Fórum - Zobrazit téma - Konec Reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Konec Reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Konec Reiki?
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 12:40 pm    Předmět: Citovat

Jsme tady Dominiko na vlákně „Konec Reiki“, tedy si dovolím moji odpověď napsat a hovot takto přesunout na vlákno „Různé cesty“, kam svým obsahem patří, viz:
http://www1.reiki-cz.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=15262#15262
Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 4:34 pm    Předmět: x Citovat

dominika: ano máš pravdu, mýlila jsem se.

Konečně jsme doma a nemusíme pořád kroužit kolem horké kaše.
Zamilovat se do někoho druhého lze úplně stejně na srazu šachistů
v Beskydech nebo při dlouhých pracovních přesčasech, to není až tak podstatné, lidi podobných zájmů či názorů mají k sobě blízko a na akcích podobného typu ještě vrtnou do nějakého problému a už je tu pomocná ruka a...

Nejdůležitější je, PROČ se tak stalo. Tam je jádro pudla, svádět všechno na zlý kurz je velký omyl. Jezdí na ně každý víkend desítky a desítky lidí a přesto "Nebourají rodiny, kde se partner hroutí a páchá sebevraždu
a děti zoufale pláčou". Potdstatné je, co těm lidem chybí, co si potřebují vykompenzovat, copak se u nich doma děje - co není v pořádku, co si dotyčný potřebuje dokazovat, proč, proč, proč. Na tohle se otevřeně podívat a řešit, to je posun, žádná růžovoučká mekoučká teorie to nezakryje, ono to, potvůrka vykukuje a vykukuje Rolling Eyes

šamanka

toora: užasla jsem Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 5:05 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
dominika: ano máš pravdu, mýlila jsem se.

Konečně jsme doma a nemusíme pořád kroužit kolem horké kaše.
Zamilovat se do někoho druhého lze úplně stejně na srazu šachistů
v Beskydech nebo při dlouhých pracovních přesčasech, to není až tak podstatné, lidi podobných zájmů či názorů mají k sobě blízko a na akcích podobného typu ještě vrtnou do nějakého problému a už je tu pomocná ruka a...

Nejdůležitější je, PROČ se tak stalo. Tam je jádro pudla, svádět všechno na zlý kurz je velký omyl. Jezdí na ně každý víkend desítky a desítky lidí a přesto "Nebourají rodiny, kde se partner hroutí a páchá sebevraždu
a děti zoufale pláčou". Potdstatné je, co těm lidem chybí, co si potřebují vykompenzovat, copak se u nich doma děje - co není v pořádku, co si dotyčný potřebuje dokazovat, proč, proč, proč. Na tohle se otevřeně podívat a řešit, to je posun, žádná růžovoučká mekoučká teorie to nezakryje, ono to, potvůrka vykukuje a vykukuje Rolling Eyes

šamanka


No, to moje proč bylo v tom případě pěkně bolestivé a ošklivé zjištění o mně samotné, to máš pravdu...

ale trochu mluvím o tom, že jsem v té situaci byla fakt zmatená a kdybych dala na rady esoteriků, kteří v mém konání shledávaly vyšší , téměř božské zájmy a dávali mi za pravdu a já bych je bývala poslechla, jak jsem v té své pýše měla hrozně silné nutkání je poslechnout , sebrala svoje síly, opřela se do boje a tu životní změnu udělala, ublížila jsem mnoha lidem a žila bych v domnění, že jsem se rozhodla správně...
jediný, kdo mi poradil dobře, byl člověk neesoterik, kterému na mně fakt záleželo, nevěděl, co se děje a proč, alerovnou mi řekl, řekla, že jsem koza, jestli si myslím, že s jiným mužem po dvou letech vztahu nebudu řešit podobné každodenní drobné neshody.......
konečné rozhodnutí bylo na mně samozřejmě a moje pýcha byla strašně silná....
a věřím, že do podobných situací se dostávají mnozí další lidi, kteří jdou na esoterické kurzy atd...

v tomhle kontextu vnímám ty různé esoterické rady, kterých se mnohdy zoufalým lidem dostává na kurzech a kteří díky nim jsou ukonejšeni v jejich omylech, jsou v nich ještě podpořeny.... a pod jejich vlivem se rozhodují ne dobře, bez ohledu na svoje okolí atd...

vem si třeba,že člověk, který jde na výklad karet je opravdu zoufalý a opravdu neví, k jaké variantě se má ve svém reálném životě přiklonit a kartář mu neřekne popravdě,pane Novák, na to, na co se mě ptáte, váám nedokáže odpovědět nikdo..., já fakt nevím, neznám vás..... rád bych, abyste se rozhodnul správně, ale radit nemůžu.... kartář ale vyinkasuje smluvenou taxu, zahledí se do rozložených karet a už radí.... zmatený člověk dostane povrchní rady, které lze aplikovat na různé životní suituace, tedy i na ty, které řeší konkrétní tazatel... a je na tazateli, aby z těch kartářových slov, podávaných z pozice někoho, kdo ví a má vhled do vyššího já tazatele, nebo jak to kartáři podávají....

. o tom mluvím, o zodpovědnosti kartáře za své konání ( kdyby jsi chtěla, můžeš i jen po internetu najít mnoho diskusí, kde k výkladům karet lze najít mnoho zklamaných komentářů obyčejných lidí, kteří setkáním s esoterikem kartářem přišli nejen o nějaké peníze, ale i o iluze a někdy i o víc, když výkladu, který slyšený nějak aplikovali na svůj život a ono to nevyšlo) - samozřejmě že kartáři jeho výklad reklamovat nelze a když se o to člověk pokusí, dostane se mu buď odpovědi, že si to špatně vyložil, nebo že sse to stává, že výklady nevyjdou.... zatím vím jen o jedné mlaďounké esoteričce, která, když klient je s její prací nespokojen, s omluvou vrací peníze... Smile ale ta to "dělá" pro radost, má jiný zdroj příjmu a na esoterice není existenčně závislá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 6:52 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
dominika: ano máš pravdu, mýlila jsem se.


Víš, šamanko, je zajímavé, jak se tady pořád samolibě (nebo křečovitě?) pochechtáváš, jak jsou ti ostatní pitomí, jak plácají o ničem, ale přitom sama neříkáš nic, co by tu již nezaznělo. Ty musíš být asi veliká hvězda, viď?

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 7:20 pm    Předmět: x Citovat

Mirku, jestli se tě dotkl můj smích ve vedlejším vlákně, tak ano dost mě pobavilo téma kdo je větší odborník - buddhista a kdo tomu víc rozumí, kdo prakticky chodil s Ježíšem na základku a s Buddhou na střední Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 7:34 pm    Předmět: x Citovat

dominika: to jsou všechno takové jalové řeči: coby - kdyby. Číší z toho strach na míle daleko. Když budu potřebovat radu od kartáře, tak si prostě vyberu dobrého a za výklad si jednoduše zaplatím. Nemám s tím problém, výměna energií existuje, obě strany daly to co mohly a jsou vyrovnané. Je to čisté, žádné ušmudlané: "Neměl by za to chtít peníze". Nikdo se necítí být využíván či zneužíván, jak se to někdy děje když se dává, dává, dává - až není z čeho a je dál požadováno.
Znám výbornou kartářku a když jsem měla potřebu tak jsem se vždcky dozvěděla co bylo potřeba.

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Kwisatz_Haderach
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 7.11. 2008
Příspěvky: 215

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 7:39 pm    Předmět: Citovat

Já jsem tady prakticky neznámý uživatel, ale chtěl jsem napsat jednu věc. Od té doby, co se tu šamanka navrátila, jsem si nemohl nevšimnout, že mi přijde mnohem pozitivnější jak dříve... Tak buď se změnila dle mého k lepšímu, nebo je "chyba" u mě Smile. Dříve mi přišla víc kritická, dnes nemusí souhlasit se vším, ale přijde mi taková vyrovnanější a líbí se mi. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 8:01 pm    Předmět: Citovat

Já se jdu radši dívat na Old Firehanda...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 9:35 pm    Předmět: x Citovat

Upozornění pro čtenáře: Psáno v rozpoložením humorném, v žádném případě není myšleno urážlivě!!!

Milý Mirku,

kdyby ses na to podíval s nadhledem, taky by ses musel smát: kolik prázdná mysl dokáže vyplodit slov o prázdné mysli! Nelpění a neulpívání, kampak se chudák ztratilo? A když se tomu směju, tak se urážíš
a nebuddhisticky zlobíš. Kde jsou ta léta praxe, meditace a studia textů?
Kde ten Buddha udělal v nauce chybu? Laughing

No nebudu tě už zlobit, nakonec to je všude stejné: křesťané, buddhisté, reikisti nebo cokoliv jinýho. Od teorie je k praxi těžká a dlouhá cesta.
Ale my se nevzdáváme, co říkáš? Laughing

šamanka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
toora
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 9.7. 2005
Příspěvky: 3774

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 10:37 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
toora: užasla jsem Shocked


Jakási čistota vlákna se mi dříve jevila při dobré vůli diskutérů reaálná, jenže…
když jsem s tím před nějakým časem přišla, jako by to dalo ještě další podnět k nesouhlasným elaborátům, či k jakýmsi polopříčetnéým výkřikům hodných anglických rowdies. Někdy je celkem zjevné, že příspěvek s daným tématem nijak nesouvisí, ale dost často je těžké oddělit to, co se k vláknu váže a co je zcela mimo něj.
Když si toho všimnu (tj. vnímám to zrovna v tu chvíli jako vhodnější) tak se to snažím vyřešit, ale ne vždy to lze postřehnut ihned, a ne v každém případě mi to z hlediska jemných souvislostí připadá jako to nejšťastnější řešení. Časem jsem tedy došla k názoru, že při určité koncepci webu to prostě nelze dost dobře ošetřit.

Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá červenec 19, 2013 11:04 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
Upozornění pro čtenáře: Psáno v rozpoložením humorném, v žádném případě není myšleno urážlivě!!!

Milý Mirku,

kdyby ses na to podíval s nadhledem, taky by ses musel smát: kolik prázdná mysl dokáže vyplodit slov o prázdné mysli! Nelpění a neulpívání, kampak se chudák ztratilo? A když se tomu směju, tak se urážíš
a nebuddhisticky zlobíš. Kde jsou ta léta praxe, meditace a studia textů?
Kde ten Buddha udělal v nauce chybu? Laughing

No nebudu tě už zlobit, nakonec to je všude stejné: křesťané, buddhisté, reikisti nebo cokoliv jinýho. Od teorie je k praxi těžká a dlouhá cesta.
Ale my se nevzdáváme, co říkáš? Laughing

šamanka


Hm, můžeš mi, milá Mílo, prosím prozradit, jak jsi dospěla k závěru, že jsem to nevzal s nadhledem a že se nebuddhisticky urážím a zlobím? Z čeho tak soudíš?

Moje reakce se týkala primárně toho, že jsi se smála, jak se všichni snažíme dominice něco vysvětlovat, ale přitom jen plácáme sáhodlouhé teorie. Zatímco když to vezmeš do ruky Ty, tak jí to prakticky vysvětlíš. A nakonec jsi v podstatě jen zopakovala to, co už řekli druzí.

Samozřejmě mi neunikla ani Tvoje reakce na druhém vlákně, ale na to jem u tebe zvyklý, jen mi to přišlo trochu škoda, protože si myslím, že zrovna Ty bys Buddhovo učení potřebovala jako sůl. A to z toho prostého důvodu, že od té doby, co Tě znám, žiješ převážně v domněnkách a skutečnost si přetváříš, abys ji viděla takovou, jakou ji chceš vidět, ne takovou, jaká ve skutečnosti je. Jistě, to nevědomky dělá téměř každý, ale s jistou praxí tomu již tolik nepodléháme. Pro Tebe je to ale evidentně zase jen nějaká stupidní teorie, ale s tím už nic nenadělám. Pravda, od teorie je k praxi těžká a dlouhá cesta, jak říkáš, ale pro člověka, který se praxi apriori vysmívá, je téměř nekonečná.

Samozřejmě, nemusel bych na Tvoje příspěvky reagovat vůbec, to, že reaguji, je projevem určitého zájmu, pokusem Tě na něco upozornit, co by podle mě stálo za prozkoumání. Když je to ale okamžitě překrouceno a obráceno proti mě, tak samozřejmě, že chuť k další diskusi slábne.

Mimochodem, na ten western jsem se těšil již od brzkého odpoledne. Vinnetouvky jsou sice k pláči naivní, nicméně ve mně vyvolávají určitou nostalgii dětství, kdy jsem to tak ještě nevnímal.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 5:28 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
dominika: to jsou všechno takové jalové řeči: coby - kdyby. Číší z toho strach na míle daleko. Když budu potřebovat radu od kartáře, tak si prostě vyberu dobrého a za výklad si jednoduše zaplatím. Nemám s tím problém, výměna energií existuje, obě strany daly to co mohly a jsou vyrovnané. Je to čisté, žádné ušmudlané: "Neměl by za to chtít peníze". Nikdo se necítí být využíván či zneužíván, jak se to někdy děje když se dává, dává, dává - až není z čeho a je dál požadováno.
Znám výbornou kartářku a když jsem měla potřebu tak jsem se vždcky dozvěděla co bylo potřeba.

šamanka


kuš ty strachu... Laughing

možná se ti líbí nechávat si radit kartářkou, je ti milá a tahle forma získávání informací je pro tebe zajímavá a máš s ní dobré zkušenosti... ale jinak, mezi náma, to, že potřebuješ, že potřebuješ radu od kartáře je jen nějaké tvoje nastavení.... poradit by jsi si určitě dokázala i sama a nemusela by jsi přenášet svoje rozhodování do rukou kartáře.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 6:50 am    Předmět: Re: x Citovat

sunnyi napsal:


Moje reakce se týkala primárně toho, že jsi se smála, jak se všichni snažíme dominice něco vysvětlovat, ale přitom jen plácáme sáhodlouhé teorie. Zatímco když to vezmeš do ruky Ty, tak jí to prakticky vysvětlíš. A nakonec jsi v podstatě jen zopakovala to, co už řekli druzí.



A co mi chceš vysvětlovat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 7:28 am    Předmět: Re: x Citovat

dominika napsal:
sunnyi napsal:


Moje reakce se týkala primárně toho, že jsi se smála, jak se všichni snažíme dominice něco vysvětlovat, ale přitom jen plácáme sáhodlouhé teorie. Zatímco když to vezmeš do ruky Ty, tak jí to prakticky vysvětlíš. A nakonec jsi v podstatě jen zopakovala to, co už řekli druzí.



A co mi chceš vysvětlovat?


Už nic. Původně to bylo o tom, abys zkusila porozjímat nad tím, proč vlastně se vyjadřuješ k ezoterice způsobem, jakým se vyjadřuješ. Ty máš ale evidentně ve všem naprosto "jasno", stejně jako šamanka. A tam, kde je "jasno", není co vysvětlovat.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
dominika
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 30.6. 2013
Příspěvky: 685

PříspěvekZaslal: so červenec 20, 2013 7:50 am    Předmět: Citovat

Díky za zájem o mě .. Smile O esoterice se vyjadřuju tak, jak to cítím.
I přes naše rozdílné názory Tě můžu považovat za přítele, protože na názorech houby záleží...


znáš tenhle seriál? Smile


http://www.youtube.com/watch?v=8QfClFYLrr0
http://www.youtube.com/watch?v=YDBlQTWfeCU

http://www.youtube.com/watch?v=HU-nYCIB8SQ
http://www.youtube.com/watch?v=wee0UFJEfLQ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Další
Strana 11 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.15 sekund