Fórum - Zobrazit téma - klient vs terapeut - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - klient vs terapeut
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

klient vs terapeut
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 9:13 am    Předmět: Citovat

JANAA napsal:

a co mne ještě upoutalo, podnikatel, který jezdí autobusem?


Tušila jsem, že to někoho praští do očí ...ale nepovažuji to za důležité.

Je před totální endoprotézou obou kyčlí a před operací páteře. Před 4 lety měl autonehodu. Popisoval mi, jakým šíleným způsobem nasedá do auta jako spolujezdec. Většinou se však přepravuje do svých firem letecky, což mu dělá také problémy. Při jeho zdravotní situaci je tedy autobus pohodlnějším a komfortnějším přibližovadlem než auto.

Také nevím, proč by podnikatel nemohl jet občas autobusem...třeba může mít auto v servisu Wink .

ahoj E.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: ne září 13, 2009 6:20 am    Předmět: Citovat

Evi, děkuji za vysvětlení, jen mne to prostě překvapilo, to je celé. Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 11:03 pm    Předmět: učiň čertovi dobře a peklem se ti odmění Citovat

Evik napsal:
schaman napsal:
přispěji taky troškou do mlýna, někomu stačí se vypovídat ,někdo se vypovídá a čeká co já s tím udělám .stalo se mně že přišel pán s potížema úplně banálníma ale třásl se jako osika.byl šíleně sebevědomýa nechtěl se nijak uvolnit takže jsme to po dohodě ukončili.po druhé návštěvě to bylo lepší a sám si pochvaloval že to nečekal jaké to bude ,další návštěvy byly již v pohodě.Každému hned na začátku říkám že si musí o to říct-o léčbu a musí chtít se uzdravit

Ahoj schamane,
také to tak vnímám. Nejsem totiž ani terapeutka nebo léčitelka, jsem jenom taková vrba. Úspěšný pan podnikatel mi povídal a povídal a já jsem nedělala nic, jenom poslouchala. Myslím, že uvolněný byl dost, protože svojí zpověď dělal v autobuse, kde jsme se potkali náhodou. Takže nebyl svázaný nějakým očekáváním, jako kdyby cíleně nějakého terapeuta vyhledal. Když mi řekl všechno, co měl na srdci, zeptala jsem se ho, jestli chce, že mu mohu poslat energii. Měl také velké potíže s kyčlemi a s páteří. On říkal, že tomu věří a nadšeně souhlasil.
Druhý den mi volal, byl nadšený, říkal, že se poprvé po 4 letech vyspal. Že poprvé za 4 roky se v noci nebudil bolestí. Vypadalo to, že by mě láskou nějraději snědl.

A tady v tuto chvíli jsem udělala fatální chybu.

Já samozřejmě v návalu radosti, že mu to tak pomohlo, tak jsem mu navrhla hned ten druhý den další ,,přísun energie ". On sice souhlasil, ale já to neměla dělat. Jenomže v tu chvíli jsem si to neuvědomila. Neuvědomila jsem si ze své strany ten nedostatek pokory.
Druhý den jsem dostala SMS, že po návratu z ciziny mě bude referovat i o druhém ,,aktu", který se projevil velmi citelně, ale trochu jinak.

Dal si se mnou schůzku, na kterou nepřišel, aniž by se omluvil. Nepřišel si pro konopnou mast, kterou tak nadšeně chtěl, nedozvěděla jsem se ani tedy tu citelnou reakci....
Jedině mě teď napadlo, že mu manželka preventivně prohlíží SMS ky. To by odpovídalo té citelné reakci !!! Jeho zpověď se mimo jiné týkala i manželky... Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: út září 15, 2009 11:04 pm    Předmět: učiň čertovi dobře a peklem se ti odmění Citovat

Evik napsal:
schaman napsal:
přispěji taky troškou do mlýna, někomu stačí se vypovídat ,někdo se vypovídá a čeká co já s tím udělám .stalo se mně že přišel pán s potížema úplně banálníma ale třásl se jako osika.byl šíleně sebevědomýa nechtěl se nijak uvolnit takže jsme to po dohodě ukončili.po druhé návštěvě to bylo lepší a sám si pochvaloval že to nečekal jaké to bude ,další návštěvy byly již v pohodě.Každému hned na začátku říkám že si musí o to říct-o léčbu a musí chtít se uzdravit

Ahoj schamane,
také to tak vnímám. Nejsem totiž ani terapeutka nebo léčitelka, jsem jenom taková vrba. Úspěšný pan podnikatel mi povídal a povídal a já jsem nedělala nic, jenom poslouchala. Myslím, že uvolněný byl dost, protože svojí zpověď dělal v autobuse, kde jsme se potkali náhodou. Takže nebyl svázaný nějakým očekáváním, jako kdyby cíleně nějakého terapeuta vyhledal. Když mi řekl všechno, co měl na srdci, zeptala jsem se ho, jestli chce, že mu mohu poslat energii. Měl také velké potíže s kyčlemi a s páteří. On říkal, že tomu věří a nadšeně souhlasil.
Druhý den mi volal, byl nadšený, říkal, že se poprvé po 4 letech vyspal. Že poprvé za 4 roky se v noci nebudil bolestí. Vypadalo to, že by mě láskou nějraději snědl.

A tady v tuto chvíli jsem udělala fatální chybu.

Já samozřejmě v návalu radosti, že mu to tak pomohlo, tak jsem mu navrhla hned ten druhý den další ,,přísun energie ". On sice souhlasil, ale já to neměla dělat. Jenomže v tu chvíli jsem si to neuvědomila. Neuvědomila jsem si ze své strany ten nedostatek pokory.
Druhý den jsem dostala SMS, že po návratu z ciziny mě bude referovat i o druhém ,,aktu", který se projevil velmi citelně, ale trochu jinak.

Dal si se mnou schůzku, na kterou nepřišel, aniž by se omluvil. Nepřišel si pro konopnou mast, kterou tak nadšeně chtěl, nedozvěděla jsem se ani tedy tu citelnou reakci....
Jedině mě teď napadlo, že mu manželka preventivně prohlíží SMS ky. To by odpovídalo té citelné reakci !!! Jeho zpověď se mimo jiné týkala i manželky... Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 3:15 am    Předmět: Citovat

Ahoj schamane,

ono se sice nabízí to rčení, které píšeš nahoře:
,,dělej čertu dobře a peklem se ti odmění ".

Ale to tak nemůžeme brát. jsem udělala chybu a já si z toho musím vzít poučení. Proto to píšu, aby se toho ostatní vyvarovali. Mám to jako zkušenost. Tak dlouho budu prostě dostávat ukazovátkem přes prsty, dokud si to nezapamatuju.
Neberu to jako křivdu, ale že mě to překvapilo, tak to zase jo... Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 7:35 am    Předmět: x Citovat

Evik: Někdy je velká škoda, že se nedozvíme, jak jsi psala, co se dělo.
Ne kvůli vděčnosti nebo pochvale, ale poučení pro příště. I když každý člověk je individualita, každý proces léčení, jeho průběh a jak dopadl je zase další kamínek k našemu vzdělávání a poučení co se může dít, jak co působí a lepší připravenosti pro příště. Praxe je největší škola a zpětná vazba její velice důležitá součást.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st září 16, 2009 2:28 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Evik: Někdy je velká škoda, že se nedozvíme, jak jsi psala, co se dělo.
Ne kvůli vděčnosti nebo pochvale, ale poučení pro příště. I když každý člověk je individualita, každý proces léčení, jeho průběh a jak dopadl je zase další kamínek k našemu vzdělávání a poučení co se může dít, jak co působí a lepší připravenosti pro příště. Praxe je největší škola a zpětná vazba její velice důležitá součást.

šamanka


Kam se můžu podepsat?
Aha - tady... - kámo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2009 10:11 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Evik: Někdy je velká škoda, že se nedozvíme, jak jsi psala, co se dělo.


Huráááá. vím to. Teď jsem s ním mluvila. Ta citelná reakce byla úplně opačná, než první den. Dobře si byl vědom, že to propojení proběhlo, celou noc nespal, naopak ho to vyburcovalo. Také prý u toho nebyl v klidu. Také ale myslel na to, aby stihl letadlo.

V letadle prý na malý okamžik usnul a měl nějaký vhled. Z temnoty se na něj díval ještě temnější obličej. Ten obličej nebyl lidský, ale nedokázal ho popsat. Pouze zářící oranžové oči.
Když nad tím přemýšlel, zjistil, že ho na té daleké cestě doprovází Merlin - jejich kočka. Že ta kočka věděla, že jí nebude víc než týden tajně krmit,aby to nevěděla manželka, a proto s ním byla v tom snu v letadle.

Když mi to vyprávěl, měl v očích slzy. On je na to zvíře hrozně připoutanej. Cítí tam tu oddanost a lásku toho zvířete. Možná, že větší, než člověka v jeho blízkosti...ale to jsou už jenom moje dohady.

Jsem ráda, že jsme spolu mluvili. Neumím si to dát dohromady, tu jeho citelnou reakci. Zřejmě je to opravdu tím, co jsem psala v posledním příspěvku... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2009 11:08 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:

Někdy je to zatraceně těžké, přesvědčit lidi, že mi nemusí dny líčit své útrapy, že to k "vyléčení" nepovede, ty potvory totiž často neposlouchají, jsou ve svém tranzu a občas člověk musí za nimi, než se nechají přesvědčit, že to vážně nutné není. Pěkně se v tom rozňahňat a pak uhodit, no ale co dělá taky u tebe, když ta potíž je vlastně neléčitelná, co mu dává tu představu, že i když už je u 10. terapeuta v řadě, že by to mohlo vyjít. A nedat mu pokoj, dokud neukáže aspon jiskříčku naděje, že s tím jde lecos udělat, ale musí si to sám dovolit, dopřát tu kacířskou myšlenku, že věci mohou být i jinak. Maximálně naštvaný odejde, ale co s klientem, který nechce pracovat a občas ani ne platit:) V tomhle závidím psychoanalytikům, jistý výdělek na roky dopředu dle pravidla, vždycky se něco na rozňahňání najde.

Ale máme to na druhou stranu potvůrky těžké, když je člověk v tom svém blátě, blbě zní představa jaké to bude, až bláto nebude. Hypnozy se bojíme, ale naše vlastní hypnotické sugesce o trvalosti problémů si docela hýčkáme, dobrý paradox:)


Když jsem si tohle pročítala, tak jsem si vzpomněla, že zrovínka včera mi kamarádka říkala, že klienta který evidentně nechce pracovat prostě vyhodí. Slušnou formou ho vyprovodí ven, že tohle nemají oba zapotřebí a nechá si zaplatit celou částku. Časově s ním počítala a to že nechce pracovat je jeho zodpovědnost. Prý se jí velice často stane, že ti lidé obrátí a prosí ať to s nimi ještě zkusí a prý krásně spolupracují.
Že je to i o důstojnosti.

A pak mě ještě rozesmála - někdo se jí ptal co dělá a ona že - pracuje s energií a ten člověk: To děláte jako u ČEZu ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2009 11:44 am    Předmět: Citovat

To mi zavání strejdou Ericskonem, ten byl v "získání si člověka pro spolupráci". To je je extrémnější varianta, ale funguje. Je ale náročné si všimnout jestli opravdu nepracuje protože nechce nebo je to kvuli tomu, že po něm nechceme něco co mu není blízké a víceméně mu vnucujeme naši koncepci.
Dynamický, psychoanalytický terapeut na to může říct, ten člověk je v odporu, blokuje se úzdravné změně, musíme s ním ten odpor rozkrýt.

Mě mnohem elegantnější, i když o něco těžší varianta, přijde zkusit to prostě jinak, najít jinou cestu jak toho člověka nalákat na cestu k práci a ke změně.

Pracuju teď s jedním mladým maturantem a moc si to pochvaluji. Přišel s poměrně konkrétním přáním, je motivovaný, chce se učit nové věci, umí úžasně tvořit. Takový trochu ideální klient:) Stalo se mi ale, že jsem mu nabízela nějaký způsob relaxace, který ochotně z počátku přijímal, zkoumal a pak se najednou zasekl, že mu to přijde divné. Mě napadlo, ha, dostal se do kontaktu s tělem a bojí se toho. Chvíli mi vrtalo hlavou, no tak mu to řeknu a překonáme to. Naštěstí jsem nebyla zbrklá a došlo mi, že bych mu vnucovala naprosto jiný způsob, než na který je zvyklý a to by nebylo užitečné, nepřišel proto, aby se učil pracovat se svým tělem, tak jsem se vydala víc jeho cestou a zase naskočila skvělá spolupráce.

Takže pečlivě zvažujte, nechce pracovat x chce (vědomě či nevědomě) pracovat jinak.

M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund