Fórum - Zobrazit téma - ,,Duchovno" za peníze, co je dar a co už dar není... - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - ,,Duchovno" za peníze, co je dar a co už dar není...
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

,,Duchovno" za peníze, co je dar a co už dar není...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st září 25, 2013 11:51 am    Předmět: Citovat

kolmart napsal:
Když bude žák náležitě připraven, bude ke svému učiteli přiveden.


krásně to říkáš...ono to vlastně funguje oboustranně jako magnet... když žák touží po Bohu a Pravdě, Pravda a Bůh touží po žákovi... vzájemně se přitahují a když dojde ke spojení... třeba jen krátkodobému, dostaví se chuť se celému tomu snažení jen tak smát...

kolmart napsal:
Pravda a dar od Boha se nedá prodávat. Myslím si, že nelze míchat duchovno a hmotu. Zisky z jednoho nebo druhého jsou úplně o něčem jiném. Pro někoho je např. 200Kč moc, pro druhého málo. Účast na placených kurzech není můj šálek kávy. Opravdové učení je k nalezení úplně jinde.


souhlasím, že pravda a dar od Boha prodávat nelze
a taky tady souhlasím s Toorou, že opravdové učení je k nalezení všude, kurzy nevyjímaje..., tím ale nechci říct, že učitelé těch kurzů by nějakým hlubším poznáním nutně museli oplývat, naopak (pravdu lze najít i prostřednictvím falešného učitele, vždycky jde jen o důvěru žáka a o jeho vnitřní neutuchající touhu po poznání... něco ve smyslu jak podotkla Evík, že jí se na všech kurzech líbilo, nikdy nelitovala vynaložených prostředků... to je jen o žákovi... učitel je jen kulisa, stejnou kulisou může být kniha, písnička, staré noviny, nebo procházka přírodou (legendárnímu Buddhovi byl kulisou procitnutí nakonec strom, pod který se usadil)... nejde předem odhadnout, kde Bůh člověka zastihne... jde se na to jen těšit... stane se to ale až ve chvíli, kdy to člověku bude už úplně jedno, kdy po nekonečné době hledání, snažení a pátrání po tom, jak to vlastně je, to vzdá Smile


http://www.youtube.com/watch?v=9waZ-CX9m98
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st září 25, 2013 8:35 pm    Předmět: Citovat

Také jsem byla na několika kurzech, i na jedné "školičce",
já jsem si tam však nešla "kupovat poznání",
šla jsem si tam rozšířit své životní obzory.

Nikdo mi na nich nesliboval žádné duchovní poznání nebo duchovní dary.
Naučila jsem se techniky, některé jsem i časem opustila, jiné prohloubila a rozvinula.
Některé jsem si i sama "objevila" - stalo se mi, že jsem četla knihu a s překvapením jsem zjistila, že to co je popisované v knize, dělám, aniž by mě to někdo ukázal.

Takže mě osobně semináře, které jsem absolvovala, pomohly rozvinout kreativitu, kterou jsem měla v sobě utlumenou, ukázaly "nástroje" a jak s nimi zacházet, abych mohla vlastní poznání uchopovat a objevovat a za to jsem vděčná a nelituju ani jedné koruny.

Takže já to vnímám tak, že pokud jsem se pro nějaký seminář rozhodla, pak jsem se tam šla podívat jak lépe uchopit svůj Život a prožívat ho plněji a snad i moudřeji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 8:47 am    Předmět: x Citovat

Některá prohlášení zdejších fanatiků zachází až do naprostých blábolů
a absurdit - došlo dokonce na prodávání pravdy a lásky. Nakonec čekám, kdy budou obvinění církevní hodnostáři za prodej Boha a Ježíše, protože
i oni berou za svoje služby a "práci" peníze. Což by neměl vlastně nikdo, protože všechny dary odtud pochází, jak tu někdo psal - i šikovné ruce, talenty a schopnosti.
Doufám, že tihle hlasatelé to tak u sebe mají a jdou všem ostatním příkladem.

šamanka Cool
PS: Hodnotit kvalitu učení podle toho, jestli se za to platí nebo je to zadarmo je naprosto, s prominutím, hloupé. A taky nechápu, jak se dá oddělit hmota od duchovna, když i my sami jsme hmota, která žije v hmotném světě? Tady je a začíná duchovno a tady končí? Teď jdu na Sever a teď jdu na Jih?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 10:30 am    Předmět: Citovat

Děkuji za vaše příspěvky k tomuto tématu i za některé reakce na mé vyjádření. Já nikoho nebudu jmenovat, každý nechť se zamyslí sám.
Nesouhlasím, že pravda a učení je přítomné úplně všude a u každého. - Vyslání dvanácti - Ježíš svolal svých Dvanáct a dal jim sílu a moc vyhánět všechny démony a léčit nemoci. Poslal je zvěstovat Boží království a uzdravovat a řekl jim:"Nic si neberte na cestu, ani hůl ani mošnu ani chléb ani peníze ani dvoje šaty. Když přijdete do některého domu, tam zůstávejte a odtud vycházejte. A když vás někde nepřijmou, odejděte z onoho města a setřeste prach se svých nohou na svědectví proti nim". Vydali se na cestu, chodili od vesnice k vesnici, přinášeli všude radostnou zvěst a uzdravovali. Lukáš 9, 1-6. - Duchovní svět od hmotného je oddělený už i proto, že v něm platí jiné zákony. Když zemře tělo, neumírá duch. Kolik lidí si odneslo z tohoto světa na druhý břeh miliónů peněz, baráků nebo aut? Kdo z vás a kolik zaplatil svým rodičům, že jste přišli na svět a vychovali vás? Člověk se skládá z hmotného těla, duše a ducha. Lidská duše je duchovní produkt z hmoty, neboť v hmotě spočívá stvořené duchovno, nezbytné k uvolnění, čistý duch však nikdy stvořen nebyl. Každý člověk má svého ducha, daného mu Bohem, a tento duch vyvíjejícího se člověka všechno obstarává, činí a řídí, ale s vlastní duší se spojuje teprve tehdy, když ona z vlastní vůle přejde plně do stávajícího Božího řádu a stane se tak čistě duchovní. Já nikoho nenutím, aby tomu kdokoli věřil. Bylo řečeno:"Kdo má uši slyš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 11:11 am    Předmět: Citovat

kolmart napsal:
neboť v hmotě spočívá stvořené duchovno...


Opravdu Kolmarte?
To, by znamenalo, že nebýt hmoty, není ani ducha.

Jakpak jsi tohle myslel?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 12:24 pm    Předmět: Citovat

kolmart napsal:
Ježíš svolal svých Dvanáct a dal jim sílu a moc vyhánět všechny démony a léčit nemoci. Poslal je zvěstovat Boží království a uzdravovat a řekl jim:"Nic si neberte na cestu, ani hůl ani mošnu ani chléb ani peníze ani dvoje šaty. Když přijdete do některého domu, tam zůstávejte a odtud vycházejte. A když vás někde nepřijmou, odejděte z onoho města a setřeste prach se svých nohou na svědectví proti nim". Vydali se na cestu, chodili od vesnice k vesnici, přinášeli všude radostnou zvěst a uzdravovali. Lukáš 9, 1-6. -


http://www.youtube.com/watch?v=BPi2r2j70Zc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 1:03 pm    Předmět: Citovat

Hmotná oblast života není jediným a konečným projevem bytí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 1:12 pm    Předmět: Citovat

kolmart napsal:
Hmotná oblast života není jediným a konečným projevem bytí.

Jak vypadá nehmnotný projev bytí Kolmarte?


kolmart napsal:
neboť v hmotě spočívá stvořené duchovno...


To, by znamenalo, že nebýt hmoty, není ani ducha.
Jak jsi tohle myslel?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kolmart
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 31.7. 2012
Příspěvky: 55

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 1:26 pm    Předmět: Citovat

http://buh.webpark.cz/texty/ksm/ksm2.htm#k4
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 1:43 pm    Předmět: Citovat

Můžeš tohle vyjádřit svými slovy?
Ušetři mně prosím Kolmarte čas a pověz jak vypadá nehmotný projev bytí?

Děkuji.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 2:04 pm    Předmět: Citovat

Kolmart Ti žádný čas nebere.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 2:28 pm    Předmět: Citovat

Moje otázka Dominiko směřuje ke Kolmartovi, ale jestli je ti jasné, jaký jak vypadá nehmotný projev bytí, pak to prosím pověz.
A pokud jsi tu odpověď našla v tom jeho textu, tak bych jen poprosila o odkaz, kde konkrétně se o tom píše?

Děkuji


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 3:10 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:

http://www.youtube.com/watch?v=BPi2r2j70Zc


Nebo:
http://www.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU

A nebo:
http://www.youtube.com/watch?v=Cb8luHdpR84
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 3:18 pm    Předmět: Citovat

Mě by zajímalo, z čeho by tedy měli žít ti, kteří by své duchovní služby poskytovali zadarmo - dle těch, kteří odsuzují využívání těchto schopností za peníze.

Z prány? Či slunečního svitu? A od placení složenek by byli osvobozeni? Laughing


Znám pár lidí, kteří měli určitě schopnosti (například léčitelské) - odešli ze zaměstnání, aby mohli své schopnosti více využívat - tj pomoci za den více lidem - ale pokud by to dělali zadarmo, dlouho by jim asi to nadšení nevydrželo ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 26, 2013 3:54 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
dominika napsal:

http://www.youtube.com/watch?v=BPi2r2j70Zc


Nebo:
http://www.youtube.com/watch?v=fhNrqc6yvTU

A nebo:
http://www.youtube.com/watch?v=Cb8luHdpR84


nebo

http://www.youtube.com/watch?v=4cmffLlkwxc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund