Fórum - Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Hladovka jako prostředek léčení
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Hladovka jako prostředek léčení
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Držel jste někdy hladovku?
1. Ano, ze zdravotních důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
2. Ano, z estetických důvodů.
5%
 5%  [ 1 ]
3. Ano, z náboženských důvodů.
11%
 11%  [ 2 ]
4. Ano, z jiných důvodů.
29%
 29%  [ 5 ]
5. Ne, ale uvažuji o tom.
0%
 0%  [ 0 ]
6. Ne.
23%
 23%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 17

Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 10:59 am    Předmět: Citovat

kamo napsal:

Od té doby držím sem tam jednodenní půsty a to zejména v pondělí po prožraných víkendech - návštěvy, oslavy atd. Na třídenní se chystám co nevidět.


Dík za popsané zkušenosti.

Jinak v knížce píšou, že do 3 dnů je ta hladovka v pohodě a přestože platí obecné pravidlo, že tak dlouho jak hladovíš musí trvat i návrat k normální stravě a že první 2 dny nesmíš požít tuky, je tam vyjímka právě u půstu do 3 dnů, že i když to nedodržíš, nestane se nic špatného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 11:09 am    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
kamo napsal:
Protože určitě znáte ten vtip, jak se hádalo srdce a mozek kdo je důležitější a jak se pak do toho vložilo hovno...


Já ten vtip neznám, dej ho sem Cool


Já taky, ne Smile .

Jinak, slovo hladovka ve mně vyvolává nepříjemné asociace, taky mám radši slovo půst. Je to asi i přesnější, protože hlad člověk často ani necítí nebo jen trochu, při dlouhodobějším nejezení spíš různé krize - chvíle slabosti, někdy je člověk přecitlivělý... To přichází a odeznívá.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 11:40 am    Předmět: Citovat

Ten vtip - má více verzí, je to asi o tomto:

Hádalo se srdce a mozek kdo je pro tělo a život důležitější, mozek argumentoval že je centrální řídící jednotkou a bez něj by nebylo života, srdce oponovalo tím, že té řídící jednotce dodává šťávu a bez něj by byla nahraná a tak se furt dohadovali kdo má větší přínos a i další orgány se začaly hlásit až se do toho vložilo hovno, že nejdůležitější je ono. Mozek i srdce za podpory zbytku těla ho pohrdavě sjely a hovno řeklo:
"Tak jo, pět dní nevylezu a uvidíme!"

Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út červenec 30, 2013 11:21 am    Předmět: Citovat

Tak pro inspiraci a povzbuzení stávajícím i potenciálním hladovkářům / půstařům Smile, že to jde, když se chce.

Momentálně mi běží 6. den půstu jen o vodě. Hned první den byl ale plný pokušení toho nechat, protože nejstarší dcera avizovala, že nám přijede představit svého přítele a Lenka od samého rána připravovala samé dobroty. Celým bytem to krásně vonělo. Dokonce zašla koupit speciální rum na mojito a potenciální zeť přinesl jihoafrické víno. A kdo má rád mojito a ochutnal jihoafrické víno, tak ví, jak těžké je už jen těmto lákadlům odolat. Dopadlo to ale dobře. Ustál jsem to Smile .

Asi je to těmi vedry, ale od čtvrtého dne mám pocit, že mi chybí bujnost, kterou jsem cítil při posledním (21 denním) půstu, kdy ještě 18. den jsem udělal šedesát kliků. Včera ale přišla mohutná bouřka s vichrem, který nám na balkóně shodil zavěšený truhlík s květinami, a trochu se ochladilo, tak už to snad bude lepší. Nemám žádný konkrétní cíl, jak dlouhý bude tento půst, beru to tak, že každý den je dobrý. Řídím se svými pocity, poslouchám tělo.

Tak přeji Zbultranovi, dominice a dalším spoluputujícím bez hmotné potravy hodně zdaru! Smile

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 30, 2013 12:57 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Lenka od samého rána připravovala samé dobroty. Celým bytem to krásně vonělo. Dokonce zašla koupit speciální rum na mojito a potenciální zeť přinesl jihoafrické víno. A kdo má rád mojito a ochutnal jihoafrické víno, tak ví, jak těžké je už jen těmto lákadlům odolat. Dopadlo to ale dobře. Ustál jsem to Smile .


Teda Mirku, jestli oni ti to náhodou doma nedělají naschvál Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 30, 2013 1:30 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Momentálně mi běží 6. den půstu jen o vodě.


Hladovění pro zdraví - od str 39 napsal:

Snižují se alkalické rezervy a to se začíná odrážet na pocitech hladovějícího. Může se objevit bolest hlavy, pocit slabosti apod. K těmto projevům dochází 6 - 10 den hladovění.

Tento kritický stav se nazývá acidotická krize. Je důsledkem hahromadění kyselých odpadních látek v krvi, vznikajících při nedokonalém spalování tuků. Acidotická krize je vyvrcholením přípravy organismu na endogenní výživu. Je důležité napomoci vyloučení těchto kyselých metabolitů dlouhou procházkou, masáží, koupelí, očistným klystrýrem; pak se stav upraví. Náhle během několika minut až hodiny potíže zmizí, odezní bolesti a nepříjemné pocity a hladovějící se začíná cítit dobře.

.
.

Principiálně jiný způsob endogenní výživy přináší léčebně-profylaktický efekt. V organismu dochází k unikátní přestavbě enzymatického systému se zaměřením na ničení patologických ložisek, nádorových tkání, jizev a srůstů.

.
.

Při endogenní výživě nespotřebovává organismus pouze své nahromaděné rezervy, tj. tuky, ale i hleny vzniklé při nadměrném přívodu potravin do organismu, který přesahoval energetický výdej.

Dojde k vyloučení látek vzniklých při různých chorobných procesech, v důsledku dlouhodobého užívání léků, nesprávné kombinace potravin, používání alkoholu, tabáku a jiných látek.

Od začátku acidotické krize narůstá obranyschopnost organismu. Projevuje se to tendencí k rychlému hojení ran, zvýšením baktericidnosti organismu vzhledem k různým septickým onemocněním.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út červenec 30, 2013 2:00 pm    Předmět: Citovat

Mirku, přeju spoustu radosti a pohody. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út červenec 30, 2013 9:44 pm    Předmět: x Citovat

Držím palce všem hladovkářům.
My si tu ze sousedem dáváme kávičku a brambůrky a studené Frisco
a na hladovku a podobné věci opravdu nemyslíme.
Je horko a příjemný pokec...
Holt každý máme v každém momentu jiné choutky Laughing
A i tak je nám fajn

Zdraví

šamanka a rozpálené Brno Cool


Naposledy upravil samanka dne út červenec 30, 2013 11:58 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út červenec 30, 2013 11:57 pm    Předmět: Re: x Citovat

Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: pá srpen 02, 2013 8:29 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:


Momentálně mi běží 6. den půstu jen o vodě.


Teď už to bude 9. den. Můžu tě Mirku poprosit o kratičké zprávy o pocitech, stavech a tak ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá srpen 02, 2013 2:49 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Zbultrane, teď nestíhám, zase se mi toho navršilo. Pokusím se odpovědět zítra. Jinak, díky za sdílení.

Dominiko, díky za přání k úspěchu.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne srpen 04, 2013 11:31 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Zbultrane,

včera jsem to už nestihl, přátelé mě v podvečer poprosili, jestli bych jim nepomohl se stěhováním nábytku, a potom zbyl čas už jen na meditaci a šel jsem spát. Dneska nám bouřka vyhodila elektřinu, ale už je to OK.

K těm pocitům. No, to víš, není to jednoduché. V pátek přijela nejmladší dcera a přivezla voňavoučké broskve ze zahrady. A potom ještě přinesly s Lenkou z tržiště nádherné meruňky. Včera dopoledne nám kamarádka přivezla od nich z jejich zahrady voňavoučká jablíčka a večer, když jsem přišel domů po tom stěhování, tak se bytem linula lahodná vůně fazolových lusků s cibulkou, které si Lenka připravila k večeři. Takže pořád je čemu odolávat. Naštěstí Lenka nějaké meruňky i jablíčka zavařila, abych si jich taky užil, až ten půst skončím. Tak už se těším Smile .

Jinak, samozřejmě, že nemám tolik síly, jako když jím, ale třeba včera to stěhování jsem, s nějakým tím odpočíváním, zvládnul i ve 30° vedru, bylo to naštěstí jen do prvního patra. Dneska jsem byl ale hodně ospalý, tak jsem sice udělal nějakou práci, ale většinu dne jsem prospal a zdála se mi řada hodně dynamických snů. No, a teď nemůžu usnout, tak budu nejspíš ještě chvíli pracovat.

Nevím, jak dlouho ještě budu v tomto půstu pokračovat, o víkendu máme meditační kurz v Brně a Lenča by radši, kdybych už začal jíst, aby se mně žáčci nelekli Smile. Každopádně, zase napíšu, jak to probíhá nebo proběhlo dál.

Tak snad to tak prozatím stačí.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po srpen 05, 2013 7:50 am    Předmět: Odpověď Mirkovi Citovat

Mirku, díky za informaci. Nezapomeň, že pak musíš začínat s jídlem opatrně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po srpen 05, 2013 9:09 pm    Předmět: Citovat

Dík, nezapomenu Smile . Myslím, že už jsem se spálil dost.

Ještě bych uvedl jednu zajímavou věc, která mě hodně potěšila. Při všech předchozích delších půstech mi činil problém výstup do schodů. Ne, že by to nešlo, ale byly ztěžklé a bylo to hodně nepříjemné. A při tomto půstu se toto poprvé neprojevilo. Dnes jsem cestoval vlakem a chodil jsem do schodů na nástupištích i v podchodu ve městě - a v pohodě. Jedny schody jsem bral dokonce po dvou - dříve nemyslitelné.

Jinak, když rychle vstanu, tak se mi skoro pokaždé zatočí hlava. Ale to je u půstu normální a za chvilku to přejde.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: čt srpen 08, 2013 7:58 am    Předmět: Lačnění - 36 hodin Citovat

Tak po vzoru Kama jsem si dal další lačnění po dnu nezřízeného pití a jídla, tedy po ochutnávce moravských vín. Váha z 103,7 na 101,7 kg.

Pocity: po "přežíracím" dnu jsem měl druhý den ráno, daleko větší hlad. Zajímavé je, že když udělám dietní chybu, tělu se to líbí a podbízí se, abych v tom pokračoval i další dny. Takže Kámova metoda asi má smysl. Když už si uděláš jeden den ze žaludku mrzáka, dej mu alespoň druhý den oddechnout Rolling Eyes Dneska ráno, žádný pocit hladu. Klidně bych mohl pokračovat, kdybych neměl objednanou ochutnávku francouzských vin z údolí řeky Loiry.

Včera večer jsem měl takový strašně silný pocit slabosti, ale spíš psychický. Jistě to znáte, že někdy se vám do toho (dělání) ale vůbec, tak nějak bytostně, nechce. Překonal jsem to a kupodivu sil bylo dost. Ten program, cpi se když můžeš a když nejíš, musíš se šetřit, je někde hluboko ale pevně zakotven.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Pro zdraví Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 3 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.16 sekund