Fórum - Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hladovka jako prostředek léčení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Držel jste někdy hladovku?
1. Ano, ze zdravotních důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
2. Ano, z estetických důvodů.
5%
 5%  [ 1 ]
3. Ano, z náboženských důvodů.
11%
 11%  [ 2 ]
4. Ano, z jiných důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
5. Ne, ale uvažuji o tom.
0%
 0%  [ 0 ]
6. Ne.
23%
 23%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt únor 05, 2015 11:48 am    Předmět: Citovat

Otázku proč to dělám jsem si položil už dávno. Když jsem bydlel sám na chatě, poté, co jsem se odhodlal k životu poustevníka, jsem žil dost asketicky. Jenomže pak jsem se seznámil s Lenkou a hodně rychle jsem přibral. Ona umí výborně vařit Smile. Což je sice fajn, ale má to tahle úskalí. Pamatuji si, jak jsem byl jednou v supermarketu a uviděl jsem tam mladého muže, kolem třicítky, jak před sebou tlačí obrovský barel a pomyslel jsem si, jestli mu to nevadí. Pak jsem si ale uvědomil, že sám mám docela dobře našlápnuto k tomu, abych vypadal jako on. Za pár dnů jsem měl odjet tlumočit tomu učiteli - to byl ještě buddhistickým mnichem - dnes již doktorem psychologie, a rozhodl jsem se, že budu držet půst. Tehdy jsem toho ale o půstu ještě moc nevěděl, takže podle lidí, jako je Pavel Mácha, jsem držel ve skutečnosti dietu. Tj. čaj s medem, voda s citrónem, sem tam nějaká uzobnutá jahoda nebo borůvka. Takto jsem se stravoval 22 dní a hezky jsem zhubnul Smile. Takže mojí motivací tehdy bylo převážně zhubnutí, ale i zdraví.

Na konci toho retreatu mě jeden meditující upozornil na správnou návratovku a dal mi odkaz na stránky Pavla Máchy. Tehdy mě to ještě nijak neoslovilo, i když doma jsem měl už nějaký ten rok knihu od Jasmuheen, ta na mě ale nezapůsobila vůbec. Až když sem přijel Henri Monfort, tak jsem znovu zpozorněl. Zaujalo mě, s jakou samozřejmostí mluví o přechodu na pránu, o tom, že to dokáže snad každý, když chce, kolika lidem se to již podařilo... Jeho postupy, odvozené od návodů Jasmuheen se mnou ale nerezonovaly. Znovu jsem se vrátil k Pavlovi Máchovi, pozorně si jeho cestu prostudoval, a zjistil jsem, že tohle mi dává smysl, a že touto cestou, v kombinaci s mými vlastními věcmi, si umím představit, že by to časem mohlo taky jít. Od té doby je mojí hlavní motivací osvobození se od závislosti na jídle.

K tomu, že se tady na Zemi máme stravovat tak, jak jsme zvyklí: Já to tak necítím. Podle mě jsme tu o toho, abychom se učili svobodě. A kdyby to nebylo možné, tak by nám Bůh tuto možnost podle mě nedal. Když jsem poprosil Lenku, aby se zeptala "tam nahoře", jestli jsem i já schopen žít bez jídla, tak přišla odpověď: "Samozřejmě. Vždyť prána je vaše přirozená výživa." Se mnou to rezonuje. Možná, že jsme již jenom zapomněli...

Musím končit, jede mi vlak.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so únor 07, 2015 8:32 pm    Předmět: Citovat

Ještě bych se vrátil k tomuto:


"Moje půsty jsou takové půstíky, max. 4 dny. Nemusím se bát, že udělám nějakou chybu při návratovce."

Pokud dodržíš základní pravidla, tak se opravdu bát nemusíš ani po dlouhodobém půstu.

"Cítím, že bych mohl půstovat déle, ale nevidím zatím pro to žádný zásadní důvod."

Tohle Ti nemám jak dokázat, ale při půstu se nečistí pouze fyzické tělo. Očista probíhá na všech úrovních a dochází při tom k rozpouštění karmy, podobně jako při meditaci. To je docela dobrý důvod, nebo ne?

"Navíc, když nejím, začne mi prý po 3 dnech strašně smrdět z pusy, že to okolí obtěžuje."

Na to pomůže vzít si žvýkačku. Člověk kvůli tomu nemusí hned obětovat celý půst Smile.

Přidávám odkaz na ještě jeden zajímavý dokument:

https://www.youtube.com/watch?v=7xnBTz0Mg-I

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2015 8:31 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Tohle Ti nemám jak dokázat, ale při půstu se nečistí pouze fyzické tělo. Očista probíhá na všech úrovních a dochází při tom k rozpouštění karmy, podobně jako při meditaci. To je docela dobrý důvod, nebo ne?


On se dá asi těžko dokázat i normální léčivý vliv půstu. Ohledně rozpouštění karmy, podle čeho tak soudíš?

Přiznám se, že jsem k tomu dost skeptický, jakoby to bouralo představy o karmě a zákoně příčiny a následku.

Dle mě nefunguje zákon karmy absolutně, je tu Boží milost, která může karmu "odpustit", ale proč by se tak mělo dít půstem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2015 11:45 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
On se dá asi těžko dokázat i normální léčivý vliv půstu. Ohledně rozpouštění karmy, podle čeho tak soudíš?


Mám k tomu pádné důkazy. Ale co je důkaz pro jednoho, nemusí být důkaz pro druhého, tak se o tom tady ani nechci zmiňovat.

Zbultran napsal:
Přiznám se, že jsem k tomu dost skeptický, jakoby to bouralo představy o karmě a zákoně příčiny a následku.

Dle mě nefunguje zákon karmy absolutně, je tu Boží milost, která může karmu "odpustit", ale proč by se tak mělo dít půstem?


Jako odpověď mě napadají dvě věci:

1) Slyšel jsem nezávisle na sobě názory dvou duchovních učitelů, z nichž jeden je buddhistický mnich, že část karmy si odžíváme utrpením. Ten mnich například vyprávěl, že do kláštera v Barmě, kde pobýval, přicházeli i bojovníci, kteří předtím spáchali vraždy a další ukrutnosti, a při meditaci potom prožívali veliká muka. A půst, jak známo, je pro většinu lidí taky utrpením Very Happy. Já alespoň neznám osobně mnoho lidí, kteří vydrželi jen o vodě byť jen několik dní.

2) Když se postíme se záměrem, abychom se přiblížili Bohu, tak je nám podána pomocná ruka. Nejsme v našem úsilí sami. A odměnou nám může být mimo jiné i to, že je nám "odpuštěna" část naší karmy. Druhá Vznešená Pravda Buddhova říká, že příčinou veškeré neuspokojivosti a soužení je lpění. Při půstu se od lpění osvobozujeme. Učíme se překonávat závislost na jídle a pití, osvobozujeme se od diktátu našeho těla a mysli, přestáváme být jejich otroky. Přestáváme být také otroky většinové společnosti a establishmentu a jeho nástrojů, jak nás manipulovat a víc a víc ukrajovat z naší svobody - prostřednictvím médií a účelových zákonů. (Mám pocit, a to nejsem žádný pesimista, že se stále rychleji naplňuje vize George Orwella, tak jak ji popsal v románu 1984). Přestáváme být otroky
farmaceutických, lékařských a dalších lobby, které diktují vládám, jaké zákony mají přijímat, univerzitám, co mají vyučovat a vědcům, jaké výsledky svého bádání mají prezentovat, aby to vyhovovalo jejich zájmům. Přestáváme být otroky "potravinářského" průmyslu, který je víc a víc propojován s průmyslem chemickým, bez ohledu na zdraví člověka.

V epištole sv. Pavla k Římanům apoštol říká: "Protož prosím vás, bratří, skrze milosrdenství Boží, abyste vydávali těla svá v oběť živou, svatou, Bohu libou, rozumnou službu svou. A nepřipodobňujte se světu tomuto, ale proměňte se obnovením mysli své, tak abyste zkusili, jaká by byla vůle Boží dobrá, libá a dokonalá..."

Při takto pojatém půstu člověk přináší Bohu určitou oběť (alespoň pro mě to není žádná legrace Smile a jeho mysl se rozhodně mění. Jak píšu výše, oprošťuje se od závislostí, od ulpívání, rozšiřuje si obzory a posouvá hranice možného. Člověk má tendenci být více v přítomnosti, je přirozeně veden k meditaci. A tím také dochází k uvolňování karmy.

Pokud karmu pojímáme jako ne něco samoúčelného, ale jako nástroj učení, potom k jejímu uvolnění stačí, když něco pochopíme, aniž bychom si to nutně museli odžít. A půst nám v tom účinně pomáhá.

Takže to je můj pohled na věc.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2015 12:23 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Přidávám odkaz na ještě jeden zajímavý dokument:

https://www.youtube.com/watch?v=7xnBTz0Mg-I

Mirek


Studie v Bernu: Experiment trval rok a půl z toho 10 dní pod dohledem. Ztratil váhu.

Studie v Praze: Nevíme o něm nic.

Experiment Prahlad Jani "Mataji" - nejedl a nevyprazdňoval se 10 dní.

Dokument je zajímavý, ale experimentálně dle mě breathariánství nepotvrdil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2015 12:36 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za názor.

sunnyi napsal:
Pokud karmu pojímáme jako ne něco samoúčelného, ale jako nástroj učení, potom k jejímu uvolnění stačí, když něco pochopíme, aniž bychom si to nutně museli odžít. A půst nám v tom účinně pomáhá.


Já beru karmu jako nastavený řád fungování světa. Jestliže má fungovat i jako nástroj učení, což asi bude její druhotná funkce, mohlo by to tak fungovat. Idea

Mě půst resp. půstíček ani nepřipadá jako utrpení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po únor 09, 2015 12:53 pm    Předmět: Citovat

Pro mě je karma nástroj k naplnění Řádu fungování světa.

Možná, že slovo "utrpení" je v souvislosti s půstem příliš silné slovo, i když kolem třicítky jsem v noci míval tak silné bolesti v oblasti břicha, že bych se to tak nezdráhal nazvat. Každý to prožíváme jinak.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2015 8:55 am    Předmět: Každý druhý pacient s rakovinou je ohrožen podvýživou Zdroj: Citovat

Nedávno jsem četl článek o problémech pacientů s rakovinou s podvýživou:

http://www.denik.cz/aktuality/kazdy-druhy-pacient-s-rakovinou-je-ohrozen-podvyzivou-20150602.html

Smažil jsem se na internetu najít kontakt na propagátorku urinoterapie, léčivých půstů a zdravé strava MUDr. Vilmu Partykovou, abych si u ní na webu našel vyjádření k tomuto článku. Domnívám se, že na toto se jí po zveřejnění článku ptalo asi více lidí. Našel jsem jen toto:

http://www.urinoterapie.eu/index_top.htm

A kontakt tu je pouze na vydavatele jejích knih.

Co si o tom myslíte vy?

Moje teorie je tato:

- lačnění má ozdravný účinek právě tehdy, když se opravdu nic nejí a není to tedy nízkokalorická dieta, při které by došlo k podvýživě. To se pak nastartují ozdravné procesy a tělo může "sežrat" nádor. Je otázka, zda toto funguje i s chemoterapií? Spíše bych si myslel že ne, protože tělo je při ní řízeně intoxikováno a celkově oslabeno a ničeny jsou i zdravé buňky. Pak asi je problématické zastavit přísun živin ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červen 07, 2015 8:21 pm    Předmět: Citovat

Nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat zase já, ale zdá se, že nikomu se nic psát nechce... No ano. Vždyť na světě jsou snad stamiliony lidí, kteří trpí podvýživou. Mezi nedostatkem výživy, případně dietou, a řízeným půstem nebo hladověním je zásadní rozdíl. (O tomto i o rakovině a chemoterapii versus půst píše i Pavel Mácha, který má za sebou mnohem více a mnohem delších půstů, než paní doktorka).

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červen 15, 2015 11:39 am    Předmět: Citovat

Dnes jsem začal první den půstu o destilované vodě. (Ještě včera jsem pil jiné destiláty - víno, whisky Razz - narozky). Chtěl jsem se zeptat, jestli se nechce někdo přidat. Nemám stanovený žádný konkrétní počet dní, jak dlouho nebudu jíst. Musím teď přes léto udělat obrovské množství práce, tak nevím, jak mi budou stačit síly, ale pokusím se nejíst co nejdéle, dokud to nezačne mít neblahý vliv na moji pracovní výkonnost.

Tak jestli má někdo chuť to zkusit, bylo by to fajn. Stojí to za to!

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červen 21, 2015 8:24 pm    Předmět: Citovat

Tak nikdo se nepřidal...

Jinak, na moji pracovní výkonnost to začalo mít vliv velice brzy. Prvních pět dní v pohodě, 6. den se dostavila větší únava, zvládnul jsem toho ale hodně. Jenomže jsem si šel odpoledne zdřímnout, a pak jsem pokračoval v práci až skoro do půlnoci, ale v noci jsem pak nemohl usnout. Měl jsem pocit, že jsem snad nespal vůbec, nebýt nepříjemného snu nad ránem. A dnes už se mnou nic nebylo. Byl jsem hodně unavený, hrozilo, že zmeškám termíny odevzdání práce, proto jsem se rozhodl půst pro tentokrát ukončit.

I tak mi ale dal hodně. O týden dřív jsem nejedl dva a půl dne, nebylo to dobře načasované, tak jsem se třetí den večer najedl. Pár dní předtím se mi udělala tenoučká svědivá bradavička na krku. Bylo to hodně nepříjemné, měl jsem tendenci si na ni pořád sahat. Jedna moje známá šla s něčím podobným k lékaři, protože z toho měla strach a nechala si to chirurgicky odstranit. Mně to ale po tomto kratičkém půstu úplně zmizelo. V jednu chvíli jsem si uvědomil, že už mě na krku nic nesvědí, tak jsem se podíval do zrcadla a bradavička byla pryč.

Krátce před půstem z tohoto týdne, který jsem právě ukončil, mi bolestivě oteklo levé oční víčko. Lenka mi na to dávala jakousi štiplavou mastičku, bylo mi to hodně nepříjemné, měl jsem od toho zalepené řasy a štípalo mě to i do oka, tak jsem to nakonec setřel s tím, že půst si s tím určitě poradí. Hodně pomohlo i reiki a po pátém dni půstu byl otok pryč. Lenka mi pak říkala, že o mě měla docela strach, protože jeden příbuzný měl taky nějaký takový zánět a dočasně oslepl. Vyléčili mu to až v nemocnici.

Takže i takovéto kraťoučké půstíky někdy dělají divy Smile.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 11:03 am    Předmět: Citovat

No,
nepřipojil jsem se v takovém rozsahu jako Ty, ale po delší době jsem si přečetl web Pavla Máchy a mám za sebou druhý, začátečnický jednodenní půst a musím říct, že jsou hodně jiné, než když jsem to zkoušel dříve.
Pavel Mácha doporučuje půsty v pátek, ono to má i nějakou historickou tradici, ale já držím pondělky. A to proto, že víkendy jsou často ve znamení návštěv a různých kratochvílí a proto mám ty pondělky jako očistu.
Dříve jsem kolikrát nevydržel ani do pondělního odpoledne a to proto, že jsem v podstatě neměl v sobě jasno, proč to vlastně dělám. Teď, nově, to beru jako léčení, v neděli si řeknu, že od večera do úterního rána se budu léčit tím, že nebudu jíst, jen pít čistou vodu a jde to. Ikdyž se klienti jak na potvoru barvitě rozhovoří o tom, co dobrého měli o víkendu, ikdyž to v kuchyni voní - neříkám, že mi to nic neříká, ale nešilhám hlady a nemá to na mě destruktivní vliv, naopak. Kdysi, když jsme jako učni prošustrovali kapesné, porce v jídelně vzhledem k potřebám našeho růstu byly nedostatečné, tak jsme zkoušeli chodit do řeznictví, jíst rohlík a "přikusovat" ty vůně a měli jsme iluzi nasycení, která pomohla přežít do večeře. No a tohle jsem oprášil zrovna včera, když z kuchyně voněly dobroty, tak jsem se jich načichal a "homeopaticky" najedl, zapil vodou a byl jsem v pohodě Smile
Jak jsem už napsal, půsty jsem zkoušel vícekrát, nejvíce jsem se dostal ke třídennímu, ale nikdy jsem se necítil tak dobře jako teď - když už vím proč to chci.

Takže díky Mirku za připomenutí půstových technik.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 12:35 pm    Předmět: Půst Citovat

Já si Mirku vůbec nevšiml tvých příspěvků. Jen té reakce na můj příspěvek. Ráno jsem vždy mrknul na reikiwebík a vidím poslední příspěvek sunnyi, takže nic nového. Moje chyba, zjistil jsem to až dnes po příspěvku kama.

Pít destilovanou vodu se mi nelíbí. Ve škole nás vždy učili, že jejím pitím bychom si mohli demineralisovat organismus a vysvětlení je to logické ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 1:39 pm    Předmět: Re: Půst Citovat

Zbultran napsal:
Pít destilovanou vodu se mi nelíbí... je to logické ...


...rád sa preplachujem rôznymi minerálkami. Oživuje to vo mne inštinktívnu chuť - reštartuje vlohy a prvotný/pôvodný genotyp.

Hladovku so smädovkou, t.j. *ne(jesť + piť)* súčasne ~ koordinujem s mesačným cyklom. Embarassed

(Spln a príliv ma objemovo zväčšuje.)
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: út červen 30, 2015 1:58 pm    Předmět: Re: Půst Citovat

Zbultran napsal:
Pít destilovanou vodu se mi nelíbí... je to logické ...


...rád sa preplachujem rôznymi minerálkami. Oživuje to vo mne inštinktívnu chuť - reštartuje vlohy a prvotný/pôvodný genotyp.

Hladovku so smädovkou, t.j. *ne(jesť + piť)* súčasne ~ koordinujem s mesačným cyklom. Embarassed

(Spln a príliv ma objemovo zväčšuje.)
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 8 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund