Fórum - Zobrazit téma - Antidepresiva - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Antidepresiva
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Antidepresiva
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 1:24 pm    Předmět: Antidepresiva Citovat

Léčivá síla mysli poněkud z jiné stránky Laughing

Co se mezi lidi vkrádá stále větší nespokojenost, narůstá konzumace různých léčiv, hlavně antidepresiv. Že jsou návyková a že s námi farmaceutické firmy hrají falešnou hru, pokud se týká vlastně všech léčiv, není vůbec nic nového. Ale narazila jsem na pěkný dokument, kde je
o tom trochu víc. Zvlášť mě zaujal názor na téma serotoninu, kterým rádi argumentují lékaři a kterým rádi argumentují i mnozí "nemocní".
Mám čerstvý případ, kdy lékař obvodní nutil pacienta k jejich braní (protože bez léků není žádné léčení a co by si pomyslela pojišťovna), zatímco jeho psycholog to posouval co nejdál, když je v terapii a je tu možnosti, že problém zvládne i bez nich. Prostě člověk na antidepresivech je JINÝ člověk než ten, kterým kdysi býval i se všemi jeho problémy. Kdo se pak vlastně léčí? Ten původní nebo ten nový, chemický? A to nemluvím o tom, co může s hlavou udělat delší pobyt na psychiatrii. Kolik je nakonec lidí, kteří takové "oblbováky" skutečně potřebují?

šamanka

http://www.youtube.com/channel/UCubrU2znOTbjC4bogpcqUEQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 4:55 pm    Předmět: Citovat

Faktem je, že antidepresiva mohou velmi rychle pomoci při řešení vážných akuteních situací, do kterých se dostane člověk, jakmile nezvládá svou psychiku. V dnešní době to není nijak neobvyklý jev.
Na druhé straně dnes jsou často vytvářeni "chronicky nemocní" pacienti, kteří v podstatě berou jen více a více a silnějších prášků... (Vyléčit se to nedá, ale můžeme to úspěšně medikovat!)
Tak se stávají mnozí lidé "věrnými odběrateli" výrobků farmaceutických firem, jimž v zásadě není pomoci, protože v oklamžiku, kdy se zeptají, zda je nutné, aby brali takové množství různých léků jsou v nejčastěji v medicínské dokumentaci označeni za "obtížné pacienty".
U psychofarmak navíc při dlouhodobém užívání člověk zaregistruje jakési změny osobnosti - lze je vykládat jako důsledek nemoci, ale také jako důsledek dlouhodobého užívání psychofarmak.
Nejsem odborník, takže mohu napsat jen co si o tom myslím a doporučit každému, ať se alespoň pokusí více důvěřovat svým vlastním silám, svému tělu a svým schopnostem... Pokud to ale nemá alespoň trochu nacvičeno, tak to v situacích, kdy "teče do bot" nejspíš nebude úplně přesvědčivě fungovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 5:24 pm    Předmět: Citovat

Průšvihem je, že to dnes berou i dospívající děti, kterým jsou takto tlumeny projevy jejich hormonálních přeměn a vlastně i puberta jako taková.
Brát antidepresiva se dnes bohužel stává téměř normální věc, podobně jako další novodobé zaklínadlo - Tetanie. Tu dnes taky "má" kdekdo a svádí se na ni kdeco.
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 8:24 pm    Předmět: x Citovat

Ne, ne, myslím, že nejčastější onemocnění, zvláště když nejde prokázat je borelióza. Tu má dneska prakticky každý, kdo má něco, s čím si lékař neví rady.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 8:46 pm    Předmět: Citovat

Šamanko,

podle loňské interní zprávy České asociace zdravotních pojišťoven se to liší kraj od kraje a zavedli v tom systém podle SPZ.
Takže vy v Brně máte B, tudíž je to Borelióza. my v MS kraji máme T a tak máme Tetanii, pražáci Alergii, jihočeši Celiakii, valaši Závratě atd atd.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 8:55 pm    Předmět: x Citovat

Hehehehe tak je to správné. A šup antibiotika, pro jistotu, protože může být kdekoliv schovaná. Je to mrška...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
jitkaz
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 29.10. 2003
Příspěvky: 61

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 3:06 pm    Předmět: Citovat

Podle mě je to peklo a mělo by to zůstat v rukách psychiatrů pro skutečně psychicky nemocné jedince.
Mám v okolí dostatek případů, jak AD osobnost člověka v podstatě zlikvidovala, stávají se na nich závislí (i když jim lékaři tvrdí, jak to není možné) - možná se stávají závislí jen proto, že se nenaučí zpracovávat potíže, které v životě potkávají nějakým způsobem všechny a musí sáhnout po něčem, co jim "pomůže" problém řešit nebo spíše neřešit.
Jako jednu z největších zvěrstev vidím okolo sebe AD u maminek na mateřské dovolené. Nezvládají totiž výchovu svých dětí...

No a když jim lékaři nenajdou žádný prokazatelný důvod proč se cítí unavení, není jim dobře a pod. jsou psychofarmaka taky dobrý důvod proč je brát, že
Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 6:24 pm    Předmět: Citovat

Nevím,jaké máte zkušenosti s AD vy osobně - já jsem je užívala před X lety, délka užívání asi tři roky. Závislost jsem na nich rozhodně nezískala . Problém spíš je, že po pár letech užívání je potřeba AD změnit - protože mozek si zvykne a na léčivou složku obsaženou v AD přestane reagovat (to ale nebyl můj případ ) a je nutné předepsat jiné léky - ne silnější, ale s jiným složením.

Kdo neprožil peklo opravdové deprese ( neplést se stavem "chandry" , kterou čas od času zažívá kdekdo), asi to nedokáže plně pochopit, jak hrozné to může být.

Samozřejmě souhlasím s tím, že jakékoliv zbytečné předepisování AD je škodlivé - osobně znám naštěstí jen 3 lidi, kteřá AD užívají -ale bez nich jsou totálně vyřízení. Přemýšlí o sebevraždě , svět se jim zdá jako nejhorší místo ve vesmíru a smysl celého žití jim uniká.


Naposledy upravil abeille dne út září 03, 2013 7:04 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 6:34 pm    Předmět: Citovat

abeille napsal:
Samozřejmě souhlasím s tím, že jakékoliv zbytečné předepisování AD je škodlivé - osobně znám naštěstí jen 3 lidi, kteřá AD užívají -ale bez nich jsou totálně vyřízení. Přemýšlí o sebevraždě , svět se jim zdá jako nejhorší místo ve vesmíru a smysl celého žití jim uniká.

Tak ono je samozřejmě pohodlnější brát nějaký prášky jak například hodinu denně chantovat hare krisna mahamantru (zdravím Zbultrana)... Taky ty další způsoby třeba neřeší přímo na první pohled "problémy", ale udržovat se v pohodě se dá mnoha způsoby bez vedlejších účinků. Tím nechci dělat chytrýho, ale fungují různé věci a nejlíp funguje prášek, protože ho stačí spolknout...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 6:50 pm    Předmět: x Citovat

On je tam ještě jeden problém, nejedná se jen o závislost fyzickou, ale taky psychickou, strach je přestat brát, protože by se mohl vrátit stav před nimi. Nebo, že je zavalí emoce, které byly prášky utlumeny.

Ale je zvláštní, jak na některé situace a i akutní ataky paniky funguje lidský dotek, vzít za ruku, s druhým člověkem dýchat, mluvit, pro věřícího člověka i modlitba atd. Ovšem to je spíš případ, kdy dotyčný nemá prášek po ruce nebo velmi důvěřuje osobě, která je v jeho blízkosti.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 6:52 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach napsal:
abeille napsal:
Samozřejmě souhlasím s tím, že jakékoliv zbytečné předepisování AD je škodlivé - osobně znám naštěstí jen 3 lidi, kteřá AD užívají -ale bez nich jsou totálně vyřízení. Přemýšlí o sebevraždě , svět se jim zdá jako nejhorší místo ve vesmíru a smysl celého žití jim uniká.

Tak ono je samozřejmě pohodlnější brát nějaký prášky jak například hodinu denně chantovat hare krisna mahamantru (zdravím Zbultrana)... Taky ty další způsoby třeba neřeší přímo na první pohled "problémy", ale udržovat se v pohodě se dá mnoha způsoby bez vedlejších účinků. Tím nechci dělat chytrýho, ale fungují různé věci a nejlíp funguje prášek, protože ho stačí spolknout...


No ... klasika.

Jen tak naokraj - existuje mnohem víc lidí co neznají hare krisna mahamantru než těch, co ji znají . A tudíž nelze praktikovat něco, o čem jsem v životě neslyšel,o čem nevím,že vůbec existuje.

Druhá věc je, že s názorem,který jsi tu napsal (pohodlnost atd) se setkávám často ... takže mě to nějak nějak výrazně neřekvapuje. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 6:53 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
On je tam ještě jeden problém, nejedná se jen o závislost fyzickou, ale taky psychickou, strach je přestat brát, protože by se mohl vrátit stav před nimi. Nebo, že je zavalí emoce, které byly prášky utlumeny.


šamanka


To máš pravdu - takový strach se u někoho může projevit .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 7:31 pm    Předmět: x Citovat

Laughing a i ti, co znají mantru Haré Kršna (dokonce mi kamarád daroval cédo, kde je tato mantra v mnoha variantách a doma má puštěno jakési rádio, kde pravděpodobně celé dny nehrají nic jiného) a nejsou kršňáci, tak je to stejně napadat nebude Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 8:17 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Laughing a i ti, co znají mantru Haré Kršna (dokonce mi kamarád daroval cédo, kde je tato mantra v mnoha variantách a doma má puštěno jakési rádio, kde pravděpodobně celé dny nehrají nic jiného) a nejsou kršňáci, tak je to stejně napadat nebude Laughing
šamanka Cool

No taky to není úplně můj šálek čaje, ale funguje to, kdyby šlo do tuhýho Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
miwa
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 92

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 1:15 pm    Předmět: Citovat

Já byla na AD od roku 2010, kdy jsem měla syndrom vyhoření. Pomohly mi nalézt cestu nazpět. pak jsem si ale řekla, že už nechci být na "chemii" a na doporučení zkusila přírodní serotonin - 5HTP, funguji zatím dobře, uvidím, co udělá podzim a zima.
Mantry fungují velice dobře, dost často nyní používám mantru Lakšmí a opravdu pomáhá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund