Fórum - Zobrazit téma - Diskriminace kvůli REIKI - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Diskriminace kvůli REIKI
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Diskriminace kvůli REIKI
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 2:23 pm    Předmět: Citovat

Důvod, který uvádějí, vnímám jako ,,zástěrku". Pravým důvodem může být strach. Můžeš někoho ,, ohrozit". Můžeš za čas vidět ,,někomu" do karet a oni to nemohou potřebovat.

Dcera si našla kvůli dítěti práci v místě bydliště, měla výborné reference, podepsanou smlouvu, přesto jí dva dny před nástupem oznámili, že už s ní nepočítají....,,.to víte...to dítě, kdyby bylo nemocné, jak byste to dělala..." a další kydy, nakonec se ukázalo, že potřebují člověka bez vlastního názoru, zkrátka člena stáda. Byla to ,,podpásovka", ale jak se ukázalo, vše mělo svůj dobrý důvod ve vývoji její další budoucnosti.

Je to jen jedna z možností, dle mé zkušenosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 3:37 pm    Předmět: Citovat

Super! Tak už vím, co jim vadí!
Dnes jsem se od paní ředitelky po telefonu dozvěděl, že jim vadí to, že dělám REIKI. Slyšíte dobře, je to tak!!!
Od pana primáře jsem se dozvěděl, že si myslí, že jsem špatný lékař, když se zabývám tímto!!!
A prý jsem s nimi nejednal fér, že jsem jim to neřekl!!!
Takže já jsem ten špatnej, kterej by je mohl něčím nakazit!
A že se se mnou sice mohou sejít, ale považují to za zbytečné!
Tak to je jednání vedení příspěvkové organizace zřizované krajem!
Mé podezření potvrdilo.
Tohle je fakt hustý svinstvo!
No, alespoň vím, na čem jsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 4:47 pm    Předmět: Citovat

Když na to změníš svůj pohled, tak se to třeba celé obrátí. Podívej se na to jejich očima....
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 6:29 pm    Předmět: Citovat

Ahojky!
Rád bych se na to podíval jejich očima, ale nějak mi to nejde.
Chybí mi ty klapky na očích, co se dávají koňům, aby jeli rovně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 6:59 pm    Předmět: Citovat

Pandik napsal:
Super! Tak už vím, co jim vadí!
Dnes jsem se od paní ředitelky po telefonu dozvěděl, že jim vadí to, že dělám REIKI. Slyšíte dobře, je to tak!!!


No, já nevím, mně to přišlo jasné od samého začátku. Na internetu to zjistí během chvilky, když máš stránky. Asi bys vyhrál soud, protože toto je naprosto nepřípustné i z právního hlediska, otázka je, jestli Ti to stojí za to se s tím léta otravovat.

Ať už se budeš soudit nebo ne, tak nezbývá, než to vzít tak, jak to je a neužírat se tím. Vím, že je to těžké, ale v naší společnosti to, co se stalo, není nikterak překvapující. Teď to bude především zkouška Tvojí schopnosti to přijmout a jít dál. Hodně štěstí!

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 7:11 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Vidím Mirku, že obhajujež dodržení slibu za každou cenu.


Ale vůbec ne.

Roso napsal:
Dokážeš ale připustit, že už v okamžiku kdy dáváš někomu slib, tak můžeš být ovlivněn/ zmanipulován přáním druhého a tudíš už ten tvůj daný slib může být v rozporu s tvým srdcem?


Určitě.

Roso napsal:
Co ten můj druhý příklad, který je řekl bych z každodenního života jak tě pozvou chlapi na kuželky? Nikdy se ti nestalo, že tě nekdo "přesvědčil" abys něco slíbil či udělal do čeho se ti nechtělo?


Stalo.

Roso napsal:
Vím, že je to řečeno hodně teoreticky ale snažím se popsat mechanismus.RoSo


Já hlavně nevím, co má toto všechno co dělat s Pandíkovým případem.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 8:45 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:


Já hlavně nevím, co má toto všechno co dělat s Pandíkovým případem.

Mirek


Mirku. Naprosto všechno co jsem napsal tak souvisí s Pandíkovým případem...

Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 11:20 pm    Předmět: x Citovat

Ahoj Pandíku,
jak už tu bylo psáno, diskriminace je sice zakázaná, ale v praxi se děje
a můžeš se soudit, možná bys vyhrál, pokud to máš i písemně, jenže co
z toho? Jen bys rozvířil vody případných budoucích zaměstnavatelů
a možná by sis jedině uškodil.

Dodržování smluv, dohod, slova - ano, nezbývá nám smířit se s tím, že existují lidi, pro které je to závazné a snaží se to dodržovat (ti druzí je považují za divné) a ty druhé, pro které neplatí ani kdybys smlouvu vytesal do žuly. Může tě to rozčilovat jak chce, my s tebou můžeme soucítit, ale to je asi tak všechno, co s tím naděláš.
Navíc si představ, že bys tam nastoupil a oni ti dali podmínku, abys neprovozoval svoje aktivity v zájmu jejich image. A nějaké takové formulace ve smlouvách být můžou.
Chtěl bys pracovat u zaměstnavatele, který má i v léčení třeba úplně odlišné názory a přístup? Chtěl bys pracovat někde, kde už ti to
od začátku nesedí? Jak by ti tam bylo?

Ona intuice je výborný ukazatel, kudy ano a kudy ne. Právě taky měním zaměstnavatele a pokaždé, když jsem ji nechala mluvit, tak mi radila velmi dobře. Taky mě mrzelo odmítnutí - a můžeš si být jistý, že diskriminace existuje ve všech oborech - jenže se ukázal třeba háček, který na první pohled nebyl patrný.

Pracovat někde, jen proto, aby se člověk uživil nebo měl práci tam, kde se mu to sice líbí, ale není v pořádku zaměstnavatel není dobré. Dá se to (což ovšem není tvůj případ, ty si můžeš vybírat, máš velkou výhodu) dělat chvilku, jako nouzovku, ale dlouhodobě to ohromně vyčerpává, unavuje. Vezměte si práci, která vás baví, jak i po několika hodinách necítíte vyčerpání, spíš spokojenost a práci, kde se necítíte dobře a jste už po hodině otrávení a na všechno musíte vynaložit obrovskou námahu, už se těšíte jen na konec pracovní doby. Říká se tomu vyhoření, mám
v tom báječnou praxi.

Neboj Pandíku, přej si a bude ti přáno nebo spíš dáno. Možná tě víc potřebují jinde, kde si budete názorově bližší a kde budeš spokojenější. "Vygooglovat" si tebe (nebo kohokoliv z nás, kdo používá internet) je velmi jednoduché a jak jsem se přesvědčila i docela zneužitelné a manipulativní, pokud se necháme. Je dnes normální, když si zaměstnavatel projíždí facebook a znám případ z nedávné doby, kdy jeden člověk kvůli jednomu žertíku na téma svého zaměstnavatele takhle přišel o místo. On internet a všechno, co se tam dává, je věc velmi veřejná!

Držím palce!!!

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
polgara1
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 19.6. 2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: út červenec 16, 2013 12:18 am    Předmět: Citovat

Nemohu se zbavit pocitu, že na to místo má být přijat nějaký známý známého .... a jak se vykroutit ze závazků nejlépe? Zbavit se kandidáta z "jeho viny".

Současně věřím na to, že vše se děje pro mé nejvyšší dobro. A i když se mi to třeba v danou chvíli nezdá, tak s ohledem zpět vidím, že to pro mě bylo to nejlepší.
Někdy se pro mě uděje lepší budocnost a někdy si i díky takovýmto věcem utřídím své postoje a spravím si své věci.
Pevně věřím, že spravedlnost funguje a odevzdávám věci do jejich rukou a často se začnou dít zajímavé situace.
A když jsem "nasraná" tak dodávám - ať se děje dobro pro všechny zúčastněné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: út červenec 16, 2013 8:31 am    Předmět: Citovat

Tak nějak Polgaro...vnímám to podobně, jak jsem už psala....REIKI je jen zástěrka. Ale to se uvidí až později...

Naposledy upravil Evik dne út červenec 16, 2013 12:05 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 16, 2013 8:38 am    Předmět: Citovat

polgara1 napsal:

Současně věřím na to, že vše se děje pro mé nejvyšší dobro.

Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út červenec 16, 2013 2:11 pm    Předmět: Citovat

Ahoj všem!
Víte, mně ani tak nevadí, že nechtějí mít nic společného s reiki. To bych možná i pochopil v rámci strachu z neznámého nebo z něčeho, kde mohli mít nějakou špatnou zkušenost. Každopádně by na to měli zájemce o práci u nich upozornit předem - myšleno při úvodních jednáních.
Když pominu tuto diskriminaci, tak mně vadí jedna dosti podstatná věc.
A to je způsob jednání z pozice jejich "moci" vůči mně.
To je v době po sametové revoluci něco naprosto nepřijatelného.
Nebo jsme nemuseli dělat revoluci, že? Můj názor.
Ano, jsem připraven hájit svoje občanská práva i právní cestou.
Protože, pokud takovým lidem budeme pouze a nadále jen ustupovat, tak se jejich chování stane pro společnost zcela samozřejmým.
Přeje si někdo z vás něco takového?
Já rozhodně ne!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út červenec 16, 2013 2:17 pm    Předmět: Citovat

To Šamanka: Nevím, jak jsi to myslela s tím výběrem. V mojí branži se dost hraje na specializace a tak je ten výběr ve skutečnosti velmi slabý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: út červenec 16, 2013 6:29 pm    Předmět: x Citovat

Milý Pandíku,
promiň, ale musela jsem se tvoji reakci trochu pousmát.
Ty mi připadáš, jako by ses probudil z nějakého růžového snu
o krásné revoluci, která tady všechno změnila v lepší svět nebo co?
Kdes byl posledních 20 let?
Ve tvém povolání se taky děje spousta nepravostí a to čím dál víc.
Tím jak mají lidi méně a méně peněz, začíná se péče dělit na platící
a méně platící (pojišťovny) a ty ostatní.
Lékaři si posílají pacienty z levlu "na pojišťovnu obyčejně" do levlu soukromě, nejlíp za hotové. Nedávno jsem, díky jedné osobě
s psychickými potížemi do téhle oblasti nakoukla a nestačila se divit: chcete na pojišťovnu? Tak za několik měsíců, jako platící můžete mnohem dřív a budu se vám věnovat úplně jinak než v tom prvním případě.
Systém "sponzorských" darů, co je a není nadstandart v lékařské péči, férové informace o vedlejších účincích zákroků a léčiv, o reklamách snad ani nemá smysl mluvit.
Co říkáš na tohle? Vždyť se s tím taky musíš ve své práci setkávat běžně!

Nerozumím tvé poznámce, že tě mohli upozornit předem? U lékařů zase nejsou takové alternativní sklony úplně běžné, takže to možná objevili až později, co já vím. V každém případě ti nezbyde nic jiného, než si to zklamání, zlobení se na nespravedlnost a to všechno, co tě v tom ještě skrytě naštvalo, zpracovat a jít dál.
Protože jednání z pozice "moci" je úplně normální. Jestli myslíš, že to je vyjimečné. Slova jako: "Jestli se vám něco nelíbí, tak běžte! Za dveřmi
čeká na vaše místo stovka dalších zájemců" slyší spousta lidí často. Dokonce i můžou mít pravdu, zajímavých míst je málo a jak píše polgara1, ty opravdu dobrá místa seženeš spíš přes známosti než
v konkurzu. Ostatně na ty se často vypisují konkurzy jen pro efekt
a už jsou dávno obsazená.

Nějaká jakoby "revoluce" povahu lidí, vypečenost a různé společenské, řeknu to hezky: neplechy, ze dne na den, ba ani za 20 let nezmění...
Věci můžeme měnit jenom u sebe, však to víš sám.

šamanka

PS: nevím, jakou máš dneska specializaci, vím, že to bylo něco s dětmi, ale co soukromá praxe nebo sdružení s jinými alternativněji zaměřenými lékaři?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 17, 2013 6:41 am    Předmět: Citovat

Pandik napsal:
Ahoj všem!
Víte, mně ani tak nevadí, že nechtějí mít nic společného s reiki. To bych možná i pochopil v rámci strachu z neznámého nebo z něčeho, kde mohli mít nějakou špatnou zkušenost. Každopádně by na to měli zájemce o práci u nich upozornit předem - myšleno při úvodních jednáních.


Máš pravdu, nebylo by od věci, kdyby se předem zmínili, že nejsou příznivci žádných alternativních směrů... Možná je to nenapadlo.Možná ty sám jsi mohl toto svoje zaměření při úvodních jednáních sdělit... Jsem ráda, že si uvědomuješ, že ne každý má s Reiki dobrou zkušenost a že ne všem je toto zaměření příjemné...
Víš, tohle bych já jako diskriminaci asi nebrala. Reiki, jak ho praktikuješ Ty, máš svoje stránky, děláš kurzy, možná i zasvěcení, to už neberu jako koníček po práci, do kterého nikomu nic není... To už je životní filozofie, soubor názorů, které zastáváš a díky nimiž jsi tím, čím jsi jako celek, jako individualita.......
Já jako matka bych, kdybych si mohla vybrat, tedy by tato informace byla veřejně známá, bych taky nechtěla, aby moje dítě léčil doktor reikista.....Vybrala bych jiné zařízení...

Pandik napsal:
[color=blue]Když pominu tuto diskriminaci, tak mně vadí jedna dosti podstatná věc.
A to je způsob jednání z pozice jejich "moci" vůči mně.
To je v době po sametové revoluci něco naprosto nepřijatelného.
Nebo jsme nemuseli dělat revoluci, že? Můj názor.
Ano, jsem připraven hájit svoje občanská práva i právní cestou.
Protože, pokud takovým lidem budeme pouze a nadále jen ustupovat, tak se jejich chování stane pro společnost zcela samozřejmým.
Přeje si někdo z vás něco takového?
Já rozhodně ne!


Každý zaměstnavatel jedná vůči zaměstnancům z pozice moci... Vždycky to tak bylo a obávám se, že na tom je postaven celý princip podnikání a Ty s tím neuděláš nic. Jen si zbytečně ublížíš.
Vím, že Tvoje konečné rozhodnutí neovlivním, ale prosím, uvaž ještě to s tím veřejným hájením svých občanských práv právní cestou....
Teď jsi rozzlobený, zklamaný, ukřivděný,smutný, bolavý.... není divu, že Tě napadají takové myšlenky....To je v pořádku, musí to ven.... Ale uvaž, že když se začneš hájit veřejně, celou situaci rozmázneš, tak se na jednu stranu jistě najde spousta lidí, kteří Ti dají za pravdu, protože kde kdo se ocitl ve Tvé situaci, kdy s ním bylo ošklivě zameteno zaměstnavatelem... (Mému kamarádovi dělníkovi zaměstnavatel teď dluží 25 000,- kč na výplatách a dalším čtyřem spoluzaměstnancům taky- aby nemusel čelit svým závazkům, odstěhoval se do zahraničí neznámo kam, každý soud dá těm zaměstnancům za pravdu, že na doplacení výplat mají nárok, ale to bude tak všechno.... situaci, ve které se aktuálně octli jim to nevyřeší, musí se k ní postavit čelem a rychle sehnat novou práci, aby mohli platit své pravidelné účty za elektriku atd... ty chybějící peníze už asi taky nikdy neuvidí... a takových lidí je moc).. takže co Ti to bude platné,... Tohle Tvoje jednání s Tebou pak půjde dál, stejně jako to, že jsi Reikista... Stejně jako jsou dostupné informace o tom, že jsi Reikista, jsou dostupné informace i o tom, co veřejně podnikneš proti vedení té léčebny.... Myslíš, že Tě pak nějaký další zaměstnavatel rád zaměstná? Nebo si to pořádně rozmyslí? Bude mu stát za to riskovat zaměstnat lékaře, který pokud posoudí, že mu bylo zaměstnavatelem ukřivděno, rozpoutá proti němu mediální boj, tím nabourá veřejné povědomí o něm, způsobí případně i odliv pacientů....
Uvaž to ještě....
To, co se ti stalo není neobvyklé...
Vystresovaní jsou nejen zaměstnanci, ale i zaměstnavatelé... Pokud potřebuješ ke svému živobytí výplatu, nejsi svým pánem, tak ještě, prosím, pořádně uvaž, jestli půjdeš do boje, který nemůžeš vyhrát, jen si v něm s největší pravděpodobností ublížíš....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.14 sekund