Fórum - Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hladovka jako prostředek léčení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Držel jste někdy hladovku?
1. Ano, ze zdravotních důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
2. Ano, z estetických důvodů.
5%
 5%  [ 1 ]
3. Ano, z náboženských důvodů.
11%
 11%  [ 2 ]
4. Ano, z jiných důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
5. Ne, ale uvažuji o tom.
0%
 0%  [ 0 ]
6. Ne.
23%
 23%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt srpen 08, 2013 10:10 am    Předmět: Re: Lačnění - 36 hodin Citovat

Zbultran napsal:
Ten program, cpi se když můžeš a když nejíš, musíš se šetřit, je někde hluboko ale pevně zakotven.


To určitě. Dobrá zpráva je, že když vytrváš, tak se ten program postupně rozpouští. A pokud dbáš na to, abys byl pokud možno co nejvíce všímavý, a tudíž stále více a více zpřítomnělý, tak brzy zjistíš, že to až tak těžké není. Včera jsem pozval dceru s Lenkou na zmrzlinu a do restaurace, dcera měla narozky. Ony si dávaly dobroty a já jsem byl v pohodě při neperlivé vodě.

V půstu prozatím pokračuji, dnes 15. den, a je to obrovský rozdíl, když si najdu čas na meditaci, a když se vymlouvám, že jsem tak zahlcen prací a povinnostmi, že meditaci zanedbám. Ta druhá varianta je ale jen směsice lenosti a pošetilosti, protože člověk stejně žádný čas neušetří. Když člověk medituje, tak je podstatně efektivnější a všechno plyne daleko více v harmonii. A hladina energie, kterou má, jde skokově nahoru.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt srpen 08, 2013 11:50 am    Předmět: Re: Lačnění - 36 hodin Citovat

sunnyi napsal:


V půstu prozatím pokračuji, dnes 15. den

Mirek


Gratuluju k pevné vůli. Mrknul jsem do knížky v jaké fázi se nacházíš.


Hladovění pro zdraví - od str 111 napsal:


Stádium kompenzace metodicky a prakticky členíme do dvou částí:

1. První fáze začínáprvní accidotickou krizí a končí druhou acidotickou krizí. Časově trvá od 6. -10. dne do 17.-23. dne hladovění.

2. Druhá kompenzace začíná ukončením druhé acidotické krize a končí očištěním jazyka a dostavením se silného pocitu hladu. Toto období začíná od 17.-23. dne a může trvat do 40. - 70. dne. Velký rozdíl se vysvětluje velkými rozdíly v hmotnosti hladovějících.

.
.

Průběh 2. acidotické krize je mírnější. Hladovějící se znova začne cítit hůře, dojde ke zhoršení chronických nemocí a toto zhoršení může být výraznější.

Po odeznění druhé acidotické krize je organismus prakticky regenerován, nahromadí se energie, zlepší se psychika hladovějícího. Organismus se dostává naplno do druhé fáze třetího stádia hladovění. Ztráta hmotnosti je 50 - 100 g denně a probíhá do té doby, pokud jsou v organismu hladovějícího druhořadé tkáně, které je možné štěpit. Toto stádium končí, jakmile se dostaví silný pocit hladu a očista jazyka, která se může za pocitem hladu o něco opozdit. Jsou to příznaky zakončení fyziologického hladovění a obnovy.

Následuje stejně důležité období, období zakončení hladovění a přechodu k obnově příjmu potravy. Pokud bychom hladovění neukončili, přešlo by do patologické formy. U hladovějícího by nastaly nezvratné procesy ohrožující nejenom zdraví, ale i život.

.
.

Zatímco první acidotická krize odstraňuje projevy nemoci, druhá acidotická krize odstraňuje kořeny nemoci. Když po hladovění nezměníme své návyky a stravovací režim, kořeny nemoci se znovu začnou obnovovat. Po úklidu v informačně-energetickém systému organismu se v průběhu druhé acidotické krize již životní energie neutrácí na boj s nemocemi a začíná se v organismu hromadit.

Čím déle se organismus nachází v podmínkách kompenzované acidotické krize, tím výraznější jsou léčebné, obnovovací a léčebné procesy. Během dlouhého hladovění se buňky některých orgánů obnoví několikrát. Upevňuje se genetický aparát, mizí možnost buněčných mutací (přerodu buněk na maligní apod.) . Organismus se značně omlazuje bez ohledu na věk hladovějícího. Délka druhé části třetího stádia je individuální. Končí objevením se silného pocitu hladu a následným očištěním jazyka.


Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt srpen 08, 2013 11:41 pm    Předmět: Citovat

Dík, Zbultrane,

tak 15 dní mám za sebou a rozhodl jsem se, že pro tentokrát půst ukončím. Sice jsem už vzhlížel k tomu, že si zopakuji "jedenadvacítku", ale pak přišly určité pochybnosti. Jednak mi na zahradě přerostla tráva, tak jsem byl dnes koupit kosu a budu to už muset posekat, protože sousedi šílí, že se jim tam prý vysemení kopretiny a jiné překrásné kytky. Já sice nechápu, jak může někomu vadit, že má na zahradě třeba kopretiny, ale nechci se s nimi hádat. Také mě v příštích dnech čeká dost cestování. Ale především, o víkendu máme kurz meditace, a když učím, tak samozřejmě potřebuji být sám v pohodě. Což teď tak úplně nejsem, když se tělo potýká s intenzivním čištěním a ještě k tomu s mimořádným vedrem. Takže to poslední je ten hlavní důvod, proč jsem se takto rozhodl, kosu bych v rukách ještě udržel Smile .

Upozornila mě na to Lenka. Někteří tady si nejspíš budou ťukat na čelo, ale to je jejich věc.

Máme tady ve Vysokém Mýtě veliké náměstí, rozlohou přibližně stejné, jako v Českých Budějovicích. A uprostřed je velice pěkný park. Je to asi dva roky, co Lenka přišla domů z města a začala mi vyprávět, co zažila. Sedla si v tom parku na lavičku, aby si odpočinula a potěšila se přírodou uprostřed města, když v tom pojednou zachytila v koruně stromu pohyb. A zjistila, že je to stromová víla. Víla si všimla, že ji Lenka vidí, a tak se k ní přiblížila a začala s ní rozmlouvat. Sblížily se a Lenka mi vyprávěla, jak spolu strávily nějaký čas a víla ji učila vidět auru procházejících lidí a zvířat. Od té doby se seznámila i s dalšími vílami a občas si s Lenkou povídají, když mezi ně zavítá.

A dnes jsme šli koupit tu kosu, pak jsem pozval Lenču na zmrzlinu a sedli jsme si na lavičku na kraji parku. Asi dvacet metrů od nás postával malý jezevčík, a protože jsem zvědavý, tak jsem se Lenky zeptal, jakou má ten pejsek auru. A ona mi řekla, že podle těch barev to vypadá, že je nemocný. No, a pak mě napadlo, že se jí zeptám, jakou já mám teď auru. A ona mě upozornila na to, že je na mě vidět, že se potýkám s tím půstem a horkem, že střední část mého těla je docela rozvibrovaná a bojovně naladěná. No, a to mě tedy přivedlo k tomu, že zítra končím, abych byl na kurz v pohodě.

Jinak, když se ohlédnu o rok zpět, kdy jsem loni v září držel svůj první delší vodní půst, tak došlo k velkému pokroku. Loni jsem byl v pohodě do desátého dne. Jedenáctý den jsem byl už hodně slabý a dvanáctý den udeřila opravdová krize. Sotva jsem pletl nohama a to jsme ještě jeli do České Třebové na přednášku Lenčiny kamarádky o Austrálii, která tam již několik let žije, a přijela na dovolenou. Sotva jsem se na tu přednášku dovlekl a po jejím skončení jsem se byl té paní omluvit, že jsem se tvářil tak otráveně a zničeně, že to nemělo nic společného s jejím projevem. Jenomže jsme měli v plánu přespat na chatě a to je asi půl hodiny chůze do kopce, když je člověk svěží. A místy je ten kopec docela strmý. Myslel jsem, že vypustím duši. Srdce mi divoce tlouklo, dech byl rychlý a přerývaný, mnohokrát jsem musel odpočívat. Lenka se na mě starostlivě dívala a říkala, že už se musím najíst. Já jsem jí oponoval, že když se člověk postí, tak že přece musí počítat s tím, že přijdou krize. Nakonec jsme na tu chatu došli. Ráno jsem jel pracovně do Prahy a pohoda. Z kopce se mi šlo dobře, v Praze MHD, takže žádný problém. Čtrnáctý den jsme šli s Lenkou na cca pětikilometrovou vycházku kolem řeky, Lenka sbírala bylinky, a já jsem měl chvíle slabosti, chvílemi přišel příliv energie, tak nějak jsem to zvládal. Trochu jsem ale pokulhával, protože mi mírně oteklo levé chodidlo. Chtěl jsem pokračovat i patnáctý den, ale Lenka mi to už zatrhla, že pro tentokrát je to ažaž. Tak jsem tedy skončil, Lenka mi připravila jako startovací jídlo dušenou zeleninu. No, a stejně mi hned nato otekla i pravá noha, jen mnohem víc. Taky jsem měl zduřelé uzliny.

O rok později energie zůstává stále víceméně stabilní a žádné otoky se nedostavily. S každým dalším půstem je průběh harmoničtější.

Tak to jen malá rekapitulace, pro ty, koho by to snad mohlo zajímat.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá srpen 09, 2013 7:27 am    Předmět: Po půstu Citovat

Po ukončení půstu by se měli snad zpočátku jen pít ovocné nebo zeleninové šťávy. Pokusím se to sem opsat. Hlavně ne tuk, tedy ani tvaroh!

Gratujuju k mimořádnému výkonu.


Naposledy upravil Zbultran dne pá srpen 09, 2013 10:24 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá srpen 09, 2013 9:45 am    Předmět: Citovat

Děkuju Mirku za zprávy z průběhu půstu. Smile Ráda jsem je četla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: pá srpen 09, 2013 9:57 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Chtěl jsem pokračovat i patnáctý den, ale Lenka mi to už zatrhla, že pro tentokrát je to ažaž.


Máš skvělou ženu !!! ♥ Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá srpen 09, 2013 10:50 am    Předmět: Jídelníček po delším hladovění Citovat

Hladovění pro zdraví - od str 124 napsal:


Příklad jídelníčku při přechodu na normální stravu po delším hladovění (17-20 dnů)


1. den - 1 dl čerstvě vylisované šťávy (ovocné nebo zeleninové, nemícháme dohromady), naředíme 0.5 dl vody získané z rozpuštěného ledu nebo 0.5 dl pramenité vody. Pijeme každou půlhodinu jednu skleničku po doušcích, důkladně prosliníme a až potom spolkneme. Během prvních 5 dnů je přísně zakázáno použití kuchyňské soli.

2. den - 1,5 dl čerstvě vylisované šťavy naředíme 0.5 dl vody a pijeme každou hodinu jednu skleničku po doušcích. Důkladně prosliníme a až potom spolkneme. Můžeme mírně přihřát. Konzumujeme saláty z čerstvého ovoce nebo zeleniny 4-5 x denně po 100g. Někteří odborníci doporučují přidávat do salátů syrový rozmačkaný česnek bez ohledu na jeho snášenlivost před hladověním. Česnekové silice jednak aktivují zažívání a jednak dezinfikují trávicí trakt.

3. den - ke šťávám a salátům můžeme přidat sušené ovoce namočené v horké vodě s lžičkou medu.

4. den - Příjem jídla omezíme na 3 - 4 porce denně. Přidáváme různé kaše (ovesná, pohanková, prosná apod.). Kaše připravujeme na vodě a musí být řídké.

5. den - Kaše můžeme posypat drcenými ořechy a semínky. Přidáme již luštěniny (hrách, fazole, čočku) ve formě kaší, 1 - 2 lžíce v malém množství kvůli plynatosti.

6. den - můžeme již jíst celozrnný chléb, ve kterém je sůl. Jídelníček je různorodý, avšak další pokrmy přidáváme velmi opatrně. Přechod k normální stravě trvá stejně dlouho jako hladovění.



Tak snad jsem to stihnul včas Smile Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
blankas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 27.9. 2002
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: so srpen 10, 2013 8:46 pm    Předmět: Citovat

Mirku,
díky za tvé sdílení, moc ráda jsem si to přečetla!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá srpen 16, 2013 5:08 pm    Předmět: Jednodenní hladovění po indicku - ekadáší Citovat

Hladovění pro zdraví - od str 156 napsal:

Krátké jednodenní hladovění bylo indickými prameny považováno za nejúčinější 11. den po úplňku nebo 11. den po novoluní. Zdůvodňovali to tím, že tyto dny je Země vlhká, gravitace Měsíce zvedá vodu z hloubky k povrchu. Gravitační energie působí směrem zevnitř ven i v lidském organismu, a tím dochází k jeho důkladnějšímu očištění než v jiných dnech. Kromě toho jsou tyto dny energeticky silné a snadněji se snáší hladovění, tzv. dny Akadaší



Tohle jsem se včera dočetl a připomnělo mi to moje první zkušenosti s půstem mezi oddanými Haré Krišna (vaišnavy). Každé ekadáší je spojené s nějakým "svatým" a má po něm jméno. V těchto dnech by se měli oddaní více než jindy věnovat věcem duchovním. Mezi ekadáši je i jedno hlavní, které se drží i bez vody (suchý půst) a jeho držení má nahradit to, že jsme ostatní ekadáší nedrželi. Zajímavé je, že doktorka Partyková někde jinde v knize píše, že suché hladovění je 2x až 3x účinější než hladovění s vodou.

Termíny ekadáší na 50 let jsou pro zajímavost ke stažení zde:
www.vaisnava.cz/knihy/Praha.zip
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 7:59 am    Předmět: Třídenní hladovění Citovat

Hladovění pro zdraví - od str 171 napsal:

Pravidelné 24-36hodinové hladovění jednou týdně po několik měsíců je přípravou pro 3-4denní hladovění a to je přípravou na na 7 denní hladovění. Smyslem tohoto postupu krok za krokem je v tom, že se organismus zbavuje toxinů - a toxinem je všechno, co je v lidském organismu přebytečné - postpně a hladovění probíhá bez vedlejších bouřlivých příznaků.


Tak se mi to podařilo. Dokončil jsem třídenní hladovku. Váha (počáteční, 2. den, 3. den, 4.den) : 102,7 kg; 100,8 kg; 99,8 kg a 98,5 kg.

Pocity: první dva dny pohoda, při malém hladu nějaká aktivita a přešel (zajímavé je že Zbultran toho sežere nejvíc při nicnedělání Very Happy ). Třetí den k večeru docela velký hlad. Je možné, že to je způsobené psychikou, protože tělo vědělo, že se má s půstem už brzo skončit.

Třetí den jsem nemohl na velkou, nešlo to. Večer po ukončení jsem snědl 3 stroužky českého česneku s kouskem starého chleba. Dle knížky je toto doporučeno pro obnovení trávení a peristaltiky a desinfekci střev po delších půstech. A nevadí prý ani to když hladovějící měl před půstem s česnekem problémy. Já s česnekem problém nikdy neměl, ale rozkousat ty 3 stroužky trochu problém byl. Trošku jsem měl strach, aby se nevzbouřil žlučník. Ale dopadlo to dobře a 4. den jsem byl na velké neboť se asi ta peristaltika opravdu obnovila. Takže to nejspíš funguje a po delším hladovění se to dá použít.


Naposledy upravil Zbultran dne po srpen 19, 2013 8:04 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 12:50 pm    Předmět: Re: Třídenní hladovění Citovat

Zbultran napsal:
Tak se mi to podařilo. Dokončil jsem třídenní hladovku.


Blahopřeji! Smile Tři dny jsou velký úspěch, když člověk teprve začíná.

Já jsem ještě ve fázi návratu, dnes je to asi 9. den. Trochu jsem si to včera zkomplikoval - po půstu mi nesedí těstoviny. A ještě jsem si dal čokoládu a Deli. Dnes tedy zase nejím, abych to aspoň trochu vykompenzoval. Jinak to probíhalo celkem dobře.

Díky za ty citace. Vyvaroval jsem se soli, což jsem při dřívějších návratovkách nedělal, a tuku taky. A bylo to znát. Až čtvrtý den jsem si dal čočku s volským okem v restauraci. Každopádně mám ještě hodně co zlepšovat, co se týče disciplíny při návratu zpět k jídlu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: út srpen 20, 2013 10:08 am    Předmět: Re: Třídenní hladovění Citovat

Inspirovalo mě toto:
Zbultran napsal:
Hladovění pro zdraví - od str 171 napsal:

Pravidelné 24-36hodinové hladovění jednou týdně po několik měsíců je přípravou pro 3-4denní hladovění a to je přípravou na na 7 denní hladovění. Smyslem tohoto postupu krok za krokem je v tom, že se organismus zbavuje toxinů - a toxinem je všechno, co je v lidském organismu přebytečné - postpně a hladovění probíhá bez vedlejších bouřlivých příznaků.



a od nedělního večera jsem si dal pauzu až do dnešního rána, takže dohromady 35 hodin. Několik měsíců jsem měl problémy dodržet jednodenku - natož tak navázat na loňské tři dny - a snad pokaždé jsem si to nějak "omluvil" a přerušil i těch v podstatě pár hodin.
Potvrdil jsem si, že nejhorší je překonat ne skutečný hlad, ale pocit hladu vyplývající ze stravovacích návyků jako je snídaně - oběd - večeře - mňamky po ruce. Nejhorší útok byl včera večer, když barákem vonělo mé milované jídlo a žena mi říkala: "Však 24 už máš skoro za sebou, tak o co jde...", jenže mě šlo o princip. Zeptal jsem se žaludku jak je na tom s palivem a jestli ještě má z čeho brát a odpovědí mi bylo něco jako: "Že se ptáš ty vole, mám toho ještě na dva dny!" Takže jsem se rozhodl neposlouchat ty členy správní rady, kteří reprezentovali chuť, pokušení, pocit že jestli hned něco nesním tak umřu a zlomyslného našeptávače že přece o nic nejde když to hned ukončím a poslechl jsem hlas lidu, který mi hlásil, že dole ve strojovně je vše naprosto v pohodě a dalších zásob zatím netřeba.
A když už se to vydrží do večera, tak se v pohodě přežije i noc a rázem máte místo 24 nějakých 35-36 hodin a člověk cítí, že by vydržel i dál. Ale zatím bude stačit, když se to podaří zopakovat několik dalších pondělků.

Pocity a dojmy: především radost a hrdost že jsem konečně zase dal i tu "blbou" jednodenku a že jsem dokázal preferovat skutečné potřeby těla nad zvykem jíst ikdyž to není momentálně potřeba. Dále pak příjemný pocit prázdného žaludku a po ranním cvičení i tak nějak pevnějšího těla. Pocit hladu je skoro na nule, ale už jsem něco málo pojedl a na oběd mám tu svou původně včerejší dobrotu. Úbytek energie nepozorován, spíše naopak.

Tolik postřeh z obyčejné, byť mírně prodloužené, jednodenky.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2013 9:23 am    Předmět: Další 36-hodinové lačnění Citovat

Tak jak čtu příspěvek od Kama, tak jsme nakonec drželi to lačnění skoro spolu Kámo. Very Happy Gratuluju k úspěchu Exclamation

Já držel úterý. Počáteční váha: 100,9 kg a po ukončení 99,3 kg. Dříve jsem za těch 36 hodin shodil 2 kg a nyní méně. Jestli si to tělo na půst nějak nezvyká?

Jinak pocity: celý den v pohodě bez hladu, jen k večeři před ukončením, takoví ti čertíkové Evil or Very Mad radili: "Tak už těch 24 hodin máš, tak si dej něco malého." Ale neposlechl jsem je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2013 9:38 am    Předmět: Re: Další 36-hodinové lačnění Citovat

Zbultran napsal:
Tak jak čtu příspěvek od Kama, tak jsme nakonec drželi to lačnění skoro spolu Kámo. Very Happy Gratuluju k úspěchu Exclamation

Já držel úterý. Počáteční váha: 100,9 kg a po ukončení 99,3 kg. Dříve jsem za těch 36 hodin shodil 2 kg a nyní méně. Jestli si to tělo na půst nějak nezvyká?

Jinak pocity: celý den v pohodě bez hladu, jen k večeři před ukončením, takoví ti čertíkové Evil or Very Mad radili: "Tak už těch 24 hodin máš, tak si dej něco malého." Ale neposlechl jsem je.

S kámem skoro, se mnou přesně, taky jsem půstoval v úterý... Akorát jsem si já, pokušitel, nakoupil v úterý spoustu skvěle vypadajícího ovoce, a musel jsem čekat až do těchto chvil, než se do něčeho pustím... Váhu nesleduji... Jinak podle mě jednodenní půst představuje cca těch 36 hodin; aby to mělo smysl, musí tělo projít dvě noci bez jídla, z toho tedy tu první v sobě má "čerstvé" Smile. Možná bych zkusil 3 dny, ale jak jsem říkal, čeká tu na mě ovoce, tak dokud to roste... Tak až bude podzim Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: st srpen 21, 2013 1:16 pm    Předmět: Citovat

Vidím že řady pětatřicátníků se rozrůstají Smile Jen si říkám co se stane "až nás budou milióny" - jestli klesnou, anebo po vzoru energetických médií a stočného vzrostou ceny námi ušetřených potravin... Very Happy

Já se nadále držím pondělků, přesněji řečeno začátku v neděli večer a konce v úterý ráno, protože to mám největší výčitky po prožraných víkendech a tím pádem i silnější motivaci.

Váhu doma zatím nemám, žena ji zakázala koupit, že je to zbytečný krám v koupelně (argument stejně chabý jako vládní program, jenže obojí je vůle shůry), ale v rámci déletrvajícího vědeckého výzkumu si ji asi přece jen pořídím, protože i mne by zajímaly případné hmotnostní výkyvy.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 4 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.20 sekund