Fórum - Zobrazit téma - Různé cesty - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Různé cesty
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Různé cesty
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 12:15 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:


s fyzickou bolestí mám z minulého týdne zážitek, když jsem spadla z motorky v malé rychlosti, ale s holýma nohama na kamenitou zem... byla jsem přítomná jízdě na motorce, každému detailu a pak i celý pád jsem pozorovala jak ve zpomaleném filmu detail za detailem a viděla se sedět na zemi, s motorkou vedle mě, spadly mi brýle, kterým se nic nestalo, pořád jsem byla v pozorovací odstupné roli... zjistila jsem , že mám do krve rozedřená obě kolena, z ran jsem vybírala kamení a prach, ale bolest žádná, neměla jsem pocit, že by to mělo bolet... doma po ošetření ran kysličníkem jsem zjistila, že jedna z ran je dost hluboká a při pohybu nohy se pořád rozevírá a teče z ní dost krve... stáhla jsem to náplastí... první bolest jsem začala pociťovat když jsem se večer nemohla uložit v posteli, protože kolena byla citlivá a stahoval mě obvaz, kterým jsem rány zavázala......


Vysvětlením by mohl být adrenalín.

Taky jsem měl nehodu na mopedu a měl jsem podobný pocit, že se všechno kolem mě zpomalilo. Nicméně přestože do nárazu uplynula relativně dlouhá doba, nedokázal jsem reagovat a nárazu zabránit nebo jeho následky zmírnit (třeba poklopit motorku a poslat jí před sebou).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 12:34 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
... trochu mě na tom pořád mate informace, kterou jsem přijala z učení, že třeba E.Tomáše, který varuje před trénováním psychických schopností jako před sejítím z cesty, přitom starými Mistry to asi tak přísně posuzované nebylo...


Psychické schopnosti jsou něčím, co je naprosto přirozené. Nemáme psychické smysly proto, abychom je nechávali ležet ladem. Mnozí lidé se s některými takovými schopnostmi již narodí, u mnohých se rozvinou nějakou prací na sobě.

Problémy to ale způsobit může. Jednak jde o to, že v době, kdy jsou tyto schopnosti v celkové populaci ještě poměrně neobvyklé, tak mohou u jedince, který je má, vzbuzovat pocit výjimečnosti a určité nadřazenosti nad ostatními. To se stává. A lidé to často i podporují. Mnozí hodnotí úroveň duchovního probuzení právě podle psychických schopností, což je samozřejmě naprostý nesmysl.

A potom jde o to, že otevřením psychických schopností se člověku otevřou další nedozírné světy, další úžasné dimenze... Může to být pro něj fascinující a nesmírně lákavé se do toho ponořit a zkoumat a cestovat... A pokud nezůstane nohama pevně na zemi, tak se v tom může i ztratit, anebo prostě jen ztratit ze zřetele to, co je podstatné.

Z těchto důvodů se někteří lidé svých psychických schopností dobrovolně zříkají, osobně znám dva takové lidi. A pokud jde o staré Mistry, tak moje obecné povědomí je, že před těmito pastmi svoje žáky varovali.

Ono taky záleží na tradici. V théravadovém buddhismu, a pokud vím, tak třeba i v Zenu, se těmto schopnostem nepřikládá žádný význam a přistupuje se k nim jako k jakémukoliv jinému prožívání. Oproti tomu, například indičtí jógíni s těmito schopnostmi běžně pracují, používají je k léčení atd.

Já to vidím tak, že stejně jako každý člověk je úplně jiný, tak jsou úplně jiné i naše cesty. A je to tak v pořádku. Každý z nás potřebuje v každém úseku své cesty něco jiného. Nelze nacpat všechny lidi do nějaké šablony a říct: "Toto dělej, toto je pro tebe nejlepší." A tak je tomu i s psychickými schopnostmi. Někoho mohou totálně svést z cesty, jiného na ní mohou brzdit, dalšímu mohou naopak v jeho vývoji nesmírně pomoci a někdo díky jim může i účinně pomáhat druhým.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 12:47 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
hrozně mě mrzí a neumím si odpustit...

Pokud se to křivda netýká někoho, s kým se nemůžeš spojit, potom je to nejlepší řešení to tomu člověku rovnou říct, omluvit se mu. A pokud to není možné, tak fakt, že si to uvědomíš a v duchu se za to omluvíš, protože se ve Vesmíru nic neztrácí a vše se počítá. Problém je jen v tom, že si, jak píšeš, nedokážeš odpustit. Je to jako sklenice čisté vody, kápneš tam trochu inkoustu (dojde k zabarvení-znečištění vody tvojí reakcí), tím, že si to uvědomíš a upřímně lituješ, jako by jsi tu vodu přefiltrovala, je znovu čistá, jakmile ale skočíš na špek myšlence sebe-obvinění, je to jen další inkoust, který se tímto do vody uvolňuje, protože je jedno, jestli se chováš destrukčně směrem ven, nebo směrem dovnitř.

dominika napsal:
včera jsem listovala v knize Milarepa

Milarepa je tuze pěkná kniha Smile


dominika napsal:
trochu mě na tom pořád mate informace, kterou jsem přijala z učení, že třeba E.Tomáše, který varuje před trénováním psychických schopností jako před sejítím z cesty, přitom starými Mistry to asi tak přísně posuzované nebylo...

Rozdíl spočívá (podobně jako s tím nožem k ukrojí chleba hladovějícímu v tom, či k vraždění), jaký je náš motiv. Chci si jen něco dokázat? Chci tím někoho ohromit? Myslím si, že právě tohle mi vydělá balík peněz…?
Nebo je to něco jiného, co mě vede k nutnosti rozvinout jistou schopnost –je to něco, co je nutné k mému přežití? Je to cosi, co bude jak mně, tak lidem opravdu prospěšné? Milarepa měl přežít (živý byl tomuto světu potřebnější) a jeho učitel mu předal nástroj jak přežít v tibeteské zimě bez přístřeší, tedy trochu jiný případ než motivace, které k tréninku siddhi (nadpřirozených sil) často u západního člověka bývají.

Mysl je třeba trénovat v soustředění, cílem takovéto meditace však není dokázat chodit po vodě apod. Nicméně, pokud by k rozvoji jisté schopnosti mělo dojít, dojde k tomu samovolně. Ale i tak je to zkouška ega, a ne jen tak ledasjaká, vždyť kdo dokáže pomlčet např. o tom, že ovládá uvedené Tumo (zahřívání těla silou mysli) nebo levitaci? Míla Tomášová se jednou vyjádřila asi takto: „Pane Bože, já to nechci, zbav mne toho prosímtě, vezmi si to zpět, znáš mě!“ Smile

Á teď koukám, že Mirek to napsal moc pěkně, tak jen si dovolím ještě ho ocitovat:
Citace:
...stejně jako každý člověk je úplně jiný, tak jsou úplně jiné i naše cesty. A je to tak v pořádku. Každý z nás potřebuje v každém úseku své cesty něco jiného. Nelze nacpat všechny lidi do nějaké šablony a říct: "Toto dělej, toto je pro tebe nejlepší." A tak je tomu i s psychickými schopnostmi. Někoho mohou totálně svést z cesty, jiného na ní mohou brzdit, dalšímu mohou naopak v jeho vývoji nesmírně pomoci a někdo díky jim může i účinně pomáhat druhým.


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 2:20 pm    Předmět: Citovat

Zbultran napsal:
dominika napsal:


trochu mě na tom pořád mate informace, kterou jsem přijala z učení, že třeba E.Tomáše, který varuje před trénováním psychických schopností jako před sejítím z cesty, přitom starými Mistry to asi tak přísně posuzované nebylo...


On to ten Milarepa potřeboval, tak možná proto ten dar (svitek) dostal.

Zatímco dnešní lidé to z převážné většiny nepotřebují a tedy trénování této schopnosti není nezbytné. A úspěch by mohl vést k pýše. To je možná to úskalí před kterým p. Tomáš varoval.


máš pravdu... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 2:36 pm    Předmět: Citovat

toora napsal:
dominika napsal:
hrozně mě mrzí a neumím si odpustit...

Problém je jen v tom, že si, jak píšeš, nedokážeš odpustit. Je to jako sklenice čisté vody, kápneš tam trochu inkoustu (dojde k zabarvení-znečištění vody tvojí reakcí), tím, že si to uvědomíš a upřímně lituješ, jako by jsi tu vodu přefiltrovala, je znovu čistá, jakmile ale skočíš na špek myšlence sebe-obvinění, je to jen další inkoust, který se tímto do vody uvolňuje, protože je jedno, jestli se chováš destrukčně směrem ven, nebo směrem dovnitř.



asi to dělám špatně, ale to, že si připomínám svoje selhání a udržuju v paměti celou situaci, při které k tomu došlo, mě udržuje v pozornosti a zabraňuje mi to příště udělat znova, donutím sama sebe k většímu uvědomování situace a k láskyplnějšímu posouzení a konání...... vím, že pokud bych si hnedka všechno odpouštěla, zůstávala bych u povrchnosti a zapomínala....
jako bych si stále uvědomovala, čeho nepěkného jsem za jakých okolností schopná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 3:42 pm    Předmět: Bdělost nezná viníka. Citovat

dominika napsal:
to, že si připomínám svoje selhání a udržuju v paměti celou situaci, při které k tomu došlo, mě udržuje v pozornosti a zabraňuje mi to příště udělat znova


Co je za tím, že se něčeho chceme vyvarovat? Je za tím strach, tedy jakási obava ze selhání, což není dobrým činitelem, nikdy (donucování se jakbysmet)…i když chápu, že nechceš nikomu svým jednáním ubližovat.

Je tedy možnost potlačovat sama sebe „aby…“, což sice může potlačit jistou reakci na určitého člověka, ale nic to nemění na tom, co tuto moji reakci spustilo, tedy na spouštěči samotném. Jestliže se tyhle bloky, skryté v temnu vlastního podpalubí (často ještě umocněné určitým teperamentem) nedostávají do vědomí (ve smyslu vidím to, vím kde se to bere a proč), nastane časem takováto reakce jinde, v jiné situaci a vůči někomu jinému, což potom vede jen k dalšímu sebemrskačství …což nic neřeší, ale právě naopak.

Cesta vede přes pozorování a přijímání sebe sama se všemi svými aspekty, postupné pronikání do příčin svých hnutí a reakcí, no a tohle jde jen díky bdělé pozornosti...bez toho se stále dokola snažíme jen nabírat vodu do proutěného koše, a ona nám pořád někde protéká, a přitom otvor, kterým se to děje, ne a ne vidět.

Smile


Naposledy upravil toora dne út červenec 23, 2013 3:42 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Krabas
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 23.3. 2004
Příspěvky: 1658

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 3:42 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
....že si připomínám svoje selhání a udržuju v paměti celou situaci, při které k tomu došlo, mě udržuje v pozornosti a zabraňuje mi to příště udělat znova, donutím sama sebe k většímu uvědomování situace a k láskyplnějšímu posouzení a konání...... vím, že pokud bych si hnedka všechno odpouštěla, zůstávala bych u povrchnosti a zapomínala....
jako bych si stále uvědomovala, čeho nepěkného jsem za jakých okolností schopná


To dává smysl. Říká se tomu bdělost a každý by takový měl být.

Možná se pletu, ale přijde mi, že Toora psala spíš o sebemrskačství. A to je něco jiného, to je destruktivní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
tobee
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 10.9. 2011
Příspěvky: 88

PříspěvekZaslal: út červenec 23, 2013 4:23 pm    Předmět: Citovat

Krabas napsal:
dominika napsal:
....že si připomínám svoje selhání a udržuju v paměti celou situaci, při které k tomu došlo, mě udržuje v pozornosti a zabraňuje mi to příště udělat znova, donutím sama sebe k většímu uvědomování situace a k láskyplnějšímu posouzení a konání...... vím, že pokud bych si hnedka všechno odpouštěla, zůstávala bych u povrchnosti a zapomínala....
jako bych si stále uvědomovala, čeho nepěkného jsem za jakých okolností schopná


To dává smysl. Říká se tomu bdělost a každý by takový měl být.

Možná se pletu, ale přijde mi, že Toora psala spíš o sebemrskačství. A to je něco jiného, to je destruktivní.

V sebemrskačství vnímám vždycky určité sebeodsuzování, bezděčný pocit viny. Kdežto bdělost spíš jako jasné uvědomění si svého chybného postoje nebo reakce (a mohlo k ní dojít třeba i jen v mysli, nemusela se ani projevit navenek), následované plným přijetím té své nezralé reakce. Vznikla jako důsledek naprogramování mé mysli všemi dosavadními zkušenostmi - nemohla tedy nevzniknout. Přijetím se její negativní energie rozpustí a v mysli tak vznikla příležitost představit si a prožít (vizuálně) dovednější přístup k tomu, o co šlo.

Když se to nepodaří okamžitě, dá se to udělat i dodatečně. Dokonce i v regresi. V emočním mozku se to tím přeprogramuje, reakce v nějaké budoucí obdobné situaci bývá pak už trochu jiná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: st červenec 24, 2013 9:17 am    Předmět: Citovat

Našla jsem krásnou pasáž z knihy Milarepa...
rozhovor Mistra a Milarepy poté, co Milarepa na přání svého Mistra a protože neměl jinou možnost než poslechnout, chtěl-li, aby ho mistr učil, vyvolal bouřku a krupobití, které zpustošilo vesnici ...když se vracel po činu k Mistrovi, našel cestou několik mrtvých ptáků zabitých v bouři, kterou vyvolal a bylo mu jich velice líto a styděl se za svůj čin... Dojel do kláštera k Mistrovi, položil před něho mrtvé ptáky a pravil:

"Důstojný učiteli, přišel jsem k vám, abych nalezl svatou nauku, ale byl jsem nucen kupit hřích na hřích. Pohleďte, co jsem zase způsobil a mějte prosím soucit s tak velkým hříšníkem..."
Učitel se ho zeptal: "Máš dojem, že jsi to způsobil sám?" "Ovšem" přisvědčil Milarepa "kdo jiný?"
"Jestliže si to myslíš, pak jsi opravdu hřešil. Představa, že jsi sám činitelem, je vždy spjata s představou hříchu, ba dokonce s největším z hříchů, s hříchem, proti lidské přirozenosti.."
"A kdybych si to nemyslel, nebylo by hříchu?" ptal se Milarepa.. "Hřích je, jak sám nahlížíš, jen pro mysl. Když zmizí myšlenky, zmizí i pocit hříchu se všemi následky". A co ostatní, ti také nehřeší, nepřipouští-li si myšlenky hříchu, i když konají špatné věci?"
"Hřeší, bohužel, aŤ už na hřích myslí nebo nemyslí", řekl opat,"neboť jejich zlo je důsledkem sobectví, jehož pramenem je zlovolná síla chtění.. To vše je nutno vyrovnávat novou a novou karmou"..
"Osvícený vůbec nic nechce?" ptal se Milarepa. "Žije v harmonii stvůrčí silou světa, která je dokonalá, a proto nanejvýš dobrá a spravedlivá, proč by měl chtít víc, než co ona mu dává?" Pro mysl bez žádosti nová karma nevzniká." "Což osvícený nemá žádné pohnutky k činům?" "pohnutky ovšem má, ale ne ze sobectví, ale jen jako pokorný nástroj Nejvyššího" Milarepa se zamyslel a smutně řekl... mám ještě asi daleko do stavu mudrců, neboť je mi velicelíto toho, co jsem způsobil, hlavně smrti těchto nevinných ptáků.." ale opat se jen usmál.. "Nezoufej nad nimi velký kouzelníku, není příčiny k tak slabošské bázni, není tě důstojná... My žáci známe přece prostředky, které dovedou zachránit i největšího hříšníka a zahnat jeho hříchy, jako jediný dobře hozený kámen dokáže vyplašit sto ptáků. Věz, že všechny bytosti, které byly tvými kroupami zabity, přijdou do vyšších stavů a jednou, až dosáhneš budhovství, se zrodí jako tví žáci. Až do té doby je chci ochraňovat, aby snad neupadly do nižších forem bytí. Proto se uklidni". Milarepa ale očividně uklidněn nebyl.. "Prokážu ti pravdivost svých slov, řekl opat... Setrval chvíli se zavřenýma očima, potom zatleskal a všichni mrtví ptáci rázem obživli a vyletěli oknem.... "Vy jste svatý muž, byl ohromen Milarepa... Viděl, že se dostal do společnosti někoho, komu byly svěřeny podivuhodné síly a litoval, že nenašel víc zabitých ptáků, aby i oni mohly být oživeni...
"nejsem svatý" řekl opat "Tyhle divy nejsou žádnou známkou svatosti. Jsou jen opačným druhem čarodějnictví, ke kterému jsi byl vycvičen ty, toť vše"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: st červenec 24, 2013 1:47 pm    Předmět: Citovat

Ráda jsem si tuhle knížku s tebou přpomněla, díky.

V takovým Milarepovi je vlastně všechno, a když si s ní člověk tak v tichu pobývá (nesahá hned po něčem dalším a dalším), pěkně se jí věnuje, tak mu postupně vydá všechna svoje tajemství...


Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: čt červenec 25, 2013 2:35 pm    Předmět: Citovat

Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá červenec 26, 2013 8:36 am    Předmět: Citovat

Ahoj Tooro, Smile
našla jsem část odpovědi na Tvoje otázky ohledně ega...

Píše se: Chceš-li,aby ego zmizelo, hledej jeho zdroj. Zdroj ega je Já-pozorovatel. Soustřeď pozornost na pozorovatele. Rozpusť ego v já a já rozpusť v absolutnu...

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: po červenec 29, 2013 8:32 pm    Předmět: Citovat

dominika napsal:
Ahoj Tooro, Smile
našla jsem část odpovědi na Tvoje otázky ohledně ega...

Píše se: Chceš-li,aby ego zmizelo, hledej jeho zdroj. Zdroj ega je Já-pozorovatel. Soustřeď pozornost na pozorovatele. Rozpusť ego v já a já rozpusť v absolutnu...


Ahoj Dominiko Smile

Tohle je, řekla bych, jakási odpověď na zde neuvedenou otázku konkrétního tazatele, počítám, že někoho z adeptů Advaity Védanty, tedy směřuje coby odpověď přímo k praxi tohoto posluchače.
Sama úrčitě vidíš, že to není odpovědí (ani z části) na otázku, co tohle ego vlastně je.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: út červenec 30, 2013 6:28 am    Předmět: Citovat

Ego =malé já, které je po mnoho inkarnací člověku zdrojem pocitu oddělenosti od celku
Malé já, které člověka od malička od miminka vede skrz tělesnou bolest k pocitu já jsem toto tělo a skrz psychickou bolest k pocitu já jsem tato duše....
Teprve vyspíváním a pozorováním do té doby "neuvěřitelných a zvláštních schopností" některých "druhých" lidí, na které běžně přijímaná tělesná omezení jakoby neplatí a žijí třeba aniž by přijímali potravu, ovládají živly, jejich dotykem se okamžitě hojí tělesné rány a již mrtvá těla znova začínají dýchat... je malé já otřeseno a inspirováno k zamyšlení, jak je to jen možné..... ti lidé vypadají navenek úplně stejně, jako všichni ostatní....přesto znají nějaké tajemství, které jim umožňuje být obyčejně neobyčejnými.... malé já je osloveno a díky jeho touze je otevřená cesta k občasným zábleskům záře velkého Já, které je stále přítomným zdrojem malého já.... (není pak tady malé já přítelem, který díky své touze poznat je zdrojem hledání věčného Já? Smile)
Jednou s Milostí Boží poznané velké Já, v případě že touha po jeho stálé přítomnosti nikdy neuhasne, je toto já postupně osvobozováno z přátelských pout iluzí malého já.... je prakticky zažíváno, že i tělo je jen tvárná myšlenka velkého Já...
Malé já, ač iluze, je taky neoddělitelnou myšlenkou velkého Já. Ale řekni člověku, který už není tak trochu Mistrem sama sebe, že když ho bolí hlava, že je to jen iluze....nepochopí...Smile


Ten kousíček textu o zdroji ega, co jsem sem opsala je z 99. meditace Eduarda Tomáše z jeho knihy 108 meditací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: út červenec 30, 2013 12:07 pm    Předmět: Citovat

je zdrojem úplně všeho Dominiko, takže ego z toho nelze nikterak vyloučit.

Ten druhý text ↑ je tvojí vlastní úvahou? Nebo je to něco s čím sama souzníš?

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Duchovno všeobecně Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund