Fórum - Zobrazit téma - Léčivá síla mysli - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Léčivá síla mysli
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Léčivá síla mysli
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 4:14 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
nebo se takové situace prostě dějí...?

Ano, prostě se věci dějí, a zároveň se však nedějí jen tak. Naprosto vše, co se v tomto světě děje, má svoji příčinu, i když ji zrovna teď nedohledáš Dominiko, tento projevený svět je světem kauzálním.


jen pro mysl je kauzální Smile


toora napsal:
dominika napsal:
to je prostá všední záležitost, chceš se naučit jezdit na kole, potřebuješ mít kolo a potřebuješ se to naučit když se to naučíš a nevzdáš se ani po nějakých pádech a boulích, jedeš nakonec bez přemýšlení a automaticky

Aha, takže nejde jen tak zvoleje nasednou a oddat se jízdě s tím, že je to nejlepší řešení?
Chtěla jsem ti Dominiko naznačit, že přijetí nelze „udělat“, je to proces ke kterému lze dojít, a to když dokážeme, tj. vždy a všude, se vším všady, pak je "hotovo", proto prosím pěkně přijmi i fakt, že tu existují jacísi moderní esoterici a pust všechny myšlenky na ně. Šlo by to? Wink


díky , ten fakt, že tu existují moderní esoterici nelze nepřijímat Smile je to situace, která existuje, ale myšlenky na moderní esoteriky nijak nedržím Smile, proto nemám co pouštět Smile

[quote="toora"]
dominika napsal:


Všichni zde plní nějakou tu roli, se vším, co k ní patří, ať už se ti třebas některé (rádoby duchovní) projevy jeví jako nežádoucí a nespásné.


ale povídat si o tom můžeme, nebo ne? Smile




toora napsal:
P.S.
K tvému odkazu na Lazareva jsem se ještě nedostala, ale jeho pár knih-"diagnostik karmy" jsem četla.

Smile
Smile Smile ok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 4:17 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
dominika: no vidím, že my tu o voze a ty o koze. Vidím, že ty vůbec nechápeš o čem je řeč.

šamanka



šami, co je příčinou toho, že jsme se tu my dvě sešly? proč jsi si vytvořila tuto situaci, které dary z ní můžeš přijmout? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 4:22 pm    Předmět: Citovat

něco o kauzalitě

http://vilemkmunicek.sweb.cz/teo17.htm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 4:59 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Naprosto vše, co se v tomto světě děje, má svoji příčinu, i když ji zrovna teď nedohledáš Dominiko, tento projevený svět je světem kauzálním.

dominika napsal:
jen pro mysl je kauzální

A pro koho-co že je tohle stvoření nekauzální?


dominika napsal:
proto nemám co pouštět

Tak prima Smile


dominika napsal:
ale povídat si o tom můžeme, nebo ne?

Ano, zvlášť když to je hovory s tebou, neb si nebereš řečené osobně, a to je jev poměrně vzácný.

Možná ? ...by jsi mohla ukázat na nějakou pasáž z Lazareva, co se ti zdá kontrovzerní.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 6:53 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
toora napsal:
Naprosto vše, co se v tomto světě děje, má svoji příčinu, i když ji zrovna teď nedohledáš Dominiko, tento projevený svět je světem kauzálním.

dominika napsal:
jen pro mysl je kauzální

A pro koho-co že je tohle stvoření nekauzální?


pro ty, což jsou naplnění láskou a poznáním asociativní mysli, se kterou se přestali ztotožňovat a opustili představu o já, jako oddělené individualitě






toora napsal:
Možná ? ...by jsi mohla ukázat na nějakou pasáž z Lazareva, co se ti zdá kontrovzerní.

Smile


jasně Smile

tak tohle říká nádherně (je to z toho rozhovoru s ním viz::http://www.osud.cz/lazarev-kazda-nemoc-je-absolutizace-pozemskeho-pred-bohem):

Člověk se celý den modlí v kostele, klaní se Bohu. Vyjde z kostela, někdo do něj hrubě strčí a on se urazí. To je ateista – člověk, který nevěří v Boha, i když se k němu modlí. Jiný projde kolem kostela a řekne: „Já ve vašeho Boha nevěřím.“ Strčili do něj, ale on je neodsoudil a ani se neurazil – tento je věřící. Tedy pocit smysluplnosti Bytí, zbavení se nenávisti, urážek, nároků a pocit, že to veliké a věčné, které stvořilo mě i všechno ostatní živé, pocit lásky k tomu v první řadě a v druhé – k mému dítěti, mé ženě, rodině, milovanému člověku – tak to je víra v Boha. Toto je správná souvztažnost. Přičemž se dá velmi snadno prověřit, kdy začínám lpět na pozemském: jakákoliv negativní emoce svědčí o tom, že jsem Zemi začal milovat více než Boha. Tento pocit lásky k Bohu a vnímání toho, že mě řídí někdo ze shora – automaticky mě to dostává do rovnováhy. Velmi důležité je toto: člověk, aniž by znal zákony, se v nich již orientuje. Jestli miluji Božské, vnímám jeho vůli a vím, že mám svou vůli, ale nechci svou vůli něco ničit – probíhá mírné působení – a já jsem již v rovnováze.

a za zavádějící, pokud toto opravdu praktikuje, pokud se nejedná o chybný překlad rozhovoru nebo tak nějak, považuju ten zbytek, kde popisuje svoji praxi a kontakt s pacienty... třeba tohle:


Uvedu Vám příklad: přišla ke mně žena, jejíž dcera má nevyléčitelné mozkové onemocnění, holčička prakticky umírá, je jí několik měsíců. Podíval jsem se na příčinu. Ta situace je velmi jednoduchá: ona byla vdaná, on byl ženatý. Seznámili se, zamilovali se, rozešli se svými partnery a dali se dohromady. Narodilo se jim dítě a najednou se stane taková katastrofa. Vysvětluji ženě: „Když jste byla vdaná za člověka, kterého jste nemilovala, Božské jste milovala z 80% a pozemské z 20%. Byla jste v rovnováze. Když jste potkala milovaného člověka, zapomněla jste, že Boha je potřeba milovat více než tohoto muže. Pozemské jste začala milovat z 80% a Božské z 20%. Otočila jste se zpátky. Ale dítě zesiluje tento program. Může-li být takové dítě zdravé? Ne. Probíhá blokace: buď vzniká mozková cysta, nebo něco tohoto typu – jakékoliv onemocnění. Tj. nemoc zastavuje duši člověka, která začíná zabíjet vesmír.“ A oni se jen zamilovali jeden do druhého. Ale zapomněli přitom na Boha, takže dítě není života schopné. Proto Kristus říkal: „Přišel jsem odloučit muže od ženy, aby Boha milovali více, než milují jeden druhého.“

krásně říká taky toto: Jako první jde pýcha. Filozofie západního způsobu života je filozofií pýchy, je to nepřijetí situace.

ale hned na to závěr, se kterým nelze souhlasit, protože to už jsou jeho spekulace a domněnky:

Zejména to způsobuje ženskou neplodnost. Proč byla žena v historii ponižována? Protože ponížení je zmenšování pýchy, umožňuje kontakt s Božským. Ponížená žena má zdravé děti. Ale nyní se tento proces ubírá jiným směrem. A jestliže dříve probíhala blokace neplodnosti přes srůsty, pak se nyní medici naučili, jak se tomu vyhnout – dělat umělé oplodnění. Ale přece když bude žena pyšná, pak její dítě bude pětkrát pyšnější – to je již rakovinná buňka pro vesmír. To nelze dopustit, probíhá blokace prostřednictvím neplodnosti. Žena chce mít dítě, snaží se, aby jí udělali operaci, a tehdy se zapíná silnější systém blokace – ponížení endokrinní úrovně. Právě proto nyní neprobíhají srůstové procesy, ale ty endokrinní. Tady už lékaři sotva něco zmůžou. Všichni si myslí: „Ach, neplodnost!“ Ale neplodnost – to je ochrana vesmíru před nedokonalými dětmi. Neplodnost může matka vyléčit duchovním, správným vztahem k celému živo

nebo tento jeho příklad z praxe:
Přichází ke mně žena, její dítě má leukémii. Povídám jí: „Vzpomeňte si na svůj život. Jste velmi pyšný člověk. Na to, aby Vás zachránili, obzvláště v období těhotenství, a aby bylo dítě harmonické, museli Vás bez zjevné příčiny ponížit a urazit. A kdybyste tuto zkoušku přijala jako hořký lék, který je potřeba spolknout, bylo by Vaše dítě zdravé. Vy jste touto zkouškou neprošla, to znamená, že pýcha u Vašeho dítěte se dostala nad červenou úroveň, kde musí být blokována čímkoliv.“

vyléčit nemocné dítě neumí a matce, trýzněné obavami, strachem o jeho život a přidá ještě kopec provinilosti, že za jeho nemoc vlastně může ona sama Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 7:18 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
jen pro mysl je kauzální

toora napsal:
A pro koho-co že je tohle stvoření nekauzální?


dominika napsal:
pro ty, což jsou naplnění láskou a poznáním asociativní mysli, se kterou se přestali ztotožňovat a opustili představu o já, jako oddělené individualitě


K tomuhle bych měla Dominiko pár otázek, poprosím tě o tvoji odpověď na ně:

1. Jak jsi k tomuto dospěla?
2. Kdo je ten, kdo se "přestal ztotožňovat"?
3. Máš za to, že někdo z Mistrů popírá kauzalitu, tj. zákony projeveného světa?
Kdo, kde a jak, sem s tím!


Smile

P.S.
K Lazarevovi později.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 7:49 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
jen pro mysl je kauzální

toora napsal:
A pro koho-co že je tohle stvoření nekauzální?


dominika napsal:
pro ty, což jsou naplnění láskou a poznáním asociativní mysli, se kterou se přestali ztotožňovat a opustili představu o já, jako oddělené individualitě


K tomuhle bych měla Dominiko pár otázek, poprosím tě o tvoji odpověď na ně:

1. Jak jsi k tomuto dospěla?
2. Kdo je ten, kdo se "přestal ztotožňovat"?
3. Máš za to, že někdo z Mistrů popírá kauzalitu, tj. zákony projeveného světa?
Kdo, kde a jak, sem s tím!


Smile

P.S.
K Lazarevovi později.


1. přestala jsem být hledající individualita a uvědomila se jako vědomí
2. vědomí
3. kauzalita zjeveného světa je realitou pro mysl, která tomu věří nebo nevěří, to je jedno, Ježíš a Budha, Milarepa tuto víru = myšlenku příčiny a následku překročili a dle toho konali - Ježíš asi nejvíc (o ostatních nevím, zatím ke mně "nepřišli a nedali se poznat")
dokud mysl věří v zákony příčin a následků, bude si tak svoje situace vysvětlovat a bude se ji chtít /ze strachuúz opakování nepříjemných situací hledat a nalézat příčiny, které když jakoby odstraní, to, co vnímá jako zlé se mu už nebude opakovat

"Co očekáváte, vzešlo již. V život uvedete-li, co ve vás jest, ono spasí vás, které máte.
Nemáte-li však, co ve vás jest které nemáte, zabije vás.
Který hledá, nedovolte jemu, by zanechal hledání než nalezne.
A až nalezne, znepokojen on bude a žasnout bude a panovat nade vším.
Kdo slov těchto vyložení nalezne, smrti nezakusí." Tak pravil JK Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 8:25 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
vyléčit nemocné dítě neumí a matce, trýzněné obavami, strachem o jeho život a přidá ještě kopec provinilosti, že za jeho nemoc vlastně může ona sama Smile

Nemám v úmyslu se někoho zastávat, ráda bych ale byla objektivní, a myslím, že se Lazarev neprezentuje jako léčitel, tedy nemluví o tom, že toho, kdo k němu přichází „vyléčí“, proto nepředpokládám, že by se na něj někdo obracel aniž by měl tušení o tom, čím se zabývá a co a jak lidem, kteří k němu přicházejí, prezentuje. Nežijeme na pustém ostrově, a knihy a způsob jeho přístupu jsou dostatečně známy. Jestliže jsou určité informace běžně dostupné (jako např. v případě zmíněného Lazareva), pak si lze svobodně zvolit, jestli k němu jít, či nikoliv, a pokud ano, tak s čím je možno při takové návštěvě počítat.
Přirozeně přece volíš toho, komu důvěřuješ a jehož přístup a metody jsou pro tebe přijatelné.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 8:38 pm    Předmět: Citovat

V Lazarevově projevu se dají vystopovat zmínky o nějakých vyléčeních. V případě, kam jeho léčivá schopnost už nedosahuje by možná mohl lépe volit slova.... a vcítit se do svých "klientů".... říct nevím, neumím....nedávat odpovědi, které trýzněnou duši uvrhnou do ještě většího zoufalství.... ale to je jeho věc....(jestli se nejedná o chybný překlad atd...)

Jinak máš pravdu, pokud jde člověk na radu k někomu, kdo se zabývá karmickou diagnostikou, nelze se divit, že se mu nějaké diagnozy tohoto druhu dostane...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne září 01, 2013 8:45 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
Jak jsi k tomuto dospěla?

dominika napsal:
přestala jsem být hledající individualita a uvědomila se jako vědomí

Vědomí se uvědomělo jako vědomí, a popírá jednen ze svých aspektů, tj. vědomí v pohybu? Shocked Ono se Dominiko nedá všechno vyčíst, ale dobrým předpokladem je zde pozornost, v tomto případě alespoň pozorné čtení.


toora napsal:
Kdo je ten, kdo se "přestal ztotožňovat"?

dominika napsal:
vědomí

Kdo takto odpovídá? Vědomí, nebo mysl?



toora napsal:
Máš za to, že někdo z Mistrů popírá kauzalitu, tj. zákony projeveného světa?
Kdo, kde a jak, sem s tím!

dominika napsal:
kauzalita zjeveného světa je realitou pro mysl, která tomu věří nebo nevěří, to je jedno…

Projevy, neboli jevy existují, čím jsou, to už je trochu jiná pohádka, ale snaha popřít projev je nepochopení. Příčina a následek je to, co udržuje projevený svět v chodu, bez toho by nebylo ani této diskuse, tedy by nebylo s kým a o čem debatovat. Tohle je prostý fakt, žádná otázka víry či nevíry.

Všichni, o kterých zde mluvíš, ať Buddha, či Ježíš, si byli vědomi toho, co kam vede, toho, že sklízíme to, co zasejeme, proto Ježíš mluví o lásce, Buddha o bodhičittě, bdělém rozlišování, odevzdání (džňáňě a bhakti) o příčině utrpení a cestě z utrpení, prostě hovoří o tom, co poznat a dělat lze, avšak definitivní vyvanutí individuality je už jen a jen na Něm.

Vím, že u lidí s tendencemi bhaktickými mají sklon podceňovat džňánu, a dost často mají za to, že ji lze nějak obejít, nebo přeskočit, ale není tomu tak.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 8:24 am    Předmět: Citovat

Promiň Tooro, ale nesouhlasím s Tebou. Mám jiné zkušenosti.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 10:02 am    Předmět: x Citovat

Jsou zákonitosti, které člověk "nepřečúrá".
Může protestovat, nesouhlasit, snažit se je ignorovat, popírat je, ale to je tak asi všechno, co může dělat.
On je to vlastně, kromě smrti, další způsob jakési společné spravedlnosti. Má obě stránky: radost i určitou děsivost, podle toho, co zrovna tvoříme, říkáme, děláme, na čem pracujeme, čím chybujeme...

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 10:12 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Promiň Tooro, ale nesouhlasím s Tebou. Mám jiné zkušenosti.


Smile


V čem se tvoje zkukšenost liší od toho co jsem napsala Dominiko?
S čím z toho, konkrétně, nesouhlasíš?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 10:29 am    Předmět: Citovat

považuješ příčinu a následek za prostý fakt, za něco, co udržuje projevený svět v chodu, já ne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po září 02, 2013 10:37 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Jsou zákonitosti, které člověk "nepřečúrá".
Může protestovat, nesouhlasit, snažit se je ignorovat, popírat je, ale to je tak asi všechno, co může dělat.
On je to vlastně, kromě smrti, další způsob jakési společné spravedlnosti. Má obě stránky: radost i určitou děsivost, podle toho, co zrovna tvoříme, říkáme, děláme, na čem pracujeme, čím chybujeme...

šamanka


ty zákonitosti může člověk překročit a žít nad radostí i děsivostí, ne v nich...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 3 z 8

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund