Fórum - Zobrazit téma - duchovní cesta není vážná věc - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - duchovní cesta není vážná věc
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

duchovní cesta není vážná věc
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 9:38 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Nejsem tvůj Mistr Dominiko, a nevím proč zrovna toto téma.




tak přemýšlej....


Dominika neexistuje, je to iluze....

zase jen slova... Mistr (srandovní slovo Mistr... kdo ho asi vymyslel).... Mistr není žádná funkce, Mistr je iluze


Mistr je Mistrem teprve tehdy, když je uznán nějakým Žákem a to přijetí nevychází ze slov, ale z vnitřní přitažlivosti.... celé je to jen hra... ve které mistr by si už měl uvědomovat, že hraje hru na Mistra, kdežto žák je ten, kdo věří, že je to skutečnost a z této víry by ho Mistr měl co nejrychleji probudit a postavit ho vedle sebe.... jsi stejný Mistr jako já sám... na nějaké Mistry raději hned zapomeň... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 9:54 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
A nech si už ty poučky o tom, že diskuse je možná jen tehdy, kdy se dotyčný drží předmětu hovoru

Žádná poučka, fakt to je.


dominika napsal:
faktů se právě nedržíš..

Opět zcela vágní prohlášení na základě tvých pocitů, neuvědomovaná manipulace za účelem potvrzení tvého dojmu. Místo, kde dávám Mirkovo sdělení jiný význam než jim dal on ale nenajdeš, že.


dominika napsal:
výraz kdyby používáme i v těch významech, jaké jsi nastínila ty, ale i v těch, které jsem doplnila já

Doplnila jsi to přesně ve stejném významu, o kterém hovořím, tj. čistě spekulativním.


dominika napsal:
slova mají tisíce významů a je ochota číst mezi písmenky (to je pro mě třeba mít rád)

Aha, takže mít rád je vyčtení nesympatie mezi písmenky…


dominika napsal:
kdyby, to je vážně blbé slovo....

Aspoňže tak Smile


dominika napsal:
a o žádnou pravdu ani nejde...

Tak jsi mi to Dominiko objasnila.

Přeji ti pěkný den.
Ahoj.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 9:59 am    Předmět: Citovat

nechci ti nic objasňovat... na to mě nepotřebuješ ani nikoho jiného...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 10:14 am    Předmět: Citovat

Kouzlo nechtěného.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 10:25 am    Předmět: Citovat

a co bude s tím tvým Mistrováním?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 10:26 am    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

dominika napsal:
tohle všechno se má vejít do slova kočka... jak omezené...a nedostatečné... )použije-li ho kdo někde, a nevíš, jak to myslel a zeptáš-li se ho na to a on ti odpoví a stejně si vedeš svou, pak je trošku těžké si s tebou povídat

slova mají tisíce významů a je ochota číst mezi písmenky (to je pro mě třeba mít rád)


Díky, dominiko Smile ,

moc pěkně jsi to celé napsala.

Pro mě je hodně těžké si s Tebou, Katko, povídat, ne jenom trošku. Někdy si říkám, jestli toora náhodou není nějaký počítačový program Razz . Přísně analytický, rigidní, neomylný...

Pro mě taky právě ta schopnost a hlavně ochota číst mezi písmenky, jak hezky napsala dominika, umožňuje smysluplnou komunikaci mezi lidmi.

Jinak k tomu celému už asi nemám co říct. Dominika to krásně a výstižně vyjádřila za mě.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 1:09 pm    Předmět: Citovat

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 3:11 pm    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

sunnyi napsal:

Pro mě taky právě ta schopnost a hlavně ochota číst mezi písmenky, jak hezky napsala dominika, umožňuje smysluplnou komunikaci mezi lidmi.


Ono to čtení mezi písmenky je takové ošidné. Kolikrát se může stát, že si člověk přečte i něco úplně jiného, než ten píšící zamýšlel.

Jiné je to při osobním kontaktu, popř. i v psaném, ale to musím toho druhého člověka velmi dobře znát .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 3:24 pm    Předmět: Kočka Citovat

dominika napsal:
.... nebo třeba slovo kočka... kočka kočka... dívám se na kočku tak dlouho si hrajiu se slovem kočka, až se musím smát, že tohle krásné zrovna teď hebounké předoucí stvořeníčko se označuje výrazem kočka... vždyť je to tak ubohé označení.... copak slovo kočka vůbec může vystihnout nádheru té bytosti? její eleganci, přítulnost, rarášky v očích, když si hraje, zaujetí, když číhá na myš, to jak líže mlíko z misky... tohle všechno se má vejít do slova kočka... jak omezené...a nedostatečné... )použije-li ho kdo někde, a nevíš, jak to myslel a zeptáš-li se ho na to a on ti odpoví a stejně si vedeš svou, pak je trošku těžké si s tebou povídat.


Kočka je slovo vyjadřující pojem kočka, obecný pojem. Takže když chci vyjádřit nějakou její vlastnost, musím ten popis rozvinout. Takže mám třeba mourovatou kočku. Pro nějaký hovor, když jde třeba o to poznat mez 5 kočkami tu správnou to stačí. Když ale chci vědět pohlaví, už mě nestačí pojem kočka, změní se na kocoura. Když mě zajímá, zda se kocour pere, ptám se dál.

Toora má otázky, potřebuje upřesnění. Nestačí jí kočka. Ty Dominiko mluvíš o kočce, ale zároveň se na ní díváš a tak ti mohou nějaké otázky přijít zbytečné. Ne tak pro druhou stranu rozhovoru. V rozhovoru jsou dva lidé, kteří chtějí spolu komunikovat. Když nechtějí, stávají se z toho dva monology.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 3:30 pm    Předmět: Re: Osobní brýle. Citovat

sunnyi napsal:
A bylo to proto, že on měl ten samý problém, ale atakoval s ním mě. Kdyby byl tehdy ke mně přistoupil s Láskou, tak mi mohl hodně pomoci můj vývoj urychlit. On však na takové úrovni tehdy nebyl.


Vy tu řešíte významy slova KDYBY a tak tu cítím potřebu napsat jak Mirku chápu tento tvůj úryvek, jak jsem si to přeložil:

Pán měl problém, tys měl stejný problém. On s tím po tobě vyjel a tys to v sebeobraně nepochopil. Kdyby ale ti tvůj i svůj problém vyložil mírněji, s pochopením (S Láskou), mohl bys to býval pochopit dříve ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 4:28 pm    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

sunnyi napsal:
Pro mě je hodně těžké si s Tebou, Katko, povídat, ne jenom trošku...

Věřím Mirku, pro mne není těžké s tebou hovořit, ale co pro mne není úplně lehké, neustále se potkávat s tvým sklonem k mentorování, tedy chtění, aby můj projev byl k obrazu tvému. A to především proto, protože to jen obrací pozornost k čemusi ryze osobnímu, co není podle tebe vhodné a tedy "hodné", namísto toho, aby jsi mluvil o tom, v čem z toho, co je skutečným předmětem diskuse, se shodujeme, v čem nikoli , a proč, když tedy do té které diskuse vstoupíš.


sunnyi napsal:
Někdy si říkám, jestli toora náhodou není nějaký počítačový program Razz . Přísně analytický, rigidní, neomylný

Jsou zde slova ohebná, mnohožnačná a slova s jasným významem, a pokud by tomu tak nebylo, nikdy bychom se v diskusi nemohli domluvit, protože by pak pod jedním pojmem rozuměl každý pouze to svoje.

Existuje jeden takový obecný jev, se kterým se lze na duchovně zaměřeném fóru setkat. Někteří diskutující přicházejí a diskutují o něčem, o čem mají jen mlhavou představu, avšak praxi a poznání jim v té věci chybí, a nějak automaticky předpokládají, že jsou na tom všichni stejně, což by ještě nebylo tak zlé, kdyby se pak ten dotyčný nesnažil působit, že tomu rozumí. Když se ho ale pak zeptám, tak z toho poněkud onervózní, protože tápe, ale to, o čem píšu není nic mezi nebem a zemí, jsou to praktické a ověřitelné věci.
Dovedeš si Mirku představit, že na nějakém jiném fóru, třeba motorkářském, bude někdo tvrdit, že rozumí konstrukci Suzuki endůra, a že ji taky jezdí a opravuje a přitom ani nevěděl jak vypadá a co má za součástky? Kam by ho asi tak ti ostatní motorkáři poslali...? Jak dlouho by tam mohl o něčem, o čem nemá ani tušení, takový člověk o něčem diskutovat?
Tahle moje určitá analytika a věcnost tedy má svoje opodstatnění, pokud jde o věci, které jsou poznatelné a popsatalné.

sunnyi napsal:
Pro mě taky právě ta schopnost a hlavně ochota číst mezi písmenky, jak hezky napsala dominika, umožňuje smysluplnou komunikaci mezi lidmi.

Myslíš, že nečtu mezi řádky? Na každého z nás to, co čte, či vidí či slyší nějak působí, jenže v takovéto komunikaci se buď můžeme držet dojmů a domněnek, nebo faktů, já holt preferuji to druhé.

No, a jak povídáš, taky k tomu nemám nějak víc co sdělit.

Měj se pěkně.
Katka

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 6:12 pm    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

Zbultran napsal:
Ono to čtení mezi písmenky je takové ošidné. Kolikrát se může stát, že si člověk přečte i něco úplně jiného, než ten píšící zamýšlel.


To máš pravdu Zbultrane. Ono to vyžaduje i dosti velkou vnímavost. Nicméně, v tomto konkrétním případě žádného čtení mezi písmenky ani nebylo třeba k tomu, aby moje sdělení bylo pochopitelné. Jednak se vždy snažím psát jasně a přímočaře, jednak mi to potvrdila dominika, která význam mých slov pochopila a vystihla naprosto přesně.

To, že si člověk přečte něco úplně jiného, bývá často důsledkem "přání otcem myšlenky". Když má člověk v hlavě o někom zafixovaný nějaký obraz, na němž lpí, ať už je pozitivní nebo negativní, pak má tendenci si jeho sdělení různě překrucovat a pěchovat, jen aby se vešlo do té vytvořené šablony. To, co dotyčný opravdu říkal, se stává nepodstatným. Takže i když se pak dezinterpretaci snaží dezinterpretátorovi (čeština je zajímavý jazyk Smile ) vysvětlit, ten se jí drží zuby nehty.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 6:18 pm    Předmět: Re: Osobní brýle. Citovat

Zbultran napsal:
Vy tu řešíte významy slova KDYBY a tak tu cítím potřebu napsat jak Mirku chápu tento tvůj úryvek, jak jsem si to přeložil:

Pán měl problém...


Paní měla... Razz

Zbultran napsal:
..., tys měl stejný problém. On s tím po tobě vyjel a tys to v sebeobraně nepochopil. Kdyby ale ti tvůj i svůj problém vyložil mírněji, s pochopením (S Láskou), mohl bys to býval pochopit dříve ....


Tak nějak. Jak říkáš: s pochopením, bez souzení, jinými slovy s Láskou.

No, a to je vše.

Díky za Tvůj pohled Smile .

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 6:26 pm    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

toora napsal:
Věřím Mirku, pro mne není těžké s tebou hovořit, ale co pro mne není úplně lehké, neustále se potkávat s tvým sklonem k mentorování, tedy chtění, aby můj projev byl k obrazu tvému.


toora napsal:
... v takovéto komunikaci se buď můžeme držet dojmů a domněnek, nebo faktů, já holt preferuji to druhé.

Smile


Fakt je Katko ten, že já to vidím úplně jinak. Pro mě jsi demagog Reikiwebíku. Kdysi jsem proto na jakoukoliv vážnější komunikaci s Tebou rezignoval, poslední dobou jsem to zase zkoušel, jestli se třeba něco nezměnilo, ale vidím, že ne.

Taky se měj pěkně

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 8:18 pm    Předmět: Citovat

Pro mě jsou úvahy a poznatkyToory nekdy inspirující. Vnímán pravdivost sdileneho.
Proč mi někdy přichází ne demagogie, jako Mirkovi, ale fanatismus , zatím
Vědomě nevím. Snad snaha zpřístupnit svoji cestu dalším.
Do diskuze se nepoustim, max. napíši svoji myšlenku či prožitek k tematu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund