Fórum - Zobrazit téma - Naslouchání vlastnímu tělu - mozek - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Naslouchání vlastnímu tělu - mozek
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Naslouchání vlastnímu tělu - mozek
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 2:59 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:
dominika napsal:
prostě udělám kurz, chci za to tolik a tolik a ty si mysli co chceš - ber nebo nech být

No a je to.
A to je kolem toho porád řečí... Very Happy
Cool
.

Ježkovy voči, tenhle příspěvek Dominiky jsem přehlédla!
Dominiko, kdybys tohle napsala hned zezačátku, je to jasný jak facka pro každého. To je totiž ono!
Z tvých původních příspěvků jsem nevyčetla (a tuším nejen já), že ti vadí toto:
dominika napsal:
....proč ti duchovní učitelé dnešní doby, snad každý mají na svých stránkách vysvětlení, jak je to vlastně s tím placením za kurzy, různé teorie o tom, jak je to v pořádku a coby právě Ježíš udělal, kdyby dneska žil, že by to dělal taky tak jako oni , a proč to, že chtějí peníze za to, co dělají potřebují obhajovat?

Tohle totiž chápu, a tuším nejen já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 5:55 pm    Předmět: Citovat

Blanko,

prehledla jsi nejen z nepozornosti, ale psaného textu Dominiky je takové množství, jako kdyby to psaly všechny Dominiky z republiky. Zahlcenim se prehledne jádro pudla. Smile))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 6:47 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Blanko,prehledla jsi nejen z nepozornosti, ...
.... Zahlcenim se prehledne jádro pudla. Smile))

Kajícně ti Míšo přiznávám, že "nedávám" číst poctivě všechny příspěvky Dominiky,
některé po dvou prvních větách přeskakuji.
Zajímalo mě, proč Domi negativně hodnotí placení za "duchovní" semináře a kurzy obecně, tipovala jsem si, že měla mimořádnou smůlu na nějakého exota, a ejhle!

Už nebudu reagovat, protože nejsem na netu tak často a dlouho, abych byla schopna poctivě dočíst, co se mezitím připsalo. Dneska jsem měla volnější den-v zaměstnání nám zlobila firemní síť, zítra si pauzy využiju na protáhnutí se a povídání s živými lidmi, radši
Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 8:25 am    Předmět: Citovat

blankas napsal:
dominika napsal:

(všechno bylo klasicky placené) Smile


A tyto kurzy (reiki, shambala, meditační kurzy, mentální techniky(Psypos) měly být podle tebe zadarmo?


bylo to jak to bylo, když jsem se jich chtěla zúčastnit a byla požadovaná stanovená částka za účast na nich, tak jsem ji zaplatila


blankas napsal:
Ty jsi začínala před 20lety Psyposem, já před 12lety Modrou alfou, také jsem pak pokračovala reiki, meditačním kurzem, školičkou Otevřeného srdce apod.,


Vždy to byly placené kurzy, pravda, těm ve vyšší cenové hladině jsem se vždy zdaleka vyhnula, tak jako jsem se vždy vyhnula značkovému oblečení, to prostě patří k mému naturelu.

Na Modré alfě jsem poznala a pochopila, že to nejcennější je v mém nitru a ne venku u lektora.
Takže proto tyto kurzy jako "duchovní či esoterické" nenazývám, protože to považuju za nepřesné, účelem bylo vždy sebepoznání.
Čas od času jsem pocítila potřebu naučit se nějakou techniku, postup, který jsem například viděla či poznala a chtěla to poznat hlouběji a niterněji.


to nejcennější, co nikde nekoupíš a co ani nejde prodat je v nitru každého
říkáš sebepoznání... vyučování nemusí probíhat jen formou kurzů a ani neprobíhá... kurzy a semináře beru jako formu trávení volného času, zábavu, způsob, jak se setkat s podobně naladěnými lidmi, nápad jak prodat svoje myšlenky, názory, zrealizování myšlenky živit se tím, co mě baví a z práce si udělat koníček... tedy chodit do práce rád a určitě by mě ještě+ něco napadlo dalšího

blankas napsal:
Mám švagra, který školí lektory v arteterapii.
Jakou by měl motivaci, trávit s nimi celé dny bez odměny, místo toho, aby vzal kolo a vydal se na výlet, pracoval na knížce (občas nějakou vydá), šel do hospůdky se svými přáteli, věnoval se své ženě.....


na to se budeš muset zeptat svého švagra

pokud to zajímá tebe, tak se zeptat sebe, ale takové sebedotazování by mělo být položeno a vymezeno ne jako otázka volby, nic jako máme tu jednu možnost a druhou, třetí čtvrtou možnost a vyber si... ale naopak.. jako veliká záhada, ze které nemusím nevybírat... nejsi-li si jistý, nechat tomu čas, nevybírat vědomě a dovolit, aby ta otázka sama uzrála, odpověď pak přijde ve formě úlevy a s matně tušeným pocitem, že jsi to ani nakonec nebyla ty,kdo tu odpověď přinesl, tedy že jsi ji nenašla, ale že ti byla vnuknuta ani přesně nevíš kým, jen víš, že ta odpověď je jednoznačně jasná a křišťálově průzračná... v té chvíli je člověk naplněn tichou vděčností a radostnou pokorou a pocita ano, to je ono je nevyvratitelný


blankas napsal:
Věnovat druhým svůj čas a energii, předávat své zkušenosti bez odměny, jak by se cítil a jak by ses cítila, kdybys na takovém kurzu byla a pouze bys od něj "čerpala a brala"?.


to není věnovat svůj čas a energii, to je prodat svůj čas a energii, prodat za předem stanovenou cenu (a to není posudek, odsudek, negativní kritika, chuť to změnit... jen nazývání pravým jsménem)
obchod má svoje pravidla, strategii, mezi ně patří i marketing (způsob, jak svůj obchod zviditelnit a nabídnout, aby zaujal) a aby obchod byl zdařilý, na druhé straně musí být zákazník, tyhle znaky nese obchodování s výukou tance, obchodobvání s novou kolekcí zimních bund i obchodování s výukou reiki...... v tomhle případě je jedno, jestli si ten zákazník odnese pytel brambor nebo získá návod jak cvičit tai-chi
je to obchod a je to tak v pořádku, ale není to dar

blankas napsal:
Prostě marně pátrám, který kurz či seminář - konkrétní, s konkrétní náplní, by měl být podle tebe bezplatný a bylo by to pro předávajícího motivujicí, tj. místo finanční odměny by získával něco jiného, pro něj cenného.


žádný kurz nebo seminář nemůže být zadarmo, to už by nebyl kurz ani seminář... bylo-li by to učení zadarmo, už by se to učením nenazývalo, na sebepoznávacích kurzech je vyučováno to, co se dá objevit mnoha způsoby, kuz nebo seminář je jedna z možností........nemůžeme se domluvit, protože se držíš myšlenky něco za něco (mám něco cenného, tak to vyměním za něco cenného, co máš ty), ta myšlenka mě ale neinspiruje

pro mě inspirativní jsou mimo třeba tahle Oshova slova:

Člověk dospívá v okamžiku, kdy začne lásku dávat, namísto aby ji vyžadoval. Když začne překypovat a sdílet, když začne rozdávat.“

ani v tom není kritika kurzů a seminářů za poplatek, jen je naznačena cesta jak vyrůst a jaké jsou známky růstu (opět bez kritiky a ukazování prstem na někoho)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 9:14 am    Předmět: Citovat

Z toho by vážně jeden někdy vyrost.



Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 9:19 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:

"Nechcete-li, aby po Vás dědili příbuzní, které nemáte rádi a cítíte-li poitřebu zajistit se finančně pro Vaše příští zrození, využijte služeb našeho ústavu!
Sdělíme Vám na základě odborného posudku jméno a místo Vašeho příštího zrození a Vy u našeho ústavu můžete uložit a na tuto adresu odkázat své jmění. Náš ústav Vám zaručuje, že v okamžiku Vašeho příštího narození se spojíme s Vašimi novými rodiči či poručníky a hodnotu vkladu povýšeného o úroky za dobu úložky převedeme opět na Vás!"
Všimněte si, že na tento nápad neuplatňuji "copyright" - pojďte uzavírat sázky na to, zda do 5 let tento nápad někdo uvede v život!?


tak, a právě teď jsi se stal inspirací a realizace při rychlosti zhmotňování myšlenek na sebe jistě nenechá čekat 5 let, takže bych řekla, že podobný seminář, či služba pokud už neexistuje a nenaladil - li jsi se na již existující myšlenku, tak bude existovat ještě dřív...
lidé jsou strašně vynalézaví

Damao napsal:
Dovolím si z titulu svého věku a nasbíraných zkušeností poradit dominice, aby se osvobodila od problémů "peníze" .... v našem těle lze koneckonců najít symboliku "oběživa" - je to naše krev.
Když jí není dost, umíráme. Když je jí příliš, tak to naše tělo opět nezvládne. Má jí být "tak akorát" - a s penězma je to jakbysmet!
Zbláznili bychom se z toho, kdybychom pořád jen uvažovali, co má být za peníze a co zadarmo a co je úměrné vynaložené sumě....! Pojďme se "osvodit" s tím, že budeme předpokládat, že co se nás samotných týče, poznáme, zda je to OK, nebo je to přehnané - a na "věštce", "léčitele" atp. požadující vysoké sumy už jen za to, že vás přijmou, se vykašleme. Když jim je někdo ochoten platit, ať to dělá. Když není ochoten, najde se jiná pomoc.


jsi hodný a děkuju za tvoji radu, vážím si toho, že jsi mi ji poskytnul jen tak, že jsem Ti stála za tvoji pozornost, za čas a trochu písmenek.... jestli tohle není o lásce, tak pak už nevím co
mile mě rozesmálo a potěšilo jak říkáš, poradit z titulu svého věku a nasbíraných zkušeností) - připomněl jsi mi mého milovaného dědu, se kterým jsem trávila všechny volné chvíle svého dětstvfí, který vedl dlouhé řeči a uděloval tisíce rad a poučení do života a já je přímo nasávala, jeho obyčejná lidská moudrost pro mě dodnes nemá hranic a je mým průvodcem v myšlenkách dodnes, když se nad něčím zastavím, takové to vnitřní :"dědo, co teď?" i jeho odpovědi bývají srandovní , většinou je to něco jako "ty trdlo, vždyť to víš"... vím, no tak co ... Laughing

vážně děkuju.... a objímám - pro teď jsi se v mém vnímání spojil dohromady s mým úžasným dědou

říkáš peníze jako problém, problém je pojem, kterým je označován nějaký jev, událost,situace, která je v tu chvíli nevyřešená, ale ještě k tomu je vnímána jako nežádoucí, nechtěná a volá po vyřešení
(říct je toproblém, už vyvolává napětí... je to problém, bude to trvat, než se vyřeší, je v tomtíže)- stejnou věc nenazvat problémem, ale situací... jen slovíščkaření... není to problém, je to situace
slovo situace má úplně jiný emoční náboj... situace popisuje nějaké dění bez emočního zabarvení a nevyžaduje řešení... situace nemusí být vyřešena, jen je nějak pozorována

peníze a jejich vliv na lidi to nemusí být vnímáno jako problém, ale jen jako situace, která existuje...
tak nějak ve smyslu, který jsi dopsal dál s tím, že člověk bude důvěřovat vesmíru, že jeho kroky jsou vedeny správně Smile

http://www.youtube.com/watch?v=F3seX53-pNc

Damao napsal:
Na závěr chci dodat, že se mi moc líbí, když lidé, kteří nikdy neměli vyšší částku peněz, hlásají "moudra" o důležitosti spojení duchovnosti a chudoby. Dělají z nouze cnost. Jó, kdyby měli miliónek či dva a nejprve ho rozdali potřebným (jako František z Assisií) a pak kázali o chudobě, to by bylo něco jiného...! Takže, až zas bude někdy někdo "prndat" o chudobě jako duchovní cnosti a "špinavosti peněz", zeptejte se ho ".... a Ty jsi nějaké peníze měl, než jsi prozřel - a co jsi s něma udělal?"


Jeden súfí se zeptal zenového mistra: "Jsem vnitřně tak svobodný a tak od všeho oproštěn, že už ani nemyslím na sebe, nýbrž jen na druhé."
Zenový mistr opáčil: "Já jsem vnitřně tak svobodný a tak ode všeho oproštěn, že se na sebe mohu dívat, jako bych byl někdo jiný, a proto mohu myslet i na sebe."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 9:27 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Z toho by vážně jeden někdy vyrost.



Smile


máš pravdu , je to děs.. řečičky a řečičky , nesmysl... k tomu je taky jedna fajnová .Laughing http://www.youtube.com/watch?v=boNZbQPlcYM Laughing

a druhá trochu osobnější Laughing tahle:

http://www.youtube.com/watch?v=ok2xEf69DQQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 9:47 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:

.......nemůžeme se domluvit, protože se držíš myšlenky něco za něco (mám něco cenného, tak to vyměním za něco cenného, co máš ty), ta myšlenka mě ale neinspiruje

Souhlasím s tebou Dominiko, nemůžeme se spolu domluvit.

To, co jsi o mě vydedukovala, pro mě neplatí.

Lidé, kteří mě osobně znají, to ví.

Nemůžeme se domluvit, protože mluvíme každá jinou řečí.
Měj se krásně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 12:56 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:

proč ti duchovní učitelé dnešní doby, snad každý mají na svých stránkách vysvětlení, jak je to vlastně s tím placením za kurzy, různé teorie o tom, jak je to v pořádku a coby právě Ježíš udělal, kdyby dneska žil, že by to dělal taky tak jako oni , a proč to, že chtějí peníze za to, co dělají potřebují obhajovat?

prostě udělám kurz, chci za to tolik a tolik a ty si mysli co chceš - ber nebo nech být


Protože být víc takových Dominik, tak jim z toho asi hrábne....


Rolling Eyes


Naposledy upravil Evik dne st říjen 02, 2013 1:22 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 1:20 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Veronika, Dominika, Berenika
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 4:39 pm    Předmět: x Citovat

Evik, blankas: souhlas Laughing

šamanka Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st říjen 02, 2013 11:43 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:

mile mě rozesmálo a potěšilo jak říkáš, poradit z titulu svého věku a nasbíraných zkušeností) - připomněl jsi mi mého milovaného dědu, se kterým jsem trávila všechny volné chvíle svého dětstvfí, který vedl dlouhé řeči a uděloval tisíce rad a poučení do života a já je přímo nasávala, jeho obyčejná lidská moudrost pro mě dodnes nemá hranic a je mým průvodcem v myšlenkách dodnes, když se nad něčím zastavím, takové to vnitřní :"dědo, co teď?" i jeho odpovědi bývají srandovní , většinou je to něco jako "ty trdlo, vždyť to víš"... vím, no tak co ... Laughing


Tak Tě, Dominiko, určitě potěší a možná i inspiruje jedna básnička-modlitba Phila Bosmanse (duchovního učitele, vtipálka a básníka):

Pane,
pomáhej mi držet zavřenou
tu moji velkou hubu
dokud nebudu vědět,
co vlastně chci říci.
Amen -
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt říjen 03, 2013 9:18 am    Předmět: Citovat

http://www.youtube.com/watch?v=S88GjwTB_9c
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.18 sekund