Fórum - Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hladovka jako prostředek léčení
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Držel jste někdy hladovku?
1. Ano, ze zdravotních důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
2. Ano, z estetických důvodů.
5%
 5%  [ 1 ]
3. Ano, z náboženských důvodů.
11%
 11%  [ 2 ]
4. Ano, z jiných důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
5. Ne, ale uvažuji o tom.
0%
 0%  [ 0 ]
6. Ne.
23%
 23%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 8:58 am    Předmět: Hladovka jako prostředek léčení Citovat

Koupil jsem si knížku od MUDr. Vilmy Partykové: Hladovění pro zdraví. Viděl jsem s ní totiž náhodou pořad v cyklu Duše K a tak jsem si o tom chtěl více přečíst.

Knížku mám rozečtenou a je velmi zajímavá. Popisuje se tam, že je velmi důležitý i přechod z hladovky zpět na normální stravu a že to trvá zpravidla stejně dlouho jako vlastní hladovka. Toto neplatí pro hladovku do 3 dnů, tzv. lačnění. To ještě organismus nepřejde na endogenní stravu a čerpá ze zásob v játrech. Toto má být pro játra velmi zdravé, asi tak jako je pro baterii (v mobilu, notebooku) prospěšné, když se vybije úplně před dalším nabitím. Doktorka Partyková prý drží 24-hodinové lačnění jednou za týden.

A protože na to (kratší hladovění - lačnění) není třeba žádná příprava rozhodl jsem se v sobotu pro 36-hodinové lačnění (nejedl jsem už od 18 hod v pátek). Tady je z toho pár postřehů:

Pokusná osoba Zbultran: věk 48, váha 13.7. ráno 105,1 kg, druhý den ráno před ukončením lačnění 102,7 kg, třetí den po nasazení normální stravy 103,2 kg.

Pití v průběhu hladovky: neslazené ovocné čaje, voda. Snaha vypít toho víc. Pití má pomáhat proti hladu, nepomáhá Very Happy .

Pocity hladu - největší v hodinách, kdy jindy Zbultran přijímá stravu, tedy kolem 12 a 18 hod. Kolem 18 hodiny při práci na zahrádce se mozek stále snaží podsouvat něco, co je možné sežrat. Všímá si zralých višní a dvou krásných oranžových meruněk. Když neprobíhá experiment, Zbultran ovoce spatří, utrhne a okamžitě konzumuje a to nějak mimoděk bez věnování tomu pozornosti. Toto pohlídat bylo obtížné. Pocit při hladovce v těle jako při začínající chřipce (trochu balavá záda a svaly). Na to je doporučeno - dlouhé vycházky, masáž, teplá vana, čištění ústní dutiny včetně zubů a při delší hladovce i klystýr.

Činnost - zvýšená fyzická činnost na zahrádce (Zbultran je jinak kancelářská krysa uvyklá sedavému zaměstnání). Při největším hladu a pocitu slabosti hodinová vyjížďka na kole. Tělo je potvora, dělá, že je vyčerpané, ale přitom má energie dost. Při jízdě na kole, když se přestalo myslet na jídlo, přestal i hlad.

Druhý den ráno před ukončením lačnění jsem neměl pocit hladu, zřejmě by nastal až v průběhu oběda. Hlavně jsem se cítil, nádherně odpočinutý a plný energie. Mohl bych klidně v lačnění pokračovat dál, nicméně doktorka Partyková píše, že je potřeba hladovku naplánovat a pak naplánovaný čas dodržet. Asi to bude mít co dělat s psychologií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 5:15 pm    Předmět: Citovat

Občas držívám půsty. Smile Taky se mi líbí stav bytí v průběhu nejedení... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 7:09 pm    Předmět: Citovat

Jednodenní půsty zvládám v pohodě. Respektive nepiju jen vodu, ale absenci chutí si vynahrazuji čaji Smile. Vždycky se pak hrozně těším na jídlo... Very Happy A když náhodou někdy mám nějaký problémy s trávením, jednodenní půst mi pomůže...

Vícedenní půsty, na ty se teprve chystám... Není to jen tak. Shodou náhod bych se do něčeho delšího chtěl pustit v příštích dnech.

Jinak tedy se svými proporcemi 195/75 netoužím úplně po hubnutí, jestli mi rozumíte Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 10:44 pm    Předmět: x Citovat

Laughing Tak jsem chtěla hlasovat pro víc důvodů a ono to nejde.
Přiznávám, že se mi hladovka moc nedaří. Spíš si dělám takové ty ovocné dny nebo zeleninové šťávy a tak.
Nanejvýš tak jednodenní. Protože tělo dělá: "Pomóoooc, asi umřeme hladem a už nikdy, ale skutečně nikdy nedostaneme najíst" a snaží se mě nahnat k ledničce.

Ale jsou situace, kdy se to daří docela dobře - třeba když se zapřu
a udělám si nějakou čistící kůru nebo někdy při sportu. Zní to sice divně, ale když se nenacpu (což u mnohých sleduju s údivem a nechápáním), tak jsem jaksi čilejší a výkonnější.

S vodou mám docela problém - je neumím hodně pít a pak tělo není nadšeno velikým nalíváním a voda, zvlášť studená mi nesedí. Čaj, šťávy nebo aspoň voda s něčím.

Tak bych za sebe ještě přidala další bodík za "Snaha tu občas je..."
Nejspolehlivější cesta k uspokojivé hladovce je nemít možnost se najíst, třeba na výletě, když vám zrovna dojdou finance a banka nikde... To jde úplně samo Laughing

šamanka

PS: jak potom všechno, každý kus chleba chutná úplně jinak, co? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: út červenec 16, 2013 12:48 am    Předmět: Citovat

Teda Zbultrane, tvůj příspěvek mě opravdu pobavil a rozesmál, krásně napsáno.

Půst jsem držela cca měsíc v půběhu studia reiki 3 a byla jsem v oblasti šesté čakry. Motivoval jsi mne k tomu, že jsem otevřela deník z té doby a četla si v něm.
Co mi silně utkvělo v paměti už v té době, bylo to, že když jsem přestala jíst a poté začala, že jsem cítila, že po masu jsem agresivní,naštvaná. Nejdřív euforie, pak propad a energie toho, že mi nedělá dobře.

A také jsem si v tomto období půstu zkopírovala jeden příspěvek z rw který mě velmi oslovil a motivoval k zamyšlení, zkopíruji ho sem.
Je od TEBE Zbultrane:

Zbultran
Spisovatel na n-tou Smile



Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 1192
Bydliště: Praha Zaslal: pá duben 27, 2007 6:59 pm Předmět: Z dávných časů s CD s gregoriánskými chorály
________________________________________
Dostal jsem dárek, knížku "Z dávných casů". Jsou v ni krátká moudra ze středověku a také CD s Gregorianskymi chóry. Doma jsem si CD pustil a do citátů se začetl. Díky této knížečce jsem změnil svůj pohled na středověk, jako dobu temnou, úpadkovou ... no ona nejspíš taková byla, ale byli v ní i mystici, myslitelé jejichž moudra stojí za přečtení.

Tady několik příkladů:

"Vy, kteří usilujete o poznání, hledejte jedinečnost uvnitř sama sebe. Tak najdete již čekající jasné zrcadlo."

Hadewijch z Brabantu (13. st.)

"Nezlob se, že nedokážeš jiné učinit takovými, jakými bys je chtěl mít, pokud nedokážeš, abys byl sám takovým, jakým by sis přál být."

Tomáš Kempenský(asi 1380 - 1471)

"Začínej tím, co je nezbytné; pak konej to, co je možné; a náhle budeš činit i nemožné."

Sv. František z Assisi (1181 - 1380)

"Není na světě nic cennějšího než pravé přátelství."

Sv. Tomáš Akvinský (1225 - 1274)

"Víš, jak můžeš zjistit, že tvá duchovní láska není dokonalá? Když jsi nešťastný, protože se ti zdá, že ti, které miluješ, tvou lásku neopětují nebo tě nemilují tolik, jako si myslíš, že máš rád ty je. Anebo když jsi zkoušený, protože se ti zdá, že jsi připraven o jejich společnost či útěchu, nebo že milují někoho jiného víc než tebe. Je to proto, že tvá láska ke mně je nedokonalá a že ji stejně nedostatečně projevuješ těm, které miluješ."

Sv. Kateřina Sienská (asi 1347)
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út červenec 16, 2013 10:45 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Laughing
S vodou mám docela problém - je neumím hodně pít a pak tělo není nadšeno velikým nalíváním a voda, zvlášť studená mi nesedí. Čaj, šťávy nebo aspoň voda s něčím.

Mám to podobně, samotnou vodu na žízeň vypiju, ale nedokážu ji postupně popíjet (pitný režim).
Obešla jsem to jinak: do skleněné konvice naliji přefiltrovanou vodu a doliju teplou převařenou tak, aby byla mírně teplá či vlažná, přidám podle chuti na tenoučké plátky nakrájený citron bez kůry a pecek, někdy dám do 1,5 konvice jen 2 tenké plátky, jindy tam vymačkám šťávu z celého citronu-to už je pak citronáda a přidám 4 - 6 tablet Stevie, podle toho, jak mám chuť.
Když mám zvenku ze zahrádky, přidám tam ještě čerstvé lístky máty či meduňky.
A když mám, přidávám pro ozdobu květ lichořešišnice, protože to je nenáročná okrasná květina, která krásně kvete a její květy jsou chutné a léčivé. Osvědčil se nám v truhlíkách ten nízký druh. A šarlatový nebo sytě zlatooranžový květ ve skleněné konvici s vodou (a Stévií a plátky citronu) vypadá tak úžasně, že se voda "pije sama". Květ samozřejmě slupnu, na ozdobu jídel ho používám často, úžasně vypadá a chutná s rýží.

A k tématu hladovky:
když jsem kdysi kouřila, tak mi vůbec žádný problém hladovka nedělala a občas jsem ji i držela 2 až 3 denní. Druhý den se ztrácí pocit hladu a třetí den jsem neměla hlad vůbec.
Jakmile jsem přestala kouřit-nekouřím asi 15let, tak od té doby jsem klasickou hladovku nedržela, protože mám chuť na jídlo, kterou nikotin nepotlačí, protože nekouřím a moje motivace držet hladovku je nedostatečná.
Vydržím se zeleninovými šťávami a vývary, sice hlad mám, ale zvládnu to. Dělám to však jen o víkendu nebo o dovolené, když si mohu čerstvou zeleninovou šťávu připravit, a teplý vývar se zeleniny, který je potřeba vypít po uvaření, jakmile se skladuje, ztrácí se ty účinky(stává se kyselinotvorným), kvůli kterým se to dělá.
P.S. Zbultrane, máš můj respekt, že jsi vydržel
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 6:42 am    Předmět: Citovat

Já taky občas nejím, teď v červenci to byly tři dny po sobě + jeden pátek, a předtím 21 dní od 23. května do 12. června. Po celou dobu jsem pil pouze studenou vodu. 21. den nastal již výraznější úbytek síly, ale ještě jsem zajel na chatu a posekal kus zahrady. Kolik jsem zhubnul nevím, nemáme doma váhu. Podle opasku a celkového vzhledu to bylo ale méně než při posledním delším dlouhodobějším půstu (17 dní) v lednu.

Tu knížku mám taky, ale po zběžném prohlédnutí mi přijde příliš technická, tak jsem ji zatím nečetl, řídím se spíše intuicí. Každopádně, návrat zpět k jídlu je tou nejdůležitější, a pro mě i nejobtížnější, součástí půstu, což člověk pozná teprve po dlouhodobějším nejezení, když to uspěchá a způsobí si problémy.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 7:54 am    Předmět: Citovat

Taky při půstu piju jenom čistou vodu. Některý den i hodně maličko nebo vůbec, jak mám chuť... Půst začínám a končím vždycky intuitivně, plánovaný začátek a konec mi nevyhovuje.
Při půstu vždycky udělám doma spoustu práce, mám pocit velké energie, nepotřebuju spát, nebo jen několik hodin a zbytek času věnuju tomu, co mi připadá důležité udělat...
Absolvovala jsem mnoho jednodenních půstů a pak i třídenních, až mi přišly jako snadné, uspokojující a příjemné i psychicky i fyzicky. teprve pak jsem zkusila dlouhodobější, který jsem ukončila po devíti dnech díky velkému úbytku na váze a tělesné slabosti s tím způsobené. Každý další dlouhodobější půst už moje tělo reaguje menšími úbytky váhy a větší a vyrovnanější celkovou energií...tělesnou i mentální...
při prvním delším půstu jsem byla tělesně v pohodě, až na tu konečnou slabost, ale byla jsem zaměřená jen do sebe a k okolí byla protivná, což jsem vyhodnotila jako negativní a pro příště se věnovala i té oblasti...

při prvním půstu jsem musela překonat svůj strach z toho, že zemřu, když nebudu nějaký ten den jíst a ten strach byl hodně hodně silný a mentální nepohodu a následnou protivnost k okolí způsoboval on... Smile

Poprvé jsem návrat k opětovnému jezení pokazila a najedla jsem se víc, než bylo zdrávo a bylo mi hodně nepříjemně a těžko... Samotný návrat k jídlu je opravdu mnohem obtížnější. Půst, po překonání strachu ze smrti vyhladověním je krásná záležitost, návrat k jídlu vnímám jako zatěžující ()
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 1:05 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:


Poprvé jsem návrat k opětovnému jezení pokazila a najedla jsem se víc, než bylo zdrávo a bylo mi hodně nepříjemně a těžko... Samotný návrat k jídlu je opravdu mnohem obtížnější. Půst, po překonání strachu ze smrti vyhladověním je krásná záležitost, návrat k jídlu vnímám jako zatěžující ()


Opíšu tady odstavec z té knížky (str. 57):

Hladověním jsou chráněny nejslabší buňky zažívacího traktu. Dochází k postupnému zastavení vylučování žaludeční kyseliny a k epitelizaci poškozených částí sliznice žaludku. Jajich buňkyvstřebávají takové látky, které je během hladovění chrání. Po skončení hladovění buňky tyto tuky během 24-48 hodin opět vyloučí do krevního oběhu.

Je velmi důležité nepřijímat po skončení hladověníve strvě žádné tuky. Pokud toto pravidlo porušíme, dojde k velkému nahromadění tuku v krvi a játrech a v důsledku toho k poruchám v zažívání a jiným nepříjemným následkům. Tvaroch, smetana a jiné potraviny obsahující tuky se stanou těsně po hladovění jedem. První dny po hladovění, zejména po delším, se za porušení tohoto pravidla platí i tím, že hladovění nepřinese očekávaný výsledek.

Zdroj: MUDr. Vilma Partyková: Hladovění pro zdraví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 1:11 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:

Absolvovala jsem mnoho jednodenních půstů a pak i třídenních, až mi přišly jako snadné, uspokojující a příjemné i psychicky i fyzicky. teprve pak jsem zkusila dlouhodobější, který jsem ukončila po devíti dnech díky velkému úbytku na váze a tělesné slabosti s tím způsobené.


Citace:
V průběhu léčebného hladovění je třeba napomáhat vylučování produktů rozpadu z organismu pomocí takových procedůr, jako jsou očistné klystýry, koupele, masáže, dechová cvičení a dlouhé procházky.

Při těchto procedůrách organismus překoná hladovění trvající 30 až 40 dnů bez jakýchkoliv projevů intoxikace. Je samozřejmé, že hladovějící musí být pod stálým dozorem.

Zdroj: MUDr. Vilma Partyková: Hladovění pro zdraví (str. 3Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 1:15 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:


Tu knížku mám taky, ale po zběžném prohlédnutí mi přijde příliš technická, tak jsem ji zatím nečetl, řídím se spíše intuicí.

Mirek


Na tom asi něco bude, že ti přijde ta knížka moc technická. Mě to naopak vyhovuje, protože mě vždycky zajímalo jak co funguje.

Z druhé strany zase nejde jen o holé teoretizování, protož pí. doktorka si to hladovění sama mnohokráte vyzkoušela.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 1:24 pm    Předmět: Ještě jeden úryvek Citovat

Musím upozornit na velké nebezpečí: Když při dlouhodobém hladovění hladovějící požije sebemenší normální potravu (třeba jedno sousto), začne se u něho rozvíjet dystrofie.

Vysvětluje se to tím, že požití sebemenšího množství stravy vyvolává v žaludku peristaltiku žaludeční svaloviny, peristaltiku střev a vylučování trávicích šťáv. Nedochází k útlumu zažívacích žláz, nedojde k útlumu hladu. Naruší se chod látkové výměny. Organismus se nepřeorientuje na endogenní výživua nedojde k hlubovým zmenám v buňkách a navíc může jejich dezorganizace nastat dříve, než spotřebují své vnitřní zásoby.

Zdroj: MUDr. Vilma Partyková: Hladovění pro zdraví
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 2:20 pm    Předmět: Re: Ještě jeden úryvek Citovat

Zbultran napsal:
Musím upozornit na velké nebezpečí: Když při dlouhodobém hladovění hladovějící požije sebemenší normální potravu (třeba jedno sousto), začne se u něho rozvíjet dystrofie.

Vysvětluje se to tím, že požití sebemenšího množství stravy vyvolává v žaludku peristaltiku žaludeční svaloviny, peristaltiku střev a vylučování trávicích šťáv. Nedochází k útlumu zažívacích žláz, nedojde k útlumu hladu. Naruší se chod látkové výměny. Organismus se nepřeorientuje na endogenní výživua nedojde k hlubovým zmenám v buňkách a navíc může jejich dezorganizace nastat dříve, než spotřebují své vnitřní zásoby.

Zdroj: MUDr. Vilma Partyková: Hladovění pro zdraví


ano, proto v průběhu půstu jen čistá voda a nic jiného (ani šťávy, ani vývary - ty taky pohnou žaludečními šťávami a efekt půstu je pryč, a nastává drastická dieta)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 3:13 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
Na tom asi něco bude, že ti přijde ta knížka moc technická. Mě to naopak vyhovuje, protože mě vždycky zajímalo jak co funguje.

Z druhé strany zase nejde jen o holé teoretizování, protož pí. doktorka si to hladovění sama mnohokráte vyzkoušela.


To je fajn, každému to vyhovuje nějak jinak. Já už mám také nějaké zkušenosti, s vodními půsty experimentuji rok a půl, a zatím necítím, že bych se chtěl zatěžovat nějakými poučkami. Z mojí zkušenosti je podstatné, aby člověk nepodcenil opatrný návrat k jídlu a v tom se snažím řídit doporučeními Pavla Máchy. I když zatím to moc nezvládám. Ono to není snadné, když má člověk dva dny po skončení 21-denního půstu narozky a dostane Tulamorku a další ňamky... Smile . Ale jak vidíš, tak jsem přežil. A příště už to určitě zvládnu líp. (I když to jsem říkal už posledně Smile ).

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 3:39 pm    Předmět: Citovat

Lenka říkala, že si tu knížku přečte, z čehož moc nadšený nejsem, protože se může stát, že pohoda půstování bude narušena, když si nedobrovolně vyslechnu přednášku o tom, že právě procházím stádiem potravinové excitace (ještěže si dovedu jen mlhavě představit, co to asi může být), narůstající acidózy či astenickým stadiem. Nebo že právě svádím lítý boj s dysbakteriemií (chválabohu, nemám ani tušení, co to je), s čím moje tělo při předchozích půstech tak statečně válčilo Smile. Anebo, co se právě děje s mými mikrobuněčnými biorytmy. Lenka čte naštěstí pomalu a dnes poštou přišly dvě knihy od Lorny Byrneové, které jsem jí předvídavě objednal. Takže k četbě paní doktorky se asi jen tak nedostane Smile.

Rozhodně nechci tyto informace bagatelizovat. Nepochybuji o tom, že pro mnoho lidí jsou velmi užitečné. Mně ale vyhovuje si na co nejvíc věcí přijít sám.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 1 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund