Fórum - Zobrazit téma - Hovory s Bohem - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hovory s Bohem
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hovory s Bohem
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Peterson0M
Nováček
Nováček


Registrace: 13.10. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: pá říjen 16, 2009 7:45 pm    Předmět: Hovory s Bohem Citovat

postřehy,přípomínky volná diskuze ,myšlenky:) rád bych si popovídal uplně o všem neboť tahle trilogie mi příjde vzkutku zajímavá a mé duchovno překopala uplně od základu:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2009 5:05 am    Předmět: Citovat

Knihy ke mne přišly krátce po prvém zasvěcení,myslím,že je tomu tak tři léta.....
Byla jsem jimi zcela pohlcena,měla jsem pocit,že začínám tvořit svůj vlastní život,to na tom bylo to nejnádhernější.Velmi jsem posílila a mohu říci,že od té doby můj život má nádech mne.
Hihihi sranda byla,že jsem je každému doporučovala a kupovala,přála jsem si,aby každý nabyl stejného zjištění jako já......no nešlo to,ještě mi pak chvíli trvalo,než jsem pochopila,že musí nastat ten správný čas......

Džarmí zdraví Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2009 9:30 am    Předmět: x Citovat

Takhle kniha mi hodně změnila život. Neměla jsem ráda slovo Bůh a byla mi nepřijatelná křesťanská představa jejich vzdálené, oddělené, studené a trestajicí bytosti, shlížející odkudsi shůry na naše nepravosti. Prošla jsem si touhle filozofií a tím vším okolo církve v mladí a hodně mě to od ní odradilo a hledala jsem v jiných filozofických směrech.

Pohled Hovorů je mi velmi blízký, je to jiné kafe. Člověk nemusí být oddělená bytost vzhlížející kamsi a klepající se hrůzou z trestu.
Spojení nahoru funguje a je možné se cítit součástí toho všeho.
Někteří považují tenhle způsob vnímání jako jakési vyvyšování
"já jsem taky Bůh", jako posilování ega, pocit - já jsem něco víc než vy.
Ale já to vnímám jinak - já jsem součástí Boha. A to je někde jinde.
Jsme tou součástí všichni. Jak se tam píše: jsem kapka, která je součástí moře, kapka i moře, moře i kapka. Můžu tam hledat radost i pochopení.
Podporu i povzbuzení. Požádat i komunikovat.
Bez věčného strachu, osamělosti a vzhlížení kamsi do dáli, kde může,
ale taky nemusím něco najít.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2009 12:45 pm    Předmět: Citovat

samanka: Pěkně napsáno. Tohle co jsi popsala mě taky od křesťanství odrazuje ba to ve mě vzbuzuje silný odpor. V tom jejich výkladu nevidím zásadníhio rozdílu mezi Bohem a Ďáblem, obojí je nějáká "cizí" mocná síla, které je třeba se bát. Radši bych byl opravdu s Bohem "kamarád" než jeho poddaný.


Knihu "Hovory s Bohem" jsem kdsi začal číst ale nedočetl, něják to pro mě nebylo moc stravitelné. Asi to zkusím ještě jednou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2009 1:04 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:



Knihu "Hovory s Bohem" jsem kdsi začal číst ale nedočetl, něják to pro mě nebylo moc stravitelné. Asi to zkusím ještě jednou.


Mám jí asi měsíc a také jsem jí zatím odložila. Nějak mi to nejde. Ale mám také kartičky uvědomění ,,Hovory s Bohem " a s těmi se kamarádím Wink .Když něco řeším a nebo ani neřeším, vytáhnu si jednu kartu. Zkusila jsem teď několikrát toto ,,poselství " vzkázat i lidem, kteří mě požádali o Reiki na dálku. Ve všech případech poselství opravdu vystihlo to, co dotyční potřebovali slyšet. Určitě jim to nějakým způsobem pomohlo a oslovilo je to.
Takže za mě: kniha zatím ne - karty ano.

Tuto kartičku jsem si dnes vytáhla :

Žehnej každému člověku a každé zkoušce a děkuj za ně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Peterson0M
Nováček
Nováček


Registrace: 13.10. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 1:19 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Knihy ke mne přišly krátce po prvém zasvěcení,myslím,že je tomu tak tři léta.....
Byla jsem jimi zcela pohlcena,měla jsem pocit,že začínám tvořit svůj vlastní život,to na tom bylo to nejnádhernější.Velmi jsem posílila a mohu říci,že od té doby můj život má nádech mne.
Hihihi sranda byla,že jsem je každému doporučovala a kupovala,přála jsem si,aby každý nabyl stejného zjištění jako já......no nešlo to,ještě mi pak chvíli trvalo,než jsem pochopila,že musí nastat ten správný čas......

Džarmí zdraví Cool


abych řekl pravdu tak jsem to měl uplně stejně s tím rozdílem,že prvně jsem viděl film a kniha ke mě přišla u reki 2ky.Jinak mnoho momentů v knihách kdy jsem měl pocit radosti ,smutku,slzy,smích a zase naopak .díky té knize jsem přestal odmítat svou sexualitu a vidět to jako něco špatného(vzorec kresťanského odmítání sexuality).dneska vidím sebe ve všech věcech ve vesmíru tudíž i v rozlobeném člověku vidím sebe a podle toho následuje moje reakce samozřejmě všudypřítomně mě provází otázka: co by udělala láska?Smile takže jsem za tu trilogii opravdu šťasten
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 4:01 pm    Předmět: Citovat

Peterson0M napsal:
Dzarmi napsal:
Knihy ke mne přišly krátce po prvém zasvěcení,myslím,že je tomu tak tři léta.....
Byla jsem jimi zcela pohlcena,měla jsem pocit,že začínám tvořit svůj vlastní život,to na tom bylo to nejnádhernější.Velmi jsem posílila a mohu říci,že od té doby můj život má nádech mne.
Hihihi sranda byla,že jsem je každému doporučovala a kupovala,přála jsem si,aby každý nabyl stejného zjištění jako já......no nešlo to,ještě mi pak chvíli trvalo,než jsem pochopila,že musí nastat ten správný čas......

Džarmí zdraví Cool


abych řekl pravdu tak jsem to měl uplně stejně s tím rozdílem,že prvně jsem viděl film a kniha ke mě přišla u reki 2ky.Jinak mnoho momentů v knihách kdy jsem měl pocit radosti ,smutku,slzy,smích a zase naopak .díky té knize jsem přestal odmítat svou sexualitu a vidět to jako něco špatného(vzorec kresťanského odmítání sexuality).dneska vidím sebe ve všech věcech ve vesmíru tudíž i v rozlobeném člověku vidím sebe a podle toho následuje moje reakce samozřejmě všudypřítomně mě provází otázka: co by udělala láska?Smile takže jsem za tu trilogii opravdu šťasten


on existuje film Hovory s Bohem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2009 4:03 pm    Předmět: Citovat

Evik napsal:
Beppe napsal:



Knihu "Hovory s Bohem" jsem kdsi začal číst ale nedočetl, něják to pro mě nebylo moc stravitelné. Asi to zkusím ještě jednou.


Mám jí asi měsíc a také jsem jí zatím odložila. Nějak mi to nejde. Ale mám také kartičky uvědomění ,,Hovory s Bohem " a s těmi se kamarádím Wink .Když něco řeším a nebo ani neřeším, vytáhnu si jednu kartu. Zkusila jsem teď několikrát toto ,,poselství " vzkázat i lidem, kteří mě požádali o Reiki na dálku. Ve všech případech poselství opravdu vystihlo to, co dotyční potřebovali slyšet. Určitě jim to nějakým způsobem pomohlo a oslovilo je to.
Takže za mě: kniha zatím ne - karty ano.

Tuto kartičku jsem si dnes vytáhla :

Žehnej každému člověku a každé zkoušce a děkuj za ně.


Evíku, taky jsem měl dlouho dobu knihu než jsem ji přečetl. Dřív jsem ji jen nakousnul a nešlo to, ale pak přišla doba, kdy jsem ji měl přečíst a zhtnul jsem ji raz dva. V podstatě krom povinností jsem nedělal nic jiného. Ta kniha mě natchla, ale je ji potřeba číst několikrát a ujasnit si ty data z knihy.

Co se týče těch karet, tak je to výtah z té knihy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 2:30 pm    Předmět: Citovat

Peterson0M napsal:
co by udělala láska?Smile


Přesně si vybavuji tuto část knihy......a pamatuji si,že pro mne bylo velmi složité si zodpovědět tuto otázku v různých situacích a stále složité je.Přijde mi,že se o té lásce musí něco vědět.
Jak ty to zvládáš?

Zdraví Džarmí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Annaka
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 4.12. 2008
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 7:02 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Co by udelala laska?

A jaka konkretne?
Materska?
Partnerska?
Lecitelska?
Moudra?
Posetila?

Laska by udelala to, co by bych schopen udelat clovek, ktery by ji projevoval.

Laska nic nedela, laska je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Peterson0M
Nováček
Nováček


Registrace: 13.10. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 7:07 pm    Předmět: Citovat

Dzarmi napsal:
Peterson0M napsal:
co by udělala láska?Smile


Přesně si vybavuji tuto část knihy......a pamatuji si,že pro mne bylo velmi složité si zodpovědět tuto otázku v různých situacích a stále složité je.Přijde mi,že se o té lásce musí něco vědět.
Jak ty to zvládáš?

Zdraví Džarmí Cool


znažím se ji skloubit s mojí nejkrásnější představou o mě a následně reakci porovnat tzn. jestli tim opravdu vyjadřuju tu nejkrasnější reakci podle sebe:)
samo všichni víme jak by se zachovala láska protože je zde samo napsané,že láska nic nedělá láska JE.tzn. my jsme součastí celku.My jsme láska!Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Peterson0M
Nováček
Nováček


Registrace: 13.10. 2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 7:09 pm    Předmět: Citovat

nicméně si vlastně vzpomínám,že to bylo na tomhle foru! kde jsem si stáhl knihy v doc. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 7:46 pm    Předmět: Citovat

Peterson0M napsal:

znažím se ji skloubit s mojí nejkrásnější představou o mě a následně reakci porovnat tzn. jestli tim opravdu vyjadřuju tu nejkrasnější reakci podle sebe:)
samo všichni víme jak by se zachovala láska protože je zde samo napsané,že láska nic nedělá láska JE.tzn. my jsme součastí celku.My jsme láska!Smile



Moc ti nerozumím.Co se snažíš skloubit?Za účelem čeho?Samo jako samozřejmě?
Question

Džarmí
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 8:57 pm    Předmět: Citovat

Annaka napsal:
Citace:
Co by udelala laska?

A jaka konkretne?
Materska?
Partnerska?
Lecitelska?
Moudra?
Posetila?

Laska by udelala to, co by bych schopen udelat clovek, ktery by ji projevoval.

Laska nic nedela, laska je.


mám pocit, že nevíš tak trochu o čem je řeč... je to úryvek z knížky nebo i z filmu a pokud jsi ho neviděla / nečetla, tak můžeš takhle reagovat... láska je jedna a má mnoho projevů a podob a vůbec teď nebylo nutné je nějak konkrétizovat... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
fdh
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 25.4. 2008
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: st říjen 21, 2009 9:16 pm    Předmět: Citovat

Peterson0M napsal:
Dzarmi napsal:
Peterson0M napsal:
co by udělala láska?Smile


Přesně si vybavuji tuto část knihy......a pamatuji si,že pro mne bylo velmi složité si zodpovědět tuto otázku v různých situacích a stále složité je.Přijde mi,že se o té lásce musí něco vědět.
Jak ty to zvládáš?

Zdraví Džarmí Cool


znažím se ji skloubit s mojí nejkrásnější představou o mě a následně reakci porovnat tzn. jestli tim opravdu vyjadřuju tu nejkrasnější reakci podle sebe:)
samo všichni víme jak by se zachovala láska protože je zde samo napsané,že láska nic nedělá láska JE.tzn. my jsme součastí celku.My jsme láska!Smile


ano, pravda je, že jsme součástí celku, jsme láskou, vše kolem je projevem lásky, i ten vrah či zloděj, ale tohle si uvědomit je něco jiného než o tom takhle v diskuzi psát...

každopádně člověk vidí velice málo souvislostí a má dost často problém brát ty věci co se mu dějou...

chci vám sdělit příběh z filmu Hovory s Bohem :

pan Walsch (ten co komikoval s bohem) zrovna přednášel na jedné akci v knihkupectví, když v tom přistoupila žena a povídá : "četla jsem vaši knihu, byla jsem na vašich přednáškách, kde píšete a povídáte o tom, že Bůh je přátelský, Vesmír je přátelské místo. "

On na to : "Vy tomu nevěříte?"

Žena přistoupí blíž a povídá : "Věřím, že Váš Bůh je mstivý. Adoptovala jsem syna, když mu bylo šest měsíců, protože nikdy nebudu moct mít děti. Nikdy jsme Jimmymu neřekli, že je adoptovaný, než byl dost starý na to, aby pochopil, co to znamená. Ve čtrnácti jsme se rozhodli, že nastal čas. Jeho známky se zhoršily. Jeho chování se změnilo. Dostal se ve škole do problémů. Byl to velký zmatek. Byl naštvaný na svou matku, že se ho vzdala. Byl nazlobený na nás, že jsme mu to řekli. A byl rozhněvaný na vše ve svém životě. Jediný způsob jak ho uklidnit, bylo slíbit mu, když mu bude osmnáct, najdeme jeho matku. Bez ohledu na to, kolik to bude stát, jak dlouho to bude trvat, slíbili jsme mu, že potká svou matku. "

On povídá :" A jeho chování se změnilo?"

Ona :" Okrajově ano, ale syn, kterého jsme znali, milovali tak vroucně byl pryč. Nikdy mě již nenazval matkou. A na Jimmyho osmnácté narozeniny, byl zabit na motorce. Opilý řidič zabil mého Jimmyho. Prosím objasněte mi svou definici přátelského Boha, pane Walsch, protože nevidím přátelského Boha, který staví rodiče, kteří bezpodmínečně milují svého syna, aby prošli něčím takovým. Co říká Váš Bůh teď, pane Walsch?"

Po chvilce zamyšlení otevře oči a se slzami v očích povídá :" Váš syn zemřel, abyste mohla dodržet slib, který jste mu dala. Jeho matka zemřela před pár lety. Jeho smrt byla jediný způsob, jak mohl být s ní. Vidíte?"



Co vy na to? Dokáže někdo z vás být až tak uvědomělý, že by chápal všechny okolnosti, který se mu v životě dějou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund