Fórum - Zobrazit téma - duchovní cesta není vážná věc - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - duchovní cesta není vážná věc
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

duchovní cesta není vážná věc
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 8:25 pm    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

sunnyi napsal:
Pro mě jsi demagog Reikiwebíku. Kdysi jsem proto na jakoukoliv vážnější komunikaci s Tebou rezignoval, poslední dobou jsem to zase zkoušel, jestli se třeba něco nezměnilo, ale vidím, že ne.


Samozřejmě, jak jinak, Mirku, tedy opět nic průhledného, co by jsi z psaného označil za demagogii, na místo toho pouze Tvoje odsouzení. Že jsi se pokoušel o rozhovor, kdeže prosímtě to bylo? V tvých reakcí ch „A co jako?-Vskutku objevné... Tohle by tady asi nikoho nenapadlo- Spekulace tu prezentuješ Ty“ nic takového nevidím (ani mezi řádky ne), ať dělám co dělám.
Pokud svoje úsečné rýpavé a vyhýbavé vstupy a odsuzování mého psaní považuješ za vážnější komunikaci, tak to tedy potom nazdar hodiny. Dokážeš se bavit akorát s tím, kdo ti neodporuje, s tím, kdo nemá jiný názor než máš Ty, v tom případě potom ze svého postu uděluješ pochvaly…jen mne to Tvoje svatouškovství nějak moc nebere.


Smile


Naposledy upravil toora dne po září 30, 2013 8:30 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 8:29 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
...ale fanatismus...


A víš, že Míšo to tak může z určitého pohledu vypadat, úplně tě chápu Smile


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 9:51 pm    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

toora napsal:
Samozřejmě, jak jinak, Mirku, tedy opět nic průhledného, co by jsi z psaného označil za demagogii, na místo toho pouze Tvoje odsouzení.


Ale, kdepak odsouzení. Prosté konstatování. Ale samozřejmě, pro každého je to přesně to, co sám vidět chce...

toora napsal:
Že jsi se pokoušel o rozhovor, kdeže prosímtě to bylo? V tvých reakcí ch „A co jako?-Vskutku objevné... Tohle by tady asi nikoho nenapadlo- Spekulace tu prezentuješ Ty“ nic takového nevidím (ani mezi řádky ne), ať dělám co dělám.

Pokud svoje úsečné rýpavé a vyhýbavé vstupy a odsuzování mého psaní považuješ za vážnější komunikaci, tak to tedy potom nazdar hodiny. Dokážeš se bavit akorát s tím, kdo ti neodporuje, s tím, kdo nemá jiný názor než máš Ty, v tom případě potom ze svého postu uděluješ pochvaly…jen mne to Tvoje svatouškovství nějak moc nebere.

Smile


Mně to Tvoje vydávání bludů za fakta, překrucování a podsouvání myšlenek, to všechno vydáváno za ovoce bdělé pozornosti, taky ne. A nemám čas ani chuť s Tebou dál polemizovat.

Ale neboj, dost lidí Ti tady určitě vyjádří svoji podporu, tak budeš mít alespoň nějakou satisfakci Smile.

Bye

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 8:13 am    Předmět: Re:Prítomnosť Citovat

Idea Zharmonizujte si čakry... Rolling Eyes (až potom píšte)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 8:15 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Samozřejmě, jak jinak, Mirku, tedy opět nic průhledného, co by jsi z psaného označil za demagogii, na místo toho pouze Tvoje odsouzení.

sunnyi napsal:
Ale, kdepak odsouzení. Prosté konstatování.

Je propastný rozdíl mezi tím, jestli někomu řekneš, že to, co zrovna napsal je dle tvého mínění hloupost prostě blbina (a proč), nebo si o tom člověku myslíš, že je blbec a tím blbcem ho nazveš, v tom prvním případě je to názor, na to co ten druhý zrovna napsal, v tom druhém, je to odsudek. Ale ty tenhle rozdíl nějak vidět nechceš nebo nemůžeš.
Šermuješ tady láskou a při tom se chováš stejně jako rodič, co tu svoji lásku a náklonnost neustále podmiňuje - „buď hodná (podle tvojí „normy“), jinak tě nebudu mít rád“ a když se tak nestane („…poslední dobou jsem to zase zkoušel, jestli se třeba něco nezměnilo…“) pak jsem tedy eaná. Naštěstí nejsem tvoje nezvedená dcera.


sunnyi napsal:
Mně to Tvoje vydávání bludů za fakta, překrucování a podsouvání myšlenek, to všechno vydáváno za ovoce bdělé pozornosti, taky ne. ...

Pokud já překrucuji a podsouvám někomu myšlenky, potom ty šíříš pseudoduchovní mlhu a kšeftuješ s láskou.


sunnyi napsal:
Ale samozřejmě, pro každého je to přesně to, co sám vidět chce...

Jistěže, demagog tak vidí v druhém demagoga.


sunnyi napsal:
A nemám čas ani chuť s Tebou dál polemizovat.

Nepolemizuješ, soudíš.


sunnyi napsal:
Ale neboj, dost lidí Ti tady určitě vyjádří svoji podporu, tak budeš mít alespoň nějakou satisfakci . .

Souhlasné pokyvování a satisfakce je tvoje potřeba.
Poplácávání po zádech neočekávám, a pokud má někdo jiný názor, nepotřebuji ke spokojenosti, aby přijal ten názor můj. Těší mne, když někdo dokáže o svých názorech a zkušenostech diskutovat bez emocí, tj. bez toho aby neustále hledal a označoval viníka něčeho, co si způsobuje jen on sám.

Bye.
Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 8:29 am    Předmět: Re: Kočka Citovat

Zbultran napsal:

Toora má otázky, potřebuje upřesnění. Nestačí jí kočka. Ty Dominiko mluvíš o kočce, ale zároveň se na ní díváš a tak ti mohou nějaké otázky přijít zbytečné. Ne tak pro druhou stranu rozhovoru. V rozhovoru jsou dva lidé, kteří chtějí spolu komunikovat. Když nechtějí, stávají se z toho dva monology.


Jo zdá se to být opravdu potřeba... Pryč s tím... na co si nechávat takovou potřebu... stačí naplnit potřebu trochu jíst, pít, spát ochránit se před zimou. Čím má člověk potřeb míň, tím víc se může smát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 8:37 am    Předmět: Re:Prítomnosť Citovat

moi napsal:
Idea Zharmonizujte si čakry... Rolling Eyes (až potom píšte)


Laughing ty čakro, čakry jsou taky moc pěkná iluze Laughing
měj se krásně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 8:37 am    Předmět: Re:Prítomnosť Citovat

moi napsal:
Idea Zharmonizujte si čakry... Rolling Eyes (až potom píšte)


No a nebo počkejte s reakcí než vychladnete Laughing

Mě se to tak osvědčilo. Když mě nějaký názor opravdu tzv. zvednul ze židle, šel jsem od toho a přečetl jsem si to téma druhý den. A nejednou jsem zjistil:
1. To sdělení mělo trochu jiný význam, než jsem mu přikládal v rozrušení.
2. Už na to někdo reagoval a to podobně jako bych reagoval já a třeba i lépe.
3. Tím, že jsem tu komunikaci přerušil, nedošlo k žádnému prodlení, k žádné katastrofě .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 8:46 am    Předmět: Re: PŘÍTOMNOST Citovat

sunnyi napsal:

Ale neboj, dost lidí Ti tady určitě vyjádří svoji podporu, tak budeš mít alespoň nějakou satisfakci Smile.


To je zajímavé, mnohokrát jsem si všiml, že se tu vytváří jakési koalice, nějaké okruhy lidí, kteří si vypomáhají ve hře na diskusi. Není to jen ve vzájemných sympatiích a antipatiích, ale i třeba v tom, kdo byl u koho na kursu a tak.

Nejvíc se to pozná, když někdo někoho "napadne" (uvozovky jsem tam dal proto, že někdy je to napadení jen zdánlivé). Ostatní se "napadeného" zastanou, jakoby se nedovedl bránit sám ....

... no asi je to lidská přirozenost.

Já bych tu rád zůstal sám za sebe, mimo koalice Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 9:06 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
toora napsal:
Samozřejmě, jak jinak, Mirku, tedy opět nic průhledného, co by jsi z psaného označil za demagogii, na místo toho pouze Tvoje odsouzení.

sunnyi napsal:
Ale, kdepak odsouzení. Prosté konstatování.

Je propastný rozdíl mezi tím, jestli někomu řekneš, že to, co zrovna napsal je dle tvého mínění hloupost prostě blbina (a proč), nebo si o tom člověku myslíš, že je blbec a tím blbcem ho nazveš, v tom prvním případě je to názor, na to co ten druhý zrovna napsal, v tom druhém, je to odsudek. Ale ty tenhle rozdíl nějak vidět nechceš nebo nemůžeš.
Šermuješ tady láskou a při tom se chováš stejně jako rodič, co tu svoji lásku a náklonnost neustále podmiňuje - „buď hodná (podle tvojí „normy“), jinak tě nebudu mít rád“ a když se tak nestane („…poslední dobou jsem to zase zkoušel, jestli se třeba něco nezměnilo…“) pak jsem tedy eaná. Naštěstí nejsem tvoje nezvedená dcera.


sunnyi napsal:
Mně to Tvoje vydávání bludů za fakta, překrucování a podsouvání myšlenek, to všechno vydáváno za ovoce bdělé pozornosti, taky ne. ...

Pokud já překrucuji a podsouvám někomu myšlenky, potom ty šíříš pseudoduchovní mlhu a kšeftuješ s láskou.


sunnyi napsal:
Ale samozřejmě, pro každého je to přesně to, co sám vidět chce...

Jistěže, demagog tak vidí v druhém demagoga.


sunnyi napsal:
A nemám čas ani chuť s Tebou dál polemizovat.

Nepolemizuješ, soudíš.


sunnyi napsal:
Ale neboj, dost lidí Ti tady určitě vyjádří svoji podporu, tak budeš mít alespoň nějakou satisfakci . .

Souhlasné pokyvování a satisfakce je tvoje potřeba.
Poplácávání po zádech neočekávám, a pokud má někdo jiný názor, nepotřebuji ke spokojenosti, aby přijal ten názor můj. Těší mne, když někdo dokáže o svých názorech a zkušenostech diskutovat bez emocí, tj. bez toho aby neustále hledal a označoval viníka něčeho, co si způsobuje jen on sám.

Bye.
Katka


A tohle Ti opravdu diktuje přítomný okamžik? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 9:07 am    Předmět: x Citovat

Zbultran: nejde o to, kdo byl u koho na kurzu, ale to, že se tu spousta lidí zná na živo, zná svoje názory, zná a ví jak druhý ve skutečnosti žije, jak a s čím pracuje, co ho trápí a jak to řeší. Je tu i spousta lidí "ve stínu", kteří jen čtou a nepíšou. Ale hlavně je tu spousta senzačních a kvalitní lidí. Vím to proto, protože jsem je viděla na vlastní oči, mluvila s nimi, prožila s nimi
různé věci. Co píšou mají ze svého života a zkušenosti. Já jsem člověk praxe a je pro mě důležitější jedna praktická zkušenost než padesát načtených teorií a vysněných, růžovoučkých vizí, jak by svět měl vypadat, nejlépe u těch ostatních.

Hlásat tady jakýkoliv nesmysl a teorie je velmi snadné. Schovávat se
za nick ještě snadnější. Ale živý člověk je jiné kafe. Navíc, pokud se lidi potkávají na kurzu, který má svoje téma, náplň, tak se dá očekávat, že mají cosi hodně společného, podobný způsob nazírání na svět, jejich filozofie je zhruba v souladu.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 1:52 pm    Předmět: Citovat

Někdy snad není od věci trochu se vrátit do té minulosti....přece jsme se tolik nezměnili....

Rolling Eyes

http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=316
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 8:36 pm    Předmět: PRESUMPCE NEVINY Citovat

sunnyi napsal:
A tohle Ti opravdu diktuje přítomný okamžik? Wink


Kdepak přítomný okamžik tohle jsem napsala včera
a diktoval mi to pradědeček z třiadvacátého století


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: čt říjen 03, 2013 9:19 am    Předmět: Re:Prítomnosť Citovat

dominika napsal:
moi napsal:
Idea Zharmonizujte si čakry... Rolling Eyes (až potom píšte)


Laughing ty čakro, čakry jsou taky moc pěkná iluze Laughing
měj se krásně Smile

Čakry a *entropia*... Idea = Skutočnosť, či ilúzia?
Alebo je TO "len" koktail vibrácií, kontinuálne meniaci reality? Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt říjen 03, 2013 9:57 am    Předmět: Citovat

koktejl vibrací, to je krásně výstižný popis

http://www.youtube.com/watch?v=OOgpT5rEKIU Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund