Fórum - Zobrazit téma - Je požadavek na změnu v životě taková hrůza? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Je požadavek na změnu v životě taková hrůza?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Je požadavek na změnu v životě taková hrůza?

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út listopad 26, 2013 12:07 pm    Předmět: Je požadavek na změnu v životě taková hrůza? Citovat

Hodně lidí považuje doporučení na změnu v životě, když se dostanou
do fyzických nebo psychických potíží, jako negativum a velké omezování vlastní pohodlnosti a zajetého stereotypu, z čehož nejsou ochotni ustoupit ani o kousíček. Ale málokdy se zdůrazňuje, že pokud
k tomu není velmi závažný důvod a netlačí čas, tak ta změna nemusí být žádný extrém, jen malé, drobné krůčky, na které si člověk postupně přivyká. Totéž platí o změně pohledu na různé problémy a životní strategii.

Co se sice říká, ale ještě není plně oceněno je, že všechno má dvě strany, něco za něco. I menší nepohodlí, snaha o změnu může dát opravdu nečekané pozitivní dary. Tím nemyslím jen zdravotní nebo finanční, ale spoustu dalších překvapení, které bych ráda vyzdvihla.

Například víme, kolik lidí se v dnešní době zabývá tématem
hojnost . Byla jsem sama účastníkem velmi zajímavých a poučných konstelací a jiných metod, kde bylo vidět, kolik takové téma může mít příčin a jaké různorodé a odlišné bloky tam může mít každý z nás.
A když jsem takhle krůček po krůčku odhalila souvislosti a změnila úhel pohledu, najednou se objevil tak obrovský až nekonečný zdroj hojností
(schválně zdůrazňují různých hojností), o jakém jsem dřív neměla vůbec tušení. Za tu námahu se mi dostalo nečekané odměny.

Uvedu druhý příklad, který je velmi praktický a jednoduchý. Pohybuji se v týmu lidí, kde se mužská část rozhodla zhubnout. U spousty lidí, kteří si raději kupují hubnoucí přípravky a chtějí, aby se to dělo jaksi samo mimo ně, tohle téma vyvolává odpor a vizi, jak se musí nechutně potit dlouhé hodiny v posilovně a za odměnu dostanou talíř neslané rýže s dušenou mrkví a večer jedno jablko. Jenže ono stačí pro začátek pár minut, třeba domácího cvičení, zvykání si na námahu a malou obměnu jídelníčku. Naši pánové chodí do posilky nebo na spinning, ale někteří jen tak přiměřeně, žádné extrémy a změna jídelníčku spočívala v častějším jezení menších porcí jídel a případně jejich malé obměně (podle toho na co byli zvyklí). Zase nic, co by výrazně pociťovali. Jsou spokojení, že jim jídlo nikdo nezakazuje, nehladoví, mají výrazně víc energie a lepší kondičku, jsou klidnější a spokojenější. A přitom to byla jen taková malá změna, šitá jejich koníčkům (včetně jídla) přímo na míru. A mají výsledky.

Samozřejmě, pokud je někomu proti srsti udělat jakoukoliv, byť sebemenší změnu, pak ho nikdo nenutí. Je docela vtipné sami u sebe pozorovat, jak, když se nám do něčeho nechce, v hlavě naskakují desítky, ba stovky důvodů, proč to nejde. Dobrá, když nejde, tak nejde. Záruky neexistují
a nikdo vám nezaručí, že když něco změníte, tak dojdete právě tam, kam si představujete a pak už bude všechno růžové a báječné. Ale jedno jisté je:
když pohnete energií, vždycky se něco stane. Jak už správně odpozorovali staří Číňané a postavili na tom svoji nauku Feng shui. Ano, samozřejmě se může stát cokoliv, mě se s každou změnou výrazně obměnili i lidé kolem mě, přestali jsme si s někým rozumět, ale naopak jsem získala mnohem víc lidí, kteří mě obohacují a inspirují.

Takže závěrem musím z vlastní zkušenosti potvrdit, že za každou,
i zdlouhavou, namáhavou a velmi nepohodlnou změnu, jsem dostala mnohem, mnohem víc, než jsem ztratila. Kupodivu tam neplatí ona pověstná přímá úměra - kilo námahy dám a kilo odměny dostanu, dostáváme mnohem víc. Jen musíme být těm odměnám otevření
a nemít jen přesně vymezenou představu, jak má vypadat. Však to
všichni známe ze starého dobrého "jak si něco přát" a vlastního výsledku splněného přání.

Přeju alespoň trochu odvahy a pozitivních myšlenek do nových krůčků
v tvorbě vlastního života. Nikdy nevíte, jaké netušené možnosti a talenty
v sobě ještě objevíte!

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út listopad 26, 2013 1:50 pm    Předmět: Citovat

Já bych to řekla tak, že kdo není ochoten a schopen v životě dělat nějaké změny, nikam se neposouvá.
Velká nechuť dělat změny prameni ve lpění. Lpíme na materiálních věcech, na vztazích, na vzpomínkách a nejsme ochotni se jich pustit. Člověk je schopen se těchto vazeb tak křečovitě držet, že není už pak v jeho silách otevřít se něčemu novému.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st listopad 27, 2013 12:39 pm    Předmět: Citovat

samanka: Díky za téma. Trefila ses do toho co jsem si potřeboval dnes přečíst. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 4:31 pm    Předmět: Citovat

za žádnou cenu nechci měnit své přesvědčení,že změna je to nejlepší v životě...at už k lepšímu--nebo k horšímu...


Wink

... ... ... o
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 11:32 pm    Předmět: Citovat

Když se nenecháme vést (od skomírajícího a nefunkčního),
potom býváme vláčeni.

P.S.
Pro Ariho - nejsem o tom prosím pěkně přesvědčena (a už vůbec o tom nehodlám nikoho přesvědčovat) Smile je to moje zkušenost, pokud máš jinou, pak sem s ní. Wink



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 2:47 pm    Předmět: Citovat

ahoj Tooro

já uvažuji takto:

1-chci být veden k Vyšší Moudrosti...

2-Vyšší Moudrost tohleto zajištuje(moje chtění ani není nutné,Vyšší Moudrost tohleto zajištuje automaticky každému a furt...)

nikde ani není zajištěno,že mé chtění a odevzdání se Vyšší Moudrosti mi zajistí pohodlné vedení

život mnoha mudrců vypadá spíš jako vláčení než procházka parkem,a přesto byli vnitřně spokojeni a blaženi

i když připouštím i možnost pohodlné cesty k Vyšší Moudrosti,ok

když padám do propasti,taky hudruju a nadávám,ale paxe vzpamatuju a koukám---z 20% postarat se,abych dopadl do mekkého,ale hlavně(z 80%)--abych se Poučil..o Vyšší Moudrosti

a toto Poučení mohu získat ze všeho,nic nevyjímaje...

toto je zatím moje strategie

zdárek a hodně štěstí

... ... ... o
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 8:17 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Ari.

arikiran napsal:
nikde ani není zajištěno...

No to naštěstí není, tedy nic zde zajištěno, ovšem kromě toho, že je zajištěno, že nic není zajištěno. Smile


arikiran napsal:
život mnoha mudrců vypadá spíš jako vláčení než procházka parkem,a přesto byli vnitřně spokojeni a blaženi...

Jj, bývá to tak, když nás život kope do těch naši pěti písmen, děláme zpravidla větší (po)kroky Very Happy


arikiran napsal:
i když připouštím i možnost pohodlné cesty k Vyšší Moudrosti...

Pokud by šlo o pohodlí, tak v něm žádný pokrok nevidím.
Ke klidu vedou cesty různé... a některá se může jevit poněkud poklidnější...


arikiran napsal:
když padám do propasti,taky hudruju a nadávám,ale paxe vzpamatuju a koukám---z 20% postarat se,abych dopadl do mekkého,ale hlavně(z 80%)--abych se Poučil..o Vyšší Moudrosti

a toto Poučení mohu získat ze všeho,nic nevyjímaje......

Když padáš měkej, nebývá dopad až tak tvrdý,
když jsme natvrdlí, pak to bolívá víc
a občas je človek tvrdej jak štolverk. Very Happy


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund