Fórum - Zobrazit téma - jóga - hatha jóga, jóga pozornosti - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - jóga - hatha jóga, jóga pozornosti
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

jóga - hatha jóga, jóga pozornosti
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 2:01 pm    Předmět: Citovat

Pokud vím, jóga vznikla primárně jako prostředek pro protažení těla po celodenní dřině, pak se k tomu přidaly věci kolem výživy a duchovno do toho vstoupilo v okamžiku, kdy tyto dvě předcházející složky začaly být komerčně známé, úspěšné a tím i perspektivní.
Evropani si toto pořadí rádi kompletně obracejí. Nejdřív hledají halucinace, pak začnou jíst to co nikdy nejedli a doufají, že cvičit už nebudou muset, nebo aspoň jen tak aby se neřeklo.

A z toho pak vznikají např.diskuse kdo je větší Tomáš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sanmoon
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 11.6. 2009
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 3:45 pm    Předmět: Citovat

Smile

Naposledy upravil sanmoon dne st listopad 04, 2009 11:47 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 4:49 pm    Předmět: Citovat

sanmoon napsal:
..opravdu, netřeba mne poučovat, vím já, o čem hovořím, nezlob se.


Jaképak zlobení, Sanmoon?
Mohla by jsi říct, co konkrétně vnímáš, z toho, co píšu, jako nějaké poučování Question

Dokážeš taky někdy diskutovat o samotném předmětu diskuse?

Nebo - prostě, ten, kdo s Tebou v něčem nesouhlasí, prezentuje svoji zkušenost, názor, ten se Tě snaží automaticky poučit Question

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 5:56 pm    Předmět: Citovat

Toora:

JÁ JSEM. Tento termín mám z knih Jiřího Vacka. Šrí Ramana Mahariši mluví o Já (jak již řekla Sanmoon).

Co se týče mých zkušeností s átmavičárou - dělal jsem ji asi před čtyřmi lety a cítil jsem rozšíření vědomí, odtotožnění se od těla a myšlenek. ALE. Největší úspěchy jsem zaznamenal při modlitbě. Přišlo odevzdání, transcedentno, nekonečné neomezené Vědomí. V mnohem větší síle a hloubce než u mého cvičení s átmavičárou. To vím jistě. Na druhou stranu u átmavičáry i modlitby dochází pochopitelně k jednomu a témuž. Modlitba mi je asi ale bližší.

Co se týče mých pár prožitků. Zda to je JÁ JSEM, Bytí, Bůh, Átman, Duch, Vědomí, To, Jsem či co to vlatně je a jak to nazvat tak, aby to bylo "správně pojmenováno" (jde o to?) a zda to bylo vůbec to ono "uvědomění" netroufám si říct. Jedno vím jistě. Nyní to nezažívám....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Dzarmi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.3. 2006
Příspěvky: 1007

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 6:27 pm    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Evropani si toto pořadí rádi kompletně obracejí. Nejdřív hledají halucinace, pak začnou jíst to co nikdy nejedli a doufají, že cvičit už nebudou muset, nebo aspoň jen tak aby se neřeklo.

A z toho pak vznikají např.diskuse kdo je větší Tomáš...



Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Jahááááá,tak tý jooooo,popadám se za břícho hihihihihihihihihiii

Zdraví Džarmí Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 7:51 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:

JÁ JSEM. Tento termín mám z knih Jiřího Vacka. Šrí Ramana Mahariši mluví o Já

Aby nedošlo k nějakému nedorozumění, bylo to ode mne jen takový lehký šťouchnutí, kde je sice "jen", ale stále přítomen “pozorovatel“.
A protože se osobně neznáme, tak jestli by to snad vyznělo nějak poučně, tak to zde tímto doplňuju… Smile

Píšeš: „Na druhou stranu u átmavičáry i modlitby dochází pochopitelně k jednomu a témuž.“

Asi se to nedá paušalizovat (…když dva dělají totéž...), ale dejme-tomu, že v ideálním případě ano, ale rozumím, že největší úspěch jsi zaznamenal při modlitbě.
Zároveň by mne zajímalo, jak se to vyvíjí, resp. jak to promítáš do „praxe všedního dne“?

Když jsem se seznámila s Advaitou, tedy i Atmavičárou, měla jsem za to, že „tohle je konečně Ono!“, ale až o pár let později jsem teprve pochopila, že to tehdy nic nekončilo, ale teprve doopravdy začlo.
Tenkrát mi naštěstí hodil lano Učitel z nejpovolanějších, nejtrpělivějších…ale to už je jiná kapitola.

A tak jen chci říct, že k tý doopravdický praxi (vč. sebedotazování) vedou cesty Páně, a ty bývají vpravdě nevyzpytatelný.
Přijdou „stavy“Boží navštívenky, kdoví jakou Milostí…a pak „jdeme po Té vůni“.
Někdo z Moudrých jednou řekl, že lidské srdce se otevírá a zavírá jako kvítek lotosu, tedy postupně a jakýsi časových intervalech. Podobné je tomu ve všem, v celém tom života běhu, a tak i v těch tzv. „úspěších“ a „neúspěších“…
a co to vlastně je… Question

Wink Smile


Katka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 4:58 pm    Předmět: Citovat

Toora:
" A protože se osobně neznáme, tak jestli by to snad vyznělo nějak poučně, tak to zde tímto doplňuju… "

Já se od Tebe rád poučím Smile

"Zároveň by mne zajímalo, jak se to vyvíjí, resp. jak to promítáš do „praxe všedního dne“?"
Rád bych na to co nejlépe odpověděl. Trošku jiné to bylo když jsem byl bez práce (v podstatě rok), kdy jsem měl svůj pokoj (a rodiče na kilometry daleko), kde jsem se mohl pokud jsem měl světlou chvilku věnovat Bohu. V té době jsem se mohl modlit stále a pořád, stejně jako jsem si stále mohl dávat reiki. Tedy promítalo se to do všedního dne pořád. Bylo snadné jít po ulici a oddávat se lásce, nebo sebou nechat proudit reiki. Bylo to samozřejmě snadné, když jsem to nechal na Bohu a věnoval pozornost Mu. I tak jsem se často upadal do myšlenek o všem možném a nemožném...
Jiná situace nastala, když jsem nyní nastoupil do práce. Ráno brzy stávání, večer jít brzy spát. Do toho vaření, nakupování, cestování. Náhle to není tak, že bych měl na vše hodiny času. V práci mi zatím paradoxně pomohly situace, kdy jsem byl druhými utlačován, kritizován a vysmíván. V té chvíli jsem se nejvíce obracel k Bohu. Náhle bylo možné i ve vypjatých chvílích, kdy jsem na operačním sále a nějak třeba asistuji doktorovi, se náhle nořit do lásky a chválit Boha. Ale zas tak moc často to není. Spíš častěji vyhrává spěch, úvahy a zabrání se prací. Někdy se mi děje, že si dávám tajně reiki, třeba na nohy a cítím jak je to krásné a nechce se mi nic. Ani vstát a jít pracovat. Vidím jak díky práci duchovně upadám, byť to má třeba i určité pozivitní stránky - jako učení se komunikovat atd. Ale i tak no...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 6:52 pm    Předmět: Citovat

Psychedelic napsal:
...kde jsem se mohl pokud jsem měl světlou chvilku věnovat Bohu.


Ahoj Smile

Tím „věnováním se Bohu“ asi každý rozumí trochu něco jiného.
Tak zřejmě neuškodí, když se u toho ještě chvilkuu pozastavím...

Např. v křesťanském pojetí je to „cosi“ mimo nás, pro takto věřícího je zde někdo, on - jakožto osoba, a Bůh (na nebesích), ke kterému se vztahuje.

Budhova nauka - Jóga, vede k obrácení se dovnitř.
Vede k pravému rozlišování, pozorování a pozorovateli...aby bylo možno rozpoznat Máju, iluzi, tj. čím vším vlastně nejsme… sledujeme vznik a zánik jevů - myšlenek, emocí, tzn. neskutečnost samotného prožívajícího, tj. osoby...všeho projeveného - pomíjivého.
To vše nás přibližuje k naší pravé Podstatě - Pravdě, tedy k Bohu.

Je Jím přítomný okamžik, nic víc a nic míň, nic jiného neexistuje, tohle je ta jediná Skutečnost.
A proto je třeba, při jakékoli zaneprázdněnosti, zaměstnanosti, věnovat pozornost tomu, co právě dělám, být jen tam, kde právě jsem.
Nemůžeme být víc (s) Bohem než právě touhle vědomou „pozorností“, a kdybychom to dokázali sami od sebe, nepotřebovali bychom nejprve v klidu praktikovat, cvičit, rozlišovat… Smile
Kdyby…ale tak tomu není, příliš dlouho je tomu, co jsme si adoptovali „vlastní“ koncept o sobě a o světě. Confused
Ať už děláme cokoliv, pak to znamená splynout s činností samou, stát se jí. Tehdy mizí konající, prostor i čas. A kde je pak „ten“ který má podmínky, nemá podmínky, má čas, nemá čas ?
Nikde-nikdo...protože nikdy nikdo takový ani nebyl.
A tohle je ta nejvyšší modlitba, Psychedelicu.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 7:25 pm    Předmět: Citovat

Přemýšlel jsem, že bych napsal svými slovy v podstatě totéž, Katko, ale pak jsem si říkal, že Psychedelik tohle všechno moc dobře ví.

Jenomže praktikovat to není vůbec snadné, takže potom může mít člověk pocit, že duchovně upadá, i když to třeba není pravda. Zvlášť v případě člověka, jako je on, který vše, co dělá, dělá s velikou odevzdaností a láskou. Je přece jen daleko snazší být v přítomnosti, když jsme sami, v tichu a nikdo a nic nás neruší. Musíme se tomu učit i v tom každodenním shonu, ale myslím, že mu rozumím, co se snaží říct.

Jako velikou pomoc tady vidím meditační retreaty. U nás je již léta pořádá pražská Bodhipála, která pořádá zejména vipassanové meditační retreaty. Některé jsou víkendové, ale doporučoval bych spíše ty dlouhodobější, v trvání jednoho až dvou týdnů. Příští rok se možná podaří uskutečnit dokonce měsíční retreat.

Jinak je také možné zaletět si například do centra v Nepálu, které vede německý mnich v barmském stylu. Má velice dobrou pověst a pro vzrůstající zájem je lepší si zažádat nějaký ten měsíc předem.

Na takových akcích je o člověka postaráno, kromě každodenní drobné výpomoci má vše zajištěno a od časného rána do pozdního večera se může naplno věnovat rozvíjení všímavosti pod odborným vedením, s možností získání zpětné vazby. Je to vynikající příležitost, úžasná škola. S takovým tréninkem je to potom v každodenním životě daleko snazší.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 8:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Mirku Smile

Jak, píšeš… nepochybuju, že to Psychedelic ví, jen mám za to, že každý naše opáčko (z dalších úst) je dobrý, alespoň mám tuhle zkušenost.

Zmiňuješ retreaty…ano, to je taky jedna z možností, když máme pocit stagnace, jistě to může pomoct praxi prohloubit.
Za sebe mohu říct, že vždy v jistou chvíli se objevila ta správná „šance“, a nějak nešlo si jí nevšimnout. I když to bylo vždy spíš individuální vedení, než společné pobyty.
Téměř každý rok sem přijíždí Mistr z Indie – následovník R. Maharišiho, a cca 10 dní se potom konají dvakrát denně satssangy. Můžu tak srovnat, jak jsem ty chvíle prožívala před třemi-čtyřma lety, a jak jsem tuhle pomoc vnímala, a neustále vnímám, nyní.

Boží Milost má mnoho podob, a tak…kdoví jaká na koho z nás právě čeká…


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá říjen 23, 2009 8:35 pm    Předmět: Citovat

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Psychedelic
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 11.6. 2005
Příspěvky: 745

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 6:21 pm    Předmět: Citovat

"Je Jím přítomný okamžik, nic víc a nic míň, nic jiného neexistuje, tohle je ta jediná Skutečnost."

Také to tak chápu. Jsoucno, Absolutno je nyní.

"A proto je třeba, při jakékoli zaneprázdněnosti, zaměstnanosti, věnovat pozornost tomu, co právě dělám, být jen tam, kde právě jsem."

U tohohle se zkusím trošku zastavit.

"věnovat pozornost tomu, co dělám"
Pamatuji si, jak jsem jednou dlouhodobém modlení, prožíval Vědomí nestotožněné tělem a myslí. Šel jsem vařit a náhle jsem věnoval plnou pozornost hrnci a ruce a tím jsem jakoby z uvědomění vědomí "spadl" a uvědomoval jsem si jen ruku a hrnec. Nikoli Sebe - Vědomí.

K tomu mě ale napadá ještě jedna věc. Takový kompromis. Není u toho třeba rozšířené vědomí, ale je to věnování pozornosti jakoby svému vnitřnímu energetickému tělu. Tedy není to svět, ale člověk může být pozorností v těle. Což vyvolává blaženost a šaktické prožitky.

Takže při činnosti být v těle. Protože kde si tady a teď uvědomovat?

Pokud si uvědomuji věci:
Tady a teď si uvědomovat klávesnici znamená, věnovat jí pozornost.
To člověk může dělat i u hudby. Zcela jí věnovat pozornost, zapomenout na tělo i přestat myslet. Vnímat ji tady a teď a přesto - není to samadhi. Je to naopak zúžení vědomí (uvědomování) na věc samotnou.

Tedy aby to bylo konstruktivní:
tady a teď si může "člověk" (Vědomí) buď uvědomovat tělo, nebo Vědomí - Sebe.

Je to tak? Nebo jak to vnímáte?

Jiří Vacek říká, že mnoho především zenových učitelů mluví o tom, že by člověk měl věnovat plnou pozornost tomu, co dělá - když jí, tak jí. Ale že málo který učitel říká, že člověk by měl věnovat pozornost i tomu - kdo si toho je vědom - tedy Bytí, Vědomí.
K tomu mě napadá, že třeba malíř. Byť se věnuje jen štětci (bez myšlenek zcela pohlcen tahem štětce) - může být zcela pohlcen činností a přesto - není v samadhi.. To proto, že není jak říkáš "tam, kde je" - ale je v činnosti. Není v Sobě.
Tak trochu zápasím s terminologií Jiřího Vacka a trochu s jeho techničností. Jiří Vacek říká, že je Pozorovatel a poté je ještě třeba jaksi obrátit pozornost na samotného pozorovatele - uvědomit se. Ve stejném duchu to říká Kalyany Pavla Mašková. Z mých střípků duchovní praxe někdy usuzuji (hlavně nyní - když nepraktikuji - to je ten paradox, teď nejvíc uvažuji nad tím jak to je, místo abych se snažil Smile ), že když jsem si uvědomoval rozšířené vědomí, v podstatě to bylo ono (jen je třeba v tom setrvat a prohloubit to - což je pro mě veliký problém). Vycházím z logičnosti toho: rozšířeného vědomí jsem si byl vědom, tudíž jsem si uvědomoval vědomí. Vědomí jehož samozřejmou vlastností je sebeuvědomovaní. Tedy pokud se modlím a dochází k rozšířenému nekonečnému vědomí - tedy uvědomuji si tuto rozšířenost - napadá mě, že by to mohlo být ono "sebeuvědomění", uvědomění Já.


Nicméně při práci, ve stresu, když nejsem proreikovaný, promodlený, ve spěchu a tlaku, jde vše tak těžko (a to mi jde i když jsem sám - to je zase těžké se přinutit vůbec na sobě pracovat Smile , nemluvě o vásánách atd. ) Nerad bych dělal zdání nějaké pokročilosti tím co píši. Tápu a ptám se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so říjen 24, 2009 11:07 pm    Předmět: PSYCHEDELICOVI Citovat

.

Zmiňuješ se o: „zúžení vědomí na věc“, to bývá na začátku jednou z možných technik v praxi pozornosti, ale je zde stále „někdo“, tedy pozorovatel, pozorovaná věc a pozornost, žádné splynutí tohoto v „jedno“, kterými ve skutečnosti jsou. Někteří Učitelé tuto techniku svým žákům nezmiňují, nebo nedoporučují.

Vezmeme-li např. ono prst-klávesnice - je rozdíl, jestli vnímáme „dotyk“ jako čerstvé „cosi“-zázrak, nebo jestli to chceme nějak popsat (jako“prst“-„můj prst“…), nazvat to, a dát tomu ty správný „nálepky“, a hned je po všem. Confused

Píšeš: „...uvažuji nad tím jak to je, místo abych se snažil“
Pokud uvažujeme, buď je tu bdělost, ve které se to děje (víme o tom), nebo tu není, to je celý Smile

Cílem praktikování je jen jedno - Bdělost. Jen ta vede k otevření lotosu - zbavení se veškerých našich přestav o „rozšířeném vědomí“, meditaci, samadhi, atd. atd….(tedy i té, která srovnává jakýkoliv„náš“ prožitek, jeden s druhým, nebo s nějakým jakoby vyšším stavem - „ideálem“) , všechny tyhle představy jsou jen velkou překážkou.
Nejde ale o nějakou snahu, usilovnost „mít“ bdělou pozornost.
Někdy se o správné praxi mluví jako o tzv. „dotkni se a jdi“.
Bdělost nedává šanci ke ztotožnění se, lpění, odděluje od neustále se obnovujících myšlenek, tedy od ega, díky ní přestáváme existovat, zůstává otevřenost, čerstvost, harmonie.

Konec očekávání, žádný koncept, žádný „správný“ stav, ale jen to, co právě je.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

toora:

"Zmiňuješ se o: „zúžení vědomí na věc“, to bývá na začátku jednou z možných technik v praxi pozornosti..."

To nebývá jen na začátku. To je jedna možná cesta od začátku, až do konce.

"... ale je zde stále „někdo“, tedy pozorovatel, pozorovaná věc a pozornost, žádné splynutí tohoto v „jedno“, kterými ve skutečnosti jsou."

Na začátku tomu tak opravdu je, ale s tím, jak se naše pozornost "zaostří", tak postupně pronikáme hlouběji a hlouběji do podstaty pozorovaného, až k prožitku Prázdnoty.

"Někteří Učitelé tuto techniku svým žákům nezmiňují, nebo nedoporučují."

To může být proto, že to ve skutečnosti nejsou Učitelé nebo proto, že jejich posláním je učit jinou cestu a přitáhli si k sobě takové žáky, kteří právě takovou cestu potřebují.

Psychedelik:

"Vnímat ji tady a teď a přesto - není to samadhi. Je to naopak zúžení vědomí (uvědomování) na věc samotnou.

Tedy aby to bylo konstruktivní:
tady a teď si může "člověk" (Vědomí) buď uvědomovat tělo, nebo Vědomí - Sebe.

Je to tak? Nebo jak to vnímáte?"

Na to jsem odpověděl již výše. Zpočátku je to opravdu zúžení vědomí. Jakmile však naší stále se zaostřující pozorností pronikáme hlouběji a hlouběji do podstaty pozorovaného, tak se naše vědomí skrze pozorované naopak rozšíří. Takže skrze naše tělo můžeme dojít prožitku Jednoty. Proto třeba i tanec může vést k hlubokým mystickým prožitkům.

"Jiří Vacek říká, že mnoho především zenových učitelů mluví o tom, že by člověk měl věnovat plnou pozornost tomu, co dělá - když jí, tak jí. Ale že málo který učitel říká, že člověk by měl věnovat pozornost i tomu - kdo si toho je vědom - tedy Bytí, Vědomí."

O tom nemluví jen zenoví učitelé. To je celá podstata Buddhova učení. Satipattána. Celá Buddhova nauka vyjádřená jediným slovem. Na pohled naprosto triviální, a proto i hodně podceňované učení. Ve skutečnosti však naprosto geniální instrukce, jak dojít osvícení, která je navíc podstatou veškeré meditace.

"K tomu mě napadá, že třeba malíř. Byť se věnuje jen štětci (bez myšlenek zcela pohlcen tahem štětce) - může být zcela pohlcen činností a přesto - není v samadhi.. To proto, že není jak říkáš "tam, kde je" - ale je v činnosti. Není v Sobě."

Hodně záleží na vnitřním postoji toho malíře. Na jeho motivaci, proč tvoří. Může v tom být hodně ega, hodně úsilí. Pokud se ale opravdu "odevzdá", jeho tvorba se stane meditací a dříve či později může skrze ni samadhi prožít.

K tomu ostatnímu, té techničnosti, terminologii...:

Podle mne není důležité svoji mysl takovými úvahami zatěžovat. Jak pěkně píše Katka:

"Bdělost nedává šanci ke ztotožnění se, lpění, odděluje od neustále se obnovujících myšlenek, tedy od ega, díky ní přestáváme existovat, zůstává otevřenost, čerstvost, harmonie.

Konec očekávání, žádný koncept, žádný „správný“ stav, ale jen to, co právě je."

"Nicméně při práci, ve stresu, když nejsem proreikovaný, promodlený, ve spěchu a tlaku, jde vše tak těžko (a to mi jde i když jsem sám - to je zase těžké se přinutit vůbec na sobě pracovat , nemluvě o vásánách atd. )"

Na druhé straně, ta práce, ten stres, spěch a tlak... jsou vynikající příležitostí k tomu, učit se té bdělosti i za tak náročných podmínek. Člověk se pravděpodobně nedostane do takové hloubky, ale i takové prostředí ho může hodně naučit.

"Nerad bych dělal zdání nějaké pokročilosti tím co píši. Tápu a ptám se."

S pokročilostí bych si hlavu taky nelámal. Za sebe můžu říct, že jsem za svůj život potkal jen málo lidí, kteří by se Ti vyrovnali. Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne říjen 25, 2009 1:46 pm    Předmět: jj Citovat

sunnyi napsal:

To může být proto, že to ve skutečnosti nejsou Učitelé nebo proto, že jejich posláním je učit jinou cestu a přitáhli si k sobě takové žáky, kteří právě takovou cestu potřebují.

Je to tak, Mirku, každý je tu pro někoho.

...nakonec, vše, co děláme pořádně, opravdicky, ať už je to cokoli, musí se to nakonec projevit. Smile


sunnyi napsal:

S pokročilostí bych si hlavu taky nelámal. Za sebe můžu říct, že jsem za svůj život potkal jen málo lidí, kteří by se Ti vyrovnali. Smile

Osobně Psychedelica sice neznám, ale za jeho slovy vnímám totéž.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Prosby o pomoc Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund