Fórum - Zobrazit téma - Iva Adamcová - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Iva Adamcová
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Iva Adamcová
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 7:50 am    Předmět: Re:Iva Adamcová Citovat

Pekne si masírujete svoje EGÁ - len čo je pravda! Rolling Eyes
Konsenzus by sa hodil... Embarassed Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 7:57 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
ty sama tvrdíš to své každému hlava nehlava nebo je v tom vždycky kouzlo okamžiku, kdy prostě tak nějak víš (přijde ti to jako dobrý nápad), komu a co se ti chce říct?


nikdy neřekneš dvěma lidem to samé (a nikdo jiný taky ne)... vždycky je to naprosto unikátní rozhovor, ale to určitě víš Smile


V červenci zde bývá tepleji než v lednu...to, co píšeš v těhle svých dvou odstavcích je zjevné, podobně jako je to s tím teplem v lednu a červenci.
Šlo o to, že jistá Tvoje sdělení se v různých obměnách opakují a při tom jsou velice zavádějící, v tomto případě je to bagatelizování na: "tohle přijmout úplně stačí" a jinde zase ono: "stačí jen mít rád...", a podobně.

Píšeš o blaženém a slastném přijetí a o kazení blaženosti "přehrabováním se egu, tedy v něčem naprosto iluzorním a neexistujícím", jenže právě tomu prostému přijetí tohle všechno předchází, tedy prohlédání iluze, tj. prohlédnutí toho, co tomu přijetí brání.

Apropos...sama jsi zde napsala, že máš ego za přítele, najednou zase neexistence ega Question

Jak to ve skutečnosti je s egem atd. se nelze dobrat tím, že apriori zavrhneš jeho existenci.

Ego je Dominiko iluze, ale tato iluze existuje, je skutečná, a kamenem úrazu je především to, co si na základě této iluze (coby generátor máji veškeré) vytváříme, tedy to, co prožíváme.
Ty, z toho, co tady píšeš, máš zřejmě za to, že když se před tím vším strčí hlava do písku, bude se tvrdit, že to vůbec neexistuje (nebo se to přetře na růžovo), tak tím pádem budou mít všichni hotovo - vymalováno.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 9:03 am    Předmět: Citovat

Nebudu Ti už opakovat, že jsi nic nepochopila.
Dělej si co chceš a dopřej to i mně. Souhlasíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 10:32 am    Předmět: Citovat

Prohlášení typu "nich nechápeš" je dosti ohraný druh manipulace rádoby duchovních aktivistů. Právě takovouhle mlhu má potřebu dělat kdo? Ten, co rád mluví o něčem, co sám nechápe, a vůbec neví o čem píše, hlavněže píše, a ze stejného důvodu to potom ani neumí vysvětlit.

Jestliže tady Dominiko kážeš bludy, nebo někomu udílíš zavádějící rady, tak na to reagovat budu, s tím prostě počítej.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 1:00 pm    Předmět: Citovat

Kolikrát jsi tohle už tady na těhlech stránkách různým lidem napsala.... Působíš velice sebejistě, přesto jsi mě nepřesvědčila. Taky umím číst a neuniklo mi, že se Ti nedostává vždycky správných intuitivních odpovědí a já jsem bohužel nebo bohudík příliš náročná na sebe i na ty, kterým dovolím aby mě něco učili.... Jsi sečtělá, ale to mi nestačí.

Dobře, tak nic nechápu já... Laughing Už jsi spokojenější?

Nenapadlo Tě ale někdy jen kousíčkem vědomí, že bludy a zavádějící reakce jsou ty, co je píšeš Ty sama?
Já mám svědomí naprosto čisté, co se týče toho co jsem tu kdy komu napsala... Žádné pnutí, žádné výčitky, žádný stres...

Pokud i Ty jsi o tom svém přesvědčená, tak tu dochází k vzácnému jevu.... Jeden způsob nazírání a vyjadřování proti druhému ... Rozhodně zajímavé...

Jinak pro mě za mě, pokud Tě to baví, si dělej co chceš. A já si budu psát taky po svém.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá listopad 22, 2013 3:07 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Kolikrát jsi tohle už tady na těhlech stránkách různým lidem napsala....

No schválně, kolikrát? Wink

dominika napsal:

Nenapadlo Tě ale někdy jen kousíčkem vědomí, že bludy a zavádějící reakce jsou ty, co je píšeš Ty sama?

Jsou věci, o kterých lze diskutovat do alelůja, napsat spousty a spousty slov a vždy to bude jen individuální způsob vnímání, nazírání, který je buď podobný, nebo odlišný, a tak si prostě lidé povídají o tom, jak to, či ono vnímají. Podobně, asi jako když dva lidé koukají na jeden abstraktní obraz a vzájemně si sdělují, jak na ně obraz působí a co v něm spatřují, atd.
A tohle je Dominiko Tvoje parketa. Jak si někde psala, že sem chodíš kvůlivá sdílení, tak ano, pávě tohle by tu tvoji potřebu mohlo uspokojit, neb zde nevznikají třecí plochy, těžko ti někdo bude vymlouvat Tvůj dojem, pocit, či názor, a ani nevím, proč by tohle někdo dělal.

Trochu jiná situace však je, když je zde řeč o jistém principu, tedy o tom, jak cosi funguje a proč. Ačkoli tě toto nezajímá, toto cestou nejdeš, velmi ráda o tom hovoříš, neb máš zřejmě za to, že filozofování je víc, než když to opravdu děláš, a praxí si to všechno ověřuješ, a když už na onu praxi přijde řeč, tak to smeteš ze stolu jako cosi nepotřebného, co ruší povznešený stav.

Když Tě upozorním na to, že to, co tvrdíš, tak není, a že pokud chceš diskutovat (nikoli vynášet jakési vymudrovaná memoranda), tak že je třeba ten mechanismus nejdříve dobře prozkoumat, máš ale zřejmě za to, že je tomu možno porozumět i bez toho, protože: "stačí jen..."
Ano, k talchání opravdu stačí si například o takovém hodinovém strojku cosi přečíst, chvilku to může vypadat, že mu i rozumíš, a to do doby, než Tě někdo nachytá na švestkách, a ukáže se, že jsi si vzala kousek z toho, tu kousíček z onoho, neb Ti právě tohle "chutná", ale nakonec je z toho podobný dort, co upekl pejsek s kočičkou.
Jenže v soukolí hodinového mechanismu jsou součástky, které musí být umístněny určitým způsobem, a jedno do druhého zcela přesně zapadá, a to jak jej sestrojit, jak fnguje a jak jej správně opravit, toto se lze naučit pouze jediným způsobem.

Takže Dominiko, jestliže mluvím o bludech, potom se to týká věcí, které, pokud se dělají, přinášejí stejný výsledek, a jestliže ty máš za nepotřebné a zbytečné jisté mechanismy prohlédnout, potom nevím, kde se bere tahle Tvoje abice o nich cosi zasvěceně psát.


dominika napsal:

Já mám svědomí naprosto čisté, co se týče toho co jsem tu kdy komu napsala... Žádné pnutí, žádné výčitky, žádný stres...

Samozřejmě, protože si nejsi vědoma, toho, že ne vše je jen věcí pouhého osobního názoru a nazírání.


dominika napsal:
A já si budu psát taky po svém.....

Dělá tady snad někdo něco jiného?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 9:12 am    Předmět: Citovat

Taky jsem Tě "nachytala na švestkách"... Laughing Nedostává se Ti správných odpovědí v docela podstatných záležitostech a přesto svůj prokazatelně mylný názor tvrdě prosazuješ jako pravdivý...
Ale to neva, nikdo není dokonalý...


Kde jsi propána vzala přesvědčení, že existuje nějaký jediný způsob? Nemáš to od svého učitele? Nestálo by za to učitele vyměnit?.

Ten můj způsob, jak ho tak kouzelně popisuješ "přemalovávání na růžovo" taky funguje, spolehlivě, krásně, bez ztráty energie... Ale uznávám, že možná nejdříve mu musí předcházet ta dřina, ale to záleží kus od kusu, tedy člověk od člověka...

Tohle znáš? :

"Lze spoléhat na správnou praxi?"
- Kdo praktikuje správně, nespoléhá na nic.

"Necvičíme snad v souladu s Cestou?"
- Praktikuješ-li podle něčeho, Tvá praxe bude podmíněná. A podmíněná praxe není jediné rovnosti.
"Proč?"
- Protože není vyňata z vyvstávání, trvání a záhuby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 9:22 am    Předmět: Citovat

Jsi reikistka, takže určitou praxi s prací s energií máš....
Určitě taky znáš ze života a z vlastní zkušenosti situaci, kdy se Ti večer strašně chce spát, jsi příšerně unavená a už se vidíš v posteli, ale do toho Ti zazvoní třeba telefon a musíš se naplno soustředit na hovor s volaným... ...Dotelefonuješ a najednou si uvědomíš, že se Ti už spát nechce a jsi plně probuzená, necítíš žádnou únavu a máš tolik energie, že se třeba ještě dv ě tři hodinky díváš na televizi, nebo se Ti dokonce chce i uklízet...
To samé znají maminky malých dětí, když dětem "předrží" dobu kdy je obvykle dávají spát, tak dítě obvyklou dobu ukládání k spánku prokňourá, ale když neusne, tak ožije natolik, že pak neusne ještě dlouhou dobu... A maminky se diví, jak to?
Kam se poděla únava? Jak to, že zmizela a nahradila ji svěží čerstvá energie?

Jedná se o úplně obyčejné (většinou neuvědomované)přesměrování energie, o její transformaci...
A takhle jde s energií pracovat vědomě i v jiných oblastech... Vždycky tam, kde vzniká tření, jde buď podlehnout, nebo energii přetransformovat k vlastní síle...
A to není můj výmysl... Poprvé jsem se s tímhle fungováním osobní energie vědomě setkala v nějaké z Oshových promluv....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 9:44 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Kolikrát jsi tohle už tady na těhlech stránkách různým lidem napsala....

No schválně, kolikrát? Wink



pěti, jen co moje paměť za tu chvíli co sem chodím, dosahuje...
a určitě kdybych prohledala starší témata, našlo by se jich víc, protože je to Tvůj osobitý styl ......ale co když se zrovna v těch maličkostech mýlíš ty, ne ti druzí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 12:04 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Jedná se o úplně obyčejné (většinou neuvědomované)přesměrování energie, o její transformaci...
A takhle jde s energií pracovat vědomě i v jiných oblastech... Vždycky tam, kde vzniká tření, jde buď podlehnout, nebo energii přetransformovat k vlastní síle...
A to není můj výmysl...


Jasně Dominiko, jen ty příklady jsou trochu jako jablíčka a hruštičky.
Je rozdíl mezi pouhým přesměrováním pozornosti a transformací, ani využití energie "tření" (např Tai-chi, či jiná boj. umění) bych transformací nenazvala, zde jde o schopnost a sílu koncentrace a využití přírodních zákonitostí.

Co se týká přesměrování, to je tuším celkem běžná věc - dítě něco chce, kňourá, nebo si natluče koleno a pláče, zkušený rodič převede pozornost z nelibého na libé, dítě se utiší a raduje se třeba z hračky, či lízátka.
A pokud by šlo o delší spánkový, či energ. deficit, projeví se to následně.

Dospělý to pak dělá proto, že neunese tíhu určité skuečnosti, tedy od ní uteče tím, že si pozornost nasměruje od nežádoucího k čemusi žádoucímu, příjemnějšímu. Tenhle zvyk je neuvědomovanou drogou, a jeho mechanismus stejný jako u drogové závislosti.


Ale taková transformace, no to už je trochu jiná pohádka...


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 12:05 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Nedostává se Ti správných odpovědí v docela podstatných záležitostech a přesto svůj prokazatelně mylný názor tvrdě prosazuješ jako pravdivý... .

A pročpak si vymýšlíš Dominiko? Kde konkrétně vidíš, že jsem Ti na něco neodpověděla Question

To s tím názorem je zřejmě nějaká obsese, či co. Pověz mi prosímtě, takový hodinář s praxí má, na to, jak funguje hodinový stojek názor, nebo mu prostě rozumí, dokáže ho sestavit a opravit? Pekař má názor na to, jak upéct housku, neb ji umí jednoduše každý den upeče? Jistě...oba zřejmě měli nějaký názor, než se tomu svému začali skutečně věnovat, a v tom to celé je.

Neustále se pohybuješ v teoretické rovině, a pak zřejmě máš za to, že každý píše pouze názor, a nepoznáš, že je řeč o funkci jistého mechanismu, protože ho neznáš, což dneska sice dělá kde kdo, že mluví o něčem o čem nemá zdání, ale nevím, kde se v tobě bere to přesvědčení, že je zde každý pouhým teoretikem.


dominika napsal:
Kde jsi propána vzala přesvědčení, že existuje nějaký jediný způsob? Nemáš to od svého učitele? Nestálo by za to učitele vyměnit?

Ukaž mi místo, kde vidíš, že píšu, že existuje jen jediný způsob? A čehože to vůbec způsob??? A kde si vzala nějakého učitele, kterého mám nyní mít?
Dominiko, žasnu nad Tvojí obrazotvorností, nad tou myšlenkou rozkošatělostí a podobami do kterých svoje domněnky a názory splétáš....


dominika napsal:
Ten můj způsob, jak ho tak kouzelně popisuješ "přemalovávání na růžovo" taky funguje, spolehlivě, krásně, bez ztráty energie... Ale uznávám, že možná nejdříve mu musí předcházet ta dřina, ale to záleží kus od kusu, tedy člověk od člověka..

Užívej jej, dokud můžeš, jen holt tahle Tvoje potřeba přemalby ani náhodou není ono prosté přijetí (všeho tak, jak to je), o kterém píšeš.


dominika napsal:
Kdo praktikuje správně, nespoléhá na nic.

Ty na něco spoléháš Dominiko?
Jestliže umíš chodit, potřebuješ se na to spoléhat? Ne prostě to umíme a až zkolabuje aparát, no tak to zase bude nějak jinak. Vše se mění, takže těžko na něco spoléhat, tedy zbývá jen jedné, vše si prakticky průběžně prověřovat.


dominika napsal:
Protože není vyňata z vyvstávání, trvání a záhuby..

Co je vyňato z vyvstávání, trvání a záhuby?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 12:47 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
....ale co když se zrovna v těch maličkostech mýlíš ty, ne ti druzí?


Nejde přeci o to "mít" pravdu Smile
Pokud máš ale pocit, že cosi pravdivé není, je třeba se konkrétně vyjádřit - v čem a proč ta mýlka spočívá.

Jen prostě existují jisté zákonitosti, které lze zmapovat, nejsou tedy otázkou víry, či názoru, ale Ty stále nevidíš rozdíl mezi exaktním a jakousi názorovou rétorikou.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 12:54 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
....ale co když se zrovna v těch maličkostech mýlíš ty, ne ti druzí?


Nejde přeci o to "mít" pravdu Smile
Pokud máš ale pocit, že cosi pravdivé není, je třeba se konkrétně vyjádřit - v čem a proč ta mýlka spočívá.

Jen prostě existují jisté zákonitosti, které lze zmapovat, nejsou tedy otázkou víry, či názoru, ale Ty stále nevidíš rozdíl mezi exaktním a jakousi názorovou rétorikou.


Smile


Konkrétně se Ti tady vyjadřuju už čtyři měsíce. Tak si troufnu předpokládat, že to nebude mým zaviněním, že stále nechápeš...pokud tam vidíš nějaký rozdíl, nejsi ponořená do Jednoty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 1:11 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Nedostává se Ti správných odpovědí v docela podstatných záležitostech a přesto svůj prokazatelně mylný názor tvrdě prosazuješ jako pravdivý... .

A pročpak si vymýšlíš Dominiko? Kde konkrétně vidíš, že jsem Ti na něco neodpověděla Question



to si děláš srandu, viď..

[quote="toora"]
dominika napsal:
To s tím názorem je zřejmě nějaká obsese, či co. Pověz mi prosímtě, takový hodinář s praxí má, na to, jak funguje hodinový stojek názor, nebo mu prostě rozumí, dokáže ho sestavit a opravit? Pekař má názor na to, jak upéct housku, neb ji umí jednoduše každý den upeče? Jistě...oba zřejmě měli nějaký názor, než se tomu svému začali skutečně věnovat, a v tom to celé je.


kup si kuchařku a přečti návod, jak upéct housku a pak to i zkus a uvidíš, že nakonec tu kuchařku zahodíš,protože zjistíš, že podle toho návodu si akorát nakoupíš suroviny, ale tu zkušenost prostě musíš udělat sama

[quote="toora"]
dominika napsal:
Neustále se pohybuješ v teoretické rovině, a pak zřejmě máš za to, že každý píše pouze názor, a nepoznáš, že je řeč o funkci jistého mechanismu, protože ho neznáš, což dneska sice dělá kde kdo, že mluví o něčem o čem nemá zdání, ale nevím, kde se v tobě bere to přesvědčení, že je zde každý pouhým teoretikem.



líbí se Ti mě vidět jako teoretika, nebudu Ti to brát


toora napsal:
dominika napsal:
]Kde jsi propána vzala přesvědčení, že existuje nějaký jediný způsob? Nemáš to od svého učitele? Nestálo by za to učitele vyměnit?

Ukaž mi místo, kde vidíš, že píšu, že existuje jen jediný způsob?



Tvá slova ze včerejška:
"Jenže v soukolí hodinového mechanismu jsou součástky, které musí být umístněny určitým způsobem, a jedno do druhého zcela přesně zapadá, a to jak jej sestrojit, jak fnguje a jak jej správně opravit, toto se lze naučit pouze jediným způsobem. "




toora napsal:
dominika napsal:
Ten můj způsob, jak ho tak kouzelně popisuješ "přemalovávání na růžovo" taky funguje, spolehlivě, krásně, bez ztráty energie... Ale uznávám, že možná nejdříve mu musí předcházet ta dřina, ale to záleží kus od kusu, tedy člověk od člověka..

Užívej jej, dokud můžeš, jen holt tahle Tvoje potřeba přemalby ani náhodou není ono prosté přijetí (všeho tak, jak to je), o kterém píšeš...



to není, jenže to jak to je, tedy posudek a hodnocení vzniká v hlavě...
takže když mě třeba napadne, "ten člověk se mi vysmívá" a chce se mi ho odrazit protiútokem, tak se můžu zabrzdit a říct si, já jsem trdlo, třeba je jen naštvaný, že se mu někde nepovedlo něco jiného a ta zlost z něj jde ven v mojí přítomnosti
a pokud v tu chvíli mám dost energie, abych ho objala "láskou", nechám situaci odeznít a dál se v ní nepřehrabovat


toora napsal:
dominika napsal:
Kdo praktikuje správně, nespoléhá na nic.

Ty na něco spoléháš Dominiko?
Jestliže umíš chodit, potřebuješ se na to spoléhat? Ne prostě to umíme a až zkolabuje aparát, no tak to zase bude nějak jinak. Vše se mění, takže těžko na něco spoléhat, tedy zbývá jen jedné, vše si prakticky průběžně prověřovat.
.



počkej, ty teda na Buddhovo učení nespoléháš a neřídíš se jím?

toora napsal:
dominika napsal:
Protože není vyňata z vyvstávání, trvání a záhuby..

Co je vyňato z vyvstávání, trvání a záhuby?..


na to se radši zeptej Buddhy, jsou to jeho slova a jeho odpověď praktikujícímu

Koukám, že se mi blbě zobrazují ty citace, tak snad se v tom vyznáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so listopad 23, 2013 1:13 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Jedná se o úplně obyčejné (většinou neuvědomované)přesměrování energie, o její transformaci...
A takhle jde s energií pracovat vědomě i v jiných oblastech... Vždycky tam, kde vzniká tření, jde buď podlehnout, nebo energii přetransformovat k vlastní síle...
A to není můj výmysl...


Jasně Dominiko, jen ty příklady jsou trochu jako jablíčka a hruštičky.
Je rozdíl mezi pouhým přesměrováním pozornosti a transformací, ani využití energie "tření" (např Tai-chi, či jiná boj. umění) bych transformací nenazvala, zde jde o schopnost a sílu koncentrace a využití přírodních zákonitostí.

Co se týká přesměrování, to je tuším celkem běžná věc - dítě něco chce, kňourá, nebo si natluče koleno a pláče, zkušený rodič převede pozornost z nelibého na libé, dítě se utiší a raduje se třeba z hračky, či lízátka.
A pokud by šlo o delší spánkový, či energ. deficit, projeví se to následně.

Dospělý to pak dělá proto, že neunese tíhu určité skuečnosti, tedy od ní uteče tím, že si pozornost nasměruje od nežádoucího k čemusi žádoucímu, příjemnějšímu. Tenhle zvyk je neuvědomovanou drogou, a jeho mechanismus stejný jako u drogové závislosti.


Ale taková transformace, no to už je trochu jiná pohádka...


Smile


zkoušela jsi někdy půst?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund