Fórum - Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hladovka jako prostředek léčení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Držel jste někdy hladovku?
1. Ano, ze zdravotních důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
2. Ano, z estetických důvodů.
5%
 5%  [ 1 ]
3. Ano, z náboženských důvodů.
11%
 11%  [ 2 ]
4. Ano, z jiných důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
5. Ne, ale uvažuji o tom.
0%
 0%  [ 0 ]
6. Ne.
23%
 23%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt srpen 22, 2013 8:01 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Váhu doma zatím nemám, žena ji zakázala koupit, že je to zbytečný krám v koupelně , ale v rámci déletrvajícího vědeckého výzkumu si ji asi přece jen pořídím, protože i mne by zajímaly případné hmotnostní výkyvy.


Já tam váhu dávám, protože to je jediná tak nějak objektivně měřitelná veličina v domácích podmínkách.

Takový rozbor krve, cukr, cholesterol, to by bylo lepší, ale to by u doktora neprošlo ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út srpen 27, 2013 7:51 am    Předmět: Citovat

Tak jsem právě ukončil druhou pondělní šestatřicítku. Po víkendu rodninných oslav plných všelijakých dobrot a zejména po více jak litru burčáku a kvasnicovém pivu se držela snáze než ta minulá.
Dokonce i včera večer, když už 24 hodin bylo za mnou a chystal jsem si snídani a lehký oběd do práce, jsem odolal a ani jsem si neolízl prsty Smile Žena mi říkala, že se terorizuju, ale já to tak vůbec nebral, neměl jsem pocit že se na sobě dopouštím nějakého násilí, nebo že ohýbám svou vůli. Bylo to tak nějak samozřejmé.

Co ostatní, jak jsou na tom, přidal se ještě někdo?

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: út srpen 27, 2013 9:33 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Co ostatní, jak jsou na tom, přidal se ještě někdo?

Já v příštích hodinách pravděpodobně ukončím dvoudenní půst. Chtěl jsem to protáhnout na tři dny, hlad nemám, spíš chuť, ale večer jsem se cítil slabej a víc a víc se mi rýsujou žebra. Teď si dám od půstu pokoj na nějakou dobu a pokusím se trochu nabrat váhu.

update: Kolem 12. jsem tedy dvou(a půl) denní půst ukončil a narozdíl od půstu po 36 hodinách mám už celkem problém do sebe paradoxně něco dostat. Postupně jsem do sebe dal 3 banány, pak tu mám nachystané maliny, jahody, meruňky, tak bych to viděl na můj první čistě vitariánský den, protože držet půst je pro mne snazší jak stravovat se jen čistě syrovoým ovocem a zeleninou.

Jinak, půst po obžérství, jak uvádíš, je v pořádku... A podle mě subjektivně je pak ten půst snazší, když už má člověk ty denní půsty zažitý. Domnívám se, že v literatuře a tak se ale uvádí, aby se před půstem a po půstu stravovalo lehounce, aby ten přechod byl pozvolný a měl co nejlepší účinek na organismus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 7:00 am    Předmět: Citovat

Kwisatz_Haderach napsal:
narozdíl od půstu po 36 hodinách mám už celkem problém do sebe paradoxně něco dostat.

Každý to máme jinak. Já si loni po 70 hodinách málem přikousnul prst jak jsem do sebe nedočkavě cpal jabko a naopak jsem měl problém nesežrat všecko v dosahu. Jenže tehdy jsem to bral spíš jako hladovku a ten hlad pak doopravdy byl.
Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 10:18 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Kwisatz_Haderach napsal:
narozdíl od půstu po 36 hodinách mám už celkem problém do sebe paradoxně něco dostat.

Každý to máme jinak. Já si loni po 70 hodinách málem přikousnul prst jak jsem do sebe nedočkavě cpal jabko a naopak jsem měl problém nesežrat všecko v dosahu. Jenže tehdy jsem to bral spíš jako hladovku a ten hlad pak doopravdy byl.
Cool
.


Já si tu Tvojí hladovku dobře pamatuji, protože v souvislosti s ní vznikl i obrázek pomocí automatické kresby. Byl jsi pro mě inspirací. Jmenuje se ale PŮST a ne Hladovka

Originál stále mám a dostal se až na vernisáž . Takže Tvoje hladovka byla umělecky ztvárněna. Akorát ten překousnutý prst se tam už nevešel
Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 10:38 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:
Kwisatz_Haderach napsal:
narozdíl od půstu po 36 hodinách mám už celkem problém do sebe paradoxně něco dostat.

Každý to máme jinak. Já si loni po 70 hodinách málem přikousnul prst jak jsem do sebe nedočkavě cpal jabko a naopak jsem měl problém nesežrat všecko v dosahu. Jenže tehdy jsem to bral spíš jako hladovku a ten hlad pak doopravdy byl.
Cool
.

Jó, já bych taky rád sežral všechno v dosahu, jenže se tomu nějak nechtělo dovnitř, brány uvnitř se zavřely... Ale kdybych někdy chtěl přejít na raw food, tak aspoň vím, čím začít...

Zlepšily se mi po tomhle půstu dýchací cesty, taky jsem si při něm vzpomněl na příspěvek Mirka v tomhle vláknu. Potřeboval bych půst držet 10 dní, to by mi určitě hodně pomohlo, na druhou stranu, po 5 dnech bych asi umřel Very Happy... Ale kila navíc nepřiberu, nejsem ten typ, hodily by se na tohle nějaký do zásoby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: st srpen 28, 2013 8:46 pm    Předmět: Citovat

Se zájmem zde sleduji, jak probíhá vaše hladovkářství či půstařství, ale stále mi není jasné to základní a to sice: Proč to děláte ?
Z vašich příspěvků je zřejmé, že vám dělá dobře, že překonáváte sami sebe, ale to nebude asi jediný důvod vašeho počínání. Překonávat sebe sama lze i jinak, třeba ve sportu. Takže proč půstařit ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 7:57 am    Předmět: Proč hladovět Citovat

Beppe, několikrát jsem citoval z knížky doktorky Vilmy Partykové: Hladověním ke zdraví. A jak už z názvu knížky vyplývá, hladovění má dobré léčebné a profylaktické účinky. Léčivé je především delší hladovění, které může být pro zvýšený účinek i tzv. suché (bez vody) nebo s pitím uriny. Kratší půst tedy těch např. 36 hodin, dá dobře odpočinout trávicímu traktu, játrům. Játra fungují jako taková baterie na provoz těla, jsou tam cukry asi na těch 36 hodin provozu. A je docela dobré tu baterku občas vybít a nabít, jako třeba v mobilu.

Jinak jsem se snažil možné důvody vypíchnout i do ankety k tomuto tématu:

1. Ano, ze zdravotních důvodů.
2. Ano, z estetických důvodů.
3. Ano, z náboženských důvodů.
4. Ano, z jiných důvodů.

Ty zdravotní důvody jsem už zmínil. Pak jsou tu i ty tzv. estetické důvody, když chce někdo zhubnout do plavek nebo naopak když nemůže přibrat ať dělá co dělá. V náboženství jsou půsty využívány snad většinou církví. Mají pomoci odpoutat se od materiálna a hmoty a věnovat se v období půstu a tedy i větší vnímavosti kontemplaci (meditaci). Je i mnoho dalších důvodů, které jsem si při tvorbě ankety neuvědomil. Proto je nejvíce hlasujících u bodu 4. Lze sem zahrnout sebepoznání, zvědavost, posouvání bariér.

Jsou tu mezi námi půstaři profesionálové, co zvládnou 15 i více dní bez jídla a začátečníci (třeba já) s půstem do 3 dnů. Do půstu do 3 dnů se může pustit každý bez nějaké větší přípravy a ani návrat na normální stravu nevyžaduje nějaký zvláštní režim. U těch delších půstů trvá návrat stejně dlouho jako vlastní půst a při nedodržení pravidel si může člověk i uškodit. Ale to se v tomhle vláknu dá najít.

A teď už jen se rozhodnout, zda to vyzkoušet nebo ne. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 8:07 am    Předmět: Další půst - 36 hodin Citovat

Ukončil jsem další minipůst - 36 hodin. Tento se dá zařadit mezi tzv. náboženské půsty. Podle vaišnavského kalendáře měl včera narozeniny Kršna. Ráno jsem si nabalil do krabičky ke svačině vynikající švestkový koláč. V práci klouknu na kalendář a ejhle Kršna má narozeniny a kdy tedy jindy držet půst než v tento významný den. Takže koláč jsem rozdal a dal se do toho.

Váha na začátku - 101 kg, po ukončení 99,3 Kg. Pocity hladu až večer. Jak jsem ten půst neplánoval, nestihlo mít tělo ani hlad. Večer už si to ale nějak uvědomilo .... Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 8:17 am    Předmět: Citovat

Ahoj Beppe,
odpovím sám za sebe a možná i trochu rozvláčně.
V žádném případě nejde o nějakou soutěž ve smyslu "Překonej sám sebe", nejde ani o snobskou snahu machrovat jaký jsem borec (s jednodenním půstem...Smile) a nejde ani o hubnutí.
U mě se jedná o špičku ledovce, není to jen o tom půstu jako takovém a vede mě k tomu více věcí.

Začnu tím loňským blbnutím s koncem světa. Já to pojal naopak jako šanci na nový začátek a skutečně se letos kolem mě a se mnou dějí věci, které mě v tom podporují. Blíží se mi konec první padesátky a jak tak pozoruju mé vrstevníky, které stále častěji vídám sedávat v čekárnách u nás v nemocnici, tak po občasných diskusích s nimi nabývám dojmu, že padesátka -u někoho čtyřicítka- je takovým mezníkem po kterém už všechno jde s kopce, všecko už bude stát za hovno a bude se už jen trpce vzpomínat jaký jsem byl frajer. A já se naopak rozhodl, že teprve teď začnu žít, čímž myslím to, že zkusím zúročit vše, čím jsem za ty roky prošel a že toho nebylo málo. Že už prostě přišel čas z těch uplynulých let začít čerpat a ne být jimi vyčerpáván, že už ty velké přehmaty snad mám za sebou, vzal jsem si z nich poučení a pokud možno je vymazal. Zkrátka jsem se rozhodl nestárnout tak, jak to vidím dnes a denně.

Protože v tomto pozemském světě asi dost dobře nejde oddělit duše od těla, a ani nevím proč bych to dělal, pojal jsem to komplexně. Tudíž dávám dohromady jak tělo, tak i duši. Setkávám se s názorem, že asketismus, půsty a diety stačí, že tělo se vzchopí s zformuje samo. Nesdílím ho, kdybych se chtěl držet starých hesel, tak určitě toho, že "V zdravém těle zdravý duch". Různé fyzické aktivity provádím už roky a proto mi nedalo žádný problém v nich pokračovat, reiki používám taky v podstatě denně, takže jsem si to jen tak trochu sešrouboval dohromady, dal si směr - ale žádná pravidla, která bych pak s výčitkami porušoval. Takže proto nemám problém cvičit ráno i večer před spaním a to cvičení spojit s krátkou meditací -pokud se to zklidnění a ponory sám do sebe dá tak nazvat- a v sobotu a neděli, kdy si chci přispat, to klidně porušit a vynechat.

Konečně se dostanu k tomu půstu. Už jsem sice upravil jídelníček, což neznamená že jsem se zřekl masa a dobrot, jen jsem odboural naroubované pocity že jím něco nezdravého, myslím že se mi docela daří zvládat útoky stresu i tím, že už dlouho nesleduji TV zprávy a podobné lobotomie, ale přesto mám střeva a vnitřnosti jako takové doslova zas..né po těch hříšných letech. Potřeboval bych pročistit játra, ledviny a kdeco, ale něco mi říká, že to skoro nemá smysl, pokud mám přicpány a znečištěny hlavní trubky. Projímadla brát nechci, nevyznám se v tom jejich množství a nehodlám je na sobě postupně testovat. Klystýr mi nesedí proto, že vyčistí jen to na co dosáhne a i proto, že se mi tak nějak příčí strkat si hadici do zadku a čekat co to se mnou udělá. Takže pro mne mi z toho vychází jako nejsnazší a nejefektivnější prostředek právě ten půst. Netvrdím, že ke kompletnímu vyčištění trávicího systému stačí jen půsty, ikdyž logicky vzato by na tom měly mít rozhodující podíl a třeba to stačit bude, ale přijde mi to jako nejvhodnější začátek, aspoň pro mne.
A pokud se pročistí trávicí systém, čištění a regenerace dalších vnitřních orgánů bude o mnoho snazší, o tom jsem přesvědčen.

Půst neberu ani jako prostředek k hubnutí, ikdyž se při něm určitě spalují i tuky a zcela jistě se nějaký efekt taky dostaví - a dostavuje. Ale hubnout jen pomocí půstů, bez podpůrných činností, zejména fyzického cvičení...moc daleko nevede.

Při půstu nijak neomezuji pohyb a cvičení, ani další činnosti, prostě normálně funguji. Nezavírám se při něm do místnosti plné svíček a neověším se korálky a neposlouchám bzučení sitár. A skutečně a doslova fyzicky cítím, jak právě tímto má tělo možnost -ne, že ho k tomu nutím- zpracovávat právě ty zbytky a přebytky, aby dorovnaly deficit mezi příjmy a výdaji. A protože toto vše dělám pro sebe a z vlastního přesvědčení, nemám ani problém i ten jednodenní půst přerušit, jakmile se při něm nebudu cítit dobře. To se mi dělo letos z počátku roku, prostě ne a ne tu jednodenku dokončit. Až teď o prázdninách na to asi uzrál čas a jde to, beru to jako další pokyn tohoto roku, že jdu správným směrem. Takže žádné "Překonej sám sebe", naopak, musí to jít volně a z hloubi duše. Vše co se týká nás máme ve svých rukách a největší překážky jsou naše vlastní předsudky.

Když se blíží ta druhá padesátka či jiný životní předěl, tak jsou dvě možnosti: buď se přidat k hlavnímu proudu a naříkat s davem, nebo to naopak vzít jako možnost využít všeho co se člověk za ty roky naučil i z toho, co kdy pokazil. Chci si tu druhou padesátku užít a dělám na tom už teď, nikdy není pozdě začít.

Snad Ti to takto bude stačit.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Beppe
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 12.8. 2009
Příspěvky: 860

PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 12:10 pm    Předmět: Citovat

Díky Vám oběma za obsáhlý výklad. Tohle jsem chtěl slyšet resp. číst Smile Já bych pro půst potřeboval silnou motivaci a přesvědčení, že je to pro mě opravdu prospěšné. Zatím u mě přetrvává obava, abych si půstem naopak nějáké zdravotní obtíže nezpůsobil (viz třeba uvolňování toxinů uložených v tuku a podobně). Proto jsem se k tomu nikdy neodhodlal. Možná to přijde časem samo, nebo taky ne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt srpen 29, 2013 1:12 pm    Předmět: Citovat

Beppe napsal:
Zatím u mě přetrvává obava, abych si půstem naopak nějáké zdravotní obtíže nezpůsobil (viz třeba uvolňování toxinů uložených v tuku a podobně).


To je naprosto pochopitelné a proto se taky začíná s tím jednodenním půstem (resp. s 36-hodinovým, t.j. dvě noci a den). Tam se nemusíš bát nějakého rychlého rozpouštění tuku a v něm rozpuštěných škodlivin. A až když je to v pořádku a dá se říci pro tělo příjemné a prospívající, přejde se na ten 3-denní půst. Pí. doktorka doporučuje ten 36-hodinový půst jednou za týden, 3-denní jednou za čtrvtrok a až když se zjistí, že to člověk v pohodě zvládá, přejde se třeba na ten 7-denní. Tam už je třeba dávat pozor při návratu na postupné přivykání a třeba v prvních dnech dieta bez soli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt září 19, 2013 1:10 pm    Předmět: Lačnění kvůli nachlazení Citovat

Po návratu z dovolené (teplotní rozdíl 20 stupňů) jsem se nachladil. Pokusil jsem se nachlazení léčit 36-hodinovým lačněním.

Počáteční hmotnost - 101,3 kg, konečná - 99,1 kg.

Nezjistil jsem, zda to pomohlo. Během hladovky jsem měl zhoršené příznaky rýmy a brečení očí. Po ukončení je to lepší, ale ne úplně v pořádku. Tak nevím zda i v tomto případě neplatí: "Léčená rýma 7 dní. neléčená týden."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt září 19, 2013 8:16 pm    Předmět: x Citovat

Zbultrane, ty mi připomínáš jednoho ruského léčitele, který napsal výbornou knihu, jak cokoliv vyléčit jedinou metodou.
On měl univerzální lék vodku, zatímco ty máš hladovku. Laughing Laughing Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá září 20, 2013 3:04 pm    Předmět: Universální lék - vodka Citovat

Šamanko - ta vodka by to možná také léčila ale musela by to být ta "a destilére, a destilére, a destilére, a destilére ...." Razz

Dnes jdu na burčákovou párty, tak možná najdu jiné universální léčivo Laughing Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 5 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund