Fórum - Zobrazit téma - Léčivá síla mysli - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Léčivá síla mysli
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Léčivá síla mysli
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 10:53 am    Předmět: x Citovat

Pak jsi buď první člověk v dějinách lidstva, který umí přeskakovat "Vesmírné zákony" platné v našich životech nebo další z těch, co žijí v iluzi, že právě oni mají tu výjimku a pro ně neexistují.
Pokoře a respektu k tomu, co nás přesahuje se člověk musí někdy dlouho
a těžce učit.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 10:55 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
považuješ příčinu a následek za prostý fakt, za něco, co udržuje projevený svět v chodu, já ne Smile


"Nepovažuji", je to prostý fakt, a moje považování čehokoli za cokoli na tom nic nezmění.

Celé toto stvoření existuje pouze díky napětí, plus-mínus, protony-neutrony, jin-jang, ano-ne, jen díky této dualitě je zde forma, a vše co s ní souvisí, a tento duální, tj. projevený svět, je součástí Jednoty, jako naprosto vše.
Nikdo z Mistrů jej nepopírá, dokonce právě proto tady jsou...protože vidí utrpení tohoto světa, z lásky, pro své žáky, a pomocí jim jsou právě proto, že oni sami toto "údolí" již překročili.

Černobílé vidění Dominiko brání vidět boží dichotomii, tedy paradoxy, které však jsou jen paradoxy zdánlivými.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 11:04 am    Předmět: Citovat

ano, mistři dualitu překročili, přesto existují na tomto světě, dokonce i v hmotných tělech...... a vedou lidi, své žáky, ty, kteří v sevření duality ještě bolestivě žijí k tomu, aby tuto dualitu překročili o oni....

domníváš se, že když všichni lidé dualitu překročí, svět se zhroutí, protože už lidé nebudou žít v napětí? to napětí stále vidím pouze v nepochopení, v mysli....

příroda existuje bez mysli, kdyby lidé z planety zmizely, planeta a příroda by existovaly dál....

pořád nemůžu pochopit, proč to vidíš tak, jak píšeš

promiň, ale černobílé vidění, jak jsi přišla na to, že vnímám černobíle? jak to můžeš říct...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 11:10 am    Předmět: x Citovat

Copak příroda existuje jen tak halabala bez zákonitostí?

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 11:13 am    Předmět: Citovat

Dovolím si Dominiko ještě jednou zrekapitulovat náš rozhovor, třeba tak bude jádro pudla zřetelnější – viz:

toora napsal:
Naprosto vše, co se v tomto světě děje, má svoji příčinu, i když ji zrovna teď nedohledáš Dominiko, tento projevený svět je světem kauzálním.

dominika napsal:
jen pro mysl je kauzální

toora napsal:
A pro koho-co že je tohle stvoření nekauzální?

dominika napsal:
pro ty, což jsou naplnění láskou a poznáním asociativní mysli, se kterou se přestali ztotožňovat a opustili představu o já, jako oddělené individualitě


Stále máš za to, že Ti, „kteří jsou naplnění láskou…“
nevidí kauzalitu tohoto světa Question

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 11:20 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Copak příroda existuje jen tak halabala bez zákonitostí?

šamanka Cool



jaké zákonitosti kromě střídání ročních období vidíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 11:21 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Copak příroda existuje jen tak halabala bez zákonitostí?

šamanka Cool



jaké zákonitosti kromě střídání ročních období a zrození a smrti vidíš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 11:28 am    Předmět: Citovat

toora napsal:
Dovolím si Dominiko ještě jednou zrekapitulovat náš rozhovor, třeba tak bude jádro pudla zřetelnější – viz:

toora napsal:
Naprosto vše, co se v tomto světě děje, má svoji příčinu, i když ji zrovna teď nedohledáš Dominiko, tento projevený svět je světem kauzálním.

dominika napsal:
jen pro mysl je kauzální

toora napsal:
A pro koho-co že je tohle stvoření nekauzální?

dominika napsal:
pro ty, což jsou naplnění láskou a poznáním asociativní mysli, se kterou se přestali ztotožňovat a opustili představu o já, jako oddělené individualitě


Stále máš za to, že Ti, „kteří jsou naplnění láskou…“
nevidí kauzalitu tohoto světa Question

Smile



to je spekulativní otázka.... na to by ti odpověděli ti dotyční, třeba Ježíš.... já třeba tu kauzalitu, tak jak ji prezentuješ opravdu nevidím....

pokud se v jednom životě odehraje událost, která následek nemá (člověk vykoná zlo a není potrestán a zemře v přepychu, obklopen vším, co ho těší, ), je pro mě spekulace se domnívat, že si následek svého činu odžije v budoucích inkarnacích
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 11:39 am    Předmět: x Citovat

Chodíš někdy do přírody, žiješ ve městě nebo na vesnici? Pěstuješ doma květiny?
To je jen taková zkouška nebo tuhle otázku myslíš vážně? Vždyť to je např. úplně základní ukázka toho, o čem se tu bavíme, tématu příčina - následek.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 12:57 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
to je spekulativní otázka.... na to by ti odpověděli ti dotyční, třeba Ježíš.... já třeba tu kauzalitu, tak jak ji prezentuješ opravdu nevidím...

No však o tom všem taky mluví.
Jestliže něco nevidíš, ještě to automaticky neznamená, že to neexistuje. Proto ta zmiňovaná džňána, Dominiko. Nelze opustit něco, co před tím nepoznáme, nepronikneme tím.

Pokud ti bude na nohu padat dvacetikilové závaží a ty ho neuvidíš, zůstaneš nehnutě stát, dost pravděpodobně ti rozdrtí nohu. Těžko to pak popřít.

Jestli tvoje dosavadní zkušenost nesouzní s konceptem inkarnace, potom nic proti tomu, jen moje je prostě jiná. Vše, co jsem kdy poznala svědčí o tom, že energie (negativní či pozitivní) kterou vyšlu se neztratí (na čase nezáleží, tahle iluze je tuším Nekonečnu fuk). A právě díky těmto zákonům si zde můžeme, coby bytosti nevyzrálé, prožít to, co si jinde odžít nelze.

Nemám proto žádný důvod domnívat se, že napřiklad takové „Bardo Thedol“ je jen jakousi pohádkou pro dospělé, ale výpověď těch, kteří opravdu vědí.


Mám jednu otázku Dominko,
pročpak by například Buddha učil o utrpení, tj. o „příčině utrpení a zániku utrpení“,kdyby tenhle důsledek neměl svoji jistou, zcela konkrétní, příčinu?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 1:59 pm    Předmět: Citovat

... krásnou odpověď máš tady:

"Důstojný učiteli, přišel jsem k vám, abych nalezl svatou nauku, ale byl jsem nucen kupit hřích na hřích. Pohleďte, co jsem zase způsobil a mějte prosím soucit s tak velkým hříšníkem..."
Učitel se ho zeptal: "Máš dojem, že jsi to způsobil sám?" "Ovšem" přisvědčil Milarepa "kdo jiný?"
"Jestliže si to myslíš, pak jsi opravdu hřešil. Představa, že jsi sám činitelem, je vždy spjata s představou hříchu, ba dokonce s největším z hříchů, s hříchem, proti lidské přirozenosti.."
"A kdybych si to nemyslel, nebylo by hříchu?" ptal se Milarepa.. "Hřích je, jak sám nahlížíš, jen pro mysl. Když zmizí myšlenky, zmizí i pocit hříchu se všemi následky". A co ostatní, ti také nehřeší, nepřipouští-li si myšlenky hříchu, i když konají špatné věci?"
"Hřeší, bohužel, aŤ už na hřích myslí nebo nemyslí", řekl opat,"neboť jejich zlo je důsledkem sobectví, jehož pramenem je zlovolná síla chtění.. To vše je nutno vyrovnávat novou a novou karmou"..
"Osvícený vůbec nic nechce?" ptal se Milarepa. "Žije v harmonii stvůrčí silou světa, která je dokonalá, a proto nanejvýš dobrá a spravedlivá, proč by měl chtít víc, než co ona mu dává?" Pro mysl bez žádosti nová karma nevzniká." "Což osvícený nemá žádné pohnutky k činům?" "pohnutky ovšem má, ale ne ze sobectví, ale jen jako pokorný nástroj Nejvyššího" Milarepa se zamyslel a smutně řekl... mám ještě asi daleko do stavu mudrců, neboť je mi velice líto toho, co jsem způsobil, hlavně smrti těchto nevinných ptáků.." ale opat se jen usmál.. "Nezoufej nad nimi velký kouzelníku, není příčiny k tak slabošské bázni, není tě důstojná... My žáci známe přece prostředky, které dovedou zachránit i největšího hříšníka a zahnat jeho hříchy, jako jediný dobře hozený kámen dokáže vyplašit sto ptáků. Věz, že všechny bytosti, které byly tvými kroupami zabity, přijdou do vyšších stavů a jednou, až dosáhneš budhovství, se zrodí jako tví žáci. Až do té doby je chci ochraňovat, aby snad neupadly do nižších forem bytí. Proto se uklidni". Milarepa ale očividně uklidněn nebyl.. "Prokážu ti pravdivost svých slov, řekl opat... Setrval chvíli se zavřenýma očima, potom zatleskal a všichni mrtví ptáci rázem obživli a vyletěli oknem.... "Vy jste svatý muž, byl ohromen Milarepa... Viděl, že se dostal do společnosti někoho, komu byly svěřeny podivuhodné síly a litoval, že nenašel víc zabitých ptáků, aby i oni mohli být oživeni...
"nejsem svatý" řekl opat "Tyhle divy nejsou žádnou známkou svatosti. Jsou jen opačným druhem čarodějnictví, ke kterému jsi byl vycvičen ty, toť vše"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 2:38 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Chodíš někdy do přírody, žiješ ve městě nebo na vesnici? Pěstuješ doma květiny?
To je jen taková zkouška nebo tuhle otázku myslíš vážně? Vždyť to je např. úplně základní ukázka toho, o čem se tu bavíme, tématu příčina - následek.

šamanka Cool


kde žiju s tím vůbec nesouvisí...

když se bez předsudků podíváme na přírodu a její projevy nezatížené lidmi, příroda se neustále obnovuje, staré umírá, nové se rodí... ale neumírá jen staré... v období sucha umírá všechno rostlinstvo, při vichřici se silné stromy vyvracejí z kořenů a slabé malé rostlinky se jen ohnou.....
nedohledáš příčinu vzniku bouřky a krupobití...prostě se děje... a při jejím projevu část života umírá... jen člověk se nerad smiřuje s tím, co je a tak hledá různá vysvětlení.... Smile
příroda si na příčiny a následky nehraje... nevybírá...., povodeň zaplaví celé údolí, stromy v údolí se nemusí snažit být dobré, aby se jim bouřka vyhnula a nevyvrátila je z kořenů... bouřce je to jedno a stromům taky.... žijí, jak určí příroda a umírají, jak určí příroda.... rostliny jsou potravou pro živočichy, menší živočichové jsou potravou pro větší živočichy....
není špatná liška, která uloví, zabije a sní zajíce.... žijí, jak příroda káže.... a nepřemýšlí o tom....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 8:31 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
... Mám jednu otázku Dominko,
pročpak by například Buddha učil o utrpení, tj. o „příčině utrpení a zániku utrpení“,kdyby tenhle důsledek neměl svoji jistou, zcela konkrétní, příčinu?"


dominika napsal:
... krásnou odpověď máš tady:"

Kde v tom textu, který cituješ, je popřena kauzalita, Dominiko?
Nikde nic takového nečtu, tak by mne zajímalo, co z textu si takto vykládáš?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 9:25 pm    Předmět: Citovat

Víš Dominiko. Je jeden zásadní rozdíl mezi přírodou a člověkem. Zvířata žijí a jsou ponořena v Bohu, ale nevědomě. Člověk na rozdíl od zvířat má šanci poznat a vnímat nebo dokonce splynout s Bohem vědomě. A to je důvod proč se na člověka vztahuje příčina a následek. Člověk je odpovědný za své činy a proto taky nese následky svých činů. Je to proto, aby právě mohl vědomě splynout s Bohem.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út září 03, 2013 12:52 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
toora napsal:
... Mám jednu otázku Dominko,
pročpak by například Buddha učil o utrpení, tj. o „příčině utrpení a zániku utrpení“,kdyby tenhle důsledek neměl svoji jistou, zcela konkrétní, příčinu?"


dominika napsal:
... krásnou odpověď máš tady:"

Kde v tom textu, který cituješ, je popřena kauzalita, Dominiko?
Nikde nic takového nečtu, tak by mne zajímalo, co z textu si takto vykládáš?

Smile


pokud to necítíš, neumím ti to vysvětlit Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund