Fórum - Zobrazit téma - Iva Adamcová - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Iva Adamcová
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Iva Adamcová
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 29, 2013 8:41 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
promiň, ale to je zas blbost, psala jsem Ti, ať si děláš, co chceš a co tě baví... jen to vidím jinak než Ty.... povídáme si ... názor a názor...

Napsala jsi zde toto:

dominika napsal:
praktikovat něco takového je tudíž nejen zbytečné, ale i zavádějící kopírování něčeho, o čem se ego domnívá

Tedy jsi nepsala, že pro Tebe je to zbytečné, že?
Nehledě na to, že jsi při tom poněkud pozapomněla na to ego svoje, které se domnívá, že praktikování Buddhovy nauky je zbytečné…


dominika napsal:
Jediný následovník Buddhova slova (nebo spíš toho, co si pod tím představuješ) tady na reikiwebíku jsi Ty, takže tedy říkáš, že je to neuctivé k Tobě?

Nebyla jsem to Dominiko já, kdo zde „nepotřebnost“ povýšil na princip, a když už tedy jsi to učinila, potom je to neuctivé již v samém základu, tj. všeobecně.


dominika napsal:
Co chápeš pod pojmem úcta...?

Co praktikuješ?



dominika napsal:
pro mě je pojem uctivost roven obdivu tedy ne, neobdivuji Tě

To, že si Dominiko pleteš uctivost s uctíváním, to už jsi tady někde demonstrovala. Byla o tom již zde řeč, tuším to bylo v souvislosti se zkušnostmi a zkušenějšími.

Neuctivost je vymezení se, necitlivost, nerespektování, netolerance.
Jestliže se chováme např. ke starému člověku, či učiteli, uctivě, neznamená to, že jej uctíváme a padnáme před ním na kolena.

K tomu textu, co jsi tady okopírovala, opět klasika, tj. citace bez uvedení zdroje. Když zde rozebereš všechny řádky tohoto textu, opatříš je vlastním výkladem, tedy napíšeš, jak tomu každému jednomu výroku rozumíš, pak to může být k něčemu, jinak je to k ničemu. A protože mám za to, že tomu bude jako dosud, jako u předchozích, Tebou uvedených, citací, tak jakože vůbec nic.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 4:58 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
promiň, ale to je zas blbost, psala jsem Ti, ať si děláš, co chceš a co tě baví... jen to vidím jinak než Ty.... povídáme si ... názor a názor...

Napsala jsi zde toto:

dominika napsal:
praktikovat něco takového je tudíž nejen zbytečné, ale i zavádějící kopírování něčeho, o čem se ego domnívá

Tedy jsi nepsala, že pro Tebe je to zbytečné, že?


psala


[quote="toora"]
dominika napsal:
Nehledě na to, že jsi při tom poněkud pozapomněla na to ego svoje, které se domnívá, že praktikování Buddhovy nauky je zbytečné…


na své přátele nezapomínám (byť jsou iluzorní, jako je moje ego)
a není to něco, co se domnívám, ale něco, co vím


[quote="toora"]
dominika napsal:

Nebyla jsem to Dominiko já, kdo zde „nepotřebnost“ povýšil na princip, a když už tedy jsi to učinila, potom je to neuctivé již v samém základu, tj. všeobecně.


podle Tebe, dle Tvého momentálního názoru a pohledu je to neuctivé


toora napsal:
dominika napsal:
Co chápeš pod pojmem úcta...?

Co praktikuješ?


nic



toora napsal:
dominika napsal:
pro mě je pojem uctivost roven obdivu tedy ne, neobdivuji Tě

To, že si Dominiko pleteš uctivost s uctíváním, to už jsi tady někde demonstrovala. Byla o tom již zde řeč, tuším to bylo v souvislosti se zkušnostmi a zkušenějšími.

Neuctivost je vymezení se, necitlivost, nerespektování, netolerance.
Jestliže se chováme např. ke starému člověku, či učiteli, uctivě, neznamená to, že jej uctíváme a padnáme před ním na kolena.


když se k někomu chceš chovat tak, aby jsi ho neurazila a nepoškádlila, tak potom, co zjistíš, že se názorově rozcházíte, máš dvě možnosti... buď komunikaci ukončíš a necháš být, nebo se budeš kočkovat dál

já jsem momentálně pro kočkování a ty očividně taky... Smile


toora napsal:
K tomu textu, co jsi tady okopírovala, opět klasika, tj. citace bez uvedení zdroje. Když zde rozebereš všechny řádky tohoto textu, opatříš je vlastním výkladem, tedy napíšeš, jak tomu každému jednomu výroku rozumíš, pak to může být k něčemu, jinak je to k ničemu. A protože mám za to, že tomu bude jako dosud, jako u předchozích, Tebou uvedených, citací, tak jakože vůbec nic.


Smile


máš tam uvedeno, odkud jsem ten citát vzala

pokud Tě zají, kdo to vyslovil, ptej se tam, protože já to nevím a nijak mě neuráží a nevadí mi, že to tam uvedené není... jen se mi ta slova líbí a Tobě jsem je sem dala, aby jsi, pokud budeš mít chuť, nahlédla jiná vysvětlení pojmu uctivost, než teď zastáváš...

a když ty řádky opatřím vlastním výkladem, co se stane?
nedej bože, aby ten můj výklad pak někdo začal následovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 12:13 pm    Předmět: Citovat

Napsala jsi zde toto:

Citace:
praktikovat něco takového je tudíž nejen zbytečné, ale i zavádějící kopírování něčeho, o čem se ego domnívá


toora napsal:
Tedy jsi nepsala, že pro Tebe je to zbytečné, že?


dominika napsal:
psala

Kdepak jsi to bylo, někde ve své hlavě, iluzorně, jsi si to psala?


dominika napsal:
na své přátele nezapomínám (byť jsou iluzorní, jako je moje ego)
a není to něco, co se domnívám, ale něco, co vím


Tenhle Tvůj iluzorní přítel Tě ve svém sebeobranném reflexu (vzniklém zřejmě kdesi v dětských letech), nutí lhát, nutí tě se neustále vůči něčemu vyhraňovat, soustavičně něco kádrovat a posuzovat, i když je to něco, co Tě de-fakcto z praktického hlediska vůbec nezajímá, není to Tvůj šálek čaje.
Stejně jako ten mecenáš, co nechal ve své vesnici postavit dva kostely, a když se ho ptali, proč dva, odpověděl na to, protože ten jeden je ten do kterého chodit bude, a ten druhý, je kostel, do kterého on tedy rozhodně chodit nebude. Confused
O tomto "úžasném" lidském zlozvyku (a jiných) dobře pojednává článek, na který sem dal Zbultran odkaz-viz: http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-zasady-a-nazory-dfd-/p_spolecnost.aspx?c=A131126_195710_p_spolecnost_wag



dominika napsal:
podle Tebe, dle Tvého momentálního názoru a pohledu je to neuctivé

Neuctivost, netolerance k práci jiného člověka je necitlivost, a ta je neuctivá vždy, a v jakékoli podobě, bez ohledu na to, jaký na ni má nebo nemá kdo názor.


toora napsal:
Co praktikuješ?

dominika napsal:
nic

Aha, jestliže pořádně neděláš vůbec nic, vše je pro Tebe potom přirozeně pouhým názorem.



dominika napsal:
když se k někomu chceš chovat tak, aby jsi ho neurazila a nepoškádlila, tak potom, co zjistíš, že se názorově rozcházíte, máš dvě možnosti... buď komunikaci ukončíš a necháš být, nebo se budeš kočkovat dál

já jsem momentálně pro kočkování a ty očividně taky...


Nejde Dominiko o mne, protože mne, coby „hodináře“, se těžko můžeš nějak dotknout svým tvrzením, že rozebírat, opravovat a montovat hodinky není k ničemu dobré, a to zvlášť, když ani nevíš, co to vlastně hodinky jsou, natož jak fungují, tomu se mohu akorát tak pousmát. V tomto případě jde především o Tebe, pookud ale nevidíš, co se Ti pokouším sdělit, potom to pro Tebe není, tohle ale zpravidla nemohu vědět dopředu.

Takový zaslepený příslušník nějaké té ortodoxní víry si taky myslí, že například křesťanství, Kristovo vedení, je něco naprosto zbytečného, neb to jediné a pravé ořechové, je jen to vyznání jeho. Co vše takovéto „názory“ ve světě zapřičiňují, toho můžeme být denně svědky.


dominika napsal:
máš tam uvedeno, odkud jsem ten citát vzala

Ano, už tam je, vidím jej. Smile

dominika napsal:
pokud Tě zajímá, kdo to vyslovil...

Kdyby šlo pouze o mne, nikoli o princip a Tvoji čestnost (ve věci uvádění zdroje, či autora), a text by mne zaujal, tak si ho vyhledám.

Mimochodem, to, že se nám některá slova líbí, ještě neznamená, že si je taky správně vykládáme, viď.

dominika napsal:
a když ty řádky opatřím vlastním výkladem, co se stane?
nedej bože, aby ten můj výklad pak někdo začal následovat

No, tak vidíš, že takováto citace, kterou zde uvádíš kvůli sebepotvrzení, tedy pro potvrzení svého vlastního tvrzení, bez dalšího bližšího pohledu na ni, je naprosto k ničemu. Nehledě na to, že ten text bez onoho zmiňovaného praktikování správně chápat ani nelze. Myslet si o něm ale může kdokoli naprosto cokoli, neb takhle už to chodí, nějaký ten názor má úplně každý, kdo má ďůrku do řiti.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 3:11 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Napsala jsi zde toto:

Citace:
praktikovat něco takového je tudíž nejen zbytečné, ale i zavádějící kopírování něčeho, o čem se ego domnívá


toora napsal:
Tedy jsi nepsala, že pro Tebe je to zbytečné, že?


dominika napsal:
psala

Kdepak jsi to bylo, někde ve své hlavě, iluzorně, jsi si to psala?


a co Ti na tom vadí? sama to tak děláš pořád.. píšeš v obecné rovině, ale přitom je to jen Tvůj názor..
to by se taky mohlo zdát, že máš nějaký univerzálně platný pohled, který ale mít nemůžeš...

ale klidně mě chytej za slovíčka


toora napsal:
dominika napsal:
na své přátele nezapomínám (byť jsou iluzorní, jako je moje ego)
a není to něco, co se domnívám, ale něco, co vím


Tenhle Tvůj iluzorní přítel Tě ve svém sebeobranném reflexu (vzniklém zřejmě kdesi v dětských letech), nutí lhát, nutí tě se neustále vůči něčemu vyhraňovat, soustavičně něco kádrovat a posuzovat, i když je to něco, co Tě de-fakcto z praktického hlediska vůbec nezajímá, není to Tvůj šálek čaje.



je to můj šálek čaje a zajímá mě to... jinak bych o tom neztrácela slova, ráda si čtu v Buddhových slovech a slovech zenových a taoistických i křesťanských mistrů... takže to je Tvoje špatné posouzení


mimochodem, uvědomuješ si, že posuzuješ a hodnotíš neustále ty sama?





toora napsal:
dominika napsal:
podle Tebe, dle Tvého momentálního názoru a pohledu je to neuctivé

Neuctivost, netolerance k práci jiného člověka je necitlivost, a ta je neuctivá vždy, a v jakékoli podobě, bez ohledu na to, jaký na ni má nebo nemá kdo názor.


dodej "podle mě" a je to fajn... nikdo se s Tebou nebude nijak přít


[quote="toora"]
dominika napsal:
Nejde Dominiko o mne, protože mne, coby „hodináře“, se těžko můžeš nějak dotknout svým tvrzením, že rozebírat, opravovat a montovat hodinky není k ničemu dobré, a to zvlášť, když ani nevíš, co to vlastně hodinky jsou, natož jak fungují, tomu se mohu akorát tak pousmát. V tomto případě jde především o Tebe, pookud ale nevidíš, co se Ti pokouším sdělit, potom to pro Tebe není, tohle ale zpravidla nemohu vědět dopředu.


vždycky jde o Tebe, Ty mi odpovídáš, Ty reaguješ a je fajn, že se Tě to moje psaní netýká a nedotýká
něco sděluješ, ale já to Tvoje sdělené prostě beru jinak... takže pokud si se mnou nepíšeš pro radost a zábavu, tak mi už nepiš



toora napsal:
dominika napsal:
máš tam uvedeno, odkud jsem ten citát vzala

Ano, už tam je, vidím jej. Smile


tooro, ten odkaz na stránky, odkud je ten citát, tam není UŽ, ale byl už předtím, od začátku... jen jsi si ho nevšimla, protože se Ti líbí, že můžeš moralizovat a psát o mojí neuctivosti...
prosím, zabrzdi ve svých reakcích, aby Ti takové skutečnosti neunikaly moc často, pak se Ti i posouvá význam řečeného a přijímáš nesprávné informace za správné... Možná taková bdělá pozornost by mohla být nějakým výsledkem praktikování Smile



toora napsal:
dominika napsal:
pokud Tě zajímá, kdo to vyslovil...

Kdyby šlo pouze o mne, nikoli o princip a Tvoji čestnost (ve věci uvádění zdroje, či autora), a text by mne zaujal, tak si ho vyhledám.

Mimochodem, to, že se nám některá slova líbí, ještě neznamená, že si je taky správně vykládáme, viď.


vykládáme si je po svém, tedy vždycky správně našemu přítomnému vědomí

toora napsal:
dominika napsal:
a když ty řádky opatřím vlastním výkladem, co se stane?
nedej bože, aby ten můj výklad pak někdo začal následovat

No, tak vidíš, že takováto citace, kterou zde uvádíš kvůli sebepotvrzení, tedy pro potvrzení svého vlastního tvrzení, bez dalšího bližšího pohledu na ni, je naprosto k ničemu. Nehledě na to, že ten text bez onoho zmiňovaného praktikování správně chápat ani nelze. Myslet si o něm ale může kdokoli naprosto cokoli, neb takhle už to chodí, nějaký ten názor má úplně každý, kdo má ďůrku do řiti.


Smile


tooro, promiň, je mi to líto, ale když nejsi dostatečně pozorná ani ve čtení internetového příspěvku, jak si můžeš být jistá, že to, co se snažíš (nejen mně) sdělovat, neinterpretuješ taky chybně?
jestli následuješ Buddhova slova, následuj je, pro svoji radost, pro potěšení, nebo jak jinak chceš, ale nedomnívala bych se radši být Tebou, že jsi něco pochopila správně a že jsi povolaná to předávat dál... co když se pleteš i v tomhle případě?



Proto se uchylujeme k síle,

jen když jsme ztratili Tao

Uchylujeme se k dobrotě,

když jsme ztratili sílu

Uchylujeme se ke spravedlnosti

když jsem ztratili dobrotu

Uchylujeme se k uctivosti,

když jsme ztratili spravedlnost

Uctivost je směsicí plytké důvěry a mělké loajality...

a proto je počátem nepořádku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 7:08 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
...a co Ti na tom vadí? sama to tak děláš pořád.. píšeš v obecné rovině, ale přitom je to jen Tvůj názor…
to by se taky mohlo zdát, že máš nějaký univerzálně platný pohled, který ale mít nemůžeš...

Hodnotíš Dominiko něco, s čím nemáš žádnou osobní zkušenost, přesto píšeš,
že tě to zajímá. Zajímá Tě to tedy proto, aby jsi s tím mohla nesouhlasit?
(asi jako kostel, do kterého rozhodně chodit nebudeš?)

Bohužel však v tomhle svém zájmu nevidíš rozdíl mezi tím, jestli někdo něco dělá, tj. si to prakticky a neustále ověřuje, a mezi a mezi svým nezasvěceným názorem na toto konání. Jako takoví ti kibicové, co neustále všechno komentují, ale nikdy se nezmůžou na to, aby totéž sami dělali.


Citace:
...praktikovat něco takového je tudíž nejen zbytečné, ale i zavádějící kopírování...

Pokud píšu o funkčnosti, potom pouze z vlastní zkušenosti, která není "moje", stejně, jako není Pythagorova věta matematiků, kteří si svojí praxí platnost této věty ověřují.


dominika napsal:
je to můj šálek čaje a zajímá mě to... jinak bych o tom neztrácela slova, ráda si čtu v Buddhových slovech a slovech zenových a taoistických i křesťanských mistrů... takže to je Tvoje špatné posouzení


Čtení neznamená dělání, a známé je rčení, že špetka praxe vydá za tunu teorie. Číst si o hodinovém strojku je k ničemu, dokud jej doopravdy nezačneš brát do ruky, rozebírat ho, studovat a sestavovat.

Praxe Nauky opravdu není pro každého, spíše naopak, takže se nedivím, že není pro ani pro Tebe, a nic proti tomu, kdyby jsi neprolašovala, že je toto následování zbytečné.
Když rozevlátý člověk slyší o práci s myslí a exaktním postupu, dost často se naježí, a pak, zcela nevědomky, pro tyto svoje čistě osobní pocity, nachází jakési logické objektivní důvody, samozřejmě vždy mimo sebe, proto také ony potřeby soudu o nepotřebnosti, jednou toho, jindy onoho. A tak, například takový pijan, má za zcela zbytečnou abstinenci, lenoch má za nepotřebný pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu, atd. atd.


dominika napsal:
mimochodem, uvědomuješ si, že posuzuješ a hodnotíš neustále ty sama?

Viz odpověď nahoře.


dominika napsal:
podle Tebe, dle Tvého momentálního názoru a pohledu je to neuctivé

toora napsal:
Neuctivost, netolerance k práci jiného člověka je necitlivost, a ta je neuctivá vždy, a v jakékoli podobě, bez ohledu na to, jaký na ni má nebo nemá kdo názor.

dominika napsal:
dodej "podle mě" a je to fajn... nikdo se s Tebou nebude nijak přít

Možná je ve Tvém pojetí necitlivost a netolerance jev chválihodný, v tom mém tomu tak není, a mám za to, že (pokud se nepůjdu ptát podsvětí), to těžko někdo za pozitvní vlastnost mít bude.



dominika napsal:
něco sděluješ, ale já to Tvoje sdělené prostě beru jinak... takže pokud si se mnou nepíšeš pro radost a zábavu, tak mi už nepiš

Opět totéž, "v mém světě" se nepravda, netolerance a necitlivost nenechává činit co chce, tj. bez povšimnutí.


dominika napsal:
tooro, ten odkaz na stránky, odkud je ten citát, tam není UŽ, ale byl už předtím, od začátku...

Je to možné. V tom případě jsem ráda, že jsi se rozhodla toto pravidlo respektovat, ať už jsem ho ihned nepovšimla.


dominika napsal:
vykládáme si je po svém, tedy vždycky správně našemu přítomnému vědomí...

Naší zkušeností a zralostí? Pokud ano, tak tedy ano.


dominika napsal:
vždycky jde o Tebe, Ty mi odpovídáš, Ty reaguješ a je fajn, že se Tě to moje psaní netýká a nedotýká?...

Kdyby někdy nešlo o podobnou situaci, kdy se mi někdo něco snažil sdělit, a já si myslela, že jde při tom o něj, nikoli o pochopení moje, těžko bych mohla něco změnit. Sdělení jsou různá, některá jsou kupodivu adresována právě Tobě Dominiko. Zvláštní, že?



dominika napsal:
jestli následuješ Buddhova slova, následuj je, pro svoji radost, pro potěšení, nebo jak jinak chceš, ale nedomnívala bych se radši být Tebou, že jsi něco pochopila správně a že jsi povolaná to předávat dál... co když se pleteš i v tomhle případě?...

Takž znovu, Dominiko. Míra pochopení se měří funkčností. Je zde hodně věcí, u kterých se můžeme domnívat, že jsou nefunkční, a to jen protože jsme je nepochopili a správně nenásledovali.
Pokud jsme ale nefungující hodinky rozebrali, znovu je sestavili, a ony opět zcela přesně fungují, není důvod domnívat se, že se při tom uvádění do praxe pleteme.

Něco předávat dál? Ale jdi, pokud je co, potom se předává samo, a to zase jen tomu, kdo může přijmout.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 8:40 pm    Předmět: Re:Iva Adamcová(toora) Citovat

Toora,
človek, puruša, dživátma,átmá ani paramátmá , či Mahátmá nie sú hodinky a pochopiť ich vzájomné súvzťažnosti trvá.
Prehrýzť sa kóšami a zdolať granthi trvá jogínom celý život.
Nechápem Ťa - prečo chceš preniesť horu k Mahammedovi... Rolling Eyes Embarassed
Ešte Ťa neomrzel duel s veterným mlynom?
Verbálny duel - nie je duchovno... ani rétorika argumentov. Wink
Je TO brnkačka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 30, 2013 10:11 pm    Předmět: Citovat

Co se přihodilo Moi? Wink Smile

Ty jsi napsal příspěvek, který má hlavu a patu, a to celkom jasně, že nemám důvod s ním z většiny nesouhlasit.
Snad bych ani nevěřila, že by jsi tady takto psát mohl.

Co se týká jogínů, ták, noo...ono je to vždy na té individuální načasovanosti,
do které se nevidí, a když Pánbůh dopustí, tak i motyka spustí. Smile

Duel jakože boj? Tak to ne, v boji bývají vítězové a poražení, tady ale o něco takového neběží.

Brnkačka jako rozhovor? No to je, ale nějaký čas tomu jeden věnuje, to tedy jo.

Nuže tedy dobrá...


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 6:23 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Praxe Nauky opravdu není pro každého, spíše naopak, takže se nedivím, že není pro ani pro Tebe, a nic proti tomu, kdyby jsi neprolašovala, že je toto následování zbytečné.


tak se s tím smiř

je to zbytečné a ty jsi živoucím příkladem na tomto foru

věnoval by Buddha tolik času o tom, aby přesvědčil hloupoučkou dominiku o tom, že je hodinář? co to vlastně následuješ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 6:28 am    Předmět: Citovat

Moi takhle krásně píše po celou dobu, co ho znám... Z jeho psaní jde teplo, příjemný smysl pro humor a laskavý nadhled...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 9:55 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:

věnoval by Buddha tolik času o tom, aby přesvědčil hloupoučkou dominiku o tom, že je hodinář? co to vlastně následuješ?


Nevím, Dominiko, odborník na Buddhu jsi tady Ty, jen Ty víš, že praktikování Buddhovy nauky je věc zbytečná.

Do jaké míry je zbytečné Ti Tvoje řeči o zbytečnosti nasvítit, to netuším, nevím, co z toho k tobě může dolehnout.

Abych se Tě o něčem snažila přesvědčit, musela bych cosi očekávat, tj. být zainteresována, na výsledku, což v Tvém případě nejsem.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01, 2013 11:32 am    Předmět: Citovat

tedy s Bohem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
didlinka
Nováček
Nováček


Registrace: 3.2. 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2015 11:32 am    Předmět: Iva Adamcová Citovat

Přečetla a vyslechla jsem si od ní spousty přednášek.
Celý život člověk hledá Boha ať věří, či ne. Hledá ho v lidech, v partnerovi, v dětech, v ezoterice i dokonce v materiálnu.
Kladu si otázku, k čemu učení Ivy Adamcové vede?
Babička vždy říkala, podle ovoce poznáš. Koukni se na jeho život.
Spousty lidí umí líbivě mluvit, druhý zase dostal od Boha jinou hřivnu. To, že ji nevidí a dívá se po tom, co má ten druhý je už věc jiná.
Bůh stvořil Adama a Evu - obrazně řečeno. Lidé zhřešili, protože snědli jablko, tím jablkem je pýcha. Ta pýcha způsobila, že člověk se chtěl vyrovnat Bohu ve všem (ezoterika, magie uzdravování, mít moc nad člověkem, vytvořit člověka, zotročovat (podmaňovat si ho), ovládat ho atd.). Tam je ta podstata, to jádro všech strastí, nenávisti a všeho zla a utrpení na světě. Myslím si, že ať reinkarnace je, či není, není vůbec důležité, důležité je prožít život naplno s čistým svědomím tak, jako by byl tvůj první a zároveň i poslední. K tomu stačí desatero dejme tomu z II.dimenze, jak říká Iva. Jinými slovy desatero ze starého zákona doporučuje nám jednoduchými výstižnými slovy to, že když budeme podle něj žít, budeme šťastni. Ta pravá víra v Boha nemá člověka omezovat, zotročovat, ale obohacovat, naplňovat, pomáhat, když je mu nejhůř, činit ho šťastným, proto se nám Bůh dal ukázat v lidské podobě - Ježíše. Vůbec mi nezáleží na tom stupínku jak říká Iva, kde budu po smrti, jestli budu pod ní, nebo nad ní. Chci od Boha víc, chci to, co přislíbil lidstvu, víc, než Iva vysvětluje. Chci být s ním a s těmi, co mi zemřeli, které pořád v srdci nosím v jednotě, vím, že se potkáme všichni ve své lidské podobě, né na schodišti, čekajíc na další reinkarnaci. Pokud člověk žije od srdce a na plno, svůj život obětuje pro druhé a to ho činí šťastným, je to obrovským tím nejvyšším darem od Boha, je to neviditelný obrovský zázrak, je to znak, že Bůh o sobě dává vědět člověku neviditelně, ve skromnosti, tiše hřeje na duši. Život jeho je naplněný štětím a láskou celistvé rodiny, která ho naučila odpouštět, dávat lásku jeden druhému, pomáhat, když klopýtne, učí tolerovat rozličné povahy a ambice a v dnešní době i finanční rozdíly, uvědomění si pravých životních hodnot proč jsme tady a potom jednoduché díky, nebo úsměv od kamaráda je k nezaplacení. Je to jednoduché, pro druhé nenápadné, plné lásky od Boha. To, co Iva Adamcová říká je pravda. Ta pravda ale způsobuje to, že se člověk obrní vůči zlu, všemu okolí a stává se tak netečným pro ducha v chrámu (v těle). Tělo není satan. Tělo, ačkoliv nejsme jako modelky z televize je odraz naší duše. Bůh přislíbil, že to, co je po smrti na lidský mozek nepřišlo, co lidem připravil. Já tvrdím, že reinkarnace slouží pro ty, co ještě nepochopili podstatu žití na této planetě, k napravení dopuštěných hříchů, provinění se na lidech. Člověk žijící v čistotě duše i těla prožitým životem v lásce, porozumění, obětavosti pro druhé se už reinkarnovat nemusí a také nechce, je unaven, nadřen, miluje, je šťastný, chybí mu akorát hmatatelná přítomnost Boha, chce být navždy u něj.
Bůh dal lidem ráj na Zemi. To je bez diskuse. Jestli vypadali jako opice, nebo jak to skutečně bylo a vše vzniklo není podstatné. To, co lidé dokázali udělat z toho ráje, vidíte sami. Je pouze na nás, abychom to spravili a dali do pořádku. Začíná se od základu, tím je rodina. To, co se zpackalo za 2000 let se usilovnou prací a láskou, už jen snahou pomoci druhým a hlavně už jen chtěním spraví za 4000 let, ale to by museli chtít opravdu všichni lidé dobré vůle. Sám jedinec nezvládne nic. Tak jako Ježíš a jeho přátelé. Zradili jeho učení, podrazili přítele, přidali se jako ovce k davu a plivali na něj, někteří se radši nevyjadřovali, aby náhodou nedopadli jako on a potom pozdě bycha honit že? Ježíš ukázal, že je slabý, na dně, Bože můj, proč jsi mě opustil. Ježíš se obětuje za naše hříchy a sňal z nás vinu. Věřím v odpuštění, jaké dal Kristus Magdaléně, která byla posedlá svým schizofrenním životem s muži, dal jí poznat hloubku Boží lásky a sílu odpuštění. Ona mu pak omývala svými vlasy nohy jako důkaz díků za novou naději v život, vzchopila se, vstala a žila jinak, přijala jeho nabídku, zvolila si cestu, která měla směr naplnění a bezpečí jejího žití v přítomnosti Krista, který ji v zoufalství pomohl a vedl jako její učitel, zachránce a zároveň přítel. V to věřím já, mám energii k tomu, že se dokážu zastat v práci člověka, když se po něm někdo vozí i kdyby mě to stálo pracovní zařazení. Chce to jenom odvahu, jako ji měl on a žít v pravdě podle svého svědomí. Budou vás mít lidé rádi, poznáte pravé přátele a když se od vás odkloní a podrazí vás, dokážete odpustit a opět jít znova. To je můj Bůh, mé štětí, je to dřina, ale nikdo nesliboval, že je to zadarmo. Vždy mě přitahovalo ezoterično, podvědomí, horoskopy, třetí oko.
Znám mistra reiki, který masíruje, pomáhá pomocí energie spravit páteř, samozřejmě za patřičný poplatek a né zrovna levný, vykládá osudy lidem- věští a zasvěcuje do reiki. Jeho však osobní život plave. Neví si rady se základními zákonitostmi lásky. Je už rozvedený, rozvedl také jedno manželství, dne i s partnerkou chodí do kurzu ozdravení lásky. Jeho energii na požádání necítím. Tak žije spousta lidí. Dívejte se vždy na ovoce na výsledek jeho žití. Nejlepší učitel a můj mistr mi byl dán od mala, je to Ježíš. Ten neublíží, ten chrání ducha. Jak mluvila Iva Adamcová o Ježíši, cítím to jinak. On si uvědomoval záměr Boha a jeho vůli, ale nehrál žádnou roli, on žil naplno v pokoře a chudobě naplno srdcem (oběť, cítění, rozdání se pro druhé) to je ten rozdíl učení Ivy Adamcové a pohled můj, jak se na to dívám, to co cítím. Vždy se držím svého citu a srdce. Nedokážu vám říct upřímně, jestli dokážu milovat, ale snažím se o to. Klopýtám, belhám se, upadnu, otřepu se a to mě povznáší. Patřím k těm lidem, co si nedají říct dodržuj desatero, patřila jsem za svobodna k těm, co si potřebovali narýt ten čumák, když dělají něco, co nemají, prožitými zkušenostmi jsem pak došla tam, kde jiní došli dodržováním Božího zákona, možná i dál a tím raději žiji pro druhé a mám pro ně pochopení, dokážu v lecčem poradit a protože jsem to na vlastní kůži naplno prožila nedovolí mi svědomí se nad druhé vyvyšovat. Mám úplnou rodinu, dvě zdravé děti, máme kde bydlet, máme práci, činíme se navzájem šťasnými, rozdávat to štěstí a spokojenost třebas jen úsměvem dál, za tyto dary děkuji, dostala jsem to, oč jsem prosila, vážím si toho, ochraňuji to jako oko v hlavě, je toho mnoho, co mám, druhým to sice nic neříká, ale my jsme šťastni a už musím jenom děkovat. Víc od života nechci. A to, co bude potom, to je tajemství, to nechávám na něm, protože mu důvěřuji, to co přichystal pro mě a mé blízké. Když přemýšlím nad tím, jak Iva Adamcová popisuje život po smrti a jak to všechno funguje, cítím, že bych nebyla v tom, co popisuje šťastná, její myšlenky mi pomáhají přemýšlet o pokoře a pýše a nad problémy v práci, jakým způsobem mám řešit problémy dnešní doby a způsob vstřebání toho zlého, co se přenáší na mě od nepokoje spolupracovníků, nikoliv mi to nepomáhá optimisticky se těšit, co po smrti bude, to by mě nenaplňovalo, neuspokojovalo, cítím to tak, ani není pro mě důležité, jestli se dostanu do nebe nebo ne, to nechám na něm, důvěřuji Mu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2015 3:58 pm    Předmět: Re: Iva Adamcová Citovat

didlinka napsal:
Přečetla a vyslechla jsem si od ní spousty přednášek.

A stalo se ti někdy, že jsi něco četla, či slyšela s odstupem pár let, a všimla jsi si tam věcí, kterých jsi před tím vůbec nevšimla, nebo jsi si je kdysi jinak vykládala?


didlinka napsal:
To, co Iva Adamcová říká je pravda.

Pokud je něco pravda, potom to v endefektu nemůže působit to, co říkáš.
Pouze žití v klamu způsobuje necitelnost a utrpení (pocházející z chtění a lpění).


didlinka napsal:
Chci od Boha víc….

A ptala jsi se Boha, co on chce od tebe, třebas to je taky mnohem víc, než jak se to s tebou má teď.


didlinka napsal:
Tělo není satan.

Takto vytrhávat něco z kontextu je velmi zavádějící.
Je řeč o hmotě, a o tom, co je s ní v lidské přilnavé mysli, spojeno.


didlinka napsal:
…je toho mnoho, co mám, druhým to sice nic neříká, ale my jsme šťastni a už musím jenom děkovat.
A přesně toto Iva učí.


didlinka napsal:
…jak Iva Adamcová popisuje život po smrti

A jakpak jej Iva popisuje Dominiko, pardon Didlinko?



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
didlinka
Nováček
Nováček


Registrace: 3.2. 2015
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt únor 12, 2015 5:42 pm    Předmět: Re: Iva Adamcová Citovat

A stalo se ti někdy, že jsi něco četla, či slyšela s odstupem pár let, a všimla jsi si tam věcí, kterých jsi před tím vůbec nevšimla, nebo jsi si je kdysi jinak vykládala?

Ano, stalo, ale už to není to důležité.


A ptala jsi se Boha, co on chce od tebe, třebas to je taky mnohem víc, než jak se to s tebou má teď.

Věřím, že pokud budu dodržovat, co dodržovat mám, on mě povede.


didlinka napsal:
Tělo není satan.

Takto vytrhávat něco z kontextu je velmi zavádějící.
Je řeč o hmotě, a o tom, co je s ní v lidské přilnavé mysli, spojeno.


Rozumím, nepoužívám to slovo, nemám ho ráda, vadí mi. Satan byl navždy poražen, to bylo řečeno v písmu sv., nemá tudíž žádnou moc, pokud člověk sám nedovolí. Ani slovně si nezaslouží být upředňosňováno před jinými slovy, nebo jmény.



didlinka napsal:
…jak Iva Adamcová popisuje život po smrti

A jakpak jej Iva popisuje Dominiko, pardon Didlinko?

Popisuje jej neustálým duchovním vývojem pořád dokola jako mýnský kámen, až se z člověka stane Bůh. To mě nepřitahuje. Ale na tom nezáleží. Nechci hlavně tu na disk. fóru zabřednout do slovíčkaření a pří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne únor 15, 2015 3:15 pm    Předmět: Re: Iva Adamcová Citovat

toora napsal:
A stalo se ti někdy, že jsi něco četla, či slyšela s odstupem pár let, a všimla jsi si tam věcí, kterých jsi před tím vůbec nevšimla, nebo jsi si je kdysi jinak vykládala?
didlinka napsal:
Ano, stalo, ale už to není to důležité.

Nejedná se o to, co konkrétního jsi četla, ale o tento princip, protože si to, co Iva říká vykládáš jinak, než je to míněno, a tím pádem to opravdu není nic pro Tebe. Nakonec vůbec nic není pro každého, takže o nic nejde.


didlinka napsal:
Rozumím...
..nepoužívám to slovo, nemám ho ráda, vadí mi....

Bohužel nikoliv, je to spojeno s tvojí představou o Satanovi, nikoli pochopení toho, co tímto slovem míní Iva. Smile

didlinka napsal:
Satan byl navždy poražen, to bylo řečeno v písmu sv....

Tohle bych si také ráda přetla Didlinko, kde konkrétně se toto píše?


didlinka napsal:
Ale na tom nezáleží. Nechci hlavně tu na disk. fóru zabřednout do slovíčkaření a pří.

Pokud odlišné názory vnímáš jako pření, a zároveň ani nedokážeš objasnit názory svoje, které zde veřejně prezentuješ, tak pak by snad bylo lepší je na veřejné diskusní fórum ani nepsat.
Přeci jenom, je to zde diskuse, žejo.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund