Fórum - Zobrazit téma - Sýrie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Sýrie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Sýrie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá září 13, 2013 10:25 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
sunnyi napsal:
dominika napsal:
Ahoj Damao...říkáš sjednocení s Bohem... Cílem meditace, že má být sjednocení s Bohem....Copak je někdo, kdo by byl od Boha oddělený?


Lidé jsou od Boha oddělení svojí nevědomostí. Meditace tu oponu rozpouští.

Mirek


Mirek odpověděl za mě - prostě, Dominiko, nechápu, proč bych se měl cítit u maditace zamilovaně a proč bych si měl užívat pohledy do očí.... raději jsem vždycky meditoval sám, obracel se k Jedinému, než jsem pochopil, že i to je špatně, protože jak říká Míla Tomášová ... (parafráze) dokud je tu pocit oddělení v tom, že něco či někoho uctíváme a ten, kdo uctívá, není to splynutí ani možné.
Vím, že hodně "hledajících" vyhledává právě takové skupinové meditace, sám jsem v prvopočátcích sbíral energii na podobných setkáních, ale byl to pro mne začarovaný kruh, až duchovní turistika. Tak jsem toho nechal, začal meditovat v "zátiší" intimity - a pokrok byl téměř okamžitý.
Je vidět, že jsi nadšená hledající - ono ovšem často platí, že ten, kdo o "tom" nejvíc mluví, málo ví, spíše mluví o tom, v co doufá.
Určitě časem buď já pochopím, co jsem nepochiopil, nebo naopak.


já se zamilovaně cítím pořád... zamilovávám se do lidí, do věcí, do přírody, do situací...

s těmi skupinovými meditacemi jsem si to vyzkoušela před lety jeden týden,na pobytovém meditačním "kurzu" a meditace byly hromadné, schválně vedené... bylo to moc fajn
na takových setkáních, kde se třicet lidí spojí v jednom duchu se vytváří obrovské množství až hmatatelné energie a tepla...obohacené právě o přítomnost ostatních lidí, kteří dělají to samé... radost jednotlivých člonů skupiny se pak jen nesčítá, ale násobí a vzniká ten efekt "synergie", kdy 1+1 je víc něž dva, jak zmínila Blanka... to jen že jsem si tak vzpomněla

intimní meditace jsou taky fajn..., v nich většinou (někdy ale taky) nenásleduju nějakou myšlenku nebo záměr, ale naopak nechávám myšlenky, aby se usadily a jsem naladěná na příjem, aby Bůh, pokud mi zrovna chce něco sdělit, aby měl otevřené dveře do mého srdce a vědomí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá září 13, 2013 10:51 am    Předmět: Citovat

♥ Ahojky, Evi...

víš, já mám na lidech ráda to, jak je každý úplně jiný... Smile a přesto nejsme nijak oddělení... Smile

Mám moc ráda Enyu, tak jen tak, pro radost Smile http://www.youtube.com/watch?v=IBSmgPxsIcA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 13, 2013 2:12 pm    Předmět: Citovat

Damao napsal:
...dokud je tu pocit oddělení v tom, že něco či někoho uctíváme a ten, kdo uctívá, není to splynutí ani možné..

Damao napsal:
...Vím, že hodně "hledajících" vyhledává právě takové skupinové meditace, sám jsem v prvopočátcích sbíral energii na podobných setkáních, ale byl to pro mne začarovaný kruh, až duchovní turistika. Tak jsem toho nechal, začal meditovat v "zátiší" intimity - a pokrok byl téměř okamžitý..

Dokud je tu hledající (aniž si to třebas on sám uvědomuje), je tu i ta potřeba hromadnosti, vzájemnosti, sdílení apod. Je to fáze procesu, jako každá jiná, a dokud k tomuto člověk lne, vyhledává to, tak ho to v jistém ohledu naplňuje, a je to v pořádku. Často je to také únik od pocitu osamocenosti, všednosti, který voní nevšedním zážitkem, neřkuli možným extatickým stavem, a pokud se zadaří, smysly byly nasyceny a o úúúžanosti Laughing takovéhoto "výletu" není pochyb Smile
Aby nedošlo k omylu, nemám teď na mysli společné zásedy, kdy se prohlubuje tichost, která vede za mysl, tedy za smysly, a v tomto případě je sangha (v určitý čas) opravdu potřebná a prospěšná.


Damao napsal:
...Určitě časem buď já pochopím, co jsem nepochiopil, nebo naopak.

Nemyslím, že by jsi to nechápal už teď, Karle, vyjádřil jsi to v tom psaní myslím dost srozumitelně.

Vše má svůj čas, a vše se jednou vypůsobí, jako i ta potřeba společné meditace, prostě potřeba chodit za sebou samým někam (s někým) ven.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá září 13, 2013 11:14 pm    Předmět: Citovat

Jistě, je tu sdílení a "sdílení".... Very Happy
Myslím si ostatně, že lidem v Sýrii je jedno, jakou cestou se jim dostane podpory a pomoci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá září 13, 2013 11:52 pm    Předmět: MOUDŘÍ VLÁDCI? Citovat

To, co jako lidstvo potřebujeme především, je uvědomění a sou-cítění.
A pokud jsme schopni si uvědomit fakt, jak jsme na týhle kulatý Matičce úplně všichni "na jedné lodi", a že neexistuje nic, co by se nás netýkalo, pak nezbývá než se modlit za to, aby ti, kteří jsou v jednotlivých zemích u moci, a rozhodují tak o životech lidí, měli při svém rozhodování dostatek rozumu i citu.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so září 14, 2013 1:52 pm    Předmět: Citovat

Amen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: so září 14, 2013 4:23 pm    Předmět: Re: MOUDŘÍ VLÁDCI? Citovat

toora napsal:
To, co jako lidstvo potřebujeme především, je uvědomění a sou-cítění. Smile

Smile

Dnešní Dalajlamova přednáška na Fóru 2000 je na téma: Laskavost a vzájemná úcta v dnešní společnosti

http://www.forum2000.cz/cz/projekty/dalsi-aktivity/2013/prednaska-jeho-svatosti-dalajlamy/

Záznam na you tube: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CYpD-Igtr1A
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: so září 14, 2013 9:42 pm    Předmět: Citovat

Mám radost. Zítra jdu na Jeho svatost Dalajlamu, vtipné je, ze na Spartu.Smile
Celodenní 8 veršů výcviku mysli. Dostala jsem vstupenky jako dar od Hearth.net.
Krásný večer, M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 8:21 am    Předmět: Citovat

Podělím se se svými včerejšími zážitky.

Překrásná energie. Klid, vyrovnanost. Při příchodu Jeho svatosti mi přišly slzy, slzy štěstí. Na podiu seděli praktikující, mniši a tlumočnice.

Dopoledně vysvětloval Jeho svatost historii buddhismu. Odpovídal na otázky - existuje já jsem, existuje začátek a konec já jsem?

Odpoledne vysvětloval 8 veršů výcviku mysli. Přestože se jedná o modlitbu, kterou se Dalajlama modlí každý den jako Otčenáš, obsahuje texty , které bych bez vysvětlení vůbec nechápala...
Odpovídal na otázku, zda může učitel přenést osvícení na žáka, dále pak - neexistuje-li já jsem, potom kdo prožívá nirvánu?

Nakonec jsme se společně pomodlili modlitbu Jeho svatosti - Rozvíjení osvícené mysli. Vyzval nás, abychom se při modlitbě buď jako buddhisté modlili k Buddhovi, jako křesťané k Ježiši, jako muslimové k Allahovi, jako ateisté k sobě. Takovou lásku a toleranci zažít v takové hloubce...

Celý den měl Dalajlama chřipku, prý si ji přivezl z Litvy . Smrkal a kašlal, přesto se smál a celý den s ním byl tak úplný.

Děkuji , děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po září 16, 2013 4:25 pm    Předmět: Citovat

okenko -DĚKUJI za sdělení zážitků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund