Fórum - Zobrazit téma - Diskriminace kvůli REIKI - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Diskriminace kvůli REIKI
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Diskriminace kvůli REIKI
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 12:07 pm    Předmět: Diskriminace kvůli REIKI Citovat

Ahoj!
Chtěl jsem se vás zeptat, jestli jste se díky tomu, že děláte REIKI, meditace, jógu či podobné aktivity setkali s tím, že by vás kvůli tomu nechtěli přijmout do zaměstnání nebo vás jinak diskriminovali?
Mám závažné podezření, že se něco takového právě děje mně.
Mám nastoupit na volné místo lékaře v dětské léčebně.
Všechna jednání cca 3 měsíce probíhají OK a najednou 2 pracovní dny před plánovaným nástupem mi přijde mail, že se mnou neuzavřou smlouvu.
Že prý se moje názory a aktivity neslučují s exaktní medicínou, kterou v léčebně provozují.
Předtím jsem pracoval v několika nemocnicích a provozoval vlastní ordinaci a za těch 12 let to nikomu nevadilo.
Co vy na to?
Díky za vaše zkušenosti a názory.
Zdraví Pandík
Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 1:24 pm    Předmět: Re: Diskriminace kvůli REIKI Citovat

Ahoj Pandíku.

Mně k tomu napadají dvě základní otázky:

- Jak se o tom, že pracuješ s Reiki nový zaměstnavatel vlastně dozvěděl?

- A co ti odpověděl tento zaměstnavatel na otázku, co tím má konkrétné na mysli - viz:
"Že prý se moje názory a aktivity neslučují s exaktní medicínou, kterou v léčebně provozují."
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 1:36 pm    Předmět: Citovat

Můj názor je, že není ani tak podstatné jak se to zaměstnavatel dozvěděl ale co ti to má říct. A co ti to má říct? Bylo skutečně toto zaměstnání u tohoto zaměstnavatele to pravé? Čeká na tebe něco jiného co je více v souladu s tvou cestou? Já věřím, že se nejedná o diskriminaci ale pouze jde o to, že ti život ukazuje, že něco přehlížíš a máš svou energii směřovat jiným směrem.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 1:50 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Já věřím, že se nejedná o diskriminaci... RoSo


Jakým způsobem se nejedná o diskriminaci?

Když za minulého režimu děti z věřících rodin nebyly přijímány, i přes výborný prospěch, na střední školy (jako se to stalo mému spolužákovi), tak to také nebyla diskriminace?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 2:31 pm    Předmět: Citovat

to Toora:
Bohužel odpověď ani na jednu z Tvých otázek neznám.
Kde se dozvěděl nevím, domnívám se, že na internetu. Jestli je to vše, co jim vadí?
Na druhou otázku se mi dostalo parafráze předchozí odpovědi.
Tedy tvrdí něco, co nijak neprokázali...
A hlavně je to pěkný podraz, ze kterého mi je na blití.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 2:34 pm    Předmět: Citovat

To Rosso:
Právě že se mi léčebna líbila a šel jsem do toho stím, že se naučím něco nového, přestože mi jinde nabízeli více peněz.
Možná, že si se mnou život teď pohrává, víc než jindy.
Prostě jen nesnáším podrazy!
Exclamation Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 3:45 pm    Předmět: Citovat

Vidět jednání potencionálního zaměstavatele jako podraz, je jen jeden úhel pohledu, který nemusí být zrovna objektivní, a o emocích, které to sebou nese už ani nemluvě.
Když ti vedení práci přislíbilo, nedělali to s úmyslem tě podrazit, jen prostě v čase před tvým nástupem zjistili něco, co je pro ně nepohodlné a tudíž u hlediska vztahu zaměstavatel-zaměstanec nevhodné.

Jestliže Mařenka Jeníčkovi dá takhle v září svoje slovo, že se s ním v máji zasnoubí, a někdy v prosinci zjistí, že Jeníček má cosi, co by zřejmě neustála, taky s tím zasnoubením ještě počká. Je jasný, že pro zhrzeného Jeníčka to může být vnímáno jako podraz, ale pro Mařenku je to vážná překážka. A v případě zaměstnání se to místo ale někým přijatelným pro firmu obsadit musí.

Dost dobře jen nechápu, že jsi se nezeptal na to, co konkrétně z tvých názorů a aktivit jim vadí (zvlášť když si nejsi vědom, že by jsi s někým z nich o tomto hovořil) protože tohle by pro mne byla dosti zásasní informace. A pokud jsi se jich zeptal, tak proč jsi se s tou nekonkrétní zamlženou odpovědí spokojil?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 4:07 pm    Předmět: Citovat

To Toora:
Já jsem s nimi zatím neměl možnost mluvit z očí do očí. Po telefonu či mailem mohou sdělit cokoli. Samozřejmě s jejich neodpovědí dosud nejsem spokojen a budu jednat dále.
Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 4:09 pm    Předmět: Citovat

To Toora:
Jinak beru jako samozřejmost, že když se se mnou někdo na něčem dohodne, byť jen ústně, tak to prostě platí.
A pokud si nevidí do úst a nejsou schopní své slovo dodržet, neměli by dle mého názoru ve vedoucí funkci co pohledávat.
Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 4:28 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:
Roso napsal:
Já věřím, že se nejedná o diskriminaci... RoSo


Jakým způsobem se nejedná o diskriminaci?

Když za minulého režimu děti z věřících rodin nebyly přijímány, i přes výborný prospěch, na střední školy (jako se to stalo mému spolužákovi), tak to také nebyla diskriminace?

Mirek

Nejen "diskriminace" ale obecně jakýkoliv tlak vnějšího okolí je známka toho, že máme v sobě něco změnit. Nebo to co píšeš ty Mirku, bych viděl jako zkoušku víry. Oběcně vnímám tlak vnějšího okolí jako 2 možné signály.
1. jdu špatnou cestou a mám něco změnit. nebo
2. skrze tlak je prověřována moje víra na mé cestě.

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 4:45 pm    Předmět: Citovat

Pandik napsal:
A pokud si nevidí do úst a nejsou schopní své slovo dodržet, neměli by dle mého názoru ve vedoucí funkci co pohledávat.[/color] Question


Takže tobě se nikdy nestalo, že jsi od něčeho odstoupil? Od něčeho, o čem jsi byl zprvu přesvědčen, že je to pro tebe to pravé ořechové, ale v čase před realizací jsi zjistil, že z určitých důvodů to tak, jak se zdálo, není?

Zalíbí se ti jistý byt, nevidíš nic, co by bránilo se tam nastěhovat, s majitelem se proto dohodnete, že si byt vezmeš, ale těsně před zabalením a nastěhováním zjistíš, že kolem domu například projíždí každou chvíli vlak, nebo tam je vedení vysokého napětí, je tam něco, co jsi před tím nevěděl a neviděl, prostě cokoliv, co je pro tebe velmi vážný důvod k tomu, v tomto prostředí nebydlet, budeš se držet vaší ústní dohody a do toho bytu se nastěhuješ?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 4:51 pm    Předmět: Citovat

Diskriminovaný se cítí ten, který se považuje jako oběť. Když se cítíš jako tvůrce svého života, tak to vnímáš jen jako jakýsi signál... Jak už jsem psal jeden nebo druhý.
A co se týče toho dodržování slova tak souhlasím s Toorou. Proč bys měl lpět na tom aby někdo dodržel slovo když už to tak necítí? V konečném důsledku si nakonec uvědomíš, že i pro tebe to byla to nejlepší jenomže teď to zatím nejsi schopen vidět...
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 5:01 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Nejen "diskriminace" ale obecně jakýkoliv tlak vnějšího okolí je známka toho, že máme v sobě něco změnit. Nebo to co píšeš ty Mirku, bych viděl jako zkoušku víry. Oběcně vnímám tlak vnějšího okolí jako 2 možné signály.

1. jdu špatnou cestou a mám něco změnit. nebo
2. skrze tlak je prověřována moje víra na mé cestě.

RoSo


To je, Romane, podle mě dosti zjednodušený pohled. Jenomže to by bylo zas na delší diskusi a já už opravdu nemůžu Sad

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 5:11 pm    Předmět: Citovat

Takže podle vás je v pořádku, když se dohody neplní. Je to vlastně v pořádku.
Já jsem chtěl říci, že po profesní stránce jsem plně kompetentní v léčebně pracovat a do toho, co dělám ve svém volném čase může být každýmu víte co?
Pokud to nemá negativní dopad na mou práci v práci a to nikdy nemělo.
Takže prosím nemíchejte jablka s hruškami.
Navíc mi vadí ten jejich přístup.
Bez osobního jednání a nějakého vysvětlení či důkazu mi pošlou mail!!!
Oni něco tvrdí, na základě něčeho, ale pokud něco takového tvrdí, tak by měli předložit pádné důkazy o tom, že to tak je.
Tohle je podle mne dekokracie a férové jednání.
A ne že něco slíbím a potom řeknu, že jsem to vlastně tak nemyslel a že mně to mrzí.
Ale v naší politice je to běžný, nebo ne. Asi jste si na to už zvykli, tak vám to připadá normální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 5:16 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Proč bys měl lpět na tom aby někdo dodržel slovo když už to tak necítí?RoSo


No právě proto, že to slovo dal.

Dříve slovo platilo. Jenomže ono je to dnes celé pokřivené, s trochou nadsázky, na všechno aby měl dnes člověk právníka. Většině lidem už připadá normální slovo nedržet.

Před lety na mě silně zapůsobil příběh, který vyprávěl můj učitel o svém dědečkovi, který byl pro něj vzorem. Dědeček prodával dům, našel kupce a dohodli se na ceně. Než stačili smlouvu podepsat, objevil se jiný kupec, který o dům projevil velký zájem a nabízel za něj dědečkovi mnohem vyšší částku, než na jaké se dohodl s prvním zájemcem. Ale dědeček řekl: "Ne, dal jsem svoje slovo!" A prodal dům tak, jak bylo dohodnuto.

Já jsem se později dostal do podobné situace, když jsem prodával byt. Ještě před podpisem smlouvy jsem si uvědomil, že ty podmínky jsou pro mě velice nevýhodné a že na tom hodně prodělám, ale dal jsem své slovo a cítil jsem, že je nemohu porušit. A tak jsem smlouvu podepsal, tak, jak bylo ústně ujednáno.

Ona ta lekce se dá i otočit. Samozřejmě, z té situace se učí všichni, ale lze na to pohlížet i tak, že je to především zkouška odpovědných lidí, která spočívá právě v tom, jestli dokáží držet slovo.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund