Fórum - Zobrazit téma - Nová doba disidentu aneb kam se nám vypařila ta změna? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Nová doba disidentu aneb kam se nám vypařila ta změna?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Nová doba disidentu aneb kam se nám vypařila ta změna?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 2:24 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
něco takového přirozeného jakože hodnota lidí neleží v tom, čím jsou a že o to, aby byli něco platní se nemusí nijak moc snažit, že platní jsou i kdyby byli úplně neznámí musí být v téhle společnosti bohužel vyučováno...

Řeč není o "hodnotě lidí", Dominiko. To, že chceš být někomu a něčemu prospěšná, není dáno hodnocením společnosti, tj. tlaku zvenčí, ale o citu (sou-cítění) a schopnosti uvědomění.



- prostě má člověk rád a to stačí.... rád sebe, ostatní... uvědomuje si, že je součástí celku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 3:15 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:


Poměrně často se setkávám s tím, když se tohohle konceptu o „nehledání“ a „nekonateli“ chopí ego duchovňáka, kterému se jen nechce dělat, je jaksi rozevlát a povznešen nad věci praktické, a hlásí cosi to tom že to pravé ořechové je „jen tak si být“ (což sice neumí ani on, jen o tom ještě neví, a tedy je to spíš popření věcí potřebných a sklon k lancání), tak si to vyloží tak, že nehledání je přednost vždy, všude, a v každé fázi procesu, ale tak tomu opravdu není.



dost často používáš termíny jako je praktikování, něco aktivně dělat...

co to pro tebe osobně ve skutečném každodenním životě vlastně znamená?

co teda Ty sama denně "děláš" a "praktikuješ" ve smyslu duchovního růstu, zrání?
-------------------------------------------



toora napsal:
Nehledání (čehokoliv vč. smyslu života) je dáno jistou fází procesu zrání, a týká se doby, kdy je ego uzrálé na tzv. „na spadnutí“, kterému předchází snažení a činění, to někdy hodě náročné a pracné.

Smile


tady nesouhlasím... lidé procházejí životem a setkávají se s různými situacemi, v nichž jsou smýkání tu pocity štěstí, tu pocity smůly... život jako na houpačce, dokud se ztotožňují s já, dokud se nenajdou a neuvědomí v nebytí... pokud je jim dobře, jsou na vrcholu, cítí se dobře, nějaký smysl života jim je celkem ukradený, žijí a užívají života... ten začínají hledat ve chvílích, kdy se setkají buď sami osobně nebo zprostředkovaně, s nějakým utrpením a že se s ním setká jeden každý člověk dříve nebo později, je jisté (někdy je to nemoc v rodině, jindy ztráta zaměstnání, problematické vztahy, bolest...)...

Hledání je proces, který je hodně niterný, hluboký, tedy pro mě je to, co jsi popsala o tom, že konceptu o nehledání se chopí ego člověka, který nechce nic dělat a je povznesen nad věci praktické (jak podle tebe takový člověk vůbec vypadá a jak žije, je-li povznesen nad praktické záležitosti?) je pro mě nesmysl... To by si přece ten člověk jen něco nalhával, lhal by si do kapsy a to jen do té doby, dokud by mu všední život nedal přes prsty v nějaké situaci, která by jeho podstatu vyhodila z rovnováhy... Euforie je jedna strana houpačky... druhou stranou je hluboký pád... euforie a pád, to není vyrovnanost a harmonie... Žádná houpačka nezůstane neustále vychýlená na jedné straně, pokud je v pohybu, teprve když se zastaví, opustí se jak euforie, tak propady, dostaví se klid.... Podle mě mluvíš o něčem, co prostě nefunguje, nejde se jen tak chopit konceptu o nehledání a dle něho žít, bez uvědomění tak, aby to v praktickém bytí fungovalo denně a v každé situaci....... Dokud člověk neví, tak hledá a není na tom nic špatného a pokud ví, už nehledá, prostě ví a zas na tom není nic špatného...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 3:36 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:


Souhlasím, ale nemusí to být zrovna člověk, který je povznesen nad praktické věci. Je to prostě líbivá teorie některých ádvaitistů, která je dosti rozšířená. A ti lidé mají v podstatě pravdu. Pokud platí, že vývoj probíhá v cyklech, a pokud je momentální cyklus vzestupný, tak je tak nějak samovolně nese k hlubšímu poznání. Jsou to obvykle lidé, kteří netouží po nějakém rychlejším procitnutí, toto tempo jim stačí, i když by to mělo znamenat dalších milion inkarnací. A i pokud by byl cyklus zrovna sestupný -involuční - tak jednoho dne ten sešup zase skončí, a tak dál... Z mého pohledu je takový člověk sice jako ta pověstná bárka na rozbouřeném moři, ale hlavně, když on je spokojený Smile.




"Když je moře klidné, může být kormidelníkem každý".. (autora citátu neznám)


jinak Bůh ví, jak je to s těmi příštími inkarnacemi, takže bych moc nespoléhala na procitnutí v nějaké další inkarnaci, proč to chtít odkládat Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 4:25 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Jestliže chci být zde něco platná, tak to mohu pouze tehdy, když dělám to, co k čemu mám předpoklady, dělám to ráda, a zároveň tím nějak posloužím celku, a tohle vzhledem k nastavení této společnosti nebývá zrovna lehké.

dominika napsal:
něco takového přirozeného jakože hodnota lidí neleží v tom, čím jsou a že o to, aby byli něco platní se nemusí nijak moc snažit, že platní jsou i kdyby byli úplně neznámí musí být v téhle společnosti bohužel vyučováno...

dominika napsal:
Řeč není o "hodnotě lidí", Dominiko. To, že chceš být někomu a něčemu prospěšná, není dáno hodnocením společnosti, tj. tlaku zvenčí, ale o citu (sou-cítění) a schopnosti uvědomění.

dominika napsal:
prostě má člověk rád a to stačí.... rád sebe, ostatní... uvědomuje si, že je součástí celku...

Krátká rekapitulace.
V prvním příspěvku reaguji na Tvoji otázku „Není to ego, kdo potřebuje….?“ a to tak, že ego ještě neznamená egoismus. A skutečně, opravdovost v hledání smyslu života není egoistické, ale naopak, je to touha vlastího naplnění tím, že jsem této společnosti přínosem. A zaplaťpánbůh, když si člověk tyhle otázky začne klást a nejedná pouze na základě existenční nejistoty a strachu z toho vyplývajícího, nebo z čistého egoismu, tak, jak je to v této západní společnosti časté.
Ty však ve své odpovědi hovoříš o jakési hodnotě člověka, tedy mluvíš o něčem, o čem řeč nebyla.

Když píšeš, že stačí mít rád, tak to Dominiko nestačí, neboť spousta nešťastných a bolestných věcí nebylo vykonáno z nenávisti, ale v dobré vůli, tedy z lásky. Mít rád sebou nenese automaticky moudrost a bdělé rozlišování, které je tolik potřebné.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 4:34 pm    Předmět: Citovat

ne, pokud ty věci byly ve výsledku bolestné, nebyly vykonány z lásky

láska nebolí , mít rád nebolí ... když má člověk rád sebe i druhé, dá mu docela zabrat, aby jeho konání bylo láskyplné pro všechny (možná jeho konání druhého zabolí, ale to zabolí jeho ego, ale není pro druhého likvidační a destruktivní... v tom je docela rozdíl)

to, o čem mluvíš není láska, snad by se tomu mohlo říkat jinak?

Touha být společnosti přínosem je egoistická...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 4:36 pm    Předmět: Citovat

Dost často používáš termíny jako je praktikování, něco aktivně dělat...

co to pro tebe osobně ve skutečném každodenním životě vlastně znamená?

co teda Ty sama denně "děláš" a "praktikuješ" ve smyslu duchovního růstu, zrání?

Odpovíš mi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 8:39 pm    Předmět: x Citovat

dominika napsal:
Dost často používáš termíny jako je praktikování, něco aktivně dělat...

co to pro tebe osobně ve skutečném každodenním životě vlastně znamená?

co teda Ty sama denně "děláš" a "praktikuješ" ve smyslu duchovního růstu, zrání?

Odpovíš mi?


dominika: mám výborný nápad, jak uvést tvé teorie do praxe.
Mám tu momentálně problém s praním prádla. Tak bych ti navrhovala, že bys mi mohla tak jednou týdně zaskočit ručně vyprat. Samozřejmě zadarmo, přesně jak to máš ráda. Stačí říct v který den to stíháš a budu tě očekávat. A samozřejmě sem nezapomenu napsat, jak ty tu jen planě neteoretizuješ, ale konáš.

Už se těším.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 23, 2013 9:17 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Odpovíš mi?

Odpověď na tvoji otázku je Dominiko obsažena v tom co zde píšu.
Konkrétně, v této fázi je to „jen“ prosté uvědomování hnutí mysli, z toho plynoucí odevzdávání „osobního“…myšlenek. Pozornost k „Jsem“.


dominika napsal:
Touha být společnosti přínosem je egoistická...

Asi by jsi měla říct těm nejchudším, nemocným a trpícím cosi, o tom, že matka Tereza byla egoistka, protože jim zasvětila větší část svého života.

Také bych k tobě měla nějakou tu otázku Dominko…

Nelze vést dialog, jestliže pod jedním pojmem budeme rozumět každá něco jiného. Takže zřejmě nezbývá, než si některé pojmy vyjasnit, lépe definovat.
Napsala jsi, že stačí mít rád. No a přitom (podle toho co píšeš v dalším příspěvku) hovoříš o bezpodmínečné lásce, neboli Lásce, což je velmi podstatný rozdíl. Jak se to tak udělá, co by jsi poradila člověku, který by jako rád miloval bez podmínek, ale neví, co si se sebou počít. Dej prosím takovému člověku nějaké to know-how, co a jak.

Stále inklinuješ pouze k k jedné rovině pohledu, a tu druhou jakoby vůbec nebereš v potaz.
Je to tak, že běžné lidské touhy vycházejí z ega, ať jsou jakkoli ušlechtilé, avšak ne každá touha je egoistická. Jsou zde touhy-motivace velmi přízemní, směřující pouze k osobnímu prospěchu dotyčného, a pak jsou zde motivace, které prospívají především druhým.

Jestliže je pro tebe touha člověka být dobrým a nápomocným, smýšlením egoistickým, potom tedy, jak by jsi definovala touhu člověka, který touží žít pouze z práce druhých, neřkuli touží druhým ubližovat a škodit?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 12:09 am    Předmět: Citovat

Pojďme otevřít diskuzi o tom, zda "duchovno" je zadarmo, co duchovno je a není, co může být za peníze a co ne!

Naposledy upravil Damao dne út září 24, 2013 12:37 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 12:34 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
dominika napsal:
Damao napsal:

Připomíná mi to jednu epizodu z knihy Jediný Richarda Bacha - a to tu o "apoštolu" navštíveném andělem s poselstvím nejvyššího, že se má stát "lídrem" lidstva na cestě pokroku. Onen moudrý muž počká, až anděl odletí a pak knihu moudrých přikázání Nejvyššího odhodí do hustého křoví....!
Ostatně - nyučení si najděte v knížce Richarda Bacha sami, rozhodně stojí za přečtení.


Damao, když Tě chytá za srdce tenhle Richardův příběh, necítíš určitou podobnost ve svém osobním bytí? Úplně vidím tu nádheru, která Tě zaplaví, pokud zahodíš svoji představu o tom, že jsi, nebo máš být "poradce pro osobní a duchovní záležitosti" a přestaneš v tomto duchu konat... ta svoboda a uvědomění...

Pokud jsi vyčetla, dominiko, že jsem poradcem pro tyto záležitosti z mého profilu, pak mohu říci, že je to pravda - nebo lépe řečeno, že mi kdysi přišlo, že to vyjadřuje jakž takž to, co dělám. Když pominu to, že jsem také důchodce, obdivuji Tvoji prozíravost a opravdovost (rozhodně to nechci nazvat přímo "neomaleností") s níž si osobuješ právo druhým radit, jak se od toho či onoho "osvobodit". Ty jsi se "osvodila", i od těxh "duchovních pravd"?
Tak o tom, děvenko, napiš. O svých zkušenostech, namísto abys tu perlila hraběcími radami druhým, co mají či nemají. Je to jako s těmi moudry, které tu rozséváš - jen často zapomínáš napsat původ a autora, nebo alespoň to, že jde o přísloví či "autor neznámý" - pardon, to už jsi zlepšila.
Já lidem "neradím" - nabízím jim své zkušenosti, srovnání toho, co žijí s tím, co jsem už za léta, co dělám to, co dělám, viděl a zažil. Neučím, co je v knihách a co jsem kde slyšel, ale co jsem osobně zažil - no pravda, občas používám také zkušeností druhých lidí, kterých jsem byl svědkem (takové ty ženské záležitosti samozřejmě nejsou součástí mých osobních zkušeností). Nabídnu jim, co umím a pak už nechám na nich, zda to budou chtít využít, či ne.
A že to, co dělám, dělám za peníze? To nepovažuju za chybu, ale spíše přednost. Zkus Ty nabídnout své moudrosti za peníze - a uvidíš...!
Nechodím k zubaři, který pracuje zadarmo - to bych se opravdu bál - a tak v mnoha životních situacích volím raději profesionály než samozvané amatéry typu Pat a Mat. A těch je! - ve všech oborech lidského konání.
Ostatně - podle čeho Ty sama odlišuješ práci, za kterou by se mohlo či mělo platit od té, která by měla být vykonávána zadarmo?
Prostituce - jistě, jen za peníze!
Distributoři drog - no samozřejmě, že za peníze!
Politici - no to je jak houska na krámě, že za peníze!
Kartářky - no jistě, za peníze!
A učitelé..... lékaři... kněží.... psychologové a podobní.....?
Ti zadarmo, jako že to je "jejich poslání"?
Takhle to většina "morálních" lidí - to znám ze zkušeností - hodnotí, nebo se pletu?
A jak to hodnotíš Ty?
Co takhle péče o sirotky... o invalidy.... máš pocit, že Matka Terteza pro to, co dělala, nepotřebovala peníze?
Navrhuju Ti, abys zkusila někde, kde bydlíš udělat seminář - zcela zadarmo, samozřejmě - co předávat máš, vybavená poznáním jsi - a pak nám sem napiš, jak se to udělá, aby byl zaplacen nájem za místnost a potřebné provozní výdaje...!
Ono se to dobře radí, když to nezkusíš a neukážeš, že to jde.
Asi raději budeš dál psát ty své "hraběcí rady" sem na reikiwebík.
Ale jo, proč ne. Vidím, že jsi mě po delší době vyprovokovala k aktivitě, což jako zasloužilý důchodce kvituju s povděkem. Mám Tě rád, dominiko, proto Ti přeju, abys nabyla hodně skutečné životní moudrosti a zejména laskavosti.
Objímám - Karel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 11:08 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
dominika napsal:
Dost často používáš termíny jako je praktikování, něco aktivně dělat...

co to pro tebe osobně ve skutečném každodenním životě vlastně znamená?

co teda Ty sama denně "děláš" a "praktikuješ" ve smyslu duchovního růstu, zrání?

Odpovíš mi?


dominika: mám výborný nápad, jak uvést tvé teorie do praxe.
Mám tu momentálně problém s praním prádla. Tak bych ti navrhovala, že bys mi mohla tak jednou týdně zaskočit ručně vyprat. Samozřejmě zadarmo, přesně jak to máš ráda. Stačí říct v který den to stíháš a budu tě očekávat. A samozřejmě sem nezapomenu napsat, jak ty tu jen planě neteoretizuješ, ale konáš.

Už se těším.

šamanka


Laughing a nechceš to prádlo dovézt k nám, že bychom ho prohnaly naší pračkou? mně zatím funguje Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 11:22 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Odpovíš mi?

Odpověď na tvoji otázku je Dominiko obsažena v tom co zde píšu.
Konkrétně, v této fázi je to „jen“ prosté uvědomování hnutí mysli, z toho plynoucí odevzdávání „osobního“…myšlenek. Pozornost k „Jsem“.


fajn, děkuju za odpověĎ Smile tak by jsi mohla začít předpokládat, že nejen pro tebe samotnou je tato "praxe" přirozeností Smile Laughing


dominika napsal:
Touha být společnosti přínosem je egoistická...

Asi by jsi měla říct těm nejchudším, nemocným a trpícím cosi, o tom, že matka Tereza byla egoistka, protože jim zasvětila větší část svého života.[/quote]

matku Terezu s esoterickými aktivitami nelze srovnávat... ona těm, co neměli hmotné prostředky dávala a pomoc potřebovali je jen dávala... jistě, hmotné prostředky používala, ale svoji pomoc neomezila na to, že zaplať, pak ti pomůžu a pomohla by jen těm, kteří si to"mohli dovolit"

matka Tereza je opravdu výborný příklad Smile


[quote="toora"]Také bych k tobě měla nějakou tu otázku Dominko…

toora napsal:
Nelze vést dialog, jestliže pod jedním pojmem budeme rozumět každá něco jiného. Takže zřejmě nezbývá, než si některé pojmy vyjasnit, lépe definovat.
Napsala jsi, že stačí mít rád. No a přitom (podle toho co píšeš v dalším příspěvku) hovoříš o bezpodmínečné lásce, neboli Lásce, což je velmi podstatný rozdíl. Jak se to tak udělá, co by jsi poradila člověku, který by jako rád miloval bez podmínek, ale neví, co si se sebou počít. Dej prosím takovému člověku nějaké to know-how, co a jak.


pokud je hledání toho člověka upřímné, čisté a opravdu po takovém konání touží a připadá mu správné, dříve nebo později na to přijde... inspirativních návodů a osobností je na světě dost

toora napsal:
Stále inklinuješ pouze k k jedné rovině pohledu, a tu druhou jakoby vůbec nebereš v potaz.
Je to tak, že běžné lidské touhy vycházejí z ega, ať jsou jakkoli ušlechtilé, avšak ne každá touha je egoistická. Jsou zde touhy-motivace velmi přízemní, směřující pouze k osobnímu prospěchu dotyčného, a pak jsou zde motivace, které prospívají především druhým.

Jestliže je pro tebe touha člověka být dobrým a nápomocným, smýšlením egoistickým, potom tedy, jak by jsi definovala touhu člověka, který touží žít pouze z práce druhých, neřkuli touží druhým ubližovat a škodit?


Smile


dobrá připomínka, tací lidé, kteří nejen že touží, ale i žijí z práce a potu druhých a kteří skutečně reálně druhým ubližují, na světě existují, žijí své životy.....
takové konání, ač moralizování hodné, Smile náš (jejich) stvořitel trpí...
mnohdy prožijí svoje životy v luxusu i ve zdraví.... na reinkarnaci a odplatu v příštích životech nijak nevěří....

jo souhlasím, je to o něco víc egoistické než touha být lidem dobrem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 11:39 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:

Pokud jsi vyčetla, dominiko, že jsem poradcem pro tyto záležitosti z mého profilu, pak mohu říci, že je to pravda - nebo lépe řečeno, že mi kdysi přišlo, že to vyjadřuje jakž takž to, co dělám. Když pominu to, že jsem také důchodce, obdivuji Tvoji prozíravost a opravdovost (rozhodně to nechci nazvat přímo "neomaleností") s níž si osobuješ právo druhým radit, jak se od toho či onoho "osvobodit". Ty jsi se "osvodila", i od těxh "duchovních pravd"?


co jsou to duchovní pravdy? Smile

Nemusíš si těch rad všímat Smile nic tě nestojí, nic za ně nechci, můžeš je přehlédnout, zahodit a pořád tě to nic nestojí Smile


Damao napsal:
Tak o tom, děvenko, napiš. O svých zkušenostech, namísto abys tu perlila hraběcími radami druhým, co mají či nemají. Je to jako s těmi moudry, které tu rozséváš - jen často zapomínáš napsat původ a autora, nebo alespoň to, že jde o přísloví či "autor neznámý" - pardon, to už jsi zlepšila.



autora jsem nenapsala jen jednou....jak to, že ty, člověk ducha a vnitřního usebrání nedokážeš nacítit (stejně tak i Toora, která se do toho tehdy zapojila), že ve chvíli, kdy jsem vkládala ten citát z knížky, kam jsem nedopsala autora, jsem psala na přístroji, který v tu chvíli z nějakého důvodu nechtěl vložit odkaz na internetové stránky a musela bych je opsat ručně, na což jsem už neměla čas, tak jsem odeslala schválně jen text Smile - jak to, že hned děláš závěry, aniž by jsi se zeptal, zda a jak jsem to myslela :lol" nic ve zlém Smile

jinak pod ostatní moje psaní můžes s čistým svědomím doplnit autorství... autorem je dominika ... ale nemám dojem, že by na tom nějak víc zálleželo Smile

Damao napsal:
Já lidem "neradím" - nabízím jim své zkušenosti, srovnání toho, co žijí s tím, co jsem už za léta, co dělám to, co dělám, viděl a zažil. Neučím, co je v knihách a co jsem kde slyšel, ale co jsem osobně zažil - no pravda, občas používám také zkušeností druhých lidí, kterých jsem byl svědkem (takové ty ženské záležitosti samozřejmě nejsou součástí mých osobních zkušeností). Nabídnu jim, co umím a pak už nechám na nich, zda to budou chtít využít, či ne.
A že to, co dělám, dělám za peníze? To nepovažuju za chybu, ale spíše přednost.


to je tvoje věc.... dělej, co uznáš za vhodné Smile

Damao napsal:
Zkus Ty nabídnout své moudrosti za peníze - a uvidíš...!


neměla bych z toho dobrý pocit ani čisté svědomí, takže díky za návrh, ale to dělat nebudu


Damao napsal:
Nechodím k zubaři, který pracuje zadarmo - to bych se opravdu bál - a tak v mnoha životních situacích volím raději profesionály než samozvané amatéry typu Pat a Mat. A těch je! - ve všech oborech lidského konání.


no, ale tímhle nechceš říct, že tedy placené duchovno jedině je profesionální, že ne...
a zubaři ještě před několika málo lety byly pro prostého člověka bezplatní, stejně jako lékařská péče...

Damao napsal:
Vidím, že jsi mě po delší době vyprovokovala k aktivitě, což jako zasloužilý důchodce kvituju s povděkem. Mám Tě rád, dominiko, proto Ti přeju, abys nabyla hodně skutečné životní moudrosti a zejména laskavosti.
Objímám - Karel


kdo v tobě byl vyprovokován prostřednictvím zcela anonymních slov na zcela bezbřehém anonymním prostoru virtuální reality ? Smile
taky tě mám ráda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 1:04 pm    Předmět: Re:Disent ... Citovat

moi napsal:
Toora,
Je EGO monádou Question ako (Jang/Jin) alias (+/-) so svojou
(Svetlou/Tmavou) zložkou v JEDNOTE JEDNÉHO? Question
Rolling Eyes


Tooro, nepřehlédla jsi Moiův dotaz?
Je to zajímavá otázka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 24, 2013 1:18 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
fajn, děkuju za odpověĎ Smile tak by jsi mohla začít předpokládat, že nejen pro tebe samotnou je tato "praxe" přirozeností Smile Laughing...

Předpokládání čehosi u druhého není zrovna věcí, kterou by bylo záhodno se zabývat Dominiko, proto vycházím z toho, co zde kdo napíše, nepředjímám.


dominika napsal:
matku Terezu s esoterickými aktivitami nelze srovnávat....

No ještěže aspoň tak Smile


dominika napsal:
matka Tereza je opravdu výborný příklad

Čeho? Toho, že tedy není pravdivé tvrzení, že: "Touha být společnosti přínosem je egoistická..."?


dominika napsal:
...inspirativních návodů a osobností je na světě dost.

Bavím se Dominiko s tebou, ty píšeš o tom, že "stačí mít rád", tedy mi zajímá ten návod tvůj, právě na ten se tě ptám.
Odpovíš mi Question


dominika napsal:
takové konání, ač moralizování hodné

O moralizování zde vůbec nejde. Povšimla jsi si té tendence, že když se něco pojmenuje a není to voňavé, tak to bereš jako odsouzení, tj. kritiku. Víš odkud se tahle tendence bere?
Tož tedy, jesltiže například někdo celý život lže, krade a podvání, pro tyto delikty je opakovaně posílán do vězení, potom prohlášení o tom, že tento člověk je zloděj a podvodník, není hodnocením, ani moralizováním, je to prosté konstatování faktu.

toora napsal:
jo souhlasím, je to o něco víc egoistické než touha být lidem

Jestliže zde napíšeš větu: "Touha být společnosti přínosem je egoistická..."

Nevím, proč by jsi něco takového psala, kdyby jsi tento svůj radikální výrok nedokázala také dostatečně vysvětlit, tj. sdělit, jak jsi k tomuto názoru dospěla.
Tedy se tě zeptám, proč je tato touha egoistická Dominiko? V čem ten její egoismus spočívá?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund