Fórum - Zobrazit téma - Sýrie - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Sýrie
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Sýrie
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st září 11, 2013 8:05 am    Předmět: Citovat

blankas napsal:
dominika napsal:

máš vyzkoušeno, že to tak funguje? Smile

Ano, byla jsem delší dobu členem skupiny lidí, takové "školičky" pod vedením zkušené lektorky, scházeli jsme se jednou měsíčně, to jsme pracovali společně. Jinak jsme si individuálně-pokud jsme chtěli-pracovali podle témat i každý sám doma. Tam jsem si to vyzkoušela prakticky.


Tak to je fajn. Smile Z duchovní oblasti?

Já a jeden známý máme krásný zážitek, kdy jsme na týddenním meditačním "soustředění" ) jedno odpoledne jeli v autě spolu s dalšími dvěma lidmi a v jednu chvíli, ač bylo zamračené nebe se jakoby "roztrhla" obloha a zasvítilo na nás na celé auto slunce kuželem intenzívního, a
oslepujícího světla, který trval několik málo okamžiků, měla jsem i vjem tepla.. s údivem jsme zjistili, že naši spolucestující to "světlo" nevidí...
To je náš jeden z pomeditačních zážitků... který nevím co znamenal, ale byl kouzelný...
Co pro mě je jiné na meditaci osamocené oproti meditaci ve skupině (kde jsou všichni přítomní na jednom místě, teď nemyslím skupinovou meditaci, kdy je každý doma sám a meditace probíhá ve smluvenou dobu) je taková rozesmívavá a zamilovaná radost ze společně prožívané meditace na nějaké téma, pohledy do očí po zvlášť silných zážitcích při meditaci, pocity sounáležitosti lidí, intenzita mezilidské lásky, která by se dala i "krájet", kolik ji je na jednom místě přítomno......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st září 11, 2013 7:52 pm    Předmět: Citovat

http://www.avaaz.org/en/solution_for_syria_loc_rb/?txLPqab

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: st září 11, 2013 11:59 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:

Co pro mě je jiné na meditaci osamocené oproti meditaci ve skupině (kde jsou všichni přítomní na jednom místě, teď nemyslím skupinovou meditaci, kdy je každý doma sám a meditace probíhá ve smluvenou dobu) je taková rozesmívavá a zamilovaná radost ze společně prožívané meditace na nějaké téma, pohledy do očí po zvlášť silných zážitcích při meditaci, pocity sounáležitosti lidí, intenzita mezilidské lásky, která by se dala i "krájet", kolik ji je na jednom místě přítomno......


Vidíš a já celý čas, co se věnuju meditačním technikám se domníval, že jde o sjednocení s Bohem, a TEĎ JSI MI TO VYSVĚTLILA, ŽE JDE HLAVNĚ O ZÁŽITKY...! - Pohledy do očí a mezilidské vztahy!
No, nějak mi to nesedí, ale třeba pochopím časem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 8:29 am    Předmět: Citovat

Ahoj Damao...říkáš sjednocení s Bohem... Cílem meditace, že má být sjednocení s Bohem....Copak je někdo, kdo by byl od Boha oddělený? Jasně, lidé si to mnohdy neuvědomují, ale přesto nejsou od Boha oddělení, takže docela stačí i jen změna postoje a zážitek sjednocení s Bohem se "stane". Nebo lépe řečeno, je připraven prostor, aby se to mohlo udát...
A za druhé, meditovat se záměrem je skoro jistě příčinou toho, že je vnímáno, že cíle není dosaženo... Proč nemeditovat jen tak, pro radost? Protože to člověka baví?
A pokud to nebaví, taky se nic neděje... protože od Boha není člověk vzdálen víc, než na vzdálenost myšlenky...

A i jinak, bohem je všechno,dobro i zlo, krása i ošklivost, vědomí i nevědomí... vidět Boha i ve špíně za nehty.............. zároveň Bůh nemá ruce, kterými by pohladil, takže vždycky tě pohladí partnerka, dítě, přítel, lásku ti vyjádří pes.... ztělesnění Bohové Smile.
Vztahy....vztah je i to, co si člověk myslí i o židli, na které sedí, zda si vůbec uvědomuje, kolik energie je v obyčejné prosté židli např... Že ta židle, aby na ní teď mohl sedět, musela projít dlouhou cestou, dotýkalo se jí při výrobě mnoho rukou, které na ní nechali svoji sílu, čas, ta židle je vyrobená z různých materiálů, i ty musely být nějak zpracované, než se staly židlí, použité dřevo bylo dokonce živoucím stromem, kterého se dotýkaly sluneční paprsky, smáčely jej přívaly vod po mnoho a mnoho let, než se stal dost vzrostlým, stromem na to, aby mohl být použit ke zpracování... a tak je to se všemi vztahy...nejen k lidem, ale ke všemu a ke všem...
no a pak jsou taky situace, kdy člověk není dost pozorný a takovéhle detaily v běhu života ani nevnímá... používá věci, žije ve vztazích, ale jako by jimi jen povrchně proplouvá..., není v nich ani uvědomění ani srdce...

zážitky... jasně, všude se píše, že zážitky nebrat, nelpět na nich ani se o ně nijak nesnažit a neusilovat... je to zvláštní rada... mně se ještě nikdy žádný duchovní "zážitek" nestal poté, co jsem o něj usilovala... ale pokaždé to byla tak okouzlující souhra okolností, které člověk prostě nevymyslí-... a "něco se stane", co chytne za srdce a osvětlí dosud zatemnělé oblasti...
takže, pokud žádné zážitky nejsou, nic se neděje, pokud jsou, c o nadělám, že jo, považuju je za dar, který s radostí, láskou a vděčností přijímámSmile

měj se krásně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 8:45 am    Předmět: Citovat

Když existuješ jen ty, potom tomu všemu nerozumím....

V Sýrii mi chybí postava srovnatelná s Gándhím.
Tisíce skupin, které bojují za svůj necelkový postoj ,mohou
teoreticky oslabit v oblasti vliv Ruska, ale to není revoluce , to je
uchopení moci jinou diktaturou. Největšími majiteli chem. zbraní
jsou USA a Rusko, zatím nikde nevidím, ze by tyto zbrane likvidovali
sami, ale křičí o neetickem chování ostatních.

Posílám do oblasti lásku a světlo každy den, víc neumím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 8:57 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Ahoj Damao...říkáš sjednocení s Bohem... Cílem meditace, že má být sjednocení s Bohem....Copak je někdo, kdo by byl od Boha oddělený?


Lidé jsou od Boha oddělení svojí nevědomostí. Meditace tu oponu rozpouští.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 8:58 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Posílám do oblasti lásku a světlo každy den, víc neumím...


to je víc než dost Miško Smile víc než lásku už není možné dát...Smile

láska je nejjemnější z energií, podobně jako voda je jedním z nejjemnějších projevů hmoty, přesto ta jemná voda má sílu měnit koryta řek, dokáže narušit i skálu, nikam nespěchá, jen je tím, čím je

Existuje krásný citát: "Není nic tak silného jako jemnost a nic tak jemného jako skutečná síla."



okenko napsal:
Když existuješ jen ty, potom tomu všemu nerozumím.....


život je paradox, mystérium, které rozumem uchopit moc dobře nejde... rozum zůstává stát a začíná pracovat srdce, které přestane být jen svalem, rozhánějícím krev do žil....

Měj se jak chceš (můj tchán je rošťák a srandista, vždycky říká mějte se jak chcete), já dodávám, nejlíp krásněSmile ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 9:07 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
V Sýrii mi chybí postava srovnatelná s Gándhím...


Ta chybí snad všude na světě, nejenom v Sýrii...

okenko napsal:
Největšími majiteli chem. zbraní jsou USA a Rusko, zatím nikde nevidím, ze by tyto zbrane likvidovali sami, ale křičí o neetickem chování ostatních.

Posílám do oblasti lásku a světlo každy den, víc neumím...


Tak to prostě je. Tento svět byl a je o právu silnějšího. Alespoň navenek.

Taky posíláme lásku a světlo.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 9:16 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
dominika napsal:
Ahoj Damao...říkáš sjednocení s Bohem... Cílem meditace, že má být sjednocení s Bohem....Copak je někdo, kdo by byl od Boha oddělený?


Lidé jsou od Boha oddělení svojí nevědomostí. Meditace tu oponu rozpouští.

Mirek


nejen meditace, i láska... mít rád... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 10:34 am    Předmět: Citovat

Domi, nějak se temi řádky snažím pročíst, ale hlavu ani patu zatím nevidím. Pojmy láska, bůh, oči druhých - jsou často užívána, ale s moji žitou pravdou a láskou nerezonuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 10:38 am    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Domi, nějak se temi řádky snažím pročíst, ale hlavu ani patu zatím nevidím. Pojmy láska, bůh, oči druhých - jsou často užívána, ale s moji žitou pravdou a láskou nerezonuje.


v pohodě Smile jasně, ono pokud se o lásce mluví nebo píše, vždycky to zní blbě, hloupě.. Smile
a když třeba někdo mluví o tom, jak někam posílá lásku, přijde mi to hrozně srandovní a musím se tomu smát, ale je v tom velká sounáležitost... protože to dělám taky ale vím, že srandovně to přijde druhým lidem, když stejná slova řeknou nahlas...
o lásce je dost zbytečné mluvit, když se necítí, je to jen pět písmenek poskládaných vedle sebe, bez významu, cítí-li se stejně nejde vysvětlit... tak nezbývá, než to nechat být a jen se tomu smát...


důležité je cítit v sobě... a tak jak to cítíš, je pro tebe to nejlepší... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 1:22 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
dominika napsal:
Ahoj Damao...říkáš sjednocení s Bohem... Cílem meditace, že má být sjednocení s Bohem....Copak je někdo, kdo by byl od Boha oddělený?


Lidé jsou od Boha oddělení svojí nevědomostí. Meditace tu oponu rozpouští.

Mirek


Mirek odpověděl za mě - prostě, Dominiko, nechápu, proč bych se měl cítit u maditace zamilovaně a proč bych si měl užívat pohledy do očí.... raději jsem vždycky meditoval sám, obracel se k Jedinému, než jsem pochopil, že i to je špatně, protože jak říká Míla Tomášová ... (parafráze) dokud je tu pocit oddělení v tom, že něco či někoho uctíváme a ten, kdo uctívá, není to splynutí ani možné.
Vím, že hodně "hledajících" vyhledává právě takové skupinové meditace, sám jsem v prvopočátcích sbíral energii na podobných setkáních, ale byl to pro mne začarovaný kruh, až duchovní turistika. Tak jsem toho nechal, začal meditovat v "zátiší" intimity - a pokrok byl téměř okamžitý.
Je vidět, že jsi nadšená hledající - ono ovšem často platí, že ten, kdo o "tom" nejvíc mluví, málo ví, spíše mluví o tom, v co doufá.
Určitě časem buď já pochopím, co jsem nepochiopil, nebo naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 5:04 pm    Předmět: Citovat

okenko napsal:
Když existuješ jen ty, potom tomu všemu nerozumím....

V Sýrii mi chybí postava srovnatelná s Gándhím.
Tisíce skupin, které bojují za svůj necelkový postoj ,mohou
teoreticky oslabit v oblasti vliv Ruska, ale to není revoluce , to je
uchopení moci jinou diktaturou. Největšími majiteli chem. zbraní
jsou USA a Rusko, zatím nikde nevidím, ze by tyto zbrane likvidovali
sami, ale křičí o neetickem chování ostatních.

Posílám do oblasti lásku a světlo každy den, víc neumím...


Ahoj okenko,
v poslední době jsem dospěla do trochu odlišného názoru než se tu
na tohle téma vede, ale nebudu ho tu veřejně prezentovat. Není to
důležité. Ale co s tvým příspěvkem velmi rezonuje i když to na první
pohled možná nevypadá - je to slovo důvěra. A taky práce se strachem...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: čt září 12, 2013 8:41 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Ahoj Damao...říkáš sjednocení s Bohem... Cílem meditace, že má být sjednocení s Bohem....Copak je někdo, kdo by byl od Boha oddělený? Jasně, lidé si to mnohdy neuvědomují, ale přesto nejsou od Boha oddělení, takže docela stačí i jen změna postoje a zážitek sjednocení s Bohem se "stane".


Souhlasím

Citace:
... protože od Boha není člověk vzdálen víc, než na vzdálenost myšlenky...



Ano
Citace:
A i jinak, bohem je všechno,dobro i zlo, krása i ošklivost, vědomí i nevědomí... vidět Boha i ve špíně za nehty.............. zároveň Bůh nemá ruce, kterými by pohladil, takže vždycky tě pohladí partnerka, dítě, přítel, lásku ti vyjádří pes.... ztělesnění Bohové Smile.


Krásně vyjádřeno ♥

Citace:


zážitky... jasně, všude se píše, že zážitky nebrat, nelpět na nich ani se o ně nijak nesnažit a neusilovat... je to zvláštní rada... mně se ještě nikdy žádný duchovní "zážitek" nestal poté, co jsem o něj usilovala... ale pokaždé to byla tak okouzlující souhra okolností, které člověk prostě nevymyslí-... a "něco se stane", co chytne za srdce a osvětlí dosud zatemnělé oblasti...


Možná jsem jediná, kdo cítí stejně jako ty a nebo je nás víc, jen nechtějí vstupovat do těchto diskuzí.

Ne se vším, co zde píšeš úplně souzním, mnohému vůbec nerozumím, ale častokrát mi Dominiko mluvíš z duše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
okenko
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.4. 2005
Příspěvky: 947

PříspěvekZaslal: pá září 13, 2013 12:48 am    Předmět: Citovat

Šami,
v Sýrii jsem žila, tento konflikt je mi emočně blíž než byl např. čečenský.
Vnímám to.


Tak jsem Ti to popsala důvěrně a beze strachu.

Přeji celé oblasti mír.


Mír začíná u mě. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund