Fórum - Zobrazit téma - Rozhodnutí - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Rozhodnutí
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Rozhodnutí
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2013 10:38 pm    Předmět: Rozhodnutí Citovat

Je ohromně zajímavé, jak silná energie je Rozhodnutí.
Jakmile se člověk pro něco rozhodne, skutečně, opravdově a se vším rizikem, které naše rozhodnutí s sebou nese, tak se najednou něco propojí
a všechno, pro co jsme se rozhodli dostane (konečně) pořádný spád, energie se propojí. Takové to váhavé rozhodování se, nebo rozhodnutí,
za kterým je strach, co by kdyby, nebo jen takové povrchní přikývnutí změně mi připadá jako mírně puštěná sprcha - energie sice nějaká slabá tam maličko je, ale je rozptýlená všemi směry, nic moc se neděje. Ale když se tahle energie přepne do jednoho proudu, pustí naplno, hned je to o něčem jiném.
Se všemi důsledky a možnými následky, které s sebou nese.

Zdá se mi, že nejvíc sprch, místo kohoutku děláme ze strachu z té nejistoty, z následků našeho rozhodnutí, protože výsledek nám opravdu nikdo nezaručí. Žádné karty nebo kyvadla nebo jiné dotazníkové metody (hmmm schválně, kdo z nás je nemá nebo nikdy nepoužívá?), nám nedokáží garantovat, jestli následek rozhodnutí nebude malér? Ale jak se akce jednou rozjede, přijde síla a pomoc o jaké jsme dřív neměli ani tušení.
A jak to dopadne? Přece vždycky dobře. Stačí jen se rozhodnout
a šťouchnout do té první kostky domina..

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 9:07 am    Předmět: Re: Rozhodnutí Citovat

samanka napsal:
. Žádné karty nebo kyvadla nebo jiné dotazníkové metody (hmmm schválně, kdo z nás je nemá nebo nikdy nepoužívá?), nám nedokáží garantovat, jestli následek rozhodnutí nebude malér?

šamanka Cool


Nepoužívám ani nemám žádné dotazníkové metody právě proto, že si stejně jako ty uvědomuju to, co jsi tu napsala... Proč tedy chodíváš ke kartářce? Proces rozhodování používám u situací, u kterých je mi jedno, jaký výsledek bude. tedy např. rozhoduju, jestli k večeři uvařím koprovku nebo obalený květák. A dle toho jednám, nakoupím.
pokud se jedná o počáteční nepřehlednost a rozhodování v situaci, kdy výsledek nějak víc zasáhne do mého života (třeba přinese změnu zaměstnání...), tak nerozhoduju, nejistotu a neklid přijmu s vděčností a odevzdám to a nechám se vést.. výsledkem nerozhodování je to, že zprvu "infarktová" situace naléhavě vyžadující zaujmutí nějakého stanoviska a potřeby ji aktivně řešit, se jakoby sama uklidní a řešení vyplyne přirozeně a nenásilně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 10:32 am    Předmět: x Citovat

Ano, byla jsem u kartářky, vůbec se za to nestydím, je to žena, která mi pomohla podívat se na věc z jiného úhlu.

Ano, chodím se, když cítím potřebu, poradit nebo inspirovat jinými lidmi. Hodně a ráda s lidmi mluvím a vyměňuji si znalosti a zkušenosti. Nejsem ani žádný děd vševěd ani žádný mistr světa, abych si vždycky ve všem uměla poradit. A je pro mě v poslední, pro mě hodně náročné době, velkým překvapením, kolik lidí mi neustále nabízí pomoc různého druhu. Ohromující a nádherné a je to pro mě velká inspirace kam dál.

Ano, většinu práce člověk sám na sobě a sám se sebou udělá sám. Ale druzí lidé můžou v tom být velcí pomocníci ať už jen svou přítomností, nějakým slovem nebo činem, nebo jen pozorováním. My, s našim způsobem života, protože žijeme tady a teď, v téhle společnosti, v téhle době, s těmahle lidma, nebylo nám souzeno žít v jakémsi lesním klášteře,
v hlubokém tichu a neustálé meditaci. Musíme se rozhodovat co uvařit
a co dělat.

A to je to téma, které je podle mé zkušenosti důležité podpořit svou energií rozhodnutí. Dokud je to jen takové opakování nějakých afirmací nebo nemastné, neslané, existence vlastně neví, jestli to opravdu chceme nebo je to takové to obvyklé: moc chci studovat angličtinu, ale...
Vůbec není podstatné, že člověk neví JAK to udělat. Pokud naše rozhodnutí, hlavně ta pro nás důležitá, podpoříme emocí, energií skutečného rozhodnutí, pak se rozjedou věci, až žasneme.

Dostala jsem v životě nádhernou příležitost (a jsem za ni nesmírně vděčná) být účastníkem, učitelem, součástí i žákem takového procesu několikrát
a bylo to jedno velké, užaslé WOW! Lidi na začátku a konci procesu, byli úplně jinými lidmi. Někdo víc, někdo míň (v tom okamžiku). Samozřejmě to nebylo pro nikoho z nás jednoduché.

Ano, rozhodnutí je jako když se zapálí ohňostoj. Třeba si to ani v prvním okamžiku neuvědomíme nebo třeba si tělo konečně oddechno, spadne
z něj tíha tlaku váhání, rozhodování a nespokojenosti. Jo, tohle je ono, na to jsme tak dlouho čekali...

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 10:52 am    Předmět: Citovat

proč by ses měla za něco stydět? k té kartářce jsi šla s pokorou a s tím, že opravdu nevíš, a byla jsi otevřená k jiným náhledům...

přeju ti, aby se tvoje složitá životní situace co nejrychleji uklidnila a harmonizovala Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 10:54 am    Předmět: x Citovat

Díky, je to velmi, velmi zajímavá zkušenost. Myslím, že čím víc si člověk prožije v praxi to, co učí jiné nebo s čím se na něj někdo obrací, tím víc může porozumět tomu procesu, tomu co se děje. Učitel nemusí být vůbec dokonalý a ani jsem nikdy žádného dokonalého učitele bez lidských chyb
a vlastních problémů nepotkala, přesto může svým žákům dát a žáci jemu, ohromný potenciál. Jak kdosi prohlásil, nikdo není žák ani učitel, všichni jsme žáci, jen v různých "školních třídách". Potkala jsem učitele, který mi dal, kromě spousty úžasných věcí, také návod, co bych dělat neměla, co se mi nelíbí a jak NE. I to je velmi cenná zkušenost prožitá na vlastní kůži.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 11:14 am    Předmět: Citovat

říká se, že člověk nejlíp učí to, co se sám potřebuje naučit, takže je hodně na tom, co píšeš... Smile


já mám buď tu smůlu nebo to štěstí, že jsem potkala učitele, který žádné lidské chyby a slabosti nemá (nebo je za chyby nepovažuju, i když někteří jiní ano)a jsou mi ohromnou inspirací k následování ve jménu dobra a lásky... proto mám na sebe velké nároky Smile a nic, než dokonalost mě nestačí... Smile vlastně takových učitelů bylo víc Smile jedním z nich byl můj milovaný děda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 11:34 am    Předmět: x Citovat

Podle mě, člověk nejlíp učí to, v čem má zkušenost a víc o čem mluví
a může se v tom učit dál, sledovat, jak to mají jiní, sbírat v tom nové zkušenosti, informace atd.

Potom, cos právě napsala, začala jsem rozumět tomu co píšeš. Co potřebuješ, to si omotáš pavučinou krásné iluze dokonalosti (možná i sama o sobě) a tak zuřivě se bráníš tomu, podívat se do sebe, nechat si roztrhnout tu síť svého vysněného světa. Protože přesně tohle se
ve světě upřímnosti alternativního léčení děje.

Samozřejmě ti to tu nikdo nechce brát. Je to tvoje rozhodnutí a tvůj život.
Pokud to takhle potřebuješ, abys ustála realitu, klidně.
Už mi došlo proč píšeš a pořád útočíš na místní "komunitu", názory, myšlenky, způsob léčení, který nechápeš, neumíš a nechceš mu rozumět, protože se ti nelíbí. Chápu, není vůbec o dokonalosti. Very Happy
Proč to děláš právě tady? Možná je to takové tykadlo, kdyby ses jednou taky Rozhodla pro změnu, tak víš kam za ní jít.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 1:44 pm    Předmět: Citovat

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 2:57 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Podle mě, člověk nejlíp učí to, v čem má zkušenost a víc o čem mluví
a může se v tom učit dál, sledovat, jak to mají jiní, sbírat v tom nové zkušenosti, informace atd.


.... když někdo opravdu něco umí, sám je tím učením... ani nemusí být nijak aktivní, aktivita je spíš na škodu, je sám sebou a žije si svůj život tak, jak se mu líbí a voní na dálku všem, kdo podobné hledají a chtějí se naučit

samanka napsal:
Potom, cos právě napsala, začala jsem rozumět tomu co píšeš. Co potřebuješ, to si omotáš pavučinou krásné iluze dokonalosti (možná i sama o sobě) a tak zuřivě se bráníš tomu, podívat se do sebe, nechat si roztrhnout tu síť svého vysněného světa. Protože přesně tohle se
ve světě upřímnosti alternativního léčení děje.

Samozřejmě ti to tu nikdo nechce brát. Je to tvoje rozhodnutí a tvůj život.
Pokud to takhle potřebuješ, abys ustála realitu, klidně.
Už mi došlo proč píšeš a pořád útočíš na místní "komunitu", názory, myšlenky, způsob léčení, který nechápeš, neumíš a nechceš mu rozumět, protože se ti nelíbí. Chápu, není vůbec o dokonalosti. Very Happy
Proč to děláš právě tady? Možná je to takové tykadlo, kdyby ses jednou taky Rozhodla pro změnu, tak víš kam za ní jít.

šamanka Cool


holky, nemáte trochu pocit, že kdybych se něčemu zuřivě bránila, byly by moje reakce trochu jiné? (když se člověk něčemu zuřivě brání, dochází k vyčerpání, únavě, která se projevuje navenek buď vzrůstem agresivity nebo propadnutím do sebelítosti.. a to, čemu se brání ho většinou stejně zavalí) ne, šamanko, nebráním se pohledu do sebe.... a snad můžu říct upřímně, že si se sebou docela dobře i rozumím

Smile kdybych opravdu napadala místní komunitu, jak říkáš, nebyla bych už dávno rozdrcena vaším společným argumentováním, nesouhlasem a odmítáním, které z tvé strany šamanko je provázeno často i pokusy o zesměšnění? a ignorací, když se tě přímo na něco zeptám Smile

a tooro, ty mě zase zkoušíš jako paní učitelka ve škole, kde ty jsi v roli vědoucího učitele a mě snad se moc nespletu v odhadu , považuješ za neznalého žáčka, nad jehož odpověďmi povytahuješ občas nevěřícně obočí, ale chováš se i přesto laskavě, to uznávám Smile

ne holky, opravdu tu nikoho z vás ani trochu nenapadám (povídám ti to šami, opakovaně, ale nechceš, neumíš, nemůžeš to přijmout..)

proč hledat důvody proč jsem tady? prostě tu teď jsem....hledáním příčin a důvodů ztrácíš zbytečně čas, který by jsi mohla využít efektivněji, zvláš´t pokud máš mizerné období..... nalezené příčiny a důvody jsou stejně jen smyšlenkami..... fantaziemi, výplody mysli.... není třeba se jich chytat....
obracíš se ven, když hledáš důvody proč se dějí vnější situace.... kdyby jsi opravdu za všech okolností dodržovala to, co píšeš o příčině a následku, možná by jsi hledala odpově´d na to, co ti ta situace má říct, proč jsi se v ní ocitla a kdyby jsi byla dost soucitná a milující, tak by jsi hledala způsoby, jak být darem pro člověka, se kterým jsi se setkala..... ale ani to nemusíš.... situace a setkání se dějí a není třeba hledat důvody, ty jsou dobré jen pro hlavu Smile

vás obě vidím jako dokonalé bytosti, o nic lepší a o nic horší než ostatní, se všemi projevy, které k vašim individualitám patří /a jsou zjevné v rámci těchto hovorů tady/Smile nespekuluju o tom, co zjevné není ... to není důležité...


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 3:39 pm    Předmět: x Citovat

děvče, ty by sis přemalovala na růžovo i saze v komíně, překroutila laserový paprsek do spirály a překopala učebnice ZŠ tvrzením, že bouřka nemá žádnou příčinu. Laughing Laughing Laughing

K tomu už nelze nic dodat.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 5:55 pm    Předmět: Citovat

nevadí Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 10:56 pm    Předmět: Re: x Citovat

dominika napsal:

ne holky, opravdu tu nikoho z vás ani trochu nenapadám (povídám ti to šami, opakovaně, ale nechceš, neumíš, nemůžeš to přijmout..)

Tohle píšeš v plurálu, proč to?


dominika napsal:

a tooro, ty mě zase zkoušíš jako paní učitelka ve škole, kde ty jsi v roli vědoucího učitele a mě snad se moc nespletu v odhadu , považuješ za neznalého žáčka, nad jehož odpověďmi povytahuješ občas nevěřícně obočí, ale chováš se i přesto laskavě, to uznávám

Ve tvých příspěvcích se dá ledascos pěkného vyčíst Dominiko, ale dost často sleduji tuhle určitou „nit“, která kdesi končí, a ty začneš lovit slova z prostoru, který nemáš dosud zmapován.

Každý jsme "kdesi", a kdo z nás ví přesně jak jsme na tom doopravdy? A není na tom zhola nic špatného, takže občas opravdu zkouším, na čem se shodnout lze, a kde se tahle možnost ztrácí.

Hlavním motivem pro moji reakci je tvoje interpretace slov Buddhy a také cosi jako fragmenty z Advaity.
Podle toho, co zde píšeš, mi připadá, že si bereš z Buddhy jen to, s čím zrovna nějak souzníš, ostatní jako by jsi neviděla, podobně jako vyzovávání bonbónů z bonboniéry, tj. pouze těch které ti chutnají, a ty další jako by vůbec ani nebyly. Buddhova nauka je kompaktní, celistvá, a nelze ji proniknout jinak, než že ji bereme vážně se vším všady, není to tedy něco, co se dá napasovat na naše individuální kopyto (ve smyslu líbí-nelíbí). Lze o ní raději pomlčet, nebo ji přijmout tak jak je a následovat pokyny k praxi, protože až potom teprve se dá postupně přicházet na to, co měl Buddha určitými slovy na mysli. A pokud už z tohoto Učení cosi napíšeš na diskusní fórum, pak je možno počítat s tím, že se tě na tuhle praxi, či nepraxi, někdo občas zeptá.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 6:12 am    Předmět: Re: x Citovat

Arrow Dominika,
trafila si klinec po hlavičke! Obe inkvizítorky(tooru+šami) si odhalila bez manipulácie a zosmiešnenia. Popisuješ svoje videnie konceptu a fungovania Sveta. Wink Trochu takéhoto jemného exorcizmu na osvieženie scény len a len prospeje. Idea
moi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 9:27 am    Předmět: Citovat

A Moi exorcista utíká se svým zvlhlým a ohořelým klacíkem, aby náhodou nepropásl šanci si přiložit na ohýnek tomu, kdo mu kysi šlápnul na jeho kuří oko Confused

Smutné to divalo...jestliže dokážeš jen parazitovat na tom, co tady kdo píše, a sám nemáš nic vlastního, kromě svých pichlavých plytkých výpadů, Moi. Sad


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 10:26 am    Předmět: Citovat

Oko vidí a ja pozorujem ... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund