Fórum - Zobrazit téma - Diskriminace kvůli REIKI - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Diskriminace kvůli REIKI
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Diskriminace kvůli REIKI
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 5:49 pm    Předmět: Citovat

Mě by asi na Tvém místě teď napadlo zvážit všechny možnosti, jestli můžu výslednou situaci ještě nějak změnit, a pokud ne, tak

a) odreagovat svoje oprávněné emoce naplno, například mimicky po šamansku, až se mi vrátí klid - to funguje opravdu spolehlivě

b) a představit si zkusmo, co by se asi dělo dál, kdyby mi to místo neodřekli, ale pochopitelně by mě podezírali, že nejednám s pacienty přesně podle jejich požadavků, soustavně by na mě tlačili a vyžadovali důkazy, že u nich nevnáším do léčení svoje soukromé přístupy.

Možná že ta nedohoda Ti nakonec ušetřila dost nepříjemných vzájemných konfrontací, kde by zaměstnavatel jednal z pozice síly a nakonec by stejně došlo k vzájemnému rozchodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 8:17 pm    Předmět: Citovat

Možně je všechno. Jisté nic.
Uvidím, jestli budou mít dost odvahy mi to říci z očí do očí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 8:54 pm    Předmět: Citovat

Představ si Mirku nějakou extrémní situaci. Třeba dejme tomu, že jsi pokrývač a slibíš někomu, že mu do nějakého termínu opravíš střechu. Počasí ale nepřeje a jsou bouřky. Polezeš na tu střechu i za cenu, že tě srazí blesk jen abys dodržel slovo? A co z druhého pohledu. Budeš jako majitel střechy nutit pokrývače, aby opravil tvou střechu i za cenu, že riskuje, že ho sejme blesk a zabije? Je to extrémní příklad ale obecně je to jen o míře vlastního nepohodlí či osobních ztrát, kterou jsme ochotní obětovat abychom šli sami proti sobě. Když děláš něco jen proto abys dodržel slovo ale přitom jsi v rozporu s tím co cítíš, tak jsi v rozporu sám ze sebou.
Když někomu dáváš slovo tak ho jistě dáváš v dobré víře, že jej dodržíš ale abys mohl skutečně zaručit, že ho dodržíš, tak bys musel znát budoucnost. Budoucnost ale můžeš znát jen tehdy pokud ji skutečně dokážeš vytvářet. V opačném případě platí, že "umění držet slovo je v tom nedávat je příliž často.
Stejně tak je třeba se naučit nelpění na dodržení slova druhého. Říkám to z vlastní zkušenosti. Kdykoliv někdo nemohl vůči mně dodržet slovo, tak stejně se to nakonec vyvrbilo tak, že to pro mně bylo dobré nebo jsem to přijal jako lekci, kterou jsem pochopil hned nebo časem. V opačné situaci, kdy jsem já nemohl dodržet slovo je to o tom komu jsem ho dal. Buď to ten druhý pochopí a je to v klidu nebo to nepochopí a pak je to potřeba ustát. Vždy existuje řešení z každé situace.
To podstatné je být v souladu sám ze sebou a nechát druhé, aby byli taky v souladu sami ze sebou.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 9:10 pm    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Dříve slovo platilo. Jenomže ono je to dnes celé pokřivené, s trochou nadsázky....Většině lidem už připadá normální slovo nedržet.

Nemyslím si, že je to většina.
Mám za to, že většina lidí, když slib dá, nedává ho falešně, ale občas bývají lidé slabí ve slíbeném vytrvat a sliby dodržet.

Osobně, když něco slíbím snažím se to dodržet stůj co stůj. Když někdo něco slíbí mně, ale pak to nedodrží (nebo prostě jen v návalu práce, či jiného na to zapomene), snažím se ho pochopit, proč tomu tak je, protože důvody k tomu jsou vskutku různé.

V případě, že by mi někdo slíbil místo a z nějakého důvodu tento svůj slib zrušil, spíše bych se chtěla dobrat toho, proč takto jedná. Už jen proto, že to může být jen nějaké nedorozumění, nebo proto, že jsem se o to čímsi sám někde nevědomky přičinila. Ve všem neradostém je vždy skryto ponaučení, a pokud to bez hořkosti celé přijmu, přesně tak jak to je, jen se podle toho zařídím, je to to nejlepší, co s tím můžu udělat.
Tak jako tak, tuším, že mě tím chce Vesmír uchránit nějkého většího maléru.

A pokud bych snad shledala, že můj potencionální zaměstnavatel nemá dostatek slušnosti a cti v těle, aby mi nalil čistého vína, potom bych pod jeho vedením ani pracovat nechtěla, neb hlava smrdí vždy od hlavy Confused

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červenec 14, 2013 10:21 pm    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Představ si Mirku nějakou extrémní situaci. Třeba dejme tomu, že jsi pokrývač a slibíš někomu, že mu do nějakého termínu opravíš střechu. Počasí ale nepřeje a jsou bouřky. Polezeš na tu střechu i za cenu, že tě srazí blesk jen abys dodržel slovo? A co z druhého pohledu. Budeš jako majitel střechy nutit pokrývače, aby opravil tvou střechu i za cenu, že riskuje, že ho sejme blesk a zabije?


Samozřejmě, že v obou případech je odpověď ne. Tento příměr ale považuji za přitažený za vlasy, za naprosto neadekvátní.

Roso napsal:
Je to extrémní příklad ale obecně je to jen o míře vlastního nepohodlí či osobních ztrát, kterou jsme ochotní obětovat abychom šli sami proti sobě. Když děláš něco jen proto abys dodržel slovo ale přitom jsi v rozporu s tím co cítíš, tak jsi v rozporu sám ze sebou.


Tolik lidí je dnes tak otupělých, že slovo vnitřní integrita je pro ně jen prázdná fráze. Samozřejmě, že potom pocit, že by mohli dojít nějaké újmy, ať už skutečné nebo vybájené, jim nedovolí pravdivě nahlédnout do svého nitra a zachovat se podle svého svědomí. Jak může být někdo v rozporu s Pravdou? Ten rozpor je vždy pouze iluzorní, předstíraný nám egem.

Roso napsal:
Když někomu dáváš slovo tak ho jistě dáváš v dobré víře, že jej dodržíš ale abys mohl skutečně zaručit, že ho dodržíš, tak bys musel znát budoucnost. Budoucnost ale můžeš znát jen tehdy pokud ji skutečně dokážeš vytvářet. V opačném případě platí, že "umění držet slovo je v tom nedávat je příliž často.


Při vší úctě, takové úvahy jsou na kočku. To je právě to pseudoduchovno, které relativizuje všechny základní předpoklady obyčejného slušného lidského soužití. V mém světě (při vědomí si toho, že je to iluzorní svět máji) platí jasná pravidla a pojmenovávání věcí pravými jmény. Vážím si lidí, kteří jsou přímí, stateční, a neuhýbají před zodpovědností. A k tomu není potřeba znát budoucnost, ani mít vysokou školu. Stačí jen naslouchat svému srdci a řídit se jím. To je ten jediný spolehlivý kompas, který na cestě životem máme.

Roso napsal:
Stejně tak je třeba se naučit nelpění na dodržení slova druhého. RoSo


Je třeba naučit se nelpět na ničem. O tom to ale není.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 6:59 am    Předmět: Re: Diskriminace kvůli REIKI Citovat

Pandik napsal:
Ahoj!
Chtěl jsem se vás zeptat, jestli jste se díky tomu, že děláte REIKI, meditace, jógu či podobné aktivity setkali s tím, že by vás kvůli tomu nechtěli přijmout do zaměstnání nebo vás jinak diskriminovali?
Mám závažné podezření, že se něco takového právě děje mně.
Mám nastoupit na volné místo lékaře v dětské léčebně.
Všechna jednání cca 3 měsíce probíhají OK a najednou 2 pracovní dny před plánovaným nástupem mi přijde mail, že se mnou neuzavřou smlouvu.
Že prý se moje názory a aktivity neslučují s exaktní medicínou, kterou v léčebně provozují.
Předtím jsem pracoval v několika nemocnicích a provozoval vlastní ordinaci a za těch 12 let to nikomu nevadilo.
Co vy na to?
Díky za vaše zkušenosti a názory.
Zdraví Pandík
Confused


Ahoj, Pandíku, taky bych to brala jako podraz, obzvlášť to třech měsících, kdy by mi dávali naději, že u nich práci dostanu, kdy bych díky té své víře přestala shánet jinou pracovní příležitost...
A forma jejich odmítnutí je taky zajímavá... Odhaduju, že toho, že to od nich není fér si jsou dobře vědomi a bojí se Tipohlédnout do očí.... Což ale na jejich rozhodnutí nebude mít žádný vliv,protože se zcela účelově rozhodli ve prospěch jiné, pro ně výhodnější varianty...

Já bych dala prostor svým emocím, svému zklamání, svému smutku, nepochopení, zlobě a nechala jim prostor uvnitř sebe bez toho, aby tentomůj vnitřní boj zasáhl kohokoli jiného... Aby v momentálně pociťované zlosti a smutkunebylo ublíženo další osobě atoho činu pak člověk, když seuklidní musel litovat a omliouvat se a odpouštět si ho....

Nechat uvnitř sebe proběhnout vzniknuvší emoce na to navázané a pak celou situaci přijmout jako fakt, v němž mi bylo ublíženo a jít dál... O zkušenost s lidmi moudřejší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 7:03 am    Předmět: Citovat

toora napsal:


A pokud bych snad shledala, že můj potencionální zaměstnavatel nemá dostatek slušnosti a cti v těle, aby mi nalil čistého vína, potom bych pod jeho vedením ani pracovat nechtěla, neb hlava smrdí vždy od hlavy Confused

Smile



Tohle si člověk sebepyšně může říkat jen tak dlouho, dokud nezjistí, že se prací pro druhé skutečně živit musí, že mu nic jiného nezbývá.... ,že nemá druhého, kterýcby ho živil, ani nezdědil určité prostředky, nebo nevyhrál nějaký větší obnos,kterýmu umožní pro druhé nepracovat a být finančně nezávislý na druhých....
Když zjistí, že mu nezbývá, než být vsoučasné své situaci něčím zaměstnavatelem, Pak bude klidně pracovat u zaměstnavatele, jehož činy označuje někdy a v některých případek (jistě ne ve všech, každý má ve svém charakteru a projevech kus dobra) za smradlavé,pokud mu je ten zaměstnavatel ochoten vyplácet sjednanou mzdu za odvedenou práci (ani to už dnes není samozřejmé) a bude za to obyčejně vděčný, bez touhy to měnit... jen to přijme a bude s tím vědomím spokojený...

Při bližším zkoumání toho, jak jednají Ti, co mají v rukou peníze a jsou ve vedoucích pozicích jde dobře vypozorovat, že k tomu, aby se člověk mohl stát vedoucím člověkem, se schopností rozhodovat o pracovních osudech druhých lidí, musí mít schopnost s druhými lidmi podle potřeby i nesoucítit a nevidět jeho reálné potíže způsobené jeho rozhodnutím...
Aby člověk mohl být vedoucím člověkem, vždycky v něm je něco smradlavého, jinak by to dělat nemohl, soucit by mu to nedovolil...

Pokud si člověk uvědomí, že nějakou prací pro druhé se živit potřebuje,v zájmu zachování své hmotné existence a potřeby těla se oblékat a jíst a platit si za teplo a elektřinu, a pokud si uvědomí, že ve vedoucích pozicích jsou vždycky lidé, kteří mají sníženou schopnost soucitu s druhými, aby své jednání vůbec mohli strávit, tak s tím, že v zaměstnání pod nějakým zaměstnavatelem to při bližším zkoumání smrdět prostě musí, s tím bude počítat a bude mít schopnost se s tím i vyrovnat jako s jednou z životních paradoxních realit......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 7:58 am    Předmět: Citovat

dominika napsal:


Tohle si člověk sebepyšně může říkat jen tak dlouho, dokud nezjistí, že se prací pro druhé skutečně živit musí, že mu nic jiného nezbývá.... ,že nemá druhého, kterýcby ho živil, ani nezdědil určité prostředky, nebo nevyhrál nějaký větší obnos,kterýmu umožní pro druhé nepracovat a být finančně nezávislý na druhých....


Ale toto není ten případ, jak popisuješ Dominiko. Pandík v příspěvcích psal, že mohl mít lépe placené místo a sem jen chtěl, aby se něčemu přiučil a že se mu to více líbilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 8:09 am    Předmět: Citovat

Pandik napsal:
Takže podle vás je v pořádku, když se dohody neplní. Je to vlastně v pořádku.
Já jsem chtěl říci, že po profesní stránce jsem plně kompetentní v léčebně pracovat a do toho, co dělám ve svém volném čase může být každýmu víte co?
Pokud to nemá negativní dopad na mou práci v práci a to nikdy nemělo.
Takže prosím nemíchejte jablka s hruškami.


Není to v pořádku, ale svět takový prostě je. Není spravedlivý, nebo jen možná tu spravedlnost nedokážeme vidět neb nemáme všechny informace.

Ale nemá cenu řešit to tady ale s nima (s možným zaměstnavatelem), přesně to, co jsi sem napsal. Třeba nakonec není problém reiki, ale něco jiného.

Nebo může být důvod prozaičtější a to, že mají někoho přes protekci a personalistovi jen řekli ať na tebe něco vyštrachá a napíše cokoliv.

Pandik napsal:

Navíc mi vadí ten jejich přístup.
Bez osobního jednání a nějakého vysvětlení či důkazu mi pošlou mail!!!
Oni něco tvrdí, na základě něčeho, ale pokud něco takového tvrdí, tak by měli předložit pádné důkazy o tom, že to tak je.
Tohle je podle mne dekokracie a férové jednání.
A ne že něco slíbím a potom řeknu, že jsem to vlastně tak nemyslel a že mně to mrzí.
Ale v naší politice je to běžný, nebo ne. Asi jste si na to už zvykli, tak vám to připadá normální.


Jsi rozčílenej a zbytečně do toho pleteš politiku.

Prostě někteří lidé jsou svině, s tím neuděláš nic. To, že sám držíš slovo je hezké, ale dost lidí to nedělá. Tím můžeš být rozrušený, ale nezměníš to. Je to věc morálky, je to nemorální, ale takoví lidé jsou ... vždyť se i krade a vraždí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 8:23 am    Předmět: Citovat

sunnyi napsal:

Tolik lidí je dnes tak otupělých, že slovo vnitřní integrita je pro ně jen prázdná fráze. Samozřejmě, že potom pocit, že by mohli dojít nějaké újmy, ať už skutečné nebo vybájené, jim nedovolí pravdivě nahlédnout do svého nitra a zachovat se podle svého svědomí. Jak může být někdo v rozporu s Pravdou? Ten rozpor je vždy pouze iluzorní, předstíraný nám egem.


Roso napsal:
Když někomu dáváš slovo tak ho jistě dáváš v dobré víře, že jej dodržíš ale abys mohl skutečně zaručit, že ho dodržíš, tak bys musel znát budoucnost. Budoucnost ale můžeš znát jen tehdy pokud ji skutečně dokážeš vytvářet. V opačném případě platí, že "umění držet slovo je v tom nedávat je příliž často.


sunnyi napsal:
Při vší úctě, takové úvahy jsou na kočku. To je právě to pseudoduchovno, které relativizuje všechny základní předpoklady obyčejného slušného lidského soužití. V mém světě (při vědomí si toho, že je to iluzorní svět máji) platí jasná pravidla a pojmenovávání věcí pravými jmény. Vážím si lidí, kteří jsou přímí, stateční, a neuhýbají před zodpovědností. A k tomu není potřeba znát budoucnost, ani mít vysokou školu. Stačí jen naslouchat svému srdci a řídit se jím. To je ten jediný spolehlivý kompas, který na cestě životem máme.


To je přesnně ono Mirku. VNITŘNÍ INTEGRITA. Je potřeba dodržet vnitřní integritu. V okamžiku kdy máš dodržet slovo ale čin, který máš udělat je v daný okamžik v rozporu s tvou vnitřní integritou tak uděláš co? Co je v tomto okamžiku podle tebe zodpovědnost? Zodpovědnost vůči slovu které jsi dal nebo zodpovědnost vůči zachování své vlastni integrity? Podle mého cítění je právě zodpovědnost zůstat vždy pravdivý vůči sobě, zůstat vnitřně integritní navzdory tomu co na to řekne okolí. V tom jednom odstavci si Mirku odporuješ sám sobě. Jak chceš následovat své srdce a zároveň dodržet slovo, které jsi dal, pokud v daném okamžiku ti tvé srdce říká, že nemůžeš dodržet své slovo? Pokud i přesto chceš dodržet slovo a jak píšeš zůstat přímý a statečný a neuhýbat před zodpovědností tak v tom případě nenásleduješ srdce ale ego.

Čím více žijeme v pravdě v každodenním životě, tím více se naše slova skutečně pravdou stávají a pak i naše dané slovo se naplňuje a můžeme jej dodržet, protože je v souladu s naší vnitřní pravdou. Toto je ale cesta. Možná, že tobě Mirku se už to děje. Podívej se na to ale z pohledu těch, kteří tam teprve směřují...

RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 8:36 am    Předmět: PAVLAČ Citovat

dominika napsal:
...Pak bude klidně pracovat u zaměstnavatele, jehož činy označuje někdy a v některých případek (jistě ne ve všech, každý má ve svém charakteru a projevech kus dobra) za smradlavé,pokud mu je ten zaměstnavatel ochoten vyplácet sjednanou mzdu za odvedenou práci


Tohle je psaní k čemusi, co tady nikdo neřešil a ani neřeší.
Každý spravujeme svoje záležitosti dle svého uvážení, princip jak svět funguje znám, a proto se zbytečně nezabývám tím, co dělá většina lidí aby uživila sebe a svoji rodinu, nejdu cestou většiny Dominiko.

Pandík přišel se svojí, zcela konkrétní záležitostí, a rozvíjet úvahy o tom jak je to s přístupem když se „nějak živit musíme“ je nesmyslné. Je myslím dostatek fór, kde je možno se donekonečna zaobývat bědami tohoto světa, tj. jak-kdo-kdy-co a proč, a taky chlapi v hospodě a důchodci na lavičce tohle, jak jsem si všimla, každý den řeší.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 9:14 am    Předmět: Citovat

Dám ti jiný příklad Mirku.
Představ si, že potkáš kámoše a domluvíš se s nima, že večer půjdeš s nima hrát kuželky. Odpoledne ale přijde tvoje dcera, že potřebuje pomoct s učením. Co uděláš? V případě, že na tvém žebříčku hodnot je rodina a tvoje dcera na vyšším místě, pak s klidem v duši zrušíš kuželky a budeš se učit s dcerou. Možná si v tom okamžiku i vzpomeneš, že když tě chlapi přesvědčovali, abys s nima šel, tak jsi měl takový divný pocit, že se ti večer nikam nechce a jen jsi ten pocit neposlechl, protože jsi v daný okamžik logicky neviděl důvody proč bys večer nemohl jít na kuželky. Dal jsi tedy své slovo, které ale již v tomto okamžikuu bylo v rozporu s tvou vnitřní pravdou. Podle mně, když nemůžeme dodržet dané slovo, tak problém je již v tom, že jsme toto slovo dali v rozporu se sebou samým.
Stejné to mohlo být i s Pandíkem. V době kdy probíhaly pohovory, tak se jim jevil jako vhodný kandidát a i když třeba jim nějaký vnitřní hlas říkal, že ho nemají brát, tak se s ním dohodli. Na poslení chvili, však ale vypluly nějaké nové zkutečnosti, je otázkou zda šlo skutečně o reiki nebo sehnali někoho vhodnějšího, které způsobily, že už nebyl pro ně vhodný kandidát. Z pohledu Pandíka je to podraz. Z pohledu zaměstnavatele jen to, že dodrželi svou vnitřní integritu. Možná, že je Pandík pro ně až moc dobrý a toto zdravotní zařízení není připraveno, na světlo, které Pandík přináší. Možná je jen prosvětlil svou přítomností, otevřel jim určité bloky a teď jde vstříc lepšímu místu... Bla, bla, bla...Smile
Když se Pandíku zbavíš negativních pocitů z této zkušenosti jejich přijetím, tak se ti jistě otevře cesta, která je pro tebe připravena...
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 9:24 am    Předmět: Citovat

Roso napsal:
Jak chceš následovat své srdce a zároveň dodržet slovo, které jsi dal, pokud v daném okamžiku ti tvé srdce říká, že nemůžeš dodržet své slovo? Pokud i přesto chceš dodržet slovo a jak píšeš zůstat přímý a statečný a neuhýbat před zodpovědností tak v tom případě nenásleduješ srdce ale ego.


Podobné úvahy lze rozvíjet donekonečna. Ono je to většinou tak, že když mi něco říká, že nemůžu dodržet své slovo, tak to není srdce, ale něco úplně jiného. Vždyť i ten slib dávám ze srdce, tak proč by si to najednou mělo odporovat? Samozřejmě, že takové případy mohou nastat, jako ten extrém, který jsi uvedl, ale já tady hovořím v obecné rovině, o principech. A vypadá to, že Pandíkův případ sem zapadá také.

Roso napsal:
Čím více žijeme v pravdě v každodenním životě, tím více se naše slova skutečně pravdou stávají a pak i naše dané slovo se naplňuje a můžeme jej dodržet, protože je v souladu s naší vnitřní pravdou. Toto je ale cesta. Možná, že tobě Mirku se už to děje. Podívej se na to ale z pohledu těch, kteří tam teprve směřují...RoSo


Když toto říkám, tak v tom není odsouzení. Jen konstatování. Pravdivost je i o tom, abychom pojmenovávali věci pravými jmény. Jinými slovy: podraz je podraz, lež je lež, výmluva je výmluva atd. atd. Toto rozlišování neimplikuje emoce a souzení. Je to jen jasné pojmenování toho, co se v dané situaci děje.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Roso
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 758

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 11:34 am    Předmět: Citovat

Vidím Mirku, že obhajujež dodržení slibu za každou cenu. Dokážeš ale připustit, že už v okamžiku kdy dáváš někomu slib, tak můžeš být ovlivněn/ zmanipulován přáním druhého a tudíš už ten tvůj daný slib může být v rozporu s tvým srdcem? Co ten můj druhý příklad, který je řekl bych z každodenního života jak tě pozvou chlapi na kuželky? Nikdy se ti nestalo, že tě nekdo "přesvědčil" abys něco slíbil či udělal do čeho se ti nechtělo? Někdy ani nepostřehneme, že jsme vmanipulování do něčeho. Je to otázka vnitřních bloků nebo chceš li vnitřní čistoty zda jsme schopni to vidět v pravý čas. A co je vlastně ten pravý čas?
1. Když dáváme slib?
2. Když ho naplňujeme?
3. Když už je po všem a my si uvědomíme, že jsme to vlastně už od začátku nechtěli?
Čím víc jsme vnitřně čistí, tím dříve jsme schopni rozpoznat hlas našeho vnitřního vedení. Na začátku procházíme všemi třemi kroky, abychom si na konci uvědomili svůj vnitřní hlas a vzpomněli si na pocity, které jsme měli v okamžiku dávání slibu a uvědomili si, že jsme je nenásledovali. Životní praxe náš naučí vnímat tyto pocity a přenést se i přes občasné nedodržení slova když si uvědomíme, že jsme jej dali v rozporu ze svým srdcem. V konečném stádiu se naučíme nedávat slovo tam kde cítíme, že jej nejsme schopni dodržet.
Ono to platí i opačně. Když někoho tlačíme do toho aby nám dal své slovo (upozorňuji, že mnohdy se to děje nevědomě - je to naše nevyřešená manipulace), tak se pak nemůžeme divit, že jej pak nechce dodržet. Protože kdyby to bylo v souladu s jeho srdcem, tak by to dodržet chtěl a dodržel by to. Ono do toho vztupují ještě jiné faktory. Může to být v souladu s jeho srdcem ale přesto to nechce dodržet, protože je něco v nás co si máme uvědomit a rozpustit. A právě naše neuvědomění může bránit v naplnění daného slibu. Pokud tak učiníme, tak dotyčný může změnit svůj pohled a slib dodržet.
Dát slib stejně jako nedat když vás do toho někdo tlačí, nebo splnit či nesplnit slib pokud je to v rozporu s vnitřní pravdou vyžaduje velkou vnitřní sílu.
Vím, že je to řečeno hodně teoreticky ale snažím se popsat mechanismus.
RoSo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Pandik
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 13.7. 2003
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: po červenec 15, 2013 12:09 pm    Předmět: Citovat

Díky všem za příspěvky.
Víte, co by mne zajímalo?
Kdybych měl již s nimi fyzicky podepsanou smlouvu a ne jen ústní dohodu. I když právně vzato ústní dohoda je taktéž platná a vše nemusí být vždy na papíře.
Co by dělali, když be se o mně dozvěděli něco, co by se jim nějak nezdálo.
Prospustili by mne na základě něčeho, co negativně neovlivňuje moji práci pro ně?
Nebo by řekli, tytyty, to dělat nesmíš?
Může zaměstnavatel zaměsnanci kecat do života, jako nesmíš jít na pivo, nesmíš jít na tenhle koncert, nesmíš cvičit tohle, protože to se nám nelíbí a tvoje aktivity a názory (fandíš Slavii a my Spartě) jsou v rozporu s ...
Připomíná mi to totalitní režim s kádrovými posudky.
Kdo měl špatný posudek, mohl být sebevětší odborník a mohl dělat např. jen topiče, popeláře, apod. A taky byl STB sledovaný, jestli nedělá něco nekalého.
Minulost se opakuje, jen se tomu dnes říká jinak - diskriminace.
A to je myslím ten hnus a špína, která obzvláště na pracovištěi, kde se pracuje s dětmi, nemá co dělat. A už vůbec né u šéfa.
To je můj názor.
Zajímá mne, jak se k tomu postaví. Tento týden se s nimi chci osobně setkat. Tedy pokud budou mít odvahu a nebudou se schovávat za prázdná slova a vymlouvat se, že nemají čas apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.19 sekund