodrama", "veselohra", nebo se domníváš, že mezi nimi žádný rozdíl není?


dominika napsal:
Ty toora, tady na planetě Zemi taky hraješ hru, jestli je to komedie nebo tragédie, posuď sama....

No, a právě v tom to, je, ve Tvém posouzení Ježíšova ukřižování jakožto "komedii" (čímž z Něj automaticky činíš komedianta).



dominika napsal:
„Křesťané říkají, že se Ježíš nikdy nesmál. Tomu nevěřím - nebyl přece osel. Byl to jeden z největších a nejinteligentnějších lidí, kteří kdy chodili po zemi. Musel se smát, a určitě se smál rád.“


Smát se tehdá, když je něco k smíchu, to jistě ano, nikde v té ukázce nevidím, že by se Ježíš chechtal všemu.

A v této svouvislosti (ukřižování máš za komedii), uvádíš tento Oshův citát?
Ty se Dominiko Ježíšovu ukřižování směješ?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 11:03 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Umíš si představit egoistického breathariána?Smile

Egoismus není totéž co ego.
Myslíš si Dominiko, že když budeš existovat bez jídla, automaticky Tě to zbaví ega?


ano je to jedna z cest

toora napsal:
dominika napsal:
tak to ale je - všichni jsme herci...


Vidíš nějak rozdíl v obsahu slov "hra", "drama", "komedie", "tragedie", "melodrama", "veselohra", nebo se domníváš, že mezi nimi žádný rozdíl není?


těm slovům dáváš význam ty, tvoje hlava, přemýšlení


toora napsal:
dominika napsal:
Ty toora, tady na planetě Zemi taky hraješ hru, jestli je to komedie nebo tragédie, posuď sama....

No, a právě v tom to, je, ve Tvém posouzení Ježíšova ukřižování jakožto "komedii" (čímž z Něj automaticky činíš komedianta).


samozřejmě, taky jsi komediant



toora napsal:
dominika napsal:
„Křesťané říkají, že se Ježíš nikdy nesmál. Tomu nevěřím - nebyl přece osel. Byl to jeden z největších a nejinteligentnějších lidí, kteří kdy chodili po zemi. Musel se smát, a určitě se smál rád.“


Smát se tehdá, když je něco k smíchu, to jistě ano, nikde v té ukázce nevidím, že by se Ježíš chechtal všemu.

A v této svouvislosti (ukřižování máš za komedii), uvádíš tento Oshův citát?
Ty se Dominiko Ježíšovu ukřižování směješ?


Smile




ano, není to žádná vážná věc, až na to, že je neskutečně kouzelná, úžasná a inspirativní
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 11:49 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
ano je to jedna z cest...

V tom případě tedy je každý bretharián osvícený. Rolling Eyes


dominika napsal:
...těm slovům dáváš význam ty, tvoje hlava, přemýšlení

Už zase manipulace, Dominiko? Tvoje známé úhybné manévry? Wink

Komedie je slovo, které má svůj význam, který není totožný s nijak nezabarveným slovem jakým je například "hra".
Slova, pojmy, mají svůj smluvní význam, a to proto, aby se lidé mezi sebou nějak dorozuměli, nevím, jestli když budeš v obchodě chtít chléb a prodavačka ti prodá kladivo, bude Ti to jedno.
Ty si ale se slovy manipuluješ, jak se Ti zlíbí, a pak to bagatelizuješ a házíš na druhé, že Ty neeéé, ale přeci jsou to oni, kteří to, či ono, vnímají nějak pomýleně. Opravdu moc pěkná komedie. Cool

Když vyšpekulované argumenty neprojdou, pak tuším už přijde jen kratičký koment...?


toora napsal:
Ty se Dominiko Ježíšovu ukřižování směješ?

dominika napsal:
ano...

No, tak tedy nazdar hodiny.

Že by jsi šla takhle někam do nemocnice, nebo do krematoria, povykládat jim tam o tom, jaká to je všechno srandovní. A až Tobě samotné třeba někdy půjde do řídkého, tak na tenhle svůj komediální view nezapomeň.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 11:56 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
ano je to jedna z cest...

V tom případě tedy je každý bretharián osvícený. Rolling Eyes


ano


toora napsal:
dominika napsal:
...těm slovům dáváš význam ty, tvoje hlava, přemýšlení

Už zase manipulace, Dominiko? Tvoje známé úhybné manévry? Wink


manipulace v tvé představě, svoboda v mé,co naděláš?

toora napsal:
Komedie je slovo, které má svůj význam, který není totožný s nijak nezabarveným slovem jakým je například "hra".
Slova, pojmy, mají svůj smluvní význam, a to proto, aby se lidé mezi sebou nějak dorozuměli, nevím, jestli když budeš v obchodě chtít chléb a prodavačka ti prodá kladivo, bude Ti to jedno.
Ty si ale se slovy manipuluješ, jak se Ti zlíbí, a pak to bagatelizuješ a házíš na druhé, že Ty neeéé, ale přeci jsou to oni, kteří to, či ono, vnímají nějak pomýleně. Opravdu moc pěkná komedie. Cool


komedie nebo tragédie? pořád je to hra

hraješ si na něco, čím nejseš

toora napsal:
Když vyšpekulované argumenty neprojdou, pak tuším už přijdou jen jednoslovná vyjádření...



možná, co bys ráda?


toora napsal:
Ty se Dominiko Ježíšovu ukřižování směješ?

dominika napsal:
ano..
No, tak tedy nazdar hodiny.


směj se taky

toora napsal:
Že by jsi šla takhle někam do nemocnice, nebo do krematoria, povykládat jim tam o tom, jaká to je všechno srandovní. A až Tobě samotné třeba někdy půjde do řídkého, tak na tenhle svůj komediální view nezapomeň.


Smile


a komu půjde do řídkého, když není žádné ztotožnění?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 1:32 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
...komedie nebo tragédie? pořád je to hra

Proč tedy ta potřeba, tomu, co se děje, udávat "obsah", konkrétní zabarvení, slovem komedie?



dominika napsal:
směj se taky

A proč bych měla? Kdo je ten, kdo by se smál?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 7:19 pm    Předmět: Re: EGO ..."Ale choď/jdi... " Citovat

Toora,
ak *ukrižovanie tela* má poukázať na *frašku* - akou sa javí *inkarácia* a výuka v tele hominida(homo sapiens sapiens), pretože ich/telá *DUCH* používa iba ako *kostýmy* - potom je to naozaj len *komédia,hoci aj del arte*.
Uniká Ti celý význam Ježišovho posolstva:
- "neboj sa smrti, *PRAVDU* hľadaj za ŇOU! " Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13, 2013 8:42 pm    Předmět: Citovat

Považovat můžeš Moi cokoli a kohokoli za naprosto cokoli.

A i když vím, že je zde neustále rozehrána hra zvaná Mája, nedává mi to ještě žádné právo bagatelizovat to, jak ji prožívá někdo jiný, prohlašovat to za frašku.

Hra je hra, nemá žádnou barvu (na rozdíl od té Tvojí barevné defilírky tady).
Je to zase jen ego, které má nutkavou touhu nacpat to, co se na Golgotě tehdy událo, do té svojí krabičky s nadpisem „komediie“.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund