Fórum - Zobrazit téma - Léčivá síla mysli - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Léčivá síla mysli
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Léčivá síla mysli
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 9:39 am    Předmět: Re: x Citovat

dominika napsal:
samanka napsal:

Ano, podívání se na situaci uvaření polévky a podívání se na příčinu, proč zrovna tu dnešní vařím s nechutí, vyžaduje hodně odvahy a upřímnosti. Protože odpověď se mi možná nebude ani trochu líbit.



proč odvahy? co je těžkého si uvědomit, že dnes se mi vařit opravdu nechce ?


Je to poněkud banální příklad, ale dobrá, když chceš. Když to vezmi jako princip: nejde o to, že se mi vařit nechce, ale proč se mi nechce...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 9:44 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
dominika napsal:
samanka napsal:

Ano, podívání se na situaci uvaření polévky a podívání se na příčinu, proč zrovna tu dnešní vařím s nechutí, vyžaduje hodně odvahy a upřímnosti. Protože odpověď se mi možná nebude ani trochu líbit.



proč odvahy? co je těžkého si uvědomit, že dnes se mi vařit opravdu nechce ?


Je to poněkud banální příklad, ale dobrá, když chceš. Když to vezmi jako princip: nejde o to, že se mi vařit nechce, ale proč se mi nechce...

šamanka


jo, jasně... a zas jsme u toho... Smile ty zkoumáš, proč se ti něco nechce a pátráš po příčinách (což vyžaduje myšlenkovou aktivitu, určitý čas...), já si jenom řeknu, nechce se mi (pokud se donutím udělat něco, co se mi nechce, tak si zas jen uvěědomám, teď dělám něco, co se mi nechce dělat.. nebo to nedělám vůbec a víc se tím nezabývám.... kruh je uzavřen.... a hlava zůstává čistá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 9:55 am    Předmět: Re: x Citovat

dominika napsal:
samanka napsal:
dominika napsal:
samanka napsal:

Ano, podívání se na situaci uvaření polévky a podívání se na příčinu, proč zrovna tu dnešní vařím s nechutí, vyžaduje hodně odvahy a upřímnosti. Protože odpověď se mi možná nebude ani trochu líbit.



proč odvahy? co je těžkého si uvědomit, že dnes se mi vařit opravdu nechce ?


Je to poněkud banální příklad, ale dobrá, když chceš. Když to vezmi jako princip: nejde o to, že se mi vařit nechce, ale proč se mi nechce...

šamanka


jo, jasně... a zas jsme u toho... Smile ty zkoumáš, proč se ti něco nechce a pátráš po příčinách (což vyžaduje myšlenkovou aktivitu, určitý čas...), já si jenom řeknu, nechce se mi (pokud se donutím udělat něco, co se mi nechce, tak si zas jen uvěědomám, teď dělám něco, co se mi nechce dělat.. nebo to nedělám vůbec a víc se tím nezabývám.... kruh je uzavřen.... a hlava zůstává čistá


A to uvědomění a řekla jsem si, to je nemyšlení? Ahaaaa

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 10:09 am    Předmět: Citovat

tak to asi bude rozdíl v tom, čemu říkáš myšlení... pro mě je myšlení přemítání a něčem... třeba mám vypočítat matematický příklad... výsledek nevím, tak přemýšlím, pátrám v paměti, vzpomínám na to, jak jsem se to ve škole učila... jeto dřina, přemýšlení vysiluje... pokud to spočítat neumím, nejspíš mi přemýšlení o tom nepomůže.... pokud přemýšlím, jsem sevřená, v napětí.... pak třeba počty odložím,přiznám si, že to nespočítám, i když si vzpomínám, že jsem se to učila, tudíž bych to měla vědět, ale teď mi to nejde... nechám to být, jdu spát... a ráno se probudím s tím, že vím, jak to mám spočítat.... neztratím ani chlup energie a výsledek je správný

pojmenovat přítomnost tak, jak ji zrovna cítím nepovažuju za myšlení...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 10:10 am    Předmět: x Citovat

podívej dominiko,
pokud se potřebuješ cítit jako jakási osvícená bytost, mistr nad mistry,
pro kterou neplatí vesmírné zákony, je to tvoje rozhodnutí a klidně si v tom bludu žij dál, nikdo ti to nebere.

Tyhle debaty stejně nikam nevedou. Ty sama tu píšeš, že má všechno svoji příčinu, aby ses to pak snažila popřít spoustou zmatených slov, ze kterých ovšem často vyplývá totéž.

Existuje v Osho zen tarotu jedna krásná karta "Uvědomění" (závoj iluzí, májá). Pokud ty potřebuješ v takovém závoji být zamotaná celý život, je to tvůj problém. Nikdo nežijeme ve vzduchoprázdnu a každý náš čin
i myšlenka (jak tu krásně demonstroval Roso) mají vliv nejen na nás, ale
i na naše okolí. Můžeme si o tom myslet nebo s prominutím "žvanit" co chceme, na tom nezáleží, jde to mimo naše chtění.
Nakonec nás všechno dožene, to dobré i to špatné.

Moudrost člověka není v tom, kolik zná teorií, jak umí žonglovat se slovíčky, ale jak žije svůj život.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 10:14 am    Předmět: x Citovat

dominika napsal:
tak to asi bude rozdíl v tom, čemu říkáš myšlení... pro mě je myšlení přemítání a něčem... třeba mám vypočítat matematický příklad... výsledek nevím, tak přemýšlím, pátrám v paměti, vzpomínám na to, jak jsem se to ve škole učila... jeto dřina, přemýšlení vysiluje... pokud to spočítat neumím, nejspíš mi přemýšlení o tom nepomůže.... pokud přemýšlím, jsem sevřená, v napětí.... pak třeba počty odložím,přiznám si, že to nespočítám, i když si vzpomínám, že jsem se to učila, tudíž bych to měla vědět, ale teď mi to nejde... nechám to být, jdu spát... a ráno se probudím s tím, že vím, jak to mám spočítat.... neztratím ani chlup energie a výsledek je správný

pojmenovat přítomnost tak, jak ji zrovna cítím nepovažuju za myšlení...


děvče, vidíš to je ten příklad teorie a praxe: ty tu nejmíň pět minut přemýšlíš, jak bys mi zdůvodnila, že nepřemýšlíš Laughing Laughing Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 10:20 am    Předmět: Citovat

vidíš, to jsem celá já, co naděláš Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 11:11 am    Předmět: x Citovat

Very Happy Já nic, já jsem zodpovědná za svoje řešení a ty za svoje neřešení.
Možná s tím máme obě dvě nakonec stejně tolik práce a námahy Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 11:26 am    Předmět: Citovat

marně se tě snažím přesvědčit o tom, můj způsob námahu a ztrátu energie nezpůsobuje... ale to máš jedno... je fajn, že si nenecháš hned tak něco namluvit Smile

to o tom, jak se domlouváš se svým domem, jsi napsala moc hezky Smile

pro radost a pohodu Smile http://www.youtube.com/watch?v=xabGHy49zDY

ahoj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 11:58 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Very Happy Já nic, já jsem zodpovědná za svoje řešení a ty za svoje neřešení.
Možná s tím máme obě dvě nakonec stejně tolik práce a námahy Laughing

šamanka


Neřešení je často to nejlepší řešení Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 1:00 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Roso napsal:
Fyzické tělo, tvořené z 5 elementů je jako brána skrze kterou proudí vědomí do tohoto světa. Každé fyzické tělo má jiné vyzařování podle toho jaké dosáhla daná bytost úrovně vědomí. To, že se v bytosti rozpustí ztotožnění s "já" ještě neznamená, že zmizí vyzařování a tudíš působení vědomí skrze toto tělo. Každá bytost ve fyzické těle, která chodí po tomto světě koná skutky, které nacházení odezvu v tomto světě. Vědomá bytost je si vědoma toho co se skrze ní děje i když sama o sobě se neztotožňuje s tím co se skrze ní děje ale i přeste nese následky těchto činů. Není ale ani vázaná na tyto následky. Pouze si je uvědomuje a přijíma je. Je si vědoma toho, že je nástrojem Božím.
RoSo



to by byla docela slabá vědomá bytost Smile

energii vyzařuje i suchý list spadlý ze stromu, kámen u cesty... všechno je energie, všechno vyzařuje

je-li si bytost vědomá, že je skutečně nástrojem Božím, že ona i On jsou jeden, žádné následky nenese a nemusí je ani trpně přijímat.... její konání je přirozeně dobré a rozkvétá do krásy...


Tak mně teda napadá jak podle tebe na tom byl Ježíš? Wink
Víš. Připadáš mně tak trochu jako takové děcko, které si hraje na schovávanou stylem, že si zakryje oči a myslí si, že když ona nevidí jiné tak, že ani oni nevidí je...
Tak třeba gravitace platí i pro ty, kteří na ni nevěří... Wink
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 3:21 pm    Předmět: Citovat

ale pro někoho gravitace tak docela neplatí ani jiné "vesmírné a fyzikální zákonitosti"... a takoví jedině mi stojí za to být prozkoumáváni,milováni a následováni Smile
zmiňuješ Ježíše, který právě na všeobecně uznávané přírodní zákony kašlal a chodil si klidně po vodě, jen tak si množil potraviny, domlouval se s bouřkou, dotekem léčil a dle jeho vůle vstávali lidé z mrtvých, aby tento "zázrak" nakonec předvedl i sám na sobě, včetně procházení zdí, objevování se z ničeho nic atd...?
pro obyčejné lidi snad gravitace platí, ale Ježíš byl příkladem prosté neobyčejnosti a říkal vy jste moji bratři Smile... vzorem neobyčejné prostotya síly byl třeba i Milarepa, o němž se tradovalo, že dokázal létat, v největších mrazech přežíval ve zdraví docela nahatý...

a z jiného pohledu, dle tvých slov (zákona příčiny a následku), co asi Ježíš musel vykonat tak hrozného (že by snad v minulém životě?), že ačkoli lidem pomáhal jako ďas, byl dobrý, až to "hezké nebylo", přesto byl zrazen přítelem, bičován, zesměšněn a odsouzen k potupné smrti na kříži? myslíš, že takový Ježíš měl tak málo síly, aby, kdyby nechtěl, aby se všechno odehrálo přesně takhle, že by se smrti na kříži nedokázal vyhnout?
že by nedokázal pohnout realitou tak, jak by mu vyhovovalo? nebo na něco takového jako je smrt považoval za povrchní a stal se vzorem té nejhlubší lásky,když místo aby ve chvíli, kdy jeho tělo bylo týráno a jeho osobnost zesměšňována na kříži těmi, kterým pomáhal, tak místo aby se naštval a zvolal Bože, všechny je znič, za to, že mě trýznějí, si jen přál... Bože, odpusť jim, oni nevědí, co činí.... miluju Ježíše, i kdyby byl tisíckrát vymyšlený Smile
http://www.youtube.com/watch?v=Z9ALiADrJro
http://www.youtube.com/watch?v=8CAQBYVEkxo
http://www.youtube.com/watch?v=MsgxSarumyM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 5:43 pm    Předmět: Citovat

Zajisté Dominiko.
Ježíš nám ukázal kam se můžeme dostat. Ty už tam jsi? Než se tam dostaneme, tak jsme na cestě. Mládě tygra si zajisté je vědomo, že jednou bude dospělý tygr a může skolit bůvola ale do té doby si je vědomo, že mu ještě chybí potřebná síla a je pod ochranou své matky a otce a nebude se rvát s bůvolem, protože by ho zašlápl.
Přijde mně, že tady teoritizuješ o stavu, ve kterém nejsi, a ve kterém bys chtěla být ale chováš se jako bys tam už byla.
Když chci jet do Prahy, tak si musím uvědomit, že jsem v Brně a že mám před sebou určitou cestu. když si budu vsugerovávat, že už v Praze jsem, tak pouze žiji v iluzi a nikam se neposunu. To platí i o duchovním vývoji. Je potřeba vědět kam směřujeme ale zároveň vidět reálně kde zrovna jsme abychom se mohli posouvat. Jinak stojíme na místě...
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 5:48 pm    Předmět: Citovat

A co se týče Ježíže a to proč trpěl když byl čistá duše. Vzal na sebe přece hříchy tohoto světa. Můžem tomu říkat, že na sebe vzal karmu tohoto světa a nechal ji působit na sebe a přijímal důsledky působení této karmy a proto zkončil tak jak zkončil. Zcela vědomě.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt září 05, 2013 6:39 pm    Předmět: Citovat

a co by se stalo, kdyby jsi se přestal chtít někam posouvat, co kdyby ses uvolnil, vzdal to a řekl si, že je vlastně jedno, jestli jsi v Brně nebo v Praze..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 6 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund