Fórum - Zobrazit téma - Iva Adamcová - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Iva Adamcová
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Iva Adamcová
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 1:19 pm    Předmět: Citovat

A s tím Tvým učitelem, někde jsi psala, že máš přítele, který je Tvým rádcem v otázkách duchovních. Ale nechtěj po mně, abych tu diskusi a Tvoji odpověď hledala. Takže toho jsem myslela jako Tvého učitele.
Takže už žádného takového nemáš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 1:31 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Konkrétně se Ti tady vyjadřuju už čtyři měsíce. Tak si troufnu předpokládat, že to nebude mým zaviněním, že stále nechápeš...pokud tam vidíš nějaký rozdíl, nejsi ponořená do Jednoty

Teď jsi mne tedy pobavila.
Aha, tak to je novinka, Dominika je ponořená do Jednoty. Ano, píšeš konkrétně o svých abstraktech.
Konkrétně je vzít konkrétní výrok a vyjádřit se k němu, konkrétně samozřejmě, nikoli ve stylu: „Máš doma akvárko?...no tak to potom tedy jseš buzerant.“
Tenhle výrok o Jednotě bych se nebála ocenit zlatou medailí za, opět běžně užívanou manipulaci v rádoby duchovně zaměřených diskusích. Ale na rozdíl od Tvých vágních a obecných prohlášení Ti povím proč to tak je.

Předčasné zhlédnutí se v Advaitě přináší právě takovéto „plody“, ne nadarmo byly Učení předávána jen přímo.

Tak, jak už tomu tak dosti často bývá…pleteš si rozlišování s rozdělováním, a toto se děje tak, že máš každé rozlišení automaticky spojeno s rozdělením. Povím Ti novinku, představ si, že i takový realizovaný mistr, tedy „do Jednoty ponořený“, jak píšeš, rozlišuje mezi studenou a vařící plotnou, mezi horou a nížinou. A představ si, že zároveň nemá potřebu ty dvě rozdělovat, to jsou věci, což?

Takže, milá Dominiko, to, že vše Jedním, ještě neznamená, že je všechno jedno, čili šumák, a jestli si v té Tvojí Jednotě dáváš do vázy koňský trus místo sedmikrásky, na nohy si natahuješ hodinky a na ruku holínky, a je ti to jedno, protože jsi v Jednotě, potom tedy, všechna čest…stranou.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 1:52 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
A s tím Tvým učitelem, někde jsi psala, že máš přítele, který je Tvým rádcem v otázkách duchovních. Ale nechtěj po mně, abych tu diskusi a Tvoji odpověď hledala. Takže toho jsem myslela jako Tvého učitele.
Takže už žádného takového nemáš?

No vidíš, sázíš na to, co si pamatuješ, že si to pamatuješ dobře a z toho pak vzniká komunikační mlha.
Mně se to Dominiko taky nechce hledat, ale nemohla jsem tam psát nic jiného, než to, s kým jsem se v minulosti potkala, a koho jsem vnímala jako učitele, tedy předpokládám, že jsem také zmínila kamaráda, který mne sice nevedl jako učitel žáka, ale i tak pro mne byl zcela přirozenou autoritou, neb měl co předávat, a nikterak mne, co se týká mých představ (Advaitu nevyjímaje), nešetřil.
Ani si nemyslím, že by bylo cosi, co by ti zavdalo důvod, domnívat se, že mám v této době někoho, kdo mne vede ve vědách duchovních, takto tomu není. Tuším, že jsem ti povídala, že jako učení vnímám veškeré situace, které ke mně přicházejí.
Ale stačí se mne zeptat, když už tedy má být o tomhle řeč, zda si to vykládáš správně.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 1:55 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
zkoušela jsi někdy půst?


Programově jen krátkodobý.
Neplánovaně, okolnostmi dán, byl jeden dlouhej, ale nedá se mu říct půst,
neb jsem v té době jen nepřijímala nic perorálně.

Proč se ptáš?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 4:43 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Konkrétně se Ti tady vyjadřuju už čtyři měsíce. Tak si troufnu předpokládat, že to nebude mým zaviněním, že stále nechápeš...pokud tam vidíš nějaký rozdíl, nejsi ponořená do Jednoty

Teď jsi mne tedy pobavila.
Aha, tak to je novinka, Dominika je ponořená do Jednoty. Ano, píšeš konkrétně o svých abstraktech.
Konkrétně je vzít konkrétní výrok a vyjádřit se k němu, konkrétně samozřejmě, nikoli ve stylu: „Máš doma akvárko?...no tak to potom tedy jseš buzerant.“
Tenhle výrok o Jednotě bych se nebála ocenit zlatou medailí za, opět běžně užívanou manipulaci v rádoby duchovně zaměřených diskusích. Ale na rozdíl od Tvých vágních a obecných prohlášení Ti povím proč to tak je.

Předčasné zhlédnutí se v Advaitě přináší právě takovéto „plody“, ne nadarmo byly Učení předávána jen přímo.

Tak, jak už tomu tak dosti často bývá…pleteš si rozlišování s rozdělováním, a toto se děje tak, že máš každé rozlišení automaticky spojeno s rozdělením. Povím Ti novinku, představ si, že i takový realizovaný mistr, tedy „do Jednoty ponořený“, jak píšeš, rozlišuje mezi studenou a vařící plotnou, mezi horou a nížinou. A představ si, že zároveň nemá potřebu ty dvě rozdělovat, to jsou věci, což?

Takže, milá Dominiko, to, že vše Jedním, ještě neznamená, že je všechno jedno, čili šumák, a jestli si v té Tvojí Jednotě dáváš do vázy koňský trus místo sedmikrásky, na nohy si natahuješ hodinky a na ruku holínky, a je ti to jedno, protože jsi v Jednotě, potom tedy, všechna čest…stranou.


Smile


Tak to je fajn, že jsem Tě pobavila... Není nad to se od srdce zasmát, ne nijak zlomyslně, ale tak nějak láskyplně... Koňský trus do vázy místo sedmikrásek je výborný fór... jen když jsem si to představila... Laughing

Jsi realizovaný Mistr, že víš co a jak realizovaný Mistr vnímá? Nebo opakuješ jen to, co Ti, které za realizované považuješ říkají... Nedávno jsi někde psala, že k realizaci máš ještě daleko a že spoustu toho nevííš...

Píšeš, že jsem se zhlédla v Advaitě-... Dokud jsem Tě nepoznala, o tom, že něco takového jako Advaita existuje, jsem neměla ani tušení... Pohledala jsem po internetu, ale že bych se v něčem takovém zhlídla, to o tom nevím.... Vidíš na základě čeho hodnotíš a utkáváš svá přesvědčení a závěry? není to náhodou asociativní mysl?

Proč myslíš, že dnes jsou veškerá, dříve tajná učení, předávaná z Mistra na žáka v podstatě otevřená? Není to tím, že míra "duchovnosti", různé stupně uvědomění některých (velké skupiny) lidí jsou už na takové úrovni, že tajností už není třeba?
s tím v ruku v ruce rozkvétá i obchod s "falešným" duchovnem....
Ale kde je poptávka, tam se objeví i nabídka...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 4:46 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
A s tím Tvým učitelem, někde jsi psala, že máš přítele, který je Tvým rádcem v otázkách duchovních. Ale nechtěj po mně, abych tu diskusi a Tvoji odpověď hledala. Takže toho jsem myslela jako Tvého učitele.
Takže už žádného takového nemáš?

No vidíš, sázíš na to, co si pamatuješ, že si to pamatuješ dobře a z toho pak vzniká komunikační mlha.
Mně se to Dominiko taky nechce hledat, ale nemohla jsem tam psát nic jiného, než to, s kým jsem se v minulosti potkala, a koho jsem vnímala jako učitele, tedy předpokládám, že jsem také zmínila kamaráda, který mne sice nevedl jako učitel žáka, ale i tak pro mne byl zcela přirozenou autoritou, neb měl co předávat, a nikterak mne, co se týká mých představ (Advaitu nevyjímaje), nešetřil.
Ani si nemyslím, že by bylo cosi, co by ti zavdalo důvod, domnívat se, že mám v této době někoho, kdo mne vede ve vědách duchovních, takto tomu není. Tuším, že jsem ti povídala, že jako učení vnímám veškeré situace, které ke mně přicházejí.
Ale stačí se mne zeptat, když už tedy má být o tomhle řeč, zda si to vykládáš správně.

Smile


Jaká komunikační mlha? Pamatuju si to dobře a ty jsi mi to teď potvrdila. Smile Ano, o takovém příteli, kterému jsi dovolila, aby Tě učil, jsi se zmiňovala....
A je fajn, že jako učení bereš všechny situace, které přicházejí... Tak co se máš naučit díky psaní na reikiwebík? nebo to je vyjímka, psaní jen pro potěšení a zábavu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 5:06 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
zkoušela jsi někdy půst?


Programově jen krátkodobý.
Neplánovaně, okolnostmi dán, byl jeden dlouhej, ale nedá se mu říct půst,
neb jsem v té době jen nepřijímala nic perorálně.

Proč se ptáš?

Smile


toora napsal:
dominika napsal:
Jedná se o úplně obyčejné (většinou neuvědomované)přesměrování energie, o její transformaci...
A takhle jde s energií pracovat vědomě i v jiných oblastech... Vždycky tam, kde vzniká tření, jde buď podlehnout, nebo energii přetransformovat k vlastní síle...
A to není můj výmysl...


Jasně Dominiko, jen ty příklady jsou trochu jako jablíčka a hruštičky.
Je rozdíl mezi pouhým přesměrováním pozornosti a transformací, ani využití energie "tření" (např Tai-chi, či jiná boj. umění) bych transformací nenazvala, zde jde o schopnost a sílu koncentrace a využití přírodních zákonitostí.

Co se týká přesměrování, to je tuším celkem běžná věc - dítě něco chce, kňourá, nebo si natluče koleno a pláče, zkušený rodič převede pozornost z nelibého na libé, dítě se utiší a raduje se třeba z hračky, či lízátka.
A pokud by šlo o delší spánkový, či energ. deficit, projeví se to následně.

Dospělý to pak dělá proto, že neunese tíhu určité skuečnosti, tedy od ní uteče tím, že si pozornost nasměruje od nežádoucího k čemusi žádoucímu, příjemnějšímu. Tenhle zvyk je neuvědomovanou drogou, a jeho mechanismus stejný jako u drogové závislosti.


Ale taková transformace, no to už je trochu jiná pohádka...


Smile


zkoušela jsi někdy půst?

=================================

Jasně, neplánovaný půst (tedy chápu něco jako lékařem naordinovaná nitrožilní výživa při zdravotních problémech a hospitalizaci) se nepočítá...

Nevím, jak hodně krátkodobý vědomý půst máš zažitý, ale já osobně jsem nezažila skutečnější práci s energií než právě při půstu, kdy se vědomě a dobrovolně člověk vzdá hmotné stravy a přijímá jen stravu energetickou...
Tělo jako hmota na tuto změnu zareaguje po svém a mentální a emocionální energetické tělo zareagují taky...
Nevím jak všichni, ale mnozí známí, kteří si půst vyzkoušeli i opakovaně se shodujeme, že dochází k naprosto unikátnímu energetickému posunu, kterého není možné dosáhnout jinou cestou (zatím o ní nevím).
Při dlouhodobém půstu třeba moc nespím. Přestože nic nejím, tak mám energie na rozdávání a stačí mi i mininum spánku (tím myslím hodina dvě za den, někdy spát nejdu vůbec) a tento spánkový deficit je deficitem jen pro mysl. tělo ho nepotřebuje...protože překypuje energií.

To jen jako odpověď na Tvůj názor, že spánkový deficit se projeví někde jinde a nějak jinak... Pokud je ten spánkový deficit vědomý, tak ne. To jen když by si hlava řekla "sakra, už tři čtyři týdny jsem spala tak strašně málo..."... je to v hlavě.
Fascinující, ale zas ne tak překvapivé je , že stará duchovní učení brala dlouhodobý půst jako snad i povinný, jako cestu ke zjemňování struktur ega... Komu se nedařily jednobodové meditace, byl mu doporučený několikadenní půst....

Ty by jsi Tai-chi a jiná bojová umění jako transformaci nenazvala... Já, pokud je uměno s energií opravdu pracovat a cíleně ji zaměřit, tak ano... Protože když už člověk s energií cíleně opravdu umí pracovat, musí mnoha skutečnostem rozumět...jinak mu tahle cesta otevřena prostě není... A je to snadnější než samotná realizace Boha v nás, protože pracovat s energií umí spousta lidí jdoucí různými systémy... Krásný příklad je Milarepova schopnost být kouzelníkem... Ta je o cílené, vědomé práci s energií....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 5:46 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Jsi realizovaný Mistr, že víš co a jak realizovaný Mistr vnímá? Nebo opakuješ jen to, co Ti, které za realizované považuješ říkají...

Víš o někom realizovaném, Dominiko?
Žádnej Tvůj kámoš takovej, což?

dominika napsal:
Nedávno jsi někde psala, že k realizaci máš ještě daleko a že spoustu toho nevííš..

O realizaci ve vztahu ke "vědění" to asi nebylo Domi.


dominika napsal:
Vidíš na základě čeho hodnotíš a utkáváš svá přesvědčení a závěry? není to náhodou asociativní mysl?

Čistá spekulace tohle u mne je. Recituješ mistra Advaity Balsekara, párkrát jsi psala o tom, že nejsi konatelem, atd., pak zase cosi o Jednotě, což bývá zvykem právě Advaitinů, ale je nakonec jedno odkud, ale spíš proč píšeš právě tohle:
Citace:
pokud tam vidíš nějaký rozdíl, nejsi ponořená do Jednoty

Víš to?

Píšeš z ponoření do Jednoty, a zároveň máš potřebu sdílení, čímpak tak v Jednotě vzniká, tahle Tvoje potřeba...?


dominika napsal:
Proč myslíš, že dnes jsou veškerá, dříve tajná učení, předávaná z Mistra na žáka v podstatě otevřená? Není to tím, že míra "duchovnosti", různé stupně uvědomění některých (velké skupiny) lidí jsou už na takové úrovni, že tajností už není třeba?

Jakápak „míra“, čoveče, když tvrdíš, jak jsme si všichni rovni?


dominika napsal:
s tím v ruku v ruce rozkvétá i obchod s "falešným" duchovnem....
Ale kde je poptávka, tam se objeví i nabídka...

Ano, i takto tomu bývá…


dominika napsal:
A je fajn, že jako učení bereš všechny situace, které přicházejí... Tak co se máš naučit díky psaní na reikiwebík? nebo to je vyjímka, psaní jen pro potěšení a zábavu?


Stále se učím Dominiko, neustále.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 6:58 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Fascinující, ale zas ne tak překvapivé je , že stará duchovní učení brala dlouhodobý půst jako snad i povinný, jako cestu ke zjemňování struktur ega... Komu se nedařily jednobodové meditace, byl mu doporučený několikadenní půst....

Jako součást praktik určitě ano. Určité problémy vznikají tím, že jednomu se připisuje větší úloha než druhému, i v tom to hraje právě ego prim ve výběru, což má za následek, že si dotyčný myslí, že si lze vzít jen něco a další pro něj tak důležité není (přikládání větší váhy tomu, či onomu). Proto je v určité fázi procesu prospěsné vedení učitele v těle, to za předpokladu, že je ochota mu naslouchat.

dominika napsal:
Ty by jsi Tai-chi a jiná bojová umění jako transformaci nenazvala... Já, pokud je uměno s energií opravdu pracovat a cíleně ji zaměřit, tak ano...

Neříkám, že díky správnému cvičení Tai-chi nedochází k určité transformaci, jen rozlišuji mezi prací s energií a samotnou transformací.


dominika napsal:
Protože když už člověk s energií cíleně opravdu umí pracovat, musí mnoha skutečnostem rozumět...jinak mu tahle cesta otevřena prostě není... A je to snadnější než samotná realizace Boha v nás, protože pracovat s energií umí spousta lidí jdoucí různými systémy... Krásný příklad je Milarepova schopnost být kouzelníkem... Ta je o cílené, vědomé práci s energií...

Člověk nemusí být ani morálně ani duchovně příliš vyspělý, aby dokázal využít, či dokonce zneužít energii, ba naopak, jsou lidé, kteří touží, nebo dokonce využívají těchto dovedností k různým nekalotám, o tom si asi nemusíme vykládat.

A pokud přišla řeč na tansformaci, tak bychom si asi měly říct, co tím která z nás má na mysli.

Transformace není nic, co by se „udělalo“, dá se však dělat ledascos pro to, aby mohla udát, tedy alespoň to, co dělat lze. Je to „změna kvality“, která se uděje na základě změny podmínek (ty se vytváří např. s pravidelným správným cvičením Tai-chi). Kdy k transformaci dojde, záleží na všech „činitelích“ vstupujících do procesu, a to jak těch viditelných, tak také na těch, které dosud nevidíme.

Skutečná transformace přináší „změnu“, která není časově limitována.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 8:03 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Jsi realizovaný Mistr, že víš co a jak realizovaný Mistr vnímá? Nebo opakuješ jen to, co Ti, které za realizované považuješ říkají...

Víš o někom realizovaném, Dominiko?
Žádnej Tvůj kámoš takovej, což?


Ale jo, někdo by se našel... Pokud myslíš z žijících, tak jedním z nich je můj přítel a druhým moje přítelkyně. Tou přítelkyní jsi Ty. Smile

toora napsal:
dominika napsal:
Nedávno jsi někde psala, že k realizaci máš ještě daleko a že spoustu toho nevííš..

O realizaci ve vztahu ke "vědění" to asi nebylo Domi.


no to doufám, že nebylo...
Tvé vědění je skvostné a okouzlující a jsem ráda, že se to nebojíš přiznat a vyjádřit Smile




toora napsal:
dominika napsal:
Vidíš na základě čeho hodnotíš a utkáváš svá přesvědčení a závěry? není to náhodou asociativní mysl?

Čistá spekulace tohle u mne je. Recituješ mistra Advaity Balsekara, párkrát jsi psala o tom, že nejsi konatelem, atd., pak zase cosi o Jednotě, což bývá zvykem právě Advaitinů, ale je nakonec jedno odkud, ale spíš proč píšeš právě tohle:
Citace:
pokud tam vidíš nějaký rozdíl, nejsi ponořená do Jednoty

Víš to?

Píšeš z ponoření do Jednoty, a zároveň máš potřebu sdílení, čímpak tak v Jednotě vzniká, tahle Tvoje potřeba...?


Nevím, jestli psát si tady s Tebou je potřeba. Pro mě je to radost. Mám Tě ráda a na písemné setkání s Tebou se vždycky těším. A jsem Ti i vděčná za to, že i Tebe snad naše vzájemné hovory baví a přináší Ti radost...

Jinak to,o čem učí Advaita není zřejmě jen jejich "vynálezem" ... Mými učiteli jsou Osho a Ježíš, přesto jsem nějakým záhadným způsobem integrovala i učení Balsekara, který je veliký sympaťák s Tobě patří dík za to, že jsi ho přivedla do mého života...


toora napsal:
dominika napsal:
Proč myslíš, že dnes jsou veškerá, dříve tajná učení, předávaná z Mistra na žáka v podstatě otevřená? Není to tím, že míra "duchovnosti", různé stupně uvědomění některých (velké skupiny) lidí jsou už na takové úrovni, že tajností už není třeba?

Jakápak „míra“, čoveče, když tvrdíš, jak jsme si všichni rovni?


jsme si rovni - uvědomění mentálně postiženého je jiné než uvědomění pětiletého dítěte, nebo mého manžela - ale jsme si před Bohem naprosto rovni



toora napsal:
dominika napsal:
A je fajn, že jako učení bereš všechny situace, které přicházejí... Tak co se máš naučit díky psaní na reikiwebík? nebo to je vyjímka, psaní jen pro potěšení a zábavu?


Stále se učím Dominiko, neustále.


Smile


to každý, i Buddha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 8:23 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Fascinující, ale zas ne tak překvapivé je , že stará duchovní učení brala dlouhodobý půst jako snad i povinný, jako cestu ke zjemňování struktur ega... Komu se nedařily jednobodové meditace, byl mu doporučený několikadenní půst....

Jako součást praktik určitě ano. Určité problémy vznikají tím, že jednomu se připisuje větší úloha než druhému, i v tom to hraje právě ego prim ve výběru, což má za následek, že si dotyčný myslí, že si lze vzít jen něco a další pro něj tak důležité není (přikládání větší váhy tomu, či onomu). Proto je v určité fázi procesu prospěsné vedení učitele v těle, to za předpokladu, že je ochota mu naslouchat.


to je zajímavé, jak píšeš o vedení učitele v těle..... tak schválně, koho člověk pojme a uzná jako svého učitele, kterému je ochotný naslouchat?


toora napsal:
dominika napsal:
Ty by jsi Tai-chi a jiná bojová umění jako transformaci nenazvala... Já, pokud je uměno s energií opravdu pracovat a cíleně ji zaměřit, tak ano...

Neříkám, že díky správnému cvičení Tai-chi nedochází k určité transformaci, jen rozlišuji mezi prací s energií a samotnou transformací.


no, pokud se jakoukoli praktikou naučíš ovládat alespoň nějakou část energie ve svém těle, kterou jsi dříve ovládat neuměla a jsi si toho vědomá, tak je to setsakramenská transformace...
ty stavy radosti, vděčnostíi a vědomí osobní síly jsou nadmíru transformující


toora napsal:
dominika napsal:
Protože když už člověk s energií cíleně opravdu umí pracovat, musí mnoha skutečnostem rozumět...jinak mu tahle cesta otevřena prostě není... A je to snadnější než samotná realizace Boha v nás, protože pracovat s energií umí spousta lidí jdoucí různými systémy... Krásný příklad je Milarepova schopnost být kouzelníkem... Ta je o cílené, vědomé práci s energií...

Člověk nemusí být ani morálně ani duchovně příliš vyspělý, aby dokázal využít, či dokonce zneužít energii, ba naopak, jsou lidé, kteří touží, nebo dokonce využívají těchto dovedností k různým nekalotám, o tom si asi nemusíme vykládat.


jasně,energie jde využít oběma směry
proto je dobré nejen s tím počítat, že jsou lidé, kteří energii využívají k nekalotám, ale naučit se i toho využít a tu nekalou energii se naučit přijmout, očistit a využít k opačnému záměru, než byla vyslaná... hra s energií, pokud se do takové nějaké přítomné situace člověk dostane...
Tím harmonizovat přítomnou situaci a dát dar tomu, kdo vysílá nekoloty...


toora napsal:
A pokud přišla řeč na tansformaci, tak bychom si asi měly říct, co tím která z nás má na mysli.

Transformace není nic, co by se „udělalo“, dá se však dělat ledascos pro to, aby mohla udát, tedy alespoň to, co dělat lze. Je to „změna kvality“, která se uděje na základě změny podmínek (ty se vytváří např. s pravidelným správným cvičením Tai-chi). Kdy k transformaci dojde, záleží na všech „činitelích“ vstupujících do procesu, a to jak těch viditelných, tak také na těch, které dosud nevidíme.

Skutečná transformace přináší „změnu“, která není časově limitována.


Smile


pro mě je transformace prostě přeměna ...jakákoli přeměna k něčemu osvobozujícímu...
a těch přeměn v životě člověka je mnoho, stejně jako osvícení...

tak třeba při práci s energií energii člověk nejdříve ani nevnímá, ale když to nevzdá, brzy ji dokáže cíleně vést svým tělem a poprvé s úžasem zažije vědomý a skutečný pocit tepla ve svých dlaních a jakékoli další části těla, kam nasměruje pozornost - na vlastní kůži
s energií si začne pro svoji radost hrát, různě ji tvarovat a formovat až začne vidět energetická těla "jiných " a hraje si dál... to je obrovská radost atd...
až zjistí, že život je jen obyčejná hra, žádné učení, žádný stres, to už se pak může chechtat od rána do večera Smile a hraje si dál a těší se co mu přinese další transformace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 9:37 am    Předmět: Re: Ale choď... Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
....ale co když se zrovna v těch maličkostech mýlíš ty, ne ti druzí?


... , ale Ty stále nevidíš rozdíl mezi exaktním a jakousi názorovou rétorikou. Smile

Toora,
čítaš občas aj po sebe? "Je TO Tvoje zrkadlo!" Wink

... hoci aj v bledo-modrom. Razz
"Tebe je vlastná názorová rétorika, alebo TO vari nechceš vidieť?"Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 11:00 am    Předmět: Re: Ale choď... Citovat

moi napsal:
toora napsal:
dominika napsal:
....ale co když se zrovna v těch maličkostech mýlíš ty, ne ti druzí?


... , ale Ty stále nevidíš rozdíl mezi exaktním a jakousi názorovou rétorikou. Smile

Toora,
čítaš občas aj po sebe? "Je TO Tvoje zrkadlo!" Wink

... hoci aj v bledo-modrom. Razz
"Tebe je vlastná názorová rétorika, alebo TO vari nechceš vidieť?"Embarassed


Moi, jak to vnímáš Ty? Podle mého i ti takzvaní osvícenci a mistři, jako byl Ježíš a Buddha , taky nemluvili o ničem univerzálním, dosažitelném každému.... Jen prezentovali vlastní dosažený stupeň vědomí, kterému momentálně dospěli...
Takže povídání Buddhy i Ježíše je stejnou názorovou rétorikou jako povídání kohokoli jiného...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 3:16 pm    Předmět: Re: Ale choď... Citovat

dominika napsal:
Tou přítelkyní jsi Ty. Smile

...což mne Dominiko těší.


toora napsal:
Tvé vědění je skvostné a okouzlující...

Tohle myslíš vážně? Hele neblbajs. Wink Smile



dominika napsal:
Nevím, jestli psát si tady s Tebou je potřeba. Pro mě je to radost. Mám Tě ráda a na písemné setkání s Tebou se vždycky těším. A jsem Ti i vděčná za to, že i Tebe snad naše vzájemné hovory baví a přináší Ti radost...

Ano, na těch našich diskusích něco bude Smile Možná se ti to teď tak nebude jevit, v určitém ohledu mi připomínáš moji optiku před pár lety, ale není to jen tohle, co....


dominika napsal:
... Mými učiteli jsou Osho a Ježíš.

Hmm...svého času jsem četla hodně Oshových textů a při čtení nastávalo takové samovolné skládání částí mozaiky, neviditelné spojení...a s ním přicházela taková ta "aha!", a jsem tomu moc ráda, že jsem se s Ním na cestě neminula.

dominika napsal:
pětiletého dítěte, nebo mého manžela - ale jsme si před Bohem naprosto rovni

No, vite že jo. Smile


dominika napsal:
...až zjistí, že život je jen obyčejná hra, žádné učení, žádný stres, to už se pak může chechtat od rána do večera a hraje si dál a těší se co mu přinese další transformace

Nezatíženost a humor je fajn.
Učení to tady je i není, je jím proto, že je to proces, neprocházíme jím coby „hotoví“, a taky není, protože tu všechno už sice je, jen na to dlouho nejsme schopni vidět.

I když jsi to asi nemyslela do slova, a i když je život hra pomíjivého, od rána do večera se nechechtám. Dost možná to bude tím, že vidím, co vše si lidé způsobují a co jak prožívají, svět je iluze, avšak utrpení je skutečné, a necítím se od toho nikterak oddělena. A není to tím, že bych si nebyl vědoma hry máji, nebo se zrovna nenacházela ve stavu relaxovaném.


dominika napsal:
Takže povídání Buddhy i Ježíše je stejnou názorovou rétorikou jako povídání kohokoli jiného...

A mám za to, tohle budeš zřejmě tvrdit do té doby, dokud nezačneš dělat to, o čem Nauka hovoří, podobně, jako ten chlap s názorem na mechanismus hodinek, než začal s rozebíráním a sestavováním hodinového strojku až stal se hodinářem, protože jinak zjistit to možné není.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne listopad 24, 2013 6:23 pm    Předmět: Re: Ale choď... Citovat

[quote="toora"]
dominika napsal:

dominika napsal:
Takže povídání Buddhy i Ježíše je stejnou názorovou rétorikou jako povídání kohokoli jiného...

A mám za to, tohle budeš zřejmě tvrdit do té doby, dokud nezačneš dělat to, o čem Nauka hovoří, podobně, jako ten chlap s názorem na mechanismus hodinek, než začal s rozebíráním a sestavováním hodinového strojku až stal se hodinářem, protože jinak zjistit to možné není.


Smile



nevím, o čem nauka hovoří a troufám si tvrdit, že to nevíš ani ty ani nikdo jiný... jsou to slova poskládaná vedle sebe do vět a řádků, která lze číst, můžu je číst a můžu je nějak uchopit a praktikovat, ale co tím myslel Buddha , ví jen on sám a i kdyby žil a osobně to někomu vysvětloval, není psáno, že ten dotyčný to opravdu pochopí.... a už vůbec to není o tom, že by dosáhl nějakého Buddhovského stavu....

praktikovat něco takového je tudíž nejen zbytečné, ale i zavádějící kopírování něčeho, o čem se ego domnívá, že ho dovede k něčemu, co někdo nazval osvícením

- napadla Tě někdy otázka, jestli Ježíš by býval byl tím, co byl, kdyby měl dostatečný vhled na to, aby si uvědomil, že po něm a díky němu vznikne křesťanství, v jehož jménu bylo zabito tolik nevinných lidí a vzniklo tolik válek... nebo byl prostě jen v tu chvíli sám sebou, bez nějakého většího vhledu...

- nebo Buddha by byl tím, čím byl, kdyby si dokázal uvědomit, že v jeho slova budou tisíce lidí kopírovat a o ně se různě přít..? že vzniknou různé buddhistické směry, které jeho slova budou různě vykládat a stavět své výklady proti sobě... nebo byl taky jen sám sebou, takovým, jakým byl... a o nic jiného nešlo.... žádné poselství... jen příběh jednoho lidského bytí...

Píšeš, že si uvědomuješ utrpení lidí... Ano, zdá se to být láskyplné, ale je opravdu láskyplné někoho něčemu vyučovat nebo někoho chtít měnit a napravovat? Nebo je to taky past ega...? A teď nemluvím jen o Tobě, týká se to i mě i jiných aktivistů na poli ducha....
Není opravdu šťastný člověk jen tak šťastný sám se sebou (v případě prosté zamilovanosti je člověk zamilovaný, ale nepotřebuje to nikomu ani říkat, ani jiné léčit... prostě jen září ve svojí lásce, jako růže jen tak kvete a voní.... když k ní někdo přivoní, dobře, když ne, taky dobře, odkvete a zemře... nikomu nic nenutí, nikoho neléčí...), nikomu nepotřebuje nic dokazovat, když se ocitne v situaci, kde je potřeba jeho pomoc, tak pomůže skutkem a neplýtvá slovy, která stejně jsou pochopena většinou jinak... atd...
To se týká i všech aktivních Mistrů...
Třeba sympaťák Marpa... nevyhledával žáky, žil si svůj život ve svojí rodině a teprve když ho někdo vysloveně prosil, tak pokud se mu to zdál být dobrý nápad, tak někoho přijal do učení,které nebylo odtrženo od všednodenních starostí....

Co je to utrpení... Lidé opravdu někdy i trpí, ale opravdové utrpení (takové jsi asi myslela), se odehrává ve skrytu, v nitru,... Mnohá na ven ukazovaná utrpení jsou jen divadlem pro přihlížející... (příkladem budiž moje sousedka,která nepracuje a každý její rozhovor je o tom, jak je život drsný, že na nic nemá, že jí jen rohlíky a to co si vypěstuje, pak na zahradě vystaví nový krytý bazén a koupí nové auto..)neznat ji blíž, každé ráno ji přinesu chleba a máslo a na neděli přidám kilo masa...
jiná známá prodavačka denně se zákazníky řešila, jak je (prodavačky) vedení drží zkrátka, jak nedostávají zaplaceno, jak proboha má uživit svoje děti, pak onemocněla a co lidí ji upřímně litovalo, jen ale do té doby, než se provalilo, že v době své neschopnosti koupila s rodinou nový dům, kam se nastěhovala a do práce se už nevrátí...
Lidé jsou prostě tvorové společenští, rádi si povídají a taky jsou hráči, tak na to pozor...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund