Fórum - Zobrazit téma - rada - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - rada
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

rada

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mari
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 21.11. 2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt listopad 21, 2013 7:46 pm    Předmět: rada Citovat

Hezký večer,


Posledních pět let žiju v neustálém stresu, s manželem, který je cholerik a má vždy pravdu, všichni mu všechno dělají naschvál (nejen já a rodina, ale i ostatní řidiči na silnici, soused který se nastěhoval do protějšího bytu, řidič, který si zaparkoval auto na silnici tak, že on musí zpomalit aby mohl bezpečně projet, šéf.spoluzaměstnanci...atd.) ....a já s mojí povahou, že když mám pravdu já, tak to musí přeci všichni ostatní taky vidět a uznat a není přeci důvod abych z ní ustupovala.... neustálé hádky a pocity ublíženosti, ukřivděnosti a pod....

Pravá "italská domácnost" Very Happy

Nejhorší na tom všem je, že pokud se vždy zpětně podívám na důvod našich hádek a rozepří, tak je to vždy malichernost. Nikdy nic, kvůli čemu by bylo opravdu nutné se hádat.

Když už tento život začal být opravdu nesnesitelný a já nevěděla jak to řešit (o rozvodu jsem neuvažovala, chtěla jsem to spíš řešit) přišlo mi do života Reiky.
Píšu "přišlo", jelikož i když jsem o něm někdy něco četla,tak můj vztah k těmto praktikám a ezoterice vůbec byl asi takový, že jsem na to pohlížela se „schovývavým“ úsměvem.
Ale stalo se a já, i když jsem nikdy nebyla (a vlastně ani nyní nejsem) přesvědčená o tom, že pomocí Reiky je možné léčit, najednou zjistila, že mi Reiky dokáže přinést pocit "uvolnění " od každodenních stresů . A tak jsem, den co den si večer pouštěla před spaním Reiky a užívala si ten neuvěřitelný pocit klidu a pokoje.
Ale jen do doby, než jsem se snažila o Reiky dozvědět něco víc. Když jsem začala pátrat na internetu, bylo toho hodně a já nevěděla čemu věřit aco brát s "rezervou" tak jsem se přihlásila do jedné diskuse a tam jsem zjistila, že jsem sobecká mrcha, jelikož Reiky není k používání pro naše potěšení a nebo dostala doporučení se Reiky pro jeho škodlivost co nejrychleji zbavit a následovaly nabídky na jeho zrušení. Jelikož mi to celé pomalu začínalo připadat jaksi „přitažené za vlasy“ přestala jsem pátrat na netu a nějakou dobu s Reiky přestala.
Ale asi jsem opravdu sobecká, jelikož jsem po nějaké době zase začala Reiky používat k těm samým sobeckým účelům – pro získání klidu a uvolnění.

Jeden člověk mi tenkrát napsal, že se k nám dostává vždy jen to, na co jsme připravení. Že Bůh( Pán, Všemohoucí, Universum ...že nezáleží na tom, jak si to pro sebe nazveme) nám vždy pomůže a povede nás. Tenkrát jsem to nechápala.....a vlastně to pro mne bylo jaksi vnitřně nepřijatelné ta představa Boha (nevím jak jinak to vyjádřit, ale snad to pochopíte) a ten člověk se již více neozval.

Nevím, jestli jsem na to byla připravená, nebo ne, ale stejně se pro mne časem začalo "něco" najednou postupně měnit.
Najednou jako by se ke mě dostávaly informace (možná se dostávaly i dřív a já je jen nevnímala) a různé úvahy o tom, jak se může člověk sám změnit a naučit se dívat na své okolí a hlavně na sebe, trošku jinak a já o tom začala postupně přemýšlet.
Najednou se ke mě dostávaly různé články pojednávající o tom, o čem jsem zrovna přemýšlela.... (poslední byl v časopise, který jsem si koupila v trafice. O tomto časopisu jsem nikdy neslyšela a vlastně mě upoutal obrázek na jeho obálce, když jsem si za měsíc chtěla koupit další číslo, bylo mi prodavačkou řečeno, že tento časopis neobjednávají a neprodávají a že minulé číslo o kterém mluvím, jim bylo zasláno omylem )

Jenže poslední "upozornění" (nebo jak to nazvat) bylo asi toto : v jedné knize jsem četla větu " je běžnou pastí při svépomocném navigování v oblasti osobního rozvoje, že člověk setrvává v pozici nadřazenosti, kterou vidí jako duchovní...., a na podobné upozornění týkající se "svépomoci" jsem narazila dnes potřetí. A tak jsem se znovu rozhodla vyhledat nějaké fórum na netu a doufat, že tentokrát dopadnu lépe.

Nemyslím si, že bych byla nějak duchovní, ale uvažovala jsem spíš o tom, že pokud se člověk do něčeho pustí sám tak dělá asi různé chyby podle toho, na co je zvyklý a co má vžité.

Když jsem zvyklá pracovat s kladivem a dostane se mi pod ruku vrut, tak prostě vezmu kladivo a do dřeva ho zatluču, jelikož mne ani nenapadne vzít šroubovák o kterém ostatně ani nemusím vědět že existuje. A tak je sice na oko výsledek stejný, vrut je až po hlavičku ve dřevě, ale to dřevo je poškozené víc, než kdybych ho tam zašroubovala a hlavně už je potíž ho dostat ven.

Zkrátka je tolik různé literatury ,webů a pod. zabývajících se osobním rozvojem, ale jak začít ? Jak se vyvarovat chyb ? Jak si tuto cestu usnadnit ? Nemyslím tím usnadněním to, že by měla být míň pracná nebo ode mne vyžadovala menší úsilí, ale usnadněním myslím to, že když například budu řešit příklad
1+ (2x3) = ?
musím vědět, že napřed musím vynásobit čísla v závorce a až k jejich výsledku přičíst jedničku. Nemohu to vypočítat tak že sečtu 1+2 jsou 3 x3 je 9. Došla bych k úplně jinému výsledku a i když bych si to po upozornění, že výsledek je chybný přepočítala, pořád budu docházet ke stejnému výsledku jelikož nevím, že existují různé zákony, nebo pravidla a já tak musím vědět, co je potřeba udělat jako první, co musí následovat jako druhé atd.

Proto jsem se chtěla zeptat, zda nějaký podobný "postup" je potřeba dodržovat i v této oblasti a na jaké úskalí bych mohla narazit.

Omlouvám se za délku příspěvku a možná trošku zmatené vysvětlování, ale je to vše pro mne nové a moc dobře nedokážu dát dohromady ta správná slova a vyjádření mých pocitů.
Pokud by se našel někdo, kdo by byl ochoten mi poradit, byla bych ráda.
Marie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt listopad 21, 2013 8:04 pm    Předmět: x Citovat

Cituji:

Jenže poslední "upozornění" (nebo jak to nazvat) bylo asi toto : v jedné knize jsem četla větu " je běžnou pastí při svépomocném navigování v oblasti osobního rozvoje, že člověk setrvává v pozici nadřazenosti, kterou vidí jako duchovní...., a na podobné upozornění týkající se "svépomoci" jsem narazila dnes potřetí. A tak jsem se znovu rozhodla vyhledat nějaké fórum na netu a doufat, že tentokrát dopadnu lépe.
Konec citátu.

Vy té citované větě rozumíte? Já se přiznávám, že ani za mák. Nějaké opravdu složité duchovno... hmmm

Jinak moje zkušenost je, že neexistuje žádná univerzální, jediná cesta osobních rozvoje, dokonce se může stát, že těch možných cest, v určitých životních etapách může být víc. Pro mě je vždycky nejlepším kompasem osobní pocit, intuice. Když mi něco nesedí, tak to nedělám nebo knihu nečtu, na kurz nejdu. Co se mi velmi osvědčilo, byla jednoduchost. Nejen, že pak člověk rozumí tomu, co se píše nebo říká, ale postupem času se k ní zase vrací, protože je v ní opravdu největší síla.

Měla bych přece jen nějakou otázku: co si pod tou "svépomocí" představujete, co čtete nebo praktikujete? Byla jste u někoho na zasvěcení (osobním?) nebo je váš zájem spíš to, že si o těch věcech čtete? Čemu se věnujete v praxi?
Pokud Vám nevadí tak osobní otázky.

Zdraví

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 7:10 am    Předmět: Citovat

Ahoj Maru, to nevím, jestli v téhle diskusi dopadneš líp... Spíš se připrav na to, že se Ti i tady dostane taky mnoho rozporuplných rad.... Pak můžeš být mile překvapená, kdyby náhodou ne...

Podle mě, pokud Tě vědomý kontakt s energií baví, těší, naplňuje a je Ti přitom hezky, je to tak všechno, co je podstatné...
Pokud jsi díky tomu sobecká, tak jsme dvě... (Ale to říkám ze srandy)..
Nejdříve musí člověk energii mít, aby se o ni mohl dělit s druhými a najít jakýkoli způsob jak dosahovat klidu a vyrovnanosti, který Ti opravdu funguje je fajn...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 7:42 am    Předmět: Re: rada Citovat

mari napsal:

Ale stalo se a já, i když jsem nikdy nebyla (a vlastně ani nyní nejsem) přesvědčená o tom, že pomocí Reiky je možné léčit, najednou zjistila, že mi Reiky dokáže přinést pocit "uvolnění " od každodenních stresů . A tak jsem, den co den si večer pouštěla před spaním Reiky a užívala si ten neuvěřitelný pocit klidu a pokoje.
Marie


Marie, nedělej si starosti se svou sobeckostí. Když chce někdo pomáhat a cokoliv měnit, měl by začít u sebe. Vlastně je to jediný způsob jak něco měnit. Když se sklidníš, bude ti dobře, budeš mít i více energie a nakonec se to projeví třeba i na zlepšení vztahu s manželem. Bude mu divné, že jsi v pohodě, klidná, když dříve to bylo jiné. A když se zeptá, projeví zájem, můžeš mu nabídnout, že mu také uděláš reiki. Ale sám bych to nenabízel, nebo jen velmi opatrně.

K té nadřazenosti jako pasti v duchovním vývoji. To je nebezpečné, ale zatím ti to myslím tolik nehrozí, jsi na začátku. To začne hrozit, až se ti bude lépe dařit ... je to obyčejná pýcha (já jsem lepší než ti okolo, jdu duchovní cestou a oni jsou tak materialističtí, .... apod.). Je třeba pořád myslet na to, že reiki je dar, nezasloužený (já tvrdím, že od Boha) a tak veškerá sláva a zásluhy patří Jemu a ne mě, který jsem jen prostředníkem (kanálem) ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 8:07 am    Předmět: Re:Rada Citovat

Mari,
skús byť sama sebou a započúvať sa do svojho vnútra...
Čo má prísť - príde samo a v pravý čas. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
mari
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 21.11. 2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 9:16 pm    Předmět: Citovat

Děkuji všem za rady a přeji příjemné prožití nadcházejícího víkendu

Marie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 3:23 pm    Předmět: Citovat

Všechno, co popisuješ, Mari, je součástí osobního růstu každého z nás. Protiřečící se odpovědi jsou jen pobídkou, aby si v tom člověk "pro sebe" udělal jasno - ne proto, aby se tím, co kdo řekne či napíše, řídil, ale aby nezůstával v dosažené úrovni pochopení a chtěl kráčet dál.
Pokud Ti Reiki přináší vnitřní klid a harmonii, jsi na správné cestě. Jen se nedej zmást a pokračuj. Jdeš správně. Surprised)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
pip
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 30.9. 2007
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: po listopad 25, 2013 9:45 am    Předmět: Citovat

Ahoj Mari, tvůj příspěvek mi připomněl moje zážitky. Když jsem byla několikrát dlouhodobě v nemocnici a v noci tam nemohla spát, tak jsem si hodiny dávala Reiky (prášky na spaní jsem nechtěla), abych se ubránila stesujícím myšlenkám, které při nespaní tak rády přícházejí. A moc to pomáhalo, i s pár hodinami spánku, jsem se cítila v klidu. Takže z vlastní zkušenosti doporučuji. A také mi přícházely "nápady" na techniky samoléčení, které jsem prováděla a to už před tím, než jsem znala Reiki. V tom mi Reiki pomohla navíc tím, že jsem tomu otevřenější a vnímavější a pokornější. Já nemám teoretické argumenty na obhajování Reiky, tak ji v tichosti používám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 4:23 pm    Předmět: Citovat

ahoj Marie

moc krásně to napsalas...

"...? Jak se vyvarovat chyb ? Jak si tuto cestu usnadnit ? Nemyslím tím usnadněním to, že by měla být míň pracná nebo ode mne vyžadovala menší úsilí, ale usnadněním myslím to, že když například budu řešit příklad
1+ (2x3) = ? ..."

1-předně bych se nedíval na chybu-jako na chybu---pouze jen jako na jistý výsledek,a to nikoli konečný--a takový,s kterým mohu dál pracovat

např ted poslední dobou zjištuji,že to,co zpočátku považuji za chybu,se ukáže jako nové kreativní řešení,když to správně využiju

a také doporučuju vytrvalost

nepodaří-li se něco poprvé,zkouším znova--

2-volání po usnadnění cesty---znám,je to tehdy,když je úkolů moc...ale dovedeš si představit povahu,která-zavalená úkoly a problémy se drsně vztyčí a zařve osudu do tváře:Tohle sou nějaké problémy?Sem s nějakýma pořádnýma!!!

(a ano,paxe dějou věci)

pěkně je to řečeno takhle:

chtěl sem Sílu--a dostal sem úkoly,abych si ji na nich vypěstoval

3-život můžeš zkoumat jako matem. příklad-ok

pak ale můžeš ulpět na hledání SPRÁVNÉHO výsledku,někdy je to dobré,jindy zavádějící

na život se totiž můžeš dívat jako na malování obrazu

a který obraz je "správný"?

mám v sobě Vnitřní Moudrost--a ta mě může vést,když chci s Ní komunikovat,volám Ji a myslím na Ni

a pokud si aspon trochu jako já,máš to taky

hodně štěstí

... ... ... o
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
arikiran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.7. 2011
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 2:29 pm    Předmět: Citovat

k předešlému inspirativní videjko:

http://www.cestyksobe.cz/karel-spilko-ridte-si-svuj-zivot-tak-jak-sami-chcete-ad2963/

... ... ... o
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
mari
Lepší než nováček
Lepší než nováček


Registrace: 21.11. 2013
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 9:53 pm    Předmět: Citovat

Díky za povzbuzení a za video.

Zkoukla jsem ho, ale stále narážím na stejný problém :

mám problém s jedním člověkem, "rozumově" si dokážu vysvětlit a zdůvodnit změnu svého chování k němu, vím, že bych se měla chovat jinak, ale i když to rozumově přijímám, tak když přijde "na věc" tak mé jednání je buď řízené "rozumem" a reaguji tak, jak bych správně měla (ovšem pocitově s tím mám dost problém a je mi to proti srsti) a nebo reaguju impulsivně a jsem zase tam, kde jsem byla
Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po prosinec 02, 2013 9:18 am    Předmět: Mari Citovat

Všechno chce svůj čas Cool , není třeba to uspěchat.

Dříve jsi asi jednala jen impulsivně a ani jsi o tom nepřemýšlela. Teď se umíš občas ovládnout, takže je to pokrok. Ale nejsme stroje, jsme lidé, co cítí a tak ty city hrají také svojí roli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st prosinec 04, 2013 3:12 pm    Předmět: Citovat

mari napsal:

mám problém s jedním člověkem, .... reaguji tak, jak bych správně měla (ovšem pocitově s tím mám dost problém a je mi to proti srsti) a nebo reaguju impulsivně a jsem zase tam, kde jsem byla
Confused

Je to někdo z blízkých - rodina, dobrý přítel, prostě někdo, s kým jsi hodně emočně spjata?

Mně osobně se v těchto "emočních" situacích před lety skvěle osvědčilo:
před spaním-pravidelná večerní zpětná rekapitulace průběhu celého mého dne.
Pokud jsem narazila na něco, co jsem ten den emočně nezvládla (ať již vůbec, nebo zčásti, ať již jsem to dala najevo či naopak jsem to nedala najevo), tak jsem již v nadhledu v duchu načrtla způsob mého jednání(chování), který by býval vedl k žádoucímu výsledku-respektive více by odpovídal mému stupni poznání.
V "krajině mého srdce" jsem tu nezvládnutou událost nahradila novým jednáním. V srdci dokážeš, pokud opravdu a upřímně o to usiluješ, nejvíce práce.
Pokud to byla událost co mě kdysi hluboce zranila (zpětné rekapitulace samozřejmě jdou dělat do všech dřívějších i dávno minulých událostí a vztahů) a nešlo mi to vůči tomu člověku nahradit původní situací jinou, odevzdala jsem tento můj problém "nahoru" s prosbou o pomoc a řešení.

Na hluboký nebo letitý problém jsem potřebovala hodně trpělivosti a opakování. Dokázala jsem vnímat drobné změny-zezačátku třeba jen atmosféry a nevyslovených slov ve vzduchu, náznaky gest-měnící se řeč těla, takže jsem díky tomu vytrvala a přišel čas, kdy se to zlomilo a bylo to jinak, ne třeba ideální, ale už mě to nebolelo, ani to "nedrhlo" a to je to, oč mi šlo. Nemít pocity viny, křivdy, prostě být volná i když komunikuji s někým, s kterým jsem to dříve jinak než bez rozporuplných pocitů a zmatku v sobě neuměla.

Ale i na ty "obyčejné" situace, jako například byla denní komunikace s puberťákem mi to dobře fungovalo, přestala jsem prudit a mé limity které jsem stanovila, nebyly překračovány. Dokonce jsem nemusela řešit ani ty limity, které jsem vlastně nahlas nesdělila, ale měla jsem je jednoznačně uvnitř sebe.

Časem k tomu přibylo Ho´oponopono (HP), pokud se ti podaří ty věty procítit, tak to uvolňuje hned po té, co se to stane. Takže teď už ta večerní rekapitulace je fakt rychlovka, protože uvolňuji a čistím pomocí HP ihned nebo co nejdříve, jak mohu. Potom, když si uvolníš své emoce a pocity v sobě, pak víš, kde jsou tvé hranice a prostě už za ně nejdeš.
Přitom ten druhý z tebe cítí, že ho přitom plně akceptuješ, takže komunikace začíná probíhat jinak.

Dobrá je technika EFT , co se týká uvolňování emocí, je to opravdu účinná metoda, kterou si můžeš pomáhat také i sama.

Tak jsem popsala věci, které jsem používala a dosud používám já, možná se přidá ještě někdo jiný s jinými cestami, každého osloví v určitou chvíli něco jiného.
Hodně štěstí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund