Fórum - Zobrazit téma - ,,Duchovno" za peníze, co je dar a co už dar není... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ,,Duchovno" za peníze, co je dar a co už dar není...
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

,,Duchovno" za peníze, co je dar a co už dar není...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 3:55 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Moje otázka Dominiko směřuje ke Kolmartovi, ale jestli je ti jasné, jaký jak vypadá nehmotný projev bytí, pak to prosím pověz.
A pokud jsi tu odpověď našla v tom jeho textu, tak bych jen poprosila o odkaz, kde konkrétně se o tom píše?

Děkuji


Smile


budeš si muset odpovědi začít hledat sama
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 7:34 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Některá prohlášení zdejších fanatiků zachází až do naprostých blábolů
a absurdit - došlo dokonce na prodávání pravdy a lásky. Nakonec čekám, kdy budou obvinění církevní hodnostáři za prodej Boha a Ježíše, protože
i oni berou za svoje služby a "práci" peníze. Což by neměl vlastně nikdo, protože všechny dary odtud pochází, jak tu někdo psal - i šikovné ruce, talenty a schopnosti.


nejsi daleko od pravdy
je veliký rozdíl v tom, co jsi napsala ty a v tomhle


Ježíš svolal svých Dvanáct a dal jim sílu a moc vyhánět všechny démony a léčit nemoci. Poslal je zvěstovat Boží království a uzdravovat a řekl jim:"Nic si neberte na cestu, ani hůl ani mošnu ani chléb ani peníze ani dvoje šaty. Když přijdete do některého domu, tam zůstávejte a odtud vycházejte. A když vás někde nepřijmou, odejděte z onoho města a setřeste prach se svých nohou na svědectví proti nim". Vydali se na cestu, chodili od vesnice k vesnici, přinášeli všude radostnou zvěst a uzdravovali.

je to otázka důvěry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 7:44 am    Předmět: Citovat

abeille napsal:
Mě by zajímalo, z čeho by tedy měli žít ti, kteří by své duchovní služby poskytovali zadarmo -

Z prány? Či slunečního svitu? A od placení složenek by byli osvobozeni? Laughing
.


http://www.youtube.com/watch?v=cY3Xpb_OgkE 0-7,04 minuta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 8:48 am    Předmět: Citovat

Abeille - drive platili lide svemu farari desatek.

Meli take lekare, dale pak korenarku a mnohdy i porodni babu. Leckde
i dobry kovar pomahal vytrhnout zub. Vsude platili nebo davali svoji urodu, pripadne platili protisluzbou.

Nyni mohu jit k lekari nebo k lekari mnou stoprocentne
placenemu, k psychologovi i farari zdarma. Zbytek mohu platit nebo si
najit leceni ci skoleni neplacene.

Vnimam tu svobodu rozhodovani, ktera se mi libi.

Skryte platim i neplacene ukony - vzdyt platim dane.

Prejimam zodpovednost, co vyuziju z nabizeneho. Nehrozi mi kriminal
, ale mohu naletet cloveku, ktery je z Neumetel nebo jen udela chybu.

Otazka, zda platit za ukony - at uz spojene s virou nebo zdravim nebo obojim, zustava na mem rozhodnuti.

Neboli nikdo me nenuti nikomu za nic platit -vyjma dani, z kterych je placeno studium ci prace lekaru, psychologu, zatim jeste fararu.

V Nemecku mohu chodit i k homeopatovi, ktery je placen statem. U nas se domnivam, ze rozsireni statem placenych ukonu treba na homeopatii, cinskou medicinu ci reiki zatim neni. To mohu ovlivnit jen zmenou zakona...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 9:08 am    Předmět: Citovat

Nejen pro TOORU: Nevím, proč bych ti měl šetřit čas. To je každého věc a svobodná vůle, čemu se věnuje. Snažil jsem se odpovědět, jak jsem momentálně nejlíp uměl. Slova z díla Boženky Cibulkové považuju za poklad a dar. K otázce: Jak vypadá nehmotný projev bytí? To podle mého názoru úplně popsat člověk ani nemůže. Myslím si, že každý měl někdy nějaký sen. To je také projev, kdy se astrální tělo člověka ve spánku odpojí od hmotného těla. Pokud se jedná o celé stvořené dílo, tak bych řekl, že: Všechno Boží je veliké, neobsáhlé a nekonečné. Srdečně zdravím a přeju vše dobré.

Určitě pomohou tato slova od Boženky:

Myšlenky před spánkem

Bože můj,
k Tvému posouzení předkládám všechno, čím jsem žil po celý den.

Lituji všech nelaskavých myšlenek, slov i skutků, všeho, co mě zatížilo vinou, zdrželo na cestě k Tobě a Tebe zarmoutilo.

Prosím Tě, buď shovívavý k mým chybám a nedostatkům a dej mi možnost zlepšení.
Dopřej mi mnoho dnů života, abych se mohl co nejvíce naučit, hluboce Tě chápat a milovat a sebe převychovat a přerodit v dokonalého člověka.

Děkuji Ti z celého srdce za všechno, co jsi mi tohoto dne dal pro tělo i pro duši, za sílu k práci, k překonání těžkostí, starostí i trápení, které mě potkaly během celého dne.

Prosím Tě vroucně, čiň tak vždycky po všechny dny mého života na Zemi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 10:35 am    Předmět: Citovat

kolmart napsal:
Nevím, proč bych ti měl šetřit čas.

Aha, no tak to je jen můj mylný pohled na věc, protože osobně to považuju za normální jít bližnímu svému naproti, když např. přijde sousedka, že potřebuje půjčit brousek, tak jí nezavedu do kuchyně, s tím, ať si ho v tom všem mém kuchyňském nářadí, či šuplíku najde, ale prostě jí ho dám, a proto jsem si tě dovolila požádat o upřesnění toho, co z toho textu (či vlastní zkušenosti) považuješ za odpověď na moji otázku.


kolmart napsal:
Jak vypadá nehmotný projev bytí? To podle mého názoru úplně popsat člověk ani nemůže...

No vidíš, kdyby jsi to řekl hned...takovéto tvoje krátké, avšak vlastní, zamyšlení se nad otázkou je nad všechny citace.

Děkuji Kolmarte.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 11:12 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
kolmart napsal:
Nevím, proč bych ti měl šetřit čas.

...... protože osobně to považuju za normální jít bližnímu svému naproti, když např. přijde sousedka, že potřebuje půjčit brousek, tak jí nezavedu do kuchyně, s tím, ať si ho v tom všem mém kuchyňském nářadí, či šuplíku najde, ale prostě jí ho dám, a proto jsem si tě dovolila požádat o upřesnění toho, co z toho textu (či vlastní zkušenosti) považuješ za odpověď na moji otázku.



nepovídej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 1:05 pm    Předmět: Re: x Citovat

dominika napsal:


Ježíš svolal svých Dvanáct a dal jim sílu a moc vyhánět všechny démony a léčit nemoci. Poslal je zvěstovat Boží království a uzdravovat a řekl jim:"Nic si neberte na cestu, ani hůl ani mošnu ani chléb ani peníze ani dvoje šaty. Když přijdete do některého domu, tam zůstávejte a odtud vycházejte. A když vás někde nepřijmou, odejděte z onoho města a setřeste prach se svých nohou na svědectví proti nim". Vydali se na cestu, chodili od vesnice k vesnici, přinášeli všude radostnou zvěst a uzdravovali.

je to otázka důvěry


a také

Citace:
souhlasím s Toorou, že opravdové učení je k nalezení všude, kurzy nevyjímaje..., tím ale nechci říct, že učitelé těch kurzů by nějakým hlubším poznáním nutně museli oplývat, naopak (pravdu lze najít i prostřednictvím falešného učitele, vždycky jde jen o důvěru žáka a o jeho vnitřní neutuchající touhu po poznání... něco ve smyslu jak podotkla Evík, že jí se na všech kurzech líbilo, nikdy nelitovala vynaložených prostředků... to je jen o žákovi... učitel je jen kulisa


Několikrát zde zmiňuješ Dominiko důvěru. Slovo důvěra. Ano, jsem důvěřivá, věřím lidem. A stále lidem budu důvěřovat. I když se někdy možná spálím.
Nevím proč mám ten pocit, že tobě ta důvěra chybí.....

i když mi možná odpovíš ,,....ano, je to jen tvůj pocit. Nech si ho. "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 1:15 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Abeille - drive platili lide svemu farari desatek.
Meli take lekare, dale pak korenarku a mnohdy i porodni babu. Leckde
i dobry kovar pomahal vytrhnout zub. Vsude platili nebo davali svoji urodu, pripadne platili protisluzbou.
Nyni mohu jit k lekari nebo k lekari mnou stoprocentne
placenemu, k psychologovi i farari zdarma. Zbytek mohu platit nebo si
najit leceni ci skoleni neplacene.
Vnimam tu svobodu rozhodovani, ktera se mi libi.
Skryte platim i neplacene ukony - vzdyt platim dane.
Prejimam zodpovednost, co vyuziju z nabizeneho. Nehrozi mi kriminal
, ale mohu naletet cloveku, ktery je z Neumetel nebo jen udela chybu.
Otazka, zda platit za ukony - at uz spojene s virou nebo zdravim nebo obojim, zustava na mem rozhodnuti.
Neboli nikdo me nenuti nikomu za nic platit -vyjma dani, z kterych je placeno studium ci prace lekaru, psychologu, zatim jeste fararu.
V Nemecku mohu chodit i k homeopatovi, ktery je placen statem. U nas se domnivam, ze rozsireni statem placenych ukonu treba na homeopatii, cinskou medicinu ci reiki zatim neni. To mohu ovlivnit jen zmenou zakona...


No - ale to není odpoved na mou otázku - z čeho by měli žít lidé, kteří mají nějaký dar od Boha a tím pádem by ho měli poskytovat ( dle některých) zdarma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 1:45 pm    Předmět: Re:Abeille Citovat

Včielka-abeille,
také ľahké a Ty TO nevieš? "Vraj, prácou je človek živý! A podaktorí sa ňou aj skutočne živia!"
Špekulantov je už dosť... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 1:50 pm    Předmět: Re: x Citovat

Evik napsal:
dominika napsal:


Ježíš svolal svých Dvanáct a dal jim sílu a moc vyhánět všechny démony a léčit nemoci. Poslal je zvěstovat Boží království a uzdravovat a řekl jim:"Nic si neberte na cestu, ani hůl ani mošnu ani chléb ani peníze ani dvoje šaty. Když přijdete do některého domu, tam zůstávejte a odtud vycházejte. A když vás někde nepřijmou, odejděte z onoho města a setřeste prach se svých nohou na svědectví proti nim". Vydali se na cestu, chodili od vesnice k vesnici, přinášeli všude radostnou zvěst a uzdravovali.

je to otázka důvěry


a také

Citace:
souhlasím s Toorou, že opravdové učení je k nalezení všude, kurzy nevyjímaje..., tím ale nechci říct, že učitelé těch kurzů by nějakým hlubším poznáním nutně museli oplývat, naopak (pravdu lze najít i prostřednictvím falešného učitele, vždycky jde jen o důvěru žáka a o jeho vnitřní neutuchající touhu po poznání... něco ve smyslu jak podotkla Evík, že jí se na všech kurzech líbilo, nikdy nelitovala vynaložených prostředků... to je jen o žákovi... učitel je jen kulisa


Několikrát zde zmiňuješ Dominiko důvěru. Slovo důvěra. Ano, jsem důvěřivá, věřím lidem. A stále lidem budu důvěřovat. I když se někdy možná spálím.
Nevím proč mám ten pocit, že tobě ta důvěra chybí.....

i když mi možná odpovíš ,,....ano, je to jen tvůj pocit. Nech si ho. "


je to tvůj pocit, ale spíš bych Ti řekla, nech ho být, jen tak ho pozoruj... nezkoumej jestli je pravdivý nebo není, prostě přišel do tvojí hlavy, tak zase odejde... když budeš dost pozorná, uvidíš přesně ten okamžik, kdy se tenhle konkrétní pocit přemění v jiný... pocity jsou jako proud... jen se jich nechytat a nedávat jim nějakou důležitost, jen pocit, nic víc... není nijak důležité, jestli dominika důvěřuje nebo nedůvěřuje ldiem... je to jen obraz ve tvojí hlavě, sranda, nic důležitého k řešení... nejlíp se mu jen zasmát a nechat ho být... a jsi volná


důvěru v lidi jsem tím nemyslela (možná jsi se ještě nedostala do situace, kdy dva lidi, které máš ráda ti navzájem tvrdili dvě protichůdné věci s tím, že ten druhý pravdu nemá, což mně se stávalo čím dál častěji, takže jsem z potřeby lidem důvěřovat byla vyvedena - můžu k nim mít hezký vztah, aniž bych ho zakládala na důvěře nebo nedůvěře)), ale důvěru v existenci, v něco, co nás jako pouhé lidské bytosti omezené hmotným tělem přesahuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 2:05 pm    Předmět: Re:Abeille Citovat

Včielka-abeille,
také ľahké a Ty TO nevieš? "Vraj, prácou je človek živý! A podaktorí sa ňou aj skutočne živia!"
Špekulantov je už dosť... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 2:45 pm    Předmět: Re:Abeille Citovat

moi napsal:
Včielka-abeille,
také ľahké a Ty TO nevieš? "Vraj, prácou je človek živý! A podaktorí sa ňou aj skutočne živia!"
Špekulantov je už dosť... Embarassed


Laughing si myslím, že za každou pořádně odvedenou práci - at už fyzickou, nebo duchovní - by měl člověk dostat odměnu...aby tedy mohl být živ.
Proto mě baví výkřiky těch, kteří mají dojem, že určité věci by měl člověk dělat zadarmo, na ukor svůj,rodiny atd ..když už tedy má ten dar. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 2:59 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
abeille napsal:
Mě by zajímalo, z čeho by tedy měli žít ti, kteří by své duchovní služby poskytovali zadarmo -

Z prány? Či slunečního svitu? A od placení složenek by byli osvobozeni? Laughing
.


http://www.youtube.com/watch?v=cY3Xpb_OgkE 0-7,04 minuta


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 27, 2013 3:29 pm    Předmět: Re:Abeille Citovat

moi napsal:
Vraj, prácou je človek živý! A podaktorí sa ňou aj skutočne živia!"


Definuj Moi prosím slovo "práce", neb si pod tím každý zřejmě představuje něco jiného.

Co přesně je pro tebe obsahem pojmu práce Question


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund