Fórum - Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hladovka jako prostředek léčení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Držel jste někdy hladovku?
1. Ano, ze zdravotních důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
2. Ano, z estetických důvodů.
5%
 5%  [ 1 ]
3. Ano, z náboženských důvodů.
11%
 11%  [ 2 ]
4. Ano, z jiných důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
5. Ne, ale uvažuji o tom.
0%
 0%  [ 0 ]
6. Ne.
23%
 23%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2015 1:14 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Jak jsem už napsal, půsty jsem zkoušel vícekrát, nejvíce jsem se dostal ke třídennímu, ale nikdy jsem se necítil tak dobře jako teď - když už vím proč to chci.

Takže díky Mirku za připomenutí půstových technik.
Cool
.


Dík, kamo, za sdílení. Jsem rád, že to moje sdílení zkušeností z půstu někoho inspiruje Smile. Já jsem moc rád, že tady v naší republice máme Pavla Máchu s jeho obrovskými zkušenostmi, jinak bych si na dlouhé půsty netroufal. Člověk se dočte tolik protichůdných informací a názorů. Ale když existuje někdo, jako on, kdo si tím sám poctivě prošel, a o své zkušenosti se podělí, tak dodá odvahu i druhým, aby to taky zkusili. Chtěl jsem teď v létě držet další dlouhý půst, ale musím přeložit jednu knihu, která měla být už dávno hotová, a je to hodně těžké, nejtěžší, co jsem kdy dělal, takže pracuji do noci, a nevím, jak to budu zvládat. Momentálně mi dělá dobře, když si dám maso, i když jindy je i několik měsíců v kuse téměř nejím. Nezřídka se stalo, že jsme šli do restaurace, s tím, že si dám maso, a pak jsem si dal stejně zeleninové rizoto. Ale momentálně na ně mám chuť. A dokonce i na pivo, které také jinak piju hodně málo, a po dvou už mě někdy bolí hlava. V těch vedrech do mě ale dvě jen zasyčí. Asi se teď potřebuji více uzemňovat, v poslední době jsem dost "lítal". Do půstu se brzy pustím, ale vůbec nevím, jak dlouho to při té práci zvládnu. Ale každý den je dobrý.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červenec 05, 2015 1:23 am    Předmět: Re: Půst Citovat

Zbultran napsal:
Pít destilovanou vodu se mi nelíbí. Ve škole nás vždy učili, že jejím pitím bychom si mohli demineralisovat organismus a vysvětlení je to logické ...


Ahoj Zbultrane,

logické to je, ale Pavel Mácha s tím má obrovské zkušenosti. Píše, že si kvůli propagaci pití destilované vody v minulosti dost zkusil. Myslím, ale, že ji doporučuje i paní doktorka Partyková i někteří další lidé. Takže jsem se rozhodl zkusit to taky. Věřím, že pro účely půstu z důvodu hlubší očisty organismu je to přínosné, normálně bych to ale nedělal. Pavel Mácha si přitom nechal asi třicátý den dělat rozbor krve, pokud vím, a bylo to v pořádku. Mně navíc hlídá Lenka Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 7:56 am    Předmět: Destilka Citovat

Ale k čemu to má pomoci, pití destilky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 8:23 am    Předmět: Re: Destilka Citovat

Zbultran napsal:
Ale k čemu to má pomoci, pití destilky?


Spoľahlivo rozpúšťa súdnosť aj zdravý (roz)um a oživuje natívnu naivitu a vieru v zázrak. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saxa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.3. 2015
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 8:44 am    Předmět: destilka Citovat

Milý mój moi - zázraky dějou se za zraky - vnímám je všude kolem sebe(hlavně když vidím těhotenská bříška - milostiplná) a přesto destilovanou vodu nedoporučuji k pití stejně jako i Ty.
Víra a nevíra - dvě strany jedné mince.
Jsi mé druhé já.S Láskou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 9:26 am    Předmět: Re: Destilka Citovat

Zbultran napsal:
Ale k čemu to má pomoci, pití destilky?


Pavel Mácha to vysvětluje tak, že destilka účinně rozpouští veškeré usazeniny v těle. Lidé z farmacie jí říkají "hladová" voda.

Kromě toho víme, že kohoutková voda má různou kvalitu, podle toho, kde člověk žije, ale vždy obsahuje různé látky, které organizmus dále zanášejí, nebo jinak nepříznivě ovlivňují, např. antikoncepce, kterou údajně nelze odfiltrovat. Pavel Mácha se kdysi v nadsázce zeptal jednoho člověka, který držel, myslím že 40-denní, půst o kohoutkové vodě, jak to, že ještě není na JIPce?

Každopádně jde o to, že alespoň po dobu půstu přestaneme organizmus dále zanášet, a účinněji se zbavíme alespoň části toho, co už v něm je, a čeho bychom se jinak nezbavili.

Spousta lidí již půst tímto způsobem u nás praktikuje. Třeba herec Jaroslav Dušek, který má již s půstem velké zkušenosti, v nějakém rozhovoru uvedl, že pije destilku. Pavel Mácha je průkopníkem pití destilované vody při půstu u nás, MUDr. Partyková píše, že v Americe tento způsob propagoval např. dietolog Dr. Bragg, který psal o zkušenostech vlastních i rodinných příslušníků. Sama MuDr. Partyková v pojednání o pitném režimu doporučuje pít buďto pramenitou vodu, destilovanou vodu, nebo vodu zbavenou deuteria.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 9:52 am    Předmět: Re: Destilka Citovat

sunnyi napsal:
...nebo vodu zbavenou deuteria.


Ťažký mystik - ťažká mystifikácia, hoci aj ťažkou vodou - D2O. Smile
(Filter na deutérium zoženieš na blšáku alebo v hračkárstve, v súprave *Mladý chemik a alkoholik*. Predáva sa výlučne s destilačnou kolónou a kockou semtexu.)...také ľahké a Ty to nevieš!
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 11:04 am    Předmět: Re: Destilka Citovat

sunnyi napsal:
Sama MuDr. Partyková v pojednání o pitném režimu doporučuje pít buďto pramenitou vodu, destilovanou vodu, nebo vodu zbavenou deuteria.

Mirek


Děkuji za vysvětlení. Přesto dávám přednost vodě pramenité (mineralizované) Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 11:29 am    Předmět: Re: Destilka Citovat

Zbultran napsal:
Děkuji za vysvětlení. Přesto dávám přednost vodě pramenité (mineralizované) Very Happy


Možno to vyznieva konzervatívne ale sme na rovnakej vlne.
Z prírody vzchádzam a pramenitú minerálku - tiež užívam. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 12:01 pm    Předmět: Re: Destilka Citovat

Zbultran napsal:
Děkuji za vysvětlení. Přesto dávám přednost vodě pramenité (mineralizované) Very Happy


Proč ne? Ale já rád experimentuji Smile. A taky, když Tě netrápí žádné vážnější neduhy, tak proč riskovat, když tomu člověk 100% nevěří. Věřím ale, že jinak se k tomu může stavět vážně nemocný člověk, jemuž destilka svým agresivnějším působením může dát naději na lepší výsledky.

Zajímavé také je, jak se k tomu staví v lékárně. Paní lékárnice se mě zeptala, na co to chci. Možná měla podezření, jestli si doma nevařím perník nebo něco Smile. Řekl jsem po pravdě, že na pití při půstu. V pohodě to přijala. Ale pak asi za rok jiná lékárnice se mě na nic neptala, ale pečlivě mi na lahve nalepila štítek s nápisem, že je to jen k zevnímu použití.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
saxa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.3. 2015
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 2:45 pm    Předmět: Destilka Citovat

Pokud vím,tak MUDr.Vilma Partyková napsala knihu Urinoterapie očima lékaře a zde popisuje uzdravování pomocí pití uriny tzn. moči o destilované vodě jsem tam nečetla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 3:09 pm    Předmět: Re: Destilka Citovat

saxa napsal:
Pokud vím,tak MUDr.Vilma Partyková napsala knihu Urinoterapie očima lékaře a zde popisuje uzdravování pomocí pití uriny tzn. moči o destilované vodě jsem tam nečetla.


Ona o tom MUDr.Vilma Partyková píše v knížce: Hladovění pro zdraví

"Destilovaná voda neobsahuje minerály a organismus se při ní lépe zbavuje různých usazenin. Sama jsem lékárenskou destilovanou vodu používala Během svého 20denního hladovění a rozhodně to s sebou nenese žádné nebezpečí. Destilovaná voda se však nemůže používat běžně k pití."

Ale ani to mě nepřesvědčilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
saxa
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel


Registrace: 7.3. 2015
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út červenec 07, 2015 11:27 pm    Předmět: Destilka Citovat

Děkuji človíčku za poučení - tuto knížku jsem opravdu nečetla - mám mezery ve vzdělání Embarassed ,ale na druhou stranu ráda se ještě novému přiučím.Dnes jsem si také vzpomněla,že jsem v jednom pořadu v televizi viděla,jak Jaroslav Dušek propaguje pití uriny,tak jsem si pomyslela,jestli snad nepovažují lidé svou tělesnou schránku za destilační přístroj a následně urinu mezi sebou nenazývají destilovanou vodou? Mýliti se je lidské,ale bláznovství v omylu setrvávat....... s Láskou děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2015 6:59 am    Předmět: Re: Destilka Citovat

Zbultran napsal:
Ona o tom MUDr.Vilma Partyková píše v knížce: Hladovění pro zdraví
"Destilovaná voda neobsahuje minerály a organismus se při ní lépe zbavuje různých usazenin."

Ale ani to mě nepřesvědčilo.


Idea "Existujú o tom vedecké štúdie alebo je to len dohad, či predpoklad p.V. Partykovej?"Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červenec 08, 2015 8:29 am    Předmět: Re: Destilka Citovat

saxa napsal:
Jaroslav Dušek propaguje pití uriny,tak jsem si pomyslela,jestli snad nepovažují lidé svou tělesnou schránku za destilační přístroj a následně urinu mezi sebou nenazývají destilovanou vodou?


Já ještě na pití uriny nejsem připraven. Možná tak na moři v záchraném člunu.

Ale slyšel jsem, možná od Duška, že když chodíš močit na zahrádku, tak na tom místě to začnou růst byliny, které jsou pro tebe vhodné a mohou ti pomoci se zdravím.

Třena by to i mohlo fungovat. Já mám teď zahrádku doslova zaplevelenou meduňkou Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 9 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund