Fórum - Zobrazit téma - Největší problém v reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Největší problém v reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Největší problém v reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt listopad 28, 2013 6:15 pm    Předmět: Re:Najväčší problém v Reiki... Citovat

moi napsal:
Šami,
doporučujem Ti prelúskať toto:

http://forum.reiki.sk/viewtopic.php?f=39&p=16624#16610

a nižšie.
Snáď tam nájdeš aj vysvetlenie prečo neparazitujem. Embarassed


moi: promiň, ale já mluvím o tomhle fóru, reikiwebíku a zdejších tématech
a tom, jak se chováš tady. Já nešmejdím po internetu, abych vyčmuchala, že kdesi pod jiným nickem zveřejňuješ traktáty ještě zdaleka překonávající tooru. A co jako? Tohle tu toora s dominikou dělají celé měsíce a tisíce žvanilů na desítkách jiných fór. Moje otázka byla o něčem jiném.

Když se tě zeptám přímo na konkrétní věci, stejně vykličkuješ obrácením pozornosti k něčemu jinému (viz teď celé tohle téma).
OK. Dělej jak myslíš, je to nakonec tvoje věc.

šamanka

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 12:43 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Děkuju Damao Smile

Damao napsal:

Ježíš byl vědomě syn Boží, takže - no, domnívám se, že my to sice "víme" totiž že jsme dcery a synové Boží, ale nedokážeme to taky žít.


Máš pravdu, tahle informace už lidem zajímajícím se o duchovno není nijak vzdálená, že jsme všichni dětmi stejného Boha a máme k dispozici i jeho schopnosti...ale proč? proč by jsi řekl, že to nedokážeme žít?


Damao napsal:
Pokud jde o Milarepu a Marpu - oba se učili a praktikovali tibetskou magii.
Opravdu praktikovali - a nesli si za to své důsledky.


jaké myslíš důsledky?

teď mě nic nenapadá... (jasně Milarepa, když ze začátku používal energii ve jménu pomsty, musel si to pak bolestně odžít a odpustit, ale Marpa? co Tě napadlo?)


Damao napsal:
Pokud jsem se u nás seznámil s Reikisty, pak sice někteří tvrdí, že umí magii, ale - máš pravdu - nikde to není vidět.


hmm, tak to si možná taky jen vymýšlejí., viď....

Damao napsal:
Pokud jde o Tvůj pocit, že při působení Reiki se "nestane nic", pak je otázka, do jaké míry jsi byla svědkem toho, co lidé díky Reiki dosáhli.
Ne ti, co působili, ale ti, kdo Reiki přijímali.


to je možná nedorozumění... jasně že přijímání energie má svůj význam, ale pokud dojde k nějakému blahu u přijímajících, většinou (pokud vím tak vždycky zatím) tam hraje svoji roli čas.... výsledky nejsou okamžité a ani jednoznačné...

př... někdo přijímýá energii, aby zharmonizoval svoje vztahy a po nějakých léčebných přijímáních se mu vyléčí vyrážka, ale vztahy pořád nic moc...

mně se líbí to Ježíšovo, když k němu pro energii přišla žena, které léta krvácela, tak díky jeho přítomnosti krvácet přestala...
když se dotkl slepého, který toužil vidět, tak ten slepý uviděl
když chtěl nakrmit dav rybami, věděl, že to může udělat a udělal to....

Tohle jeho praktikování tedy nepovažuješ za magii? Možná je to jen slovíčkaření a pojem magie nezní moc libozvučně a vhání myšlenky do přemýšlení o nějakých nekalých praktikách, ze kterých jde strach?....



Damao napsal:
Zdá se mi, dominiko, že o Reiki pronášíš ráda posudky a přitom o Reiki a její podstatě moc nevíš - ale může to být jen moje zdání.
Pokud někdo pracuje s Reiki tak, jak se má, rozhodně není mágem, tudíž ho těžko můžeš porovnávat se skutečnými "magiky".


Jo, každý přijímáme o druhých nějaké představy... to nevadí Smile
Jinak jsem Reiki přestala říkat Reiki, ale to je moje soukromé nastavení... Podle mě Ježíš pracoval s energií, která neměla ještě žádné jméno, ale měla nějaké výsledky... Neříkám, že Reiki je nemá, ale tak nějak nikdo neví, co z působení Reiki nakonec vznikne... nebo to vidíš jinak?

A jak bereš Usuiho, praotce Reiki, který taky přiložil ruku na tvář člověka s bolavým zubem a ihned došlo k uzdravení atd... Já to beru za kouzlení a magii...

Dominiko, odpusť, ale je to jen velice povrchní, co píšeš o Reiki - připomíná mi to styl "jedna paní povídala". Takže nemám chuť v tomto duchu s Tebou pokračovat. Je to prázdná sláma. Říkej si Reiki jak chceš, třeba zelená lednička, ale podstatu tím nezměníš. Povídačky Hawayo Takaty o nakopnutém palci u nohy a bolavém zubu jsou jen povídačky, s Reiki souvisí snad jen jako součást historie - důkaz o tom, co Hawayo Takata pochopila o Reiki a co ne, navíc tyto "story" byly dodatečně vytvářeny v Texasu v kruzích Universalistické církve, která Takatě pomáhala připravovat wokshopy o Reiki pro USA.
Pokud jde o Milarepu a Marpu - jejich život byl tolikrát popsán, že počet popisů nebudu neuměle rozmnožovat.
Nemyslím si, že bys je neznala a doufám, že mě nemáš za ...... (doplň co chceš), co neví o čem píše. To dá rozum volovi....! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 9:25 am    Předmět: Re:Najväčší problém v Reiki... Citovat

samanka napsal:
moi napsal:
Šami,
doporučujem Ti prelúskať toto:

http://forum.reiki.sk/viewtopic.php?f=39&p=16624#16610

a nižšie.
Snáď tam nájdeš aj vysvetlenie prečo neparazitujem. Embarassed


moi: Já nešmejdím po internetu, abych vyčmuchala, že kdesi pod jiným nickem zveřejňuješ traktáty ještě zdaleka překonávající tooru.

Toora je zjavne sčítaná žena. ... ale Ty užívaš prirovnania ako frustrovaná adolescentka. Idea ... a reaguješ prehnane expresívne. Rolling Eyes

Uvedený nick(mag) nepoužíva interpunkciu a ja mám zručnejší a sofistikovanejší vetný syntax + gramatiku a obsiahlejší slovník.

Když se tě zeptám přímo:"Kto, kde, ako a z čoho priamo a adresne - len dotykom uzdravil v Tvojej prítomnosti nemocného?" => neodpovedala si; ;doposiaľ! Premôž sa a vydaj svedectvo, prosím!

šamanka

šamanka

Trocha som Ťa doplnil a skorigoval.Kľučkuješ a uhýbaš; prečo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 3:06 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:


Však to není nic proti ničemu. Vždyť na stejném principu nakonec pracuje spousta směrů klasické medicíny. Je tu nemoc - alergie - bum kortikoid, však ono to jakoby zmizí (překryje se, potlačí), ale nevyléčí. Každý člověk je naprosto svobodná bytost a o svém životě ať si rozhoduje sám. Chceš se tvářit, že ta nemoc "spadla z jahody", fajn, proč ne?

šamanka
Cool


jenže ty kortikoidy někdy i vyléčí... takže není celá pravda, to, co píšeš...
nevyléčí někdy, jindy ano, stejně jako reiki nebo jiné alternativní léčebné metody...
ale to jsi tak možná myslela

[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 3:10 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Povídačky Hawayo Takaty o nakopnutém palci u nohy a bolavém zubu jsou jen povídačky, s Reiki souvisí snad jen jako součást historie - důkaz o tom, co Hawayo Takata pochopila o Reiki a co ne, navíc tyto "story" byly dodatečně vytvářeny v Texasu v kruzích Universalistické církve, která Takatě pomáhala připravovat wokshopy o Reiki pro USA.


povídačky? jo,to klidně můžou být
stejně tak všechno "učení Ježíšovo a Buddhovo " můžou být klidně výmysly těch autorů, kteří je sepsali...


Damao napsal:
Pokud jde o Milarepu a Marpu - jejich život byl tolikrát popsán, že počet popisů nebudu neuměle rozmnožovat.
Nemyslím, že bys je neznala...


neznám, ale pohledám, když se Ti nechce o tom psát
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 6:10 pm    Předmět: Citovat

Domi,

spojujicim prvkem tohoto webu je reiki. Urcite i pratelstvi, sympatie, filosofovani,
nesouhlas s postoji druheho, spolecna moznost rustu, oponentury, pomoci.

Kdykoli se mohu prihlasit na spolecny web Jehovistu, chvili vse napadat, rozklizovat, tahat z lidi nazory, vyradiit se ze sve grafomanie, ale drive nebo pozdeji me vyhodi. Z toho prosteho duvodu, ze nejsem Jehovista, svymi provokacemi zapomenu na svuj respekt a me grafomanske nekonecne state uz bude cist jen spravce serveru.

Doporucila bych Ti jako zajimavy web www.pismak.cz , nabizi moznost diskuse, vidis sledovanost svych prispevku, dokonce jsou tam i redaktori....dokud nebudes psat navod na sebevrazdy, zustanes pravoplatnym prispevovatelem a mozna tam najdes spriznene filosofy provokatery.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 12:02 am    Předmět: Citovat

Díky, Míšo, napsala jsi to i za mě.
Jako vegetarián rozhodně nechodím prndat do diskuzí řezníkům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 5:13 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Domi,

spojujicim prvkem tohoto webu je reiki. Urcite i pratelstvi, sympatie, filosofovani,
nesouhlas s postoji druheho, spolecna moznost rustu, oponentury, pomoci.


ano

zdá se ti taková blbost pohlédnout na práci s energií realisticky a uznat, že ne vždycky jde energie tam, kam ji člověk nasměřuje? co je na tom napadavého?
mně to přijde zajímavé a podnětné k poznávání energie



okenko napsal:
Kdykoli se mohu prihlasit na spolecny web Jehovistu, chvili vse napadat, rozklizovat, tahat z lidi nazory, vyradiit se ze sve grafomanie, ale drive nebo pozdeji me vyhodi. Z toho prosteho duvodu, ze nejsem Jehovista, svymi provokacemi zapomenu na svuj respekt a me grafomanske nekonecne state uz bude cist jen spravce serveru.

Doporucila bych Ti jako zajimavy web www.pismak.cz , nabizi moznost diskuse, vidis sledovanost svych prispevku, dokonce jsou tam i redaktori....dokud nebudes psat navod na sebevrazdy, zustanes pravoplatnym prispevovatelem a mozna tam najdes spriznene filosofy provokatery.


jdu Ti na nervy?pokud ano, tak se ti omlouvám, nemyslím to vůči tobě nijak zle ani útočně....
a věřím, že reikisti jsou dostatečně tolerantní bytosti


Míšo, možná existují i jiné možnosti... Možná je to dobrá příležitost moje slova nečíst, nebo mi zablokovat přístup sem, máš-li k tomu pravomoce, nebo požádat aby to udělal ten,kdo takové pravomoce má...
Chodíš psát na www.pismak.cz ? Mně to moc nezaujalo, ale díky za nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 2:37 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:


zdá se ti taková blbost pohlédnout na práci s energií realisticky a uznat, že ne vždycky jde energie tam, kam ji člověk nasměřuje?


Ne má, ale Tvá vůle se staň....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 3:14 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
dominika napsal:


zdá se ti taková blbost pohlédnout na práci s energií realisticky a uznat, že ne vždycky jde energie tam, kam ji člověk nasměřuje?


Ne má, ale Tvá vůle se staň....


to jo, Evi, jenže ten citát vyjadřuje podle mě pokoru, oddanost, přijetí ale taky pocit oddělenosti

Ježíš podle mě kouzlil a měnil realitu z úrovně "Otec a já jsme jeden"
ale možná se pletu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 12:37 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Evik napsal:
dominika napsal:


zdá se ti taková blbost pohlédnout na práci s energií realisticky a uznat, že ne vždycky jde energie tam, kam ji člověk nasměřuje?


Ne má, ale Tvá vůle se staň....


to jo, Evi, jenže ten citát vyjadřuje podle mě pokoru, oddanost, přijetí ale taky pocit oddělenosti

Ježíš podle mě kouzlil a měnil realitu z úrovně "Otec a já jsme jeden"
ale možná se pletu


Z těch slov vnímám především pokoru. Ale ne oddělenost. Boží vůlí rozumím něco, co přesahuje moje chtění.

Citace:
ne vždycky jde energie tam, kam ji člověk nasměřuje?


tou citací ,, ne má, ale Tvá vůle se staň" nevnímám pocit oddělenosti, ale zbavení se pocitu vlastní důležitosti. Víc nemám k tomu co říct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 5:06 am    Předmět: Citovat

Evik napsal:


Z těch slov vnímám především pokoru. Ale ne oddělenost. Boží vůlí rozumím něco, co přesahuje moje chtění.

Citace:
ne vždycky jde energie tam, kam ji člověk nasměřuje?


tou citací ,, ne má, ale Tvá vůle se staň" nevnímám pocit oddělenosti, ale zbavení se pocitu vlastní důležitosti. Víc nemám k tomu co říct.


Máš pravdu a přesně tak to podle mě teď momentálně na světě funguje... Vůle člověka je dost omezená a bez patřičného rozhledu, proto je krásné umět sama sebe dostat do stavu, kdy si uvědomuju, že tady na světě bych bez Boží vůle (bez svolení něčeho, co nás přesahuje) ani nebyla, proto Tomu něčemu patří moje oddanost, pokora, vděčnost a z toho vědomí můžu čerpat nesmírnou radost, svobodu, přátelství a lásku...
Rozhodně taky vidím za prvořadé zbavení se pocitu vlastní osobní důležitosti a dokázat se odevzdat a svěřit svůj život do rukou Toho, kdo si naše zrození tady v hmotném těle z nějakého důvodu přál......

Alekdyž se zamyslím nad "zázraky",které se děly kolem Ježíše, když chromého člověka na místě dotekem zbavil jeho letitého fyzického handicapu, prostě přemýšlím dál....
Prácisenergií máme za ta léta používání každý tak nějak osahanou a odzkoušenou a nikdo bynás nepřesvědčil o tom, že to nefunguje, protože máme zažito, že to funguje (někdy prokazatelněji, jindy s odstupem), ale funguje a není to nic tajemného....
Ale mně v mém vědomí pořád zní a straší Ježíšova slova:"Otec a já jsme jeden a vy jste moji bratři" "Co činím já, budete činit taky a budete činit i víc"....
A musím uznat,že skrze dominičinu existenci se takové "zázraky" zatím prostě nedějí, takže stále něco přehlížím...

Protože podmínky jsou stejné... Mám před sebou člověka, který trpí a chce být uzdraven, volá o pomoc (tedy podmínka souhlasu je splněna) a mně nezbývá, než použít výše uvedené, tj. předávat energii, zbavit se pocitu vlastní důležitosti a odevzdat situaci tam Nahoru... Jenženepochybuju, že kdyby ses tím nemocným, volajícím o pomoc setkal Ježíš, vztáhl by na chromého ruku a řekl " tak vstaň a pojď"....

Ale já na to přijdu... Smile

Nemusíš odpovídat,to jen tak, že se mi chtělo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 10:45 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:

Ale mně v mém vědomí pořád zní a straší Ježíšova slova:"Otec a já jsme jeden a vy jste moji bratři" "Co činím já, budete činit taky a budete činit i víc"....
A musím uznat,že skrze dominičinu existenci se takové "zázraky" zatím prostě nedějí, takže stále něco přehlížím...

Protože podmínky jsou stejné... Mám před sebou člověka, který trpí a chce být uzdraven, volá o pomoc (tedy podmínka souhlasu je splněna) a mně nezbývá, než použít výše uvedené, tj. předávat energii, zbavit se pocitu vlastní důležitosti a odevzdat situaci tam Nahoru... Jenženepochybuju, že kdyby ses tím nemocným, volajícím o pomoc setkal Ježíš, vztáhl by na chromého ruku a řekl " tak vstaň a pojď"....


Já si to vysvětluju tak, že vždy záleží na Pánu jak to dopadne. Člověk by měl vyvinout maximální úsilí a výsledek je na Bohu.

To, že někomu pomohu a on se vyléčí (ale jistotu, že to byl můj zásah, co ho vyléčil nebudu mít nikdy), je podle mě proto, že jsem já i on byl ve správnou dobu na správném místě. Byl jsem jen Božím nástrojem a kdyby Pán chtěl, aby to bylo jinak, pošle tam někoho jiného nebo nepošle nikoho.

On to Bůh, celou tu naší existenci vnímá jinak než my. My jsme v čase a máme určité časové posloupnosti (které pro nás platí). On to vnímá v celku a najednou.

A proč se někdo neuzdraví? Může to pro něj být i lepší, ale to my nevidíme, protože nejsme vševědoucí .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 12:14 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím Zbultrane.

Vše, co Ježíš konal, bylo od Pánaboha a pro Pánaboha.
Nevěřící však potřebují demonstrovat zázraky, aby mohli uvěřit.
Připadá mi dětinské si myslet, že když budu jako Pepíček, Toora nebo Dominika, tedy osobou (ztotožněnou s tělem, nikoli trvale a plně ponořenou v Duchu), tak mohu činit to, co činil Kristus.
Existují lidé, kteří nejenže nevidí všechny svoje připoutanosti (natož aby byli bez nich), ale zároveň s tím by chtěli činit takové věci, jako činil Kristus. Cool


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 1:38 pm    Předmět: x Citovat

Hlavně:

Proč se pořád srovnávat s někým jiným? Proč se snažit být JAKO NĚKDO JINÝ. PROČ?

Být sám sebou je už tak dost. Každý má v sobě spoustu talentů, dostal moře darů, které jsou často využity jen z malinkého procenta nebo o nich ani nevíme a netušíme, pokud nám je "náhoda" neukáže. Nevidím důvod být posedlý závistí, že ten umí to, když já zase tohle. Rozvíjení toho, kde je moje parketa přináší spoustu radosti a potěšení, zatímco touha po něčem, co umí soused (protože je to jeho parketa) přináší akorát zbytečnou frustraci.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund