Fórum - Zobrazit téma - Smysl života a životní úkol - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Smysl života a životní úkol
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Smysl života a životní úkol
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 8:15 am    Předmět: Smysl života a životní úkol Citovat

Přemýšleli jste o tom, co je smyslem vašeho života? Nebo jak ho najít? Objevil se tady i tento názor:


Dominika napsala:
Kód:
A smysl života, životní úkol... není to ego, kdo potřebuje najít nějaký smysl života?
Řeší děti smysl života, nebo ptáci, nebo stromy nebo? Kdo by byl tím, kdo by před lidmi schovával jejich osobní životní úkol a vybízel by je, aby ten svůj úkol nalezli a teprve jeho nalezením mohli být šťastní?
[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 11:07 am    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

Evik napsal:
Přemýšleli jste o tom, co je smyslem vašeho života? Nebo jak ho najít? Objevil se tady i tento názor:


Dominika napsala:
Kód:
A smysl života, životní úkol... není to ego, kdo potřebuje najít nějaký smysl života?
Řeší děti smysl života, nebo ptáci, nebo stromy nebo? Kdo by byl tím, kdo by před lidmi schovával jejich osobní životní úkol a vybízel by je, aby ten svůj úkol nalezli a teprve jeho nalezením mohli být šťastní?
[/quote]

Tak teď nevím na co odpovídat.

K úryvku od Dominiky - dle mě je třeba mít na to , abych se ptal po smyslu života určitou duchovní úroveň. To je to, co nás odlišuje od zvířátek, že si klademe takové otázky. A děti jdou po takové té cestě od zviřátka k člověku myslícímu. Kojenec se tedy po smyslu života neptá. No ale třeba se po smyslu života ptají i některá zvířátka, třeba delfíni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 11:22 am    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

Evik napsal:
Přemýšleli jste o tom, co je smyslem vašeho života? Nebo jak ho najít?


O smyslu svého života jsem přemýšlel mockrát. Začalo to otázkami: "Proč tu jsem?, "Kdo jsem?", "Kam směřuji?", "Co je mojí podstatou?", a mnoha dalšími. Takové otázky si člověk začne klást, když není úplně se vším spokojen, když něčemu nerozumí .... ale nesmí mu to být jedno.

Mým smyslem života je být služebníkem Boha. A teď by měl následovat dlouhý výčet toho, co si pod tím představuji ...

Odpověď na otázku, jak najít smysl života, je jednodušší. Klást si otázky a hledat na ně odpověď. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 11:46 am    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

Zbultran napsal:

Mým smyslem života je být služebníkem Boha.


krásná odpověďSmile

pro Tebe: http://www.youtube.com/watch?v=maPpBCIWHgk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 11:46 am    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

Evik napsal:
Přemýšleli jste o tom, co je smyslem vašeho života? Nebo jak ho najít? Objevil se tady i tento názor:


Dominika napsala:
Kód:
A smysl života, životní úkol... není to ego, kdo potřebuje najít nějaký smysl života?
Řeší děti smysl života, nebo ptáci, nebo stromy nebo? Kdo by byl tím, kdo by před lidmi schovával jejich osobní životní úkol a vybízel by je, aby ten svůj úkol nalezli a teprve jeho nalezením mohli být šťastní?
[/quote]

Evi, to záleží na tom, jak vnímáš svůj život. Jestli jen jako "disposable event" Smile , tedy jednorázovou záležitost, anebo jako jeden maličký díl veliké mozaiky a proces učení, který smrtí nekončí.

Míla se tady nedávno zmínila, že četla knížku od autorky jménem Elizabeth Kuebler-Ross. Já jsem od ní nic nečetl, ale můj učitel mi o ní před lety vyprávěl zhruba toto:

Švýcarka, vystudovala psychiatrii. Pracovala ve velké nemocnici v USA. Měla materialistický světonázor.

Jednoho dne byla ze své pracovny povolána k umírající pacientce, která ležela na pokoji na opačném konci nemocnice (detaily mohou být nepřesné). Udělala, co bylo v jejích silách, aby jí poslední chvíle usnadnila, a potom se vrátila do pracovny. Ale ještě než si stačila sednout za stůl, ve dveřích se objevila ta pacientka, která ještě před chvílí nemohla chodit a umírala, a vroucně jí děkovala za její pomoc. Paní doktorka z toho byla samozřejmě zmatená, a když pacientka odešla, tak volala na sesternu a zeptala se na ni. A sestra jí odpověděla, že ta paní před chvílí zemřela.

Tato zkušenost zcela změnila pohled paní doktorky a od té doby se začala hodně angažovat v pomoci umírajícím, organizací hospiců, osvětou... Napsala řadu knih, díval jsem se, že některé jsou i v češtině.

Ocituji ještě něco dalšího, co mi k tématu řekl můj učitel:

"Moje zkušenost, tehdy byla taková a zůstává dodnes, že důvod, proč se lidé dávají na drogy, je ten, že nedokáží unést podvědomou bolest a frustraci z toho, že nedokáží růst duchovně. Hluboko uvnitř je skrytá bolest, že nejsou tím, proč na tento svět vlastně přišli... Jedna žena uvedla spoustu lidí do regrese do doby před narozením a jednou z otázek, které jim položila, bylo: "Co zamýšlíte udělat se svým životem?" Překvapivě velké množství lidí, víš, každý má nějaký jiný účel v životě, ale hodně se týkalo tohoto nového věku, Věku Vodnáře,... přispět, nějakým způsobem přispět k tomuto novému Věku. Toto byla odpověď mnoha lidí. Možná, že slova Nový Věk nebo Věk Vodnáře nebo cokoliv podobného nikdy neslyšeli, ale pracují pro něj. Patří to k jejich životnímu poslání. A jestliže naše životní poslání frustrujeme a nevíme o tom, vytváří to v našem podvědomí bolest, které si nejsme vědomi. Ale účinky té podvědomé bolesti škodí naší osobnosti, povaze a tomu, jak žijeme svůj život. Takže, co lidé dělají, když tuto psychickou bolest cítí, je to, že si sami v sobě vytvářejí iluzi duchovna pomocí drog. Což bohužel poškozuje jejich nervový systém..."

Můj učitel také vždycky říkával, že ať je naše individuální poslání v životě jakékoliv, každý z nás po smrti zjistí, že to jediné, na čem v životě opravdu záleží je, kolik jsme dali Lásky a co jsme se naučili. (Snadno řečeno, mnohdy dřina v praxi Smile . Ale stojí to za to Smile .

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 1:02 pm    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

sunnyi napsal:

Můj učitel také vždycky říkával, že ať je naše individuální poslání v životě jakékoliv, každý z nás po smrti zjistí, že to jediné, na čem v životě opravdu záleží je, kolik jsme dali Lásky a co jsme se naučili. (Snadno řečeno, mnohdy dřina v praxi Smile . Ale stojí to za to Smile .

Mirek


to tak nějak opakují všichni učitelé, ale všimni si, říkají : záleží jen na tom, kolik lásky jsme dokázali darovat, ne prodat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 1:07 pm    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

dominika napsal:
Zbultran napsal:

Mým smyslem života je být služebníkem Boha.


krásná odpověďSmile

pro Tebe: http://www.youtube.com/watch?v=maPpBCIWHgk


Krásný dokument. Již jsem ho viděl, ale to nevadí. Ukazuje to, co jsou jiní lidé schopni udělat, když se svému životnímu cíli plně věnují. Nesahám jim ani po kotníky. Na současné úrovni bych to ani nezvládl. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 1:19 pm    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

Zbultran napsal:


Krásný dokument. Již jsem ho viděl, ale to nevadí. Ukazuje to, co jsou jiní lidé schopni udělat, když se svému životnímu cíli plně věnují. Nesahám jim ani po kotníky. Na současné úrovni bych to ani nezvládl. Embarassed


I pro mě je to nádherně inspirativní žena. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 1:20 pm    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

dominika napsal:
sunnyi napsal:

Můj učitel také vždycky říkával, že ať je naše individuální poslání v životě jakékoliv, každý z nás po smrti zjistí, že to jediné, na čem v životě opravdu záleží je, kolik jsme dali Lásky a co jsme se naučili. (Snadno řečeno, mnohdy dřina v praxi Smile . Ale stojí to za to Smile .

Mirek


to tak nějak opakují všichni učitelé...


Kéž by tomu tak opravdu bylo...

dominika napsal:
... ale všimni si, říkají : záleží jen na tom, kolik lásky jsme dokázali darovat, ne prodat


Člověk prodává svůj čas a svou kvalifikaci. No, uvidíme, až Míle vypereš... Wink Třeba Ti proplatí aspoň diety Smile.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 1:43 pm    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

Zbultran napsal:
No ale třeba se po smyslu života ptají i některá zvířátka, třeba delfíni.


Ty to Zbultrane neřejšej Wink Smile

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 1:45 pm    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

sunnyi napsal:
dominika napsal:
sunnyi napsal:

Můj učitel také vždycky říkával, že ať je naše individuální poslání v životě jakékoliv, každý z nás po smrti zjistí, že to jediné, na čem v životě opravdu záleží je, kolik jsme dali Lásky a co jsme se naučili. (Snadno řečeno, mnohdy dřina v praxi Smile . Ale stojí to za to Smile .

Mirek


to tak nějak opakují všichni učitelé...


Kéž by tomu tak opravdu bylo...



ti, co za něco stojí určitě, ostatním neříkám učitelé, neboť mě neinspirují Smile


dominika napsal:
... ale všimni si, říkají : záleží jen na tom, kolik lásky jsme dokázali darovat, ne prodat


Člověk prodává svůj čas a svou kvalifikaci. No, uvidíme, až Míle vypereš... Wink Třeba Ti proplatí aspoň diety Smile.

Mirek[/quote]


no jo, jenže na to, co je podstatné ti nikdo žádné lejstro vystavit nemůže... ale chtít prodávat svůj čas, to je docela dobrý kšeft ... a koupit si duchovní titul mistra kdečeho je dneska docela snadné...

a co uvidíme? Laughing Míla má zřejmě fakt praktický problém s praním prádla, jestli si to teď honem, aby byla sranda nevymyslela ....... neříkej mi, že tobě taky nefunguje pračka, to je snad naschvál, zrovna, když je podzim... Laughing ale budiž, přivez si to taky, jen to už asi nebudeme mít kde usušit, tolik místa už asi doma nevyhrabu, venku pořát prší, tam, to taky moc neschne, takže vyperem a mokré si odvezeš a usušíš už doma, jo? ... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 1:51 pm    Předmět: Citovat

Když jsem před lety začala hledat a měnit svůj svět, bylo to mé vnitřní rozhodnutí.

Jak známo, co nás zraňuje je naše ego. Náš zraněný život se ptá po jeho smyslu.
Po smyslu života se začneme ptát tehdy, když ho postrádáme. Hledáme to, co nám chybí. Aspoň moje zkušenost taková byla. Zprvu jsem netušila, kam Dominika svojí poznámkou o egu a smyslu života míří.


Samozřejmě Mirku svůj život beru jako nikdy nekončící proces učení. Velice pěkná citace od Tvého učitele o drogově závislých lidech. Frustrace z toho, že nedovedou růst duchovně. Nevědí jak, i když podvědomě chtějí. Krásné příspěvky od Tebe i Zbultrana.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 2:22 pm    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

dominika napsal:
... neříkej mi, že tobě taky nefunguje pračka, to je snad naschvál, zrovna, když je podzim... Laughing ale budiž, přivez si to taky, jen to už asi nebudeme mít kde usušit, tolik místa už asi doma nevyhrabu, venku pořát prší, tam, to taky moc neschne, takže vyperem a mokré si odvezeš a usušíš už doma, jo? ... Laughing


Pračka funguje Smile . Ale potřeboval bych helfnout s jedním překladem. Už jsem zase ve skluzu Sad .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 2:38 pm    Předmět: Re: Smysl života a životní úkol Citovat

sunnyi napsal:
dominika napsal:
... neříkej mi, že tobě taky nefunguje pračka, to je snad naschvál, zrovna, když je podzim... Laughing ale budiž, přivez si to taky, jen to už asi nebudeme mít kde usušit, tolik místa už asi doma nevyhrabu, venku pořát prší, tam, to taky moc neschne, takže vyperem a mokré si odvezeš a usušíš už doma, jo? ... Laughing


Pračka funguje Smile . Ale potřeboval bych helfnout s jedním překladem. Už jsem zase ve skluzu Sad .


tak totipřeju, aby jsi to zvládnul ke svojí spokojenosti Smile s tím ti nepomůžu, protože to neumím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 5:40 pm    Předmět: x Citovat

Jak vy všichni tak bezpečně víte na co se která zvířata ve svém jazyce ptají nebo neptají. To, že se lidstvo cítí nadřazeno všemu tvorstvu neznamená, že tomu tak skutečně je.
A jak víte, že zvířata nemají svůj smysl života? Třeba udržení rodu, práce pro smečku, přežití atd.?

Evik: myslím, že to dělá v určitém životním období snad každý i když se to nazývá třeba životní křižovatka, přelom, životní krize nebo cokoliv jiného
a může to mít spoustu podob a vůbec to nemusí vypadat jako duchovní téma. A najít svůj vlastní smysl života je hodně uklidňující, člověk konečně ví kam směřovat. I když si myslím, že se ten "smysl" nebo momentální "smysl" může v průběhu života a nabýváním zkušeností měnit. Asi jsme ho viděli jako děti jinde, kdybychom realizovali něco z našeho pubertálního smyslu života, asi bysme dneska dopadli úplně jinak atd.
Připadá mi, že ten zmatek, sbírání zkušeností, zdánlivě bez onoho směrování, může být zcela nenápadná příprava na něco, k čemu dospějeme až ve zralém věku a bez těch předchozích chyb zmateného pobíhání, bychom nemohli dělat to, k čemu spějeme... Very Happy

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund