Fórum - Zobrazit téma - Co nás k čemu vede - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Co nás k čemu vede
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Co nás k čemu vede
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 12:01 pm    Předmět: Co nás k čemu vede Citovat

Omlouvám se případným čtenářům, ale téma z osobních důvodů mažu.

šamanka Cool


Naposledy upravil samanka dne út červenec 23, 2013 5:14 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 10:32 pm    Předmět: Re: Co nás k čemu vede Citovat

samanka napsal:
A praxe mi ukázala, že není možné předem říct, co kam povede.

Tak ti nějak nevím, Šamanko…kdybych se zeptala svého vnuka, jestli ví, kam něco, co sledujeme, povede, mám za to, že by mi odpověděl cosi jako: "není možné předem říct, co kam povede."
A pokud bych kterékoli z mých sousedek položila otázku, jestli ví, že zdánlivě bezvýznamné věci můžou mít dalekosáhlé následky a veledůležitý záměr se může zvrtnout v nicotnost, mám za to, že by mi jedna jak druhá odpověděly něco ve smyslu „No to si tedy piš že jo!“


samanka napsal:
To, co se dělo, abych se konečně hnula z místa, odkud se mi z lenosti nechtělo…

Ano, a k tomu je to naprosto univerzální princip, jakmile jsme někde „přesčas“ a to se netýká jen určitého místa, ale jakéhokoli našeho nepochopení (třeba toho že je nutné v jistý čas popojít), jinak nás to začne kopat čím dál tím bolestivěji do těch našich pěti písmen.

Z toho, co píšeš získávám dojem, že tomu, že normálně žiješ a vnímáš, tak, jako to dělá většina obyvatel této planety. Ale dost možná, že jsem to pochopila nesprávně. V čem spočívá tvoje praxe a osobní rozvoj?


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 10:43 pm    Předmět: x Citovat

Arrow

Naposledy upravil samanka dne út červenec 23, 2013 5:15 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červenec 21, 2013 11:49 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
...možná jsem pro tebe příliš nesrozumitelná, protože je to na tebe příliš jednoduché a prosté.

Což o to Šamanko, tu jednoduchost vidím, a proto v tom, co píšeš nenacházím rozdíl mezi tou sousedkou, co je milovnicí života a jde si za prožitkem, prostě za tím, co ji baví, což ji dostává do rozličných situací, které prostě registruje a pak o tom, co vidí, a "jak" to vidí, může něco druhé sousedce (či někomu jinému) povyprávět. Může si s ní tak tyhle svoje poznatky srovnat, jen to nenazývá praxí a osobním rozvojem. Proto jsem se tě zeptala v čem je rozdíl.


samanka napsal:
...Můžeš mi dát návod... Systém, manuál jak na to jdu?

Když se ptáš „jak“, tak zrovínka o tom jsou z části i ty naše, pro tebe tolik nezáživné, diskuse, co tady na ně občas narážíš. Manuál k tomu se nazývá „Osmidílná stezka“ a jejím obsahem je práce na celý život, a je to snad ta nejtěžší práce do které se jeden může pustit.

A proč tedy právě toto? No protože v jisté životní fázi (po určité události, prožitku atd.), prostě tahle potřeba může u člověka vyvstat (tak, jako přišla právě u mne), jednoduše ji přinese život sám, co jiného taky.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 6:55 am    Předmět: Citovat

když studuju příběhy osvícení různých lidí, osmidílnou stezkou šel jedině Buddha - byla to jeho cesta, jeho způsob, jeho .... Přesto všichni ti, kdo toužili po poznání a věnovali se tomu,v jednotě procitli... Osho, Ježíš Milarepa, Lao'c,Krišna....i Siddharta...
A každý šel jinou cestou....
Každý, kdo dnes určité učení následuje, vytváří jen kopii.... (Já se zlobila,když mi jeden přítel kdysi řekl, že následovat Ježíše je mi k ničemu a měla ho za krutého vůči mně.... dnes vím, že má pravdu a byla to moc dobrá připomínka, za kterou jsem mu vděčná...)

Následováním nikdy nevznikne originál...Proto určitě platí, že následování osmidílné stezky je práce na celý život,protože se následovník vždycky bude jenom něco domnívat a něco kopírovat... a to určitě zabere celý život a na konci života bude člověk mít dojem, že stejně ničeho nedosáhl....
Buddha, Ježíš, a další mistři ducha se probudili do jednoty v rámci jednoho jediného přítomného života a to dokonce i ve velice mladém věku, po intenzivním hledání a touze poznat.... a ani Buddha, ani Ježíš ani ostatní Mistři ducha ničími následníky nebyli, zkoušeli různé existující metody, aby je nakonec opustili a vytvořili sami ze sebe neopakovatelný originál......... šli svoji individuální cestou a vše podrobovali svému kritickému rozumu a vnímání... nešlo jim o praxi a praktikování nějakého cizího učení (praxí je sám všední život) ani jim nešlo o osobní rozvoj (nepovažoovali se za špatné a netoužili po změně k lepšímu).... jen chtěli poznat jak to na tom světě chodí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 10:04 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

nerozmím co tímhle chceš říct, cituji:
Z toho, co píšeš získávám dojem, že tomu, že normálně žiješ a vnímáš, tak, jako to dělá většina obyvatel této planety. Ale dost možná, že jsem to pochopila nesprávně. V čem spočívá tvoje praxe a osobní rozvoj?


Pod Toořin dojem se podepisuji. Také mám dojem jako by se nás šamanka snažila přesvědčit, že je jediná, kdo prožívá svůj život se všemi příhodami, které přináší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 4:37 pm    Předmět: Re: x Citovat

Arrow

Naposledy upravil samanka dne út červenec 23, 2013 5:16 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 4:52 pm    Předmět: Re: x Citovat

Arrow

Naposledy upravil samanka dne út červenec 23, 2013 5:17 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 7:34 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
...Můžeš mi dát návod... Systém, manuál jak na to jdu?


toora napsal:
...Když se ptáš „jak“, tak zrovínka o tom jsou z části i ty naše, pro tebe tolik nezáživné, diskuse, co tady na ně občas narážíš. Manuál k tomu se nazývá „Osmidílná stezka“ a jejím obsahem je práce na celý život, a je to snad ta nejtěžší práce do které se jeden může pustit.


toora napsal:
...A proč tedy právě toto? No protože v jisté životní fázi (po určité události, prožitku atd.), prostě tahle potřeba může u člověka vyvstat (tak, jako přišla právě u mne), jednoduše ji přinese život sám, co jiného taky. Smile


samanka napsal:
...tooro: tak jsem se vlastně ani nemusela namáhat s odpovědí, protože ve skutečnosti šlo jen o to, shodit cokoliv napíšu a sdělit mi, že jen "Osmidílná stezka" je něco, co jako jedinné vede k osobnímu rozvoji a je to děsně těžké a náročné a blablabla.


Mílo, kde v tom textu toora píše, že jen "Osmidílná stezka" je něco, co jako jediné vede k osobnímu rozvoji?

samanka napsal:
...Nevidím osobní rozvoj v tom léta přešlapovat na místě a opakovat pořád dokola stejné citáty z nastudovaných textů. Opravdu nevidím. Ale to je tvoje cesta o kterou nestojím.


"Osmidílná stezka" spočívá v letitém přešlapování na místě a opakování pořád dokola stejných citátů z nastudovaných textů?

samanka napsal:
... Mám svoji a klidně si mysli co chceš, klidně opovrhuj všemi těmi ostatními...


Toora něčím opovrhuje?

samanka napsal:
... šamanka
PS: je legrační pomyslet, jestli ona ta sousedka se svým skutečným prožitkem života není nakonec mnohem dál, než ten co sice zná Buddhovo učení i pozpátku, ale neumí ho v praxi používat Laughing


Co je na tom legračního? Samozřejmě, že když někdo jen studuje, tak se nikam moc neposunune, stejně, jako ten, kdo žije v nevědomosti, s klapkami na očích, a říká tomu život. Co Ty víš o té sousedce, čím prošla, co má za sebou?

Je to samozřejmě jen můj pohled, ale mohla by ses, Mílo, toho od Katky hodně a hodně naučit. Jenomže, ono to tak bývá, že lidé, kteří nějakým způsobem nejsou příliš v pohodě sami se sebou, nosí si v sobě třeba i různé mindráky, tak mívají tendenci si dokazovat, že Ti, kdo za sebou opravdu mají kus poctivé práce, nejsou lepší, než oni sami a bedlivě číhají na každou příležitost, která by jim toto jejich přání mohla pro uspokojení jejich ega "dokázat". A k tomu stačí, aby objekt jejich zájmu udělal - v jejich očích - něco, co by si mohli vyložit: "Vždyť on/ona je úplně stejný/á, ne-li horší, jako já Laughing Laughing Laughing. Jen se na něj podívejte! Laughing " A k tomu někdy stačí i to, když ho (nebo někoho jiného) dotyčný za něco rázně napomene. Vždyť to je přece známkou malosti, když je někdo, kdo jde duchovní cestou, rázný a ostrý, že? A dá se to velice snadno překroutit, jako že podlehl svým emocím. A co je to za duchovního člověka, který nemá pod kontrolou své emoce, že? A samozřejmě, že k tomuto si najde celou řadu roztleskávačů a roztleskávaček, kteří mají podobné názory, a třeba si také potřebují něco dokazovat.

A u Tebe, Mílo, je tento modus operandi dlouhodobě křiklavě markantní. Ale i když většina lidí odmítá ty klapky z očí sejmout, podobně, jako Ty, a byť i jen v duchu Tvému představení tleská, tak jsou i tací, kteří Ti vidí do karet.

Samozřejmě, překrucuj si tato slova, jak chceš, jak je Ti přirozené.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červenec 22, 2013 9:13 pm    Předmět: Citovat

Vidím, že ať dělám co dělám, nemůžeme si Šamanko my dvě porozumět, i když ti věřím, že jsi psala upřímně, ale vidíš cosi, co je jen tvojí představou na které si stále trváš. Když se tě jasně zeptám, co konkrétně nazýváš praxí a osobním rozvojem (tj., v čem je rozdíl mezi člověkem, který na sobě vědomě nic nemění a tím co děláš ty), dočkám se pouze jediného - buď je to tvoje štěkání nebo fňukání, totéž stále dokola, ono taky co jiného, když ti chybí jakýkoli věcný argument...

Není možné vést debatu o něčem, co existuje jen v tvé představě. Jistě můžeš považovat svoje životní postřehy za praxi a práci na osobním rozvoji, to je tvoje soukromá věc, a pokud máš okruh lidí, kteří tohle za osobní rozvoj považují, tak to budou ti tvoji správní lidé, se kterými si vzájemně rozumíte, takže moje případné příspěvky můžeš s klidem přeskakovat, prostě stačí je jen nečíst.

Pro mne je například ta milá postarší prodavačka pečiva z krámku na rohu ulice skutečný praktik, protože v životě prošla ledačíms, musela se popasovat se svým těžkým životem. O nějakém „osobním rozvoji“ nemá zdání, a přesto, a nejspíš právě proto, by jsi se od ní mohli lidé, co tam chodí pro svoje rohlíky, učit doopravdické moudrosti.

Nevím, kde se v tobě Šamanko bere ta paranoia (že s tvvými slovy chce někdo manipulovat atd.), samolibá ironie a ambice měnit lidi a věci k obrazu svému, já však s touto „silou“ dialog vést nedokážu, a ani nechci. A buď tak hodná, nepodsouvej mně nějaké opovrhování, jestli je opovrhování tím, co zde píši já (potažmo našimi debatami, nebo čím vším ještě), jakýsi tvůj problém, laskavě ho nedeleguj na mne.
Děkuju ti, že jsi nám s Dominikou povolila hovořit o tom, co zajímá nás, nikoli o tom, co zajímá tebe.

Jsem ráda, že jsme si to takhle po čase zase pěkně ujasnily.
Měj se pěkně.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 9:36 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:

Krabasi, Krabasi, já o ničem nikoho nemám potřebu přesvědčovat. Odpověděla jsem na osobní otázku, upřimnou osobní odpovědí, netušíc
o co jde ve skutečnosti.


Já nemyslel jen tuto Tvojí odpověď. Ono se to táhne jako spojovací linka větší částí Tvých příspěvků. Už mě to napadlo víckrát, jen jsem teď využil příležitost se o tom zmínit.

samanka napsal:


Ale abys i ty mohl dát k dobru něco moudřejšího než já, tak se ptám: "Co z toho, co děláš vede k tvému osobnímu rozvoji?"


Mílo má milá sokyně, budeš se asi divit, ale tak nějak nic. Čím jsem starší, tím toho pro svůj rozvoj dělám méně a jsem spokojenější.

(samozřejmě občas přečtu nějakou knížku, občas někam jedu, občas se s někým setkám, občas něco spolykám, občas něco vyzkouším, něco absolvuju, občas se něčemu zasměju, občas něco napíšu, občas je mi z něčeho na zvracení - ale to je život).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 9:47 am    Předmět: Citovat

toora napsal:

Děkuju ti, že jsi nám s Dominikou povolila hovořit o tom, co zajímá nás, nikoli o tom, co zajímá tebe.
Jsem ráda, že jsme si to takhle po čase zase pěkně ujasnily.
Měj se pěkně.


Ámen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 12:42 pm    Předmět: Re: x Citovat

Krabas napsal:
Čím jsem starší, tím toho pro svůj rozvoj dělám méně a jsem spokojenější.


Řekl bych, že láskyplně pečuješ o rodinu a to přece s sebou přináší hluboký rozvoj. Nebo máš pocit, že je to málo Smile.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 1:00 pm    Předmět: Re: x Citovat

sunnyi napsal:
Krabas napsal:
Čím jsem starší, tím toho pro svůj rozvoj dělám méně a jsem spokojenější.


Řekl bych, že láskyplně pečuješ o rodinu a to přece s sebou přináší hluboký rozvoj. Nebo máš pocit, že je to málo Smile.

Mirek


Je to absolutorium Wink .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st červenec 24, 2013 11:52 am    Předmět: Citovat

Pokud jsou rodiče tomu otevření, je jejich dítě opravdový moudrý a dokonalý učitel, v prožívání každého okamžiku, ve sdílení, v opravdovosti, v upřímnosti a otevřenosti,v odpouštění, v toleranci, v lásce....

Takže proč bys Pepo chodil k jiným učitelům, když se můžeš kdykoliv naživo učit od svého malého syna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund