Fórum - Zobrazit téma - klient vs terapeut - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - klient vs terapeut
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

klient vs terapeut
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 1:40 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Je to těžké, protože by bylo potřeba znát ten případ do hloubky a z etických důvodů to prostě psát nejde. Jsem ráda, že nebudeme slovíčkařit , protože někdy něco vyzní úplně jinak, když je to napsané, než když bychom měli možnost o tom mluvit.

Sice to nejde veřejně, ale supervize nebo intervize je naprosto košer. Tedy možnost probrat případ s jiným profesionálem, učitelem, vedoucím výcviku, nebo v rámci nějaké uzavřené skupiny. Já tohle dělám vcelku běžně a nemůžu si to vynachválit. Často se divím na co během takové práce přijdem. Hodí se to zvláště tam, kde člověk neví, tápe, věci se nedaří. Nevim sice jaký přesný druh terapie, nebo péče o člověka děláš, ale tohle by se mělo do alternativních sfér zavést taky.
M.

Ps: Lendulko díky za příběh. Erickson takhle jednou "málem vyrazil ze dvěří" chlapíka co přišel celý neštastný jak je nahouby, jak má zkažený život a pokračoval dále. "Pan doktor" ho velmi podobnou litanií (jak je neschopný,...) upražil málem k smrti a když se mladý muž jal odcházet, tak uslyšel větu "ale i s takovýmhle ... mohu pracovat na zlepšení jeho života". Trpitelství vzalo za své a s Ericksonovou pomocí ten muž do základů změnil svůj život.[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 03, 2009 2:40 pm    Předmět: x Citovat

Evik: potřebujeme prostě trenovat i ten nahled, jak tu někdo psal, když nechceš, tak nechceš. Zvlášť když vidíš, co se všechno pěkně rozjelo, co všechno by se mohlo pohnout...Tudle mě kamarádka vytočila, když mi tvrdila, že za její problémy může jedna terapeutka a metoda, kdyby tam nešla, tak by bylo všechno fajn. Stejně nebylo.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne září 06, 2009 7:20 pm    Předmět: Citovat

Narya napsal:

Ps: Co takhle na toto téma dát dokupy nějakou čajovnu? Já osobně ho vnímám jako velmi důležité, vidím, že zajímá i ostatní a mám z toho pocit velmi kvalitní diskuze.


Naryo, beru Tě za slovo. Ráda se zúčastním, protože mě to téma opravdu zajímá. A jaký druh terapie dělám ? Můj.
Přesto ještě nad sebou ani nad tím člověkem nelámu hůl a dávám nám šanci do konce roku. Pokud do té doby zůstaneme na mrtvém bodě, vzdám to.
Takže předběžně Praha nebo Kladno nebo Kralupy ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 9:02 am    Předmět: Citovat

Otázkou kdo by dojel:) Rozhodně bych to viděla až na podzim (napadl mě nevím proč listopad) - nebude tak hezky a teplo, takže lidé začnou mít více chutí pěkně si povídat u čaje:))

V Kladně je dle obrázků moooc pěkná čajovna, ale nevím zda tu zahradu mají aspoň částí jako zimní. Já tam ještě nebyla.
http://slunecnicajovna.cz/galerie
V Kralupech jsem taky nebyla, ale taky je tam určitě fajně. Přišlo mi, že ta tradice občasných setkávání (kdo dojede, dojede) je docela příjemná. Jak výlety, tak i ryze povídací akce.

Nelámej, ale nesnaž se tam kde, zájem není, nebo změň přístup. Se stěžovatelem i návštěvníkem lze pracovat, právě na tom, proč si pořád jen stěžují nebo jen navštěvují terapeuty pro ochutnání... ale ani to nemusí stačit, pak jsou tu vždy východové dveře k dispozici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 1:19 pm    Předmět: Citovat

Ráda bych se zúčastnila také, přimlouvám se za Prahu....

Naryo, neznám tě ale moc se těším až s s tebou seznámým, na posledním popovídání jsem se na tebe ptala ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 1:26 pm    Předmět: Citovat

Vytvoření jakési supervize k terapiím, kterým se věnujeme, jakýmkoliv smysluplným způsobem plně podporuji také. Je to něco, o čem sním už několik let. Samozřejmě jen pro toho, kdo vnímá také potřebu něčeho takového.
Skvělé je, že tady o tom už hovoříme a rýsuje se určitý plán. Supeeeer!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

Mě se ohledně klientů osvědčilo braní si "svého dílu odpovědnosti".
V momentě kdy jsem lidem říkala, že jsem zodpovědná zato co jim sděluji, ale nejsem zodpovědná zato jak to pochopí (přijmou), že ať se raději několikrát zeptají tak jejich pozornost a spolupráce rapidně stoupla.

Pokud někdo jen tak přišel "trpět" tak se ho ptám - "A co s tím chcete dělat?" Snažím se, aby pochopil, že jediný kdo s tím může něco udělat je on sám.

Mám také osobní zkušnost s lidmi, kteří říkají: Ano, ALE.... a následuje výčet toho proč to nejde a blá, blá, blá. Většinou ti lidé nic nechtějí řešit, jen si postěžovat, získat energii a ne pracovat.
Mám i takovou "objednávku" do vesmíru, že bych chtěla klienty, kterým mohu pomoci a oni chtějí pracovat a aby jim bylo lépe a aby ta spolupráce byla plodná a příjemná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 2:10 pm    Předmět: Citovat

No tak to, abysme vymysleli termín, jsem spíš pro pozdnější podzimní měsíce a myslím, že ta Praha asi bude nejlepší. Můžu vás seznámit s postupem zvaným ballintovské skupiny, dá se tak velmi efektivně probrat cokoliv. Předpokládám nějakou sobotu. Čímž nabízím i možnost přespání pro někoho mimopražského, v nouzi nejvyšší by to zvládli i 3 lidi, kterým nevadí kočky (alergie, ranní pohledy z očí do očí zvědavé kočce,...). Koukala jsem na kalendář: soboty jsou 31. 10 a 7. 11.

Polgaro, tak se na ně musí!Smile Někdy je to zatraceně těžké, přesvědčit lidi, že mi nemusí dny líčit své útrapy, že to k "vyléčení" nepovede, ty potvory totiž často neposlouchají, jsou ve svém tranzu a občas člověk musí za nimi, než se nechají přesvědčit, že to vážně nutné není. Pěkně se v tom rozňahňat a pak uhodit, no ale co dělá taky u tebe, když ta potíž je vlastně neléčitelná, co mu dává tu představu, že i když už je u 10. terapeuta v řadě, že by to mohlo vyjít. A nedat mu pokoj, dokud neukáže aspon jiskříčku naděje, že s tím jde lecos udělat, ale musí si to sám dovolit, dopřát tu kacířskou myšlenku, že věci mohou být i jinak. Maximálně naštvaný odejde, ale co s klientem, který nechce pracovat a občas ani ne platit:) V tomhle závidím psychoanalytikům, jistý výdělek na roky dopředu dle pravidla, vždycky se něco na rozňahňání najde.

Ale máme to na druhou stranu potvůrky těžké, když je člověk v tom svém blátě, blbě zní představa jaké to bude, až bláto nebude. Hypnozy se bojíme, ale naše vlastní hypnotické sugesce o trvalosti problémů si docela hýčkáme, dobrý paradox:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 6:55 pm    Předmět: Citovat

Vracím se v lednu na trvalo,těším se do vašeho diskuzního klubu,jestli dostanu pozvánku hihihihi.

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
smart
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.5. 2008
Příspěvky: 402

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 9:42 pm    Předmět: Citovat

Ráda bych se přidala, pokud Vám nebude vadit, že budu jen poslouchat, přihlížet a přičuchávat.

Budu v Praze v sobotu 31.10.2009 a můžu kdykoliv kromě večera, kdy jdu do divadla.

Moc ráda bych Tě, Naryo, poznala osobně Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: po září 07, 2009 11:09 pm    Předmět: Citovat

To Martina - Narya: myslím, že je veliký rozdíl mezi uplatňováním takové léčby člověkem, který problém pečlivě studoval a zasvětil této metodě velkou část svého života a někým, kdo by praktikoval podle názvu totéž jako jakousi zázračnou terapii "ezoterickým" či "alternativním" způsobem, není-liž pravda?
Mám za to, že tomu budou lidé říkat stejným názvem, ale nejen obsah, ale i provedení bude docela jiné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Narya
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.4. 2002
Příspěvky: 1286

PříspěvekZaslal: út září 08, 2009 8:29 am    Předmět: Citovat

Někdy jsem toho názoru, že přílišné studium problémů a jak na ně, je na škodu, ale mě škola dala aspoň určitý stabilní základ a výcvik návyky jak se k lidem chovat, aby pokud možno dostali prostor ke změně a v nejhorším jsem neublížila, prostě určitá profesionální etika.

To co píšeš mě trochu připomíná různé kongresy, kde se scházejí praktici různých škol (ted mluvím o psychoterapii), na prezentacích chválí svůj přístup v diskuzích, pak čelí kritickým námitkám těch co to vidí z jiného úhlu pohledu, občas se pohádají jak malí, občas vzniknou úžasné zborníky prací, kde je všecko na jednom místě a člověk pak může přemýšlet, no tomu co šel na to přes rýpání se v minulosti to fungovalo, ale tomu, co se orientoval na řešení to šlo taky, tak jak to teda s tím léčením a úzdravou lidské duše je?Smile To je prostě úplně jiný styl práce s informacemi a poznáním. Někdo může namítnout to je nějaká omezená vědecká psychologie, duchovní život takhle dělat nelze ... ale i svatí se scházeli, veškeré duchovní nauky se postupně tvořily, i Muhammad tvořil svoji práci ve skupině přívrženců.

Umění vidět v různých druzích práce podobné principy, by se mělo pěstovat. Vedení rozhovoru, práce s tématem klienta, způsob setkávání, práce mimo setkání, atd. Zjednudušeně se tomu dá říkat "struktura" a dle naší víry o tom co způsobuje potíže a co je změna a léčení dodáváme jako terapeuti "obsah".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
schaman
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 7.8. 2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: čt září 10, 2009 9:20 pm    Předmět: Citovat

přispěji taky troškou do mlýna, někomu stačí se vypovídat ,někdo se vypovídá a čeká co já s tím udělám .stalo se mně že přišel pán s potížema úplně banálníma ale třásl se jako osika.byl šíleně sebevědomýa nechtěl se nijak uvolnit takže jsme to po dohodě ukončili.po druhé návštěvě to bylo lepší a sám si pochvaloval že to nečekal jaké to bude ,další návštěvy byly již v pohodě.Každému hned na začátku říkám že si musí o to říct-o léčbu a musí chtít se uzdravit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá září 11, 2009 9:50 pm    Předmět: Citovat

schaman napsal:
přispěji taky troškou do mlýna, někomu stačí se vypovídat ,někdo se vypovídá a čeká co já s tím udělám .stalo se mně že přišel pán s potížema úplně banálníma ale třásl se jako osika.byl šíleně sebevědomýa nechtěl se nijak uvolnit takže jsme to po dohodě ukončili.po druhé návštěvě to bylo lepší a sám si pochvaloval že to nečekal jaké to bude ,další návštěvy byly již v pohodě.Každému hned na začátku říkám že si musí o to říct-o léčbu a musí chtít se uzdravit

Ahoj schamane,
také to tak vnímám. Nejsem totiž ani terapeutka nebo léčitelka, jsem jenom taková vrba. Úspěšný pan podnikatel mi povídal a povídal a já jsem nedělala nic, jenom poslouchala. Myslím, že uvolněný byl dost, protože svojí zpověď dělal v autobuse, kde jsme se potkali náhodou. Takže nebyl svázaný nějakým očekáváním, jako kdyby cíleně nějakého terapeuta vyhledal. Když mi řekl všechno, co měl na srdci, zeptala jsem se ho, jestli chce, že mu mohu poslat energii. Měl také velké potíže s kyčlemi a s páteří. On říkal, že tomu věří a nadšeně souhlasil.
Druhý den mi volal, byl nadšený, říkal, že se poprvé po 4 letech vyspal. Že poprvé za 4 roky se v noci nebudil bolestí. Vypadalo to, že by mě láskou nějraději snědl.

A tady v tuto chvíli jsem udělala fatální chybu.

Já samozřejmě v návalu radosti, že mu to tak pomohlo, tak jsem mu navrhla hned ten druhý den další ,,přísun energie ". On sice souhlasil, ale já to neměla dělat. Jenomže v tu chvíli jsem si to neuvědomila. Neuvědomila jsem si ze své strany ten nedostatek pokory.
Druhý den jsem dostala SMS, že po návratu z ciziny mě bude referovat i o druhém ,,aktu", který se projevil velmi citelně, ale trochu jinak.

Dal si se mnou schůzku, na kterou nepřišel, aniž by se omluvil. Nepřišel si pro konopnou mast, kterou tak nadšeně chtěl, nedozvěděla jsem se ani tedy tu citelnou reakci....
Jedině mě teď napadlo, že mu manželka preventivně prohlíží SMS ky. To by odpovídalo té citelné reakci !!! Jeho zpověď se mimo jiné týkala i manželky... Rolling Eyes .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
JANAA
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 28.9. 2008
Příspěvky: 122

PříspěvekZaslal: so září 12, 2009 5:29 am    Předmět: Citovat

Evi, život je škola, co už...velice Ti děkuji za připomenutí pokory....
a co mne ještě upoutalo, podnikatel, který jezdí autobusem? Pěknou sobotu, Jana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund