Fórum - Zobrazit téma - Andská stezka - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Andská stezka
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Andská stezka

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt listopad 21, 2013 11:47 am    Předmět: Andská stezka Citovat

.....Vzpomněla jsem si na jeden příběh, který nám Juan vyprávěl o svém mistrovi donu Benitovi. Jakýsi reportér přišel do Cuzca, aby studoval tradiční užívání listů koky a řekli mu, že musí za Juanem. Když mu Juan vyprávěl o donu Benitovi, reportér se s ním okamžitě chtěl setkat a vyfotografovat si ho. Juan domluvil schůzku s donem Benitem a sám dělal reportérovi tlumočníka. Don Benito prováděl tradiční obřady s listy koky. Bylo pozdní odpoledne a zapadající slunce zakryly mraky právě v okamžiku, kdy se fotograf chystal udělat poslední snímky. Řekl Juanovi, že už není dost světla, aby mohl udělat kvalitní snímky, jaké by si přál, že to vzdává... Don Benito řekl "Cože, málo světla? To není žádný problém".. Pak vzal tři listy koky, obrátil se k zapadajícímu slunci, foukl do listů a odříkal modlitbu. Mraky okamžitě odpluly jinam a fotograf ke svému překvapení zjistil, že může pokračovat ve fotografování...

Zasvěcení, E.Jenkinsová
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt listopad 21, 2013 1:03 pm    Předmět: Citovat

V andské tradici existuje sedm stupňů duchovního vývoje. Kniha Zasvěcení je skutečným příběhem autorky, která spolu se svými přáteli podstoupila v Peru duchovní zasvěcení do čtvrtého stupně... Andská stezka je jen jednou z možností, jak jít po duchovní cestě
Dosažení čtvrtého stupně vědomí je podmíněno překonáním (poznáním) strachu. Významné procento lidí může a musí přejít z třetího na čtvrtý stupeň... Lidé se musí zbavit strachu a naučit se sdílet své duchovní, kulturní a hmotné dary a vstupovat do přátelských vztahů s neviditelným světem a silami přírody...

Podle dávných proroctví žijeme teď v době, kdy je pravděpodobné, že se objeví pátý stupeň vědomí. Dle proroctví to mělo být už okolo roku 1993 (ale data jsou nejistá, práci musíme udělat my lidé)... Zasvěcenec pátého stupně bude člověk se zázračnými léčitelskými schopnostmi. Tito (kněží pátého stupně) musí být schopni vyléčit člověka z jakéhokoli problému či nemoci pouhým dotekem a musí to dokázat pokaždé..

Okolo roku 2012 je pravděpodobné, že několik jedinců dosáhne šestého stupně vědomí... Budou to lidé, kteří prokážou mimořádné vůdcovské schopnosti, sociální mysl a politickou obratnost..... Zároveň budou mimořádnými duchovnímu vůdci... To je stupeň vědomí starých inckých vládců. Budiou schopni nejen znovu vytvořit, ale i předčít říši starých Inků.

O schopnostecha a povinnostech kněží sedmého stupně se ví jen málo,kromě skutečnosti, že budou schopni křísit mrtvá těla, podobně jako Kristus a jiní...

Nemůžeme proroctví kontrolovat, můžeme se jím jen nechat vést.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06, 2013 7:43 am    Předmět: Citovat

Andští mistři vnímají svět jako soubor živé energie. Pro energii mají několik různých výrazů, které specifikují energetickou povahu jevů.

Kausay pacha = svět živé energie = vitální živá energie, která oživuje kosmos a je vyjádřena jako dvě základní kvality
sami (lehká energie)
hucha (těžká energie)
Žák stezky se učí vysílat živou energii ve prospěch druhých bytostí

Hucha= označení těžké, nekompatibilní energie, která se akumuluje v energetickém těle.. Tuto energii vytvářejí pouze lidé. V žádném případě tato energie není vnímána jako negativní nebo špatná, před kterou by se člověk měl chránit nebo se jí bát a se jí zbavovat. Je to přirozená energie, která vzniká díky úrovni vědomí lidí, kteří ještě nejsou schopni myslet, cítit a jednat čistě a v zájmu celku.
Tato energie hucha je přítomná všude tam, kde se kdy ocitli lidé, proto ji lze nasbírat stejně při procházce přírodou, jako i při pobytu ve městech.
Přesto tato energie není kompatibilní s naším energetickým systémem a zabraňuje optimálnímu fungování. Proto jsou žáci učeni práci s energií, kdy je hucha buď odevzdýávána Matce zemi, pro kterou je tato energie potravou, kterou přemění na lehkou energii, nebo technice, při které se tato hucha transformuje v lehkou energii přímo ve vlastním energetickém těle - v centru duchovního žaludku...

To, co máme tendenci v souvislosti s hucha považovat za špatné, jsou příznaky, že ji začínáme kumulovat. Na hucha se můžeme dívat tak, že se nám v energ. těle hromadí to, co nám neslouží: negativní přístupy a postoje, nepravdy, lži, neschopnost milovat, sebezničující jednání, špatné sebepojetí atd. pokud máte zkušenosti s takovými stavy, vytváříte hucha.. Strach nebo bolest - emoce, jsou z andského hlediska příznakem toho, že jste v kontaktu s hucha. Strach je příznakem, že jste v kontaktu s něčím, co je považováno vámi za obtížné.
Ovšem vnímání hucha záleží člověk od člověka. Na stavu jejich energ. těla a na síle, kterou mají k dispozici, na tom, jak dobře dokážou vysílat energii. Toto nám pomáhá, abychom žádnou energii nepovažovali za zlou, negativní a špatnou a klade odpovědnost za kvalitu našich vzájemných energ. výměn na naše vlastní bedra a ne na bedra někoho jiného.
Pocit těžkosti indikuje nekompatibilitu mezi současným stavem naší energie s jinou energií.
Přijde li do místnosti někdo, v jehož přítomnosti se začnete cítit těžce, znamená to, že vaše energie je s jeho nekompatibilní, ale ostatní to tak vůbec nevnímají. Tedy je to opět o vás. Andší mistři prohlašují, že to, co se nám jeví jako temná energie jsou často šprýmaři, kteří nás vyzývají a zkoušejí, aby nám pomohli překonat naše psychologické a duchovní zábrany a umožnili nám otevřít se příležitostem. I když můžeme tyto bytosti vnímat jako otravné, zlomyslné, zlé nebo dokonce nebezpečné a ohrožující, setkáváme se s nimi proto, aby nám pomohli se posílit.

Andská praxe znamená neustále sledovat vlastní energetické interakce,aby lehká energie byla dominantní ve všech vašich tocích vycházejících z vás i jdoucích k vám.

Když přijdete do styku s energií, která se vám zdá těžká prvotní reakcí bývá tendence se ochránit a uzavřít. Ale v této obranné pozici riskuje člověk, že svoje energetické tělo přemění na energetické vězení.
Z andského pohledu není dobré se stáhnout z výměny energií. Ve skutečnosti je cílem být neustále v připravenosti k volné vzájemné energetické výměně a být schopen zacházet s jakýmkoli druhem energie, s níž přijdeme do styku. Posuneme-li perspektivu a energii nebudeme vnímat jako špatnou, ale jen jako těžší, nebude najednou nic, před čím je třeba se chránit. Jen rozeznáte energie, která je víc nebo míň kompatibilní v tu chvíli s vaší energií. Přijetím té nekompatibilní energie se buď promění v kompatibilní, nebo vás přinejmenším nijak neovlivní. Dokonce i když se ta energie zdá být příliš těžká, aby ji bylo možné zvládnout najednou, nepředstavuje žádné nebezpečí a není nutno se před ní uzavírat impulzem k ochraně (útoku).

Juan přirovnává těžkou energii ke kameni, který máte na zahradě a chcete ho dát jinam. Kámen je tak těžký, že s ním nemůžete hnout. Tak ho prozatím necháte ležet tam, kde je, dokud nezískáte dost síly (nebo nezískáte nápad, jak ho přemístit).Ale kámen sám o sobě nemá schopnost vás nijak ohrozit.

Sami = lehká, uspořádaná, kompatibilní energie. Tato energie pomáhá dosahovat harmonie a bez vëlkého úsilí vstupovat do vzájemných mezilidských vztahů. Čím více lehkou energii včleňujeme do svých energ. těl, tím snadněji a plněji budeme žít v harmonii s ostatními a s přírodním světem. Zvýšením své úrovně sami se pohybujeme směrem ke svému přírodnímu stavu a zároveň zvyšujeme úroveň svého uvědomění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.41 sekund