Fórum - Zobrazit téma - Léčivá síla mysli - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Léčivá síla mysli
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Léčivá síla mysli
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
leon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2013 12:03 pm    Předmět: Léčivá síla mysli Citovat

Zdravím. Rád bych nadhodil téma, které se týká ohromného léčivého potenciálu, který dřímá v každém z nás. Všichni jsme slyšeli či četli o zázračných uzdraveních, příp. jiných pozitivních změnách pouze silou víry. To, že naše mysl je nesmírně silný nástroj se nám tu snažil říct Ježíš, mnoho východních mystiků atd. Chození po žhavých uhlících, zázračná uzdravení navzdory předpokladu lékařů apod. jsou pro mě velkou inspirací. O tomto léčivém potenciálu nijak nepochybuji. Otázka však zní, jak ho v sobě probudit?
Víte někdo o nějaké inspirativní knize obsahující příslušné techniky? Ono je hezké říct, že veškerá omezení si vytváříme my sami. Ale jak je překonat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2013 12:40 pm    Předmět: x Citovat

Myslím si, že sis odpověděl sám. Pokud o tom skutečně, teď mám na mysli SKUTEČNĚ nepochybuješ, pak ta víra tě umí vést sama.
Osobně znám to, jak je takové nepochybování někdy křehká záležitost, když dojde na lámání chleba a jak se nenápadně dokáže vetřít pochybnost
a váhání.

Myslím, že cesta k tomuto cíli je velice, velice individuální, podle toho, jaké má člověk osobní přesvědčení, filozofický názor a další individuální nastavení. Někoho oslovila paní Hay a její miluj svůj život, někoho oslovuje nábožensky laděná literatura, někdo si užívá přes různé jiné bytosti, prostě těch možností je hodně. Každému sedí něco jiného a něco jiného mu funguje. Jsou lidi, kteří před léty začínali se základy Silovovy metody kontroly mysli a dodnes ji používají, jiným nikdy moc nefungovala...
Kolik je lidí, tolik je možností.

Co se mě vždycky osvědčilo, bylo nechat pracovat intiuci nebo nic nedělat, jen požádat "existenci" , aby ta správná kniha PRO MĚ V DANÉ situaci přišla a nechala to plynout, netlačila na pilu. A ona vždycky přišla, nikdy mě to nezklamalo. Někdy to mohlo být za chvilku, odkazem od přátel, někdy později. Netrpělivost je velkým nepřítelem příležitostí. A mimochodem ta kniha vůbec nemusí být duchovní či ezoterická. Informace může klidně přijít z beletrie, rozhovoru s osobností na netu nebo odkudkoliv.
Nebo třeba zajít do nějakého velkého knihkupectví (u nás v Brně třeba Dobrovský má ohromnou nabídku této literatury) a prolistovat si
knížky osobně, protože to, co se píše v nabídce internetových obchodů může být hodně zavádějící a pak si člověk koupí něco, co mu nesedí.
Dokonce i v knihovně už je dneska velikánská nabídka knih s duchovním či ezoterickým obsahem, takže si můžeš lecos osahat než si ji zakoupíš.

Ještě mě napadla jedna poznámka. Léčení je velmi komplexní záležitost
a může být velmi dobrodružná. Jak říkal jeden vtipný praktik: "Výsledkem léčení nemusí být vždycky, že nemoc zmizí, ale změní se pohled pacienta
na ni, přestane mu vadit" Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
leon
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 8.7. 2005
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2013 1:18 pm    Předmět: Citovat

Ono jde hlavně o to, že v konání zázraků nebo rychlém ovlivňování reality nám brání ta kupa harampádí, kterou jsme byli všichni od dětství nakrmeni a teď se to postupně učíme zase opouštět. Když to trochu přeženu, proč neléčíme v jediném okamžiku jako Ježíš, proč nedokážeme zhmotňovat předměty jako někteří východní mistři? No protože jsme celý život byli učeni, že to není možné. A zbavit se tohoto naprogramování, to je opravdu výzva.
Sám se potřebuji uzdravit a změnit mnoho ze svých vnitřních programů. Příliš mnoho věcí mi nefungovalo, takže hledám zdroje uvnitř sebe. To je jediná cesta. Však se nás na ni mnoho velkých mistrů snaží navést už tisíce let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2013 5:46 pm    Předmět: Citovat

leon napsal:
Když to trochu přeženu, proč neléčíme v jediném okamžiku jako Ježíš, proč nedokážeme zhmotňovat předměty jako někteří východní mistři? No protože jsme celý život byli učeni, že to není možné. A zbavit se tohoto naprogramování, to je opravdu výzva.


k tomu, aby toho byl člověk schopen, je potřeba,aby byl sám vnitřně čistý,křišťálově průzračný a dobrý,milující,laskavý,soucitný... aby neztrácel energii v myšlenkách,slovech a činech, které nevedou k dobru,aby neztrácel energii v emočních hnutích a aby věděl kým on sám je...pak se dostává do přirozeného kontaktu se silou a zázraky přestává považovat za "zázračné" ale vidí je jako přirozené.... touha poznat je spolehlivým průvodcem

Ježíš o mysli nemluvil... síla,o které je řeč je síla mimo mysl a těkavé myšlenky Ježíš věděl kým je, nepřemýšlel....... o ztišení mysli učí dopodrobna východní mistři


Píšeš, že omezení si vytváříme my sami... opravdu tomu věříš? Opravdu jsi si ty sám vytvořil nějaká omezení? Jsi si toho vědomý? Vždyť se snažíš svých omezení zbavit... Pokud by sis je sám vytvořil,mělo by lehce jít se jich i zbavit,když si je už uvědomuješ.... přesto tomu tak není..... Vím, že se to tak mezi esoteriky traduje, že omezení si vytváří každý sám, ale není tomu potřeba věřit....


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2013 7:13 pm    Předmět: x Citovat

dominko, umíš to, co tu propaguješ? Umíš zázraky?

leon:
Je moc hezké, že si uvědomuješ to, čeho se potřebuješ zbavit
a co pořebuješ změnit. Už jsi vlastně vykročil na Cestu a když budeš chtít, tak ti pomoc bude přicházet... To je výborný začátek. My ezotrici jdeme poněkud jinou cestou a nebojíme se hledat i v sobě. Cesta těžší, než se tomu vyhnout a tvářit se, že to neexistuje, ale velice účinná. Nemoc a problémy v našem složitém světě jsou také velikánskými učiteli a velkou školou, i když to asi v ten moment ani trochu neoceníme. Někdy to
k něčemu potřebujeme a pokud TO potlačíme a vrátíme kamsi dovnitř,
s oblibou se nevyřešené téma zase vrací v jiné formě zpátky. Vyřešenou už nepotřebujeme...

šamanka Cool


Naposledy upravil samanka dne pá srpen 30, 2013 10:06 pm, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: pá srpen 30, 2013 10:03 pm    Předmět: Citovat

Existuje celá řada technik, které nám pomáhají na cestě k božství. Mohu doporučit Atma Kriya Jógu.
http://www.atmakriya.org/cs

Současně je zároveň možnost přijít ma daršan Swámiho Vishwanandy, který je teď 8.9. v Praze. Je to jeden s těch východních místrů Leone, o kterých ses zmiňoval.
http://swamivishwananda-cz.blogspot.cz/2013/08/darsan-v-praze-89-2013.html

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so srpen 31, 2013 7:31 am    Předmět: x Citovat

Je to zvláštní, celou svoji Cestu čtu a potkávám metody, různého zaměření, jak se snadno a rychle stát zdravým, šťastným a spokojeným.

A pořád mi v hlavě vrtá otázka: když je to tak jednoduché, proč není celý svět plný zdravých šťastných a spokojených lidí? Eric Pearl dokonce sliboval, že se to bude šířit jako bacil, nakazíme se jeden od druhého.
A nic. Tak kde je ta chyba? Shocked

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: so srpen 31, 2013 12:06 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Současně je zároveň možnost přijít ma daršan Swámiho Vishwanandy, který je teď 8.9. v Praze. Je to jeden s těch východních místrů Leone, o kterých ses zmiňoval.
http://swamivishwananda-cz.blogspot.cz/2013/08/darsan-v-praze-89-2013.html
RoSo

Předpokládám, že už jsi na nějakém daršanu byl. Jak vnímáš přijmutí daršanu jako takového?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: so srpen 31, 2013 12:36 pm    Předmět: SNĚHOVÁ KOULE SE ZASTAVILA A... Citovat

dominika napsal:
Píšeš, že omezení si vytváříme my sami... opravdu tomu věříš? Opravdu jsi si ty sám vytvořil nějaká omezení? Jsi si toho vědomý?


Samozřejmě, že si je vytváříme sami, jako úplně všechno, Dominiko. Nikdo jiný.
Kde by skončil "dopis" bez příjemce, tedy bez vyplnění "adresáta"?

Jestliže si cokoli v našem žití nalepíme na sebe (tedy to jaksi bezděčně adresujeme sobě), tj. jakkoli se takto k něčemu vztahujeme, potom si tím vytváříme omezení. Nevědomky, jak jinak.

S probouzejícím se vědomím se začínáme zajímat o principy, o to, jak si pomoct od těhle věky nabalaovaných vrstev nevědomí.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so srpen 31, 2013 1:12 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Je to zvláštní, celou svoji Cestu čtu a potkávám metody, různého zaměření, jak se snadno a rychle stát zdravým, šťastným a spokojeným.

A pořád mi v hlavě vrtá otázka: když je to tak jednoduché, proč není celý svět plný zdravých šťastných a spokojených lidí? Eric Pearl dokonce sliboval, že se to bude šířit jako bacil, nakazíme se jeden od druhého.
A nic. Tak kde je ta chyba? Shocked

šamanka Cool


Protože lidi chcou všechno hned a bez úsilí. Cesta do vlastního nitra není vždy lehká cesta. Samozřejmě každý to má jinak a nelze tedy srovnávat. Někdo si už nadpracoval v minulých životech a teď už jen sklízí ovoce svých činů a někteří jiní také sklízejí ovoce svých činů ale bohužel to trpké a to se lidem většinou moc nelíbí. Ono když máš rozhnisanou ráno tak potřebuješ vytlačit ten hnis, aby se rána mohla zahojit. Jenže to vytékání duchovního hnisu je někdy dosti bolestivé a tak někteří jen zalepí náplastí bebínko a nechají to bejt. Jenomže to je jen útěk od sebe sama. Různé techniky poskytují různou úroveň jak proniknout pod povrch skořábky, která oblopuje naše srdce. Je to asi jako když máš hromadu písku, hlíny, nebo hnoje, kterou máš přeházet na jiné místo. Ta technika to je jen velikost lopaty ale tou lopatou musí stejně házet každý sám...
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: so srpen 31, 2013 1:26 pm    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach napsal:
Roso napsal:
Současně je zároveň možnost přijít ma daršan Swámiho Vishwanandy, který je teď 8.9. v Praze. Je to jeden s těch východních místrů Leone, o kterých ses zmiňoval.
http://swamivishwananda-cz.blogspot.cz/2013/08/darsan-v-praze-89-2013.html
RoSo

Předpokládám, že už jsi na nějakém daršanu byl. Jak vnímáš přijmutí daršanu jako takového?

Měl jsem možnost absolvovat daršany u různých světců. Popsal bych to jako Mír a Klid. V jejich blízkosti jsem se vždy snáze a rychleji dostal do vyšších stavů vědomí. Vishwananada dělá daršan tak, že k němu každý předstoupí a podívá se ti krátce do oči. Pak máš možnost mu položit otázku nebo mu něco říct. Už mnohokrát jsem měl připravené nějaké otázky ale v jeho blízkosti mně najednou bylo všechno jasné nebo otázka se mně zdála tak zbytečná... Very Happy To je pocit, který je potřeba zažít, aby se dal lépe pochopit.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so srpen 31, 2013 3:57 pm    Předmět: Re: SNĚHOVÁ KOULE SE ZASTAVILA A... Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
Píšeš, že omezení si vytváříme my sami... opravdu tomu věříš? Opravdu jsi si ty sám vytvořil nějaká omezení? Jsi si toho vědomý?


Samozřejmě, že si je vytváříme sami, jako úplně všechno, Dominiko. Nikdo jiný.
Kde by skončil "dopis" bez příjemce, tedy bez vyplnění "adresáta"?

Jestliže si cokoli v našem žití nalepíme na sebe (tedy to jaksi bezděčně adresujeme sobě), tj. jakkoli se takto k něčemu vztahujeme, potom si tím vytváříme omezení. Nevědomky, jak jinak.

S probouzejícím se vědomím se začínáme zajímat o principy, o to, jak si pomoct od těhle věky nabalaovaných vrstev nevědomí.

Smile


co myslíš, že udělá s člověkem,který žije běžný nevědomý, polovědomý život,když mu nějaký esoterik,ke kterému jde pro pomoc (třeba matce s těžce nemocným dítětem, nebo někomu,kdo přišel úplně o všechno) řekne, že si za to může sám? dokud žije člověk ve svém vědomí oddělený život, jako individualita oddělená od jiných individualit, není tvůrcem svého života,jen se mu situace dějí....a nezbývá mu něž je s pokorou přijímat...
když dostaneš rýmu,vytvořila sis ji?když se s někým neshodneš,vytvořila sis tu situaci? ne, vědomě by sis nikdy nechtěla zlomit nohu, mít neuspokojivé vztahy s blízkými atd...

a ani když člověk vědomě tvoří,jen občas vytvoří to,co chtěl, někdy ano, jindy ne...
do té doby, dokud sebe bude považovat za tvůrce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so srpen 31, 2013 4:32 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Je to zvláštní, celou svoji Cestu čtu a potkávám metody, různého zaměření, jak se snadno a rychle stát zdravým, šťastným a spokojeným.

A pořád mi v hlavě vrtá otázka: když je to tak jednoduché, proč není celý svět plný zdravých šťastných a spokojených lidí? Eric Pearl dokonce sliboval, že se to bude šířit jako bacil, nakazíme se jeden od druhého.
A nic. Tak kde je ta chyba? Shocked

šamanka Cool




obchodník no...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: so srpen 31, 2013 6:48 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Kwisatz_Haderach napsal:
Roso napsal:
Současně je zároveň možnost přijít ma daršan Swámiho Vishwanandy, který je teď 8.9. v Praze. Je to jeden s těch východních místrů Leone, o kterých ses zmiňoval.
http://swamivishwananda-cz.blogspot.cz/2013/08/darsan-v-praze-89-2013.html
RoSo

Předpokládám, že už jsi na nějakém daršanu byl. Jak vnímáš přijmutí daršanu jako takového?

Vishwananada dělá daršan tak, že k němu každý předstoupí a podívá se ti krátce do oči. Pak máš možnost mu položit otázku nebo mu něco říct. Už mnohokrát jsem měl připravené nějaké otázky ale v jeho blízkosti mně najednou bylo všechno jasné nebo otázka se mně zdála tak zbytečná... Very Happy To je pocit, který je potřeba zažít, aby se dal lépe pochopit.
RoSo

Já jsem právě u něj na daršanu byl taky, ale chtěl jsem znít nenápadně Smile. Při osobním daršanu jsem nepocítil vůbec nic, ale když jsem si pak dal ten bonbon od něj, tak mě zaplavila vlna lásky... Pak jsem díval na stream jeho daršanu o jedněch Vánocích, a to už jsem tedy něco pocítil a bylo to síla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: so srpen 31, 2013 8:08 pm    Předmět: Re: SNĚHOVÁ KOULE SE ZASTAVILA A... Citovat

dominika napsal:
toora napsal:
dominika napsal:
Píšeš, že omezení si vytváříme my sami... opravdu tomu věříš? Opravdu jsi si ty sám vytvořil nějaká omezení? Jsi si toho vědomý?


Samozřejmě, že si je vytváříme sami, jako úplně všechno, Dominiko. Nikdo jiný.
Kde by skončil "dopis" bez příjemce, tedy bez vyplnění "adresáta"?

Jestliže si cokoli v našem žití nalepíme na sebe (tedy to jaksi bezděčně adresujeme sobě), tj. jakkoli se takto k něčemu vztahujeme, potom si tím vytváříme omezení. Nevědomky, jak jinak.

S probouzejícím se vědomím se začínáme zajímat o principy, o to, jak si pomoct od těhle věky nabalaovaných vrstev nevědomí.

Smile


co myslíš, že udělá s člověkem,který žije běžný nevědomý, polovědomý život,když mu nějaký esoterik,ke kterému jde pro pomoc (třeba matce s těžce nemocným dítětem, nebo někomu,kdo přišel úplně o všechno) řekne, že si za to může sám? dokud žije člověk ve svém vědomí oddělený život, jako individualita oddělená od jiných individualit, není tvůrcem svého života,jen se mu situace dějí....a nezbývá mu něž je s pokorou přijímat...
když dostaneš rýmu,vytvořila sis ji?když se s někým neshodneš,vytvořila sis tu situaci? ne, vědomě by sis nikdy nechtěla zlomit nohu, mít neuspokojivé vztahy s blízkými atd...

a ani když člověk vědomě tvoří,jen občas vytvoří to,co chtěl, někdy ano, jindy ne...
do té doby, dokud sebe bude považovat za tvůrce...


Situace se obvykle jen tak nedějí. Je moc pěkné si to namlouvat, protože pak je člověk vlastně z obliga - ONO se to děje, on v tom nehraje žádnou, roli, chudáček, musí to s pokorou všechno přijímat.
Pak to vlastně nemůže, chudáček ani řešit, protože za to nemá žádnou zodpovědnost, nemá v tom, že se s někým pohádá žádnou roli, že se nachladil, protože se málo oblékl, to se mu prostě jen tak událo. Neuspokojivé vztahy s ostatními, se jen tak sami od sebe dějí a člověk
za ně nemůže, protože se mu ty věci, jen tak sami od sebe dějí...
Velmi pohodlné a alibistické... ONO TO. A oškliví ezoterici pak přijdou
a rozdupou mu ten růžovoučký domeček a ještě mu třeba řeknou něco, co se mu nebude líbit, třeba, že v těch ošklivých vztazích fungují dvě strany
my a oni. Tudíž na nich nesou vinu obě strany a pokud je chceme zlepšit musíme na tom zapracovat všichni. Brrrr.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.17 sekund