Fórum - Zobrazit téma - Konec Reiki? - Reikiwebík

Vítej človíčku na Reikiwebík!
  Vítej   Anonyme

     Menu
· Domů
· akce
· Akce_Reiki
· Archív článků
· Diskuzní fórum
· Hledání
· Ke stažení
· Témata článků
· Top 10
· Kalendář akcí

· Reiki Seznam
· Reiki kluby
· Kalendář Reiki kurzů


· ReikiWeb - starý 1
· ReikiWeb - starý 2

     Návštěvnost

Statistiky pro Reikiwebík


Diskuzní fórum

Reikiwebík :: Zobrazit téma - Konec Reiki?
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   Osobní nastaveníOsobní nastavení   PřihlášeníPřihlášení 

Konec Reiki?
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Evik
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2007
Příspěvky: 1845

PříspěvekZaslal: st červen 19, 2013 1:44 pm    Předmět: Konec Reiki? Citovat

Ahoj všem,

nevím, zda je to jen můj pocit, ale nezdá se vám, že éra Reiki je za námi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: st červen 19, 2013 6:21 pm    Předmět: Citovat

Já věřím, že reiki toho má lidem mnoho co dát v každé době. Vždyť je to přece energie Světla. Jen už to asi není a nebude taková masová záležitost, jako kdysi, kdy to bylo ještě nové a "neokoukané" a přitahovalo to i spoustu zvědavců. Teď už si cestu k reiki budou asi hledat spíše lidé, kteří budou na svojí duchovní cestě k této nádherné energii nasměrováni, jako k jednomu z nástrojů, jak tuto cestu naplnit a prozářit.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zbultran
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 21.9. 2004
Příspěvky: 2051

PříspěvekZaslal: st červen 19, 2013 6:29 pm    Předmět: Re: Konec Reiki? Citovat

Evik napsal:
Ahoj všem,

nevím, zda je to jen můj pocit, ale nezdá se vám, že éra Reiki je za námi?


He, he, ne Laughing

Božská energie tu bude i když my už tu dávno nebudeme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: st červen 19, 2013 9:09 pm    Předmět: x Citovat

Nějak mám v poslední (dlouhé) době málo času na všechno, tak moc nesleduju ezo scénu, tak netuším, co teď frčí?

Je pravda, že boom všech možných seminářů hodně opadl, ono taky konkurence všeho možného trh přesytila a možná (takový můj pocit), mnohdy zklamala v kvalitě nebo tím, co kdo od duchovna, ezoterična
a léčení očekával. Kolikrát jsou ty sliby tak nereálné, až se člověk diví, proč, kromě reklamy, to dotyční dělají. Mnozí jedinci na zázrak na počkání pořád dobře slyší, berou to jako zdravější alternativu pilulky. A pak jsou někdy zklamaní... I když i v tom je docela velký pokrok díky informovanosti. Jen je tu cítit dost velký tlak ze strany klasické medicíny vzít si všechno pod svoje křídla, aby jim neutíkal další zdroj příjmů.
Ale to je už jiné téma.

Kdo si nechal reiki ve svém repertoáru a pracuje s ní dál, tak nemůže být zklamán, protože ví co může a nemůže očekávat a má ji hlavně pro sebe
jako pomoc v každé situaci. A to se vyplatí Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
kamo
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 29.6. 2005
Příspěvky: 901

PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2013 7:21 am    Předmět: Citovat

Sunnyi to napsal dobře a výstižně.

Občas slýchám, že reiki už je zastaralá/hračka pro děcka, protože jsou tu mnohem silnější a atraktivnější věci/vyčerpaná atd....mě se naopak zdá, že jsem pořád na začátku.

Cool
.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
HonzaD
Velmi zkušený uživatel
Velmi zkušený uživatel


Registrace: 7.1. 2010
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2013 8:10 am    Předmět: Citovat

Osobně mám pocit, že k tomuto hodně přispěl boom okolo roku 2012. Teď se vracíme zpět k normálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
moi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 6.10. 2011
Příspěvky: 559

PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2013 9:59 am    Předmět: Koniec Reiki? Citovat

kamo napsal:
Sunnyi to napsal dobře a výstižně.

Občas slýchám, že reiki už je zastaralá/hračka pro děcka, protože jsou tu mnohem silnější a atraktivnější věci/vyčerpaná atd....mě se naopak zdá, že jsem pořád na začátku.

Cool
.


... a Boh sa začne hrať s kockami ... Twisted Evil
alebo inými - silnejšími stavebnými kameňmi? ... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: čt červen 20, 2013 8:22 pm    Předmět: x Citovat

Nebojte se,
včera jsem četla o americkém nejluxusnějším hotelu pro psy na světě, kde kromě obvyklých věcí jako jsou masáže, aromaterapie (chudáci zvířata), osobních kuchařů, televizního programu s oddechovými filmy jako Lasie se vrací nebo 101 dalmatinů je na programu i kurz reiki.
Takže ze světa bussinesu nezmizela a naše salóny určitě nezaostanou.
A zvířata, jak víme, to umí hezky ocenit Laughing Laughing Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Damao
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 13.1. 2003
Příspěvky: 2756

PříspěvekZaslal: pá červen 21, 2013 11:23 pm    Předmět: Citovat

Tak tohle téma přivábilo i moji pozornost. Vnímám to tak, že - chválabohu končí éra reikisty jako vyjímečného jedince, (co byl na kurzu Reiki), Léčitele a posílače energie - spasitele světa. Jistě tu ještě nějakou dobu budou přežívat nejrůznější "vylepšené" systémy reiki či dokonce ještě vylepšenějších energií, ale co je už jasné, že absolvování kurzu Reiki není ani zaručenou vstupenkou ke zdraví a pohodě, ani vysvědčením o duchovním pokroku dotyčného hledajícího.
Vracíme se ke kořenům, zamýšlíme se a meditujeme nad tím, jak to vlastně pan Usui myslel, když zakládal své dódžó - na principy Reiki a nad tím, jaký význam to všechno má pro nás osobně, pro náš osobní a duchovní růst.
V tom je konec oné první - z mého pohledu extenzivní éry - a nepochybný začátek druhé éry, kterou bych dokázal dnes charakterizovat za sebe, ale ne obecně.

Nuže, nabízím dvě otázky:
1. v čem spočívá jedinečnost přínosu Reiki pro mne? (každý zodpověz za sebe)
2. v čem mi Reiki pomohla (kam jsem se posunul) pokud jde o můj duchovní růst?
Určitě alespoň každý za sebe si v těch odpovědích může najít řešení, zda
p r o n ě j
Reiki skončila či končí, nebo je to jinak.
Mě to pomohlo, proto to dávám dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat e-mail
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: so červen 22, 2013 11:03 am    Předmět: Citovat

Damao napsal:
Tak tohle téma přivábilo i moji pozornost. Vnímám to tak, že - chválabohu končí éra reikisty jako vyjímečného jedince, (co byl na kurzu Reiki), Léčitele a posílače energie - spasitele světa.


Na světě vždy byli a nejspíš i budou lidé, kteří věří, že mohou spasit svět. A nevidím na tom nic špatného, je to prostě přirozenou součástí vývoje mnoha lidí. Naopak, zapálený idealismus mnohých je mi sympatický, tito lidé bývají světu mnohem prospěšnější než sobci, kteří se starají jen sami o sebe. A v tom procesu "záchrany" i oni nakonec dojdou poznání, že skutečná záchrana spočívá ve vlastní seberealizaci. I toto však může být cesta k ní. Cesta nezištné práce a pomoci druhým lidem, zvířatům, planetě... Cesta karma jógy.

Damao napsal:
Jistě tu ještě nějakou dobu budou přežívat nejrůznější "vylepšené" systémy reiki či dokonce ještě vylepšenějších energií...


Ve vesmíru vždy působily a věřím, že i nadále budou působit nejrůznější frekvence Světla, které člověku na jeho cestě životem pomáhají; pomáhají mu s léčením, pomáhají mu k jeho duchovnímu probuzení, dávají mu povzbuzení, učí ho... Měli bychom je přijímat s pokorou a ne se o nich vyjadřovat s pohrdáním a sarkasmem. Člověk se však bohužel často staví nad Boha a místo toho, aby Jeho dary s pokorou a vděčností přijímal, tak nad nimi ohrnuje nos a vysmívá se jim.

Damao napsal:
... ale co je už jasné, že absolvování kurzu Reiki není ani zaručenou vstupenkou ke zdraví a pohodě, ani vysvědčením o duchovním pokroku dotyčného hledajícího...


Opravdu nevím, kdo byl kdy tak hloupý nebo naivní, že by něčemu takovému věřil. Já jsem se s takovým člověkem nesetkal. To je snad jako kdyby někdo přišel na veřejnou přednášku o jaderné fyzice a věřil by, že mu bude udělen titul profesora jaderné fyziky. To snad nemyslíš vážně?

Damao napsal:
Vracíme se ke kořenům, zamýšlíme se a meditujeme nad tím, jak to vlastně pan Usui myslel, když zakládal své dódžó - na principy Reiki a nad tím, jaký význam to všechno má pro nás osobně, pro náš osobní a duchovní růst.

V tom je konec oné první - z mého pohledu extenzivní éry - a nepochybný začátek druhé éry, kterou bych dokázal dnes charakterizovat za sebe, ale ne obecně.


Toto snad bylo vždy součástí práce s reiki každého, kdo k reiki přistupoval se vší vážností a zodpovědně. Jaký konec éry? Vždy byli a budou lidé, kteří se k duchovnímu odkazu, i k čemukoliv jinému v životě staví s pokorou a zodpovědně, ale i lidé, kteří se rozhodnou žít povrchně a dělat vše především jen pro svůj vlastní prospěch. Ale i to je přirozený vývoj a všichni se nakonec sejdeme v Jednotě.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
abeille
Excelentní uživatel
Excelentní uživatel


Registrace: 25.3. 2011
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: so červen 22, 2013 1:26 pm    Předmět: Re: Konec Reiki? Citovat

Evik napsal:
Ahoj všem,

nevím, zda je to jen můj pocit, ale nezdá se vám, že éra Reiki je za námi?


Možná je za námi takový ten boom,kdy chtěl mít reiki úplně každý.... ale věřím, že reiki tu s námi zůstane dále a neupadně v zapomnění.
Zrovna včera jsem na vlastní oči viděla, co dokáže tahle krásná energie udělat s tříštivou zlomeninou prstu - jen během několika minut ,co reiki působilo, odezněla ta nejhorší bolest a co víc - otok se zmenšil snad o polovinu, takže prst začal opět vypadat jako prst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červen 23, 2013 9:50 am    Předmět: x Citovat

sunnyi: musím se smát, zase je všechno co napsal Damao špatně Laughing Laughing Laughing

Budeš se možná divit, ale fází, kdy kurz reiki (nebo spíš reklama a učitelé) nás naladili na ohromnou vlnu euforie, jak už teď bude všechno úžasné, všechno se bude šmahem řešit a léčit, prošli na vlastní kůži mnozí z nás. Ano, klidně nás můžeš označit za hlupáky a naivní jedince.

Fantičtí spasitelé světa, podle mých zkušeností, nadělají často mnohem víc škody než ti darebáci sobečtí, co se rozhodli začít sobecky jen u sebe. Ano, ti první samozřejmě nadělají kolem sebe mnohem větší šou, ale jestli je účinnější pro něho a svět, je otázkou spíš individuální.
Zrovna mám v domě, odkud odcházím, příklad takovou fanatickou neřízenou střelu a je to jeden z více důvodů proč odcházím.
Ale je to otázka individuality nedá se to tak paušalizovat, co je lepší
a co je horší. Člověk, který se snaží pomocí vlastního růstu působit
na ostatní není o nic horší, ani sobecký než ten, kdo v jednom kuse
zachraňuje planetu, ale sám o sobě a ke svému okolí je zlý.

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červen 23, 2013 11:06 am    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
sunnyi: musím se smát, zase je všechno co napsal Damao špatně Laughing Laughing Laughing

Budeš se možná divit, ale fází, kdy kurz reiki (nebo spíš reklama a učitelé) nás naladili na ohromnou vlnu euforie, jak už teď bude všechno úžasné, všechno se bude šmahem řešit a léčit, prošli na vlastní kůži mnozí z nás. Ano, klidně nás můžeš označit za hlupáky a naivní jedince.)


Hm, mně to připadne opravdu zvláštní, že se tolik lidí nechá tak snadno opít rohlíkem. Každopádně, určitě není na škodu, jestliže si člověk přizná, že byl kdysi naivní. Já jsem byl taky, a nebojím se říct, že i hloupý, i když v úplně jiných věcech.

samanka napsal:
Fantičtí spasitelé světa, podle mých zkušeností, nadělají často mnohem víc škody než ti darebáci sobečtí, co se rozhodli začít sobecky jen u sebe.)


To určitě, já jsem ale nepsal o těch fanatických Smile. Možná by ses mohla zhluboka nadechnout, znovu si přečíst, co jsem k tomu napsal a v klidu porozjímat nad tím, proč to překrucuješ.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
samanka
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 24.10. 2002
Příspěvky: 3733

PříspěvekZaslal: ne červen 23, 2013 6:41 pm    Předmět: x Citovat

sunnyi: otázka je, jak by řekla toora, co si pod "zapáleným idealismem" představuješ. Kde končí ta zapálenost a kde začíná až fanatismus. Jak vždycky říkal jeden zapálený ochránce zvířat: "Zabít všechny masožrouty"! Laughing Laughing Laughing

šamanka Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
sunnyi
Spisovatel na n-tou :-)
Spisovatel na n-tou :-)


Registrace: 15.12. 2004
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: ne červen 23, 2013 9:08 pm    Předmět: Re: x Citovat

samanka napsal:
sunnyi: otázka je, jak by řekla toora, co si pod "zapáleným idealismem" představuješ. Kde končí ta zapálenost a kde začíná až fanatismus. Jak vždycky říkal jeden zapálený ochránce zvířat: "Zabít všechny masožrouty"! Laughing Laughing Laughing šamanka Cool


Evidentně něco úplně jiného, než Ty Smile.

Mirek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Reikiwebík -> Vše ostatní, ale o Reiki Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další
Strana 1 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
phpBB port v2.0.7 based on Tom Nitzschner's phpbb2.0.6 upgraded to phpBB 2.0.7 standalone was developed and tested by:
ChatServ, mikem,
and Paul Laudanski (aka Zhen-Xjell).

Version 2.0.7 by Nuke Cops © 2004 http://www.nukecops.com




Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.13 sekund