Fórum - Zobrazit téma - prosím o reiki - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - prosím o reiki
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

prosím o reiki
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2013 12:21 pm    Předmět: Citovat

Daerwok napsal:
reiki večer se mi dnes zamlouvá Smile


paráda Smile budu se těšit

užívej sluníčka, jestli svítí i u vás a ahojda večer
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2013 12:23 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
dobře, teoreticky se domníváš, že znáš spouštěč
pak je tu praxe všedního dne....proč nad tebou tenhle tvůj spouštěč přebírá vládu?

Domčo, přebíral vládu do té doby, než jsem se začala dostatečně všímat a zajímat se o to, proč se něco opakuje a kde je toho příčina.
Protože tyhle reakce vznikají díky věcem ukrytým v podvědomí, tedy jsou spouštěny z nevědomí, a co je třeba udělat, když mne někde něco "talčí" a já nevídím, co to je? Vzbudit se a pořádně si na ty drobky v posteli posvítit. Prostě dostávat na světlo boží vše, co někomu působí bolest, a při tom je to dosud skryto.


Citace:
znám příklady nenásledného jednání... sama tak jednám po většinu dne... intuice a kouzlo okamžiku a neutuchající vědomí, že TO, co rozhodlo o tom, že se sem narodím, je můj přítel


A že by tedy příčinou tvého jednání byla většinou intuice?
…takže ráno intuitivně vstaneš, intuitivně si jdeš vyčistit zuby, intuitivně jdeš do práce, intuitivně platíš složenky, intuitivně píšeš na Reikewebík, atd. atd.
Budíš se pouze bez budíku, tedy intuitivně, Dominiko?

A jak to tedy máš s tou lásku k Buddhovi? - viz:
Citace:
Takže, ty tedy Buddhu miluješ, ale při tom si ho zřejmě nevážíš a popíráš část jeho učení, nebo to je s tebou v tomto punktu nějak jinak? Pokud ano, tak tedy jak to je?


Smile


P.S.
Cože to konkrétně navruhuješ s tím večerem? Musíš být trochu konkrétnější, víš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2013 12:27 pm    Předmět: Citovat

Daerwok napsal:
ale přesto... dřive jsem tu pravidelnost měl a nic moc nepozoroval Rolling Eyes


Pravidelnost nezná žádný "dříve" a "teď", ona je pravidelná právě protože nikdy nekončí Wink


Víš jaký je rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným (v čemkoli)?

Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že ten úspěšný to prostě jen nepřestal dělat.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2013 12:37 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
dobře, teoreticky se domníváš, že znáš spouštěč
pak je tu praxe všedního dne....proč nad tebou tenhle tvůj spouštěč přebírá vládu?

Domčo, přebíral vládu do té doby, než jsem se začala dostatečně všímat a zajímat se o to, proč se něco opakuje a kde je toho příčina.
Protože tyhle reakce vznikají díky věcem ukrytým v podvědomí, tedy jsou spouštěny z nevědomí, a co je třeba udělat, když mne někde něco "talčí" a já nevídím, co to je? Vzbudit se a pořádně si na ty drobky v posteli posvítit. Prostě dostávat na světlo boží vše, co někomu působí bolest, a při tom je to dosud skryto.


nooo. maličko bych řekla, že stále občas, sem, tam , nepatrně přebírá...ale to nevadí, dokonalosti netřeba Smile sama jsem hrozná, takže nesoudím, nekritizuju a nechci tě naštvat




toora napsal:
dominika napsal:
znám příklady nenásledného jednání... sama tak jednám po většinu dne... intuice a kouzlo okamžiku a neutuchající vědomí, že TO, co rozhodlo o tom, že se sem narodím, je můj přítel


A že by tedy příčinou tvého jednání byla většinou intuice?
…takže ráno intuitivně vstaneš, intuitivně si jdeš vyčistit zuby, intuitivně jdeš do práce, intuitivně platíš složenky, intuitivně píšeš na Reikewebík, atd. atd.
Budíš se pouze bez budíku, tedy intuitivně, Dominiko?


je to blbý, ale je to tak...

toora napsal:
A jak to tedy máš s tou lásku k Buddhovi? - viz:
Takže, ty tedy Buddhu miluješ, ale při tom si ho zřejmě nevážíš a popíráš část jeho učení, nebo to je s tebou v tomto punktu nějak jinak? Pokud ano, tak tedy jak to je?




spíš si to jeho učení vykládám jinak než třeba ty a nevěřím zrovna všemu, co mi vykládá něaký budhisticky založený člověk... když to cítím jinak a žiju to jinak bez nějakých zádrhelů, nemá šanci...


toora napsal:
P.S.
Cože to konkrétně navruhuješ s tím večerem? Musíš být trochu konkrétnější, víš.


dnes večer od přibližně 23. hodiny společná reikimeditace, kdy na sebe navzájem budeme pomýšlet s láskou, a dělat si vzájemně energetickou radost a potěšení, ukončení individuální, podle libosti... co říkáš... za půl hodiny odjíždím, tak jestli máš, máte nějaké vylepšující nápady, tak sem s nimi... jinak pak až do večera budu off line a nebudu to vědět

a navrhuju, aby se přidali všichni ostatní, kdo budou chtít a budou mít čas a hrozně se těším... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2013 12:49 pm    Předmět: Citovat

lidi, odjíždím dřív
večer ahoj Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2013 1:11 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
..nekritizuju a nechci tě naštvat

Neboj, naštvat mně nemůžeš. Můžu tak akorát občas naštvat sama sebe, což bych si zase okamžitě odpustila, takže kde nic, tu nic.


toora napsal:
je to blbý, ale je to tak...

Jestli to tak je, tak je to bezva a nee blbý.


toora napsal:
A jak to tedy máš s tou lásku k Buddhovi? - viz:
Takže, ty tedy Buddhu miluješ, ale při tom si ho zřejmě nevážíš a popíráš část jeho učení, nebo to je s tebou v tomto punktu nějak jinak? Pokud ano, tak tedy jak to je?

dominika napsal:
spíš si to jeho učení vykládám jinak než třeba ty a nevěřím zrovna všemu, co mi vykládá něaký budhisticky založený člověk...

Taky nevidím důvod, proč by jsi měla něčemu hned uvěřit.
Proto je to, co ti zde říkám šikovné, neboť si to lze všechno in-natura prověřit.

Citace:
když to cítím jinak a žiju to jinak bez nějakých zádrhelů

Však jsem ti někde napsala, že nevím co řešíš, když nemáš co, a proč máš potřebu oponentury, která se opírá jen o to, že si "myslíš, že to není možné".


Takže tu vedle sebe leží v tomto dvě hlediska.
Tvoje: Nevěřím, že to jde.
X
Moje: Jde to, funguje to, dá se to na vlastní kůži ověřit.

Ty jsi spokojená s tím, co máš, tak proč negativně-nihilisticky teoretizuješ o něčem, co ani neděláš ani neznáš? Alespoň tady by jsi se na příčiny-potřeby tohoto svého vyhranění mohla juknout...


Citace:
dnes večer od přibližně 23. hodiny společná reikimeditace

Ano, a zvlášť když se těšíš, to přeci nemůžu odmítnout.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2013 1:42 pm    Předmět: Citovat

Holky, jestli neusnu, ve 23 hodin jsem s vámi. Misa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2013 1:53 pm    Předmět: Citovat

ok, takhle se domluvíme, na 23. hodinu, taky se budu těšit Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: pá říjen 25, 2013 6:31 pm    Předmět: Citovat

ehm... tedy Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2013 11:20 am    Předmět: Citovat

Děkuju vám za bezva večer... Užila jsem si to krásně Smile

Tooro, odpovím Ti později...... zatím ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: so říjen 26, 2013 6:05 pm    Předmět: Re: Ale jdi... Citovat

dominika napsal:
moi napsal:
"Ak sa cítite dobre - nezúfajte, ono TO prejde! " Razz


nestraš Laughing

nemáš chuť dát si večer meditaci s náma?

Nika,
nestraším,Wink ironicky som podpichol k zamysleniu sa nad plytvaním vzácnymi slovami. Platí aj opak tohoto výroku:...
"Ak sa necítiš dobre - nestrachuj sa, ono TO prejde!"
Avízo na meditáciu som objavil neskoro; takže snáď nabudúce... Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Daerwok
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.11. 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne říjen 27, 2013 7:57 pm    Předmět: Citovat

díky lidi, moc jsem si to užil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po říjen 28, 2013 7:32 am    Předmět: Citovat

Daerwok napsal:
díky lidi, moc jsem si to užil Wink


můžeme si dát pokračování, jestli budeš chtít... mně by tenhle týden zase vyhovoval páteční večer ve stejný čas jako teď... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po říjen 28, 2013 8:02 am    Předmět: Citovat

Posílala jsem, ale jinak je to na me pozdní hodina.
Takže ve 23 hod se nepripojim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po říjen 28, 2013 9:28 am    Předmět: Citovat

Ahoj Tooro,

vracím se k našemu rozhovoru.

Píšeš:

[quote="toora"]
dominika napsal:
.

Citace:
když to cítím jinak a žiju to jinak bez nějakých zádrhelů

Však jsem ti někde napsala, že nevím co řešíš, když nemáš co, a proč máš potřebu oponentury, která se opírá jen o to, že si "myslíš, že to není možné".


to není o to, že si něco myslím...

ten způsob, který jsi popsala s tím hledáním příčiny ten znám a takhle jsem se v sobě přehrabovala docela dlouho až jsem našla způsob, který praktikuju teď



toora napsal:

Takže tu vedle sebe leží v tomto dvě hlediska.
Tvoje: Nevěřím, že to jde.
X
Moje: Jde to, funguje to, dá se to na vlastní kůži ověřit.

Ty jsi spokojená s tím, co máš, tak proč negativně-nihilisticky teoretizuješ o něčem, co ani neděláš ani neznáš? Alespoň tady by jsi se na příčiny-potřeby tohoto svého vyhranění mohla juknout...

Smile


ten způsob hledáíní příčin jsem taky dělala, přesto je to způsob, který b ere vúvahu individualitu jedince, tedy pracuje s já.... já se nějak cítím, já něco prožívám, já jsem spokojená, já jsem nespokojená...


Píšeš, že jsem spokojená s tím co mám... To je taky jediná cesta k vyrovnanosti... být spokojený s tím, co je, být spokojený, i když je pociťována nespokojenost.....

Situace se dějí. Pokud ale připustím, že se dějí mně (tedy se vyhraním z jednoty a celku a ponořím se do sebevnímání jako oddělené individuality) začnou se situace dít mně..
Můj otec byl v poslední době dvakrát na pokraji smrti, tři roky mě zneužívala ve svůj prospěch žena, kterou jsem považovala od školních let za kamarádku a byla zároveň i mojí zaměstnavatelkou... Letos v červenci mi navrhla, že díky krizi mi sníží pracovní úvazek na polovinu a s plat o dvě třetiny... práci by mi nechala všechnu.... To, že jsem na tyto podmínky nepřistoupila a zůstala den ze dne bez zaměstnání, za to jsem si už mohla sama.(Kdybych se považovala za já, neděly by se mi zrovna příjemné situace a ani moje okolí je za příjemné nepovažuje...ale z mého hlediska jsou ty situace jen pozorovány, že se dějí...s tím, jaké myšlenky a emoce vyvstávají... situace nejsou stálé, otec se s pomocí lékařů uzdravil a opět (s užíváním léků) chodí do práce, ke mně za tři týdny "přišla" práce nová... atd.... aniž bych přitom ztratila byť jen část energie..... byl tu pláč, smutek, strach, zklamání, vztek, odhodlání, naděje, radost, láska, ale nebyl nikdo, kdo by je prožíval... Sitace se dějí, myšlenyk vyvstávají a zase mizí (odkud? kam? nevím) emoce se mění) Nic z toho nešlo ven, zůstávalo to uvnitř mé mysli pozorováno a pociťováno.... Ale nejsem tu já, není tu nikdo , kdo by s tím musel něco dělat...

Tu metodu, ten způsob, který jsi nastínila mám dlouhodobě vyzkoušený a už jsem ho odložila....
Jsi-li si vědomá toho, že nejsi já (oddělené od celku), jde se na situace dívat jen jako na situace... Pocítíš smutek nebo bolest - i fyzickou, ale nehledáš příčinu, jen poodstoupíš a si uvědomíš---- řekneš si pro sebe smutek, bolest a necháš ho být při stálém vědomí, že je to jen těkavá emoce, nebo stav fyzického těla, které je tak jako tak myšlenkou, která se za okamžik (nebo za delší čas) zase změní...
Pociťuješ tendenci nějak negativně zareagovat, tak zas jen poodstoupíš, nehledáš příčiny a řekneš si, tendence nějak zareagovat (nereaguješ navenek nijak a pozoruješ jak se třeba hromadí smutek, hněv a pak jak zas ustupuje a mění se v něco jiného, v jinou emoci, nebo se rovnou rozplyne do ne-já a je zažíván klid bez myšlenek a emocí)..... .



Hledáním příčin se člověk jen přebírá iluzemi a mezi iluzemi vyhledává iluzorní odpovědi...

Když se juknu na to, proč o tom píšu, tak je těch důvodů zase víc. Mám Tě ráda a je mi sympatická Tvoje oodanost duchovnímu růstu a poznání sama sebe a z Tvého psaní mám za to, že jsi tenhle krůček k ne-já ještě neudělala (což může být i omyl)... Moje domněnka, špatná intuice....
Druhým důvodem je , že by ten způsob (zavrhnutí hledání příčin a soustředění se jen na přijímání toho , co je přítomné a stále se měnící) možná uvítalo víc lidí se zájmem o nalezení sama sebe a objevení zdroje vlastní energie....
Třetím důvodem je, že si ráda povídám o tom, co mě naplňuje a je to pro mě příjemný způsob trávení volného času...
Dalším důvodem je, že ráda pozoruju lidi a jejich myšlenky atd....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund