Fórum - Zobrazit téma - Naslouchání vlastnímu tělu - mozek - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Naslouchání vlastnímu tělu - mozek
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Naslouchání vlastnímu tělu - mozek
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 10:38 am    Předmět: x Citovat

Jak si vzpomněla šedá kůra mozková na jeden příspěvek od sunnyiho:

Posílám kolovat dýmku míru... Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 10:50 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Jak si vzpomněla šedá kůra mozková na jeden příspěvek od sunnyiho:

Posílám kolovat dýmku míru... Laughing

šamanka Cool


tooro, přijmeš ji, prosím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 10:51 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Nesměji se vážným věcem, a nepíšu podle toho, jak ty očekáváš, jsem už holt taková, Dominiko.

Smile


budu ti vyprávět příběh, jen mi dej chvíli, než ho sesmolím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 11:11 am    Předmět: Re: Naslouchání vlastnímu tělu - mozek Citovat

Ano Šamanko, všímáš se co lidi zajímá? Je to jejich mozek? Ne jsou to půtky, názory na druhého, soudy o tom, co druhý píše špatně, negace, a z toho potom štěkání nebo fňukání. Smile
Těžko ti asi odpovím podle tvých představ, ale tohle téma může být nesrovnatelně přínosnější než nářky a stížnosti Beppeho a Dominiky Very Happy

Takže dýmku míru beru, a protože ti nešlo o nějaké hlubší zamyšlení o tom, co tenhle orgán vlastně je, jde ti, jak říkáš, čistě o tělo (i když nevím jak oddělit od ducha), ale dobrá...tedy k tvojí otázce:
samanka napsal:
Co vy na to? Co asi chce a potřebuje tahle část našeho pozemského těla?
Už jste se jí někdy zeptali co od vás (stejně jako třeba ledviny nebo zuby nebo ...) potřebuje?


Co mozek potřebuje je věc individuální, protože záleží jen na tom, co od něj kdo chce. Někomu stačí, když ještě trefí domů a nezapomene jít na malou, jiný chce třeba dostat do pohybu alespoň ještě pár procent (z těch 9O% nevyužitých) a většině z nás by asi vyhovovalo, kdyby si uchoval jistou jeho schopnost a vitalitu, co měl v mládí Smile notabene, pokud udržuji v konci buňky mozkové, udržuji tím v lepší kondici buňky všecky.

Mozek se chová podobně jako sval, tedy neprocvičován postupně atrofuje. Aby nedocházelo k úbytku buněk předčasně, neztrácela se jeho "pružnost", a vytvářely se nová synapse (bez toho aby se ty původní vytrácely), pak je to samozřejmě živý zájem o vše, co se děje, soustředění, učení se novým věcem, ať už je to např. cizí jazyk, Tai-chi (ideální zapojení celého těla a mysli do procesu učení) atd., tvůrčí činnost, malování, štrykování atd., no a samozřejmě otevřenost a nezatíženost, která k té možnosti cokoli nového se naučit a dozvědět, o světě i o sobě, neodmyslitelně patří.
Když se pak občas s tenhle orgán pohladí Ginko-Bilobou, Gotukolou, AloeVerou nebo Ašvagandou, tak to taky není od věci.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 10:06 pm    Předmět: Re: Naslouchání vlastnímu tělu - mozek Citovat

Co dělat prospěšného pro mozek?
Asi ho trénovat, udržovat v aktivitě, mít zájmy a určitě podporovat vyváženou stravou. Včera jsem našla pár ořechů, ty jsou prý dobré pro výživu mozku. Hlavně čerstvé, které ještě mají žlutou slupku.
Potom asi pobyt na čerstvém vzduchu a občas čajík s ginko bilobou Smile

Citace:
A kdo je to ten (co sleduje...tiší...atd.) Šamanko, ten kdo s tím mozkem pracuje? Kdo je to tenhe "já"? Můžeš ho nějak popsat?


Kdysi jsem Tooro někomu na otázku ,,co to je JÁ? " odpověděla, že JÁ je představa naší mysli. JÁ je představa Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 10:31 pm    Předmět: Re: Naslouchání vlastnímu tělu - mozek Citovat

Evik napsal:
Kdysi jsem Tooro někomu na otázku ,,co to je JÁ? " odpověděla, že JÁ je představa naší mysli. JÁ je představa Smile


Ano Evi, protože v já je tu jen představa, nebo je zde zkušenost, co se nedá popsat, v Já se já rozplyne.
Ty otázky ale směřovali k možnosi porozjímání na tím, kdože to je, co ten mozek sleduje...tiší...pracuje s mozkem. A pokud bychom měli mozek za generální řídící orgán, pak by tedy muselo nastat jeho rozštěpení (schýza), kdy jedna část sleduje druhou, mozek by pracoval s mozkem, tišil jej atd.
Chápu ale, že málokdo má chuť se nad takovými otázkami zamýšlet, takže díky Evi za tvoji odpověď.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 29, 2013 11:22 pm    Předmět: x Citovat

Ač je to pro tebe tooro nepochopitelné, tak v tomto tématu je úplně jedno, kdo ten mozek sleduje.

Musíš být spokojená, konečně se ti sem podařilo vpašovat alespoň část svých filozofických úvah. Gratuluju. Hned se ti bude líp spát Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 6:05 pm    Předmět: Re: Naslouchání vlastnímu tělu - mozek Citovat

samanka napsal:

Jeho možnosti jsou naprosto nevyužité a zanedbané.

Přesně toto mi pěkně prakticky ukázal v r.2001 můj úplně první seminář z oblasti sebepoznání, základní kurz Modré alfy.

A jinak mému mozku prospívá, když se cítí dobře celé tělo, a velmi dobře se cítí například při procházkách v přírodě. Není nad to, když má můj mozek dostatek kyslíku!
A taky je fajn si propojovat hemisféry. Baví mě soustřeďit se na rozvíjení "obourukosti" např. bubnovat oběma rukama (bubínky nemám, stačí deska stolu) zároveň, přičemž každá ruka bubnuje v jiném rytmu atd.

A před chvílí jsem dočetla dva zajímavé články o mozku od českého evolučního biologa, dám sem odkaz, protože samozřejmě přemítám, nakolik se mě to týká, neb jsem RH neg, vyrostla jsem na vesnici a koťata jsem si zásadně brala s sebou do postele, samozřejmě tajně, a na zahradě jsem samozřejmě jedla např. jahody nemyté, mám syna a ....

http://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktuality/media-s-nami-a-o-nas-vetrelec-ve-vasem-mozku-6.2.2012-tyden

http://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktuality/media-s-nami-a-o-nas-muj-vladce-parazit-tyden-9.9.2013
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 10:05 pm    Předmět: Re: Naslouchání vlastnímu tělu - mozek Citovat

blankas napsal:

A před chvílí jsem dočetla dva zajímavé články o mozku od českého evolučního biologa, dám sem odkaz, protože samozřejmě přemítám, nakolik se mě to týká, neb jsem RH neg, vyrostla jsem na vesnici a koťata jsem si zásadně brala s sebou do postele, samozřejmě tajně, a na zahradě jsem samozřejmě jedla např. jahody nemyté, mám syna a ....

http://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktuality/media-s-nami-a-o-nas-vetrelec-ve-vasem-mozku-6.2.2012-tyden

http://www.natur.cuni.cz/fakulta/aktuality/media-s-nami-a-o-nas-muj-vladce-parazit-tyden-9.9.2013



Shocked Shocked Shocked Shocked .... o toxoplazmoze jsme se učili už kdysi dávno, před lety, na střední...tehdy se tohle onemocnění asi spíš moc neřešilo .
Taky máme kočky - vlastně celý život jsem s nimi v kontaktu - a krevní skupinu mám taktéž RH negativní,tudíž je dost pravděpodobné, že jsem nakažená Laughing - na druhou stranu - lekavá jsem pořád, vystrašená taky .
Tak kdoví, jak je to vlastně s mým mozkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 30, 2013 10:24 pm    Předmět: x Citovat

blani, zrovna včera byla za mnou kamarádka, která má rozečtenou jakousi knihu o parazitech. Kolik jich v těle máme normálně a kolik se jich tam může dostat ještě navíc. Tuším tam byla i nabídka léčby, teď nevím která.
Ale ji to opravdu vystrašilo. Začala s horami česneku a podobných prevencí.
A hodlá pokračovat.
Nevím. Asi pokud člověk nemá žádné problémy, tak je zbytečné se děsit.
Na světě je tolik nemocí, které může člověk mít, že by se z těch možností musel zbláznit Shocked
Když si jenom vezmeš: otevřeš zprávy a v jednom kuse tam máš případy tolika prapodivných nemocí, zrovna dneska tam bylo:
Ženě kvůli vzácné nemoci kostnatí tělo!
Raději si programovat zdraví. Zrovna na tom pracuju, jsem nachlazená. Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 1:54 am    Předmět: Citovat

"Naslouchaje" potřebám své mysli jsem se začal učit italštinu a krom toho se zapsal ještě na další přednášky University třetího věku - Humanismus, kultura, věda a náboženství....!
Cítil jsem, jak mi mozek leniví a jak se z lenosti začíná bránit mým snahám rozvzpomenout se na to, kde jsem odložil ...... (doplňte dle libosti)!
Tak jako krní naše svaly, když se alespoň nepohybujeme při chůzi (míněna je chůze rychlá, nejlépe nordická - s hůlkama), tak upadá do letargie i náš mozek.
Stejně jako tvůrčí schopnosti můžeme začít cvičit třeba vymalováváním předloh mandal, nebo vytvářením mandal z přírodních materiálů, doufám, že se mi podaří znovu nastartovat některé ubývající schopnosti mysli a mozku - obvzláště paměťová centra.
Odměnou je příjemný pocit - a to stojí za to!
PS: v souvislosti s dalšími disputacemi zde - v jiných "vláknech" - dodávám, že i za tyto přednášky se platí...! Rozhodně nemám pocit, že se pokouší někdo chudáky důchodce tímto placením školného "odrat".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 6:10 am    Předmět: x Citovat

Damao: moc dobře děláš. Moje, čerstvě 80 letá tetička ji "studuje" několik let, všechny možné obory, chodí na ty vycházky, cvičení a vypadá senzačně, líp než leckterý člověk o 20 let mladší.

Už dřív mě napadlo, kolik jsem v životě potkala lidí, převážně duševně pracujících, kteří měli i ve vysokém věku (tím myslím ve skutečně vysokém, např. 90) úžasnou psychickou i fyzickou "čerstvost". Naprosto jasně jim to myslelo a i fyzické tělo stárlo nějak pomaleji a co je zajímavé, tělo (byť třeba měli tužší záda nebo neběhali tak rychle než mladí rychlíci) bylo v poměrně dobré kondici a čišela z nich činorodá energie...

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 8:15 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:


Už dřív mě napadlo, kolik jsem v životě potkala lidí, převážně duševně pracujících, kteří měli i ve vysokém věku (tím myslím ve skutečně vysokém, např. 90) úžasnou psychickou i fyzickou "čerstvost". Naprosto jasně jim to myslelo a i fyzické tělo stárlo nějak pomaleji a co je zajímavé, tělo (byť třeba měli tužší záda nebo neběhali tak rychle než mladí rychlíci) bylo v poměrně dobré kondici a čišela z nich činorodá energie...

šamanka Cool



Taky mám ve svém okolí jednu takovou ženu. Je to babička mého manžela, takže se s ní potkávám docela často, ne proto, že bych nějak musela, ale protože je střašně fajn. Letos v létě oslavila 84. narozeniny. Celý život pracovala jako dělnice v továrně a celý život se starala o rozsáhlé zvířectvo, psa a přesně neurčitý počet koček - krmí všechny, které se k ní zatoulají, k tomu účelu používá mléko od kozy, kterou krmí..... Do práce už dávno nechodí, ale hospodářství, se kterým ji aktivně pomáhají její děti (nebo ona jim) má dodnes... . Jezdí na kole, je štíhlá, miluje sladké i maso a nejvíc pěkně prorostlý bůček, ze kterého mastnota odkapává po bradě, ale taky je pohodlná si uvařit, takže místo vaření radši popadne rohlík se salámem, ale když ji někdo teplý oběd přinese, nepohrdne a slupne to, jak malinu... podezříváme ji, že je mazaná Laughing, z léků používá Paralen, který zobne jen když má teplotu...
Ale to, co její mozek udržuje v aktivitě, jsou při vší úctě a lásce, kterou k ní cítím, jednoduše drby... Ví všechno, co se na maloměstě šustne, kdo, kde s kým... a neví-li, zjistí... Ale není to žádná taková ta zlá drbna, která by na nikom nenechala nit suchou, prostě jen má přehled... takže je tou nejlepší osobou, které se zeptat kdyse bude konat nějaká akce, kdy přivezou čerstvé maso, kdy kde bude výprodej, kdo se oženil, kdo má miminko... K tomu má široký přehled o politickém dění. Pořád je s ní o čem mluvit, pořád je připravená se smát, pořád je připravená pomoct...

Damao napsal:
PS: v souvislosti s dalšími disputacemi zde - v jiných "vláknech" - dodávám, že i za tyto přednášky se platí...! Rozhodně nemám pocit, že se pokouší někdo chudáky důchodce tímto placením školného "odrat".


Ale fuj, odrat ne... Teď jsem platila jednomu dítěti lyžák a taneční a hudebku a rytmiku, druhému budu platit sportovní aktivitu a třetímu angličtinu... Nemám pocit, že by mě ti lektoři chtěli nějak odrat... Z čeho by byli živí, když je to jejich jediná náplň práce?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 8:28 am    Předmět: Re: x Citovat

cituji dominiku:
Ale fuj, odrat ne... Teď jsem platila jednomu dítěti lyžák a taneční a hudebku a rytmiku, druhému budu platit sportovní aktivitu a třetímu angličtinu... Nemám pocit, že by mě ti lektoři chtěli nějak odrat... Z čeho by byli živí, když je to jejich jediná náplň práce?[/quote]
Konec citátu, který se skutečně povedl.

Nepovídej dominiko, jak jsi na takovou hloupost přišla? Vždyť, jak tu pořád píšeš, i schopnost učit, tančit, sportovní a hudební talent je dar od Boha a ti by to měli dávat přece ostatním zadarmo! Za dary od Boha by se přece, jak tu hlásáš, nemělo platit! Proč toto svoje krásné přesvědčení neprezentuješ učiteli angličtiny, sportovním instruktorům? Vždyť platit kurzy a učitele je proti tvému vnitřnímu přesvědčení!
Laughing Laughing Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út říjen 01, 2013 8:39 am    Předmět: Citovat

ach jo, Laughing Laughing Laughing

ať si každý dělá co uzná za vhodné, moje svolení a moje názory k tomu přece nijak nepotřebuje...
nakonec co pro pár slov...

k tomuhle tématu se mi hodí krásně jedna Kabáťácká (ale jestli je nesnášíš, tak se omlouvám, nechci tě nijak dráždit a třeba vyhrabu jinou):

http://www.youtube.com/watch?v=adQwoI5Jo38
tam kočky z rána mívaj hlad a po noci plný neřestí je pohladí a dá jim jíst.
po tmě se toulá a ve dne spí a její oči vědí víc než ví,
došly mi slova já stál tam jen, s touhle jedinou bych zemřel..
s touhle bych zemřel v jedinej den a jestli vám to nestačí,
kdyby tam stála stovka žen, vyzvu ji k tanci a to netančím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pelmel Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund