Fórum - Zobrazit téma - EGO - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - EGO
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

EGO
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2013 2:08 pm    Předmět: Re: EGO ..."Ale choď/jdi... " Citovat

(Veľká) Toora,
ešte stále verí *na čarovanie ostošesť*? Rolling Eyes

Idea... veríš aj pozorovaniu pozorovaného pozorovateľa pozorovateľom?

... "alebo *TO* už je mimo Tvoje chápanie?"Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so prosinec 07, 2013 2:28 pm    Předmět: Citovat

Pokud se jedná o otázky ohledně víry, v tom budeš zcela zřejmě větší odborník Ty, Moi.

Co tak myslíš Ty?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 9:12 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Inspirací mi byla rada E. Tomáše o rozdělení pozornosti, kdy je jednou částí vědomí uvědomována Božská Jednota a klid a v ní je spočinuto a druhou částí vědomí jsou pozorovány myšlenky, pocity a děje světské , okolní projevený svět

Máš na mysli tzv. vidličnatou pozrnost, bifurcation?
Mohla by jsi mi příležitostně ten text (tedy tu jeho malou část) opsat, čím toto rozumíš? Díky.



E. Tomáš z Knihy 108 meditací

Nemedituj. Teď právě nemedituj. Buď si jen vědom svého normálního vědomí, jak pociťuje ticho v pozadí myšlenek. Ticho a občas i jemnou neextatickou blaženost. Vědmí je trvale spojeno s tímto tichem, bytím a blažeností, ale normálně si je neuvědomuje. Může si je však uvědomit, kdykoli se mu zachce, třeba teď, neboť tam je jeho pravý domov. Vyzkoušej to teď hned.
Povšimni si, jak jsi tímto uvědoměním si ticha vyloučil bez jakéhokoli úsilí běžný obsah svého vědomí, tj.myšlenky, kterými bylo vědomí naplněno a zastíněno...
Je to velmi rychlé a účinné cvičení krátké cesty, které je možno cvičit celý den, třeba i při práci, když se to umí. Výsledkem je trvalý stav vnitřního míru. Myšlenky se při něm nemusí nutně vytratit, mohou stínovitě zůstávat k okamžitému použití třeba po celý den, teprve večer nebo ráno při meditaci jim dovolíš zmizet.
Na poznání nemusíš čekat dlouho, stačí když přesuneš svoji totožnost z ega do nitra. Nejsi nevědomý, jen si to myslíš. Vmyslel jsi se do své nevědomosti a stejným způsobem ji můžeš odmyslet. Věz, že nejsi tělem, myslí a citem a uvědom si, čím ve skutečnosti jsi. Odlož zvyk mentální a tělesné osobnosti. Stále vyciťuj ticho na pozadí myšlenek, neustále si uvědomuj, že jsi nejvyšším bytím a proveď to hned.
Hledáš sám sebe? Není to bláhové? Přestaň s tím konečně. Vyciťuj ticho.Nech se tím tichem unést. Hledání zanech začátečníkům. Začni s tím, že poznání už máš - a to je svatá pravda. Vyciťuj ticho vědomím. Častým opakováním se tento zvyk bude prodlužovat. Jenom si nemysli, že jsi od Boha vzdálen, že jste dva. Tvé pravé já je Bůh.Hledající a hledaný je jedno a totéž.




toora napsal:
dominika napsal:
Byli ti muži egoisté, kteří měli své ego pod plně kontrolou? Podle mě by Ježíš nevyléčil jediného člověka, kdyby byl bez ega /tedy kdyby si neuvědomoval, že je synem božím a disponuje veškerou mocí tvořit).. Jak se na tohle díváš? …

Pojem „vyvanutí“ asi znáš, viď. No a co to je tohle vyvanutí, co vyvane, když ten dotyčný tady pořád existuje? Je to vyvanutí ega...čímžto zmizí i dosavadní, tzv. spekulativní, mysl. Potom cokoli, co ten člověk činí není „pro něj“, protože zmizel ten „adresát“, kterému by to mohlo cokoli „přinést“.

Co se uzdravování týče, apod., to s tou absencí ega nesouvisí, existují mágové, kteří čarujou ostošest, ale ne vše je čisté, jako tomu bylo u Ježíše, tedy to není „slávu boží, ale pro tu lidskou (a vše co s ní souvisí).


hmm, to je pravda
tudíž by fyzické uzdravování hmotných těl , tato schopnost měla být natrénovatelná ještě před konečnou realizací

Třeba E. Tomáš nabádá... nech tajné síly na pokoji. Ježíš podle mě takového opatrného učitele neměl...



toora napsal:
dominika napsal:
Otevřít se možnostem pro mě znamená neposoudit situaci jako problém hodný řešení, ale jako situaci, která se děje (a nemusím pátrat po tom proč), uvědomit si minulé zkušenosti a odolat pokušení jednat dle nich, ,ponořit se do přítomné situace a říct si, Bože, přál sis, abych zažila tuhle situace. …

Ano, a dokonce věřím, že jsme si všechny ty situace kdesi sami vybrali, svolili jsme k nim.


souhlasím, pokud myslíš, že jsem si je vybrali rámcově - tedy ubližuje nám žárlivost a v jednom životě zemřeme s nezpracovanou emocí žárlivosti...proto se i v dalším životěsetkáváme se situacemi, ve kterých můžeme žárlit, které jseo pro nás darem a příležitostí tuto tendenci prohlédnout a se nad ni povznést



toora napsal:
dominika napsal:
To, že jsem situaci dokonale přijalase projeví tak, že o ní přestanu přemýšlet a vracetse k ní znova se dokážu ponořit do vnitřního myšlenkového a emocionálního klidu…

Ano, takový lakmusový papírek to je.
Ještě jeden takový jev….stalo se Ti někdy, že jsi měla za to, že jsi to přijala, ale pak se Ti ta zápletka po nějakém čase znovu demonstrovala, možná v trochu jiném kabátě, aby Ti ukázala, že u ní ještě nemáš zase tak „hotovo“?



to souvisí s bytím v přítomnosti...pokud jsem trvale ponořená do přítomnosti, vnímám situace jako kolemjdoucí události, které se mojí božské podstaty nijak nedotýkají... ani v dobrém, ani špatném. Jen se dějí a já mám k dispozici všechnu tvořivou moc (kterou momentálně disponuju) k tomu, abych třeba, když se ocitnu v situaci, kde vládne nějaká neharmonie, nebo se potkám s člověkem, kterému je smutno, tak abych tu situaci dokázala proteplit, aby se přítomným ulevilo a mohli se začít usmívat

... Tedy se nic neděje mně.

Takže na tuhle Tvojí otázku bych řekla, že ne. Zápletky mě nenavštěvují.. Každá situace je nová, čistá a ryzí... Nenavázaná na minulou zkušenost, tudíž nevyžadující sklouznutí do přemítání o tom, že něco se opakuje, tudíž není hotovo, protože hotovo bylo vždycky...jen to nebylo uvědomováno (díky neschopnosti udržet vědomí v přítomnosti)...

Ale rozumím, jak to myslíš... Zapomeňme na přiítomnost a je to tu...Zápletky, konflikty, problémy vyžadující řešení, pocit, že ještě není dokonáno...iluze cesty za poznáním...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 1:10 pm    Předmět: Citovat

Díky Dminiko za tu citaci pana Tomáše.
Mně bylo hned nějak divné, že by zde pan Tomáš užil výrazu Božská Jednota.

Jinak existuje také vidličnaté rozdělení pozornosti na zevní činné jáství a Pozorovatele.
(viz 410 z 999 otázek a odpovědí)


dominika napsal:
tudíž by fyzické uzdravování hmotných těl , tato schopnost měla být natrénovatelná ještě před konečnou realizací.

Možné je ledascos, záleží na tom, co doopravdy chceme, konat, uzdravovat, nebo je nám bližší to nechtění, a když to tak má být, tak to bude...tohle je k tomu tichu za myšlenkami přeci jen blíže.
Znáš tu rovnici od pana Tomáše? B+T(M)=Č a B=Č-T(M)? Smile


dominika napsal:
Třeba E. Tomáš nabádá... nech tajné síly na pokoji. Ježíš podle mě takového opatrného učitele neměl...

Jj, byl to jiný člověk a jiná „pracovní náplň“.
Temné síly, těm sloužili, respektive tuhle roli na sebe vzali Ježíšovi pronásledovatelé a soudci.


dominika napsal:
souhlasím, pokud myslíš, že jsem si je vybrali rámcově…

Ano.


dominika napsal:
Každá situace je nová, čistá a ryzí...

Je to tak, jen naše individuální spouštěče jsou stále tytéž. Bdělostí, přijetím, časem slábnou, a občas se některý z nich může taky jen na čas poněkud upozadit.



dominika napsal:
to souvisí s bytím v přítomnosti...pokud jsem trvale ponořená do přítomnosti, vnímám situace jako kolemjdoucí události, které se mojí božské podstaty nijak nedotýkají... ani v dobrém, ani špatném.

Reagovala jsem na toto: „To, že jsem situaci dokonale přijala se projeví tak, že o ní přestanu přemýšlet a vracet se k ní znova“, ale dosti nepřesně jsem se vyjádřila.
Božské podstaty se nedotýká nikdy a nic, avšak psychosomatický aparát reaguje na podněty, každý podle svého naprogramování, některé spouštěcí evergreeny se objevují , a samozřejmě nejde o to, aby se toto nedělo. Píšu tohle proto, že někteří sem nahlédnuvší, by se mohli domnívat, že je žádoucí vypreparovávat emoce, přestat být člověkem, nebo kdovícoještě (viz vlákno vedle).


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 2:07 pm    Předmět: Re: EGO ..."Ale choď/jdi... " Citovat

toora napsal:
Pokud se jedná o otázky ohledně víry, v tom budeš zcela zřejmě větší odborník Ty, Moi.

Co tak myslíš Ty?Smile


Toora,
... "som pohodlný - ja už len čítam."
... "Každý nech si verí čomu chce a čomu rozumie - nech je už konečne pokoj!"... Wink


Ale diskusia na úrovni - najmä bez skoku do reči a fabulovania vloženými výrokmi a bez podozrievania a obviňovania - taká by bodla. Nuž - to už áno alebo *asi - aj*. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 2:21 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Díky Dminiko za tu citaci pana Tomáše.
Mně bylo hned nějak divné, že by zde pan Tomáš užil výrazu Božská Jednota.

Jinak existuje také vidličnaté rozdělení pozornosti na zevní činné jáství a Pozorovatele.
(viz 410 z 999 otázek a odpovědí)


to o pozorovateli je i v té knížce 108 meditací, ale to mě nějak nezaujalo...


toora napsal:
dominika napsal:
tudíž by fyzické uzdravování hmotných těl , tato schopnost měla být natrénovatelná ještě před konečnou realizací.

Možné je ledascos, záleží na tom, co doopravdy chceme, konat, uzdravovat, nebo je nám bližší to nechtění, a když to tak má být, tak to bude...tohle je k tomu tichu za myšlenkami přeci jen blíže.
Znáš tu rovnici od pana Tomáše? B+T(M)=Č a B=Č-T(M)? Smile


tu rovnici neznám... prozradíš?

Já jsem inspirována Ježíšem, proto si z každého učení vybírám a je fakt, že jsem ještě nenarazila na učitele z masa a kostí, kteří by mě mohli provázet...
Pokud je lidská bytost schopná provádět skrze svoji existenci tolik energie, aby opravdu pomohla trpícím lidem (ne jen slovy a návody k tomu, jak si mají pomoct sami), tak mě to zajímá.


toora napsal:
dominika napsal:
Třeba E. Tomáš nabádá... nech tajné síly na pokoji. Ježíš podle mě takového opatrného učitele neměl...

Jj, byl to jiný člověk a jiná „pracovní náplň“.
Temné síly, těm sloužili, respektive tuhle roli na sebe vzali Ježíšovi pronásledovatelé a soudci.


dominika napsal:
souhlasím, pokud myslíš, že jsem si je vybrali rámcově…

Ano.


toora napsal:
dominika napsal:
Každá situace je nová, čistá a ryzí...

Je to tak, jen naše individuální spouštěče jsou stále tytéž. Bdělostí, přijetím, časem slábnou, a občas se některý z nich může taky jen na čas poněkud upozadit.


můj reiki mistr nás upozorňoval, že cokoli člověk zažije, je v jeho vědomí zapsáno jako na nesmazatelném disku, takže se žádných zážitků nikdy nikdo nezbaví doopravdy... a není to ani cílem... jen vědět, jak s tím nakládat (bytím v přítomnosti), aby ty negativně posouzené zážitky nezafungovaly jako spouštěče



dominika napsal:
to souvisí s bytím v přítomnosti...pokud jsem trvale ponořená do přítomnosti, vnímám situace jako kolemjdoucí události, které se mojí božské podstaty nijak nedotýkají... ani v dobrém, ani špatném.

Reagovala jsem na toto: „To, že jsem situaci dokonale přijala se projeví tak, že o ní přestanu přemýšlet a vracet se k ní znova“, ale dosti nepřesně jsem se vyjádřila.
Božské podstaty se nedotýká nikdy a nic, avšak psychosomatický aparát reaguje na podněty, každý podle svého naprogramování, některé spouštěcí evergreeny se objevují , a samozřejmě nejde o to, aby se toto nedělo. Píšu tohle proto, že někteří sem nahlédnuvší, by se mohli domnívat, že je žádoucí vypreparovávat emoce, přestat být člověkem, nebo kdovícoještě (viz vlákno vedle).


Smile[/quote]

no, ono to přestat být člověkem, dostat se mimo myšlenky, být nedotknutelní tak nějak povrchově z různých buddhisticky založených lidí vyzařuje, místo soucitu a účinné pomoci často vyzařují a projevují obyčejnou lhostejnost, takže je fajn, že jsi to sem doplnila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08, 2013 7:57 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
tu rovnici neznám... prozradíš?

Jestli máš knihu, tak je to otázka č.444, pokud ne, tak řekni, napíšu.


dominika napsal:
Pokud je lidská bytost schopná provádět skrze svoji existenci tolik energie, aby opravdu pomohla trpícím lidem (ne jen slovy a návody k tomu, jak si mají pomoct sami), tak mě to zajímá.

"Když učiníš jeden krok k Bohu, Bůh učiní devět kroků k tobě."¨
Neznám nic, co by bylo skutečnou a především trvalou pomocí bez posunu ve vnímání, změny v přístupu. Jen ty způsoby se mohou lišit.


dominika napsal:
buddhisticky založených lidí vyzařuje, místo soucitu a účinné pomoci často vyzařují a projevují obyčejnou lhostejnost, takže je fajn, že jsi to sem doplnila

To víš...existují různě založení, pár jich taky něco založili a neustále zakládají, někteří jsou už definitivně někde založení...znám taky jednoho sportovně založeného, co sice už asi 40 let nesportuje, ale pořád o tom, jak v mládí sportoval, tůze moc rád mluví, zkrátka a dobře, ne každej nějak "založenej" je opravdu taktojdoucí, žejo.
Buddha však vede k bodhičittě, někdy se ovšem, jako nezájem, může někomu jevit, to ano.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 11:04 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
tu rovnici neznám... prozradíš?

Jestli máš knihu, tak je to otázka č.444, pokud ne, tak řekni, napíšu.


knížku nemám, tak kdybys byla tak hodná a napsala... budu ráda


toora napsal:
dominika napsal:
Pokud je lidská bytost schopná provádět skrze svoji existenci tolik energie, aby opravdu pomohla trpícím lidem (ne jen slovy a návody k tomu, jak si mají pomoct sami), tak mě to zajímá.

"Když učiníš jeden krok k Bohu, Bůh učiní devět kroků k tobě."¨
Neznám nic, co by bylo skutečnou a především trvalou pomocí bez posunu ve vnímání, změny v přístupu. Jen ty způsoby se mohou lišit.


já vím, že v našem světě, v dnešní době nic takového prostě známého není, nikdo tím způsobem nekoná a nikdo tak nepracuje pro dobro ostatních (chybí učitel, který by tím způsobem konal)

jenže se mi zdá, že ten princip existuje, existoval v Ježíšovi i dalších osvícencích a proto je dosažitelný a samozřejmě čas neexistuje, tudíž je možno se na něho naladit kdykoli

A Ježíš rozhodně nijak netrval na změně osobnosti, na nějakém pochopení vesmírných zákonů, když léčil lidi, kdo prosil, byl uzdraven, ať to byl zloděj, prostitutka, výběrčí daní... Je psáno, že po svém zmrtvýchvstání uzdravil najednou celý dav lidí, kteří uslyšeli jeho pozvánku ke schůzce, těsně předtím, než opustil tuto dimenzi a odešel (neznámo kam)...



toora napsal:
dominika napsal:
buddhisticky založených lidí vyzařuje, místo soucitu a účinné pomoci často vyzařují a projevují obyčejnou lhostejnost, takže je fajn, že jsi to sem doplnila

To víš...existují různě založení, pár jich taky něco založili a neustále zakládají, někteří jsou už definitivně někde založení...znám taky jednoho sportovně založeného, co sice už asi 40 let nesportuje, ale pořád o tom, jak v mládí sportoval, tůze moc rád mluví, zkrátka a dobře, ne každej nějak "založenej" je opravdu taktojdoucí, žejo.
Buddha však vede k bodhičittě, někdy se ovšem, jako nezájem, může někomu jevit, to ano.


Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po prosinec 09, 2013 1:21 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:

knížku nemám, tak kdybys byla tak hodná a napsala... budu ráda


Co je to vlastně člověk?
Můžeme to vyjádřit rovnicí: B+T=Č…Bůh plus touha rovná se člověk.

Ale člověk přece nemá jen touhu. Kam vám zmizelo tělo?
Nezmizoelo. Slovo „touha“ můžeme nahradit slovem „mysl“, ta obsahuje všechno, co má jméno a tvar, tedy i tělo. Řekněme tedy přesněji B+Mysl=Č. Není to tak? Z toho můžeme hravě vypočítat, jak se dostat k Bohu: B=Č-M.

Co ale může dělat člověk, když nemá mysl?
Nic, je to plné Jáství v Božském Osvícení. V tomto případě Č=B.

Ale kam vám zase zmizely myšlenky a city člověka?
Byly jen iluzí. Proto zmizely Osvícením, jako by jich nikdy nebylo.
Ale Mysl samotná přece také nemůže nic dělat?
Čirá mysl není nikdy samotná, vždycky druží s Bohem, který je jejím Bytím a Životem.

Ale co karma?
Ať je člověk dobrý nebo špatný. Bůh s tím nemá nic společného,. Proto Ho žádná karma nepostihuje. Karma postihuje jen lidskou mysl samotnou, správněji řečeno, nepostihuje ani ji, jen racionálně vyrovnává její egoistické výkyvy.



dominika napsal:
Ježíš rozhodně nijak netrval na změně osobnosti, na nějakém pochopení vesmírných zákonů, když léčil lidi, kdo prosil, byl uzdraven, ať to byl zloděj, prostitutka, výběrčí daní... Je psáno, že po svém zmrtvýchvstání uzdravil najednou celý dav lidí, kteří uslyšeli jeho pozvánku ke schůzce, těsně předtím, než opustil tuto dimenzi a odešel (neznámo kam)...

Počkej Domi, napsala jsem toto:
Citace:
"Když učiníš jeden krok k Bohu, Bůh učiní devět kroků k tobě."¨
Neznám nic, co by bylo skutečnou a především trvalou pomocí bez posunu ve vnímání, změny v přístupu. Jen ty způsoby se mohou lišit.“


Kde v tom textu vidíš cosi o trvání si na něčem?
Mluvím o posunu ve vědomí...tak například existují lidé, kteří se celý život hrdě hlásí k materialismu a ateismu, když se pak ocitli v situaci mezi životem a smrtí, a v této chvíli se začali modlit k Pánubohu, a přesně v tu chvíli nastal obrat a situace se naprosto změnila. Velmi často je pak možno tyto lidi slyšet mluvit o tom, kde tím pádem skončil jejich dosavadní ateismus.
Pokud Ježíš konal zázraky, potom zároveň s tímto došlo i k onomu „posunu ve vědomí“, a to nejen u uzdraveného, ale u většiny těch, kteří byli svědky. Můj názor, se kterým jistě nemusíš souhlasit, je to, že načasování (karma) konkrétní bytosti (nemocného) odpovídalo Ježíšovo počinu, čili této jisté "nastavenosti" pro dopad Milosti Boží.

Jsou zde tedy možné dva způsobu posunu, jeden je pozvolnější, třeba když jdeme cestou sebepoznávání, chceme se měnit atd., a ten druhý je spíše podoben kvantovému skoku (a děje se také v průběhu cesty pomalé), a tenhle způsob je někdy bezprostřední, a někdy na sebe bere různé formy, tedy působí skrze prostředníky, a právě takovýmto činitelem, dle mého mínění, zde Ježíš byl.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 8:56 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:

knížku nemám, tak kdybys byla tak hodná a napsala... budu ráda


Co je to vlastně člověk?
Můžeme to vyjádřit rovnicí: B+T=Č…Bůh plus touha rovná se člověk.

Ale člověk přece nemá jen touhu. Kam vám zmizelo tělo?
Nezmizoelo. Slovo „touha“ můžeme nahradit slovem „mysl“, ta obsahuje všechno, co má jméno a tvar, tedy i tělo. Řekněme tedy přesněji B+Mysl=Č. Není to tak? Z toho můžeme hravě vypočítat, jak se dostat k Bohu: B=Č-M.

Co ale může dělat člověk, když nemá mysl?
Nic, je to plné Jáství v Božském Osvícení. V tomto případě Č=B.

Ale kam vám zase zmizely myšlenky a city člověka?
Byly jen iluzí. Proto zmizely Osvícením, jako by jich nikdy nebylo.
Ale Mysl samotná přece také nemůže nic dělat?
Čirá mysl není nikdy samotná, vždycky druží s Bohem, který je jejím Bytím a Životem.

Ale co karma?
Ať je člověk dobrý nebo špatný. Bůh s tím nemá nic společného,. Proto Ho žádná karma nepostihuje. Karma postihuje jen lidskou mysl samotnou, správněji řečeno, nepostihuje ani ji, jen racionálně vyrovnává její egoistické výkyvy.



Smile


děkuju za text

moc hezké, až na tu poslední větu...viz: Karma postihuje jen lidskou mysl samotnou, správněji řečeno, nepostihuje ani ji, jen racionálně vyrovnává její egoistické výkyvy.

Jak si to vysvětluješ? Tomáš říká, že karma jen racionálně vyrovnává egoistické výkyvy lidské mysli... Mysl můžeme chápat jako cokoli, co má jméno a tvar (tělo, myšlenky,city).. Říká, že racionálně vyrovnává její výkyvy... To znamená, nebo by znamenalo, že existuje nějaká šablona, nějaký vzor, který by říkal, co je dobré a co je špatné v rámci lidské mysli, a ten vzor by princip karmy posuzoval, hodnotil a racionálně vyrovnával .... A to se mi nezdá být pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 9:15 am    Předmět: Citovat

toora napsal:




dominika napsal:
Ježíš rozhodně nijak netrval na změně osobnosti, na nějakém pochopení vesmírných zákonů, když léčil lidi, kdo prosil, byl uzdraven, ať to byl zloděj, prostitutka, výběrčí daní... Je psáno, že po svém zmrtvýchvstání uzdravil najednou celý dav lidí, kteří uslyšeli jeho pozvánku ke schůzce, těsně předtím, než opustil tuto dimenzi a odešel (neznámo kam)...

Počkej Domi, napsala jsem toto:
Citace:
"Když učiníš jeden krok k Bohu, Bůh učiní devět kroků k tobě."¨
Neznám nic, co by bylo skutečnou a především trvalou pomocí bez posunu ve vnímání, změny v přístupu. Jen ty způsoby se mohou lišit.“


Kde v tom textu vidíš cosi o trvání si na něčem?
Mluvím o posunu ve vědomí...tak například existují lidé, kteří se celý život hrdě hlásí k materialismu a ateismu, když se pak ocitli v situaci mezi životem a smrtí, a v této chvíli se začali modlit k Pánubohu, a přesně v tu chvíli nastal obrat a situace se naprosto změnila. Velmi často je pak možno tyto lidi slyšet mluvit o tom, kde tím pádem skončil jejich dosavadní ateismus.


to ano

toora napsal:
Pokud Ježíš konal zázraky, potom zároveň s tímto došlo i k onomu „posunu ve vědomí“, a to nejen u uzdraveného, ale u většiny těch, kteří byli svědky. Můj názor, se kterým jistě nemusíš souhlasit, je to, že načasování (karma) konkrétní bytosti (nemocného) odpovídalo Ježíšovo počinu, čili této jisté "nastavenosti" pro dopad Milosti Boží.


to nepochybně, žádná setkání a žádné události nejsou náhodné...

toora napsal:
Jsou zde tedy možné dva způsobu posunu, jeden je pozvolnější, třeba když jdeme cestou sebepoznávání, chceme se měnit atd., a ten druhý je spíše podoben kvantovému skoku (a děje se také v průběhu cesty pomalé), a tenhle způsob je někdy bezprostřední, a někdy na sebe bere různé formy, tedy působí skrze prostředníky, a právě takovýmto činitelem, dle mého mínění, zde Ježíš byl.


Smile



ono v situaci, ve které se nacházíme, tohle tvoje vysvětlení se zdá být jediným možným, ale vem si, že Ježíš svoji schopnost předal svým apoštolům... je psáno, že ve chvíli Ježíšova ukřižování se učedníci poschovávali, normálně se ho zřekli (jejich víra v to, žeby Ježíš byl nějak mimořádný muž vyprchala s jeho posledním vydechnutím na kříži), i kolem jeho zmrtvýchvstání bylo tolik otazníků, že ani jeho nejbližší v jeho obživnutí nevěřili (viz. nevěřící Tomáš, který dokud svému Mistrovi nepoložil ruce do děr po hřebech na rukách nevěril, že Ježíšovo mrtvé tělo někdo z hrobu jen neodnesl..)
Jenže Ježíš se po čtyřicet dní po vzkříšení svým učedníkům zjevoval (objevoval se v jejich středu, aniž by používal dveře a mizel zrovna tak, ale zřejmě nebyl duch, když bylo možné mu sáhnout na rány způsobené ukřižováním)...
A v té době předal svoji moc uzdravovat svým apoštolům = naučil je pracovat s energií, kdy oni léčili ve jménu Ježíše (tedy se mi zdá, že oni žádné pochopení souvislostí, že jsou v Otci a Otec v nich neměli, jen uměli používat sílu a energii ve prospěch druhých)..., takže i oni potom hlásali příchod království božího a uzdravovali každého, kdo měl zájem (= odpouštěli jejich hříchy)...

takže těch prostředníků ke kvantovému skoku vědomí bylo víc než jen Ježíš... a touto mocí disponovali obyčejní rybáři, žádní učenci...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 8:34 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Jak si to vysvětluješ? Tomáš říká, že karma jen racionálně vyrovnává egoistické výkyvy lidské mysli...


Tohle je těsně spjato s tímhle naším tématem.
Egoistické výkyvy lidské mysli je to, co se běžně a neustále děje…od lehkého napětí až po prudká emocionální vzedmutí. A jelikož se energie „ve vesmíru“ neztratí, potom tedy zpětné rázy a „vyrovnávání“ karmy.
Uvědomování si vlastních hnutí a myšlenek, díky nastavenému reflektoru vědomí, směrem k těmto výkyvům (myšlenkám a emocím), ubírá jim na kyslíku, čímž ubývá i oněch potencionálních „vyrovnání“.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út prosinec 10, 2013 10:13 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
A v té době předal svoji moc uzdravovat svým apoštolům = naučil je pracovat s energií, kdy oni léčili ve jménu Ježíše (tedy se mi zdá, že oni žádné pochopení souvislostí, že jsou v Otci a Otec v nich neměli, jen uměli používat sílu a energii ve prospěch druhých)...


Měli dobrého učitele, a ten přenos byl možný díky všem činitelům, které „vstupují do reakce“.
Však i dnes se rodí lidé s různými dispozicemi, jak se říká od Pánaboha, schopnosti léčitelské nevyjímaje.
Osobně se domnívám, že to, co se tehdy událo, mělo smysl nejen pro současníky, byla to nepřehlédnutelná demonstrace Milosti, Božské neomezenosti a potencionality, která je věčná, stále živá a vždy přítomná, jen ty naše přijímače k Ní nebývají patřičně seštelovaný.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 11:21 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
A v té době předal svoji moc uzdravovat svým apoštolům = naučil je pracovat s energií, kdy oni léčili ve jménu Ježíše (tedy se mi zdá, že oni žádné pochopení souvislostí, že jsou v Otci a Otec v nich neměli, jen uměli používat sílu a energii ve prospěch druhých)...


Měli dobrého učitele, a ten přenos byl možný díky všem činitelům, které „vstupují do reakce“.
Však i dnes se rodí lidé s různými dispozicemi, jak se říká od Pánaboha, schopnosti léčitelské nevyjímaje.
Osobně se domnívám, že to, co se tehdy událo, mělo smysl nejen pro současníky, byla to nepřehlédnutelná demonstrace Milosti, Božské neomezenosti a potencionality, která je věčná, stále živá a vždy přítomná, jen ty naše přijímače k Ní nebývají patřičně seštelovaný.


Smile


nevím o lidech s léčitelskými schopnostmi, které by se dali byť jen z dálky připodobnit tomu, co předváděl JK a jeho žáci

Víš co mi přijde kouzelné? Že ani Ježíš svého času neměl žáídného učitele, od kterého se mohl učit... Měl jen neotřesitelnou důvěru ve svoje spojenectví s Bohem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
usvit
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 10.12. 2013
Příspěvky: 201

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 11:42 am    Předmět: Citovat

Dominiko, kvantová teorie říká, že naše očekávání, přání ovlivní elektrony a ony nám ho splní. Co vysíláš oni přijmou a stane se. Čím víc tomu věříš, tím více se stane. Uvěř, že voda je pevná a přejdeš po vodě. pokusy dikázaná pravda. Ale uvěříš tomu natolik? Pak ani ty nebudeš potřebovat zasvěcení. Jen víru, on byl syn boží, ale i ty jsi dítě boží, jsme jeho děti, synové a dcery, jen naše víra je menší. Byl z ženy, masa a kostí a vrátil se po smrti, aby jeho učedníci viděli a uvěřili. Už nevěřili jen, už veděli a poznání pravdy se nedá otřást, vzít či spochybnit. Pro ně a pro nás se vrátil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund