Fórum - Zobrazit téma - duchovní cesta není vážná věc - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - duchovní cesta není vážná věc
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

duchovní cesta není vážná věc
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 5:32 pm    Předmět: Re: Osobní brýle. Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
co se týče mě, podobnou spoutaností na mě působí Buddhovo učení, proto jsem nikdy nebyla jeho učením nikdy naplno oslovena, v mém naturelu vždycky byla určitá rozevlátost


Buddhovo učení je práce s myslí, která, vážně, čili opravdově, praktikována, jako jediná přináší vhled do iluze, neboli do představ. A rozevlátost je silnou tendencí, která působí odstředivě, ale je za ní pouze strach podívat se na věci nelibé zpříma a spatřit je tváří v tvář.
Zároveň je pro tebe v této odstředivosti zřejmě skryt i určitý magnetismus, protože jisté myšlenky z tohoto Učení neunikly tvojí pozornosti, ale současně jsi nedošla do bodu se jimi zabývat do hloubky, přenést je do vlastní praxe. Nic na tom, cesty jsou vždy různé…



děkuju za tvůj pohled na mé bytí.... Buddha má pro mě obrovský magnetismus, láska k němu není o nic menší než láska k Ježíšovi, jen je mi Ježíšovo působení bližší, přesto dle tvých slov neustále praktikuju Buddhovo učení....
pořád mi říkáš, že maluju skutečnost na růžovo.... vidím skutečnost takovou, jaká je, ale osvědčilo se mi, že pokud se týká druhého, nepojmenuju ji nahlas dle její syrovosti, ale nejdříve na ní najdu něco hezkého...na t, co vyhodnotím jako nedostatek a příčinu nějakých problémů druhého slovně ani nijak neupozorňuju, protože na sobě vím, jak takové tvrdé posouzení, dokud je člověk příliš ztotožněn se svým já, jak bolí a přesně jak píše Mirek, místo toho, aby se na sebe dokázal podívat a být za ten náhled vděčný, vede to k odporu a zaseknutí se a tedy k prodloužení cesty k pochopení... pro mě by bylo takové syrové posouzení tendencí druhého, aniž bych ho k tomu zahrnula láskou a dala mu ji tisíckrát najevo známkou toho, že ten problém, který nahlížím na druhém mám i já sama a proto nejsem dost silná tu situaci řešit s klidem a dokonce druhému jeho, na něho samotného zhoubně působící tendence, pomoct rozpustit.... protože to mnou vyslané dobro a zcela jednoznačné přijetí, objetí a i laskavé zhumorizování té situace, v něm už navždycky zůstane .....
a způsob, jaký volíš ty, to dotazování a nechání člověka, aby ti odpovídal mi taky není sympatický... dotazování je fajn u lidí, kteří se s touhle formou sebehledání už někdy setkali a je to metoda určitých Mistrů, ale ne všech, jinak místo aby energii dával, tak ji bere a ještě vytváří odpor.... podle mě je lepší vždycky lidi nejdříve dobít, mám-li z čeho.... s plnou "nádrží" se mnohé osvětlí docela přirozeně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 5:52 pm    Předmět: Re: Osobní brýle. Citovat

toora napsal:
sunnyi napsal:
Kdyby byl tehdy ke mně přistoupil s Láskou, tak mi mohl hodně pomoci můj vývoj urychlit. On však na takové úrovni tehdy nebyl.


I když jste tehdá byli tam, kde jste byli, a stalo se to, co se stalo, ještě to neznamená, že tě neměl lidsky rád, jen prostě jste to "svoje" neměli zpracováno, tak to kříslo.
Láska mívá mnoho podob Smile


A co v mém příspěvku vede k závěru, že se domnívám, že mě ten člověk neměl lidsky rád?

toora napsal:
A co je tohle „kdyby-coby“…?

Kdy přesně si člověk začne dostatečně uvědomovat, že když se dostaví rozladění, ať už jemné, nebo hustší, tak že to je to jeho nejlepší učení? Je to individuální, a dosti lidí to chápe jako určité sdělení, se kterým sice nikterak nepolemizuje, avšak v určité chvíli bdělost a ono uvědomění chybí.

Co se týká interakce, jak té přímé, tak např. v té diskusi internetové, tam tomu není jinak. Kořeny mají tyto reakce v dětství, kdy většina dětí cítí opakovaně pocit křivdy, když jej dospělý za cosi peskuje a dítě při tom dělá věci s čistým úmyslem, je pro něj tato kritika v rozporu s jeho vnímáním a pocity, a tím se vypěstuje již v poměrně časném věku pocit vlastní nedostatečnosti. Tenhle hluboce zakořeněný, a zároveň neuvědomovaný spouštěč potom člověku v dospělosti nedovolí, aby sdělení druhého vnímal bez těchto svých filtrů a pocitů. Emotivně nezabarvené sdělení, prostý nesouhlas s tím, co někdo tvrdí, je pak chápáno osobně, tj. jako neláska, nelaskavost a útok. Proto všímání si, jak reaguji na to, když se mnou někdo nesouhlasí, tj. na nepřijetí (jak a co se mnou dělá kritika a jak závislý jsem na uznání, či chvále okolí), považuji za jeden velmi důležitých poznatků.

To, že došlo mezi tebou a tím člověkem k interakci (i tím jak k tomu došlo), bylo adekvátní a dobré (nešlo přehlédnout), protože v tu dobu jsi si asi ještě tolik neuvědomoval, že jestliže se ještě dostavuje takovéto emoční hnutí (a jeho následně chycení v myšlenkách), máme tu ještě dosti práce…


A co jako?


toora napsal:
[A pokud tím „s láskou…“ myslíš nějaký učesanější způsob, jak by ti tu věc měl sdělit...


A na tohle jsi přišla jak?

toora napsal:
[Pokud však někoho vnímáme jako autoritu, tj. učitele, či naše učení, potom od něj bezvýhradně přijímáme způsoby oba, a za oběma přístupy však není nic jiného nežli láska.

Musíme nejdříve sami v sobě probudit a kultivovat lásku, čili přijetí, abychom tak mohli začít vnímat naprosto vše jako naše učení a šanci....Smile


Vskutku objevné... Tohle by tady asi nikoho nenapadlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 6:00 pm    Předmět: Re: Osobní brýle. Citovat

samanka napsal:
cituji:
každé já se skládá ze světla a stínu... když zmizí já, není světlo ani stín k nalezení... spojí se nějak v jedno, projdou nějakou alchymickou reakcí a vyvstávají z uvědomované prázdnosti do plnosti a svobody.

Nevím, kolik já takto zmizelo, jestli právě to není jen další iluze o sobě sama. Je známo i o velice duchovně pokročilých lidech dnešní doby (takže je svědectví součastníků), že měli své mouchy a nebyli zcela dokonalí.

šamanka Cool


Představa, že existuje naprosto dokonalý člověk, je hodně naivní. To, že člověk proniknul do podstaty Bytí z něj ještě nedělá svatého. Pokud se již ale jakžtakž naučil to podstatné, tak ho to zřejmě kvalifikuje k tomu, aby mohl postoupit "do vyššího ročníku", což může, mimo jiné, znamenat, že nutně nemusí pokračovat ve svém učení tady na Zemi.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 7:07 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
A co v mém příspěvku vede k závěru, že se domnívám, že mě ten člověk neměl lidsky rád?

Byla to Mirku jen moje sentence na to, co jsi napsal, jestli to není nic pro tebe, tak se nic neděje, tak to třeba ber s Láskou...


sunnyi napsal:
Vskutku objevné... Tohle by tady asi nikoho nenapadlo.

Cosi zde vyjadřuji, ale předem nevím, co koho napadlo a co ne.


toora napsal:
A pokud tím „s láskou…“ myslíš nějaký učesanější způsob, jak by ti tu věc měl sdělit...

Citace:
A na tohle jsi přišla jak?

Píšeš:
Citace:
Kdyby byl tehdy ke mně přistoupil s Láskou, tak mi mohl hodně pomoci můj vývoj urychlit. On však na takové úrovni tehdy nebyl. ...

Takže mne to prostě při tom napadlo, ale faktem je, že nevím, co jak přesně máš na mysli tím „kdyby….“ způsobem.

Náš pohled je zřejmě odlišný, vše co se v mém životě událo vidím jako přesně takové, jak to v tu dobu být mělo, tj. bez "kdyby...".


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 7:16 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Náš pohled je zřejmě odlišný, vše co se v mém životě událo vidím jako přesně takové, jak to v tu dobu být mělo, tj. bez "kdyby...".


Smile


Hmmm... takže "kdyby" znamená, že člověk nebere to, co se v jeho životě událo, jako přesně takové, jak to v tu dobu být mělo? Zajímavá presumpce...

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 7:58 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
řád mi říkáš, že maluju skutečnost na růžovo....

Tohle je vágní a nekonkrétní prohlášení Dominko, ke kterému se nelze vyjádřit, a pokud snad o nějaké vyjádření stojíš, potom prosím konkrétně.


dominika napsal:
vidím skutečnost takovou, jaká je

Ano, tohle si klidně lze namlouvat jakkoli dlouho, faktem ale je, že nevidíme skutečnost taková jaká je, a to až do okamžiku konečné realizace.
A teď nějak nevím, jsi příliš ztotožněna se svým já, nebo vidíš věci jaké jsou…


dominika napsal:
dokud je člověk příliš ztotožněn se svým já, jak bolí

Ano, to vždy bolí, potom je jistá šance začít pátrat po tom, proč mne to tak bolí.


dominika napsal:
v něm už navždycky zůstane ....

Tohle zůstání má svůj význam. Je to jen jedno z ťuknutí, které může narušit statiku ega, tedy pevnost iluze o sobě samém. Sunyi tady popsal, jak časem přišel na to, že ten člověk měl pravdu, a to, že to v paměti utkvělo, to taky nebylo jen tak pro nic za nic. Že je na tom cosi pravdivého přišel po několika letech po té události, a to, kdy si co uvědomíme je věcí naší individuální načasovanosti, jen čím později k tomu dojde, tím déle nás každé naše nepochopení může bolet.


dominika napsal:
to dotazování a nechání člověka, aby ti odpovídal mi taky není sympatický...

Otázka je, jestli víš proč je tak vnímáš, skutečnou příčinu, tedy nic co by jsi delegovala na někoho jiného, protože ta skutečná příčina tvojí nesypatie není v mém, tedy v čímkoli způsobu.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 8:18 pm    Předmět: PŘÍTOMNOST Citovat

Proč presumpce?

sunnyi napsal:

Hmmm... takže "kdyby" znamená, že člověk nebere to, co se v jeho životě událo, jako přesně takové, jak to v tu dobu být mělo?

Ano, a stačí k tomu pouze si uvědomit, kdy tohoto slova užíváme a proč, a tuším, že to přísloví o "kdyby" a strejdovi a tetičce je dokonce moudro přímo z našich krajin.

Pokud se to týká minulosti, v tom případě je to spekulace o tom, co se již událo, a mohlo to být ještě nějak lépe, prostě jinak (především pro dotyčného lépe), nebo je to předjímání, čili spekulace ve smyslu coby-kdyby, o čemsi, co nenastalo.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 8:34 pm    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

toora napsal:
Proč presumpce?

sunnyi napsal:

Hmmm... takže "kdyby" znamená, že člověk nebere to, co se v jeho životě událo, jako přesně takové, jak to v tu dobu být mělo?

Ano, a stačí k tomu pouze si uvědomit, kdy tohoto slova užíváme a proč, a tuším, že to přísloví o "kdyby" a strejdovi a tetičce je dokonce moudro přímo z našich krajin.


Snad bys měla ve své interpretaci používat "-ich formu". Evidentně to slovo používá každý z nás jinak.


toora napsal:
Pokud se to týká minulosti, v tom případě je to spekulace o tom, co se již událo, a mohlo to být ještě nějak lépe, prostě jinak (především pro dotyčného lépe), nebo je to předjímání, čili spekulace ve smyslu coby-kdyby, o čemsi, co nenastalo.

Smile


Spekulace tu prezentuješ Ty.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 9:37 pm    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

sunnyi napsal:

Snad bys měla ve své interpretaci používat "-ich formu". Evidentně to slovo používá každý z nás jinak.

Aha, takže ty tedy nepoužíváš slovo "kdyby" pro cosi, co se týká minulosti, či budoucnosti, v tom případě je to minimálně na Nobelovku, gratuluji, a kdyby náhodou ne...tak tedy nic.


toora napsal:
Spekulace tu prezentuješ Ty.

Jak jinak, ty v žádném případě

Protože kdybys tu nebyl, pardon, kdybych tu nebyla, tak bys...

Nojono.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 5:43 am    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

toora napsal:
sunnyi napsal:

Snad bys měla ve své interpretaci používat "-ich formu". Evidentně to slovo používá každý z nás jinak.

Aha, takže ty tedy nepoužíváš slovo "kdyby" pro cosi, co se týká minulosti, či budoucnosti, v tom případě je to minimálně na Nobelovku, gratuluji, a kdyby náhodou ne...tak tedy nic.


toora napsal:
Spekulace tu prezentuješ Ty.

Jak jinak, ty v žádném případě

Protože kdybys tu nebyl, pardon, kdybych tu nebyla, tak bys...

Nojono.


Smile


tady máš fajn ukázku, jak reaguješ na oprávněný nesouhlas a nepřijetí

pokud o něčem vyprávíme, záleží na našem emočním stavu v přítomnosti... Mirek si svoji bolest už dávno vyléčil, tato situace se ho už nijak netýká, tedy jen popisuje situaci dávno minulou, bez toho významu, který jsi tomu přisoudila bůhví proč ty

slovo kdyby může mít ještě o nějaký ten význam víc

-kdybych tenkrát nejel na ten výlet, nepoznal bych svoji nádhernou ženu, prohodí novomanžel na svatební hostině, přitom svoji novomanželku lehce objímá okolo pasu a líbne ji na tvář ( tady výraz kdyby vyjadřuje úžas nad synchronicitou událostí a vděk za to, čeho se mu dostalo )...

-kdybych si vymalovala kuchyň na růžovo, byla by růžová, kdyby na zeleno, byla by zelená, kdyby na bílo, byla by bílá (prosté konstatování bez emočního zabarvení )

- kdybych byla princeznou, nosila bych na hlavě zlatou korunku (srandička)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 6:42 am    Předmět: Citovat

toora napsal:


dominika napsal:
to dotazování a nechání člověka, aby ti odpovídal mi taky není sympatický...

Otázka je, jestli víš proč je tak vnímáš, skutečnou příčinu, tedy nic co by jsi delegovala na někoho jiného, protože ta skutečná příčina tvojí nesypatie není v mém, tedy v čímkoli způsobu.



..... skutečná příčina nesympatie je ve tvém, toořině počínání. Dokud nemáš plné pochopení, jen si hraješ (napodobuješ metodu, která tě oslovuje, líbí se ti a považuješ ji za přínosnou pro druhé), ale nedokážeš nahlédnout následky své hry.... Rozdíl je v tom, že ze setkání s Mistrem, který ví, co dělá a tuto metodu dotazování používá odcházejí lidé nabití energií a poznáním, smějou se, je jim dobře..., což se ale neděje ve Tvojí přítomnosti ( v té, do které jsi mi dala nahlédnout).... ....
Nejsme odděleni a to dominičino konstatování můžeš vzít ve smyslu, dominičin palec je teď zrovna poraněný...
Klidně zapomeň na tu esoterickou poučku o tom, že cokoli se nám nelíbí, má příčinu v nás samotných, pracuje s odděleností.......

např. když vidím psa uvázaného u stromu a člověka, který do toho psa tluče holí, prostě vidím nějakou skutečnost, která se odehrává a ta mi není sympatická, prostě nevoní - slovní spojení, které tě ponouká k reakcím... Situace existuje.
neznamená to ale, že když řeknu, není mi sympatické dívat se, jak je tlučen pes uvázaný u stromu , že toho psa vlastně biju já sama (ačkoli jsem taky člověk a v mojí moci je udělat to samé). Dokonce, jsem-li si vědomá kým jsem, mám dost síly pomoct individuálně, jak se vyvine situace jak psovi, tak tomu člověku...

Snad se nebudeš zlobit za upřímnost. Přeju krásný den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 8:33 am    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

dominika napsal:
Kdybych byla princeznou, nosila bych na hlavě zlatou korunku (srandička)


Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 8:50 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
tady máš fajn ukázku, jak reaguješ na oprávněný nesouhlas a nepřijetí

Jak reaguji? Co konkrétně Dominiko považuješ za neadekvátní reakci? Reaguji tak, že se držím faktu, na konkrétní tvrzení. Čím chceš vyvrátit fakt o užití slova "kdyby"? Nezlob se, ale jestliže někdo tvrdí něco, co není pravda, nebudu s ním souhlasit jenom kvůli tomu, abych ho tím nedráždila. Sunyi tady popsal cosi z minulosti, a dost dobře nechápu, kde v tom, co píšu, vidíš jakýsi jiný význam. Pokud to někde opravdu čteš, napiš kde tomu tak je.
Jsou to tvoje osobní domněnky a pocity se kterými já těžko něco svedu.
Diskuse je možná pouze pokud se budeš držet předmětu hovoru a napíšeš s čím konkrétně nesouhlasíš a proč, jinak není možná.


dominika napsal:
slovo kdyby může mít ještě o nějaký ten význam víc

Čteš cosi, co jsem nenapsala a na základě toho mi přisuzuješ něco, co neexistuje.
Psala jsem o tom, kdy je toto slovo používáno vzhledem k probíhajícímu ději, kterýžto fakt svými příklady jen demonstruješ.
Připomenu - "kdyby" není přítomnost, přijetí toho co je takové jak to je, "kdyby" je prvoplánová spekulace.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 9:22 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
... skutečná příčina nesympatie je ve tvém, toořině počínání.

Klidně můžeš delegovat svoje pocity na druhého, nic se tím nezmění.
Naše dojmy a pocity jsou pouze věcí naší individuální optiky, proto jedna a ta samá věc někoho dráždí a druhého nechává naprosto klidným. Jestli něco bolí, potom míra bolesti odpovídá míře naší připoutanosti k určité představě.


dominika napsal:
... používá odcházejí lidé nabití energií a poznáním, smějou se, je jim dobře..., což se ale neděje ve Tvojí přítomnosti ( v té, do které jsi mi dala nahlédnout)....

Tohle je velmi naivní představa, jak by něco mělo být.
Pokud se podíváš na nějaké výpovědi lidí, kteří se setkali s Mistrem, co se dělo, a jak to čištění podvědomí po kontaktu se Světlem vypadalo, možná změníš názor. Mistr je tu přdevším proto, aby ti zbořil veškeré iluze a to, jak to prožíváš je dáno tím, jak moc v té iluzi žiješ, čím víc, tím víc to bolí.
Nejsem tvůj Mistr Dominiko, a nevím proč zrovna toto téma.
Pokud tě něco zneklidní, nebo průběžně dráždí, pak tě to na něco upozorňuje, a to něco se týká toho kdo ty pocity má, je to jen zaběhlý zvyk, delegovat je na druhého. Ale samozřejmě se lze celý život zaobírat tím, jak změnit druhé tak, aby mi to bylo po chuti a sebe při tom nechat tak.


dominika napsal:
... Nejsme odděleni a to dominičino konstatování můžeš vzít ve smyslu, dominičin palec je teď zrovna poraněný...

Co ho poranilo, jak může být poraněný, když Dominika má ráda a zajímá ji pravda? A pokud to není pravda, tak proč ji to bolí? Teď to ale vypadá, že má ráda jen to, co je jí sympatické...


dominika napsal:
... Klidně zapomeň na tu esoterickou poučku o tom, že cokoli se nám nelíbí, má příčinu v nás samotných, pracuje s odděleností...

Takže když se to hodí, tak je to Jednota a když se zraní palec, tak je tu ten Dominičin...zajímavé. Dobré rozlišování není Dominiko oddělování. Jestli tě něco zraňuje, pak mi řekni konkrétně co to je, a proč tomu tak je, jinak je to bolest z nedorozumění a z toho, jak cosi vnímáš, aniž to tak bylo vůbec myšleno. Děkuji.


dominika napsal:
... např. když vidím psa uvázaného u stromu a člověka, který do toho psa tluče holí, prostě vidím nějakou skutečnost, která se odehrává a ta mi není sympatická, prostě nevoní

Nední mi jasné, co z toho zde s tímto srovnáváš, pokud jsem svědkem násilí, prostě jednám.


Smile


Naposledy upravil toora dne po září 30, 2013 9:27 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 9:25 am    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

toora napsal:


sunnyi napsal:

Hmmm... takže "kdyby" znamená, že člověk nebere to, co se v jeho životě událo, jako přesně takové, jak to v tu dobu být mělo?

Ano, a stačí k tomu pouze si uvědomit, kdy tohoto slova užíváme a proč, a tuším, že to přísloví o "kdyby" a strejdovi a tetičce je dokonce moudro přímo z našich krajin.

Pokud se to týká minulosti, v tom případě je to spekulace o tom, co se již událo, a mohlo to být ještě nějak lépe, prostě jinak (především pro dotyčného lépe), nebo je to předjímání, čili spekulace ve smyslu coby-kdyby, o čemsi, co nenastalo.


Smile


člověk říká víc, než se vejde do slov, proto se Ti zdá komunikace s lidmi tak obtížná a naopak
faktů se právě nedržíš... a o žádnou pravdu ani nejde....prostý fakt je ten, že Mirek se o něco podělil, včetně toho, jak celou situaci vnímá teď, včetně toho, že tenkrát to dopadlo jak to dopadlo, i s tím, že přijímá tu situaci takovou jaká byla.... atd...

pokud řekneš, že stačí si uvědomit kdy a proč výraz kdyby používáme, vyvracíš tím samotným prohlášením svoje vlastní vysvětlení....
výraz kdyby používáme i v těch významech, jaké jsi nastínila ty, ale i v těch, které jsem doplnila já a to mě možná ještě všechny nenapadly, takže když budeš používat celou skutečnost významů a počítat s tím, že nějaké jsi ještě možná i vynechala, nebudeš Mirkovi, který Ti jasně odpověděl, co a jak prožíval a za jakých okolností se to odehrálo, včetně toho, jak celou situaci vnímá s odstupem času, nebudeš třeba říkat, že to vlastně prožíval úplně blbě, že to není pravda atd.... ta pravda existuje jen ve tvé hlavě, vymyslela sis ji...jen sdělení přijmeš jako fakt...... ano, Mirkovo sdělení, Mirkovo vnímání, Mirkovo cítění a dost....


A nech si už ty poučky o tom, že diskuse je možná jen tehdy, kdy se dotyčný drží předmětu hovoru, předmět hovoru je, že duchovní růst není žádná vážná věc ....... nesekej s těmi poučkami, je to dvojsečná zbraň a mohla by sis useknout hlavu... Laughing ( Jen si z tebe trošku utahuju...), jinak samozřejmě piš, jak uznáš za vhodné a o čem uznáš za vhodné, v jakémkoli tématu uznáš za vhodné... (jen srandička)

toora napsal:
Čteš cosi, co jsem nenapsala a na základě toho mi přisuzuješ něco, co neexistuje.
Psala jsem o tom, kdy je toto slovo používáno vzhledem k probíhajícímu ději, kterýžto fakt svými příklady jen demonstruješ.
Připomenu - "kdyby" není přítomnost, přijetí toho co je takové jak to je, "kdyby" je prvoplánová spekulace.



kdyby je jen slovo ani přítomnost, ani minulost ani budoucnost... pět písmenek poskládaných vedle sebe... nic víc.... jen slovo....

(docela mě baví vzít si nějaké slovo, třeba tohle kdyby a opakovat si ho dlouho po sobě... kdyby, kdyby, kdyby... až se mi to slovo začne rozpadat v hlavě a musím se smát tomu, že takové slovo vůbec existuje, kdyby, to je vážně blbé slovo.... a přece něco vyjadřuje, používá se, lidé mu nějak rozumí.... nebo třeba slovo kočka... kočka kočka... dívám se na kočku tak dlouho si hrajiu se slovem kočka, až se musím smát, že tohle krásné zrovna teď hebounké předoucí stvořeníčko se označuje výrazem kočka... vždyť je to tak ubohé označení.... copak slovo kočka vůbec může vystihnout nádheru té bytosti? její eleganci, přítulnost, rarášky v očích, když si hraje, zaujetí, když číhá na myš, to jak líže mlíko z misky... tohle všechno se má vejít do slova kočka... jak omezené...a nedostatečné... )použije-li ho kdo někde, a nevíš, jak to myslel a zeptáš-li se ho na to a on ti odpoví a stejně si vedeš svou, pak je trošku těžké si s tebou povídat

slova mají tisíce významů a je ochota číst mezi písmenky (to je pro mě třeba mít rád)

jinak cítit a myslet můžeš jedině v přítomnosti, kdy jindy, takže i když je hovořeno o minulosti, nebo o budoucnosti, probíhá ten hovor teď v prchavém okamžiku přítomna... taky tu povídáme o minulosti, Teď....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund